مطالب مرتبط:
محمد کیانوش راد:احمدی‎نژاد و همفکران او تصور می‎کنند که بزودی انقلابی در راه است/به خیال خام خود آنها نیز رهبران چنین انقلاب فوری و فوتی در ماه‎های آینده خواهند بود
محمد کیانوش راد:احمدی‎نژاد و همفکران او تصور می‎کنند که بزودی انقلابی در راه است/به خیال خام خود آنها نیز رهبران چنین انقلاب فوری و فوتی در ماه‎های آینده خواهند بود
محمد کیانوش راد:احمدی‎نژاد و همفکران او تصور می‎کنند که بزودی انقلابی در راه است/به خیال خام خود آنها نیز رهبران چنین انقلاب فوری و فوتی در ماه‎های آینده خواهند بود
احمدی نژاد می خواهد بر کارنامه پرتخلف خود سرپوش بگذارد / این جماعت، همه افراد خارج از قلمرو خود را دشمن فرض کرده اند / حاضرند برای بازگشت به قدرت جنگ داخلی به راه بیندازند / اگر ذره ای صداقت و انصاف دارند، نباید جرات کنند سرشان را بالا بگیرند
محمود صادقی: برنامه جامع برای مبارزه با فساد در زمان رییس دولت اصلاحات شروع شد/ احمدی نژاد روند مبارزه با فساد را متوقف کرد/ اشخاصی نام اصلاح طلب را یدک می کشند اما خودشان آلوده هستند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 01:152018-08-18سياسي

محمد کیانوش راد:بهترین تجربه اصولگرایان معتدل بریدن از احمدی نژاد بود/ معترضان راه اصلاحات را در پیش بگیرند/ هسته سخت اصلاحات برای دور شدن از عافیت طلبی و منفعت طلبی است


عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران گفت: تاکید افرادی چون آقای حجاریان به هسته سخت اصلاحات توجه دادن به این امر است که اصلاح طلبان باید خود را از فرصت طلبی، - عافیت طلبی و منفعت طلبی دور کنند و منفعتی را جز منافع ملی و فرصتی را جز فرصت در راه تحقق اهداف ملی مدنظر قرار ندهند.

به نقل از نامه نیوز، در روزهای گذشته و به خصوص بعد از آنکه سید محمد خاتمی به ارائه راهکارهای خود برای خروج از وضع فعلی پرداخت، اصلاح طلبان به این موضوع پرداختند که اکنون چه باید کرد؟ سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که مخاطب این سوال چه کسانی باید باشند و اصلاح طلبان راهکارهای خود را باید به کجا ارائه کنند؟در پاسخ به این سوال ها، محمد کیانوش راد فعال سیاسی اصلاح طلب در این باره گفت: اصلاح طلبان چه به صورت گروهی و چه فردی، دیدگاه ها و نظرات خود را تکرار می کنند و البته در صورت تحقق چنین پیشنهاداتی ما می توانیم شاهد تحولات مثبتی در کشور باشیم.

این نکته را باید توجه داشت که مخاطب اصلاح طلبان علاوه بر هسته سخت قدرت و بخش هایی از حاکمیت، اصولگرایان معتدلی هستند که در عرصه سیاسی ایران می توانند تاثیرگذار باشند و در مرحله دیگر مردمی هستند که امروز با توجه به تحولات پیچیده ای که به لحاظ بین المللی و داخلی وجود دارد، به دنبال مسئله می گردند.

او در تشریح وضعیت موجود افزود: سوال چه باید کرد؟ ، هنگامی به صورت عمومی مطرح می شود که نوعی یاس، درماندگی و سرگشتگی همراه با کورسویی از امید وجود داشته باشد.

در چنین شرایطی فعالان سیاسی و یا مردم به دنبال آن هستند که با پاسخ دادن به چه باید کرد؟ ، وضعیت مطلوبی را در افق فعالیت های خود جست وجو کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در سطح اول مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است پاسخ مثبت به روش های اصلاح طلبان و پیشنهادات آنان، توسط کسانی است که قدرت پیاده کردن چنین پیشنهاداتی را دارند؛ در سیاست خارجی دست بالا را دارند و در مسائل مربوط به امنیت ملی ایران با ابزارهایی چون شورای عالی امنیت ملی می توانند تاثیرگذاری قابل توجهی را داشته باشند.

کیانوش راد در ادامه مطرح کرد: اگر بخشی از حاکمیت نخواهد با چنین پیشنهاداتی که از سر خیرخواهی و دلسوزی برای اسلام و ایران عرضه شده است، مواجه شود امید بعدی اصولگرایان معتدلی هستند؛ کسانی که به مرور زمان به این بصیرت رسیده اند که برای حل مشکلات کشور نمی توان با حذف جناح مقابل و یک دست حاکمیت کشور را اداره کنند.

این نماینده مجلس ششم گفت: بهترین تجربه برای اصولگرایان معتدل تجربه هشت ساله دولت احمدی نژاد بود که هر سه قوه و بخش های گوناگون تاثیرگذار نظام مثل سپاه، به صورت هماهنگ سعی می کردند کشور را به آنچه که ایده آل می دانند سوق دهند اما در عمل دستاوردی که برای آنها بود بریدن و اعلام تبری از احمدی نژاد و سیاست های او بود.

او ادامه داد: پس اصولگرایان معتدل در سطح دوم، می توانند نقش قابل توجهی داشته باشند؛ نقشی که همواره در سخنان اصلاح طلبان خصوصاً از سال 92 به این سو مطرح شده و از اصولگرایان خواسته اند که با توجه به شرایط کشور و اجرای تمام و کمال قانون در رقابتی عادلانه برای اداره امور کشور همکاری کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحادملت ایران اسلامی عنوان کرد: در سطح سوم مردم و گروه های معترض که باید با ارزیابی درست تحولات ایران و هم چنین سابقه گروه ها و شخصیت های سیاسی و سابقه دخالت های کشورهای بیگانه در ایران به این جمع بندی برسند که اعتراضات و مخالفت ها را نه با اتکای به وعده های خارجی می توان دنبال کرد و نه باید با عدم تحلیل درست زمینه برای بهره برداری دشمنان ایران مهیا کرد.

کیانوش راد گفت: معترضان باید با اصرار بر جریان اصلاحات در کشور به معنای وسیع کلمه و نه لزوماً با اتکا به کسانی که با نام اصلاح طلب ما می شناسیم بلکه به معنای واقعی اصلاحات را به عنوان یک روش برای تاثیرگذاری در مسائل کشور در پیش بگیرند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به موانع موجود برای اصلاح طلبی در ایران، عنوان کرد: اصلاح طلبی به لحاظ عملی با موانع گوناگونی مواجه بوده و اکنون نیز هست و اصلی ترین سخنی که معترضان کف خیابان امروز به حاکمیت و یا به اصلاح طلبان به طور مشخص عنوان می کنند آن است که هنگامی که زمینه برای اصلاح طلبان و اصلاحات وجود ندارد چه باید کرد؟ این سخن هم از سوی معترضان و هم از سوی منتقدان مطرح است.

نماینده سابق مردم اهواز در مجلس گفت: از سوی دیگر اصلاح طلبان باید بر اساس آنچه برخی از دوستان از واژه هسته سخت اصلاحات استفاده کرده اند باید توجه کرد هسته سخت اصلاحات به معنای متصلب و متوقف بودن و محدود کردن دایره اصلاحات به اصلاح طلبان قدیمی نیست بلکه این مفهوم بیش از آنکه متوجه اشخاص مشخصی باشد منظور معطوف شدن این مفهوم به افراد، شخصیت ها و گروه هایی است که وفادارانه حاضر هستند برای تحقق اصلاحات بایستند و حضور فرصت طلبان، عافیت طلبان و منفعت طلبان البته می تواند موقعیت متزلزلی برای جبهه گسترده اصلاح طلبان ایجاد کند.

او در رابطه در توضیح پیشنهاد هسته سخت اصلاحات گفت: تاکید افرادی چون آقای حجاریان به هسته سخت اصلاحات توجه دادن به این امر است که اصلاح طلبان باید از فرصت طلبی، عافیت طلبی و منفعت طلبی خود را دور کنند و منفعتی را جز منافع ملی و فرصتی را جز فرصت در راه تحقق اهداف ملی مدنظر قرار ندهند.

او در پایان گفت: اگر چنین هسته سختی مجدداً احیا شود بدون تردید آسیبی که امروز تحت عنوان ریزش از جبهه اصلاح طلبان بعضاً شاهد هستیم بازسازی خواهد شد و اکثریت جامعه ایران هم چنان به شخصیت های ملی خود و شخصیت هایی که در عرصه سیاست، سیاست را دکانی برای رسیدن به قدرت و آب و نان نمی داند توجه خواهند کرد.


کلید واژه ها: اصلاح طلب - اصلاح طلبان - اصلاح - اصولگرایان - اصلاحات - ایران - سیاسی - شورای عالی امنیت ملی - سید محمد خاتمی - هسته - صورت - کشور - محمد - فعالان سیاسی - سیاست خارجی - امنیت - شورای - مخاطب - تاثیرگذاری - محمد خاتمی - بین المللی - احمدی نژاد - عالی - مردم - امید - هایی - حجاریان - معترضان - مشکلات - اتحاد

آخرین اخبار سرویس:
شهدا در گمنامی مجاهدت کردند

برخی کشورها اراده ای برای مقابله با آمریکا ندارند

دیداری که باعث فروریختن گناهانتان می شود

پیش بینی روز شهادت+عکس

واکنش محمود صادقی به اظهارات جنجالی ظریف

کیهان نوشت:کار به جای سیاست بازی، انتظار مردم از «حناچی»

تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا درباره تاثیر منفی ترامپ بر وزارت دادگستری و اف بی آی

از امانت تا خیانت همراه با آیه، روایت و داستان

تقویت خودباوری در جوانان راز موفقیت کشور است

طرح استانی شدن انتخابات به استقلال نمایندگان لطمه وارد می کند

سخنی با مرکز ملی فضای مجازی مجاهد سایبری یا مجاهد مجازی!

تندورهای اصلاح طلب به دنبال خروج جهانگیری از دولت هستند

اگر جوانان اراده کنند، هیچ قدرتی مانع آن ها نخواهد بود

بی برنامگی در مدیریت شهری

دو سخنگو با دو مأموریت

یادواره شهدای گمنام دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

مدعیان پولشویی گسترده اگر سند نیاورند، باید محاکمه شوند

نمایی متفاوت از قله دماوند/ عکس

نمایی زیبا از پاییز تهران/ عکس

ظلم خطرناک ترین آفت برای ایمان است

حکم شرعی استفاده از زنان و دختران در فروشگاه ها برای جذب مشتری بیشتر

امنیت یک یا چند کشور از راه ناامنی سایر کشورها حاصل نمی شود

نمایش مبتذل یا تئاتر خانواده/5 مراقب ابتذال در تئاتر باشیم/ تئاتری ها وجدان خود را قاضی کنند

عناوین روزنامه های سیاسی 23 آبان 97/ درس های تحریم های 91 +تصاویر

جلسه وفاق المدارس العربیه پاکستان در جامعه اشرفیه لاهور برگزار شد+ تصاویر

تلاش بیهوده بن سلمان برای ضربه زدن به ایران با هدف خوش خدمتی به آمریکا و اسراییل

پشت صحنه مخالفت با وزیر خارجه

کجای مدیریت می لنگد؟

نشست صمیمی فرمانده نیروی هوایی ارتش با خلبانان پایگاه مهرآباد

کودکان چگونه قران حفظ می کنند؟

نهضت اسلام در قبال مسائل روز خود پاسخگو و واقع بین بود

روزنامه های چهارشنبه 23 آبان 97

بهانه های دموکرات ها برای مچ گیری از ترامپ

بدون عنوان

نمی توان در همه احکام قضایی تخفیف قائل شد

روزهای ناخوش علم

ماهواره بلای جان خانواده های ایرانی است

یادداشت خداحافظی سفیر ایران در کویت در آستانه بازگشت به تهران

اتحاد ملت افغان تنها راهکار خروج آمریکا از خاک این کشور است

ظریف را باید وزیر امور گل به خودی بنامیم/اظهارات اخیر سند بی عرضگی کابینه است

گفته های داروغه زاده درباره فیلم های مستهجن و توقیفی

نماینده پزشکان طرحی: اخذ تعهدنامه محضری حق هرگونه اعتراض دانشجویان رزیدنتی را سلب می کند

5 استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید

جدیدترین نوع باشگاه ها می آیند

نام پسر رهبر حزب الله به فهرست تروریستی اضافه شد

سوره های مبارکه بقره آیات 183-186 و قدر+صوت

ژاپن: دنبال راهکارهای مناسب برای خرید نفت ایران هستیم

نبیونی در گفت وگو با فارس مطرح کرد ظریف را باید وزیر امور گل به خودی بنامیم/اظهارات اخیر سند بی عرضگی کابینه است

ماجراهای بامزه «علی اوجی» و هواپیما سوارشدنش/عکس

موتورسیکلت قابل شارژی که با یک چرخ کار می کند

طرح پیشنهاد ارتش مستقل اروپا به دنبال یکه تازی های ترامپ

مقاومت فلسطین، صهیونیست ها را متوقف می کند

شک در صحت قرائت صیغه ازدواج

من شرمنده این همه شهید و مجروح انقلاب و جنگ تحمیلی هستم

پولشویی در ایران یک واقعیت است/ ده ها و صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی کنند

ساخت مجتمع مدرن شهربازی کیش آغاز شد

سی ان ان از دولت دونالد ترامپ شکایت کرد

معاون استاندار یزد خواستار شد؛ روابط عمومی ها در فعالیت های ترویجی کتاب و کتابخوانی پیش قدم باشند

تاج صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران را بشناسیم

آغاز فعالیت شهردار جدید تهران در توییتر / سلام بر طهران «شهری برای همه»

تیپ دهه شصتی «لیندا کیانی» را دیده اید؟ /عکس

متن شکواییه 10 بندی نمایندگان از آخوندی منتشر شد

احیای فرهنگ وقف لازمه رفع مشکلات جامعه است

جمعه دوم آذر بزرگترین حراج سال بامیلو برگزار می شود

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن منصوب شد

ژاپن: دنبال راهکارهای مناسب برای خرید نفت ایران هستیم

عضو کمیسیون حقوقی مجلس: رایزنی برای سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی آغاز شد/ موضوع ممانعت از فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی به روابط 2 کشور ربطی ندارد

دادستان تهران در گفت وگوی اختصاصی با فارس: نمی توان در همه احکام قضایی تخفیف قائل شد/باید سراغ وحدت رویه برویم قوانین کافی است

فتاوای آیت الله العظمی مظاهری (مدظله) در مورد اجاره

فتاوای آیت الله العظمی سبحانی (مدظله) در مورد اجاره

فتاوای آیت الله العظمی جوادی آملی (مدظله) در مورد اجاره

فتاوای آیت الله العظمی نوری همدانی (مدظله) در مورد اجاره

10 جمله ممنوعه در محل کار!!

ویدئو / تئاتری با هنرمندی مددجویان کهریزک

فتاوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) در مورد سر قفلی

فتاوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) در مورد متفرقه اجاره

فتاوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) در مورد احکام اجاره

خشونت در سیما و بازتاب آن در جامعه

هجمه سخت به حقیقت ظریف

اروپا به دنبال ایجاد ساز و کاری در مقابل سوییفت است

عکس نوشته زن و شوهری عاشقانه

اختلاف تصاویر را بیابید

سکینه ی کبری (س)، مشعل معرفت و دانش عربی +سخن نگاشت

فتاوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) در مورد مال مورد اجاره

فتاوای آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مدظله) در مورد سرقفلی و حق کسب

فتاوای آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مدظله) در مورد رهن و اجاره

فتاوای آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مدظله) درمورد اجاره طلا

جامعه به وقف نیازمند است /تشکیل بنیاد یاوران وقف علم و فناوری در قم

دو سخنگو با دو مأموریت

راه دشوار شهردار تهران

آغازگر حمله مقصر است! البته اگر «اسراییل» نباشد

کلاه شرعی

فال روزانه چهارشنبه 23 آبان 1397

رحیم پور ازغدی: در کاهش جمعیت از غرب جلو افتاده ایم

تاکید بر یکپارچگی در راهبرد ملی کیفیت و نظام استانداردسازی

همکاری موسسات خیریه با «فارس من»

همایش باستان شناسی و حفاظت در امتداد راه ابریشم آغاز شد

کنگره بین المللی سلامت برای صلح در شیراز

نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های صنعت بیمه

چند نفر دیگر می گویند خودتان می دانید و مملکتتان

محمد کیانوش راد:بهترین تجربه اصولگرایان معتدل بریدن از احمدی نژاد بود/ معترضان راه اصلاحات را در پیش بگیرند/ هسته سخت اصلاحات برای دور شدن از عافیت طلبی و منفعت طلبی است

محمد کیانوش راد:بهترین تجربه اصولگرایان معتدل بریدن از احمدی نژاد بود/ معترضان راه اصلاحات را در پیش بگیرند/ هسته سخت اصلاحات برای دور شدن از عافیت طلبی و منفعت طلبی است