مطالب مرتبط:
جزییات طرح مجلس برای مبارزه با فساد و رانت خواری
جزییات طرح مجلس برای مبارزه با فساد و رانت خواری
جزییات طرح مجلس برای مبارزه با فساد و رانت خواری
جزییات طرح مجلس برای مبارزه با رانت خواری و مفاسد اقتصادی
مبارزه با فساد به عزم ملی نیاز دارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 01:052018-08-18سياسي

حرف تا عمل عزم استانداری گیلان در مبارزه با فساد، رانت خواری و ویژه خواری!


با بررسی سرانگشتی برخی انتصابات یا تأیید احکام صادره در برخی مناصب در استانداری گیلان مواردی به چشم می خورد که ورود دستگاه های نظارتی را برای جلوگیری از فسادهای اداری و مبارزه با ویژه خواری می طلبد.

- حرف تا عمل عزم استانداری گیلان در مبارزه با فساد، رانت خواری و ویژه خواری! " با بررسی سرانگشتی برخی انتصابات یا تأیید احکام صادره در برخی مناصب در استانداری گیلان مواردی به چشم می خورد که ورود دستگاه های نظارتی را برای جلوگیری از فسادهای اداری و مبارزه با ویژه خواری می طلبد.

شعارسال": رهبر معظم انقلاب در فرمایشاتی که در نوزدهم بهمن سال گذشته داشتند فرمودند عدالت لازم است باید با فساد و ظلم مبارزه شود، البته خیلی سخت است، فساد مثل اژدهای هفت سر افسانه هاست.

یک سرش را که می زنی با شش سر دیگر حرکت می کند.

از بین بردنش آسان نیست.

آن کسانی که منتفع از فساد هستند برخورد با این ها کار بسیار سختی است ولی حتماً باید انجام بگیرد.

اساساً مبارزه با فساد، رانت و ویژه خواری به یکی از موضوعات تکراری در سخنرانی ها و گفتگوهای مسئولان ارشد کشور و البته استان بدل شده است اما مبارزه با این اژدهای هفت سر عزم جزم می خواهد نه شعار و سخنرانی.

علی القاعده مخاطب سخنان رهبر معظم انقلاب، کلیه آحاد جامعه به ویژه مسئولان به عنوان کارگزاران حکومت محسوب می باشند و اگر برای این مبارزه، اولویت تکلیفی قائل شویم، بدواً مسئولین باید گزارش دهند که در راستای اجرای دستور مقام معظم رهبری چه کرده اند؟ آنچه در مباحث فساد اداری، رانت خواری، ویژه خواری و عناوین مشابه دیگر مشترک است، عدول از قوانین، تفسیر به انتفاع قوانین، جلوگیری از اجرای قوانین و انحراف از قوانین با مضامین مختلفی چون خم کردن قانون و غیره است.

اما با تحلیلی از عملکرد سالاری استاندار گیلان در مقطع زمانی حدود 10 ماه از انتصاب به سمت استانداری گیلان، می توان به مغایرت های اساسی میان عملکرد وی و شعارهای ادعایی در صدر این یادداشت پی برد که تحلیل آن خود از حیث آسیب شناسی رفتار مدیر ارشد استان حائز اهمیت است.

تعدد تخلفات و عدول از قوانین در دوره کوتاه خدمتی برخی مسئولان نشان می دهد اقداماتی که شاید تا پیش ازاین متداول نبوده و غیرقانونی شمرده می شد اخیراً به راحتی به سرانجام رسید که در ادامه به برخی از موضوعات مرتبط مانند انتصابات، به کارگیری ها و غیره مستنداً پرداخته می شود.

مدیرکل روابط عمومی یا مدیریت روابط عمومی یا معاونت روابط عمومی حوزه استاندار! انتصاب مرتضی عاطفی به سمت مدیریت روابط عمومی و تشریفات استانداری در روز 14 بهمن سال گذشته پس از عدم استمرار حضور پورحسن سرپرست این حوزه اتفاق افتاد.

در این انتصاب، استاندار گیلان در یک اقدام خلاف قانون مرتضی عاطفی که جزو نیروهای قراردادی شهرداری است را به عنوان مدیریت روابط عمومی استانداری منصوب کرد و جالب توجه آن است که هیچ پست سازمانی به وی اختصاص نداد.

از حیث انطباق با قوانین از آنجایی که شهرداری ها تابع قانون استخدام کشوری و نظام پرداخت هماهنگ می باشند، با توجه به اینکه در ماده 11 قانون استخدام کشوری و نیز ماده 92 آیین نامه استخدامی شهرداری ها تجویزی برای مأموریت نیروهای قراردادی پیش بینی نشده و با توجه به ماهیت قرارداد فی مابین شهرداری و نیروی قراردادی که در قالب کار معین مشخص شده، عاطفی را تنها تابع شهرداری می کند لذا عملاً انتقال یا مأموریت نیروی قراردادی امکان پذیر نیست و از سوی دیگر استانداری تابع قانون مدیریت خدمات کشوری است که بر اساس مفاد آن، مشاغل تعریف و پست ها تصریح شده و به عبارتی هر یک از کارکنان رسمی و پیمانی دارای پست معین با شماره منحصر به خود است.

لذا تعرفه مرتضی عاطفی به عنوان مدیریت روابط عمومی و تشریفات استانداری، درحالی که پستی تحت این عنوان وجود خارجی ندارد و عنوان سازمانی آن، معاونت روابط عمومی و تشریفات حوزه استاندار بوده مغایر با قانون است؛ بنابراین فارغ از موضوع عدم وجود امکان مأموریت نیروی قراردادی، تصدی بر پست مجهول نیز از تبعات این انتصاب است.

علاوه بر دو مورد ذکرشده از آنجایی که بر اساس قوانین تأمین اجتماعی، مشمولین باید در کارگاهی که در آن قرارداد دارند مشغول بکار باشند عجیب است که بدون وجود امکان مأموریت، مرتضی عاطفی در محل خدمت استانداری فعالیت می کند.

اما آنچه باز در این میان حائز اهمیت است عنوان سازمانی است که وی در آن مشغول فعالیت است همان طور که گفته شد استاندار، مدیریت روابط عمومی و تشریفات استانداری را بر عهده او نهاده، درحالی که ذیل کلیه مکاتبات اداری عاطفی، عنوان مدیرکل درج شده و در ساختار اداری بدیهی است که جایگاه مدیریت، مدیرکل و معاونت متفاوت است لذا به نظر می رسد این موضوع از مصادیق ماده 555 قانون مجازات اسلامی (باب تعزیرات) در جعل عنوان قابل پیگرد باشد.

عدول از قانون استخدام کشوری، عدول از قانون مدیریت خدمات کشوری، عدول از مفاد قانون تأمین اجتماعی و عدول از آیین نامه استخدامی شهرداری ها چهار ایرادی است که می توان در این موضوع از عملکرد استاندار گرفت.

انتصاب معاون دفتر روستایی و شوراهای اسلامی استانداری گیلان غلامرضا فقیهی از جدیدترین افراد منصوب استانداری است که جایگزین کاظم یوسفی عهده دار معاون دفتر روستایی و شوراهای اسلامی استانداری شد.

وی از نیروهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران بوده که آخرین سمت اجرایی وی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سوادکوه است.

فقیهی در شرایطی به پست معاونت دفتر روستایی منصوب شد که در شرایط استخدامی رسمی آزمایشی به سر می برد و به استناد بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور امکان انتقال و مأموریت کارمندان در دوره رسمی آزمایشی، لغو و امکان پذیر نیست ولی علیرغم اطلاع مسئولان طی حکمی غلامرضا فقیهی به سمت یادشده منصوب شد ازاین رو این اقدام، مغایر با بخشنامه مذکور و نیز ماده 116 قانون مدیریت خدمات کشوری و علیرغم مخالفت وزارت کشور انجام شده است.

امریه ای به نام سرباز مشاور! فرشاد نوروزپور از چهره های نزدیک به استاندار است.

پس از انتصاب سالاری به سمت استانداری گیلان، طی حکمی در 13 مهرماه سال گذشته فرشاد نوروز پور درحالی که در وضعیت مشمول وظیفه سربازی قرار داشت به عنوان مشاور جوان منصوب می شود و جالب تر آنکه خیلی سریع بحث امریه وی کارسازی و هم زمان به عنوان مشاور جوان استاندار و امریه مناطق محروم بخشداری شهرستان ماسال تعرفه می شود.

فارغ از نحوه انتخاب امریه و ناتوانی بسیاری از جوانان مستعد و فرهیخته استان گیلان از بهره مندی از آن، این سؤال مطرح می شود که چرا امریه نقطه محروم باید در استانداری خدمت کند؟ آیا نقطه ای محروم تر از استانداری در گیلان وجود ندارد؟! در نگاهی به بند 21 ماده یک بخش سوم از دستورالعمل مشمولین مأمور به دستگاه های اجرایی، مصوب ستاد کل نیروهای مسلح تأکید می کند که جابجایی محل کارکنان مأمور به دستگاه های غیرنظامی اجرایی بدون اخذ مجوز مربوط از ستاد کل یا دفتر سیاست گذاری و نداشتن شرایط احراز ممنوع است.

این امتیازدهی برخلاف مقررات چه مفهومی می تواند داشته باشد؟ و چگونه می توان پذیرفت درحالی که فرزندان مستعدی از مردم، بدون اخذ امریه در مناطق سخت و دشوار به خدمت سربازی مشغول هستند مشاور جوان استاندار گیلان با بهره مندی از سهمیه امریه مناطق محروم در محل استانداری گیلان خدمت سربازی خود را سپری می کند.

ادامه سرپرستی در فرمانداری های شهرستان رودسر و لاهیجان اکنون حدود هشت ماه است که دو فرمانداری رودسر و لاهیجان که از شهرستان های مهم استان محسوب می شوند بدون فرماندار و با سرپرست اداره می شوند.

در ماده 94 قانون مدیریت خدمات کشوری آمده تصدی بیش از یک پست سازمانی برای کلیه کارمندان دولت ممنوع بوده و در موارد ضروری با تشخیص مقام مسئول مافوق تصدی موقت پست سازمانی مدیریتی یا حساس به صورت سرپرستی بدون دریافت حقوق و مزایا برای حداکثر چهار ماه مجاز است.

تبصره- عدم رعایت مفاد ماده فوق الذکر توسط هر یک از کارمندان دولت اعم از قبول کننده پست دوم یا مقام صادرکننده حکم متخلف محسوب و در هیأت رسیدگی به تخلفات اداری رسیدگی و اتخاذ تصمیم خواهد شد.

نکته حائز اهمیت آن است که با توجه به جواز این ماده به سرپرستی تا چهار ماه، به طور بدیهی جایگاه افراد به کارگیری شده در سمت سرپرست فرمانداری های یادشده با توجه به گذشت زمان تعیین شده، فاقد وجاهت قانونی و عملاً بی اعتبار خواهد بود.

جمله اخیر به این معنا است که تصمیماتی که فرمانداران دو شهرستان لاهیجان و رودسر پس از چهار ماه مصرح قانونی گرفته اند، غیرقانونی و قابلیت نقض دارد و این تصمیمات شامل مصوبات شورای تأمین، مصوبات کمیته برنامه ریزی و نیز تصمیمات کمیسیون های ماده 100 و تجدیدنظر این ماده، در صورت عضویت فرماندار و غیره می شود.

انتصاب چهار بخشدار و یک معاون فرماندار غیر مستخدم با توجه به طرح این موضوع در خبر انحراف از قانون با شعار قانون گرایی! و نیز خبر توضیحات استانداری گیلان درباره انتصاب غیرقانونی 4 بخشدار، از تکرار آن در این بخش خودداری می شود.

انتصاب تعداد 7 شهردار بدون رعایت شرایط احراز با توجه به طرح این موضوع در خبر تصدی غیرقانونی 12 شهرداری در گیلان با تأیید استانداری؟! از تکرار آن در این بخش خودداری می شود.

جانشینی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری موضوع معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری یکی از پر چالش ترین موضوعات استانداری محسوب می شود.

این معاونت نزدیک به یک سال است که بلاتکلیف مانده و پس از اصغریان، مدیرکل اقتصادی استانداری با حفظ سمت به عنوان جانشین این معاونت انتخاب شد.

عنوانی که تاکنون در استانداری گیلان خلق نشده بود و عملاً در قوانین موضوعه به ویژه قانون مدیریت خدمات کشوری نشانی از آن دیده نمی شود.

لازم به ذکر است به کارگیری عناوینی که بار مسئولیت به همراه دارند الزاماً باید با صراحت قانونی باشند چراکه حدودوثغور وظایف و تکالیف آن را می بایست قانون مشخص سازد.

حال مشخص نیست این عنوان جانشینی بر قرینه سرپرستی جعل شده است یا اینکه مفهوم مجزا دارد ازاین رو در هر دو صورت عملاً جایگاهی در ساختار نظام اداری نداشته و اقدامات ذیل این عنوان فاقد وجاهت قانونی است.

استمرار فعالیت نیروی بازنشسته در سمت مدیرکل امنیتی و انتظامی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری پس از بازنشستگی نیز به فعالیت خود در این حوزه ادامه می دهد.

از دیگر مباحث عجیب در استانداری ادامه فعالیت نادر عبدالله پور در کسوت مدیرکلی دفتر امنیتی و انتظامی است.

وی چند سالی است که بازنشسته شده و اگرچه به دلیل ایثارگری و نظامی بودن مشمول مستثنیات قانون منع به کارگیری بازنشستگان مصوب 1395 می شود، اما همان طور که در این قانون تصریح شده به کارگیری این دسته از افراد باید از طریق انعقاد قرارداد با شخص مشمول باشد که آن هم به دلیل محدودیت تصریح شده در تبصره ذیل ماده 32 قانون مدیریت خدمات کشوری عملاً امکان پذیر نیست.

لذا جالب توجه است که فردی بدون طی مراتب قانونی به ادامه فعالیت در پست حساس مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری مشغول و در خصوص درآمد وی ناشی از تصدی این شغل نیز الله اعلم اگرچه قانوناً مرجع رسیدگی به این دسته از تخلفات سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و سایر دستگاه های نظارتی است، اما تاکنون اقدام عملیاتی و دارای نمودی از آنان مشاهده نشده و موضوعات مطروحه خود گویای نحوه عزم استانداری گیلان در مبارزه با فساد، رانت خواری و ویژه خواری است! شعارسال"، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 27 مرداد 1397 ، کد خبر: 13970527000626 ، www.

farsnews.

com
کلید واژه ها: استاندار - مبارزه - استان - فساد - روابط عمومی - رهبر معظم انقلاب - گیلان - قوانین - انتصاب - رانت خواری - انتصابات - مسئولان - روابط - رانت - مدیر - اداری - مقام معظم رهبری - سخنرانی - رهبر - مدیریت - قانون - کارگزاران - ارشد - القاعده - عناوین - تخلفات - حکومت - رهبری - رفتار - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
دبیر امر به معروف ستاد کل نیرو های مسلح مردم مشکلات اقتصادی را از انقلاب تفکیک کرده اند

دیدار مسؤولان آستان قدس با مادر شهید محسن حاجی حسنی/ مادر شهید: به برکت خون محسن 100 قاری قرآن در این منزل رفت وآمد می کنند

ناصری نژاد در گفت وگو با فارس: دادگاه جهانگیری و فریدون باید علنی برگزار شود/ مقاومت اصلاح طلبان در برابر شفاف سازی

پیگیری های «فارس من» نتیجه داد دستور استانداری سمنان برای مساعدت فوری به هنرمند گرمساری+ تصویر

خرازی در برنامه »رو در رو »: کسانی که مدعی طلب فکر و حرف جدید هستند بیانیه رهبری را با دقت بخوانند

تمدید مهلت ارسال اثر به چهارمین جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی

نقش ارتش در آبادانی و امنیت کشور انکارناپذیراست

جزییات شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی، شریعتمداری و سردار نقدی/ هیچ یک از شکایت ها به نتیجه نرسیده است/ رییس دولت اصلاحات در بنیاد باران مستقر است

میخاییل چیریچ: در واترپلوی ایران پتانسیل پیشرفت را دیدم/ از خوش رفتاری ایرانیان شگفت زده شدم

آیت الله مکارم شیرازی: ایرانی ها سفر به کشورهای خارجی در ایام نوروز را کاهش دهند/ این سفرها هزینه و مخارج زیادی دربردارد!/ کشور در شرایط فعلی به دلارهایی که در این سفرها هزینه می شود نیاز دارد

جنگ لفظی حضرتی و ذوالنور/ ذوالنور:فردی که از پشت پرده کودتا توسط من حرف می زند هم احمق است،هم عوضی،هم بی تقوا

رضا کیانیان: سلبریتی لزوما هنرمند نیست، کیم کارداشیان هم سلبریتی است

با 40 میلیون تومان این خودرو ها را می توان خرید

فایل صوتی لو رفته از خلیل موحد / عملیات جدید فرستندگان پیامک های سیاسی تهدیدآمیز

انتشار مزایای غیر مستمر مدیران شهرداری تا پایان سال

از تاسیس دپارتمان زبان فرانسوی تا آموزش پاره وقت به خانم های خانه دار

واژگونی مینی بوس حامل معلمان گنابادی

اولویتمان حفظ تولید موجود است

تماس تلفنی وزیر امور خارجه پاکستان با دبیر کل مجلس وحدت مسلمین این کشور

دستگیری 600 مجرم با مجموعه ای از جرم ‎ها

جشنواره فیلم تصویر با نمایش قصر شیرین شروع می شود

کارگاه «خودیابی معنوی» برگزار می شود

صادرات نفت ایران افزایش یافت

شماره جدید «افق حوزه» به همراه دو ویژه نامه منتشر شد

استخدام کارمند اداری خانم جهت شیفت ظهر در تهران

4 میلیون دلار کمک مالی به کمپین انتخاباتی سندرز در کمتر از یک روز

اعتراض نماینده سابق پارلمان فرانسه به مشارکت کشورش در قتل عام یمن

بررسی مقایسه ای ویژگی های خانوادگی زنان روسپی و زنان غیرروسپی

تعطیلی دوباره ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

اوضاع عجیب دانش آموزان یک مدرسه پس از بارندگی! + فیلم

لاریجانی: طرف های دیگر برجام به تعهدات خود عمل کنند

تجلیل از مهرانگیز عباسی در همایش ملی خبرگزاری فارس مازندران؛ استان برتر خبرگزاری فارس در کشور

در بودجه 98 مصوب شد دریافت عوارض از فروش کالاهای تولید کننده پسماند مخرب محیط زیست

رییس شورای عالی استان ها از ایرنا بازدید کرد

آیت الله مکارم شیرازی: سفرهای خارجی در ایام نوروز کاهش یابد

صلح و سازش بین 2 طایفه در دلگان برقرار شد

همایش بین المللی امام رضا(ع) و نهضت علمی در مشهد آغاز شد

حضرت آیت الله سبحانی: مکتب اسلام فوق مکتب فلاسفه و علمای اخلاق است

دستگاه های اجرایی موظف به ثبت معافیت ها و تخفیفات مالیاتی و گمرکی در حساب هایشان شدند

آزادراه همت تیر 98 به کرج می رسد

آیت الله مکارم شیرازی: سفرهای خارجی در نوروز کمتر شود به دلارهایش احتیاج داریم

بزرگترین و درخشان ترین ابرماه 2019 در سراسر جهان

رهبر معظم انقلاب: دشمن ضعیف است، مسئولان فریب نخورند

عکسی که دل ها را سوزاند + تصاویر

جشنواره کتاب سال سبک زندگی برگزار می شود/ فرآیند داوری متفاوت از سال گذشته است

قدرت های مدعی جهانی باید به وزن و جایگاه تاریخی چین و ایران پی ببرند

ملت ما هرجا که اراده کرده، توانسته تغییرات معجزه آسایی را به وجود آورد

نباید از کنار حادثه تروریستی زاهدان به سادگی عبور کرد/ همه دستگاه ها باید برای پاسخ به حادثه تروریستی زاهدان وارد عمل شوند

دستگاه های اجرایی موظف به ثبت معافیت های مالیاتی شد

 کارگران پای انقلاب ایستاده اند/ لازم است دستمزد کارگران به صورت معقول افزایش یابد

تقدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از بانک قرض الحسنه مهر ایران

قرآن؛ کتاب جامع تعالی

پزشکیان: این تصور که جامعه پزشکان خلاف کار هستند غلط است

عدم تصویب لایحه پالرمو کمک به ترامپ است

بن بست مجلس دهم در حوزه زنان/ فقه پویای شیعه بن بست ندارد

اگرادعای شریعت-مداری دارید لااقل از حربه بهتان دوری کنید

قولی که رزم حسینی به رسانه ها داد

در حوزه تسلیحات نظامی برای برداشتن تحریم ها التماس نکردیم

صحبت های الله شکور پاشازاده در خصوص مسائل پیش آمده بین آذری ها و چچنی ها

بررسی ابعاد طرح ساماندهی دستفروشان

1200 زندانی در البرز آزاد می شوند

ایران زیباست؛ خودنمایی ابرها در دل کویر

مجیدخدایی نامزد ریاست شد/انتخابات پنج ستاره کشتی

کارشناس و تحلیل گر مسائل سیاسی: سوء مدیریت یکی از بزرگترین آفت های کشور است

نماینده کارگران در شورای عالی کار: اصلاحات پارامتریک تامین اجتماعی راه حل بحران نیست/ 6 پیشنهاد برای پایداری صندوق

حسینی در برنامه « رودرو»: بیانیه گام دوم انقلاب واقع بینانه است/جوانان برای پذیرفتن کارها آماده شوند

«پدربزرگ علم گرمایش جهانی» درگذشت

جهانگیری: کشور در مقطع فعلی نیازمند مشارکت سیاسی و گفتگوی ملی است

استخدام برنامه نویس اندروید آشنا به طراحی UI/UX در قزوین

استعفای امام جمعه اهواز تأیید شد؛ بیماری دلیل استعفا

ممنوعیت قانونی دخالت بسیج و نیروهای مسلح در انتخابات

آیت الله مکارم شیرازی: ایرانی ها سفر به کشورهای خارجی در ایام نوروز را کاهش دهند| این سفرها هزینه و مخارج زیادی دارد!| کشور در شرایط فعلی به دلارهایی که در این سفرها هزینه می شود نیاز دارد

آغاز یادواره 72شهید طلبه و روحانی خراسان شمالی

اخلال در سیستم موشکی، دروغ است

پنج زندانی جرائم غیرعمد از زندان های هرمزگان آزاد شدند

رهبر معظم انقلاب: دشمن ضعیف است، مسئولان فریب نخورند

فعالیت 300 هزار مددجوی کمیته امداد در مشاغل مختلف پس از فارغ التحصیلی

مهم ترین جرم نامزد ریاست جمهوری آمریکا

معاون وزیر کشور: اقدام پاکستان انتظارات ما را برآورده نکرده است

روایت جهانگیری از افتضاح نشست ورشو

استخدام نیروی خانم جهت کافه رستورانی در بندرعباس

استخدام راننده در تاکسی سرویس نگارستان

فلاحت پیشه :
 
 صحبت های ظریف در نشست مونیخ مواضع محکم ایران را نشان داد

استخدام شاگرد ساده جهت لوله کشی ساختمان در خراسان رضوی

جزییات شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی، شریعتمداری و سردار نقدی/ هیچ یک از شکایت ها به نتیجه نرسیده است/ رییس دولت اصلاحات در بنیاد باران مستقر است

لاریجانی: ایران آماده تقویت روابط با چین است

استخدام رشته کامپیوتر با گرایش نرم افزار و سخت افزار در اصفهان

استخدام برشکار ماهر جهت کارگاه خدماتی MDF در قم

تلاش دولت ترامپ برای مجهز کردن سعودی ها به فناوری هسته ای

سندرز با شعار «انقلاب» آمد

استخدام فروشنده خانم جهت فروشگاه مانتو در قم

اولویتمان حفظ تولید موجود است

نقض غرض بنیادین در اف ای تی اف

فاضل میبدی: شعارهای حاشیه ای راهپیمایی قم از ستاد خاصی هدایت می شود/ این جریان ها از زمان دولت اصلاحات، این حرکات را آغاز کردند

استخدام حسابدار برای شرکت ساختمانی در هرمزگان

بازداشت 2 مسئول در شمیرانات

مشاور اسد مخالفت خود با ایده اعطای حکومت خودمختاری به کردها را اعلام کرد

آخرین مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

موضع پلیس به پیامک های تهدیدآمیز در مورد پالرمو

جواد امام: شکایات خاتمی هیچ یک به نتیجه نرسیده

حرف تا عمل عزم استانداری گیلان در مبارزه با فساد، رانت خواری و ویژه خواری!

حرف تا عمل عزم استانداری گیلان در مبارزه با فساد، رانت خواری و ویژه خواری!