مطالب مرتبط:
بخش های دولتی موظف به خرید محصولات پارکی باشند/ایجاد صندوق پژوهش و فناوری در خراسان جنوبی
ایده های مبتنی بر فناوری در بخش کشاورزی حمایت می شوند
توسعه همکاری‎‎های صندوق پژوهش و فناوری با سازمان فاوا شهرداری یزد
رفع مشکل کم آبی بخش کشاورزی با انتقال پساب
ایده های مبتنی بر فناوری در بخش کشاورزی حمایت می شوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 09:352018-08-19اقتصادي

انتقال فناوری به بخش کشاورزی مهم ترین هدف صندوق پژوهش و فناوری


شهریاری درباره مزایای اخذ تسهیلات از صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری نسبت سایر صندوق ها تصریح کرد: مهم ترین مزیت اخذ تسهیلات از صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی این است که صندوق تسهیلات عادی خود را با نرخ حداکثر چهار درصد به سهامداران اعطا می کند، - علاوه بر این روند روند ساده و سریع پرداخت تسهیلات باعث می شود که جذابیت عرضه این نوع تسهیلات بسیار بیش تر از تسهیلات اعطایی توسط بانک ها و سایر صندوق ها باشد.

شعارسال:" داریوش شهریاری، مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی، درباره اهداف راه اندازی این صندوق گفت: صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی با تولی گری سازمان حمایت از تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و براساس ماده 12 قانون تأسیس وزارت جهاد کشاورزی و همچنین طی دو سال تحقیق مستمر نهایتاً در تاریخ 6/6/1396 در راستای حمایت از تولید کنندگان و فعالان دانش بنیان و فناور بخش کشاورزی تأسیس شد.

وی افزود: در این زمینه با موافقت شرکت مادر تخصصی موفق به اخذ مجوز کارگروه ماده 44 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر شده است و بنا دارد با منابع مالی که از محل معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق نوآوری شکوفایی دریافت خواهد کرد نسبت به مشارکت و سرمایه گذاری خطرپذیر در طرح و پروژه های دانش بنیان و فناورانه اقدام کند.

یکی از زیرساخت های مورد نیاز جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان بخش کشاورزی، حمایت مالی از فعالیت های تولیدی یا خدماتی بخش کشاورزی است.

سرمایه اولیه صندوق مبلغ پنج میلیارد ریال بود و پس از فعالیتی کوتاه با حمایت سازمان تحقیقات، سرمایه صندوق در مرحله اول به بیش از 30 میلیارد ریال و در مرحله دوم به بیش از 53 میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.

از این میزان سرمایه گذاری 47 درصد سهم دولت و 53 درصد سهم بخش خصوصی است.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی با اشاره به این که فعالیت شرکت های عضو صندوق پیوسته مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: عضویت در صندوق مختص تولیدکنندگان واجد شرایط بخش پژوهش و فناوری کشاورزی است؛ چنانچه هریک از سهامداران از شمار تولیدکنندگان پژوهش و فناوری واجد شرایط در بخش کشاورزی خارج شود، می بایست بنا بر تشخیص سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نسبت به انتقال سهام خود به تولیدکنندگان پژوهش و فناوری بخش کشاورزی که واجد شرایط هستند اقدام کنند.

شهریاری درباره نحوه فعالیت سهامداران گفت: تمامی بهره برداران در سطوح ملی و استانی توسط دستگا ه متولی مشخص می شود و براساس طرح تأسیس که مبنای آن ارزش تولید است میزان سهام هر شرکت تعیین می شود.

از مجموع 55 سهامدار، 54 سهامدار شرکت خصوصی و یک سهامدار دولت است.

شهریاری افزود: سهام ها در سه سطح شرکت های نوپا، تولیدی و صنعتی است.

حداکثر سهام قابل عرضه صندوق به شرکت های نوپا بدون احتساب پرداخت دولت، مبلغ 45 میلیون ، شرکت های تولیدی 87 میلیون و شرکت های صنعتی 150 میلیون تومان است.

وی درباره شرایط عضویت و نحوه ارزیابی متقاضیان بیان کرد: نخستین شرط عضویت این است که متقاضی، هویت حقوقی داشته باشد، دومین شرط دانش بنیان یا فناور بودن شرکت است که این موضوع از طریق داشتن گواهی دانش بنیانی از معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، داشتن گواهی استقرار در پارک علم و فناوری و همچنین داشتن گواهی استقرار در مراکز رشد قابل احراز است.

وی افزود: ارزیابی ها توسط دفتر امور فناوری و تجاری سازی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به عنوان دستگاه متولی صندوق صورت می گیرد.

شرکت ها تقاضای عضویت و مدارک لازم را به دفتر امور فناوری سازمان یا دفتر صندوق ارسال می کنند و پس از بررسی و تأیید به عنوان یک شرکت دانش بنیان و فناور امکان حضور آن ها در جمع سهامداران صندوق فراهم می شود.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی درباره وظایف، اختیارات و فعالیت های این صندوق اظهار داشت: اعطای تسهیلات و حمایت مالی و اعتباری از سهامداران، تضمین سهامداران متقاضی سرمایه گذاری در صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی برای دریافت اعتبار از بانک ها و مؤسسات داخلی، عاملیت تمامی اعتبارات دولتی اعم از وجوه اداره شده، کمک های فنی و اعتباری، کمک های بلاعوض، یارانه ها و.

که از سوی دولت در اختیار صندوق قرار می گیرد، دریافت کمک مالی و اعتباری از دولت، بانک ها و سایر شرکت ها و مؤسسات مالی داخلی و خارجی، حمایت از سهامداران در راستای فعالیت های پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی در مواجهه با موقعیت های بحرانی در چارچوب اعتبارات دولتی و انجام دیگر عملیات و فعالیت های مجاز مرتبط با حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی از مهم ترین وظایف این صندوق است.

وی با اشاره به این که سهامداران مهم ترین دارایی صندوق ها و در واقع سرمایه اجتماعی صندوق ها به شمار می آیند، تصریح کرد: درصورت درخواست تسهیلات ظرف مدت کم تر از یک هفته تسهیلات درخواستی به شرکت متقاضی پرداخت می شود و از سوی دیگر شرکت هایی که تسهیلات دریافت کرده اند آن را در زمان مقرر بازپرداخت می کنند؛ این درحالی است که بیش تر تولیدکنندگانی که از بانک ها تسهیلات دریافت کرده اند، به دلیل سود بالا تسهیلات موفق به پرداخت اصل پول هم نشده اند.

شهریاری با بیان شعار صندوق ها مبنی بر این که صندوق ها انتفاع خود را در انتفاع سهامداران می بینند، بیان داشت: ما به دنبال این هستیم که شرکت ها پس از دریافت تسهیلات و سرمایه گذاری بتوانند به عملکرد مثبتی در زمینه تولید، اشتغال، توسعه و.

دست یابند.

مهم ترین هدف صندوق تلاش در جهت تجاری سازی محصولات دانش بنیان و فناور و انتقال آن به بخش تولید کشاورزی با هدف افزایش تولید و بهره وری در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان و همچنین کمک به ترویج یافته های علمی موثر در عملکرد بخش کشاورزی است.

وی افزود: با توجه به این که امسال، سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است؛ لذا بسیاری از تولیدکنندگان به دنبال افزایش کیفیت تولیدات خود هستند، در سوی دیگر کشاورزان هستند که می توان به جای تزریق ریالی به آن ها، نهاده ها و نیازهای مورد نیازشان را از طریق شرکت های دانش بنیان عضو صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی تأمین کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: پیشنهاد صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی این است کشاورزان بخشی از نیازها، کالاها، خدمات و نهاده های مورد نیاز خود را از شرکت های دانش بنیانی که تولید آن ها مورد تأیید دستگاه های مربوطه نیز هست تهیه کنند تا علاوه بر حمایت از این شرکت ها و توسعه اشتغال باعث انتقال دانش و تکنولوژی روز به بخش تولید شوند.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی افزود: حمایت مالی، تشکیل سرمایه، تقویت حجم و کیفیت سرمایه گذاری برای ارتقاء و افزایش بهره وری و حمایت از شرکت های دانش بنیان بخش کشاورزی، ایجاد و تقویت شبکه شرکت های دانش بنیان در بخش کشاورزی در راستای اهداف سند چشم انداز افق 1404، پوشش روزافزون و کامل مجموعه شرکت های فناور و دانش بنیان فعال در بخش کشاورزی، ایجاد مدل های متنوع ارائه خدمت جهت کاستن از حمایت مالی مستقیم و هدایت سرمایه به سمت رشد و تعالی سهامداران، افزایش سرمایه صندوق در جهت توسعه توان اقتصادی و اجرایی صندوق و خدمت رسانی بهتر به سهامداران، تجمیع و بهره برداری بهینه از یارانه ها و منابع مالی موجود در بخش برای تسهیل فرآیند تأمین مالی شرکت ها و تعاونی های دانش بنیان سهامدار صندوق به صورت اخذ عاملیت از مهم ترین اهداف راه اندازی صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی است.

وی درباره برنامه ها و چشم اندازهای صندوق عنوان کرد: افق 20 ساله این صندوق به عنوان یک نهاد مالی و توسعه‏ ای بهره‏ور قدرتمند ترین نهاد مالی، حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی است که در راستای ارتقای نرخ رشد سرمایه گذاری، ایجاد و توسعه بسترهای لازم برای تحت پوشش قراردادن تمامی شرکت های دانش بنیان و فعالیت های پژوهش محور کارآفرینانه در بخش کشاورزی و منابع طبیعی را درجهت تجاری سازی تحقیقات و انتقال دانش نوین به بخش کشاورزی، توسعه اقتصاد دانش محور و تحقق مدیریت بهینه تأمین و تجهیز و تخصیص منابع مالی با سایر نهاد های مرتبط را فراهم بیاورد.

شهریاری درباره مزایای اخذ تسهیلات از صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری نسبت سایر صندوق ها تصریح کرد: مهم ترین مزیت اخذ تسهیلات از صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی این است که صندوق تسهیلات عادی خود را با نرخ حداکثر چهار درصد به سهامداران اعطا می کند، علاوه بر این روند روند ساده و سریع پرداخت تسهیلات باعث می شود که جذابیت عرضه این نوع تسهیلات بسیار بیش تر از تسهیلات اعطایی توسط بانک ها و سایر صندوق ها باشد.

وی با اشاره به نقش صندوق در توسعه پایدار بخش کشاورزی افزود: یکی از شاخصه های توسعه پایدار به ویژه در بخش کشاورزی تأمین مالی صحیح و به موقع است که صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در نظر دارد با حضور به موقع و موثر در طرح ها و برنامه های شرکت های دانش بنیان و تأمین سرمایه لازم در جهت توسعه تولید و همچنین کمک به تجاری سازی و انتقال فناوری نقش موثری در توسعه پایدار در بخش کشاورزی ایفا کند.

وی همچنین درباره نقش فناوری در توسعه بخش کشاورزی اظهار داشت: یکی از مهم ترین عوامل توسعه استفاده از دانش و فناوری های نوین است که صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی در نظر دارد تسهیلگر انتقال دانش و فناوری ایجاد شده در شرکت های دانش بنیان به بخش کشاورزی باشد که زمینه ساز توسعه پایدار در بخش کشاورزی شود.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی در ادامه درباره عوامل موثر در رشد و اثربخشی صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی عنوان کرد: از عوامل موثر در رشد و اثربخشی صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی می توان به عامل سرمایه اشاره کرد که مهم ترین عامل تأثیرگذار در رشد و اثربخشی صندوق هاست که این سرمایه باید در راستای توسعه زیرساخت های مورد نیاز جهت حمایت از توسعه پژوهش و فناوری به نحوی سرمایه گذاری شود که علاوه بر رونق کسب و کار در کوتاه مدت باعث ایجاد ثبات در فعالیت های دانش بنیان در درازمدت شود.

از دیگر عوامل موثر در اثربخشی صندوق ها می توان به روش های جدید در ایجاد مدل های ارائه خدمت به ویژه مدل های ارائه خدمت مشترک بین چند صندوق اشاره کرد که علاوه بر حفظ سرمایه صندوق ها باعث می شود نیاز های سهامداران با بهترین کیفیت و کم ترین هزینه ممکن تأمین شود.

وی با بیان این که کاهش تصدیگری دولت در صندوق یکی از اهداف صندوق هاست، بیان کرد: براساس قانون دولت حداکثر می تواند 49 درصد از سهام صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی را تصدیگری کند و این یعنی ساختار صندوق ها بیش تر متکی بر سازماندهی بخش خصوصی است.

در این راستا کاهش تصدیگری دولت از اهداف اصلی همه صندوق هاست، به نحوی که هر میزان که سهم بخش خصوصی در صندوق ها افزایش یابد میزان علاقه مندی سهامداران به مشارکت در صندوق ها افزایش می یابد که این موضوع در صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی در دست پیگیری است و در حال حاضر با افزایش سهم بخش خصوصی به میزان 53 درصد سهم دولت به 47 درصد کاهش پیدا کرده است.

این مدیر جوان درباره مکانیزم طراحی شده در آیین نامه ها برای اطمینان از تعلق منابع صندوق به کارهای پژوهشی و فناورانه خاطرنشان کرد: براساس قانون تمام سهام موجود در صندوق ها باید در راستای هدف اصلی صندوق به کارگیری شود، براساس ماده 5 اساس نامه صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی هدف صندوق حمایت از تشکیل سرمایه و تقویت حجم و کیفیت سرمایه گذاری، تجمیع به منظور ارتقاء، افزایش بهره وری و حمایت از شرکت های پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی است و این یعنی قانون گذار ما را مکلف کرده که تمام سهام موجود در صندوق را صرف حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی کنیم.

وی افزود: وظیفه صندوق، حمایت از تولید کالا و خدمات دانش بنیان است و وظیفه حمایت از فعالیت های پژوهشی و فناورانه که صرفاً جنبه تحقیقاتی و پژوهشی دارند برعهده سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی است.

شهریاری مهم ترین مشکلات و موانع فعالیت صندوق حمایت از توسعه و فناوری را عدم آشنایی شرکت های دانش بنیان و فناور با فرآیند های اقتصادی و تجاری سازی محصولات و کالاهای تولیدی برشمرد و اظهار داشت: برای حل این معضل صندوق به عنوان یک نهاد حمایتی در نظر دارد موجبات توسعه فعالیت های اقتصادی شرکت های سهامدار را فراهم کند.

وی در ادامه با اشاره به سایر مشکلات خود گفت: ناکارآمدی تسهیلات در بخش دانش بنیان نیز یکی دیگر از مشکلات این قبیل شرکت هاست؛ چراکه بعضاً فعالیت این شرکت ها به نتیجه در کوتاه مدت منجر نمی شوند؛ لذا بیش تر نیازمند سرمایه گذاری، هدایت و مدیریت هستند تا تسهیلات به نحوی که بیش تر شرکت های دانش بنیان علاقه مندند به جای اخذ تسهیلات از سرمایه گذاری به ویژه سرمایه گذاری خطرپذیر در قبال سهیم شدن در منافع طرح های دانش بنیان استفاده کنند و با توجه به نرخ رشد دانش فناوری این مدل از سرمایه گذاری بسیار مورد توجه سرمایه گذاران نیز قرار می گیرد وارد شود.

مدیرعامل صندوق اضافه کرد.

عدم امکان فروش محصولات در بازارهای داخلی و خارجی، عدم پشتیبانی فنی سازمان های ذی ربط، از جمله قوانین دست وپاگیر دانش بنیان شدن هستند.

در این راستا شناسایی مشکلات و امضای تفاهم نامه برای تسهیل شرایط دانش بنیان شدن، عدم تناسب سرمایه گذاری در بخش دانش بنیان کشاورزی با سایر بخش ها به دلیل ریسک بالای بخش کشاورزی، بوروکراسی اداری و شرایط سخت دریافت مجوز، موانع تجاری سازی شامل مجوز های (به دلیل نوآور بودن محصولات مجوز ها تعریف نشده است)، استاندارد ها (به دلیل نبود استانداردهای مدون جدید)، عدم امکان فروش محصولات در بازارهای داخلی و خارجی (به دلیل نبود مجوز و استاندارد های لازم)، عدم پشتیبانی فنی و تجاری از سوی سازمانی مشخص، قوانین دست وپا گیر دانش بنیان شدن، عدم تناسب سرمایه گذاری در بخش دانش بنیان کشاورزی با سایر بخش های دانش بنیان از سوی دولت از دیگر مشکلات این بخش است.

وی در پایان راهکارها و تدابیری اندیشیده شده توسط صندوق برای شناسایی و رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان و فناور فعال در بخش کشاورزی را مطرح کرد و گفت: احصاء مشکلات و رایزینی با دستگاه های ذی ربط جهت عقد تفاهم نامه های مشترک، به کارگیری از تجربیات شرکت های داخلی و خارجی موفق برای شرکت های تازه تأسیس، کمک به تجاری سازی و فروش محصولات و خدمات دانش بنیان از طریق ارتباط مستقیم صندوق با تولید کنندگان بزرگ محصولات کشاورزی و صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی، ایجاد سامانه فروش کالا و خدمات دانش بنیان از راهکارهای ارائه شده جهت بهبود وضعیت شرکت های فناور و دانش بنیان است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از روزنامه سبزینه، تاریخ انتشار: 27مرداد1397 ، کدخبر: 52834: www.

sabzineh.

org
کلید واژه ها: کشاورزی - صندوق - فناوری - حمایت - تسهیلات - تولید - توسعه - سرمایه - سرمایه گذاری - شهریاری - میلیارد - صندوق نوآوری شکوفایی - سهام - مدیرعامل - شرایط - تولید کنندگان - انتقال - درصد - صندوق نوآوری - سازمان حمایت - ریاست جمهوری - آموزش - قانون - ماده - مالی - افزایش - جذابیت - نوآوری - جمهوری - تشخیص

آخرین اخبار سرویس:
روسیه: بررسی بازار نفت دردستور کار سران روسیه و عربستان نیست

ارزش سبد حمایتی اول 300 هزار تومان/ کدام کالاها در سبد حمایتی قرار دارند؟

نوسان قیمت نفت در پی سیاست های آمریکا و اوپک

برگزاری اولین جلسه شورای روابط عمومی بانک کشاورزی

افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند

700 هزار تومان؛ هزینه هر ثانیه سازمان بیمه سلامت

استخدام کارمند فروش با حقوق ثابت و پورسانت و بیمه در تهران

استخدام حسابدار تمام وقت خانم در اصفهان

استخدام مسئول دفتر حرفه ای در شرکت لئونیکس

استخدام کارمند فروش مسلط به مفاهیم تجارت الکترونیک در اصفهان

استخدام مدیر فروش و اعطای نمایندگی در شرکت بیمه سامان

مشکل بیمارستان نیمه ساز پارسیان شهرکرد بررسی می شود

جهانگیری: طی 2 ماه آینده اقتصاد ایران به آرامش نسبی خواهد رسید

بیش از 80 درصد فرش دستباف ایران صادر می شود

دلیل گران شدن مرغ در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد

از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شد جزییات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد جامعه

تابش: بازار ارز و سکه تا رسیدن به تعادل، کاهشی خواهد بود

بازار ارز و سکه تا رسیدن به تعادل، کاهشی خواهد بود

بازار ارز و سکه تا رسیدن به تعادل، کاهشی خواهد بود

رکود مطلق یا تورم مهار نشدنی؛ شما چه سرنوشتی را برای بازار خودرو پیش بینی می کنید؟

مسعود 135000 دلار از دوستش زورگیری کرد؛ دزدها هم پول او را بردند!

قربانیان آمریکایی جنگ تجاری دولت ترامپ

همکاری مشترک امارات و عربستان برای تولید گاز ال ان جی

قیمت مرسدس بنز CLS مدل 2019 به صورت رسمی اعلام شد

بخشی از مطالبات مالباختگان گلیم و گبه به حساب آنها واریز شد

محمد کاظم انبارلویی تأملی بر مصاحبه ظریف

ساندرو و تندر بخر، تیبا و پراید ببر!

سرمایه گذاری در بورس

بیش از 80 درصد فرش دستباف ایران به خارج از کشور صادر می شود

مشاور وزیر نیرو: راه حل مناقشه آب، مذاکره است

بخشی از مطالبات مالباختگان گلیم و گبه به حساب آنها واریز شد

تامین مواد اولیه؛ مهمترین مشکل قطعه سازان

دلیل گران شدن مرغ در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد

کمبود اعتبار مهمترین مشکل ورزش خراسان رضوی است

بازار ارز و سکه تا رسیدن به تعادل، کاهشی خواهد بود

بیش از 80 درصد فرش دستباف ایران صادر می شود

تامین مواد اولیه؛ مهمترین مشکل قطعه سازان

دانلود آهنگ جدید فریان بنام گل فروش

جزییات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد جامعه

علی کاردر رفت

استخدام کارشناس فروش در شرکت آریا شیمی

تماس نمایندگی های سایپا با منتظران دریافت محصولات رنو؛ فعلا پیشنهادی بهتر از پراید برایتان نداریم!

بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد کشور باشد

بازار ارز و سکه تا رسیدن به تعادل، کاهشی خواهد بود

صفایی فراهانی: انحصار اقتصادی عامل بروز فساد است

محمد کاظم انبارلویی تأملی بر یک مصاحبه

جزییات مرحله نخست طرح حمایتی از اقشار کم درآمد اعلام شد

بخشی از مطالبات مالباختگان گلیم و گبه به حساب آنها واریز شد

پایان بی نتیجه نشست افزایش قدرت خرید کارگران

مشاور وزیر نیرو: راه حل مناقشه آب، مذاکره است

بیش از 80 درصد فرش دستباف ایران به خارج از کشور صادر می شود

700 هزار تومان؛ هزینه هر ثانیه سازمان بیمه سلامت

ارزش سبد حمایتی اول 300 هزار تومان/ چه کسانی شامل طرح حمایتی هستند؟

افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند

نمودار نوسان قیمت ها تحت تاثیر شدید کاهش عرضه قرار گرفت

ظرفیت های بخش خصوصی بیشمار است

گردشگران عرب 6 برابر بیشتر از دیگر گردشگران خرج می کنند!

جزییات مرحله اول طرح حمایتی دولت منتشر شد/ اعلام اقلام غذایی و اسامی فروشگاه ها

جزییات مرحله اول طرح حمایت غذایی از اقشار کم درآمد جامعه اعلام شد

نرخ دلار آزاد در حال سقوط به کانال 12 هزار تومان

قیمت خودرو امروز 1397/08/22 | افزایش 6میلیون تومانی قیمت “پژو207 اتوماتیک و ساندرو استپ وی

یک وان حمام پول برای خرید آیفون جدید+ عکس

سن اعتیاد حدودا چقدر است

چرا رئال مادرید و کونته به توافق نرسیدند؟

در گفت گوی مقامات دو کشور مطرح شد همکاری مشترک امارات و عربستان برای تولید گاز ال ان جی

سفیر ژاپن : دنبال راهکارهای مناسب برای خرید نفت ایران هستیم

بازار ارز و سکه تا رسیدن به تعادل، کاهشی خواهد بود

جزییات مرحله نخست طرح حمایتی از اقشار کم درآمد

صفایی فراهانی: انحصار اقتصادی عامل بروز فساد است

عملیات اجرایی موزه بزرگ گنبد با 22 میلیارد ریال آغاز می شود

واحدهای تولیدی البرزسه هزارمیلیارد ریال دریافت کردند

ادامه روند کاهش قیمت ارز

حضور چری آریزو 6 در نقاط مختلف کشور+عکس

برگزاری چهارمین کارگروه تنظیم بازارمنطقه آزاد کیش

قیمت طلا و سکه کاهش یافت +جدول

کاهش 110هزار تومانی نرخ سکه طرح امامی در بازار +جدول

کاهش ارزش دلار و چالش های آمریکا

سکه طرح جدید امروز سه شنبه 22 آبان 4.3 میلیون تومان شد

فرش قرمز برای سرمایه گذاران/جذب سرمایه خارجی معیار ارزیابی مدیران

آخرین وضعیت مسکن مهر سرپل ذهاب

افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند/کمیته مزد هفته آینده تشکیل می شود

سیاست گذاری خرما نیازمند بکارگیری ظرفیت بخش خصوصی است

کاهش 300 تومانی نرخ مرغ در بازار

بازگشت 38 میلیارد تومان از سپرده مالباختگان شرکت فرش، گلیم و گبه

بانک های خصوصی در پرداخت تسهیلات رونق تولید مشارکت کنند

اعلام برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در سمنان

700 هزار تومان؛ هزینه هر ثانیه سازمان بیمه سلامت

سیاست گذاری خرما نیازمند بکارگیری ظرفیت بخش خصوصی است

تحریم ها چه تأثیری بر بازار مواد غذایی ایران گذاشت؟

رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی: خطر ورشکستگی در کمین صنعت خودروسازی

بازسازی سرپل ذهاب ابتدای سال 98 به پایان می رسد

خرید و فروش کارت سوخت ممنوع

​شاپرک جزییات طرح استفاده از سهمیه سوخت در کارت های بانکی را منتشر کرد

استخدام طراح سایت در شرکت بازرگانی نکو راه رشد در تهران

در جلسه امروز شورای عالی کار چه گذشت؟

تعداد موزه های کشور تا پایان دولت دوازدهم به یک هزار موزه می رسد

امروز در بازار ارز و طلا چه گذشت؟ تداوم ریزش قیمت سکه و دلار

موزه های کشور تا سال 1400 به هزار باب افزایش می یابد

10 هکتار اراضی کشاورزی سرخه هموارسازی شد

جشنواره و نمایشگاه خرما و صنایع وابسته در بوشهر گشایش یافت

انتقال فناوری به بخش کشاورزی مهم ترین هدف صندوق پژوهش و فناوری

انتقال فناوری به بخش کشاورزی مهم ترین هدف صندوق پژوهش و فناوری