مطالب مرتبط:
محمد کیانوش راد:احمدی‎نژاد و همفکران او تصور می‎کنند که بزودی انقلابی در راه است/به خیال خام خود آنها نیز رهبران چنین انقلاب فوری و فوتی در ماه‎های آینده خواهند بود
محمد کیانوش راد:احمدی‎نژاد و همفکران او تصور می‎کنند که بزودی انقلابی در راه است/به خیال خام خود آنها نیز رهبران چنین انقلاب فوری و فوتی در ماه‎های آینده خواهند بود
محمد کیانوش راد:احمدی‎نژاد و همفکران او تصور می‎کنند که بزودی انقلابی در راه است/به خیال خام خود آنها نیز رهبران چنین انقلاب فوری و فوتی در ماه‎های آینده خواهند بود
احمدی نژاد می خواهد بر کارنامه پرتخلف خود سرپوش بگذارد / این جماعت، همه افراد خارج از قلمرو خود را دشمن فرض کرده اند / حاضرند برای بازگشت به قدرت جنگ داخلی به راه بیندازند / اگر ذره ای صداقت و انصاف دارند، نباید جرات کنند سرشان را بالا بگیرند
محمود صادقی: برنامه جامع برای مبارزه با فساد در زمان رییس دولت اصلاحات شروع شد/ احمدی نژاد روند مبارزه با فساد را متوقف کرد/ اشخاصی نام اصلاح طلب را یدک می کشند اما خودشان آلوده هستند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 02:152018-08-18سياسي

محمد کیانوش راد:بهترین تجربه اصولگرایان معتدل بریدن از احمدی نژاد بود/ معترضان راه اصلاحات را در پیش بگیرند/ هسته سخت اصلاحات برای دور شدن از عافیت طلبی و منفعت طلبی است


عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران گفت: تاکید افرادی چون آقای حجاریان به هسته سخت اصلاحات توجه دادن به این امر است که اصلاح طلبان باید خود را از فرصت طلبی، - عافیت طلبی و منفعت طلبی دور کنند و منفعتی را جز منافع ملی و فرصتی را جز فرصت در راه تحقق اهداف ملی مدنظر قرار ندهند.

به نقل از نامه نیوز، در روزهای گذشته و به خصوص بعد از آنکه سید محمد خاتمی به ارائه راهکارهای خود برای خروج از وضع فعلی پرداخت، اصلاح طلبان به این موضوع پرداختند که اکنون چه باید کرد؟ سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که مخاطب این سوال چه کسانی باید باشند و اصلاح طلبان راهکارهای خود را باید به کجا ارائه کنند؟در پاسخ به این سوال ها، محمد کیانوش راد فعال سیاسی اصلاح طلب در این باره گفت: اصلاح طلبان چه به صورت گروهی و چه فردی، دیدگاه ها و نظرات خود را تکرار می کنند و البته در صورت تحقق چنین پیشنهاداتی ما می توانیم شاهد تحولات مثبتی در کشور باشیم.

این نکته را باید توجه داشت که مخاطب اصلاح طلبان علاوه بر هسته سخت قدرت و بخش هایی از حاکمیت، اصولگرایان معتدلی هستند که در عرصه سیاسی ایران می توانند تاثیرگذار باشند و در مرحله دیگر مردمی هستند که امروز با توجه به تحولات پیچیده ای که به لحاظ بین المللی و داخلی وجود دارد، به دنبال مسئله می گردند.

او در تشریح وضعیت موجود افزود: سوال چه باید کرد؟ ، هنگامی به صورت عمومی مطرح می شود که نوعی یاس، درماندگی و سرگشتگی همراه با کورسویی از امید وجود داشته باشد.

در چنین شرایطی فعالان سیاسی و یا مردم به دنبال آن هستند که با پاسخ دادن به چه باید کرد؟ ، وضعیت مطلوبی را در افق فعالیت های خود جست وجو کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در سطح اول مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است پاسخ مثبت به روش های اصلاح طلبان و پیشنهادات آنان، توسط کسانی است که قدرت پیاده کردن چنین پیشنهاداتی را دارند؛ در سیاست خارجی دست بالا را دارند و در مسائل مربوط به امنیت ملی ایران با ابزارهایی چون شورای عالی امنیت ملی می توانند تاثیرگذاری قابل توجهی را داشته باشند.

کیانوش راد در ادامه مطرح کرد: اگر بخشی از حاکمیت نخواهد با چنین پیشنهاداتی که از سر خیرخواهی و دلسوزی برای اسلام و ایران عرضه شده است، مواجه شود امید بعدی اصولگرایان معتدلی هستند؛ کسانی که به مرور زمان به این بصیرت رسیده اند که برای حل مشکلات کشور نمی توان با حذف جناح مقابل و یک دست حاکمیت کشور را اداره کنند.

این نماینده مجلس ششم گفت: بهترین تجربه برای اصولگرایان معتدل تجربه هشت ساله دولت احمدی نژاد بود که هر سه قوه و بخش های گوناگون تاثیرگذار نظام مثل سپاه، به صورت هماهنگ سعی می کردند کشور را به آنچه که ایده آل می دانند سوق دهند اما در عمل دستاوردی که برای آنها بود بریدن و اعلام تبری از احمدی نژاد و سیاست های او بود.

او ادامه داد: پس اصولگرایان معتدل در سطح دوم، می توانند نقش قابل توجهی داشته باشند؛ نقشی که همواره در سخنان اصلاح طلبان خصوصاً از سال 92 به این سو مطرح شده و از اصولگرایان خواسته اند که با توجه به شرایط کشور و اجرای تمام و کمال قانون در رقابتی عادلانه برای اداره امور کشور همکاری کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحادملت ایران اسلامی عنوان کرد: در سطح سوم مردم و گروه های معترض که باید با ارزیابی درست تحولات ایران و هم چنین سابقه گروه ها و شخصیت های سیاسی و سابقه دخالت های کشورهای بیگانه در ایران به این جمع بندی برسند که اعتراضات و مخالفت ها را نه با اتکای به وعده های خارجی می توان دنبال کرد و نه باید با عدم تحلیل درست زمینه برای بهره برداری دشمنان ایران مهیا کرد.

کیانوش راد گفت: معترضان باید با اصرار بر جریان اصلاحات در کشور به معنای وسیع کلمه و نه لزوماً با اتکا به کسانی که با نام اصلاح طلب ما می شناسیم بلکه به معنای واقعی اصلاحات را به عنوان یک روش برای تاثیرگذاری در مسائل کشور در پیش بگیرند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به موانع موجود برای اصلاح طلبی در ایران، عنوان کرد: اصلاح طلبی به لحاظ عملی با موانع گوناگونی مواجه بوده و اکنون نیز هست و اصلی ترین سخنی که معترضان کف خیابان امروز به حاکمیت و یا به اصلاح طلبان به طور مشخص عنوان می کنند آن است که هنگامی که زمینه برای اصلاح طلبان و اصلاحات وجود ندارد چه باید کرد؟ این سخن هم از سوی معترضان و هم از سوی منتقدان مطرح است.

نماینده سابق مردم اهواز در مجلس گفت: از سوی دیگر اصلاح طلبان باید بر اساس آنچه برخی از دوستان از واژه هسته سخت اصلاحات استفاده کرده اند باید توجه کرد هسته سخت اصلاحات به معنای متصلب و متوقف بودن و محدود کردن دایره اصلاحات به اصلاح طلبان قدیمی نیست بلکه این مفهوم بیش از آنکه متوجه اشخاص مشخصی باشد منظور معطوف شدن این مفهوم به افراد، شخصیت ها و گروه هایی است که وفادارانه حاضر هستند برای تحقق اصلاحات بایستند و حضور فرصت طلبان، عافیت طلبان و منفعت طلبان البته می تواند موقعیت متزلزلی برای جبهه گسترده اصلاح طلبان ایجاد کند.

او در رابطه در توضیح پیشنهاد هسته سخت اصلاحات گفت: تاکید افرادی چون آقای حجاریان به هسته سخت اصلاحات توجه دادن به این امر است که اصلاح طلبان باید از فرصت طلبی، عافیت طلبی و منفعت طلبی خود را دور کنند و منفعتی را جز منافع ملی و فرصتی را جز فرصت در راه تحقق اهداف ملی مدنظر قرار ندهند.

او در پایان گفت: اگر چنین هسته سختی مجدداً احیا شود بدون تردید آسیبی که امروز تحت عنوان ریزش از جبهه اصلاح طلبان بعضاً شاهد هستیم بازسازی خواهد شد و اکثریت جامعه ایران هم چنان به شخصیت های ملی خود و شخصیت هایی که در عرصه سیاست، سیاست را دکانی برای رسیدن به قدرت و آب و نان نمی داند توجه خواهند کرد.


کلید واژه ها: اصلاح طلب - اصلاح طلبان - اصلاح - اصولگرایان - اصلاحات - ایران - سیاسی - شورای عالی امنیت ملی - سید محمد خاتمی - هسته - صورت - کشور - محمد - فعالان سیاسی - سیاست خارجی - امنیت - شورای - مخاطب - تاثیرگذاری - محمد خاتمی - بین المللی - احمدی نژاد - عالی - مردم - امید - هایی - حجاریان - معترضان - مشکلات - اتحاد

آخرین اخبار سرویس:
امام حسین(ع) با بدترین دشمنان سیاسی خود با ادب و کرامت مواجه می شوند/ راهی جز رجوع به پیام های روشن امام حسین(ع) نداریم

ساعت رسمی کشور یک ساعت عقب کشیده شد

چگونگی پیگیری اعتراض به آزمون استخدامی آموزش و پرورش

ظریف: اقدامات بی ثبات کننده دولت ترامپ تهدیدی علیه منطقه ما و صلح و امنیت بین المللی است

تعامل نیازمند اراده برای ثابت قدم ماندن در اجرای تعهدات است

برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در لاهه

قرعه مناسب روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل

آقای ترامپ موضوع نشست شورای امنیت سلاح های کشتار جمعی است

بزرگواری کردیم و به تتلو فرصت توبه دادیم

بیانیه ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در حسینیه ی امام خمینی(ره)

بدون تعارف با وزیر آموزش و پرورش + فیلم

پایتخت تعزیه ایران کجاست؟+تصاویر

برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در لاهه

روش هایی که زندگیتان را از این رو به آن رو می کنند

خاطره شنیدنی وزیر آموزش و پرورش درباره سیلی خوردن از معاون یک مدرسه!

آیین سنتی نخل گردانی و سوگواری ایام محرم در روستای نوا لاریجان

ظریف: اقدامات بی ثبات کننده دولت ترامپ تهدیدی علیه جهان است

مرگ سرخ بِه از زندگی ننگین؛ پیام نهضت حسینی

هیچ گاه از حضور در مجامع بین المللی ضرر نکردیم

تصاویر/ آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در حسینیه امام خمینی

صوت/ سید مجید بنی فاطمه؛ شام غریبان

آیت الله سید اسماعیل موسوی زنجانی بهتر بشناسیم

تصاویر/ سلسله نشست های «عاشورا و امروز ما» در تهران

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برگزار شد

جزییات4خبر ویژه امروزشنبه 31شهریورماه 1397

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 30 شهریورماه

ظریف: اقدامات بی ثبات کننده دولت ترامپ تهدیدی علیه جهان است

مراسم تعزیه نوش آباد کاشان

رژه نیروهای مسلح فردا شنبه در سراسر کشور برگزار می شود

ارتش دست در دست سپاه، بسیج و نیروی انتظامی آماده دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی است

روس ها روح دریا را به آب انداختند

امام حسین (ع) را در مزارش غریب نبینیم

تعامل نیازمند اعتبار و پایبندی به تعهدات خود است

تجمع بزرگ رهروان زینبی در شیراز

گل مالی و نوای چمری اوج ماتم عاشورای لرستان

آخرین شب عزاداری امام حسین (ع) در حسینیه امام خمینی برگزار شد

ظریف: تعامل، به اراده برای پایبندی به تعهدات نیازمند است

انتقاد جدی رییس شورای هیئت های مذهبی کشور از وزیر ارشاد

علیرغم حملات شدید رسانه های غرب برای کاستن از عظمت عزاداری امام حسین(ع) قصه ما به سر رسید

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با حضور رهبر معظم انقلاب

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در حسینیه امام خمینی

آخرین شب عزاداری سیدالشهدا(ع) باحضور رهبر انقلاب

سرویس های اطلاعاتی شما خوب می دانند که زمان خداحافظی رسیده است

امام زمان(عج) در زیارت ناحیه خطاب به امام حسین(ع) چه میگوید؟

استعفای دسته جمعی برخی معاونان وزارت صمت (عکس)

دانلود آهنگ جدید محمدرضا دنیا بنام آق لا بالا

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام - حسینیه امام خمینی (ره)

مردم هرمزگان پیشگامان دفاع از منافع کشور

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

برگزاری رژه نیرو های مسلح در بندرعباس

تعطیلی چندساعته فرودگاه و اسکله ی بندرعباس

رییس انجمن خلع سلاح واشنگتن: آقای ترامپ موضوع نشست شورای امنیت سلاح های کشتار جمعی است

مجازات بخاطر غذا دادن به کبوتران

امنیت ترکیه و جمهوری آذربایجان به هم پیوند خورده است

علی مرادی نه جانباز است و نه دکتر؛او بازنشسته می شود؟

سامانه اطلاعات مردمی آماده دریافت گزارشهای مردم

کتاب «تمام نهج البلاغه» به دو کتابخانه در اسپانیا اهدا شد

امنیت ترکیه و جمهوری آذربایجان به هم پیوند خورده است

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد

سامانه جامع اطلاعات مردمی آماده دریافت گزارشهای مردم

دانلود آهنگ جدید اسد علیزاده بنام باور

علت فساد گسترده در نظام مهندسی چیست؟

رییس انجمن خلع سلاح واشنگتن: آقای ترامپ موضوع نشست شورای امنیت سلاح های کشتار جمعی است

عزاداری عاشورای حسینی در استان ها

محمد؛ محبوب ترین نام در انگلستان

تکنولوژی خودرو های هوشمند چیست؟

درخواست ابتکار از لاریجانی برای رسیدگی به اتهاماتی که کریمی قدوسی مطرح کرد

مستندات اهل سنت در نقش یزید در فاجعه کربلا

چند پیامبر دراطراف خانه خدا دفن شده اند؟

دائم الخمری که امام حسین (ع) زندگی اش را دوباره ساخت

حق طلبی و ظلم ستیزی مهم ترین درس های مکتب عاشورا

ارتش دست در دست سپاه، بسیج و نیروی انتظامی آماده دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی است

آخرین شب عزاداری حسینی(ع) در حسینیه امام خمینی(ره)

آقای ترامپ موضوع نشست شورای امنیت سلاح های کشتار جمعی است

جایگاه ویژه قرائت قرآن در مجالس عزاداری حسینی هیئت امام مهدی(عج) اهواز

درخواست 90 نماینده مجلس از لاریجانی

نوحه خوانی که جزو اولین زندانیان سیاسی عصر پهلوی بود

«مداحی پاپ» چگونه رایج شد؟

نظر یک عضو تیم اقتصادی رییسی درباره اقتصاد کشور/دستمزد کارگران در شرایط کنونی اقتصاد کشور باید شناور شود/مواضع اصلاح طلبان نسبت به دولت چیست؟/چقدر از سپرده های مردم در بانکهای خصوصی است؟

آقای ترامپ موضوع نشست شورای امنیت سلاح های کشتار جمعی است

خانواده های شهدای فردیس شور حسینی برپا کردند

خانواده های شهدای فردیس شور حسینی برپا کردند

ملت ایران دشمنان اسلام را نا امید کرده است

ساعت رسمی یک ساعت به عقب کشیده می شود

دادن نمره قبولی به دختر وزیر بهداشت با استفاده از امتیاز ژن خوب؟!

منشایی که برانکو نمی تواند تعویضش کند

دین مداری هزینه دارد و امت عاشورایی ایران نیز در راه عاشورا هزینه خواهد داد

سخن از مذاکره، تحریف عاشوراست/ سره از ناسره امسال مشخص خواهد شد

سلحشوری: یکجانبه گرایی آمریکا علیه ایران، تاثیر منفی مشخصی بر زنان و کودکان دارد

آغاز ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس از فردا

پاسخ نوبخت به نامه زباله ای زیباکلام:

سرود دست جمعی چندجوان عراقی در حضور رهبرمعظم انقلاب

آیین نمادین خیمه سوزان عاشورا در گرمه

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برگزار شد

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

اجتماعی شدن، یکی از اولویت های داشتن یک زندگی شاد

این نسل فقط طوسی ها و مرتضوی ها و زنجانی ها را دید +فیلم

کویت سفیر جدید ایران را پذیرفت

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در محضر رهبر انقلاب

محمد کیانوش راد:بهترین تجربه اصولگرایان معتدل بریدن از احمدی نژاد بود/ معترضان راه اصلاحات را در پیش بگیرند/ هسته سخت اصلاحات برای دور شدن از عافیت طلبی و منفعت طلبی است

محمد کیانوش راد:بهترین تجربه اصولگرایان معتدل بریدن از احمدی نژاد بود/ معترضان راه اصلاحات را در پیش بگیرند/ هسته سخت اصلاحات برای دور شدن از عافیت طلبی و منفعت طلبی است