مطالب مرتبط:
جزییات4خبر ویژه امروزشنبه 27 مردادماه 1397
نرخ لحظه ای و آنلاین ارز/پنج شنبه چهارم مردادماه 1397
فال آنلاین دیوان حافظ پنج شنبه چهارم مردادماه 1397
قیمت آنلاین و لحظه ای سکه در بازار/پنج شنبه چهارم مردادماه 1397
صفحه اول روزنامه های کشوری واستانی؛چهارشنبه 24 مردادماه 1397/تصاویر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 00:022018-08-18بين الملل

جزییات4خبر ویژه امروزیکشنبه 28 مردادماه 1397


- رادیو صدای آمریکا از زبان عده ای وطن فروش نشان دار، به بهانه کنوانسیون حقوقی خزر برای تمامیت ارضی کشورمان ابراز نگرانی کرد.

VOA از قول رضا ربع پهلوی، ابوالحسن بنی صدر و شیرین عبادی مدعی شد حقوق ایران در کنوانسیون در دست تهیه نقض شده است.

رضا ربع پهلوی که پدر نوکرمآبش، تمام بحرین را به آمریکا و انگلیس واگذار کرد، ادعا کرده توافق خزر تمامیت ارضی کشور را به خطر می اندازد.

بنی صدر رییس جمهور فراری هم که اسناد جاسوسی او برای سفارت آمریکا بعدها منتشر شد و در اواخر ریاستش با سازمان تروریستی منافقین همکاری می کرد، مدعی شده ایران به روسیه باج داده است.

برخلاف این ادعا، کشورهای حاشیه خزر پنج کشور هستند نه فقط روسیه و ایران.

جالب اینکه بنی صدر به هنگام حمله ارتش متجاوز صدام به خاک کشورمان و تسخیر بخش اعظمی از مناطق جنوب غربی کشورمان، درمقابل گسیل نیروهای نظامی و تجهیزات جنگی به مناطق تحت محاصره و دفاع کارشکنی می کرد و مدعی بود زمین می دهیم و زمان می گیریم.

این خیانت او به قیمت شهادت 300 هزار جوان برومند ایرانی تمام شد.

گروکشی نجومی بگیران در شورای سیاستگذاری اصلاح طلباندرحالی که بسیاری از اصلاح طلبان مخالف حضور افراد بی تجربه در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان هستند، خبرها حاکی از پادرمیانی عارف برای ورود مدیر نجومی بگیر به این شوراست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازراه دانا این روزها ترکیب شورای سیاستگذاری جریان اصلاحات پربحث ترین موضوع در این اردوگاه است؛ شورایی که از مهم ترین نهادهای تصمیم گیر برای جریان اصلاحات است و اعضای آن قرار بود از افراد خبره و کارشناس حقوقی و حقیقی این طیف سیاسی تشکیل شود، اما اکنون زمزمه هایی مبنی بر اعطای سهمیه به احزاب و اشخاص برای عضویت در این شورا به گوش می رسد.

این سهمیه بندی ها موجب گلایه های زیادی شده است به عنوان نمونه چنین عنوان می کنند که فرشید گلزاده از سوی محمدرضا عارف به این شورا پیشنهاد شده است، روزنامه اصلاح طلب آرمان این موضوع را به عنوان چالش جدید اصلاح طلبان مطرح کرده و مخالفت های زیادی را متوجه معرفی چنین افرادی دانسته است.

این روزنامه در این راستا نوشته است: گرچه ادعای اصلاح طلب بودن این افراد وجود دارد، اما همگان معترفند اصلاح طلبان شناخته شده و باتجربه ای حضور دارند که هم سن و سال این افراد هستند و می توانند کارایی بیشتری در شورای سیاستگذاری جریان اصلاحات داشته باشند.

معرفی افراد نزدیک به خود برای حضور در شورای سیاستگذاری معنایی جز سهمیه بندی ندارد که به طور قطع مورد پسند و پذیرش حامیان جریان اصلاحات نیست، چراکه آنها خواهان حضور افراد کارآمد و نه نزدیک به افراد نامدار جریان اصلاحات در شوراهای تصمیم سازی هستند.

جهانبخش خانجانی فعال اصلاح طلب هم ورود افرادی نظیر فرشید گلزاده را موضوعی نادرست دانسته و عنوان کرده است: در انتخابات آینده با فرایند نامبارکی روبه رو هستیم یعنی بخشی از عناصر اصلاح طلب همان رویه ای که در سال 1384 با خودخواهی و فرصت طلبی به وجود آوردند را در پیش گرفته اند.

بنابراین در این مرحله برخی افراد سعی می کنند که خود را در محوریت قرار دهند، همچنین سعی می کنند که با این شیوه در تصمیم گیری جریان اصلاحات اخلال ایجاد کنند و سبب ناامیدی جریانات اصلاح طلب شوند.

وی درجایی دیگر عنوان کرده است: برایم پذیرفتنی نیست که افراد برای خود سهمیه قائل شوند حتی درمورد رهبران اصلاحات باید یک روند دمکراتیکی وجود داشته باشد که افراد براساس شاخصه کیفی و کمی انتخاب شوند.

برای مثال 3 نفر را معرفی کنیم جالب نیست.

مگر اینجا زمین بازی است که بخواهیم یارکشی کنیم.

در عرصه انتخابات فعال می شویم.

شهردار انتخاب می کنیم، شورا انتخاب می کنیم، اما بعد می گوییم که وابسته به هیچ حزبی نیستم! یعنی فقط یک عنصر غیرتوسعه یافته این سخنان را بیان می کند.

فرشید گلزاده یکی از مشاوران عارف بود که چندی پیش حقوق نجومی وی در رسانه ها منتشر شده بود؛ فرشید گل زاده کرمانی که نزدیک به 2 سال و نیم پیش به عنوان عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه از سوی بانک ملی ایران انتخاب شد.

فیش های حقوقی وی نشان می دهد که نامبرده رقمی بالغ بر 24 میلیون تومان به صورت ماهیانه دریافتی دارد.

یکی از خبرگزاری ها درباره این انتصاب چنین می نویسد: فرشید گلزاده که از موسسین بنیاد امید ایرانیان و از دوستان گرمابه و گلستان محمدرضا عارف است، بعد از انتخابات 92 به عضویت هیئت مدیره و ریاست فروشگاه های زنجیره ای رفاه دست یافت؛ انتصابی که همان زمان ازسوی خیلی ها به عنوان دستخوش انصراف عارف از انتخابات ازسوی دولت تعبیر شد.

هرچه باشد رفاه کم جایی نیست! یک فروشگاه سراسری با بیشتر از پنج هزار میلیارد تومان سرمایه و گردش مالی سالانه 1000 میلیارد تومان؛ 220 فروشگاه درسراسر کشور و با بیشتر از 4000 نفر پرسنل، گزافه نیست اگر بگوییم رفاه بزر گتر است از بسیاری از سازمان ها و یا وزارت خانه های مملکت.

مشاور عالی تبلیغاتی عارف در انتخابات سال 92 به این چنین مقامی دست یافت! غفلت از انبوه هشدارهای رهبری درباره قابل اعتماد نبودن آمریکاروزنامه جوان با اشاره به بیانات هفته گذشته رهبر انقلاب و عبرت های برجام نوشت: رهبری در مسئله برجام از ابتدا به طرف آمریکایی بدبین بودند و از همان ابتدا نیز گفته بودند که نباید بر اساس خوش بینی با دشمن مذاکره کرد و حتی در طول مذاکرات بار ها و بار ها خط قرمز هایی را تعیین کردند که از امتیازدهی بی ملاحظه تیم مذاکره کننده جلوگیری به عمل آید.

در نهایت نیز رهبری مسئله مذاکرات و نتیجه آن را به صورت مشروط با 9 شرط تأیید کردند.

اما آنچه در عمل رخ داد این بود که مذاکره کنندگان ایرانی برخی از خطوط قرمز تصریح شده را رد کردند و با اصرار فراوان مدعی شدند که عدم رعایت این خطوط قرمز به نتیجه مذاکرات صدمه ای نخواهد زد.

عدم رعایت همان خطوط قرمزی که رهبری از ابتدا تعیین کرده بودند باعث شد دشمن که از ابتدا به دنبال خیانت بود از ایران امتیاز نقد بگیرد و وعده هایی نسیه بدهد و در عمل به هیچ یک از وعده های خود عمل نکند.

اینکه رهبری از این مسئله تعبیر به اشتباه کردند البته نشان دهنده کمال تقوا و مسئولیت پذیری ایشان است که حتی در جایی که مذاکره کنندگان برای کاری که ایشان صلاح نمی دانند اصرار می کنند، بار اشتباه این گروه را بر دوش می کشند، اوج از خود گذشتگی و مسئولیت شناسی ایشان است.

تصریحات رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول سال های اخیر بر اینکه آمریکا شایسته مذاکره نیست و اعتمادی را که در یک مذاکره و بده و بستان سیاسی لازم است، نمی توان به دولتمردان آمریکا داشت، به حدی زیاد است که افکار عمومی همچون نوار همه آن ها را در ذهن خود مرور می کنند.

رهبری معظم انقلاب در سخنرانی علنی خود در ابتدای مذاکرات تصریح کردند: من به این گفت وگو ها خوش بین نیستم.

چرا؟ چون تجربه های گذشته ما نشان می دهد که گفت وگو در منطق حضرات آمریکایی به این معنی نیست که بنشینیم تا به یک راه حل منطقی دست پیدا کنیم.

در آبان ماه سال 92 فرمودند: همچنان که گفتم خوش بین نیستم؛ من فکر نمی کنم از این مذاکرات آن نتیجه ای را که ملت ایران انتظار دارد، به دست بیاید، لکن تجربه ای است و پشتوانه تجربی ملت ایران را افزایش خواهد داد و تقویت خواهد کرد؛ ایرادی ندارد، امّا لازم است ملت بیدار باشد، بداند چه اتفاقی دارد می افتد تا بعضی از تبلیغاتچی های مواجب بگیر دشمن و بعضی از تبلیغاتچی های بی مزد و مواجب از روی ساده لوحی نتوانند افکار عمومی را گمراه کنند.

ایشان در دیدار مداحان نیز درباره مذاکرات هسته ای تصریح کردند: من البته هیچ وقت نسبت به مذاکره با آمریکا خوش بین نبودم.

نه از باب یک توهم بلکه از باب تجربه؛ تجربه کردیم.

نه از باب یک حالا اگر یک روزی در جریان حوادث و جزییات و یادداشت ها و نوشته های این روز ها قرار بگیرید، خواهید دید که این تجربه ما از کجا حاصل شده؛ تجربه کردیم.

لکن با وجود اینکه من خوش بین نبودم به مذاکره با آمریکا، با این مذاکرات موردی، مخالفت نکردم، موافقت کردم؛ از مذاکره کنندگان هم با همه وجود حمایت کردم، الان هم حمایت می کنم.

البته این را هم ما گفتیم که توافق نکردن بهتر از توافق بد است -که این حرف را آمریکایی ها هم می زنند- این فرمول، فرمول درستی است؛ توافق نکردن از توافق کردنی که در آن، منافع ملت پایمال بشود، عزت ملت از بین برود، ملت ایران با این عظمت، تحقیر بشود [بهتر است]، توافق نکردن شرف دارد بر یک چنین توافق کردنی.

رهبر انقلاب که نسبت به مذاکره و رفتار آمریکا در آن بدبین بودند، در نهایت به صورت مشروط حاضر شدند اجازه این تجربه را به مسئولان اجرایی کشور بدهند.

از ابتدای مذاکرات تا انتهای آن رهبری همواره با تعیین خط قرمز هایی تلاش می کردند که از امتیاز دادن بیشتر به دشمن جلوگیری کنند.

رهبری نظام بار ها متذکر شدند که باید عمل به تعهدات دو طرف مذاکرات به صورت گام به گام و همزمان باشد.

یعنی ایران تعهدی را با آمریکا اجرا کند که طرف آمریکایی خود را ملزم به اجرای گام اول آن بداند.

اما دیدیم کسانی که خوش بین بودند که در مذاکره با آمریکا بیش از 130 میلیارد دلار پول آزاد شده و فقط مشکل اساسی این است که این حجم پول آزاد شده را چگونه باید در کشور هزینه کرد، امروز به یک جمله بسنده می کنند: خب چکار باید کرد وقتی طرف آمریکایی بدعهدی کرده است.

امروز ملت انتظار دارند وقتی رهبری انقلاب که همه هشدار ها را در حین مذاکرات به تیم مذاکره کننده داده و بار ها بدبینی خود به آمریکایی ها را گوشزد کرده اند، بدون اینکه ذره ای تقصیر به گردنشان باشد، می گویند ما اشتباه کردیم، انتظار دارند دولت بابت این اشتباهات و اعتماد های بی جایی که داشته، پیشگام عذرخواهی از ملت باشد.

کارگزاران: تیم اقتصادی دولت فاقد انسجام و کارآمدی استارگان حزب کارگزاران در گزارشی تصریح کرد تیم اقتصادی دولت فاقد انسجام و کارآمدی است.

در حالی که اخیراً سایت آفتاب (وابسته به حزب اعتدال توسعه) تصریح کرده بود حزب کارگزاران درصدد سهم خواهی و گرفتن امتیازات بیشتر در دولت است، روزنامه سازندگی وابسته به کارگزاران در گزارش کابینه در برابر کابینه تصریح کرد کابینه فاقد انسجام و کارآمدی است و باید تغییراتی در آن ایجاد شود.

این روزنامه می نویسد: گرچه بسیاری (از جمله اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور) انتظار داشتند نیلی به وزارت اقتصاد یا ریاست سازمان برنامه و بودجه برسد اما رییس جمهور تصمیم گرفت مقامی را که قبلاً در اختیار محمدعلی نجفی بود، دبیر شورای هماهنگی اقتصادی دولت را به نیلی بدهد.

با روشن شدن ترکیب اقتصادی کابینه و به خصوص تثبیت ریاست سازمان برنامه و بودجه فاصله اجرایی نیلی از کابینه بیشتر شد.

نیلی معتقد بود تعیین دستوری نرخ ارز کار اشتباهی است و باید با یک شیب ملایم در طول 5 سال گذشته قیمت ارز واقعی می شد.

شوک ارزی صحت گفتار نیلی را ثابت کرد اما در برابر این بحران راهی که کابینه رفت بیشتر خطا بود.

بنا به شنیده های سازندگی با وجود مخالفت شدید شخص رییس جمهور و نیز دستیار ارشد او مسعود نیلی با سرکوب قیمت ارز، این موضوع در کابینه تصویب شد و حتی در تعیین این نرخ، نظر نیلی عملی نشد و این کار حجت را بر نیلی تمام کرد و او کمتر در کابینه ظاهر شد.

با وجود این، تغییر رییس بانک مرکزی و تصویب بسته ارزی جدید که متضمن بازگشت به بازار آزاد و تشکیل بازار ثانویه بود تا حدودی نیلی را امیدوار کرد که کار به ریل اصلی برگردد و اگر نه بهترین کار که تنها راه ممکن برای اصلاح بازار ارز در دستور قرار گیرد و در عمل یک عذرخواهی از مردم صورت می گیرد.

سازندگی البته امیدوار است دولت با انسجام و هماهنگی در ستاد فرماندهی اقتصادی کشور بتواند انگیزه بیشتری در اقتصاددانان معتدل و مستقل کشور فراهم کند و چند صدایی در کابینه اقتصادی دولت پایان یابد و دکتر مسعود نیلی که به معدل مشترک هر دو طیف نهادگرایان و آزادیخواهان اقتصادی کشور بدل شده است احساس کند حرف هایش بهتر شنیده می شود و بیشتر عمل می شود.

مهمترین ضعفی که دولت روحانی در بعد اقتصادی از آن رنج می برد، عدم هماهنگی میان رجال اقتصادی آن است: دو طرز تفکر جداگانه در دولت نمی تواند به اتخاذ تصمیم منتهی شود و اثرگذاری مدیران اجرایی دولت بر تصمیمات اقتصاددانان دولت سبب می شود راهبرد اقتصادی آن روشن نشود.

جدال میان دو تحلیل حداکثری اقتصاد دولتی و اقتصاد آزاد مانع از شنیدن صدای اقتصاددانان معتدلی می شود که معتقد به گذار آرام از اقتصاد دولتی به اقتصاد آزاد هستند.

گذاری که فقط اقتصادی نیست و نیازمند تصمیمات کلان سیاسی و اجتماعی است.

در حالی که روحانی تنها رییس جمهور ایران است که صراحتاً از اقتصاد آزاد دفاع می کند در عمل کابینه با این اراده رییس جمهور هماهنگ نیست و به عنوان نمونه در جلسات تصمیم گیری برای اعلام نرخ ارز در بهار 1397 روحانی پس از پرسش از تک تک وزیران و مشاوران خود تقریباً ناگزیر به پذیرش تصمیم اکثریت مطلق وزیران و مدیران عالی دولت شد که تثبیت نرخ ارز و تعطیلی بازار آزاد ارز را محصول اجماع اقتصاددانان معرفی می کردند و معاون اول رییس جمهور نیز به عنوان سخنگوی این تصمیم با تأکید رییس جمهور تصمیم آن جمع را اعلام کرد.

ایراد راهبردی کابینه اقتصادی دولت را می توان در دو عامل خلاصه کرد:1- فراکسیونیسم وزیران و شانه خالی کردن آنان از پذیرش مسئولیت جمعی کابینه در حالی که طبق قانون اساسی مسئولیت کابینه دسته جمعی است و حتی رییس جمهور به لحاظ طبیعی و قانونی تنها در آن یک رأی دارد.

2- عدم وجود هماهنگی استراتژیک میان تیم اقتصادی دولت به خصوص سه نهاد وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه که گرایش های فکری جداگانه ای دارند و رییس جمهور باید به یک انتخاب اساسی و نهایی میان دو گفتمان اقتصاد دولتی و اقتصاد آزاد دست زند.

اتخاذ استراتژی واحد اقتصادی، تعیین مدیران ارشد به خصوص در سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی متناسب با این استراتژی و نظارت و فرماندهی متمرکز اقتصادی از سوی رییس جمهور یا معاون اول تنها راه بازگشت اقتدار اقتصادی دولت است.

حذف اقتصاددانان از دولت، کابینه را در معرض سردرگمی تئوریک قرار می دهد و در این فرصت اندک این یکی از بزرگ ترین خطرهایی است که دولت را تهدید می کند.


کلید واژه ها: اصلاح طلب - اصلاح - اصلاح طلبان - جریان اصلاحات - شورا - شورای - اصلاحات - کشور - ایران - بنی صدر - آمریکا - سهمیه - روزنامه - حقوق - محمدرضا عارف - سفارت آمریکا - صدای آمریکا - مناطق - روسیه - رییس جمهور - عارف - منافقین - پیشنهاد - کارشناس - ایرانی - برومند - جاسوسی - محاصره - انگلیس - حقیقی

آخرین اخبار سرویس:
رقابت سنگین ایران و آمریکا برای دستگیری ابوبکر البغدادی

زندگی اعضای خاندان سلطنتی عربستان در وحشت از ولیعهد

مایکل اسنایدر هشت تغییر جمعیتی که در شکل گیری آینده آمریکا نقش مهمی خواهد داشت

قاچاق مواد مخدر با پهپاد و اسکورت نظامی!/ تهدید روحانی به گسترش قاچاق چقدر جدی است؟

پیشرفت نظامی ایران آمریکا را غافلگیر کرده است/تغییر سیاست‎های ایران ساده انگارانه است

خبرگزاری رسمی سوریه: به فرودگاه دمشق حمله نشده است

تیراندازی در نزدیکی رام الله و زخمی شدن 9 شهرک نشین

بزرگ ترین ریسک های اقتصاد جهان در 2019

نامزد خاشقچی درخواست ترامپ را رد کرد

آزادی اکثر مناطق سوریه با توافق روسیه، ایران و ترکیه میسر شد

خبرگزاری رسمی سوریه: فرودگاه مورد حمله قرار نگرفته است

فیصل المقداد: یونیسف در مقابل جنایت ائتلاف آمریکایی در سوریه سکوت نکند

خانه تکانی ترامپ به روایت آمار و ارقام

متن کامل فایل صوتی آخرین لحظات جدال جمال خاشقچی با جوخه مرگ

مظنونان قتل خاشقجی را تحویل ترکیه نمی دهیم

سیاست ضدایرانی ترامپ، اعتبار آمریکا را ساقط کرده است

نصب سریع ترین شارژرهای خودروهای برقی در کالیفرنیا

رفاقت پنهان داماد ترامپ با یک قاتل

6 تروریست الشباب در سومالی کشته شدند

روزنامه های اقتصادی دوشنبه 19 آذر 97

آخرین مکالمات عاملان قتل خاشقچی منتشر شد

ادعای سلطه جویانه دیگری از نتانیاهو در مورد ایران و حزب الله

متن کامل فایل صوتی آخرین لحظات جدال جمال خاشقچی با جوخه مرگ

تکرار اتهامات عادل الجبیر علیه جمهوری اسلامی

آمار گردشگران خارجی در ایران اعلام شد

ترامپ تا پایان سال درباره رییس جدید ستاد کارکنان کاخ سفید تصمیم خواهد گرفت

تظاهرات گروههای ضدفاشیست درلندن به خشونت کشیده شد

پوشش گسترده اعتراضات پاریس در رسانه های ترکیه

تقلای خانم نخست وزیر برای برگزیت

ترامپ: بیش از همه دولت های آمریکا دستاورد داشته ام

شلیک مستقیم پلیس پاریس به معترض فرانسوی+فیلم

روزنامه های ورزشی دوشنبه 19 آذر 97

«ترزا می»: به برگزیت رأی ندهید، ممکن است «جرمی کوربین» بیاید

امیرکویت خواستار ایجاد روابط با ایران براساس معاهدات سازمان ملل شد

جلیقه قرمزها هم پیدایشان شد

سنای آمریکا برای قطع حمایت از ائتلاف سعودی رأی گیری می کند

نیک آیرز هم از کاخ سفید می رود

پادشاه عمان هم به آل سعود نه گفت

ورزشت کاران| سنگ تمام برای پرسپولیسی ها

استفاده رایگان از وسایل نقلیه عمومی برای افراد زیر 20 سال

سفارش تل آویو به ترامپ درباره جیبوتی

نقش خاشقجی در جنگ قدرت پسرعموها

دیدار احتمالی نظامیان اسراییل و روسیه درباره سوریه

سازمان ملل، طرح جدیدی برای حل بحران یمن ارائه کرد

راه «عمره» باز می شود؟

ادعای عربستان در نشست شورای همکاری خلیج فارس

واردات جوراب به بیش از 4 تن رسید

روزنامه گل| داد و فغان

عناوین روزنامه های سیاسی 19 آذر 97/ شورش جمهوریت علیه اشرافیت در فرانسه +تصاویر

دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

شعار «زنده باد اسد» در تظاهرات معترضان فرانسوی

ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

تصاویر منتخب تایم از رویداد های سال 2018

کاخ سفید در پی براندازی ؛ اروپا فاقد ظرفیت مذاکرات با ایران

کاخ سفید در پی براندازی ؛ اروپا فاقد ظرفیت مذاکرات با ایران

شیخ الاسلام: کل جهان غرب در مساله فلسطین شکست می خورد

شیخ الاسلام: کل جهان غرب در مساله فلسطین شکست می خورد

هشدار شیخ نعیم قاسم به رژیم صهیونیستی

نیک آیرز هم از کاخ سفید می رود

نیک آیرز هم از کاخ سفید میرود

تیراندازی در نزدیکی رام الله و زخمی شدن 11 صهیونیست

تاجر لبنانی متهم به حمایت از حزب الله، ادعاهای آمریکا را رد کرد

«سگ دیوانه»، آخرین مرد عاقلِ دولت ترامپ

«سگ دیوانه»، آخرین مرد عاقلِ دولت ترامپ

واردات بیش از 9 تن کلاه گیس به کشور+ جدول

تصمیم جنحالی عباس برای پارلمان فلسطین

پوشش گسترده اعتراضات پاریس در رسانه های ترکیه

تایید حکم اعدام باقری درمنی در دیوان عالی کشور/ طرح های خلاقانه برای شهر/ خطای اول در فساد اقتصادی

واکنش پدافندهوایی سوریه به موشک های مهاجم دمشق

بلومبرگ گزارش داد «سگ دیوانه»، آخرین مرد عاقلِ دولت ترامپ

تایید حکم اعدام باقری درمنی در دیوان عالی کشور

صفحه اول روزنامه های ورزشی چاپ 19آذر

ماشین دخترونه در تهران/ عکس

پوشش گسترده اعتراضات پاریس در رسانه های ترکیه

پایگاه نظامی سعودی ها هدف موشک بالستیک یمن قرار گرفت

ال پاییس : آمریکا در مساله هوآوی، ایران را بهانه کرده است

ضعف انکارناپذیر ائتلاف های رنگارنگ مقابل امنیت دفاعی ایران

شاهزاده سعودی بعد از کتک خوردن گم شد

حمله هوایی به فرودگاه دمشق

واکنش پدافند هوایی سوریه به «اهداف هوایی دشمن» در نزدیکی فرودگاه دمشق

کاخ سفید یا کاخ سعود؟!

هرکه بی روزی است روزش دیر شد

شفابخش برزیلی به آزار جنسی متهم شد

هواپیمای فرماندهی بویینگ ایی-6 مرکوری

هلاکت تمام اعضای یک گروه تروریستی در حومه «حماه» سوریه

رفتاری که ملک سلمان با هیات قطری در ریاض انجام داد

زخمی شدن 6 شهرک نشین صهیونیست در تیراندازی شرق رام الله

امیر کویت: ادامه جنگ یمن تهدیدی ضد همه ما است

دولت بلژیک در آستانه بحران قرار گرفت

کارگران راه آهن آلمان دست از کار می کشند

ادعاهای وزیر خارجه عربستان علیه ایران

یک عضو کنگره آمریکا: احتمال زندانی شدن ترامپ پس از دوران ریاست جمهوری

کاخ سفید یا کاخ سعود؟!

تیراندازی در نزدیکی رام الله و زخمی شدن 9 شهرک نشین

یونیسف برابر جنایت ائتلاف آمریکایی در سوریه سکوت نکند

فرودگاه دمشق هدف حمله هوایی قرار گرفت

فرودگاه دمشق هدف حمله هوایی قرار گرفت

همکاری اسراییل در قتل روزنامه نگار منتقد آل سعود

رفتار عجیب ملک سلمان با هیات قطری

حمایت تسلیحاتی ایران از طالبان

جزییات4خبر ویژه امروزیکشنبه 28 مردادماه 1397

جزییات4خبر ویژه امروزیکشنبه 28 مردادماه 1397