مطالب مرتبط:
آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست
مناطق آزاد انبار کالای قاچاق شده / باید دید منافع چه کسانی پشت این تصمیم است
فیلم/ قاچاق در مناطق آزاد جلوی چشم همه
اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران : مناطق آزاد محل قاچاق شده است/ صدمات فراوان صنعت پوشاک از قاچاق و واردات بی رویه
قاضی زاده در نطق میان دستور: بعضی ها همانند خوارج هزینه های زیاد سازش را به جامعه تحمیل و به مردم آدرس غلط می دهند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 01:452018-08-18سياسي

آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست


مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست که ناآگاهانه حاشیه ای امن را برای متخلفین اصلی ایجاد می کنند.

- شعارسال:" هشتاد و یکمین جلسه شورای اداری جزیره کیش با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان، مرتضی بانک مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برخی از نمایندگان استان در مجلس و مدیران عامل مناطق آزاد کیش و قشم برگزار شد.

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این نشست بیان کرد: هم اکنون در شرایط سختی قرار داریم اما ضامن موفقیت و عبور از سختی ها؛ وحدت و انسجام داخلی است.

مرتضی بانک اظهار کرد: می توان با تفکر صحیح و مدیریت منطقی شرایط سخت را تبدیل به فرصت کرد.

این شرایط سخت به معنی تسلیم شدن نیست.

باید راه ها را پیدا کرد و ادامه مسیر داد.

وی ادامه داد: ضامن موفقیت و عبور از سختی ها؛ وحدت و انسجام داخلی است.

این انسجام به یک پویایی اجتماعی و سیاسی در کشور منجر می شود و موفقیت در اجرای برنامه ها را به همراه دارد بانک با اشاره به اینکه مناطق آزاد موجود در استان هرمزگان می توانند به توسعه اقتصادی این استان کمک کنند، تصریح کرد: ظرفیت های توسعه اقتصادی در استان هرمزگان با دو منطقه آزاد کیش و قشم و در آینده منطقه آزاد جاسک مضاعف خواهد شد.

وی اضافه کرد: دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از برقراری تعامل، انسجام و هماهنگی میان استانداری هرمزگان و مناطق آزاد کیش و قشم حمایت می کند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور؛ موقعیت ویژه و قانونی مناطق آزاد می تواند راهگشا باشد و مدیریت کلان کشور باید از این ظرفیت موجود استفاده کند.

وی افزود: برقراری آرامش و امنیت برای سرمایه گذاران اولویت برنامه های ما در مناطق آزاد است و ابلاغ آیین نامه ثبت سفارش مخصوص این مناطق تبیین کننده این تلاش هاست.

مشاور رییس جمهوری همچنین در واکنش به انتقادات این روزهای رسانه ها نسبت به مناطق آزاد گفت: آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست که ناآگاهانه حاشیه ای امن را برای متخلفین اصلی ایجاد می کنند.

اختیارات قانونی مناطق آزاد باید در چارچوب مقررات مصوب شده برقرار باشد.

بانک در ادامه این نشست ساخت اسکله 35 هزار تنی جزیره کیش را گام بلندی در راستای توسعه اقتصادی این جزیره دانست و عنوان کرد: این اسکله شرایط متفاوتی را برای جزیره کیش ایجاد می کند که البته نیازمند لایروبی است ولی در نهایت منجر به افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری در این منطقه می شود.

هم چنین با افتتاح این اسکله ظرفیت های گردشگری منطقه نیز بیش ازپیش افزایش خواهد یافت.

وی فعالیت ها و تلاش ها برای حل مشکل تأمین آب و برق در جزیره کیش را کاری بسیار مهم قلمداد کرد و گفت در شرایطی که در برخی نقاط کشور با قطعی آب و برق مواجه بودیم اما این اتفاق در جزیره کیش نیفتاد که این کار حاصل فعالیت های سازمان منطقه آزاد کیش است.

مشاور رییس جمهوری هم چنین بر ضرورت اجرای برنامه ها و فعالیت های متنوع برای جذب گردشگران در جزیره کیش تأکید کرد و گفت: رویکرد اصلی فعالیت های منطقه آزاد کیش، صنعت گردشگری و اقتصاد وابسته به آن است.

وی جزیره کیش را یکی از مقاصد برتر گردشگری در کشور معرفی کرد و خاطرنشان کرد: باید برای اجرای برنامه های سفر ارزان و آسان به کیش تلاش بیشتری شود و هزینه ها تا حد امکان کاهش پیداکرده تا فضا برای استفاده بیشتر اقشار مردم از امکانات و خدمات گردشگری کیش افزایش یابد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت گردشگری در جزیره کیش را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: سرمایه گذار باید از امنیت سرمایه خود اطمینان داشته باشد.

اجرای برنامه هایی که منجر به ماندگاری 4 تا 5 روز گردشگران در کیش شود این نتیجه را در بر خواهد داشت که ابتدا سرمایه گذار و فعالان این حوزه به بازگشت سرمایه خود امیدوار می شوند و بعد از آن گردشگران و مردم نیز از خدماتی که دریافت می کنند رضایت خواهند داشت.

بانک تأکید کرد هدف اصلی مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و متولیان صنعت گردشگری در این منطقه ارائه خدمات خوب به گردشگران باشد.

وی ساماندهی آژانس های مسافرتی، استفاده از منابع مالی غیرمستقیم، ورود به بازار پولی و مالی، ایجاد بورس بین المللی در منطقه آزاد کیش، ایجاد پنجره واحد اقتصادی، ایجاد صندوق حمایت و ضمانت، ایجاد اکوسیستم کسب وکارهای فعال در مناطق آزاد و توسعه مراکز نوآوری و فناورانه را از مهم ترین طرح هایی عنوان کرد که در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حال پیگیری است تا رونق خوبی به مناطق آزاد وارد شود.

استاندار هرمزگان نیز در این نشست عنوان کرد: این استان به تنهایی قابلیت و توان تأمین نیازهای مختلف اقتصادی کشور را دارا است.

فریدون همتی خاطرنشان کرد: ظرفیت، کشش و پتانسیل در استان هرمزگان آن قدر وجود دارد که اگر همه آن ها را باهم بکار ببریم و پیوند ایجاد کنیم استان هرمزگان با 2 منطقه آزاد و جزایر متنوع خود، کشش لازم برای کمک به اقتصاد کشور را دارا است.

وی یادآور شد: این ظرفیت و توان وجود دارد که در استان های مرزی می توانیم اشتعال ایجاد کنیم و اقتصاد را تغییر و تولید را نشاط دهیم.

همتی اظهار کرد: بازرگانان و فعالان اقتصادی اعلام آمادگی کردند که در صورت واگذاری اختیار لازم، به خوبی نیازهای کشور را تأمین کنیم.

وی اضافه کرد: در صورت توجه و دادن اختیار لازم به مناطق آزاد و مرزی، تصمیمات خوب برای اداره شرایط موجود و خروج از این جو سخت اقتصادی گرفت و آرامش و آسایش برای مردم فراهم کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هم در این نشست با بیان اینکه شرایط سخت اقتصادی کشور، مناطق آزاد را هم تحت تأثیر خود قرار داده است، گفت: تمام تلاشمان برای حفظ جایگاه گردشگری کیش بوده که در این بین با برنامه ریزی هایی که شد نه تنها کاهش ورود گردشگر به کیش نداشتیم بلکه با افزایش نزدیک به 10 درصدی ورود گردشگر در طول جشنواره تابستانی روبرو بوده ایم.

محمدابراهیم انصاری لاری با اشاره به روند رو به رشد تکمیل و بهره برداری از پروژه های متعدد کیش، افزود: در شرایطی طرح های مختلف را در کیش به بهره برداری رساندیم که در 10 ماه گذشته حتی یک متر زمین هم نفروخته ایم و با سیاست تهاتر معکوس سرمایه گذاران را تشویق به فعالیت در کیش کرده ایم.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش هم به عنوان متولی اصلی توسعه، عمران و تکمیل طرح های زیرساختی سخنران این جلسه بود.

خانزادی فاز اول اسکله 35 هزار تنی در بندر تجاری کیش را یکی از مهم ترین پروژه های عمرانی کیش دانست و عنوان کرد: با بهره برداری کامل از این اسکله که ظرفیت پذیرش کشتی های اقیانوس پیمای کانتینر بر را دارا است، تا حدود یک و نیم میلیون تن کالا در سال تخلیه و بارگیری می شود.

وی با بیان اینکه برای تکمیل این پروژه عظیم نزدیک به 550 میلیارد ریال برآورد هزینه شده است، اضافه کرد: پیوند دو نیروگاه برق جزیره به یکدیگر با هدف تأمین برق پایدار در جزیره دیگر طرحی بود که امروز اجرایی می شود.

این مقام مسئول افزود: پیوند دو آب شیرین کن جزیره برای تأمین 5 هزار مترمکعب آب در روز با هزینه اجرایی 60 میلیارد ریال از دیگر طرح هایی بود که امروز به بهره برداری می رسد.

خانزادی با اشاره به پیش راه اندازی مخازن روزانه سوخت هواپیما در فرودگاه کیش، گفت: هدف از ساخت این مخازن تأمین روزانه مصرف سوخت هواپیما است.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه برای ساخت این مخازن 15 میلیارد ریال هزینه شده است افزود: با ساخته شدن این چهار مخزن در مجموع 360مترمکعب سوخت ذخیره و مورداستفاده قرار می گیرد.

مخزن هوایی تعادل فشار آب جزیره هم دیگر طرحی است که بالاخره پس از سال ها به بهره برداری می رسد.

خانزادی ادامه داد: این طرح با ظرفیت مخزن 1200 مترمکعبی با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال ساخته شده و با هدف بهبود و تأمین فشار مستمر آب در شبکه توزیع بهره برداری و هفته آینده عملیاتی می شود.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص این طرح تصریح کرد: برای تحقق این موضوع 50 میلیارد ریال هزینه شده تا 20 مگاوات برق به شبکه توزیع کیش افزوده شود.

وی با بیان اینکه این جزیره در 60 هکتار و با مشارکت بخش خصوصی ساخته خواهد شد، تصریح کرد: احداث جزیره مصنوعی با استفاده از مصالح لایروبی در کیش یکی از مهم ترین طرح های گردشگری است که قرار است با حجم سرمایه گذاری 15 هزار میلیارد ریال در سه سال ساخته شود.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد: عملیات اجرایی پلاژ جدید آقایان و بانوان در 4 هکتار، ساخت گراند هتل 2 جزیره کیش با اعتباری بالغ بر 2650 میلیارد ریال را از دیگر طرح های جزیره کیش برشمرد.

وی افزود: هتل میراژ 5 ستاره کیش در هشت طبقه با اعتباری در حدود 4 هزار میلیارد ریال امروز به بهره برداری می رسد.

خانزادی با اشاره به اینکه بازطراحی بازار ماهی فروشان کیش با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال دیگر طرحی بود که عملیات اجرایی آن آغاز شده و ظرف سه ماه آینده تکمیل می شود، اظهار کرد: کار ساخت معابر فاز هفت شهرک صدف از امروز با اعتباری بالغ بر 3850 میلیارد ریال آغاز می شود.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش هم به جشنواره تابستانی کیش اشاره کرد و گفت: با ارائه کارت های هدیه به مسافران چیزی در حدود 300 میلیارد ریال به صورت مستقیم به چرخه اقتصادی کیش وارد می شود.

قائدیان با اشاره به برنامه های در نظر گرفته شده در جشنواره تابستانی کیش، افزود: نسبت به مدت مشابه سال قبل، با افزایش 8 و نیم درصدی ورود مسافر به کیش مواجه شدیم به صورت که در این مدت 160 هزار نفر به کیش مسافرت کرده اند و روزانه چیزی در حدود 3 هزار و 550 مسافر به کیش سفر کرده اند.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی هم با تأکید بر تلاش های خوبی که در مناطق آزاد رخ داده است گفت: یکی از مشکلات مناطق آزاد ضعف اختیارات منطقه ای است.

محمد آشوری با حمایت از نشست های مشترک مناطق آزاد هرمزگان با مسئولان این استان، این راهبرد را برای توسعه همه جانبه هرمزگان لازم و ضروری برشمرد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 26مرداد1397 ، کدخبر: 97052613606: www.

isna.

ir
کلید واژه ها: مناطق آزاد - مناطق - آزاد - اقتصادی - رییس جمهوری - توسعه اقتصادی - استان - شورای - هرمزگان - جزیره کیش - شرایط - جمهوری - عالی - جزیره - رسانه - مشاور - منطقه آزاد - مرتضی بانک - موفقیت - بانک - استاندار - توسعه - قاچاق - منطقه آزاد کیش - سرمایه گذاران - نامه - کشور - مدیریت - برنامه - فریدون همتی

آخرین اخبار سرویس:
پزشکیان کمیسیون اقتصادی را مأمور پیگیری امهال وام ها کرد

هر روز با یک شهید/437 شهید احمد کاتبی: خداوند رزمندگان اسلام را یاری می کند

ارتباط داروی سوزش معده با بیماری کلیوی

یارانه روستاییان تا سه برابر افزایش می یابد

شخصیت های «راز نگین سرخ» پرورده اکسیر عرفان و جهاداند

بازتاب آغاز رزمایش ولایت 97 در رسانه های جهان

آتشی که عربستان در کشمیر شعله ور می کند

همایش بزرگ جوانان مقاومت در قم برگزار شد

چین و آمریکا، چند قدم مانده به صلح تجاری

رد لوایح مرتبط با FATF انزوای سیاسی و اقتصادی ایران را به دنبال دارد

چرا پوست گورخرها راه راه است؟

گذری کودکان امروز به گذشته کودکان دیروز

کشف 8 هزار و 560 تُن سوخت قاچاق/ پاکستان مسئول صحت و برگشت 7 مرزبان ایرانی/ شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی «پاسخ قاطع» به عاملان حادثه تروریستی زاهدان است

تاثیر مستقیم رژیم غذایی کم کالری بر بهبود عملکرد سلولی مغز

نگاهی به فعالیت های ستاد و مرکز مجازی حفظ قرآن در خراسان جنوبی

انتقام خون شهدای عملیات تروریستی زاهدان را خواهیم گرفت

آغاز دوره آموزشهای تخصصی ویژه رانندگان تاکسی اهواز

مصرف گاز و مقایسه پرداخت قبض گاز در ایران، انگلستان و چین

خاطره شنیدنی احمدی نژاد درباره مخالفان تعطیلات عید فطر!

همایش بزرگ جوانان مقاومت در قم برگزار شد

ظرفیت اسکان اضطراری هزار و 800 نفر در قزوین فراهم شد

درخواست برکناری ترامپ این بار از سوی اعضای دولت

رییس سازمان انرژی اتمی: ما تجارب زیادی طی 40 سال گذشته به دست آورده ایم

راه برای تکرار تخلفات قبلی در صندوق ذخیره فرهنگیان مسدود نشده/ اختلاف 15 برابری در اعلام مبلغ تخلفات صندوق!

کارگران ایرانی کمترین حقوق را در دنیا می گیرند

آیت الله فاضل لنکرانی: زندگی ما باید زندگی قرآنی باشد

دبیر محفل فقهی احناف ترکمن صحرا: خدمت بانک انصار به اهل سنت از برکات نظام است/ کسی تسهیلات بگیرد و در عین توانایی بازنگرداند ظالم است

واعظی: پژمانفر اسناد خود را منتشر کند

قم/ همایش جوانان مقاومت و بزرگداشت شهید جهاد مغنیه

مجریان برنامه های ویژه سال تحویل شبکه های مختلف معرفی شدند؛ عکس

تکذیب درگذشت آیت الله «محمد مؤمن»/ چکش کاری پالرمو در مجمع تشخیص/ مسئولان هنوز باور ندارند در جنگ اقتصادی قرار داریم/ وحدت کلمه مردم ایران کمر دشمنان را شکسته است

بودجه می توانست بهتر از این باشد/ هرگونه وابستگی به نفت باید در بودجه حذف می شد

ازدواج خانم بازیگر با آقای دیپلمات (عکس)

پاسخ آیت الله خامنه ای به استفتا درباره پوشش دختر مقابل خواستگار

جمع بندی روز: پنج شنبه، 02 اسفند 1397

فال آنلاین دیوان حافظ جمعه سوم اسفند ماه 97

دعای حضرت زهرا سلام الله علیها در روز جمعه

تحلیلگر پیشین سازمان سیا: دشمنی با ایران به ضرر ما تمام شده است

بر اساس ارزیابی دستگاه های استان آبفای قم رتبه برتر صیانت از حقوق شهروندی را کسب کرد

استخدام کارشناس حسابدار خانم(تسلط به هلو و سپیدار )-تهران

استخدام صفحه آرای خانم درانتشارات بنیاد بین المللی مطالعات چین

فیلم عملکرد محمد باقر قالیباف از زبان محمد علی نجفی

آشنایی با طراح جانشینی برای روحانی: 4 روایت جنجالی از نماینده حاشیه ساز

استخدام کارشناس حسابداری در یک شرکت معتبر در شیراز

400 ناشر برای حضور در نمایشگاه کتاب هرمزگان اعلام آمادگی کردند

پیام تسلیت وزیر کشور در پی درگذشت آیت الله مؤمن

رییس جمهور درگذشت آیت الله مؤمن را تسلیت گفت

پیام تسلیت وزیر کشور در پی درگذشت آیت الله مومن

رییس جمهور درگذشت آیت الله مومن را تسلیت گفت

استخدام کارشناس بازرگانی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس بازرگانی،منشی در یک شرکت معتبر در تهران

رییس جمهوری درگذشت آیت الله مومن را تسلیت گفت

تیکه سنگین مهناز افشار به ازدواج مریم کاویانی + عکس

مدیرعامل بانک انصار: 20 میلیون مشتری نماد مردم پایه بودن بانک انصار است/ 1100 شعبه بانک انصار در خدمت محرومیت زدایی

استخدام کارشناس Is و کنترل پروژه (سیستم اطلاعات) در تهران

استخدام 5 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در تهران

روحانی تغییر ماهیت داده است/ مردم از رایی که به روحانی داده اند در تردید هستند

استخدام تکنسین الکترونیک مسلط به مونتاژ SMD

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر در تهران

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: بانک انصار گره گشای جوانان اهل سنت شد/ سایر بانک ها از بانک انصار الگوگیری کنند

انتصاب دکتر محمدرضا ظفرقندی به عنوان «رییس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران»

اعتقاد به مهدویّت و به وجود مقدّس مهدی موعود ارواحنافداه، امید را در دلها زنده می کند

اللهم صلی علی محمد و آل محمد

یکصد و یکمین وزیر دیپلماسی 

استخدام مترجم زبان انگلیسی خانم با تجربه و سابقه کار - تهران

استخدام بازاریاب تلفنی خانم با مزایا(مسلط به کامپیوتر)-ساری

استخدام بازاریاب حرفه ای(ویزیتور) با مزایا در اصفهان

استخدام کارمند ثبتی حقوقی(آشنا به امور ثبتی)- تهران

حکم رییس جمهور برای انتصاب رییس کل سازمان نظام پزشکی

امنیت و آبادانی در سایه تمدن دینی محقق می شود

آیا شیوه دریافت مالیات تغییر می کند؟

جامعه المصطفی العالمیه با بسیاری از نهادهای علمی و پژوهشی جهان ارتباط دارد

مشکلات بودجه ای گریبان نشریات دانشجویی را گرفت!/ ویژه برنامه های تدارک دیده شده برای کاروان های راهیان نور دانشجویی

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در 24 ساعت گذشته

اوقات شرعی سوم اسفند در سمنان

سفارش ساخت تندیس جام جم به هنرمندان اصفهانی

باید انقلاب اسلامی به سمت خردورزی برود

نقش آمریکا در نزاع هندوستان و پاکستان چیست؟

کاری کنیم تور لیدر دلقک نداشته باشیم

دستور رییس جمهوری برای تخصیص مبلغی به مالباختگان شاندیز کذب است

جایزه ملی برخط نصیر به فعالان آموزش الکترونیکی اهدا می شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: خروج دام مولد از کشور ناشی از «مدیریت ضعیف» است

تاثیر مصرف غذاهای کنسروشده در بارداری بر سلامت باروری کودک

یکصد و یکمین وزیر دیپلماسی 

مدعیان دفاع از حقوق بشر به پناهگاه تروریست ها تبدیل شده اند

نعمت سادات را به فرصتی برای وحدت تبدیل کنیم/ سادات پرچمداران مقاومت اند

پیام تسلیت دکتر روحانی به مناسبت ارتحال آیت الله مؤمن

اقداماتی لاک پشتی برای اوتیسم /قول وزارت بهداشت درباره سندی ملی

آیت الله مومن دار فانی را وداع گفت

چگونه ایمان در شخصیت مومنان، خوش بینی ایجاد می کند؟

آزمون ذهنی؛ کدام نیمکره مغزتان فعال است؟

مراسم بزرگداشت همسر دکتر شریعتی برگزار شد

زندان در اصلاح مجرم تأثیر چندانی نخواهد داشت/ مستثنیات عفو باید به حداقل برسد

ادبیات در حاشیه

بی محبتی همسر، ریشه یابی علل و حل آن

رهامی: بدون تبعیض به جوانان فرصت رشد داده شود

تصاویر/ همایش جوانان مقاومت و گرامیداشت شهید جهاد مغنیه در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم

مصادیق خشونت علیه زنان به اصلاحات نیاز دارد

اعتراض کامبیز دیرباز به مجری برنامه زنده

جشن تکلیف 800 دانش آموز شهرکردی برگزار می شود

آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست

آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست