مطالب مرتبط:
117 طرح سرمایه گذاری روی میز شورای شهر همدان است
117 طرح سرمایه گذاری روی میز شورای شهر همدان است
بررسی 10 طرح مدیریت بحران و ایمنی در کمیته ایمنی شورای شهر تهران
تصویب طرح آب رسانی اضطراری تهران در شورای شهر
بررسی 10 طرح مدیریت بحران و ایمنی در کمیته ایمنی شورای شهر تهران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 01:052018-08-18سياسي

روستای اکبریه در گیر و دار پاسکاری مسؤولان/ طرح جایگزینی مینی بوس به جای اتوبوس روی میز شورای شهر


روستای(محله) اکبریه بیرجند به دلیل بافت تاریخی و قرار داشتن در کنار باغ اکبریه جزو مناطقی است که مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد ولی وضعیت کنونی این روستا بسیار نامناسب و از نظر بهداشتی، - " روستای(محله) اکبریه بیرجند به دلیل بافت تاریخی و قرار داشتن در کنار باغ اکبریه جزو مناطقی است که مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد ولی وضعیت کنونی این روستا بسیار نامناسب و از نظر بهداشتی، روحی و روانی و عدالت اجتماعی نابسامان است.

شعارسال": شواری شهر بیرجند صبح امروز با حضور هفت نفر از اعضا، شهردار بیرجند، معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند و رییس سازمان رفاهی و تفریحی شهرداری در سالن جلسات شورا با قرائت چند نامه برگزار شد.

اولین نامه قرائت شده در این جلسه درخواست اهالی اکبریه بیرجند مبنی بر آماده سازی محدوده اکبریه بود.

روستای(محله) اکبریه بیرجند به دلیل بافت تاریخی و قرار داشتن در کنار باغ اکبریه جزو مناطقی است که مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد، متأسفانه این محدوده از کمترین امکانات محروم است و باید تدابیری در این خصوص اندیشیده شود.

سوق دادن مکاتبات مردمی به سمت شهرداری! علی عدل معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند، اظهار داشت: از آبان ماه سال گذشته مکاتبات متعددی پیرامون این موضوع شده، درصورتی که متولی این محدوده میراث فرهنگی و آستان قدس رضوی است اما مکاتبات مردمی را به سمت شهرداری سوق می دهند! وی با بیان اینکه شهرداری آمادگی خود را جهت آسفالت این محدوده اعلام کرد، اضافه کرد: مجدد نامه ای از سوی اهالی مکاتبه شد که به هیچ وجه اجازه آسفالت را نمی دهیم و باید در چهارچوب میراث فرهنگی سنگ فرش شود.

معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند با اعلام اینکه این موضوع به فرمانداری و سپس به استانداری کشیده شد، توضیح داد: مقرر شد نیروی انسانی و ماشین آلات را شهرداری تأمین و مصالح را میراث فرهنگی خریداری کند و کار به صورت مشترک انجام شود.

عدل ادامه داد: علی رغم آنچه تصمیم گرفته شد اداره میراث فرهنگی اعلام کرد که ذی حساب اداره به این موضوع ایراد گرفته و اداره میراث فرهنگی در بافت تاریخی اکبریه کارهای لازم را انجام می دهد.

رییس میراث فرهنگی: اعتبارات نداریم! رضا حسنی صفت عضو شورای شهر بیرجند، بیان داشت: مکاتبات لازم پیرامون سنگ فرش چند کوچه از روستای اکبریه انجام و رییس میراث فرهنگی بیرجند اعلام کرد؛ اعتبارات کافی برای این موضوع نداریم اما می توانیم تا سقف 50 میلیون تومان به این مهم کمک کنیم و این اعتبار تنها در جداره باغ اکبریه هزینه وهیچ گونه اقدامی در کف سازی محوطه اکبریه انجام نشده است.

راه و شهرسازی: هیچ گونه اعتباری برای اکبریه اختصاص نیافت وی با اشاره به اینکه همچنین مکاتبات لازم با اداره راه و شهرسازی انجام و این نهاد اعلام کرد در سال 97 هیچ گونه اعتباری برای محله اکبریه اختصاص نیافته است، تبیین کرد: وضعیت کنونی روستای اکبریه بیرجند بسیار نامناسب و از نظر بهداشتی، روحی و روانی و عدالت اجتماعی نابسامان است و باید تدابیری در این خصوص اندیشیده شود.

عضو شورای شهر بیرجند، اعلام کرد: درست نیست مردم را معطل کنیم و باید یک کار عملی در این زمینه انجام شود و گر نه صرف حرف زدن که کاری درست نمی شود.

ابراهیم تقی زاده رییس شورای شهر بیرجند نیز آسفالت این محله را مناسب ارزیابی نکرد و گفت: با توجه به اینکه محله اکبریه جزو یکی از نقاط گردشگری بیرجند محسوب می شود آسفالت آن منظره خوبی نخواهد داشت.

شهروندان را به حقوق شهروندی واقف کنیم محمد علی طاهری عضو شورای شهر بیرجند نظارت و اطلاع رسانی را جزو وظایف شورای شهر اعلام کرد و گفت: باید شهروندان را به حقوق شهروندی واقف کنیم و باید شهروندان بدانند متولی و مسئول دستگاه چه کسی است و مطالبات خود را از آن نهاد درخواست کنند.

وی مطرح کرد: اینکه دستگاهی اعلام کند بودجه و اعتباری در این خصوص نداریم پاسخ قانع کننده ای نیست و باید تأمین اعتبار شود.

در این خصوص مصوب شد؛ با توجه به وظیفه نظارتی شورای شهر مکاتبه ای با میراث فرهنگی انجام و از این دستگاه درخواست شود با توجه به تکلیف قانونی خود با توجه به مطالبات به حق مردمی در اسرع وقت اقدام و همچنین جلسه ای با حضور میراث فرهنگی، راه و شهرسازی و نمایندگی آستان قدس رضوی در استان گرفته شود.

نامه دیگری که در این جلسه قرائت شد طراحی و اجرای فضای سبز در مهرشهر بود که معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند، گفت: متأسفانه در مهرشهر از حداقل فضای سبز برخورداریم که این خود یک آسیب جدی تلقی می شود.

احداث پارک خطی زیبا در مهرشهر وی همچنین به متروکه شدن کانال مرکزی مهرشهر اشاره کرد و گفت: کانال مهرشهر به دلیل تغییر مسیر رودخانه شکراب متروکه شده و این کانال به یک پارک خطی زیبا تبدیل خواهد شد.

همچنین احداث کافه هنر در پارک خانواده نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که طبق توافقات انجام شده مقرر گردید 100 متر مربع از فضای 18 هزار مترمربعی پارک حهت احداث کافه هنر طبق هزینه کارشناسی شده واگذار شود.

موضوع نخاله های ساختمانی از دیگر مباحثی بود که در جلسه امروز مطرح شد در این خصوص مقرر گردید؛ آگهی مزایده عمومی بین متقاضیان برگزار شود.

هفته دولت؛ کلنگ زنی فاز اول پارک خطی بیرجند کلنگ زنی فاز اول پارک خطی بیرجند( از میدان سلامت تا پارک جنگلی) از دیگر خبرهایی بود که شهردار بیرجند در این جلسه داد و اعلام کرد: کلیات طرح تصویب و فاز اول پارک خطی بیرجند در هفته دولت گلنگ زنی خواهد شد.

همچنین در این جلسه مطرح شد؛ مالکان حقیقی و حقوقی که دارای اراضی رها شده در سطح شهر هستند و اراضی آن ها فاقد دیوار کشی است باید جهت دیوار کشی به شهرداری مراجعه کنند و اگر در این خصوص اقدامی انجام ندهند شهرداری از ظرفیت قانونی استفاده و با آن ها برخورد خواهد کرد.

طرح جایگزینی مینی بوس به جای اتوبوس! به دلیل کاهش استقبال مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی و هزینه های هنگفت اتوبوس ها، طرح جایگزینی مینی بوس به جای اتوبوس نیز امروز در شورای شهر مطرح شد.

طاهری عضو شورای شهر بیرجند، مطرح کرد: استفاده از مینی بوس های نو به جای اتوبوس هزینه کمتری را بر سازمان متحمل و مقرون به صرفه خواهد بود.

حسنی صفت عضو شورای شهر استفاده از گازوییل غیراستاندارد را دلیل دودزایی اتوبوس ها اعلام کرد و گفت: وضعیت شهر از نظر آلودگی هوا به بحران می رسد لذا شورای شهر باید قبل از اینکه این وضعیت به چند برابر استاندارد برسد مکاتبه ای با شرکت نفت انجام و گازوییلی که به مابقی مراکز استان ها تحویل می دهند در مرکز استان نیز تحویل دهند.

در این خصوص نیز مقرر گردید؛ جلسه ای با حضور مدیر عامل شرکت نفت و فرآورده های نفتی استان برگزار و مسائل و مشکلات مربوطه مطرح و مسؤولان پاسخگو باشند.

شعارسال"، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 27 مرداد 1397 ، کد خبر: 13970527000807 ، www.

farsnews.

com
کلید واژه ها: میراث فرهنگی - بیرجند - شهرداری - شهردار - فرهنگی - بافت تاریخی - میراث - روستا - روستای - گردشگران - تاریخی - شورای شهر - بافت - اداره - معاون - نامناسب - شورا - آسفالت - عضو شورای شهر - نامه - نیروی انسانی - شورای - فرمانداری - آستان قدس - صورت - اجتماعی - برگزار - تفریحی - اتوبوس - تصمیم

آخرین اخبار سرویس:
انسجام پارادایمی رمز موفقیت الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت است

اهمیت گفتمان مهدویت در هدایت جوانان

آغاز ساخت حوزه آبخیز تنگ میشی استهبان

معرفی شرکت های درخشان آسمان نانو

راهیان نور فرصتی برای تبیین ارزش های انقلاب است

«رعبه» میزبان یادواره شهدای گمنام

امنیت کشور مدیون شهدا و خانواده های آنان است

تنها باری که حسین به حرف مادرم گوش نکرد

برادری و اتحاد آسمانی مومنین با یکدیگر در کلام امام باقر(ع)

قرائت بیانیه نخستین کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت

عملیات نجات جاسوس

اقتدار نیروی هوایی ایران

راز برکناری فرستاده شاه اردن به عربستان چیست؟

انتقاد از پرداخت یارانه نقدی در جلسه کمیسیون برنامه مجلس با وزیر اقتصاد

مردی که بز شد +تصاویر

خراسان: شرکت کننده دستپخت بی استعداد بود

استخدام دستیار دندانپزشک خانم جهت مطب در اصفهان

استخدام نیروی خانم با مدرک دانشگاهی جهت صندوقداری

استاندار خوزستان: آخرین وضعیت شرکت های گروه ملی و نیشکر هفت تپه/ دستگیری دنبال های گروه تروریستی 31 شهریور

لعیا جنیدی: کارگروه مشورتی دولت، مجلس و شورای نگهبان درباره CFT تشکیل شد / اعضا مکلف شده اند تا درباره جزییات چیزی نگویند/ پشتوانه حقوقی پیوستن به کنوانسیون ها تامین است

استخدام سالن کار جهت یک رستوران ایرانی در تهران

استخدام چرخکار حرفه ای خانم یا آقا جهت دوخت کیف چرمی

سر و صدا کردن با بلندگوی سبزی فروشی، نشان دهنده وطن پرستی نیست/راه تنفس کشور را نبندیم/ زمانی با پول انگلیس، پرچم انگلیس را آتش می زدند

استخدام تعدادی کمک آشپز ماهر جهت یک شرکت در تهران

ارزان بودن یکی از مولفه های کارهای بسیج است/ دلداده نظام و رهبری حتی اگر پرونده و کارتی نداشته باشد، بسیجی است/ ما در این تعریف خوشحالیم که هشتاد میلیون بسیجی در کشور داریم

استخدام کارگر آقا جهت کار در زانوسازی

استخدام ناخن کار حرفه ای در محدوده سهروردی شمالی تهران

استخدانم مدیر داخلی آقا جهت یک آژانس املاک در تهران

دفاع عجیب یک روزنامه از مجری برنامه آشپزی که شرکت کننده را شُست

بسیج، سرمایه عظیم کشور مقابل توطئه های دشمنان/22 طرح کلان را به زودی اجرایی خواهیم کرد

30 وقف جدید در بروجرد ثبت شد

لطفا کارت های ملی مردم را امحا نکنید

مجوز پرواز دائمی به فرودگاه سمنان اعطا می شود

735 مبلغ به نقاط مختلف سیستان و بلوچستان اعزام شدند

همزیستی پیروان ادیان در ایران الگویی برای جهانیان است

شورایاری ها با شورای شهر همسو نیستند/ باید شاخص های ارزیابی را تعریف کنیم

پاسخ کتبی ترامپ به بازرس مولر ارائه شد

کنگره بین المللی عاشیقلار در تبریز برگزار می شود

اعزام 100 گروه جهادی به مناطق محروم استان کرمانشاه

پیام به همایش ملی ژئوماتیک و مهندسی فناوری اطلاعات مکانی

مجوز پرواز دائمی به فرودگاه سمنان اعطا می شود

کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس تصویب شد

ابهام در آزمون سردفتری اسناد رسمی ؛ حکایت همچنان باقی است

آغاز اجلاس منطقه ای شورای جهانی پژوهش در ایران

اینستاگرام:: تصویر رهبری در لباس سیستانی

بینال مجسمه سازی تهران استاندارد نیست

بیشتر مراقب لحن داوران «دستپخت» خواهیم بود

ویژه برنامه های «پیام» و «آوا» در هفته وحدت

«مانجین» را هیچ جا پیدا نمی کنید

صفحه اول روزنامه های امروز بوشهر - چهارشنبه 29آبان

آغاز اجلاس منطقه ای شورای جهانی پژوهش به میزبانی ایران

طرح جامع پدافند غیرعامل در 20 استان اجرا می شود

طرح جمع آوری امضاء برای استیضاح ظریف، امتداد دشمنی 6 ساله عده ای خاص

لغو پنج پرواز داخلی در فرودگاه اصفهان

ارسال الکترونیکی صورت وضعیت های پروژه ها

حراست از حوضه آبریز سد لتیان و لار وظیفه همه دستگاه هاست

تشکیل اتاق مدیریت ضد تحریم در وزارت اقتصاد

پیشرفت مناسب پلهای در حال اجرا در شهر خرم آباد

تشریح جزییات سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران

با برادری و همدلی می توانیم همه مشکلات کشور را حل کنیم

وزیر اقتصاد: برای اصلاح فرآیندها به کمک مجلس نیاز داریم

7 جلد کتاب نیروی دریایی ارتش رونمایی شد

معجزه نیروهای جهادی/ 8 هزار طرح محرومیت زدایی طی یکسال گذشته توسط بسیجیان اجرا شد

ناوشکن«سهند» با توانایی حمل سامانه هایی موشکی و جنگنده های به روز هفته آینده دریایی می شود/ غافلگیری دشمنان با الحاق «فاتح» ایرانی به ناوگان جنوب

پاسخ کتبی ترامپ به بازرس مولر ارائه شد

حضور مدیران بنیادهای علمی 7 کشور دنیا در ایران

نامه سرنوشت ساز به دفتر سلطانی فر رسید

واکنش اصلاح طلبان به احتمال کاندیداتوری عارف در 1400؛ عارف جایگاه ریاست جمهوری ندارد

تکلیف مجلس به بانک ها درباره معیشت فرهنگیان

ناوشکن سهند و زیردریایی فاتح هفته آینده رونمایی می شود

اعتلای بسیج و رشد آن در کشف مسائل جامعه و حل آن است

گذشت از خونخواهی بین 2 طایفه ارکوازی و بولی

ولیعهد عربستان روزنامه الحیاة را خرید

هوای تهران در وضع ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد

اجرای طرح های خودکفایی کشاورزی در 8 هزار روستا/ کمک 20 هزار گردان بسیج به تامین امنیت کشور

آیت الله جنتی در اروپا + عکس

استخدام آمارگیر در شرکت مهندسین مشاور دقیق آمار نقش جهان

همگرایی در جهان اسلام از عناصر اقتدار است/ اقتدار اقتصادی کشورهای اسلامی در سایه اجلاس وحدت

حیات سیاسی وزیرخارجه در گرو صداقت با مردم و جبران اتهام زنی ها

در سینمای پیش از انقلاب حرفی برای گفتن نداشتیم/ چرا دولت عربستان همچون ما به چنین استقلال و قدرتی دست نیافته است!

اتاق ضد تحریم وزارت اقتصاد فعال شد

سومین جلسه ی کارگروه بررسی شکایت سازمان های دولتی از استارت آپ ها برگزار شد/ به درخواست اعضاء جلسه، مصوبات و مکتوباتش از محرمانه به عادی تغییر کرد/ شفافیت از عادی سازی محرمانه ها شروع می شود

جمع آوری ضایعات آهن توسط کودکان برای تامین معاش خانواده + فیلم

نشست «مرگ بر آمریکا تا کِی» پنجم آذرماه در دانشگاه امام خمینی(ره) برگزار می شود

فیلم/ واکنش محمدرضا زائری به نحوه انعکاس اظهاراتش درباره حجاب

پزشکیان: آقای مفتح صحبت های شما از عجایب روزگار است!

تسلیت استاندار در پی درگذشت مدیرعامل ستاد دیه گیلان

در تولید محتوا و اقناع مردم موفق نبودیم/بکارگیری الگوی رسانه ای دهه شصت، در دهه نود اشتباه است

بینال مجسمه سازی تهران استاندارد نیست/موضوع و تم جهان هنرمند را گسترش می دهد

تشریح برنامه های هفته بسیج در مهریز

همایش اجتماع محور پایگاهها و موسسات مردم نهاد در میبد

اعلام برنامه های هفته بسیج در مهریز

مارکوپولوی کُردستان…

اختتامیه نخستین جشنواره ملی عکس ارتش و مردم یاری در کرمانشاه

بازگشایی نیمه شمالی پیاده راه 17 شهریور از ابتدا آذر

دیدنی های امروز؛ از جشن میلاد پیامبر اسلام (ص) تا برف و بوران در روسیه

لیست انتصابات افشانی در شهرداری تهران منتشر شد

تشکیل دادگاه ویژه برای رسیدگی به تخلفات بنیاد شهید

واکنش اصلاح طلبان به احتمال کاندیداتوری عارف در 1400؛ عارف جایگاه ریاست جمهوری ندارد

ستاد احیای دریاچه ارومیه به کشاورزی منطقه خسارت زده!

روستای اکبریه در گیر و دار پاسکاری مسؤولان/ طرح جایگزینی مینی بوس به جای اتوبوس روی میز شورای شهر

روستای اکبریه در گیر و دار پاسکاری مسؤولان/ طرح جایگزینی مینی بوس به جای اتوبوس روی میز شورای شهر