مطالب مرتبط:
ناایمن بودن جاده های شمال اردبیل/ پراید قاتل جان مسافران در استان
پراید قاتل جان مسافران جاده ای
تاکید وزیر راه و شهرسازی بر توسعه جاده های شمال استان اردبیل
برای تحقق 20 هزار شغل در استان اردبیل با جان و دل تلاش می کنیم
مصرف آب در شمال استان اردبیل از میانگین کشوری بیشتر است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مرداد 1397 ساعت 20:352018-08-18اجتماعي

ناایمن بودن جاده های شمال اردبیل/ پراید قاتل جان مسافران در استان


برخی ها سعی می کنند مساله فرهنگ رانندگی را سپر کوتاهی ها و قصور خود قرار دهند و به جای آنکه ایمنی در جاده های شمال استان اردبیل را ارتقا دهند تنها به فرافکنی روی آورده اند در حالی که واقعیت این است جاده های شمال استان.

- رییس پلیس راه استان اردبیل گفت: برخی ها سعی می کنند مساله فرهنگ رانندگی را سپر کوتاهی ها و قصور خود قرار دهند و به جای آنکه ایمنی در جاده های شمال استان اردبیل را ارتقا دهند تنها به فرافکنی روی آورده اند در حالی که واقعیت این است جاده های شمال استان اردبیل ناایمن بوده و شرایط بحرانی را به وجود آورده و افزایش تردد خودروهای باری و ماشین آلات کشاورزی سبب شده تا جان مردم به مخاطره بیفتد.

به نقل از ایسنا، سیدحجت فتاحی در جلسه کارگروه کاهش تلفات در دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه در سال گذشته 39 فقره و در سال جاری نیز 51 فقره تصادف در چهار ماهه اتفاق افتاده است، افزود: تعداد متوفیان در چهار ماهه سال گذشته 46 نفر بوده که این تعداد در چهار ماهه امسال به 68 نفر افزایش یافته است به طوری که ما 58 درصد افزایش متوفیان، 73 درصد مصدومیت و جراحات را در حوادث جاده ای شاهد بودیم.

وی در مورد سهم محورهای مواصلاتی از وقوع تصادفات و تعداد تلفات بیان کرد: محور پارس آباد – سربند با 21 کشته و 31 درصد افزایش در میزان تلفات در رتبه اول قرار دارد و محور اردبیل – آستارا تنها با 3 درصد وقوع تصادفات در جایگاه آخر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در چهار سال گذشته روند متوفیان در تصادفات جاده ای استان اردبیل با یک شیب ملایم رو به کاهش بوده به طوری که 183 کشته سال 93 در سال گذشته به کمتر از 124 نفر رسیده است.

در سال های اخیر حتی در طرح نوروزی امسال استان اردبیل رتبه اول را در کاهش تصادفات داشته است و ما در سال جاری نیز به مانند سال های گذشته در برخورد با تخلفات حادثه ساز به وظیفه خود عمل کردیم ولی به نظر می رسد برخی دستگاه ها و نهادها بدون توجه به جان مردم در اجرای تعهدات خود در راستای ارتقای ایمنی جاده ها و کاهش تصادفات به مسئولیت خود عمل نکرده اند.

رییس پلیس راه استان اردبیل، وظیفه پلیس را اعمال قانون برای رانندگان خاطی اعلام کرد و افزود: در سال گذشته و چهار ماهه امسال در برخورد با جرایمی همچون سرعت غیرمجاز 8 درصد افزایش، سبقت 18 درصد، تجاوز به چپ 18 درصد و توقیف خودرو 18 درصد و توقیف موتورسیکلت نیز 7 درصد افزایش اعمال قانون را شاهد بودیم.

وی افزود: پراید با 35 درصد بیشترین سهم را در بین وسایط نقلیه در وقوع تصادفات داشته به گونه ای که بعد از پراید موتورسیکلت و وانت نیسان بیشترین فراوانی را در بین وسایط نقلیه تصادفی داشتند.

40 درصد فوتی ها مربوط به سرنشینان وسایل نقلیه بوده و تنها 10 درصد تصادفات در نقاط حادثه خیز رخ داده است.

فتاحی، ضرورت اصلاح 25 نقطه حادثه خیز را با همراهی راهداری یادآور شد و اظهار کرد: باید نسبت به تعریض شانه جاده ها و همچنین خط کشی حاشیه راه ها اقدام کنیم تا در کنار اصلاح قوس پیچ های خطرناک و همچنین نصب شبگردها و لرزه نگارها در حاشیه جاده ها می توانیم به کاهش تصادفات کمک کنیم.

وی افزود: ما انتظار داریم مصوبات شورای ترافیک به صور دقیق مورد بررسی و اجرا قرار گیرد تا خط کشی حاشیه جاده هاف نصب سرعت کاه های نرم و استاندارد در نقاط حادثه خیز، برگزاری کلاس های آموزش عابرین پیاده و موتورسواران، تهیه و توزیع شبرنگ ها با همکاری دهیاران و تشدید برخورد با رانندگان متخلف سرعت غیرمجاز با توقیف یک هفته ای خودروی آنها بتوانیم تصادفات شمال استان اردبیل را کاهش دهیم.

فتاحی از افزایش تیم های نامحسوس پلیس در جاده های شمال استان اردبیل، نشست با ائمه جمعه با هدف استفاده از ظرفیت تریبون نماز جمعه در ارتقای فرهنگ ترافیک و انتخاب فرماندهان پاسگاه های پلیس راه به شکل تخصصی انجام شده است.

رییس پلیس راه استان اردبیل ارتقای سیستم روشنایی در جاده ها را به همراه نصب حفاظ در 61 نقطه حادثه خیز در کنار کانال ها، ایمن سازی دوربرگردان ها و ایجاد خطوط لرزاننده و احداث مجتمع های بین راهی و مکان های نشاط آور را در طول مسیر مواصلاتی شمال استان ضروری خواند.

فتاحی با انتقاد از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: در حالی که 43 درصد مصدومان حوادث جاده ای در مسیر بیمارستان و اغلب خود بیمارستان جان خود را از دست می دهند این شرایط قابل قبول نیست چرا که در دنیا مصدومی که به بیمارستان منتقل می شود امکان زنده ماندن او بیش از تلفات پیش بیمارستانی است.

وی تصریح کرد: براساس ماده 23 بخشی از جرایم راهنمایی و رانندگی در اختیار استانداری ها و شهرداری ها قرار می گیرد تا صرفا در راستای ارتقای ایمنی جاده ها و خیابان های درون شهری سرمایه گذاری شود که امیدواریم بازخورد این امر را بیش از گذشته شاهد باشیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال در حوزه راه، اعتبارات ملی و استانی اردبیل 300 درصد افزایش یافته است.

محبوب حیدری در جلسه کارگروه کاهش تصادفات در دادگستری اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل در تردد بزرگراه ها رتبه 24 و برخورداری از بزرگراه ها رتبه 27 کشور را دارد و ما تلاش می کنیم آمار تردد و برخورداری از بزرگراه ها را به هم نزدیک تر کنیم.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی براساس تردد در محورها مجوز توسعه بزرگراه ها را صادر می کند، خاطرنشان کرد: دلیل تصادفات، نبود بزرگراه در این استان نیست چرا که اگر به احداث بزرگراه باشد کمترین تصادفات را در محور اردبیل – آستارا با بیشترین تردد شاهد هستیم در حالی که 21 هزار وسیله نقلیه در این محور تردد می کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل از مطالعه احداث تمام بزرگراه های استان اردبیل خبر داد و گفت: تنها محوری که در پیوست قانون بودجه ردیف اعتباری ندارد سه راهی سربند به مشگین شهر است در حالی که بیشترین تصادفات در این محور اتفاق می افتد.

برای احداث بزرگراه در این استان یک هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تامین آن در دو سه سال آینده بعید به نظر می رسد.

وی با بیان اینکه اعتبارات حوزه راه این استان در قیاس با سایر استان ها افزایش چشمگیر 300 درصدی داشته است، تصریح کرد: بودجه 16 میلیارد تومانی سال گذشته به بیش از 70 میلیارد تومان افزایش یافته است و امیدواریم در تکمیل جاده های استان اردبیل به ویژه راه های شریانی از این اعتبار ملی استفاده کنیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل ضرورت ارائه نظرات کارشناسی را در حوزه راهسازی و وقوع تصادفات و ارائه پیشنهادات برای کاهش آمار تصادفات و تلفات جاده ای یادآور شد و خاطرنشان کرد: در شمال استان اردبیل آمار ترددها متناسب با وضعیت جاده ها نبوده و ما مصمم به تکمیل بزرگراه ها و جاده های اصلی در این محور هستیم.

برای ایمن سازی محور سربند – مشگین شهر که تردد 6 هزار وسیله نقلیه در آن گزارش شده ما به 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که امیدواریم زمینه تامین و اجرایی شدن پروژه ها فراهم آید.

وی به بدهی 150 میلیارد تومانی راه و شهرسازی استان به پیمانکاران اشاره کرد و افزود: بهسازی و تعریض محور پارس آباد – سربند و اتصال به مشگین شهر جزو اولویت های ماست و در کنار آن توسعه کمربندی بیله سوار و بهسازی محور پارس آباد – بیله سوار در دستور کار است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل محدودیت منابع مالی را یادآور شد و اظهار کرد: ما در حالی که 900 میلیارد تومان اعتبار برای ارتقای جاده های استان نیاز داریم سالانه 30 میلیارد تومان تامین اعتبار انجام می شود که تخصیص آن نیز 10 میلیارد تومان است.

حیدری گفت: ما برای احداث 450 کیلومتر بزرگراه در شمال این استان به 900 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم در حالی که احداث بزرگراه در برخی از محورها هیچ توجیه عمرانی و اقتصادی ندارد.


کلید واژه ها: اردبیل - استان - تصادفات - درصد - افزایش - تصادف - جاده - موتورسیکلت - شمال - کاهش - ایمنی - پراید - رانندگی - حوادث جاده ای - واقعیت - پلیس - وظیفه - خودرو - فرهنگ - قانون - رتبه - مردم - دادگستری - مسافران - کشاورزی - تخلفات - آستارا - نوروزی - حوادث - تجاوز

آخرین اخبار سرویس:
غار « قوری قلعه » در استان کرمانشاه

آغاز برداشت گردو از باغ های بارور استان

فردا رگبار و رعد و برق در انتظار مازندرانی ها

دلاورد مرد را می شناسید اطلاع رسانی کنید

جهانگیری: باید بیش از هرکس و هرجا به دانش آموز، دانشجو، معلم و استاد و مدرسه و دانشگاه چشم امید داشت

نواختن زنگ مهر در سوریه

نقش پذیری و مهارت افزایی اولویت سال تحصیلی جدید است

800 میلیارد ریال مطالبات فرهنگیان پرداخت شد رتبه دوم آموزش و پرورش اردبیل در کشور

1400 دانش آموز از خدمات بنادر هرمزگان بهره مند می شوند

رفتار معلمان روی دانش آموزان تاثیر گذار است

مدرسه 18 کلاسه شهرک پیامبراعظم (ص) بندرعباس افتتاح شد

تلاش جهت بهره برداری از دبیرستان شهدای سایپا در روستای زلزله زده کوییک

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس «اُمید آینده»، نواخته شد

انتقاد سرپرست استانداری کرمان از عادت کردن ادارات به حرکت لاک پشتی

اسنپ: در فصل مدرسه مراقب کودکانه های دانش آموزان باشیم

احتمال جاری شدن سیلاب ناگهانی درمناطق کوهپایه ای

نظام آموزشی باید از تحول بنیادین دیجیتال بهره گیرد

مدرسه 18 کلاسه شهرک پیامبراعظم (ص) بندرعباس افتتاح شد

نظارت 7 گروه بر فعالیت سرویس مدارس شهر اصفهان

اولین برخورد معلم در مدرسه را یادتان است؟

1400 دانش آموز از خدمات بنادر هرمزگان بهره مند می شوند

اعتراض به تغییر مکان دبیرستان نمونه ایرانشهرگرگان

رگبار , رعد وبرق برای فردا

آغاز سال تحصیلی در قطعه شهدای دانش آموز

همه آنچه که درباره قبرستان بقیع نمی دانید/ چرا در قبرستان بقیع گنبد وجود ندارد؟

تأکید استاندار گلستان بر توجه به برقراری عدالت آموزشی

در رابطه با وضعیت شهردار، منتظر نظر وزیر کشوریم

​بارندگی در تهران/هوا خنک می شود

آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس «امید آینده»

سردار محمدیان شروع سال تحصیلی جدید را تبریک گفت

پیام وزیر آموزش و پرورش برای اول مهر

150 هزار بسته تحصیلی به دانش آموزان نیازمند در کشور هدیه شد

بازگشایی مدارس 25 درصد به بار ترافیک کرج اضافه کرد

نوبخت: به دوران معلمی ام افتخار می کنم

زنگ نماز در مدارس استان قم نواخته شد

آسمان استان تهران ابری همراه با تند باد موقتی خواهد بود

باید به دانش آموز، دانشجو، معلم و استاد در تنگناهای کنونی چشم امید داشت

ترسناک ترین سیاه چاله ی دنیا بر روی زمین

وزیر ارتباطات خواستار تحول بنیادین دیجیتال در آموزش و پرورش شد

اقامه نماز شوق وصل در مدارس چهارمحال و بختیاری

توقیف دو محموله غیرمجاز کوسه در دشتستان

مدرسه و دانشگاه سرزنده و با نشاط، نشانه حیات جامعه هستند

تصویری زیبا از ساحل ایتالیا

آغاز ثبت نام کلاس های قرآنی و معارفی در حرم کریمه اهل بیت(س)  

پلیس امنیت دانش آموزان را در مسیر رفت و برگشت بر عهده دارد

مدرسه 18 کلاسه شهرک پیامبراعظم (ص) بندرعباس افتتاح شد

بارش های پراکنده در شمال استان

افزایش دمای هوا تا 72 ساعت آینده در سمنان+ فیلم

معاون وزیر دفاع : دانش آموزان مومن و انقلابی در مقابله با تهدیدات سخت و نظامی دشمن افتخار آفرینی کنند

تشییع پیکر مطهر شهیدان گمنام در شیراز

جهانگیری: حتی در دشواری ها باید به مدرسه و دانشگاه چشم امید داشت

جهانگیری: شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان و جوانان بهترین خبر برای مردم و مسئولان است

برخورد جدی و قاطع پلیس با مزاحمان دانش آموزان در سال تحصیلی جدید

علاقه گردشگران عراقی به ویلاهای دزفول و شوشتر

معافیت آموزش و پرورش از پرداخت عوارض ساختمانی

اولین روز بازگشایی مدارس در اصفهان

150 هزار بسته تحصیلی به دانش آموزان نیازمند در کشور هدیه شد

سردار محمدیان شروع سال تحصیلی جدید را تبریک گفت

جاذبه های گردشگری ایلام+ عکس

150 هزار بسته تحصیلی میان دانش آموزان محروم سراسر کشور توزیع می شود

گلایه الویری از عدم نظافت پیاده روها

اتوبوس اینترنتی، راهکار جدید چین در حمل و نقل

زنگ نماز در مدارس استان قم نواخته شد

​همدردی دانش آموزان میانماری با کوچک ترین شهید حادثه تروریستی اهواز +عکس

آسمان استان تهران ابری همراه با تند باد موقتی خواهد بود

نوبخت: به دوران معلمی ام افتخار می کنم

مرکز کنترل ترافیک اول مهر پایتخت

آغاز رسمی سال تحصیلی جدید مدارس زیرکوه با نواخته شدن زنگ مهر

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه نواب صفوی

مراسم نواختن زنگ ایثار و مهر در دبیرستان هدی ناحیه شش مشهد

تلاش جهت بهره برداری از دبیرستان شهدای سایپا در روستای زلزله زده کوییک

تمرکز مراکز آموزشی ترافیک شهر ایلام را افزایش داده است

هیچ مصدوم و خسارتی ناشی از زلزله نداشته ایم/ انتقال دانش آموزان یک مدرسه به دلیل غیرایمن بودن ساختمان

باران و رعد و برق در 18 استان کشور

برپایی سفره نذری حضرت رقیه خاتون (س) در اقلید

گشتی در جنگل ابر در اولین روز پاییز

تصاویر از اول مهر در سطح شهر

مدارس قرآنی مؤسسه ریحانه النبی(س) آغاز به کار کردند

خانواده شهدا نقش مهمی در هویت بخشی جامعه دارند

رییس پلیس پیشگیری ناجا اعلام کرد حضور پررنگ پلیس در اطراف مدارس/برخورد جدی با مزاحمان دانش آموزان

تمرکز مراکز آموزشی ترافیک شهر ایلام را افزایش داده است

19800 دانش آموز در کهگیلویه راهی کلاس درس شدند

بازگشایی مدارس 25 درصد به بار ترافیک کرج اضافه کرد

اباصلت بیات ،عکاس دوران جنگ +گزارش

جشن شکوفه ها در دبستان شهید امیری کیا

آغاز سال تحصیلی حوزههای علمیه در لرستان

19800 دانش آموز در کهگیلویه راهی کلاس درس شدند

توزیع بسته مهر تحصیلی میان دانش آموزان نیازمند باخرزی

اتوبوس های مدرسه برای اولین بار در تهران به حرکت در آمدند/ الزام تمام اتوبوس ها به دریافت معاینه فنی

استقرار پلیس در هزار تقاطع و میدان پایتخت همزمان با آغاز سال تحصیلی

سردار کمالی: این سرباز فداکار را شناسایی کنید

آمار آموزش عالی ایران در سال 96 – 1395 منتشر شد

برپایی نمایشگاه کتاب «تا مدرسه راهی نیست»

گزارش تصویری / محسن عطایی نواخته شدن زنگ دانش آموز شهید

مدرسه 50 ساله باقرالعلوم فیروزکوه توسط یک خیر بازسای شد

هشتمین مراسم زنگ دانش آموز شهید

آغاز سال تحصیلی جدید در بوشهر

غبارروبی حرم مطهر حضرت عباس(ع)/ گزارش تصویری

استشمام بوی ماه مهر با آغاز بهار تعلیم و تربیت

طرح دادرس افزایش تاب آوری دانش آموزان را به ارمغان می آورد

ناایمن بودن جاده های شمال اردبیل/ پراید قاتل جان مسافران در استان

ناایمن بودن جاده های شمال اردبیل/ پراید قاتل جان مسافران در استان