مطالب مرتبط:
ناایمن بودن جاده های شمال اردبیل/ پراید قاتل جان مسافران در استان
پراید قاتل جان مسافران جاده ای
تاکید وزیر راه و شهرسازی بر توسعه جاده های شمال استان اردبیل
برای تحقق 20 هزار شغل در استان اردبیل با جان و دل تلاش می کنیم
مصرف آب در شمال استان اردبیل از میانگین کشوری بیشتر است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مرداد 1397 ساعت 19:352018-08-18اجتماعي

ناایمن بودن جاده های شمال اردبیل/ پراید قاتل جان مسافران در استان


برخی ها سعی می کنند مساله فرهنگ رانندگی را سپر کوتاهی ها و قصور خود قرار دهند و به جای آنکه ایمنی در جاده های شمال استان اردبیل را ارتقا دهند تنها به فرافکنی روی آورده اند در حالی که واقعیت این است جاده های شمال استان.

- رییس پلیس راه استان اردبیل گفت: برخی ها سعی می کنند مساله فرهنگ رانندگی را سپر کوتاهی ها و قصور خود قرار دهند و به جای آنکه ایمنی در جاده های شمال استان اردبیل را ارتقا دهند تنها به فرافکنی روی آورده اند در حالی که واقعیت این است جاده های شمال استان اردبیل ناایمن بوده و شرایط بحرانی را به وجود آورده و افزایش تردد خودروهای باری و ماشین آلات کشاورزی سبب شده تا جان مردم به مخاطره بیفتد.

به نقل از ایسنا، سیدحجت فتاحی در جلسه کارگروه کاهش تلفات در دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه در سال گذشته 39 فقره و در سال جاری نیز 51 فقره تصادف در چهار ماهه اتفاق افتاده است، افزود: تعداد متوفیان در چهار ماهه سال گذشته 46 نفر بوده که این تعداد در چهار ماهه امسال به 68 نفر افزایش یافته است به طوری که ما 58 درصد افزایش متوفیان، 73 درصد مصدومیت و جراحات را در حوادث جاده ای شاهد بودیم.

وی در مورد سهم محورهای مواصلاتی از وقوع تصادفات و تعداد تلفات بیان کرد: محور پارس آباد – سربند با 21 کشته و 31 درصد افزایش در میزان تلفات در رتبه اول قرار دارد و محور اردبیل – آستارا تنها با 3 درصد وقوع تصادفات در جایگاه آخر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در چهار سال گذشته روند متوفیان در تصادفات جاده ای استان اردبیل با یک شیب ملایم رو به کاهش بوده به طوری که 183 کشته سال 93 در سال گذشته به کمتر از 124 نفر رسیده است.

در سال های اخیر حتی در طرح نوروزی امسال استان اردبیل رتبه اول را در کاهش تصادفات داشته است و ما در سال جاری نیز به مانند سال های گذشته در برخورد با تخلفات حادثه ساز به وظیفه خود عمل کردیم ولی به نظر می رسد برخی دستگاه ها و نهادها بدون توجه به جان مردم در اجرای تعهدات خود در راستای ارتقای ایمنی جاده ها و کاهش تصادفات به مسئولیت خود عمل نکرده اند.

رییس پلیس راه استان اردبیل، وظیفه پلیس را اعمال قانون برای رانندگان خاطی اعلام کرد و افزود: در سال گذشته و چهار ماهه امسال در برخورد با جرایمی همچون سرعت غیرمجاز 8 درصد افزایش، سبقت 18 درصد، تجاوز به چپ 18 درصد و توقیف خودرو 18 درصد و توقیف موتورسیکلت نیز 7 درصد افزایش اعمال قانون را شاهد بودیم.

وی افزود: پراید با 35 درصد بیشترین سهم را در بین وسایط نقلیه در وقوع تصادفات داشته به گونه ای که بعد از پراید موتورسیکلت و وانت نیسان بیشترین فراوانی را در بین وسایط نقلیه تصادفی داشتند.

40 درصد فوتی ها مربوط به سرنشینان وسایل نقلیه بوده و تنها 10 درصد تصادفات در نقاط حادثه خیز رخ داده است.

فتاحی، ضرورت اصلاح 25 نقطه حادثه خیز را با همراهی راهداری یادآور شد و اظهار کرد: باید نسبت به تعریض شانه جاده ها و همچنین خط کشی حاشیه راه ها اقدام کنیم تا در کنار اصلاح قوس پیچ های خطرناک و همچنین نصب شبگردها و لرزه نگارها در حاشیه جاده ها می توانیم به کاهش تصادفات کمک کنیم.

وی افزود: ما انتظار داریم مصوبات شورای ترافیک به صور دقیق مورد بررسی و اجرا قرار گیرد تا خط کشی حاشیه جاده هاف نصب سرعت کاه های نرم و استاندارد در نقاط حادثه خیز، برگزاری کلاس های آموزش عابرین پیاده و موتورسواران، تهیه و توزیع شبرنگ ها با همکاری دهیاران و تشدید برخورد با رانندگان متخلف سرعت غیرمجاز با توقیف یک هفته ای خودروی آنها بتوانیم تصادفات شمال استان اردبیل را کاهش دهیم.

فتاحی از افزایش تیم های نامحسوس پلیس در جاده های شمال استان اردبیل، نشست با ائمه جمعه با هدف استفاده از ظرفیت تریبون نماز جمعه در ارتقای فرهنگ ترافیک و انتخاب فرماندهان پاسگاه های پلیس راه به شکل تخصصی انجام شده است.

رییس پلیس راه استان اردبیل ارتقای سیستم روشنایی در جاده ها را به همراه نصب حفاظ در 61 نقطه حادثه خیز در کنار کانال ها، ایمن سازی دوربرگردان ها و ایجاد خطوط لرزاننده و احداث مجتمع های بین راهی و مکان های نشاط آور را در طول مسیر مواصلاتی شمال استان ضروری خواند.

فتاحی با انتقاد از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: در حالی که 43 درصد مصدومان حوادث جاده ای در مسیر بیمارستان و اغلب خود بیمارستان جان خود را از دست می دهند این شرایط قابل قبول نیست چرا که در دنیا مصدومی که به بیمارستان منتقل می شود امکان زنده ماندن او بیش از تلفات پیش بیمارستانی است.

وی تصریح کرد: براساس ماده 23 بخشی از جرایم راهنمایی و رانندگی در اختیار استانداری ها و شهرداری ها قرار می گیرد تا صرفا در راستای ارتقای ایمنی جاده ها و خیابان های درون شهری سرمایه گذاری شود که امیدواریم بازخورد این امر را بیش از گذشته شاهد باشیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال در حوزه راه، اعتبارات ملی و استانی اردبیل 300 درصد افزایش یافته است.

محبوب حیدری در جلسه کارگروه کاهش تصادفات در دادگستری اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل در تردد بزرگراه ها رتبه 24 و برخورداری از بزرگراه ها رتبه 27 کشور را دارد و ما تلاش می کنیم آمار تردد و برخورداری از بزرگراه ها را به هم نزدیک تر کنیم.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی براساس تردد در محورها مجوز توسعه بزرگراه ها را صادر می کند، خاطرنشان کرد: دلیل تصادفات، نبود بزرگراه در این استان نیست چرا که اگر به احداث بزرگراه باشد کمترین تصادفات را در محور اردبیل – آستارا با بیشترین تردد شاهد هستیم در حالی که 21 هزار وسیله نقلیه در این محور تردد می کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل از مطالعه احداث تمام بزرگراه های استان اردبیل خبر داد و گفت: تنها محوری که در پیوست قانون بودجه ردیف اعتباری ندارد سه راهی سربند به مشگین شهر است در حالی که بیشترین تصادفات در این محور اتفاق می افتد.

برای احداث بزرگراه در این استان یک هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تامین آن در دو سه سال آینده بعید به نظر می رسد.

وی با بیان اینکه اعتبارات حوزه راه این استان در قیاس با سایر استان ها افزایش چشمگیر 300 درصدی داشته است، تصریح کرد: بودجه 16 میلیارد تومانی سال گذشته به بیش از 70 میلیارد تومان افزایش یافته است و امیدواریم در تکمیل جاده های استان اردبیل به ویژه راه های شریانی از این اعتبار ملی استفاده کنیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل ضرورت ارائه نظرات کارشناسی را در حوزه راهسازی و وقوع تصادفات و ارائه پیشنهادات برای کاهش آمار تصادفات و تلفات جاده ای یادآور شد و خاطرنشان کرد: در شمال استان اردبیل آمار ترددها متناسب با وضعیت جاده ها نبوده و ما مصمم به تکمیل بزرگراه ها و جاده های اصلی در این محور هستیم.

برای ایمن سازی محور سربند – مشگین شهر که تردد 6 هزار وسیله نقلیه در آن گزارش شده ما به 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که امیدواریم زمینه تامین و اجرایی شدن پروژه ها فراهم آید.

وی به بدهی 150 میلیارد تومانی راه و شهرسازی استان به پیمانکاران اشاره کرد و افزود: بهسازی و تعریض محور پارس آباد – سربند و اتصال به مشگین شهر جزو اولویت های ماست و در کنار آن توسعه کمربندی بیله سوار و بهسازی محور پارس آباد – بیله سوار در دستور کار است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل محدودیت منابع مالی را یادآور شد و اظهار کرد: ما در حالی که 900 میلیارد تومان اعتبار برای ارتقای جاده های استان نیاز داریم سالانه 30 میلیارد تومان تامین اعتبار انجام می شود که تخصیص آن نیز 10 میلیارد تومان است.

حیدری گفت: ما برای احداث 450 کیلومتر بزرگراه در شمال این استان به 900 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم در حالی که احداث بزرگراه در برخی از محورها هیچ توجیه عمرانی و اقتصادی ندارد.


کلید واژه ها: اردبیل - استان - تصادفات - درصد - افزایش - تصادف - جاده - موتورسیکلت - شمال - کاهش - ایمنی - پراید - رانندگی - حوادث جاده ای - واقعیت - پلیس - وظیفه - خودرو - فرهنگ - قانون - رتبه - مردم - دادگستری - مسافران - کشاورزی - تخلفات - آستارا - نوروزی - حوادث - تجاوز

آخرین اخبار سرویس:
وعده معاون وزیر کار به کارکنان هفت تپه

درنای سیبری امسال زودتر به فریدونکنار آمده

هشدار هواشناسی: احتمال آبگرفتگی معابر در مازندران

معرفی شهر سرخس؛ شهری به جامانده از ساسانیان +تصاویر

هوای البرز در مرز هشدار/ افراد با ناراحتی قلبی مرخصی بگیرند

لزوم توجه به میز خدمت در ادارات

هوای البرز در مرز هشدار/ افراد با ناراحتی قلبی مرخصی بگیرند

دانلود درس پژوهی ریاضی پایه ششم ابتدایی ضرب کسر ها به روش مساحتی

هوای البرز در مرز هشدار/ افراد با ناراحتی قلبی مرخصی بگیرند

آلودگی هوا مهدکودک های البرز را تعطیل کرد

سوالات استخدامی اتش نشانی سال 97 (همه رشته ها)

دانلود درس پژوهی علوم پایه ششم ابتدایی درس سفر انرژی

ضرورت جایگزین کردن روش های نوین به جای روش های سنتی در سیستم آموزشی

مدیریت بحران و درس هایی از زلزله کرمانشاه

ورود سامانه بارشی جدید به استان

برگزاری کارگاه آموزشی کلنیک صنعتی و جهاد روشنایی کشور

اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزی از شاهرود+ فیلم

پیام معاون سازمان محیط زیست به جشنواره ملی تولید محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه

سوالات عمومی کاردانی به کارشناسی - دولتی 94 + پاسخنامه

آلودگی هوا مهدکودک های البرز را تعطیل کرد

پاییز در سنندج، شهرکرد و قلعه رودخان

28 مدرسه خیرساز در استان بوشهر دردست اجراست

مسیر جاده گشت رودخان پاکسازی و یک عقاب در شفت رهاسازی شد

بارش برف و باران در روزهای آینده

هوای البرز در مرز هشدار/ افراد با ناراحتی قلبی مرخصی بگیرند

تولید سیفی جات و میوه به شکل قلب و ستاره+عکس

منتظر بارش شدید باران از پس فردا باشید

28 مدرسه خیرساز در استان بوشهر دردست اجراست

مسیر جاده گشت رودخان پاکسازی و یک عقاب در شفت رهاسازی شد

آلودگی هوا تهران را درنوردید

خورشید احتمالا یک دوقلوی همسان دارد

جاده های ترسناکی که تسخیر شده اند!

منتظر بارش شدید باران از روز جمعه باشید

آغداشلو، میلانی،تناولی و دیگران-3

آغداشلو، میلانی،تناولی و دیگران-2

آغداشلو، میلانی،تناولی و دیگران-1

امید به فریدونکنار بازگشت

هواشناسی آذربایجان شرقی درباره یخبندان هشدار داد

دستور بررسی کلیپ منتشر شده درباره مالچ پاشی زیستگاه آهوان میش داغ

نگاهی به برنامه های قرآنی موسسه خانه قرآن نظرآقا در بوشهر

دانلود درس پژوهی ریاضی پایه ششم ابتدایی درس تقریب

دانلود درس پژوهی ریاضی ششم ابتدایی درس حجم

سردار اشتری: تا آخر امسال در تمام کلانتری ها مراکز مشاوره و مددکاری فعال می شود

هواشناسی آذربایجان شرقی درباره یخبندان هشدار داد

رگبار باران مردم 6 شهر سیستان و بلوچستان را شادمان کرد

امید به فریدونکنار بازگشت

دستور بررسی کلیپ منتشر شده درباره مالچ پاشی زیستگاه آهوان میش داغ

توزیع کمک های بشردوستانه کره جنوبی در مناطق زلزله زده

تعطیلی مهدکودک های البرز در اثر آلودگی هوا

دانلود درس پژوهی قرآن پایه ششم ابتدایی درس آشنایی با خط قرآن و علائم وقف (سوره نساء)

رگبار باران مردم 6 شهر سیستان و بلوچستان را شادمان کرد

المپیاد ورزشی درون مدرسه ای؛ راهی برای شناسایی دانش آموزان مستعد است

جشنواره ملی تولید محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه آغاز به کار کرد

المپیاد ورزشی درون مدرسه ای؛ راهی برای شناسایی دانش آموزان مستعد است

ترافیک پرحجم و روان در آزادراه های استان قزوین

آلودگی هوا مهدکودک های البرز را تعطیل کرد

افزایش ابر و غلظت غبار در سمنان + فیلم

احتمال آبگرفتگی معابر در غرب مازندران

منتظر بارش شدید باران از روز جمعه باشید

جشنواره ملی اسباب بازی؛ نوع آوری و استقبال مردم

عکس های عجیب زوج آمریکایی در کوه!

فیروزکوه با توجه به ظرفیت های زیاد گسترش جمعیتی خواهد داشت

ورود سامانه بارشی از روز جمعه به خوزستان

طرح زوج و فرد و تعطیلی مهد کودک ها در البرز

استخدام ویزیتور بهداشتی و ویزیتور دارویی – شیراز

استخدام بیمه معلم در خراسان شمالی

فیروزکوه با توجه به ظرفیت های زیاد گسترش جمعیتی خواهد داشت

کاروان دانش آموزی کرج عازم خطه نور شد

آموزش مهارت های زندگی اولین گام پیشگیری از اعتیاد است

922 دانش آموز گچسارانی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند

اعزام تیمهای پزشکی برای ارائه خدمات رایگان به روستاییان مهاباد

منتظر بارش شدید باران از فردا باشید

منتظر بارش شدید باران از فردا باشید

کاروان دانش آموزی کرج عازم خطه نور شد

آخرین مهلت بهره مندی از بخشودگی جرایم رانندگی

فردا، حرکت آزمایشی قطار قزوین- رشت

922 دانش آموز گچسارانی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند

300 بسیجی یزد، عازم مناطق دوران دفاع مقدس شدند

سامانه بارشی جدیدی در کهگیلویه و بویراحمد فعال می شود

ضرورت تامین سلامت روحی و جسمی دانش آموزان

سامانه بارشی جدیدی در کهگیلویه و بویراحمد فعال می شود

برگزاری کلاس های تخصصی کراس فیت در شهرری

دومین بارش رحمت الهی در بخش سندرک

راه اندازی مراکز مشاوره و مددکاری در کلانتری های سراسر کشور تا پایان امسال

دانش آموزان باید آینده نگر و زمان شناس باشند

آلودگی هوا مهدکودک های البرز را تعطیل کرد

جشنواره های فرهنگی گامی برای توسعه پایدار و ایجاد اشتغال است

هجوم ماهی های همه چیزخوار به تالاب های ایران و عراق

برگزای آزمون پایان دوره تربیت مربی در کرمان

دریاچه ارومیه نمی خشکد به شرطی که...

دستگاه هایی که مردم از آن ها ناراضی هستند

دیوان عدلت اداری ممنوعیت تبدیل مدارس دولتی به هیئت امنایی

دانلود درس پژوهی ریاضی پایه ششم ابتدایی درس خط و زاویه

دانلود درس پژوهی قرآن ششم ابتدایی درس روخوانی سوره الرحمن

استخدام در رستوران لندوک / همدان

اطلاعیه زمانبندی تقریبی آزمون و کلاس مخصوص مهارت آموزان دوره های بدو خدمت فرهنگیان

آلودگی هوا مهدکودک های البرز را تعطیل کرد

قدردانی از 35 دانش آموز و معلم مؤلف در بندرعباس

خیران مدرسه ساز را به سمت کتابخانه سازی سوق می دهیم

هیات امنایی شدن مدارس به معنای غیردولتی شدن نیست

ناایمن بودن جاده های شمال اردبیل/ پراید قاتل جان مسافران در استان

ناایمن بودن جاده های شمال اردبیل/ پراید قاتل جان مسافران در استان