مطالب مرتبط:
محمد کیانوش راد:احمدی‎نژاد و همفکران او تصور می‎کنند که بزودی انقلابی در راه است/به خیال خام خود آنها نیز رهبران چنین انقلاب فوری و فوتی در ماه‎های آینده خواهند بود
محمد کیانوش راد:احمدی‎نژاد و همفکران او تصور می‎کنند که بزودی انقلابی در راه است/به خیال خام خود آنها نیز رهبران چنین انقلاب فوری و فوتی در ماه‎های آینده خواهند بود
محمد کیانوش راد:احمدی‎نژاد و همفکران او تصور می‎کنند که بزودی انقلابی در راه است/به خیال خام خود آنها نیز رهبران چنین انقلاب فوری و فوتی در ماه‎های آینده خواهند بود
احمدی نژاد می خواهد بر کارنامه پرتخلف خود سرپوش بگذارد / این جماعت، همه افراد خارج از قلمرو خود را دشمن فرض کرده اند / حاضرند برای بازگشت به قدرت جنگ داخلی به راه بیندازند / اگر ذره ای صداقت و انصاف دارند، نباید جرات کنند سرشان را بالا بگیرند
محمود صادقی: برنامه جامع برای مبارزه با فساد در زمان رییس دولت اصلاحات شروع شد/ احمدی نژاد روند مبارزه با فساد را متوقف کرد/ اشخاصی نام اصلاح طلب را یدک می کشند اما خودشان آلوده هستند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 01:152018-08-18سياسي

محمد کیانوش راد:بهترین تجربه اصولگرایان معتدل بریدن از احمدی نژاد بود/ معترضان راه اصلاحات را در پیش بگیرند/ هسته سخت اصلاحات برای دور شدن از عافیت طلبی و منفعت طلبی است


عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران گفت: تاکید افرادی چون آقای حجاریان به هسته سخت اصلاحات توجه دادن به این امر است که اصلاح طلبان باید خود را از فرصت طلبی، - عافیت طلبی و منفعت طلبی دور کنند و منفعتی را جز منافع ملی و فرصتی را جز فرصت در راه تحقق اهداف ملی مدنظر قرار ندهند.

به نقل از نامه نیوز، در روزهای گذشته و به خصوص بعد از آنکه سید محمد خاتمی به ارائه راهکارهای خود برای خروج از وضع فعلی پرداخت، اصلاح طلبان به این موضوع پرداختند که اکنون چه باید کرد؟ سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که مخاطب این سوال چه کسانی باید باشند و اصلاح طلبان راهکارهای خود را باید به کجا ارائه کنند؟در پاسخ به این سوال ها، محمد کیانوش راد فعال سیاسی اصلاح طلب در این باره گفت: اصلاح طلبان چه به صورت گروهی و چه فردی، دیدگاه ها و نظرات خود را تکرار می کنند و البته در صورت تحقق چنین پیشنهاداتی ما می توانیم شاهد تحولات مثبتی در کشور باشیم.

این نکته را باید توجه داشت که مخاطب اصلاح طلبان علاوه بر هسته سخت قدرت و بخش هایی از حاکمیت، اصولگرایان معتدلی هستند که در عرصه سیاسی ایران می توانند تاثیرگذار باشند و در مرحله دیگر مردمی هستند که امروز با توجه به تحولات پیچیده ای که به لحاظ بین المللی و داخلی وجود دارد، به دنبال مسئله می گردند.

او در تشریح وضعیت موجود افزود: سوال چه باید کرد؟ ، هنگامی به صورت عمومی مطرح می شود که نوعی یاس، درماندگی و سرگشتگی همراه با کورسویی از امید وجود داشته باشد.

در چنین شرایطی فعالان سیاسی و یا مردم به دنبال آن هستند که با پاسخ دادن به چه باید کرد؟ ، وضعیت مطلوبی را در افق فعالیت های خود جست وجو کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در سطح اول مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است پاسخ مثبت به روش های اصلاح طلبان و پیشنهادات آنان، توسط کسانی است که قدرت پیاده کردن چنین پیشنهاداتی را دارند؛ در سیاست خارجی دست بالا را دارند و در مسائل مربوط به امنیت ملی ایران با ابزارهایی چون شورای عالی امنیت ملی می توانند تاثیرگذاری قابل توجهی را داشته باشند.

کیانوش راد در ادامه مطرح کرد: اگر بخشی از حاکمیت نخواهد با چنین پیشنهاداتی که از سر خیرخواهی و دلسوزی برای اسلام و ایران عرضه شده است، مواجه شود امید بعدی اصولگرایان معتدلی هستند؛ کسانی که به مرور زمان به این بصیرت رسیده اند که برای حل مشکلات کشور نمی توان با حذف جناح مقابل و یک دست حاکمیت کشور را اداره کنند.

این نماینده مجلس ششم گفت: بهترین تجربه برای اصولگرایان معتدل تجربه هشت ساله دولت احمدی نژاد بود که هر سه قوه و بخش های گوناگون تاثیرگذار نظام مثل سپاه، به صورت هماهنگ سعی می کردند کشور را به آنچه که ایده آل می دانند سوق دهند اما در عمل دستاوردی که برای آنها بود بریدن و اعلام تبری از احمدی نژاد و سیاست های او بود.

او ادامه داد: پس اصولگرایان معتدل در سطح دوم، می توانند نقش قابل توجهی داشته باشند؛ نقشی که همواره در سخنان اصلاح طلبان خصوصاً از سال 92 به این سو مطرح شده و از اصولگرایان خواسته اند که با توجه به شرایط کشور و اجرای تمام و کمال قانون در رقابتی عادلانه برای اداره امور کشور همکاری کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحادملت ایران اسلامی عنوان کرد: در سطح سوم مردم و گروه های معترض که باید با ارزیابی درست تحولات ایران و هم چنین سابقه گروه ها و شخصیت های سیاسی و سابقه دخالت های کشورهای بیگانه در ایران به این جمع بندی برسند که اعتراضات و مخالفت ها را نه با اتکای به وعده های خارجی می توان دنبال کرد و نه باید با عدم تحلیل درست زمینه برای بهره برداری دشمنان ایران مهیا کرد.

کیانوش راد گفت: معترضان باید با اصرار بر جریان اصلاحات در کشور به معنای وسیع کلمه و نه لزوماً با اتکا به کسانی که با نام اصلاح طلب ما می شناسیم بلکه به معنای واقعی اصلاحات را به عنوان یک روش برای تاثیرگذاری در مسائل کشور در پیش بگیرند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به موانع موجود برای اصلاح طلبی در ایران، عنوان کرد: اصلاح طلبی به لحاظ عملی با موانع گوناگونی مواجه بوده و اکنون نیز هست و اصلی ترین سخنی که معترضان کف خیابان امروز به حاکمیت و یا به اصلاح طلبان به طور مشخص عنوان می کنند آن است که هنگامی که زمینه برای اصلاح طلبان و اصلاحات وجود ندارد چه باید کرد؟ این سخن هم از سوی معترضان و هم از سوی منتقدان مطرح است.

نماینده سابق مردم اهواز در مجلس گفت: از سوی دیگر اصلاح طلبان باید بر اساس آنچه برخی از دوستان از واژه هسته سخت اصلاحات استفاده کرده اند باید توجه کرد هسته سخت اصلاحات به معنای متصلب و متوقف بودن و محدود کردن دایره اصلاحات به اصلاح طلبان قدیمی نیست بلکه این مفهوم بیش از آنکه متوجه اشخاص مشخصی باشد منظور معطوف شدن این مفهوم به افراد، شخصیت ها و گروه هایی است که وفادارانه حاضر هستند برای تحقق اصلاحات بایستند و حضور فرصت طلبان، عافیت طلبان و منفعت طلبان البته می تواند موقعیت متزلزلی برای جبهه گسترده اصلاح طلبان ایجاد کند.

او در رابطه در توضیح پیشنهاد هسته سخت اصلاحات گفت: تاکید افرادی چون آقای حجاریان به هسته سخت اصلاحات توجه دادن به این امر است که اصلاح طلبان باید از فرصت طلبی، عافیت طلبی و منفعت طلبی خود را دور کنند و منفعتی را جز منافع ملی و فرصتی را جز فرصت در راه تحقق اهداف ملی مدنظر قرار ندهند.

او در پایان گفت: اگر چنین هسته سختی مجدداً احیا شود بدون تردید آسیبی که امروز تحت عنوان ریزش از جبهه اصلاح طلبان بعضاً شاهد هستیم بازسازی خواهد شد و اکثریت جامعه ایران هم چنان به شخصیت های ملی خود و شخصیت هایی که در عرصه سیاست، سیاست را دکانی برای رسیدن به قدرت و آب و نان نمی داند توجه خواهند کرد.


کلید واژه ها: اصلاح طلب - اصلاح طلبان - اصلاح - اصولگرایان - اصلاحات - ایران - سیاسی - شورای عالی امنیت ملی - سید محمد خاتمی - هسته - صورت - کشور - محمد - فعالان سیاسی - سیاست خارجی - امنیت - شورای - مخاطب - تاثیرگذاری - محمد خاتمی - بین المللی - احمدی نژاد - عالی - مردم - امید - هایی - حجاریان - معترضان - مشکلات - اتحاد

آخرین اخبار سرویس:
خط و نشان علی ضیا برای کارلوس کیروش

همسر بن سلمان برای نخستین بار در ملأ عام ظاهر شد +عکس

استخدام فروشنده،صندوقدار آقا در سرزمین فرش خاورمیانه/تهران

استخدام استخدام پیک موتوری با حقوق ثابت و عیدی و سنوات /فارس

استخدام کمک آشپز خانم در یک رستوران معتبر در یزد

دیدار با خانواده شهید نوجوان در سمنان

روحانی دارای شجاعت بیان برخی مباحث است

بازخوانی انتقادی وقایع 88 ازسوی تاجزاده و زاکانی

80 درصد دولت در اختیار جریانی با 10درصد محبوبیت

نمایشگاه دستاورد های انقلاب اسلامی استان مرکزی

دونالد ترامپ تسلیم شد

منتفی بودن فعالیت 8 نهاد در انتشار بوی بد در تهران

محبی: بخش بندی رفتاری رأی دهندگان مهمترین نوع بخش بندی در کمپین های انتخاباتی است

برندسازی حلقه مفقوده توسعه گردشگری پارس آباد

طرح روزی یک لیتر بنزین برای هر فرد در کمیسیون انرژی طرح نشده است

ضرورت شفافیت مالی تشکل ها وجود یک میلیون تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور آلمان

رویش جوانان انقلابی از دستاورد های نظام اسلامی است

ترامپ اجازه سخنرانی سالانه ندارد

برنامه عملیاتی میان مدت شهرداری مشهد رونمایی شد

اهمیت توسعه فضای کسب و کار با بهره گیری درست از منابع طبیعی/ کوچکترین خللی نباید در امنیت سرمایه گذاری ایجاد شود

سازندگان مسکن سال آینده نگران ریسک در سرمایه گذاری نخواهند بود

گردهمایی فرماندهان ارتش در شاهرود

ساخت مستند زندگی علامه شهید مرتضی مطهری در فریمان

تاکید اعضای هیات مدیره بانک ملی بر لزوم وصول مطالبات معوق

واکنش یک مقام قضایی به ادعای شکنجه در زندان زنان

راه آهن تهران - مشهد کی برقی می شود؟

معاون فرماندار یکی از شهرستان های قزوین دستگیر شد

16 راز برای موفقیت زوج های جوان

مراسم ازدواج تعدادی از زندانیان در دهه 60 +عکس

روزنامه استخدامی استان اصفهان | عصر پنجشنبه 4 بهمن 97

استخدام چرخکار، راسته دوز و وسط کار در البرز

رشد علمی ؛ دست آوردها؛ موانع

ناصر سراج: به دنبال مبارزه همه جانبه با انواع فساد و ایجاد نهادهای شفاف و پاسخگو هستیم/ ایران در کشف مواد مخدر در بین کشورهای جهان، در رده اول قرار دارد

«فیلترینگ» هم یک روز مانند «مزاحمت تلفنی»تمام خواهد شد/ فضای مجازی باعث شده مفاسد بهتر دیده شود

استخدام دو نفر استادکار ماهر داربست فلزی در قم

استعفای مدیر یک مدرسه به خاطر ضرب و شتم دانش آموز!

استخدام تعدادی نیروی ساده برای یک رستوران در قم

استخدام چند نفر نیروی آقا در تریا گلبرگ

کشته شدن 36 طالب در نقاط مختلف افغانستان

یک بانک را باید داد به حوزه علمیه تا مطابق قواعد موردنظر اداره کنند

انتقاد شدید آیت الله نوری همدانی از طرح مسائل حاشیه ای

رمز های موفقیت در کنکور

یوفو در برنامه زنده آمریکایی

فعالیت کمرنگ اصلاح طلبان در هفته نخست بهمن ماه/ لغو جلسه حزب کار و تولد شورای عالی سیاستگذاری زنان

«فیلترینگ» هم یک روز مانند «مزاحمت تلفنی»تمام خواهد شد/ فضای مجازی باعث شده مفاسد بهتر دیده شود

سهمیه بندی روزی یک لیتر بنزین برای هر فرد زیبنده ملت ایران نیست

استخدام نیروی رزرواسیون تالار خانم در قم

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل،کارشناس اداری در شرکت نیک فرجام

استخدام نیروی پذیرش اقامتی مسلط به زبان عربی - قم

استخدام کارشناس روابط عمومی،کارشناس توسعه و پشتیبان سیستم

استخدام مسئول مالی پروژه،مسئول انبار پروژه در کرمان

تحریف و تقطیع سخنان روحانی

استخدام راننده در یک شرکت معتبر در کرمان

رشد علمی ؛ دست آوردها؛ موانع

کسانی که کارهای خود را به خدا بسپارند

لزوم بازنگری در سیستم آموزش و پرورش کشور

توییتر:سطح دغدغه معاون اول رییس جمهور!

ناصری نژاد در گفت وگو با فارس: استانی شدن انتخابات تمرکز نمایندگان را بیشتر می کند

به دنبال مبارزه همه جانبه با انواع فساد و ایجاد نهادهای شفاف و پاسخگو هستیم

اعلام برنامه های عقیدتی ارتش در 40 سالگی انقلاب + فیلم

عزت نفس چیست ،راهکارهایی برای افزایش عزت نفس

مجریان تلویزیون رهاورد سیاست های تلویزیون هستند

شور و نشاط اجتماعی موجب انسجام ملی می شود

اجتماع هیئتی های قزوینی در حسینیه شهید حجت اسدی

یزد به قطب تولید پوشاک کشور تبدیل می شود

سردار سلیمانی در میان 10 متفکر برتر جهانی

اجرای طرح مشاغل پایدار روستایی و عشایری در دستور کار دولت

با بحران نوجوانی چگونه برخورد کنیم ؟

گزارشی از نشست علمی مشارکت سیاسی-اقتصادی زنان در انقلاب اسلامی

31 درصد خانوارهای ایرانی مستاجرند/خانه متری 10 میلیون تومان

نیروهای مسلح گوایدو را به عنوان رییس جمهور برسمیت نمی شناسند

استخدام نصاب ماهر سکوریت در تهران

ترامپ تسلیم شد

انتقاد تند و بی سابقه آیت الله مکارم از روحانی

استخدام فست فود آویشن

استخدام دستیار منشی خانم جهت مطب دندانپزشکی در اصفهان

وزیر دفاع: خبرهای خوشی داریم

برکات بی نطیر زیارت اهل قبور که از آن بی خبرید

استخدام فرکار ماهر جهت پیتزا ساندویچ در مشهد

مگر خودتان نمی گفتید 80درصد مشکلات کشور به تحریم ها ربطی ندارد؟

زمزمه هایی درباره اخراج رودی جولیانی شنیده می شود

واکنش وزارت خارجه به سخنان سفیر سابق ایران

پلوسی خطاب به ترامپ: تا زمان بازگشایی دولت نمی توانید در کنگره سخنرانی کنید

استخدام کارشناس اجرایی عمران آقا در یک شرکت صنایع غذایی/البرز

زمان برگزاری آزمون جامع سطح 4 حوزه علمیه

وقتی «مهدی پاکدل» برادرانه می خندد/عکس

اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام ششمین آزمون استخدامی منتشر شد

تنش میان دموکرات های آمریکا با ترامپ همچنان ادامه دارد

«فیلترینگ» هم یک روز مانند «مزاحمت تلفنی»تمام خواهد شد/ فضای مجازی باعث شده مفاسد بهتر دیده شود

سردی بازار تازه های نشر/ انتشار چند اثر درباره قرآن و نهج البلاغه در دهه سوم دی ماه

برنامه های دهه فجر در مدارس یزد اعلام شد

یادواره 1100 دانش آموز همدان برگزار می شود

مطهری: به جای سرزنش امریکا، به روحانی و ظریف حمله می‎کنند

اجرای طرح مشاغل پایدار روستایی و عشایری در دستور کار دولت

واکنش یک مقام قضایی به ادعای شکنجه در زندان زنان

نماینده مشهد: با استانی شدن انتخابات مافیای قدرت و ثروت روی کار می آیند

اصطلاحات رایج سربازی

بروجردی: ایران بیدی نیست که با بادهایی همچون اجلاس لهستان بلرزد

تاثیر نمره منفی های منفی گواهینامه بر نرخ بیمه شخص ثالث رانندگان

نشست تخصصی سه فصل کاوش در محوطه استرک- جوشقان، کاشان در موزه ملی ایران برگزار شد

محمد کیانوش راد:بهترین تجربه اصولگرایان معتدل بریدن از احمدی نژاد بود/ معترضان راه اصلاحات را در پیش بگیرند/ هسته سخت اصلاحات برای دور شدن از عافیت طلبی و منفعت طلبی است

محمد کیانوش راد:بهترین تجربه اصولگرایان معتدل بریدن از احمدی نژاد بود/ معترضان راه اصلاحات را در پیش بگیرند/ هسته سخت اصلاحات برای دور شدن از عافیت طلبی و منفعت طلبی است