مطالب مرتبط:
اتحادیه اروپا محکم پشت برجام ایستاده است/ آمریکا و انگلیس باید از نتیجه کودتای 28 مرداد درس گرفته باشند
رییس جمهور: اصل 59 رفراندوم قانون اساسی مگر کمرش بیل خورده؟ چرا اجرا نکنیم؟ با همان اصولی که در آن ذکر شده / حاضریم با آمریکا در زمینه پرداخت غرامت کودتای 28 مرداد مذاکره کنیم / تا مردم ما در صحنه هستند و تا نیروهای مسلح ما هستند، خطر جنگی وجود ندارد
نقش آمریکا در «کودتای 28 مرداد» فردا با حضور مسئولان دولت و مجلس بررسی می شود/ پیگیری 3 قانونی که مهجور مانده است؛ از حقوق 17 هزار شهید ترور تا ایرانیان قربانی جنگ شیمایی
اعلام تشکیل «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا در آستانه سالروز کودتای 28 مرداد/مشاور جان بولتون به عنوان رییس این گروه منصوب شد
محققان آمریکایی هشدار دادند عکس سلفی عامل جراحی های زیبایی بیشتر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 02:522018-08-18سياسي

بی توجهی به هشدار علما؛ عامل کودتای 28 مرداد


حوزه/ کودتای 28 مرداد سال 1332 با براندازی دولت مصدق و بازگشت محمدرضاشاه به کشور به دنبال عدم توجه به هشدار آیت الله کاشانی از سوی مصدق صورت گرفت.

- خبرگزاری حوزه" تبریز: کودتای 28 مرداد یکی از حوادث سرنوشت ساز در تاریخ معاصر ایران بود که در دوازدهمین سال حکومت پهلوی دوم به وقوع پیوست و سبب تثبیت حاکمیت او تا ربع قرن دیگر شد؛ تابستان سال 1320 در میانه جنگ جهانی دوم، نیروهای بریتانیا و شوروی وارد ایران شدند، رضاشاه پهلوی از کشور تبعید شد و محمدرضا به جای پدر بر تخت سلطنت نشست.

عدم اقتدار نسبی شاه جوان، بویژه در سال های ابتدایی، به تنش میان نیروهای سیاسی و تزلزل نهادهای قدرت دامن می زد.

همه چیز درباره کودتای 28 مرداد در ابتدای این گزارش بهتر است، مروری گذرا بر نحوه وقوع کودتای 28 مرداد داشته باشیم، از آنجایی که دکتر مصدق نخست وزیر وقت، پایبند به مصالح ملی بود و با ملی کردن صنعت نفت دست بیگانگان را از سرمایه های کشور کوتاه کرده بود، دولت بریتانیا نقشه کودتای 28 مرداد را طراحی کرد تا بتواند دکتر مصدق را برکنار کرده و منافع از دست رفته را به دست بیاورد.

شاه در روز 18مرداد، در ملاقات شبانه و مخفیانه ای که با روزولت داشت فرمان کودتا را صادر و خودش به نوشهر سفر می کند تا اگر کودتا با شکست مواجه شد بتواند از کشور خارج شود.

محمد رضا شاه پهلوی روز 24 مرداد 1332 دو نامه خیلی مهم را امضا کرد که یکی حکم عزل دکتر مصدق از مقام نخست وزیری و دیگری حکم انتصاب نخست وزیر جدید زاهدی بود؛ سرهنگ نصیری فرمانده گارد جاویدان حکم ها را به دست زاهدی و مصدق می رساند.

دستور این بوده که اگر مصدق حکم عزل رو بپذیرد نقشه کودتایی که طرح شده منتفی اعلام شود و اگر نپذیرفت نقشه کودتا عملی شود.

ولی دکتر مصدق از طریق عوامل نفوذی وزیر دفاع یعنی تقی ریاحی از کودتا مطلع شده بود و بنابراین سرهنگ نصیری در زمان ابلاغ حکم عزل دکتر مصدق دستگیر شد و فرماندهان سه گانه به همراه وزیر دفاع درصدد خلع سلاح و مقابله با نیروهای کودتا کننده برآمدند و بسیاری از این نیروها را دستگیر و زندانی کردند که البته در نهایت این کودتاچیان آزاد شدند.

محمدرضا شاه بعد از شنیدن خبر شکست کودتا از نوشهر به بغداد فرار کرده و از اونجا هم عازم رم ایتالیا شد.

در همین موقع یعنی در روز 25 مرداد لویی هندرسن سفیر آمریکا از پاکستان به ایران آمد و در ملاقات با دکتر مصدق اعلام کرد که دولت آمریکا دیگر حکومت او را به رسمیت نمی شناسد و به مصدق توصیه کرد که از سمتش کناره گیری کند، اما دکتر مصدق نپذیرفت و هندرسن را از منزلش بیرون کرد.

هندرسن که از این اتفاق به شدت عصبانی شده بود با رابطانش تماس گرفته و اعلام می کند دولت آمریکا تنها دولت زاهدی را دولت قانونی ایرانی می داند و دولت مصدق یک دولت غیر قانونی است و باید منحل شود.

از طرفی با فرار شاه در کل کشور هرج و مرج و تظاهرات به وجود آمد و مردم خشمگینانه به خیابان ها ریختند و مجسمه های شاه و پدرش را پایین کشیدند و عکس های خانواده سلطنتی را از ادارات و مراکز دولتی جمع کردند.

در تجمعی که در بهارستان صورت گرفته بود دکتر فاطمی وزیر خارجه اعلام کرد که نظام سلطنتی باید برچیده شده و حکومت جمهوری اعلام شود، اما سایر اعضای کابینه اعتقاد داشتند که شاه باید برگردد.

دکتر مصدق در این برهه، انحلال مجلس را اعلام کرد، مردم به حمایت از مصدق به خیابان ها آمدند و شروع به تظاهرات کردند ولی دکتر مصدق دستور داد که همه به منازل شان برگردند و کشور را به هرج و مرج نکشانند، در این میان کودتاچیان بیکار نبودند و نقشه کودتای جدیدی را طرح ریزی می کردند.

هشدار آیت اللّه کاشانی به دکتر مصدق آیت الله کاشانی در روز 27 مرداد، نامه ای به دکتر محمد مصدق نوشت و در آن، با لحن تلخ و شکوه آمیز، حتمی بودن وقوع کودتا را به دست ژنرال زاهدی مطرح ساخت و با پیشنهاد مذاکره برای مبارزه مشترک، دو تن از یارانش را نزد مصدق فرستاد.

در کمال شگفتی، دکتر مصدق پیشنهاد آیت الله کاشانی را رد کرد و در پاسخ چنین نوشت: اینجانب مستظهر به پشتیبانی ملت ایران هستم.

مصدق می توانست با صدور اعلامیه ای مشترک، همان روز، مردم را به مبارزه با کودتا فراخواند و به همه مسئولان نظامی هشدار دهد.

بی شک، پخش پیام مشترک رادیویی از سوی دو رهبر مذهبی و سیاسی، حتی در صبح روز کودتا کافی بود تا آن نقشه شوم اجرا نشود.

بالاخره 28 مرداد فرا رسید! بالاخره روز 28 مرداد فرا رسید، سرهنگ حسن اخوی طراح کودتا نقشه کودتا را به این شکل طراحی کرده بود که از جمعی از مردم و اراذل و اوباش علیه دولت مصدق استفاده کند، بهترین زمان را هم برای این کار انتخاب کرده بود چون مصدق به هوادارانش تاکید کرده بود که در خیابان ها تجمع نکنند.

از نقاط مختلف شهر مردم یا همان افراد اجیر شده گروه گروه به حرکت درآمده و با شعار زنده باد شاه خودشان را به منزل مصدق رساندند.

افراد گارد جاویدان هم به جمعیت اضافه شدند و منزل دکتر مصدق را محاصره و خودش را دستگیر کردند.

بعد از این ماجرا از رادیو اعلام شد که دکتر مصدق از نخست وزیری برکنار شده و سرلشکر زاهدی نخست وزیر جدید معرفی می شود، از شاه هم خواسته شد که به کشور برگردد.

پیدایش فاصله میان خواص دکتر مصدق و آیت الله کاشانی، دو عنصر غیروابسته به بیگانه با طرز تفکرهای متفاوت بودند، آیت الله کاشانی معتقد به مبارزه بر اساس اندیشه اسلامی بود، ولی مصدق با همه مسائل، بدون توجه به معیارهای اسلامی، برخوردی سیاسی داشت.

دکتر مصدق که با حمایت و همراهی آیت الله کاشانی به نخست وزیری ایران رسیده بود، تا پیش از واقعه 30 تیر سال 1331، به توصیه ها و دیدگاه های ایشان توجه ویژه داشت، مصدق پس از این قیام خونین که با رهبری حکیمانه آیت الله کاشانی و فداکاری های ملت ایران دوباره به زمامداری رسید، روش دیگری در پیش گرفت؛ با آنکه دولت وی می توانست با تشکیل دادگاه، عوامل جنایت کشتار مردم را به کیفر برساند، چنین نکرد.

حتی مصدق، سرلشکر وثوق، یکی از سران این توطئه را به سمت معاونت خود برگزید و این، سرمنشأ اختلاف های اساسی میان مصدق و آیت الله کاشانی شد، مصدق همچنین با طرح شعار جدایی دین از سیاست، به صراحت از مداخله علما در امور سیاسی اظهار نارضایتی می کرد.

بدین ترتیب، در دولت وی، محدودیت های آیت الله کاشانی بیش از پیش شد تا جایی که مطبوعات بی شرمانه به او توهین کردند و گروه هایی از اراذل و اوباش، به خانه اش هجوم بردند.

در واقع فاصله گرفتن دکتر مصدق از روحانیت و علما و عدم توجه به هشدار آن ها، کودتای 28 مرداد را در این کشور رقم زد.

تلاش آمریکا تکرار کودتای 28 مرداد است آیت الله محسن مجتهدشبستری نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آمریکا همواره درصدد است که حادثه کودتای 28 مرداد را دوباره در کشور تکرار کند، اظهار داشت: برخی غرب زده ها از این واقعیات چشم می پوشند اما باید بدانند که وضعیت فعلی نظام اسلامی با شرایط 28 مرداد 32 بسیار متفاوت است، امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری قدرت اول در منطقه هستیم.

وی افزود: آمریکا، مزدوران غربی و غرب زدگان داخلی باید بدانند که هیچ قدرتی نمی تواند در شرایط فعلی کشور به حکومت اسلامی کوچکترین آسیب و ضربه ای وارد کند.

کودتای 28 مرداد نتیجه اعتماد به آمریکا بود نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اینکه متاسفانه همزمانی مطرح شدن تحریم با تهدید نظامی و طرح موضوع مذاکره موجب شد برخی افراد مجددا به بحث مذاکره با آمریکا بپردازند، گفت: واقعیت همان طور که رهبر معظم انقلاب اشاره کردند، این است که یک جنگ روانی به راه افتاده و هدف این اقدامات با پشتوانه رسانه ای قوی شکل گرفته تا با ایجاد هراس در برخی مسئولان و مردم، فضای ترس و دو قطبی جنگ روانی ایجاد کنند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید به اینکه حتی طرح مذاکره بدون شرط در آمریکا جدی گرفته نشد و وزیر خارجه بلافاصله شروط 12 گانه را مطرح کرد، عنوان کرد: در داخل کشور عده ای تلاش کردند که به این موضوع پرداخته و دوباره آن را مطرح کنند که جای تعجب داشت.

وی تصریح کرد: در کودتای 28 مرداد، عواملی با هدایت آمریکا دولت قانونی دکتر مصدق را سرنگون کرده و ایران را به دوران استبداد پهلوی کشاند که این سرنگونی نتیجه اعتماد دکتر مصدق به آمریکایی ها بود.

امام جمعه تبریز همچنین با بیان اینکه دکتر مصدق با همکاری نیروهای مذهبی و ظرفیت های داخلی موفق شد دست انگلیسی ها را از صنعت نفت کوتاه کند، افزود: متاسفانه مصدق در دوران نخست وزیری خود به جای تداوم اتحاد با روحانیت، به آمریکا روی آورد و وعده های آنها را باور کرد که نتیجه آن 28 مرداد شد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید به اینکه تاریخ معاصر ایران مملو از تجربه عدم اعتماد به آمریکاست که هرگونه اعتماد نتایج تلخ در پی خواهد داشت، تصریح کرد: برجام نیز یکی از آن تجارب است که نشان می دهد آمریکا غیرقابل اعتماد است و رهبر معظم انقلاب نیز به صراحت و قاطعیت تکلیف را مشخص کرده و فرمودند نه جنگی رخ خواهد داد و نه با آمریکا مذاکره ای خواهیم داشت.

آمریکا بارها بدعهدی خود را نشان داده است حجت الاسلام والمسملین علی نعمت زاده امام جمعه مرند نیز در ادامه به سالروز کودتای 28 مرداد اشاره کرد و گفت: مردم در سال 1332 با علما متحد شدند و در برابر مزدوران انگلیس ایستادگی کردند اما انگلیس با همدستی آمریکا در 28 مرداد کودتا کردند و دولت سقوط کرد و شاه با بازگشت خود 25 سال در این کشور، حکومت کرد.

حجت الاسلام نعمت زاده تصریح کرد: ما در طول 40 سال بارها و بارها با آمریکا مذاکره کرده ایم که بدعهدی آمریکا در مساله برجام برجسته تر شد.

وی بر ضرورت بازنگری مذاکرات با آمریکا تاکید کرد و افزود: دولت مستکبر و شیطان بزرگ آمریکا بارها و بارها در مذاکرات قبلی، بدعهدی و طمع خود را به اثبات رسانده است.

امام جمعه مرند عنوان کرد: اگر خطوط قرمز را در مذاکرات خود رعایت کرده بودیم، امروز شاهد بدعهدی آمریکا در قبال تعهدات نبودیم.

کودتای مرداد نقشه استکبار جهانی و برخی کشورهای اروپایی بود امام جمعه آذرشهر نیز گفت: کودتای 28 مرداد ماه سال 1328 نقشه امریکا و برخی کشورهای اروپایی برای ادامه حکومت رژیم ستم شاهی بود.

حجت الاسلام محمود نورپور گفت: امریکا و انگلیس با طراحی کودتای 28 مرداد رژیم ستم شاهی را حدود 30 سال بر این کشور اسلامی مسلط کردند.

وی خاطر نشان کرد: استکبار جهانی در سال های گذشته در مذاکرات خود با جمهوری اسلامی با رفتارهای متناقض نشان داده که هیچ گونه قابل اعتماد نبوده و نیست.

تفرقه بین خواص، عامل اصلی کودتای 28 مرداد اما امام جمعه میانه با تشریح علل شکل گیری کودتای 28 مرداد 1332 گفت: تفرقه و اختلاف بین خواص، عامل اصلی کودتای 28 مرداد بود.

حجت الاسلام عبدالله محمدی به تلاش های دشمن برای به انحراف کشیدن و نابودی انقلاب های مذهبیون در کشور از زمان قاجار تاکنون اشاره کرد و اظهار داشت: نفوذ غیرخودی ها در بدنه اصلی انقلاب های مذهبیون و ایجاد اختلاف بین سران انقلاب، یکی از عوام مهم شکست این انقلاب ها بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون سه انقلاب در ایران به رهبری روحانیت شکل گرفته است، گفت: در همه این انقلاب ها چه انقلاب مشروطیت، چه انقلاب صنعت ملی شدن نفت و چه انقلاب اسلامی، دشمن تمام توان خود را برای نابودسازی و به انحراف کشیدن انقلاب به کار گرفته است.

حجت الاسلام محمدی علت ناکامی دشمن در شکست انقلاب اسلامی را آگاهی و اقدام به موقع امام و رهبری دانست و افزود: اتحاد مردمی و تبعیت از ولی فقیه زمان مانع از دستیابی دشمن به اهدافش می شود.

وی به دار آویخته شدن و کشتار سران و رهبران انقلاب مشروطیت را ناشی از بی بصیرتی خواص و جهل عوام عنوان و بیان کرد: ملی مذهبیون بازمانده از 28 مرداد همچون مهندس بازرگان، با نفوذ در بدنه انقلاب اسلامی سعی در انجام کودتایی دیگر داشتند که بواسطه آگاهی و اقدام بموقع امام خمینی(ره)، ناکام ماند.

امام جمعه میانه با اشاره به اینکه دشمن با همراهی منافقان داخلی، کودتاهای مختلفی علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته است اما ملت بصیر و رهبران آگاه مانع از به ثمر رسیدن آن شده اند، گفت: اکنون انقلاب اسلامی با گسترش در پهنه جهانی، نفس های دشمن را به شماره انداخته است.

گزارش: بیت اله احمدی
کلید واژه ها: کودتای 28 مرداد - کودتا - دکتر - وزیر - وزیر دفاع - کشور - محمد - بریتانیا - ایران - دستگیر - نقشه - رضا شاه پهلوی - آمریکا - دولت - محمد رضا شاه - سفیر آمریکا - محمدرضا شاه - حکومت پهلوی - دولت آمریکا - نوشهر - حکومت - هشدار - شکست - خبرگزاری - بیگانگان - آیت الله - ایتالیا - تابستان - پاکستان - زندانی

آخرین اخبار سرویس:
تصاویر/ نشست «اقتدار دفاعی» شنبه‎های انقلاب

دلیل وجود در های هفتگانه جهنم چیست؟

مسئولان پاسخ لازم و کوبنده به این جنایت فجیع را در دستور کار قرار دهند

مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران هستند

دختران و پسران در تشکل ها باید مکمل یکدیگر باشند/ ساختارهای نظام برای نقش آفرینی زنان اصلاح شوند

نمایشگاه بزرگداشت دفاع مقدس لندن‎

تصاویر دیدنی از سراسر جهان

نفی معیارهای دوگانه

من این دلکش زمین را خواهم از جان

واکنش سیدحسن خمینی به حمله تروریستی در اهواز

درخواست اردوغان از نخبگان ترکیه ای خارج نشین برای بازگشت به وطن

کژراهه

واکنش سناتور روس به حمله اهواز

نمایشگاه بزرگداشت سالگرد دفاع مقدس در لندن برگزار شد

رژه نظامی با لباس محلی

برپایی یادمان یادیاران در هفته دفاع مقدس | تبیین نقش ویژه روحانیت در جنگ تحمیلی

رژه نظامی با لباس محلی

دستور رییس قوه قضاییه برای شناسایی سرشاخه های مزدوران حادثه تروریستی اهواز

کیهان: ریاض منتظر سیلی سخت باشد

نخستین بانوی عراقی نامزد ریاست جمهوری می شود

دوشنبه، تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز

تسلیت رییس جمهور بلاروس به روحانی در پی حادثه تروریستی اهواز

بازدید یهودیان از مسجد شیعیان در لندن که مورد حمله اسلام هراسی قرار گرفت

غرش جنگنده های نیروی هوافضای سپاه بر فراز آسمان خلیج فارس

گزارش مصور از موزه یادمان های فضایی روسیه+تصاویر

اسلحه مقابل دوربین

سر کار گذاشتن رفقا به سبک شهید ذوالفقاری

بازگشت ناآرامی به طرابلس

آیین دسته چوبی و مشعل گردانی - گرگان

گلایه ها و ناگفته های «رامید جوان» با هوادارانش/عکس

راهکارهای فوق العاده برای اجتماعی شدن

روشن کردن شمع به یاد شهدای حادثه تروریستی اهواز

اسلحه مقابل دوربین

تمدید مهلت شرکت در جشنواره «تقدیر از مروجان کتاب خوانی»

آثار مثبت جنگ و جهاد با دشمن/ چرا برخی فقط می گویند: «نه به جنگ»

وکیل محمدرضا شجریان به رای برائت صدا و سیما اعتراض کرد

آیا پایتخت سیاسی- اداری کشور تغییر می کند؟

پیام سازمان پدافند غیرعامل به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

شادی مردم در گرو خدمت رسانی صحیح است نه برگزاری کنسرت/ترویج تفکر لیبرالی بزرگترین منکر است

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی حادثه تروریستی در اهواز

دوستی در گفت وگو با فارس: روحانی نجنبد دولت و اصلاح طلبان ضرر می کنند/ شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان منحل می شود

شرایط ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آقای لاریجانی رسیدگی کنید

سگ و مترو نیویورک

سرپرست موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی وزارت جهاد منصوب شد

اقدامات اطلاعاتی ایران کجا و چگونه هماهنگ می شود؟

بیانیه جامعه روحانیت مبارز در پی حادثه تروریستی اهواز

آخرین عکس از جانبازی که امروز در اهواز به شهادت رسید

عکس/ دستنوشته یکی از شهدای حمله تروریستی اهواز

پیام رییس قوه قضاییه در پی حادثه تروریستی

واکنش شاعران به حادثه تروریستی اهواز

شایعات منتشر شده در حادثه تروریستی اهواز

رژه حماسی نمایش اقتدار نیروهای مسلح در شوشتر

وزیر ارشاد از شجاعت عکاسان د ر ثبت حادثه اهواز قدردانی کرد

عدم معرفی سفرای ایران در چین و هند بررسی می شود

مشاهدات عکاس زن جنجالی از حادثه تروریستی اهواز!

ملعونی که با دعای امام سجاد (ع) و به دست مختار در آتش سوخت

دوشنبه ، تشییع پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی اهواز

بعیدی نژاد: اقدام ایران اینترنشنال پیگیری می شود

بیانیه جامعه روحانیت مبارز در پی حادثه تروریستی اهواز

پیام سازمان پدافند غیرعامل به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس - ایران

رییس جمهور بلاروس حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد

بیانیه سازمان بسیج به مناسبت هفته دفاع مقدس

بعیدی نژاد: اقدام ایران اینترنشنال پیگیری می شود

سردیس مرحومه مرضیه حدیدچی (دباغ) رونمایی می شود

پیام تسلیت مجمع زنان اصلاح طلب به مناسبت حادثه تروریستی اهواز

تاریخ تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز

ناگفته های یک شاهد عینی از حادثه تروریستی امروز اهواز/هدف اصلی ترور چه کسانی بودند؟

تصاویر/ تاسوعا و عاشورا در روستای سنی مذهب ایران

حجت الاسلام والمسلمین مجتهد شبستری: هیأت انقلابی جامعه را به سمت آرمان های انقلاب هدایت می کند

برنامه ریزی مشاوران ترزا می برای برگزاری انتخابات زودهنگام

گزارش فارس از دستاوردهای گردشگری ایران پس از انقلاب: گردشگری پس از انقلاب به سبد خانوار ایرانی افزوده شد/شگفت زدگی گردشگران از پیشرفت های ایران+ تصاویر

پیام تسلیت مجمع زنان اصلاح طلب به مناسبت حادثه تروریستی اهواز

واکنش حزب الله لبنان به حمله تروریستی اهواز

دستگاههای مسئول دنباله جنایتکاران را تعقیب وبه پنجه قضایی بسپارند

عکس/ احترام سربازان روسی به حرم حضرت زینب

نماینده مجلس: حادثه اهواز ربطی به مشکلات اقتصادی ندارد

مسائل متفرقه اجاره

شهادت 25 نفر و مجروح شدن 60 نفر/رژه هر سال در اهواز برگزار می شد

روایت وزارت نفت از نماینده مدعی با بیشترین افزایش حقوق

مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران

عکس/ شهیدی که هفته گذشته زیر تابوت شهدا بود

حادثه تروریستی اهواز، تداعی گر ماجرای نیمروز +عکس

گاف داعش در بر عهده گرفتن حادثه تروریستی اهواز

باید دستاورد های منطقه ای را حفظ کنیم

استفتائات مضاربه (آیت الله العظمی خامنه ای مدظله)

مضاربه مطابق با فتاوای آیت الله سبحانی(مدظله)

پرطرفدارترین کشورهای توریستی در 2016

رمز ماندگاری دفاع مقدس ارتباط عمیق آن با مکتب عاشوراست

قوانین یک عروس برای روز عروسی اش! + عکس

عضو شورای شهر نیشابور به جرم توهین به عزاداران حسینی بازداشت شد

دشمنان، قدرت رزمی نیرو های مکتبی اسلام را دریافته اند

حادثه اهواز ربطی به مشکلات اقتصادی ندارد

مضاربه مطابق با فتاوای آیت الله وحید خراسانی(مدظله)

مضاربه مطابق با فتاوای آیت الله مکارم شیرازی (مدظله)

پست اینستاگرامی عراقچی درباره یکی از شهدای امروز

مضاربه مطابق با فتاوای آیت الله بهجت (قدس سره)

مضاربه مطابق با فتاوای آیت الله فاضل لنکرانی (قدس سره)

وقتی غول های رسانه ای جهان نقاب هایشان را کنار می زنند

بی توجهی به هشدار علما؛ عامل کودتای 28 مرداد

بی توجهی به هشدار علما؛ عامل کودتای 28 مرداد