مطالب مرتبط:
117 طرح سرمایه گذاری روی میز شورای شهر همدان است
117 طرح سرمایه گذاری روی میز شورای شهر همدان است
بررسی 10 طرح مدیریت بحران و ایمنی در کمیته ایمنی شورای شهر تهران
تصویب طرح آب رسانی اضطراری تهران در شورای شهر
بررسی 10 طرح مدیریت بحران و ایمنی در کمیته ایمنی شورای شهر تهران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 02:052018-08-18سياسي

روستای اکبریه در گیر و دار پاسکاری مسؤولان/ طرح جایگزینی مینی بوس به جای اتوبوس روی میز شورای شهر


روستای(محله) اکبریه بیرجند به دلیل بافت تاریخی و قرار داشتن در کنار باغ اکبریه جزو مناطقی است که مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد ولی وضعیت کنونی این روستا بسیار نامناسب و از نظر بهداشتی، - " روستای(محله) اکبریه بیرجند به دلیل بافت تاریخی و قرار داشتن در کنار باغ اکبریه جزو مناطقی است که مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد ولی وضعیت کنونی این روستا بسیار نامناسب و از نظر بهداشتی، روحی و روانی و عدالت اجتماعی نابسامان است.

شعارسال": شواری شهر بیرجند صبح امروز با حضور هفت نفر از اعضا، شهردار بیرجند، معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند و رییس سازمان رفاهی و تفریحی شهرداری در سالن جلسات شورا با قرائت چند نامه برگزار شد.

اولین نامه قرائت شده در این جلسه درخواست اهالی اکبریه بیرجند مبنی بر آماده سازی محدوده اکبریه بود.

روستای(محله) اکبریه بیرجند به دلیل بافت تاریخی و قرار داشتن در کنار باغ اکبریه جزو مناطقی است که مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد، متأسفانه این محدوده از کمترین امکانات محروم است و باید تدابیری در این خصوص اندیشیده شود.

سوق دادن مکاتبات مردمی به سمت شهرداری! علی عدل معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند، اظهار داشت: از آبان ماه سال گذشته مکاتبات متعددی پیرامون این موضوع شده، درصورتی که متولی این محدوده میراث فرهنگی و آستان قدس رضوی است اما مکاتبات مردمی را به سمت شهرداری سوق می دهند! وی با بیان اینکه شهرداری آمادگی خود را جهت آسفالت این محدوده اعلام کرد، اضافه کرد: مجدد نامه ای از سوی اهالی مکاتبه شد که به هیچ وجه اجازه آسفالت را نمی دهیم و باید در چهارچوب میراث فرهنگی سنگ فرش شود.

معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند با اعلام اینکه این موضوع به فرمانداری و سپس به استانداری کشیده شد، توضیح داد: مقرر شد نیروی انسانی و ماشین آلات را شهرداری تأمین و مصالح را میراث فرهنگی خریداری کند و کار به صورت مشترک انجام شود.

عدل ادامه داد: علی رغم آنچه تصمیم گرفته شد اداره میراث فرهنگی اعلام کرد که ذی حساب اداره به این موضوع ایراد گرفته و اداره میراث فرهنگی در بافت تاریخی اکبریه کارهای لازم را انجام می دهد.

رییس میراث فرهنگی: اعتبارات نداریم! رضا حسنی صفت عضو شورای شهر بیرجند، بیان داشت: مکاتبات لازم پیرامون سنگ فرش چند کوچه از روستای اکبریه انجام و رییس میراث فرهنگی بیرجند اعلام کرد؛ اعتبارات کافی برای این موضوع نداریم اما می توانیم تا سقف 50 میلیون تومان به این مهم کمک کنیم و این اعتبار تنها در جداره باغ اکبریه هزینه وهیچ گونه اقدامی در کف سازی محوطه اکبریه انجام نشده است.

راه و شهرسازی: هیچ گونه اعتباری برای اکبریه اختصاص نیافت وی با اشاره به اینکه همچنین مکاتبات لازم با اداره راه و شهرسازی انجام و این نهاد اعلام کرد در سال 97 هیچ گونه اعتباری برای محله اکبریه اختصاص نیافته است، تبیین کرد: وضعیت کنونی روستای اکبریه بیرجند بسیار نامناسب و از نظر بهداشتی، روحی و روانی و عدالت اجتماعی نابسامان است و باید تدابیری در این خصوص اندیشیده شود.

عضو شورای شهر بیرجند، اعلام کرد: درست نیست مردم را معطل کنیم و باید یک کار عملی در این زمینه انجام شود و گر نه صرف حرف زدن که کاری درست نمی شود.

ابراهیم تقی زاده رییس شورای شهر بیرجند نیز آسفالت این محله را مناسب ارزیابی نکرد و گفت: با توجه به اینکه محله اکبریه جزو یکی از نقاط گردشگری بیرجند محسوب می شود آسفالت آن منظره خوبی نخواهد داشت.

شهروندان را به حقوق شهروندی واقف کنیم محمد علی طاهری عضو شورای شهر بیرجند نظارت و اطلاع رسانی را جزو وظایف شورای شهر اعلام کرد و گفت: باید شهروندان را به حقوق شهروندی واقف کنیم و باید شهروندان بدانند متولی و مسئول دستگاه چه کسی است و مطالبات خود را از آن نهاد درخواست کنند.

وی مطرح کرد: اینکه دستگاهی اعلام کند بودجه و اعتباری در این خصوص نداریم پاسخ قانع کننده ای نیست و باید تأمین اعتبار شود.

در این خصوص مصوب شد؛ با توجه به وظیفه نظارتی شورای شهر مکاتبه ای با میراث فرهنگی انجام و از این دستگاه درخواست شود با توجه به تکلیف قانونی خود با توجه به مطالبات به حق مردمی در اسرع وقت اقدام و همچنین جلسه ای با حضور میراث فرهنگی، راه و شهرسازی و نمایندگی آستان قدس رضوی در استان گرفته شود.

نامه دیگری که در این جلسه قرائت شد طراحی و اجرای فضای سبز در مهرشهر بود که معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند، گفت: متأسفانه در مهرشهر از حداقل فضای سبز برخورداریم که این خود یک آسیب جدی تلقی می شود.

احداث پارک خطی زیبا در مهرشهر وی همچنین به متروکه شدن کانال مرکزی مهرشهر اشاره کرد و گفت: کانال مهرشهر به دلیل تغییر مسیر رودخانه شکراب متروکه شده و این کانال به یک پارک خطی زیبا تبدیل خواهد شد.

همچنین احداث کافه هنر در پارک خانواده نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که طبق توافقات انجام شده مقرر گردید 100 متر مربع از فضای 18 هزار مترمربعی پارک حهت احداث کافه هنر طبق هزینه کارشناسی شده واگذار شود.

موضوع نخاله های ساختمانی از دیگر مباحثی بود که در جلسه امروز مطرح شد در این خصوص مقرر گردید؛ آگهی مزایده عمومی بین متقاضیان برگزار شود.

هفته دولت؛ کلنگ زنی فاز اول پارک خطی بیرجند کلنگ زنی فاز اول پارک خطی بیرجند( از میدان سلامت تا پارک جنگلی) از دیگر خبرهایی بود که شهردار بیرجند در این جلسه داد و اعلام کرد: کلیات طرح تصویب و فاز اول پارک خطی بیرجند در هفته دولت گلنگ زنی خواهد شد.

همچنین در این جلسه مطرح شد؛ مالکان حقیقی و حقوقی که دارای اراضی رها شده در سطح شهر هستند و اراضی آن ها فاقد دیوار کشی است باید جهت دیوار کشی به شهرداری مراجعه کنند و اگر در این خصوص اقدامی انجام ندهند شهرداری از ظرفیت قانونی استفاده و با آن ها برخورد خواهد کرد.

طرح جایگزینی مینی بوس به جای اتوبوس! به دلیل کاهش استقبال مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی و هزینه های هنگفت اتوبوس ها، طرح جایگزینی مینی بوس به جای اتوبوس نیز امروز در شورای شهر مطرح شد.

طاهری عضو شورای شهر بیرجند، مطرح کرد: استفاده از مینی بوس های نو به جای اتوبوس هزینه کمتری را بر سازمان متحمل و مقرون به صرفه خواهد بود.

حسنی صفت عضو شورای شهر استفاده از گازوییل غیراستاندارد را دلیل دودزایی اتوبوس ها اعلام کرد و گفت: وضعیت شهر از نظر آلودگی هوا به بحران می رسد لذا شورای شهر باید قبل از اینکه این وضعیت به چند برابر استاندارد برسد مکاتبه ای با شرکت نفت انجام و گازوییلی که به مابقی مراکز استان ها تحویل می دهند در مرکز استان نیز تحویل دهند.

در این خصوص نیز مقرر گردید؛ جلسه ای با حضور مدیر عامل شرکت نفت و فرآورده های نفتی استان برگزار و مسائل و مشکلات مربوطه مطرح و مسؤولان پاسخگو باشند.

شعارسال"، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 27 مرداد 1397 ، کد خبر: 13970527000807 ، www.

farsnews.

com
کلید واژه ها: میراث فرهنگی - بیرجند - شهرداری - شهردار - فرهنگی - بافت تاریخی - میراث - روستا - روستای - گردشگران - تاریخی - شورای شهر - بافت - اداره - معاون - نامناسب - شورا - آسفالت - عضو شورای شهر - نامه - نیروی انسانی - شورای - فرمانداری - آستان قدس - صورت - اجتماعی - برگزار - تفریحی - اتوبوس - تصمیم

آخرین اخبار سرویس:
تصاویر/ مراسم عزاداری روز عاشورا در قزوین

تصاویر/ عزاداری روز عاشورا در جزیره کیش

برگزاری مراسم عاشورادر بیرجند

مراسم ظهر عاشورا در مشهد مقدس

اعتراف رقیه به چگونگی فیلمبرداری با شورای شهری های بابل در تاریکخانه

شام عروسی آخرین شام جوان مقتول بود

نوروزی: در کنار رسیدگی در دادگاه های اخیر بازتاب خبری آنها نیز دارای اهمیت است

طلاق اسلامی در هند منع میگردد

شور و شعور حسینی مردم محمودآباد در روز عاشورا

عزاداری مردم جویبار در عاشورای حسینی

اجتماع بزرگ عصرتاسوعای حسینی در قائم شهر +کلیپ

هر تصمیم خلاف منافع ملی را «وتو»می کنم

حال و هوای شهر میامی در عاشورای حسینی

چند پیامبر دراطراف خانه خدا دفن شده اند؟

حق‎الناس با گریه‏ بر سیدالشهدا(ع) جبران نمی ‏شود

مداحان اهل سنت از حب سیدالشهدا می گویند

حل سه مشکل فرهنگیان

مردم یمن در برابر زورخواهی های دشمنان تسلیم نخواهند شد

عبدالملک حوثی: هیچ گاه عقب نشینی نمی کنیم وهرگز تسلیم نمی شویم

اهدای خون ایرانیان مقیم چین در روز عاشورا

مراسم عاشورای حسینی در اصفهان و شیراز

نماز ظهر عاشورا

مداحان باید اشعاری بخوانند که در جهت اخلاقیات باشد/ مداحان درباره مسائل کلی سیاست و اجتماع سخن بگویند

در غروبی نفس گیر

شیراز غرق ماتم حسین(ع)

گزارش بلومبرگ از اختلافات بر سر سفر رییس جمهور ایران به نیویورک؛روحانی می خواهد اروپا را به سمت خود جذب کند تا ترامپ منزوی شود؛ اصولگرایان می گویند خِیری در این بازی نیست / اصولگرایان نگران «نقشه» ترامپ برای دیدار با روحانی اند

اسامی روزهای هفته ملی کودک اعلام شد

واکنش حامد همایون به ترور شدنش در فضای مجازی!

 اجازه نمی دهیم نمایندگان با تصویب لایحه CFT لکه ننگ دیگری بر پیشانی مجلس بنشانند

آیین خیمه سوزان ظهر عاشورا در شیراز

سرانجام رزمنده ای که امام حسین(ع) را یاری نکرد

برگزاری مراسم عاشورای حسینی در حرم مطهر حضرت زینب(س)+ تصاویر

بصیرت افزایی مهم ترین ثمره فرهنگ عاشورا است

مراقب باشیم تا اقتصاد اربعین تبدیل به یک حرکت دولتی نشود

بصیرت افزایی مهم ترین ثمره فرهنگ عاشورا است

جزییات برنامه های رییس جمهور در سازمان ملل

واکنش شدید وزارت خارجه به انتشار مطلبی موهن علیه امام حسین(ع)

مراسم عزاداری عاشورای حسینی - حرم مطهر رضوی

ترویج فرهنگ حسینی دراروپا با ابتکار جوانان مسلمان

مراسم عزاداری عاشورای حسینی - بم

کامیابی نیا در هیئت بنی فاطمه +عکس

تصویری از سعید مرتضوی در میان عزاداران!

واکنش شبکه سه به خبر کنار گذاشتن محمدرضا گلزار

رشته ها و مواد امتحانی آزمون دکتری 98 اعلام شد

کاش اندازه حجاب، به تلفات جاده ای توجه می شد

عاشوراییان در سومین حرم اهل بیت(ع)

مراسم عزاداری عاشورای حسینی - بم

ویدئو / تعزیه ظهر عاشورا در یک محله قدیمی تهران

مردم خوزستان در مکتب حسینی پرورش یافتند

مسئولیت یزید در واﻗﻌﮥ کربلا و شهادت امام حسین(ع) -بخش دوم و پایانی مستندات اهل سنت در نقش یزید در فاجعه کربلا

مداحی محمود کریمی در شب عاشورا

گزارش تصویری(2):مراسم عزاداری عاشورای حسینی درحرم حضرت معصومه(س)

آیت الله حیدری: مردم خوزستان در مکتب حسینی پرورش یافتند

سید عبدالملک الحوثی: پیروزی مردم یمن در افق پدیدار شده است

مراسم خیمه سوزان عصر عاشورا در مشهد

دامان وزارت خارجه از افکار افراد موهن به اهل بیت مبری است

دامان وزارت خارجه از لوث افکار و افراد موهن به اهل بیت (ع) به طور کامل مبری است

شکوه عاشورا در خوی

ثبت جهانی آیین زنجیر زنی ابرکوه را پیگیری خواهیم کرد

نباید کسانی را روی کار بیاوریم که با اصول و ارزشها مشکل دارند

انزوای بین المللی از عوامل مهم خالی شدن سفره مردم

عاشورا ...

برگزاری مراسم سنتی هروله در بین الحرمین

گزارش ایکنا از آیین چند هزار ساله «گِل مالی» + عکس

با 10 خرافه بسیار عجیب اما رایج مردم در سراسر دنیا آشنا شوید

جمعه در کرمان عزای عمومی اعلام شد

عبرت های عاشورا در کنار مصایب کربلا برای نسل جوان تبیین شود

ساعت رسمی کشور فردا تغییر می کند

شیوه ارائه دروس معارف در دانشگاه ها تغییر می کند

از این خیمه گاه بیرون رفته، به جبهه دشمنان پیوسته و در دشمنی با ماست

جلودارزاده: اگر اندازه حجاب به تلفات جاده ای توجه می شد الان دیگر ما سانحه رانندگی نداشتیم

کارگروه های مختلف فروش نفت در دوران تحریم تشکیل شده است

انگیزه بالای سیاه پوستان آمریکایی برای شرکت در انتخابات نوامبر

دامان وزارت خارجه از افکار افراد موهن به اهل بیت مبری است

آغاز سخنرانی رهبر انصارالله یمن به مناسبت عاشورا/ مردم یمن در برابر زورخواهی های دشمنان تسلیم نخواهند شد

گزارش تصویری(1):مراسم عزاداری عاشورای حسینی درحرم حضرت معصومه(س)

واکنش وزارت خارجه به انتشار یک متن توهین آمیز

ثبت جهانی آیین زنجیر زنی ابرکوه را پیگیری خواهیم کرد

روایتی از یک سیل مرگباردرروستای قدس میامی

یکی از عوامل مهم خالی شدن سفره مردم، انزوای بین المللی است

واکنش وزارت خارجه به انتشار یک متن توهین آمیز

اقامه نماز ظهر عاشورا در استان مرکزی

مراسم «گِل مالی» خرم آبادی های مقیم فولادشهر در روز عاشورا

واکنش غیر مستقیم رییسی به ماجرای تتلو: به جبهه دشمنان دین خدا پیوست

طنین ندای لبیک یا حسین جوانان در روستای امیر حاجیلو فسا

معاون البغدادی به اعدام محکوم شد

تجمع عظیم عزاداران حسینی در صنعا/ برگزاری مراسم عاشورای حسینی توسط مردم یمن+ تصاویر

مراسم روز عاشورا در روستای گنجه

ایرانیان مقیم عمان در غم سالار شهیدان اشک ماتم ریختند

آیین سنتی تعزیه خوانی در میامی

پخت 150 تن غذای نذری در لارستان

نشست زنان اوراسیا با حضور ایران در روسیه آغاز شد

کارگروه های مختلف فروش نفت در دوران تحریم تشکیل شده است

شرایط ماندن، حقوق و ساعت کاری بازنشسته ها

عزاداری ظهر عاشورا / تبریز

عزاداری ظهر عاشورا در تبریز

عزاداری عاشورا در روستای تاریخی «بیابانک» سرخه

چه نوع مردن هایی بهترین نوع مرگ هستند؟

متن کامل و ترجمه زیارت ناحیه مقدسه

بای ذنب قتلت

روستای اکبریه در گیر و دار پاسکاری مسؤولان/ طرح جایگزینی مینی بوس به جای اتوبوس روی میز شورای شهر

روستای اکبریه در گیر و دار پاسکاری مسؤولان/ طرح جایگزینی مینی بوس به جای اتوبوس روی میز شورای شهر