مطالب مرتبط:
آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست
مناطق آزاد انبار کالای قاچاق شده / باید دید منافع چه کسانی پشت این تصمیم است
فیلم/ قاچاق در مناطق آزاد جلوی چشم همه
اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران : مناطق آزاد محل قاچاق شده است/ صدمات فراوان صنعت پوشاک از قاچاق و واردات بی رویه
قاضی زاده در نطق میان دستور: بعضی ها همانند خوارج هزینه های زیاد سازش را به جامعه تحمیل و به مردم آدرس غلط می دهند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 02:452018-08-18سياسي

آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست


مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست که ناآگاهانه حاشیه ای امن را برای متخلفین اصلی ایجاد می کنند.

- شعارسال:" هشتاد و یکمین جلسه شورای اداری جزیره کیش با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان، مرتضی بانک مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برخی از نمایندگان استان در مجلس و مدیران عامل مناطق آزاد کیش و قشم برگزار شد.

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این نشست بیان کرد: هم اکنون در شرایط سختی قرار داریم اما ضامن موفقیت و عبور از سختی ها؛ وحدت و انسجام داخلی است.

مرتضی بانک اظهار کرد: می توان با تفکر صحیح و مدیریت منطقی شرایط سخت را تبدیل به فرصت کرد.

این شرایط سخت به معنی تسلیم شدن نیست.

باید راه ها را پیدا کرد و ادامه مسیر داد.

وی ادامه داد: ضامن موفقیت و عبور از سختی ها؛ وحدت و انسجام داخلی است.

این انسجام به یک پویایی اجتماعی و سیاسی در کشور منجر می شود و موفقیت در اجرای برنامه ها را به همراه دارد بانک با اشاره به اینکه مناطق آزاد موجود در استان هرمزگان می توانند به توسعه اقتصادی این استان کمک کنند، تصریح کرد: ظرفیت های توسعه اقتصادی در استان هرمزگان با دو منطقه آزاد کیش و قشم و در آینده منطقه آزاد جاسک مضاعف خواهد شد.

وی اضافه کرد: دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از برقراری تعامل، انسجام و هماهنگی میان استانداری هرمزگان و مناطق آزاد کیش و قشم حمایت می کند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور؛ موقعیت ویژه و قانونی مناطق آزاد می تواند راهگشا باشد و مدیریت کلان کشور باید از این ظرفیت موجود استفاده کند.

وی افزود: برقراری آرامش و امنیت برای سرمایه گذاران اولویت برنامه های ما در مناطق آزاد است و ابلاغ آیین نامه ثبت سفارش مخصوص این مناطق تبیین کننده این تلاش هاست.

مشاور رییس جمهوری همچنین در واکنش به انتقادات این روزهای رسانه ها نسبت به مناطق آزاد گفت: آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست که ناآگاهانه حاشیه ای امن را برای متخلفین اصلی ایجاد می کنند.

اختیارات قانونی مناطق آزاد باید در چارچوب مقررات مصوب شده برقرار باشد.

بانک در ادامه این نشست ساخت اسکله 35 هزار تنی جزیره کیش را گام بلندی در راستای توسعه اقتصادی این جزیره دانست و عنوان کرد: این اسکله شرایط متفاوتی را برای جزیره کیش ایجاد می کند که البته نیازمند لایروبی است ولی در نهایت منجر به افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری در این منطقه می شود.

هم چنین با افتتاح این اسکله ظرفیت های گردشگری منطقه نیز بیش ازپیش افزایش خواهد یافت.

وی فعالیت ها و تلاش ها برای حل مشکل تأمین آب و برق در جزیره کیش را کاری بسیار مهم قلمداد کرد و گفت در شرایطی که در برخی نقاط کشور با قطعی آب و برق مواجه بودیم اما این اتفاق در جزیره کیش نیفتاد که این کار حاصل فعالیت های سازمان منطقه آزاد کیش است.

مشاور رییس جمهوری هم چنین بر ضرورت اجرای برنامه ها و فعالیت های متنوع برای جذب گردشگران در جزیره کیش تأکید کرد و گفت: رویکرد اصلی فعالیت های منطقه آزاد کیش، صنعت گردشگری و اقتصاد وابسته به آن است.

وی جزیره کیش را یکی از مقاصد برتر گردشگری در کشور معرفی کرد و خاطرنشان کرد: باید برای اجرای برنامه های سفر ارزان و آسان به کیش تلاش بیشتری شود و هزینه ها تا حد امکان کاهش پیداکرده تا فضا برای استفاده بیشتر اقشار مردم از امکانات و خدمات گردشگری کیش افزایش یابد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت گردشگری در جزیره کیش را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: سرمایه گذار باید از امنیت سرمایه خود اطمینان داشته باشد.

اجرای برنامه هایی که منجر به ماندگاری 4 تا 5 روز گردشگران در کیش شود این نتیجه را در بر خواهد داشت که ابتدا سرمایه گذار و فعالان این حوزه به بازگشت سرمایه خود امیدوار می شوند و بعد از آن گردشگران و مردم نیز از خدماتی که دریافت می کنند رضایت خواهند داشت.

بانک تأکید کرد هدف اصلی مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و متولیان صنعت گردشگری در این منطقه ارائه خدمات خوب به گردشگران باشد.

وی ساماندهی آژانس های مسافرتی، استفاده از منابع مالی غیرمستقیم، ورود به بازار پولی و مالی، ایجاد بورس بین المللی در منطقه آزاد کیش، ایجاد پنجره واحد اقتصادی، ایجاد صندوق حمایت و ضمانت، ایجاد اکوسیستم کسب وکارهای فعال در مناطق آزاد و توسعه مراکز نوآوری و فناورانه را از مهم ترین طرح هایی عنوان کرد که در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حال پیگیری است تا رونق خوبی به مناطق آزاد وارد شود.

استاندار هرمزگان نیز در این نشست عنوان کرد: این استان به تنهایی قابلیت و توان تأمین نیازهای مختلف اقتصادی کشور را دارا است.

فریدون همتی خاطرنشان کرد: ظرفیت، کشش و پتانسیل در استان هرمزگان آن قدر وجود دارد که اگر همه آن ها را باهم بکار ببریم و پیوند ایجاد کنیم استان هرمزگان با 2 منطقه آزاد و جزایر متنوع خود، کشش لازم برای کمک به اقتصاد کشور را دارا است.

وی یادآور شد: این ظرفیت و توان وجود دارد که در استان های مرزی می توانیم اشتعال ایجاد کنیم و اقتصاد را تغییر و تولید را نشاط دهیم.

همتی اظهار کرد: بازرگانان و فعالان اقتصادی اعلام آمادگی کردند که در صورت واگذاری اختیار لازم، به خوبی نیازهای کشور را تأمین کنیم.

وی اضافه کرد: در صورت توجه و دادن اختیار لازم به مناطق آزاد و مرزی، تصمیمات خوب برای اداره شرایط موجود و خروج از این جو سخت اقتصادی گرفت و آرامش و آسایش برای مردم فراهم کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هم در این نشست با بیان اینکه شرایط سخت اقتصادی کشور، مناطق آزاد را هم تحت تأثیر خود قرار داده است، گفت: تمام تلاشمان برای حفظ جایگاه گردشگری کیش بوده که در این بین با برنامه ریزی هایی که شد نه تنها کاهش ورود گردشگر به کیش نداشتیم بلکه با افزایش نزدیک به 10 درصدی ورود گردشگر در طول جشنواره تابستانی روبرو بوده ایم.

محمدابراهیم انصاری لاری با اشاره به روند رو به رشد تکمیل و بهره برداری از پروژه های متعدد کیش، افزود: در شرایطی طرح های مختلف را در کیش به بهره برداری رساندیم که در 10 ماه گذشته حتی یک متر زمین هم نفروخته ایم و با سیاست تهاتر معکوس سرمایه گذاران را تشویق به فعالیت در کیش کرده ایم.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش هم به عنوان متولی اصلی توسعه، عمران و تکمیل طرح های زیرساختی سخنران این جلسه بود.

خانزادی فاز اول اسکله 35 هزار تنی در بندر تجاری کیش را یکی از مهم ترین پروژه های عمرانی کیش دانست و عنوان کرد: با بهره برداری کامل از این اسکله که ظرفیت پذیرش کشتی های اقیانوس پیمای کانتینر بر را دارا است، تا حدود یک و نیم میلیون تن کالا در سال تخلیه و بارگیری می شود.

وی با بیان اینکه برای تکمیل این پروژه عظیم نزدیک به 550 میلیارد ریال برآورد هزینه شده است، اضافه کرد: پیوند دو نیروگاه برق جزیره به یکدیگر با هدف تأمین برق پایدار در جزیره دیگر طرحی بود که امروز اجرایی می شود.

این مقام مسئول افزود: پیوند دو آب شیرین کن جزیره برای تأمین 5 هزار مترمکعب آب در روز با هزینه اجرایی 60 میلیارد ریال از دیگر طرح هایی بود که امروز به بهره برداری می رسد.

خانزادی با اشاره به پیش راه اندازی مخازن روزانه سوخت هواپیما در فرودگاه کیش، گفت: هدف از ساخت این مخازن تأمین روزانه مصرف سوخت هواپیما است.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه برای ساخت این مخازن 15 میلیارد ریال هزینه شده است افزود: با ساخته شدن این چهار مخزن در مجموع 360مترمکعب سوخت ذخیره و مورداستفاده قرار می گیرد.

مخزن هوایی تعادل فشار آب جزیره هم دیگر طرحی است که بالاخره پس از سال ها به بهره برداری می رسد.

خانزادی ادامه داد: این طرح با ظرفیت مخزن 1200 مترمکعبی با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال ساخته شده و با هدف بهبود و تأمین فشار مستمر آب در شبکه توزیع بهره برداری و هفته آینده عملیاتی می شود.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص این طرح تصریح کرد: برای تحقق این موضوع 50 میلیارد ریال هزینه شده تا 20 مگاوات برق به شبکه توزیع کیش افزوده شود.

وی با بیان اینکه این جزیره در 60 هکتار و با مشارکت بخش خصوصی ساخته خواهد شد، تصریح کرد: احداث جزیره مصنوعی با استفاده از مصالح لایروبی در کیش یکی از مهم ترین طرح های گردشگری است که قرار است با حجم سرمایه گذاری 15 هزار میلیارد ریال در سه سال ساخته شود.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد: عملیات اجرایی پلاژ جدید آقایان و بانوان در 4 هکتار، ساخت گراند هتل 2 جزیره کیش با اعتباری بالغ بر 2650 میلیارد ریال را از دیگر طرح های جزیره کیش برشمرد.

وی افزود: هتل میراژ 5 ستاره کیش در هشت طبقه با اعتباری در حدود 4 هزار میلیارد ریال امروز به بهره برداری می رسد.

خانزادی با اشاره به اینکه بازطراحی بازار ماهی فروشان کیش با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال دیگر طرحی بود که عملیات اجرایی آن آغاز شده و ظرف سه ماه آینده تکمیل می شود، اظهار کرد: کار ساخت معابر فاز هفت شهرک صدف از امروز با اعتباری بالغ بر 3850 میلیارد ریال آغاز می شود.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش هم به جشنواره تابستانی کیش اشاره کرد و گفت: با ارائه کارت های هدیه به مسافران چیزی در حدود 300 میلیارد ریال به صورت مستقیم به چرخه اقتصادی کیش وارد می شود.

قائدیان با اشاره به برنامه های در نظر گرفته شده در جشنواره تابستانی کیش، افزود: نسبت به مدت مشابه سال قبل، با افزایش 8 و نیم درصدی ورود مسافر به کیش مواجه شدیم به صورت که در این مدت 160 هزار نفر به کیش مسافرت کرده اند و روزانه چیزی در حدود 3 هزار و 550 مسافر به کیش سفر کرده اند.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی هم با تأکید بر تلاش های خوبی که در مناطق آزاد رخ داده است گفت: یکی از مشکلات مناطق آزاد ضعف اختیارات منطقه ای است.

محمد آشوری با حمایت از نشست های مشترک مناطق آزاد هرمزگان با مسئولان این استان، این راهبرد را برای توسعه همه جانبه هرمزگان لازم و ضروری برشمرد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 26مرداد1397 ، کدخبر: 97052613606: www.

isna.

ir
کلید واژه ها: مناطق آزاد - مناطق - آزاد - اقتصادی - رییس جمهوری - توسعه اقتصادی - استان - شورای - هرمزگان - جزیره کیش - شرایط - جمهوری - عالی - جزیره - رسانه - مشاور - منطقه آزاد - مرتضی بانک - موفقیت - بانک - استاندار - توسعه - قاچاق - منطقه آزاد کیش - سرمایه گذاران - نامه - کشور - مدیریت - برنامه - فریدون همتی

آخرین اخبار سرویس:
حرکت عقلانی و هدفمند؛ رمز ماندگاری قیام امام حسین(ع)

امام حسین (ع) الگویی بزرگ برای مسلمانان آزاده جهان است

قاسمی درخواست ملاقات با ترامپ را تکذیب کرد

با امضای طوماری بعد از نماز جمعه دانشگاهیان و اقشار مختلف مردم خواستار عدم تصویب لوایح «FATF » در مجلس شدند

نماینده ای که 40 سال مقاومت مردم را محکوم می کند باید عذرخواهی کند

برخورد با مفسدان اقتصادی توطئه دشمن را خنثی می کند

نگاه سکولار به نظام خیانت به انقلاب اسلامی است

ملت ایران با تحمل سختی ها جنگ اقتصادی را پشت سر می گذارد

ترس دشمنان از پیام محرم و صفر است

اجرای بیش از 2 هزار برنامه در استان

عزاداریها آسیب شناسی شوند

ملت ایران با تحمل سختی ها جنگ اقتصادی را پشت سر می گذارد

نگاه سکولار به نظام خیانت به انقلاب اسلامی است

علم چراغی است که هر جرقه اش عالمی را منور می کند

جنگ اقتصادی نباید فقط بر دوش مردم باشد

حادثه عاشورا منطق عملی چگونه زیستن است/زمان خداحافظی رژیم صهیونیستی فرارسیده است

ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت عقب کشیده می شود

هرتصمیمی خلاف منافع ایران باشد وتو می کنم

ایستادگی و مقاومت در دفاع مقدس با تبعیت از ولی فقیه حاصل شد

3 نمایشگاه هنری امروز افتتاح می شوند

نگاه سکولار به نظام خیانت به انقلاب اسلامی است

همکاری خانواده ها با اولیای مدرسه ضروری است

فرهنگ دفاع مقدس را به جوانان منتقل کنید

گزارش تصویری شور حسینی در امامزاده سیدعباس آبادان

پاسخ محکم عزاداران حسینی به دشمنان دین

ایستادگی در مقابل زیاده طلبان، مهم ترین درس عاشورا

استکبارستیزی، اصلی ترین درس نهضت حسینی

هیئت های عزاداری در القای پیام عاشورا نقش تأثیرگذاری دارند

روسیه زیردریایی «روح دریا» را به آب انداخت+تصاویر

ترامپ باید با رهبر ایران ملاقات کند، پمپئو با روحانی

استخدام مدیر دفتر و کارشناس ارتباط با مشتری در رشت

رژه نیروهای مسلح شنبه در سراسر کشور برگزار می شود

ترامپ به ورود اوباما در تبلیغات انتخاباتی واکنش نشان داد

پیام روحانی به آشوریان/ برای شما آرامش آرزومندم

فرهنگ دفاع مقدس را به جوانان منتقل کنید

با ترس کودکان از روز اول مدرسه چه کنیم ؟

لزوم مقاومت انقلابی در جنگ اقتصادی دشمنان

تقدیر امام جمعه قزوین از برگزاری تحسین برانگیز عزاداری ها

بهرام قاسمی: درخواستی برای ملاقات با ترامپ نداشته ایم

دفاع مقدس گرایش به اسلام را در دنیا دوباره زنده کرد

امام جمعه کرمانشاه: دفاع مقدس گرایش به اسلام را در دنیا دوباره زنده کرد

بیانیه ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس

با تآسی از امام حسین(ع) می توان مشکلات را ریشه ای حل کرد

برنامه های هفته دفاع مقدس در مهاباد

تاکید خطیب جمعه همدان بر ضرورت آسیب شناسی عزاداریها

عشق به مکتب الهی، بزرگ ترین درس امام حسین(ع)

رژه نیروهای مسلح 31 شهریور ماه در سراسر کشور برگزار می شود

امام جمعه بندرعباس: عاشورا بزرگترین مکتب و دانشگاه برای بشریت است

حضور 600 فروند شناور در رژه نیروهای مسلح در بندرعباس

فرهنگ دفاع مقدس را به جوانان منتقل کنید

هیئت های سکولار کاری به استکبار و یزیدهای زمان ندارند/ مجلس امروز به شهید مدرس ها نیاز دارد

فرهنگ عاشورایی دشمنان را همواره خوار کرده است

نهضت عاشورا در دفاع مقدس احیا شد

پوپولیست های راستگرا دومین حزب قدرتمند آلمان شدند

چه منکری بالاتر از دروغ و فروختن آخرت به بهای مناصب دنیای فانی!

برتری حماسه عاشورا بر اسطوره سیاوش، در بشارت رستگاری است

دشمن در تلاش است تا با ابزار تهدید و تحریم، پیشرفت و حرکت مقتدرانه جمهوری اسلامی را سد کند

چه منکری بالاتر از دروغ و فروختن آخرت به بهای مناصب دنیای فانی!

بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس

ترامپ باید با رهبر ایران ملاقات کند، پمپئو با روحانی

تصاویر/ آیین تعزیه خوانی در بیرجند

اظهار ارادت به خاک آستان امام حسین(ع) توسط روحانیون مسیحی +عکس

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری در تاکسی ماکسیم رشت

همه چیز درباره حمله موشکی سپاه به حدکا در «360 درجه»

نمازی کارگشا برای رفع مشکلات

مسؤولان با سخنان بی پایه ثبات جامعه را بر هم نریزند| تنها راه امید به آینده مقاومت است نه سازش

شکایت رییس جمهور اوکراین از بی بی سی

برای بیماری رییس جمهور ویتنام دارو وجود نداشت

2 هزار طلبه ایرانی و خارجی در قشم جذب می شوند

شور حسینی تنها راه نجات در برابر توطئه ها

عزاداری 11 محرم هیئت های عزاداری در آستان مبارک امامزاده کوران

ملت ایران دشمنان اسلام را نا امید کرده است

خائنان اقتصادی، مثل آمریکا دشمن ملت هستند

با تآسی از امام حسین(ع) می توان مشکلات را ریشه ای حل کرد

قاسمی: هرگز از سوی ایران درخواست ملاقات با ترامپ مطرح نشده است

مکتب تشیع پویا و زنده است/ ملت ایران هیچ گاه از آرمان های امام فاصله نمی گیرد

بیشتر مشکلات کشور به دلیل سوء مدیریت هاست نه کمبودها

جزییات همایش «هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی»

شور عاشورا در سرزمین 72 ملت

با تآسی از امام حسین(ع) می توان مشکلات را ریشه ای حل کرد

خائنان اقتصادی، مثل آمریکا دشمن ملت هستند

گشایش مرز خسروی تکذیب شد

خائنان اقتصادی، مثل آمریکا دشمن ملت هستند

حضور 600 فروند شناور در رژه نیروهای مسلح در بندرعباس

ملت ایران دشمنان اسلام را نا امید کرده است

معلمان شاگردان خود را برای آینده کشور تربیت کنند

اقتدار و عزت نظام اسلامی از دستاوردهای دفاع مقدس است

ارزش های دفاع مقدس باید در جامعه ترویج شود

گزارش تصویری شور حسینی در امامزاده سیدعباس آبادان

تجلی وحدت در عزاداریهای محرم

هفته دفاع مقدس هفته پاسداشت دلاورمردی و ایثار

تغییر ساز و کار حوزه زنان با رویکرد جدید شورا

فیلم/ مراسم عاشورای حسینی در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان

نباید با یک تهدید دشمن خود را در چنگ او قرار دهیم

بار یافتن به معرفه الله؛ هدف از خلقت/ صعود به درجات با امام حسین(ع)

مسلمان واقعی ، محتکر و گران فروش نمی شود

عدم جابجایی دانش آموزان توسط وانت بار

بازداشت شهردارچمران موردقضاوت عجولانه قرارنگیرد

تصاویر/ اجتماع عزاداران حسینی در بوشهر و اقامه نماز ظهر عاشورا

جنگ امروز جنگ اقتصادی و فرهنگی است

آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست

آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه هاست