مطالب مرتبط:
معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور خبر داد فعالیت 562 مرکز علمی کاربردی در کشور/ تصویب 829 کدرشته تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی
دانشگاه علمی کاربردی لرستان در 74 کدرشته دانشجو می پذیرد
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1397
آغاز پذیرش دوره های کاردانی و کارشناسی در دانشگاه های جامع علمی کاربردی کشور
نایب قهرمانی دانشگاه علمی کاربردی لرستان در المپیاد دانشجویان کشور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مرداد 1397 ساعت 20:562018-08-18اجتماعي

فعالیت 562 مرکز علمی کاربردی در کشور/ تصویب 829 کدرشته تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی


معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از وجود 562 مرکز علمی کاربردی در سطح کشور خبر داد و گفت: از این تعداد حدود هشت مرکز در خراسان جنوبی مستقر است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از بیرجند، محمدعلی اخوان بهابادی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی و کاربردی در سال 71 با هدف خاص استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیردولتی و استفاده از ظرفیت محیط های کاری موجود برای تربیت دانشجویان با مهارت های مختلف تأسیس شده است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهارت آموزی بوده و این وجه تمایز این دانشگاه با دیگر دانشگاه هاست، تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال 74 نخستین پذیرش دانشجو را انجام داده و در حال حاضر حدود 600 مرکز در کل کشور دارد که در همه استان ها متناسب با مزیت های منطقه ای این مراکز ایجاد شده اند.

فعالیت 562 مرکز علمی کاربردی در کشور معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به اینکه ستاد مرکزی وظیفه سیاست گذاری ملی را انجام می دهد، افزود: همچنین  دانشگاه های مرکزی در استان امر نظارت بر سایر مراکز و سیاست گذاری در استان را عهده دار هستند.

اخوان بهابادی از وجود 562 مرکز علمی کاربردی در  سطح کشور خبر داد و افزود: از این تعداد حدود هشت مرکز در خراسان جنوبی استقرار دارد.

وی با اشاره به اینکه از مجموع مراکز علمی کاربردی در سطح کشور 50 مرکز وابسته به نیروهای نظامی و انتظامی،287 مرکز خصوصی و ابسته به نهادهای و مراکز خصوصی، 217  مرکز عمومی وابسته به مراکز عمومی از جمله شهرداری، 23 مرکز وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی و 23 مرکز وابسته به کارخانجات و شرکت های بزرگ است، یادآور شد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در بین دانشگاه هایی که رشته های مهارتی را آموزش می دهد از نظر تعداد دانشجو در صدر بوده و بعد از آن دانشگاه فنی و حرفه ای قرار دارد.

افزایش دانشجویان مهارتی به 30 درصد از مجموع دانشجویان تا پایان برنامه ششم توسعه معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اضافه کرد: با توجه به اهمیت مهارت آموزی در کاریابی، در قانون ششم توسعه تأکید بر آن شده تا سهم دانشجویان مهارتی از مجموع دانشجویان کشور که در ابتدای برنامه ششم 20 درصد تخمین زده شده در پایان این برنامه به 30 درصد برسد و در این راستا تکالیفی بر عهده آموزش و پرورش و وزارت علوم نهاده شده است.

اخوان بهابادی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد دانشجویان مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه فنی و حرفه ای و بخش سمای دانشگاه آزاد در مجموع نسبت به کل دانشجویان کشور به 15 درصد هم نمی رسد، اضافه کرد: بنابراین برای رسیدن به 30 درصد دانشجویان به دانشجویان مهارتی وظیفه سنگینی بر عهده داریم که باید در توسعه مراکز علمی کاربردی این امر را محقق کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا تمهیداتی اندیشیده شده که هر استان از جمله خراسان جنوبی در رابطه با این موضوع سهمی را  ایفا کند و سهم براساس مزیت های منطقه ای دیده شده تا رشته هایی ایجاد کنیم که به مهارت آموزی کمک کند و ما را در رسیدن به هدف قانون برنامه ششم نزدیک سازد.

تصویب 829 کدرشته تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان اینکه از مجموع چهار میلیون و 300 هزار دانشجوی این دانشگاه در کل کشور 44 هزار و 500 نفر در خراسان جنوبی تحصیل می کنند، اضافه کرد: دوره های ارائه شده در این دانشگاه مقطعی بوده کاردانی و کارشناسی ناپیوسته هستند.

اخوان بهابادی افزود: در مجموع تاکنون 829 رشته مهارتی در مقطع کاردانی و کارشناسی در این دانشگاه به تصویب رسیده و بخش عمده ای از دانشجویان این دانشگاه شاغلین در دستگاه های اجرایی و یا افرادی که وارد بازار کار می شوند هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر دوره های کاردانی و کارشناسی، دوره های کوتاه مدت به عنوان تک درس و تک پودمان در این دانشگاه پیش بینی شده که افراد متقاضی می توانند با شرکت در این دوره ها در یک زمینه ویژه مهارت خاص پیدا کنند و حتی از تجمیع این دوره ها به آن ها مدرک کاردانی داده می شود.

استفاده از مدرسان با تجربه برای تلفیق دانش روز با تجربیات کاری در دانشگاه های علمی کاربردی معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: در بحث تدریس در مراکز جامع علمی کاربردی علاوه بر استفاده از اساتید دانشگاهی از مدرسان خبره و با تجربه نیز بهره گیری شده تا به این شکل تجربیات کاری و عملی را با دانش روز تلفیق و آموزش مناسبی به دانشجویان داده شود.

اخوان بهابادی با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاه دولتی محسوب می شود و از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می کند، یادآور شد: نکته دیگری که این دانشگاه را متمایز از دانشگاه های نظری دیگر کرده، عمل کردن براساس نیاز بازار کار است.

وی به در پیش بودن فراخوان پذیرش دانشجو در سال 97 دراین دانشگاه اشاره کرد و افزود: پذیرش دانشجو برای مهر ماه 97 به وسیله 500 مرکز در سطح کشور صورت می گیرد.

پذیرش دانشجو در 5342 کد رشته برای مهرماه امسال در مراکز علمی کاربردی معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان اینکه پذیرش دانشجو در مهرماه امسال در پنج هزار و 342 کد رشته محل که 63 درصد کاردانی و 27 درصد کارشناسی بوده انجام می گیرد، اضافه کرد: پذیرش از طریق سازمان سنجش بوده و از 22 تا 28 مردادماه پذیرش دانشجویان کاردانی و از 29 مردادماه تا چهارم شهریورماه امسال پذیرش کارشناسی صورت می پذیرد.

اخوان بهابادی در مورد توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در دانشگاه جامع علمی کاربردی بخش قابل توجهی از مخاطبان کارکنان ادارات دولتی بوده که سعی کرده اند بعد از مقطع کاردانی در مقطع کارشناسی و بعد در مقاطع بالاتر تحصیلشان را ادامه دهند بنابراین دانشگاه باید حتما بسته های تحصیلات تکمیلی داشته باشد که در همین راستا طی دو سال متوالی این دانشگاه به پذیرش دانشجویان ارشد اقدام نمود اما به دلیل نبود زیرساخت های لازم با مشکل مواجه و توسط وزارت علوم این موضوع متوقف شد.

وی ادامه داد: با توجه به توسعه بی رویه تحصیلات تکمیلی از سال 84 تا 94 که در دانشگاه ها وجود داشته، سیاست وزارت علوم سیاست انقباضی است.

پیگیری برای ایجاد تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های علمی کاربردی معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی زمینه را برای پذیرش دانشجویان در رشته های ارشد آماده می کند که البته نیاز به مجوز وزارت علوم دارد.

اخوان بهابادی تصریح کرد: در آزمون تحصیلات تکمیلی دانشگاه های تابعه وزارت علوم به جز دانشگاه آزاد اسلامی حدود 14 هزار نفر از فارغ التحصیلان کارشناسی دانشگاه های علمی و کاربردی در کارشناسی ارشد قبول شده و حدود 20 درصد آن ها در دانشگاه های سطح یک پذیرفته شده اند.

وی با اشاره به توسعه مراکز علمی کاربردی در استان گفت: در بازدیدی که از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند صورت گرفت مشاهده شد که این منطقه ظرفیت فراوانی دارد و از آینده خوبی برخوردار بوده که تقاضا برای ایجاد یک مرکز علمی کاربردی با توجه به نیاز منطقه شده است.

معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور خاطرنشان کرد: دانشجویان افغانی نیز متقاضی تحصیل در این مرکز هستند بنابراین این مرکز می تواند یک مرکز بین المللی محسوب شود که در این رابطه پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/و http://fna.

ir/bnwerh
کلید واژه ها: دانشگاه جامع علمی کاربردی - علمی کاربردی - دانشگاه - کاربردی - دانشگاه جامع - علمی - دانشجویان - دانشجو - کشور - آموزش - خراسان جنوبی - دانشگاه فنی - دانشگاه علمی کاربردی - برنامه - برنامه ششم توسعه - استان - اخوان - معاون - خبرگزاری فارس - درصد - آموزش و پرورش - خراسان - دانشگاه علمی - نهاده - مرکزی - توسعه - وزارت علوم - خبرنگاران - حرفه - خبرگزاری

آخرین اخبار سرویس:
انجمن اولیا و مربیان، تریبون مطالبات خانواده از مدرسه

سامانه اطلاعات مردمی آماده دریافت گزارشهای مردم

حضور گردشگران خارجی در عزاداری محرم یزد

از تعزیه شیراز تا مرثیه سرایی سنگ در استهبان / تصاویر

تنبیه عجیب دانش آموزان بخاطر استفاده از موبایل! +عکس

ترافیک در محورهای مواصلاتی قزوین سنگین است

نظارت بر زنجیره تولید مواد غذایی از مزرعه تا سفره

رییس پلیس راه قزوین: ترافیک در محورهای مواصلاتی قزوین سنگین است

فعالیت سرویس مدارس کرج بدون مجوز شهرداری ممنوع است

فعالیت سرویس مدارس کرج بدون مجوز شهرداری ممنوع است

فعالیت سرویس مدارس کرج بدون مجوز شهرداری ممنوع است

فعالیت سرویس مدارس کرج بدون مجوز شهرداری ممنوع است

یک میلیون و 436 هزار کلاس اولی فردا به مدرسه می روند

ترافیک محور رشت - قزوین نیمه سنگین و روان است

تنبیه عجیب دانش آموزان بخاطر استفاده از موبایل در مدرسه +عکس

طنین انداز شدن زنگ مهر و مقاومت فردا در خراسان شمالی

همنوایی مردم عزادار خراسان شمالی با کاروان اسرا

بخش خبری 20 جمعه سی ام شهریور 97 + فیلم

امدادرسانی هلال احمر به 500 نفر در سیلاب مناطق روستایی دهدزِ ایذه

امدادرسانی هلال احمر به 500 نفر در سیلاب مناطق روستایی دهدزِ ایذه

راهکارهایی برای تامین امنیت روانی دانش آموزان در دوران تحصیل

تک فرزندان در قبال آسیب های اجتماعی شکننده ترند

1757 تن از خدمات جمعیت هلال احمر قم بهره مند شدند

وجود 202 مدرسه تک دانش آموز در کشور

ترافیک در محورهای 9 گانه/ترافیک سنگین در جاده کرج و هراز

1757 تن از خدمات جمعیت هلال احمر قم بهره مند شدند

شرایط ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مهار حریق در تالاب هویزه

وزیر آموزش و پرورش مهمان بدون تعارف

ترافیک در محورهای مواصلاتی قم سنگین است

آتش سوزی هورالعظیم مهار شد

طرح جدید ترافیکی شهر بندرعباس از 15 مهرماه اجرایی می شود

قبرستان عجیب و عمودی در برزیل + عکس

اعمال محدویت های ترافیکی در اصفهان

کلاس اولی ها ، فردا در مدرسه .

اضطراب جدایی | مراقب کلاس اولی ها باشیم؛ توصیه های دکتر سیما فردوسی

آتش سوزی در هورالعظیم مهار شد

ترافیک در محورهای مواصلاتی قم سنگین و پرحجم است

ترافیک در محورهای مواصلاتی قم سنگین و پرحجم است

آتش سوزی در هورالعظیم مهار شد

ترافیک مبادی ورودی مشهد سنگین است

نخل گردانی، پایان 11 روز سوگواری در شاهرود

ترافیک مبادی ورودی مشهد سنگین است

ترافیک در محورهای 9 گانه/ترافیک سنگین در جاده کرج و هراز

تصاویر/ دسته عزاداری سقا ها در شام غریبان در قم

ترافیک در محورهای 9گانه/کرج و هراز ترافیک سنگین دارند

کیفیت فوق العاده هوای تهران در آستانه پاییز

ترافیک سنگین در همه محورهای منتهی به تهران

کاهش جرائم و افزایش کشفیات در شرق تهران

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: یک میلیون و 436 هزار کلاس اولی فردا به مدرسه می روند/ وجود 202 مدرسه دارای یک دانش آموز در کشور

بارش «شهاب» بر سر سه میلیون دانش آموز!

نخل گردانی 11 محرم در شاهرود

چندگانگی در صدور مجوز موسسات کنکور

ترافیک سنگین در جاده های استان سمنان

طوفان در جنوب فارس

3 میلیون دانش آموز در سال تحصیلی جدید تحت پوشش «شهاب» قرار می گیرند

ساعات کاری کارمندان در دو هفته اول مهرماه شناور شد

بازگشت مسافران در آخرین روزهای تابستان

تشییع پیکر شهید تازه تفحص شده در فلاورجان

قفل ترافیک پایان تابستان بر جاده های خروجی مازندران

محدودیت های ترافیکی روز شنبه در بندرعباس

قفل ترافیک پایان تابستان بر جاده های خروجی مازندران

مراسم شام غریبان حسین

شهرآماده مهر

آیین سنتی عزاداری یازدهم محرم - دامغان

فردا؛ اعمال محدودیت های ترافیکی در کرمانشاه

تصاویر/ مراسم چغچغه زنی در روستای انجدان اراک

تعزیه غروب عاشورا در روستای تاریخی وفس

توزیع 2 هزار سبد تحصیلی بین دانش آموزان شهرستان بردسکن

مدرسه ای که تنها یک دانش آموز دارد! +تصاویر

آخرین وضعیت مدارس در نقاط زلزله زده

شرایط ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

کلاس اولی ها فردا به مدرسه می روند

هشدار پلیس به خودروهای مزاحم در اطراف مدارس

تصمیم مهم برای ساعات کار کارمندان در مهرماه

هشدار هواشناسی به ساکنان غرب و جنوب غرب استان کرمان

گشایش مرز خسروی تکذیب شد

حیات و ممات آموزنده حضرت سیدالشهدا (ع)

تب داغ بازارنوشت افزار در آستانه بازگشایی مدارس

زکات گوسفند

راه اندازی 22 خط «اتوبوس مدرسه» برای اولین بار

مراسم شام غریبان در ایلام

زکات گاو

زکات حیوانات

20 درصد دانش آموزان اضافه وزن دارند | توزیع فلوراید در مدارس

گورستان 4 هزار ساله خوفناکی که اجسادش کاملا سالم مانده اند !

تردد خودرو ها در مسیرهای منتهی به تهران نیمه سنگین است

تصاویر ناب از ادای احترام سربازان روسی به ساحت مقدس حضرت زینب

توضیحات تکمیلی رییس پلیس راهور تهران بزرگ درباره شناور شدن ساعت کاری کارمندان

کلاس اولی ها آغاز سال تحصیلی را جشن می گیرند

حمل ونقل بزرگترین و بلندترین حیوانات (+عکس)

مصرف گل گاو زبان برای چه کسانی مضر است ؟

تردد خودرو ها در مسیرهای منتهی به تهران نیمه سنگین است

تردد خودرو ها در مسیرهای منتهی به تهران نیمه سنگین است

هشدار هواشناسی به ساکنان غرب و جنوب غرب استان

راه اندازی 22 خط اتوبوس مدرسه برای اولین بار

تردد خودرو ها در مسیرهای منتهی به تهران نیمه سنگین است

گشایش مرز خسروی تکذیب شد

دو عکس از ایران در میان برندگان مسابقه عکاسی محیط زیست Ciwem 2018+تصاویر

تمهیدات ترافیکی ویژه مهر

فعالیت 562 مرکز علمی کاربردی در کشور/ تصویب 829 کدرشته تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی

فعالیت 562 مرکز علمی کاربردی در کشور/ تصویب 829 کدرشته تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی