مطالب مرتبط:
آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست
مناطق آزاد انبار کالای قاچاق شده / باید دید منافع چه کسانی پشت این تصمیم است
فیلم/ قاچاق در مناطق آزاد جلوی چشم همه
اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران : مناطق آزاد محل قاچاق شده است/ صدمات فراوان صنعت پوشاک از قاچاق و واردات بی رویه
قاضی زاده در نطق میان دستور: بعضی ها همانند خوارج هزینه های زیاد سازش را به جامعه تحمیل و به مردم آدرس غلط می دهند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 01:452018-08-18سياسي

آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست


مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست که ناآگاهانه حاشیه ای امن را برای متخلفین اصلی ایجاد می کنند.

- شعارسال:" هشتاد و یکمین جلسه شورای اداری جزیره کیش با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان، مرتضی بانک مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برخی از نمایندگان استان در مجلس و مدیران عامل مناطق آزاد کیش و قشم برگزار شد.

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این نشست بیان کرد: هم اکنون در شرایط سختی قرار داریم اما ضامن موفقیت و عبور از سختی ها؛ وحدت و انسجام داخلی است.

مرتضی بانک اظهار کرد: می توان با تفکر صحیح و مدیریت منطقی شرایط سخت را تبدیل به فرصت کرد.

این شرایط سخت به معنی تسلیم شدن نیست.

باید راه ها را پیدا کرد و ادامه مسیر داد.

وی ادامه داد: ضامن موفقیت و عبور از سختی ها؛ وحدت و انسجام داخلی است.

این انسجام به یک پویایی اجتماعی و سیاسی در کشور منجر می شود و موفقیت در اجرای برنامه ها را به همراه دارد بانک با اشاره به اینکه مناطق آزاد موجود در استان هرمزگان می توانند به توسعه اقتصادی این استان کمک کنند، تصریح کرد: ظرفیت های توسعه اقتصادی در استان هرمزگان با دو منطقه آزاد کیش و قشم و در آینده منطقه آزاد جاسک مضاعف خواهد شد.

وی اضافه کرد: دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از برقراری تعامل، انسجام و هماهنگی میان استانداری هرمزگان و مناطق آزاد کیش و قشم حمایت می کند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور؛ موقعیت ویژه و قانونی مناطق آزاد می تواند راهگشا باشد و مدیریت کلان کشور باید از این ظرفیت موجود استفاده کند.

وی افزود: برقراری آرامش و امنیت برای سرمایه گذاران اولویت برنامه های ما در مناطق آزاد است و ابلاغ آیین نامه ثبت سفارش مخصوص این مناطق تبیین کننده این تلاش هاست.

مشاور رییس جمهوری همچنین در واکنش به انتقادات این روزهای رسانه ها نسبت به مناطق آزاد گفت: آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست که ناآگاهانه حاشیه ای امن را برای متخلفین اصلی ایجاد می کنند.

اختیارات قانونی مناطق آزاد باید در چارچوب مقررات مصوب شده برقرار باشد.

بانک در ادامه این نشست ساخت اسکله 35 هزار تنی جزیره کیش را گام بلندی در راستای توسعه اقتصادی این جزیره دانست و عنوان کرد: این اسکله شرایط متفاوتی را برای جزیره کیش ایجاد می کند که البته نیازمند لایروبی است ولی در نهایت منجر به افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری در این منطقه می شود.

هم چنین با افتتاح این اسکله ظرفیت های گردشگری منطقه نیز بیش ازپیش افزایش خواهد یافت.

وی فعالیت ها و تلاش ها برای حل مشکل تأمین آب و برق در جزیره کیش را کاری بسیار مهم قلمداد کرد و گفت در شرایطی که در برخی نقاط کشور با قطعی آب و برق مواجه بودیم اما این اتفاق در جزیره کیش نیفتاد که این کار حاصل فعالیت های سازمان منطقه آزاد کیش است.

مشاور رییس جمهوری هم چنین بر ضرورت اجرای برنامه ها و فعالیت های متنوع برای جذب گردشگران در جزیره کیش تأکید کرد و گفت: رویکرد اصلی فعالیت های منطقه آزاد کیش، صنعت گردشگری و اقتصاد وابسته به آن است.

وی جزیره کیش را یکی از مقاصد برتر گردشگری در کشور معرفی کرد و خاطرنشان کرد: باید برای اجرای برنامه های سفر ارزان و آسان به کیش تلاش بیشتری شود و هزینه ها تا حد امکان کاهش پیداکرده تا فضا برای استفاده بیشتر اقشار مردم از امکانات و خدمات گردشگری کیش افزایش یابد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت گردشگری در جزیره کیش را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: سرمایه گذار باید از امنیت سرمایه خود اطمینان داشته باشد.

اجرای برنامه هایی که منجر به ماندگاری 4 تا 5 روز گردشگران در کیش شود این نتیجه را در بر خواهد داشت که ابتدا سرمایه گذار و فعالان این حوزه به بازگشت سرمایه خود امیدوار می شوند و بعد از آن گردشگران و مردم نیز از خدماتی که دریافت می کنند رضایت خواهند داشت.

بانک تأکید کرد هدف اصلی مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و متولیان صنعت گردشگری در این منطقه ارائه خدمات خوب به گردشگران باشد.

وی ساماندهی آژانس های مسافرتی، استفاده از منابع مالی غیرمستقیم، ورود به بازار پولی و مالی، ایجاد بورس بین المللی در منطقه آزاد کیش، ایجاد پنجره واحد اقتصادی، ایجاد صندوق حمایت و ضمانت، ایجاد اکوسیستم کسب وکارهای فعال در مناطق آزاد و توسعه مراکز نوآوری و فناورانه را از مهم ترین طرح هایی عنوان کرد که در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حال پیگیری است تا رونق خوبی به مناطق آزاد وارد شود.

استاندار هرمزگان نیز در این نشست عنوان کرد: این استان به تنهایی قابلیت و توان تأمین نیازهای مختلف اقتصادی کشور را دارا است.

فریدون همتی خاطرنشان کرد: ظرفیت، کشش و پتانسیل در استان هرمزگان آن قدر وجود دارد که اگر همه آن ها را باهم بکار ببریم و پیوند ایجاد کنیم استان هرمزگان با 2 منطقه آزاد و جزایر متنوع خود، کشش لازم برای کمک به اقتصاد کشور را دارا است.

وی یادآور شد: این ظرفیت و توان وجود دارد که در استان های مرزی می توانیم اشتعال ایجاد کنیم و اقتصاد را تغییر و تولید را نشاط دهیم.

همتی اظهار کرد: بازرگانان و فعالان اقتصادی اعلام آمادگی کردند که در صورت واگذاری اختیار لازم، به خوبی نیازهای کشور را تأمین کنیم.

وی اضافه کرد: در صورت توجه و دادن اختیار لازم به مناطق آزاد و مرزی، تصمیمات خوب برای اداره شرایط موجود و خروج از این جو سخت اقتصادی گرفت و آرامش و آسایش برای مردم فراهم کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هم در این نشست با بیان اینکه شرایط سخت اقتصادی کشور، مناطق آزاد را هم تحت تأثیر خود قرار داده است، گفت: تمام تلاشمان برای حفظ جایگاه گردشگری کیش بوده که در این بین با برنامه ریزی هایی که شد نه تنها کاهش ورود گردشگر به کیش نداشتیم بلکه با افزایش نزدیک به 10 درصدی ورود گردشگر در طول جشنواره تابستانی روبرو بوده ایم.

محمدابراهیم انصاری لاری با اشاره به روند رو به رشد تکمیل و بهره برداری از پروژه های متعدد کیش، افزود: در شرایطی طرح های مختلف را در کیش به بهره برداری رساندیم که در 10 ماه گذشته حتی یک متر زمین هم نفروخته ایم و با سیاست تهاتر معکوس سرمایه گذاران را تشویق به فعالیت در کیش کرده ایم.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش هم به عنوان متولی اصلی توسعه، عمران و تکمیل طرح های زیرساختی سخنران این جلسه بود.

خانزادی فاز اول اسکله 35 هزار تنی در بندر تجاری کیش را یکی از مهم ترین پروژه های عمرانی کیش دانست و عنوان کرد: با بهره برداری کامل از این اسکله که ظرفیت پذیرش کشتی های اقیانوس پیمای کانتینر بر را دارا است، تا حدود یک و نیم میلیون تن کالا در سال تخلیه و بارگیری می شود.

وی با بیان اینکه برای تکمیل این پروژه عظیم نزدیک به 550 میلیارد ریال برآورد هزینه شده است، اضافه کرد: پیوند دو نیروگاه برق جزیره به یکدیگر با هدف تأمین برق پایدار در جزیره دیگر طرحی بود که امروز اجرایی می شود.

این مقام مسئول افزود: پیوند دو آب شیرین کن جزیره برای تأمین 5 هزار مترمکعب آب در روز با هزینه اجرایی 60 میلیارد ریال از دیگر طرح هایی بود که امروز به بهره برداری می رسد.

خانزادی با اشاره به پیش راه اندازی مخازن روزانه سوخت هواپیما در فرودگاه کیش، گفت: هدف از ساخت این مخازن تأمین روزانه مصرف سوخت هواپیما است.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه برای ساخت این مخازن 15 میلیارد ریال هزینه شده است افزود: با ساخته شدن این چهار مخزن در مجموع 360مترمکعب سوخت ذخیره و مورداستفاده قرار می گیرد.

مخزن هوایی تعادل فشار آب جزیره هم دیگر طرحی است که بالاخره پس از سال ها به بهره برداری می رسد.

خانزادی ادامه داد: این طرح با ظرفیت مخزن 1200 مترمکعبی با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال ساخته شده و با هدف بهبود و تأمین فشار مستمر آب در شبکه توزیع بهره برداری و هفته آینده عملیاتی می شود.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص این طرح تصریح کرد: برای تحقق این موضوع 50 میلیارد ریال هزینه شده تا 20 مگاوات برق به شبکه توزیع کیش افزوده شود.

وی با بیان اینکه این جزیره در 60 هکتار و با مشارکت بخش خصوصی ساخته خواهد شد، تصریح کرد: احداث جزیره مصنوعی با استفاده از مصالح لایروبی در کیش یکی از مهم ترین طرح های گردشگری است که قرار است با حجم سرمایه گذاری 15 هزار میلیارد ریال در سه سال ساخته شود.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد: عملیات اجرایی پلاژ جدید آقایان و بانوان در 4 هکتار، ساخت گراند هتل 2 جزیره کیش با اعتباری بالغ بر 2650 میلیارد ریال را از دیگر طرح های جزیره کیش برشمرد.

وی افزود: هتل میراژ 5 ستاره کیش در هشت طبقه با اعتباری در حدود 4 هزار میلیارد ریال امروز به بهره برداری می رسد.

خانزادی با اشاره به اینکه بازطراحی بازار ماهی فروشان کیش با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال دیگر طرحی بود که عملیات اجرایی آن آغاز شده و ظرف سه ماه آینده تکمیل می شود، اظهار کرد: کار ساخت معابر فاز هفت شهرک صدف از امروز با اعتباری بالغ بر 3850 میلیارد ریال آغاز می شود.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش هم به جشنواره تابستانی کیش اشاره کرد و گفت: با ارائه کارت های هدیه به مسافران چیزی در حدود 300 میلیارد ریال به صورت مستقیم به چرخه اقتصادی کیش وارد می شود.

قائدیان با اشاره به برنامه های در نظر گرفته شده در جشنواره تابستانی کیش، افزود: نسبت به مدت مشابه سال قبل، با افزایش 8 و نیم درصدی ورود مسافر به کیش مواجه شدیم به صورت که در این مدت 160 هزار نفر به کیش مسافرت کرده اند و روزانه چیزی در حدود 3 هزار و 550 مسافر به کیش سفر کرده اند.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی هم با تأکید بر تلاش های خوبی که در مناطق آزاد رخ داده است گفت: یکی از مشکلات مناطق آزاد ضعف اختیارات منطقه ای است.

محمد آشوری با حمایت از نشست های مشترک مناطق آزاد هرمزگان با مسئولان این استان، این راهبرد را برای توسعه همه جانبه هرمزگان لازم و ضروری برشمرد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 26مرداد1397 ، کدخبر: 97052613606: www.

isna.

ir
کلید واژه ها: مناطق آزاد - مناطق - آزاد - اقتصادی - رییس جمهوری - توسعه اقتصادی - استان - شورای - هرمزگان - جزیره کیش - شرایط - جمهوری - عالی - جزیره - رسانه - مشاور - منطقه آزاد - مرتضی بانک - موفقیت - بانک - استاندار - توسعه - قاچاق - منطقه آزاد کیش - سرمایه گذاران - نامه - کشور - مدیریت - برنامه - فریدون همتی

آخرین اخبار سرویس:
13 آبان 97 آمریکا همه دنیا را تحریم کرد

استخدام پرستار

استخدام سرآشپز

استخدام کمک آشپز

‎استخدام کمک آشپز

استخدام آشپز

استخدام پشتیبان

استخدام کارشناسIT

استخدام فروشنده

چهره متفاوت مرجانه گلچین در آخرین عکس اینستاگرامی!+ جزییات

مدیر جدید امور فناوری اطلاعات بانک صادرات منصوب شد

افتتاح نوزدهمین مدرسه مهر نوین در روستای سررود استان کرمانشاه

سامانه «سرباز ماهر» رونمایی شد

دیدار وزیر خارجه انگلیس با ظریف

کنگره سرداران و 1400 شهید فلاورجان برگزار می شود

تست جالب روانشناسی که شخصیت درونیتان را فاش می کند ! تصاویر

ماهانه 22 هزار نفر در بروجرد به کتابخانه ها مراجعه می کنند

عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد

تاکید بر ضرورت همکاری های بین المللی در تعقیب و استرداد فوری مجرمان مالی

دهمین روز اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد + تصاویر

مسئولان از سر راه کارآفرینان کنار بروند و مانع تراشی نکنند

مخالف خوانی ها و موافق خوانی های در شبکه های اجتماعی درباره اسنپ

حمایت برترین اپراتور ارتباطات ثابت کشور از اولین جشنواره کار صدف

دوستان از ارسال پیام تبریک و گل خودداری کنند

نمایشگاه هوایی ایران صحنه اقتدار و توانمندی های ایران در صنعت هوانوردی است/ حضور نمایندگان سوخو برای مذاکره با فعالان هوایی ایران

اولین کارگاه اموزشی برای خادمین مساجد تشیع در زاهدان

تشییع پیکر پدر شهید کاظم انتظاری در یزد

اجرای بیش از 90 برنامه به مناسبت هفته بسیج در بستک

معرفی لامبورگینی اروس ST-X (+عکس)

معاون مرکز ملی فضای مجازی : هاتگرام و تلگرام طلایی تا آذرماه فرصت دارند/ تلگرام رفع فیلتر نمی شود

ششمین همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار می شود

پذیرش سرباز امریه در سازمان قضایی نیروهای مسلح

تقریظ متفاوت رهبرانقلاب بر یک کتاب دفاع مقدس+عکس

حتی یک عملیات مخفی «عماد مغنیه» در دنیا کشف نشد

17 هزار میلیارد ریال تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه پرداخت شده

دیدار وزیر خارجه انگلیس با ظریف

ورود دستگاه پاک کننده هوشمند دندان به بازار

خانواده ها سکوت خود را در برابر تجاوز بشکنند

چرا محمدرضا گلزار برای شبکه خانگی بازی نمی کند؟

رفتارهای غیر متعارف سلبریتی های ایرانی با همسرانشان جلوی دوربین!

دیدار وزرای خارجه انگلیس و ایران

نشست خبری به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج

داود آزاد: کنسرت آذر ماه با همه اجراهای قبلی ام متفاوت خواهد بود 

آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان شیراز

عدم حضور گلزار در سریال جدید منوچهر هادی

محسنی بندپی: توضیح در مورد فرآیند توزیع بسته های حمایتی

آیا استفاده از زنان و دختران در فروشگاه ها برای جذب مشتری بیشتر جایز است؟

نماز در اصلاح جامعه نقش آفرین است

روحانی: 98 هم کالاهای اساسی را با دلار 4200 تومانی تامین می کنیم

سخنان رییس جمهوری در جمع مردم آذربایجان غربی

دل نگرانی معلمان از تاخیر در رتبه بندی و ضمانت آموزش و پرورش

رویکرد دولت استفاده از اقوام و مذاهب در مناصب مختلف است

گرایش جوانان به فضای مجازی زنگ خطری برای کتابخوانی است

رویکرد دولت استفاده از اقوام و مذاهب در مناصب مختلف است

اجرای 150 عنوان برنامه ی فرهنگی در هفته بسیج در سیستان و بلوچستان

فیلم/ بیداری نفس از کجاست؟

عملیاتی شده آیه «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» در کنگره شهدای قزوین

اعزام 4 هزار مددجوی آذربایجان شرقی به مشهد مقدس

چهارمین همایش قومس شناسی در سمنان برگزار می شود

مسجد؛ حلقه وصل کتاب با مدرسه، خانواده و محله می شود

سقوط دو دهک طبقه متوسط به جمع فقرا

قدرت بازدارندگی از مهمترین دستاوردهای انقلاب است

لباس عروس از کی سفید شد؟

توییتر:: ارتباط جهانگیری با مدیران هفت تپه

کارتون/ جمع شدن سفره مردم!

می دانم شرایط زندگی مردم سخت تر شده/ کالا های اساسی سال آینده هم با دلار 4200 تومان وارد می شود

ستارخان دلیل اصلی نقاش شدن من بود

جدیت در مبارزه با فساد اعتماد عمومی را تقویت می کند

تاکید رییس شورای شهر رشت بر ارایه گزارش توقف پروژه های عمرانی

ثروت غنی جامعه، فرهنگ دفاع مقدس است

حوزه های علمیه محل ترویج دین اسلام است

بسیج فارغ از وابستگی جناحی در مسیر انقلاب حرکت می کند

سال آینده، کالا های اساسی با دلار 4200 تومانی به مردم می رسد/ اگر تلاش های دولت نبود، امسال یک قطره آب هم در دریاچه ارومیه موجود نبود

تبدیل مدارس دولتی به هیأت امنایی خلاف قانون است

استخدام منشی خانم و آقا جهت همکاری در درمانگاه در تهران

رونمایی از کارت تکریم اصحاب رسانه

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس: ذهنیت مثبت ایران به اتحادیه اروپا

استخدام مسئول دفتر خانم آشنا به حسابداری در یک شرکت معتبر

شمیم لاله ها در قزوین

وزیر خارجه انگلیس با ظریف دیدار کرد

نوزدهمین نشست ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب رسانه ملی

گشایش نمایشگاه صنعت رسانه

قائم مقام وزیر کشور ترکیه به ایران می آید

دو مدیربازنشسته از سازمان محیط زیست رفتند

آمریکایی ها حضور معناداری در خلیج فارس ندارند

فایننشال تایمز نقش "شاهزاده تاریکی" در قتل خاشقجی را بررسی کرد

جرمی هانت با ظریف دیدار کرد

10 راه ساده برای تقویت مغز

تبدیل مدارس دولتی به هیأت امنایی ممنوع شد

آیا استفاده از زنان و دختران در فروشگاه ها برای جذب مشتری بیشتر جایز است؟

تصادف زنجیره ای خونین در دیار فرهاد

دبیرهای علمی و اجرایی سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر مشخص شدند

آسیب خودروها به پل تاریخی «کوچه»

اعلام جرییات برنامه اجرای کنسرت ارکستر «میرآترا»

نوازنده خیابانی رشت: اگر می دانستیم شب شهادت است به خیابان نمی رفتیم

بسته حمایتی حقوق بگیران دولت ظرف روزهای آینده واریز می شود

ویژگی های سامانه «سرباز ماهر»

مسیری که همه مدیران خواهند رفت

روحانی: بینی آمریکا را به خاک می مالیم

نمی گذاریم فشارهای آمریکا زندگی مردم را سخت کند

آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست

آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست