مطالب مرتبط:
دانش آموزان برای کنکور از پایه و با برنامه ریزی درس بخوانند
هدف اصلی برنامه های اوقات فراغت رشد همه جانبه شخصیت دانش آموزان است
برنامه ریزی می شود که آموزش حقوق شهروندی در قالب یک منشور به دانش آموزان آموزش داده شود
بطحایی: هیچ دانش آموزی مهرماه از تحصیل بازنمی ماند/ اگر نیاز باشد معلم خصوصی در اختیار دانش آموزان شین آبادی قرار می دهیم/ اردوگاه باهنر از جمله سرمایه های مهم وزارت خانه است
بطحایی: سفر دانش آموزان به گرجستان بدون اطلاع مقامات بوده/کسی نیست از او توضیحی بخواهیم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مرداد 1397 ساعت 18:122018-08-18اجتماعي

بطحایی در برنامه زنده به سوال های دانش آموزان پاسخ داد


وزیر آموزش و پرورش در برنامه حالا خورشید روبه روی دانش آموزان از برنامه هایش برای کنکور گفت و به سوال ها و انتقادهای آن ها پاسخ گفت.

- این برای اولین بار بود که یک وزیر آموزش و پرورش رودرروی دانش آموزان نشست و انتقادهای آن ها را در یک برنامه زنده شنید و به سوال های آن ها پاسخ داد.

سید محمد بطحایی در برنامه حالا خورشید که اغلب زمان آن با سوال های دانش آموزان به مسأله کنکور و تاثیر سوابق تحصیلی در آن گذشتت اثیر قطعی 30درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال 98 را مختص دانش آموزان پایه دوازدهم دانست و تاکید کرد که مدل پیشنهادی برای تأثیر سوابق تحصیلی داوطلبانی که سال های قبل دیپلم گرفته اند، تا پیش از مهر 97 مشخص می شود.

بعد از اعلام مصوبه شورای سنجش و پذیرش کنکور، مبنی بر تاثیر قطعی 30درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال 98، دانش آموزان و والدین آنها انتقادات زیادی به این مصوبه وارد کردند.

حجم نگرانی و انتقادات به اندازه ای بود که بعد از گذشت چند روز به سوژه اصلی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تبدیل شد و داوطلبان آزمون سراسری خواستار توضیح شفاف مسولان در این خصوص بودند.

سیدمحمدبطحایی، وزیر آموزش و پرورش به طور مستقیم و رودر روی دانش آموزان به دغدغه های آن ها درباره کنکور سراسری سال 98 پاسخ داد.

بطحایی در این برنامه که شکل و شمایل مناظره به خود گرفته بود، خطاب به دانش آموزان کنکوری گفت:بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش کنکور سال 98 با تأثیر قطعی 30 درصدی سوابق تحصیلی برای داوطلبان برگزار می شود، موضوعی که تا امسال صرفا با تأثیر مثبت بوده است.

او ادامه داد: این قانون فعلا برای دانش آموزانی اعمال خواهد شد که مهر امسال پایه دوازدهم را می گذارنند و سال 98 کنکور می دهند.

بنابراین فقط معدل اخذ شده این دانش آموزان در کنکور سال 98 تأثیر قطعی خواهد داشت.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که تکلیف سایر داوطلبان کنکوری که سال های پیش دیپلم گرفته اند، چه می شود؟ گفت: برای این افراد باید مدلی را سازمان سنجش به شورای سنجش و پذیرش پیشنهاد کند و پس از بررسی های لازم تصمیم قطعی برای این گروه از داوطلبان مشخص شود؛ روش های تطبیقی که کارشناسان آن را تأیید کرده باشند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدل پیشنهادی برای تأثیر سوابق تحصیلی داوطلبانی که سال های قبل دیپلم گرفته اند، باید تا پیش از مهر 97 مشخص شود و اکنون این موضوع در حال بررسی است و اصل را بر این قرار دادیم تا حقوق داوطلبان ضایع نشود.

او ادامه داد: کسی که به طور مثال 6 سال پیش دیپلم گرفته است، شرایط امتحان نهایی متفاوتی نسبت به شرایط فعلی داشته است بنابراین در شورای برنامه ریزی هماهنگی لازم انجام می شود تا در چنین مواردی حقوق داوطلبان ضایع نشود.

وزیر آموزش و پرورش درباره تضمین امنیت امتحانات نهایی گفت: اگر بنا باشد سهم امتحانات نهایی افزایش یابد، یکی از دغدغه های اصلی ما اجرای مناسب و عادلانه این امتحانات است و سعی داریم در توزیع سؤالات و تصحیح آن عوامل انسانی کمترین دخالت را داشته باشد.

بطحایی ادامه داد: امسال نسبت به سال های گذشته فرآیند برگزاری امتحانات نهایی را تغییر دادیم و خطاها را به صفر نزدیک کردیم که این روند برای امتحانات شهریور ماه همچنین آزمون های سال های آتی استمرار خواهد داشت.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه امنیت امتحانات نهایی تضمینی برای تأثیر سوابق تحصیلی است یا خیر، گفت: سعی کردیم در فرآیند برگزاری امتحانات خطا را به صفر نزدیک کنیم اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که به دلیل ترس از خطاها از اصلاح سیستم خودداری کنیم، همواره باید سایه غول کنکور را بر روح و روان دانش آموزان داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برای تأمین امنیت امتحانات نگرانی ما آموزش و پرورشی را چندین برابر نیست و اگر به ضریب اطمینان نرسیم، تصمیمی را اعلام نمی کنیم.

بطحایی گفت: همواره به آموزش و پرورش این ایراد گرفته می شود که چرا قانون کنکور را اصلاح نمی کنیم بنابراین وارد مسیر اصلاح شدیم و باید با مطالعات دقیق ایرادهای کار را بگیریم و گام های بعدی را برداریم.

او با اشاره به موضوع اصل آزمون مدارس خاص برای دوره متوسطه اول، گفت: برای حذف این آزمون ها مقاومت های بسیاری بود و همچنان هم این مقاومت ها وجود دارند اما ما ادامه این مسیر را با قدرت پیش گرفته ایم.

وزیر آموزش و پرورش درباره فشار و مقاومت هایی که برای حذف آزمون ها وجود دارد، گفت: این فشار و تهدیدها را نه صرفا مافیای کنکور بلکه همین عادت هایی است که نسبت به شرکت در کلاس های تقویتی کنکور برای خانواده ها نهادینه شده است، ایجاد می کنند.

البته کسانی هم هستند که از این آزمون ها منافع مالی بالایی دارند.

او تأکید کرد: همه افرادی که در آموزشگاه های علمی کار می کنند، مافیا نیستند و بسیاری از آنها برای اصلاح نظام تعلیم و تربیت گام برمی دارند.

بطحایی افزود: تا زمانی که محدودیت های عرضه نسبت به تقاضا وجود دارد، برگزاری آزمون هایی مانند کنکور را شاهد هستیم اما باید فرآیند ها را به نحوی اصلاح کنیم که فساد و خطا به صفر نزدیک شود.

او ادامه داد: همه ابزارهای اندازه گیری دارای خطا هستند اما سعی می کنیم این درصد را به کمترین میزان خود برسانیم به همین علت است که تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور را از 30 درصد شروع کردیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 90 درصد دانشگاه ها براساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند، گفت: برای 10 درصد رشته ها آزمون وجود دارد و این آزمون باید کارکرد خودش را به درستی انجام که بهترین شرایط آن است که به قانون کنکور عمل کنیم و این اقدام به دور از هیجان و فضاسازی های رسانه ای باشد.

بطحایی درباره کاهش ساعت آموزشی برای پایه دوازدهم، گفت: تا زمانی که کنکور به شکل فعلی وجود داشته باشد، تصمیم گرفتیم تا ساعت آموزشی که در پایه دوازدهم از 24 به 35 ساعت رسیده است، مورد بررسی قرار دهیم و برخی از دروسی که امتحان نهایی ندارند، تجمیعی ارائه شوند تا دانش آموزان پایه دوازدهم برای کنکور و امتحانات نهایی مشکل کمتری داشته باشند.

او ادامه داد: این موضوع هنوز قطعی نشده است و در حال بررسی ابعاد مختلف هستیم تا بهترین راه حل را برای این موضوع انتخاب کنیم.

وزیر آموزش و پرروش گفت: امروز به جهت ساعات آموزشی و مهارت های تست زنی که در مدارس مورد توجه قرار می گیرد، معلم کمتر می تواند درباره سایر موارد مانند آسیب های اجتماعی با دانش آموزان گفتگو کند بنابراین باید درباره ساعت آموزشی تصمیم گیری درستی داشته باشیم.

بطحایی در پایان صحبت های خود گفت: از اول مهر ماه 2 ساعت آموزشی در دوره ابتدایی کاهش یافته است و این دو ساعت به مدارس واگذار می شود تا بنا بر شرایط برای دانش آموزان برنامه ریزی کنند که چنین اقدامی برای توجه بیشتر به مهارت های زندگی در دانش آموزان است.


کلید واژه ها: دانش آموزان - وزیر آموزش و پرورش - سوابق تحصیلی - آموزش و پرورش - کنکور - برنامه - آموزش - پیشنهاد - برنامه زنده - وزیر - شورای - کنکور سراسری سال - شبکه های اجتماعی - خورشید - کنکور سراسری - آزمون سراسری - سازمان سنجش - فضای مجازی - محمد - زنده - اجتماعی - مناظره - امتحان - برگزار - والدین - تصمیم - مجازی - قانون - آزمون - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
معدوم کردن بیش از 11هزار قطعه بوقلمون در شهرضا

واقعیت مرگ برای اهل اندیشه و تفکر امری لذت بخش است

معضل دو نوبته بودن مدارس در آذربایجان غربی حل شود

از شائبه غیردولتی شدن مدارس دولتی جلوگیری می کنیم

طبیعت گردی پاییزی در ریوش کوهسرخ

واکنش آموزش و پرورش به مصوبه دیوان عدالت اداری؛ از شائبه غیردولتی شدن مدارس دولتی جلوگیری می کنیم

آگهی آزمون استخدامی شرکت کار و تامین متعلق به سازمان تامین اجتماعی (دیپلم)آذر ۹۷

فوت مادر و کودک در شهرستان دماوند

ترافیک تنها اولویت اجرای پروژه های شهری

یخبندان در کرمان و آلودگی هوا در تهران

پلیس برنامه ای برای بازگشایی محور شمشک به دیزین ندارد

مدارس جلوه ای از تحقق مراتب حیات طیبه باشند

نشست خبری استاندار خوزستان

پلیس برنامه ای برای بازگشایی محور شمشک به دیزین ندارد

هلال احمر به آموزش و ارتقاء نجاتگران توجه جدی دارد

دیدار نوجوانان نویسنده با هوشنگ مرادی کرمانی

بازدید مدیرکل بیمه سلامت از ایرنا خراسان شمالی

نشست خبری استاندار خوزستان

برداشت لیمو شیرین از باغ های جهرم

معدوم کردن بیش از 11هزار قطعه بوقلمون در شهرضا

جاده، لنکروز و تریلی 3 مقصر اصلی تصادف نوربخش

فریاد کسانی که رانت هایشان حذف شده، به آسمان رسیده است

جو ناپایدار بر روی استان

معدوم کردن بیش از 11 هزار قطعه بوقلمون در شهرضا

خبر های کوتاه بخش خبری 20 بیست و نهم آبان 97+ فیلم

اشباح سرگردان در پیاده روهای یخ زده

واکنش وزیر آموزش و پرورش به مطالبات معلمان

آلودگی آب آشامیدنی در محله سمندگان

80 درصد جاده های کشور جدا کننده ندارند | آمار تلفات جاده ای

استخدام مدیر آموزش خانم در یک موسسه معتبر علمی-آموزشی در تهران

استخدام ویزیتور با مزایا در شرکت توزیع دارو معتبر در تهران

مدرسه مسجدمحور به مباحثی که دغدغه علوم روز نیست می پردازد

دانش آموزان ممسنی در راه کربلای ایران

گزارش مکتوب ... امامزاده ها و بقاع متبرکه بوشهر فرصت های بالای گردشگری مذهبی

خانه های پیچکی! +تصاویر

بخش خبری 29-8-97

عکس روز: سماع صوفیان

دفاع کلانتری از واگذاری کنوانسیون تنوع زیستی به وزارت جهاد کشاورزی

استفاده از هزار و 175 خودروی برف روبی در پایتخت

نخستین قطار مسافربری ارومیه وارد مشهد شد

جشنواره بازی های بومی و محلی دانش آموزان در فردوس برگزار شد

جشنواره بازی های بومی و محلی دانش آموزان در فردوس برگزار شد

یخبندان در کرمان، آلودگی در تهران، پیش بینی هوا تا آخر هفته

راه اندازی 42ایستگاه درخت تکانی هنگام بارش برف در تهران

تحصیل 37 درصد دانشجویان در شاخه کاردانش و فنی حرفه ای

محیط بانان ورزیده و آموزش دیده را راهی زیستگاه نکردیم/ به وظایفمان در قبال محیط بانان عمل نکرده ایم

همایش بغض کودکان، در جستجوی عدالت برگزار شد

عملیات اجرایی طرح آبخیزداری تل میشی استهبان آغاز شد

دانلود جزوات ضمن خدمت مدیریت کلاس درس

معرفی غار بزنگان یک غار آهکی در خراسان رضوی +تصاویر

بلندترین پرچم در پارک موزه دفاع مقدس بیرجند نصب می شود

اخبار تلفات پرندگان وحشی در آذربایجان شرقی کذب است

طرح پلیس مدرسه در یزد آغاز شد

راه اندازی 42 ایستگاه درخت تکانی هنگام بارش برف در تهران

دانلود سوالات ازمون دوم ﻣﺮاﻗﺒﺖ ﺟﺴﻤﺎﻧﯽ و عاطفی

استخدام شرکت آذرپال در تبریز

نقش قصه و قصه گویی در تعلیم و تربیت کودکان

آغاز ساخت نیروگاه خورشیدی دردلفان

آغاز کلنگ احداث نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی دردلفان

اخبار تلفات پرندگان وحشی در آذربایجان شرقی کذب است

طرح پلیس مدرسه در یزد آغاز شد

رانت از سازمان محیط زیست حذف شده است

مدت زمان گفت وگوی خانواده ها به 20 دقیقه کاهش یافته است

آغاز شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده گرمسیری استان

افزایش دوبرابری بودجه فعالیت های اجتماعی استان قم

تصاویر/ تجمع حوزویان آذربایجان شرقی در حمایت از مردم یمن

انفجار مین باعث قطع پای یک نوجوان شد

بررسی بستن یا نبستن کمربند ایمنی نوربخش و همراهان از سوی پلیس

نیاز جانبازان از توان بنیاد بالاتر بود

لغزندگی محور های مواصلاتی استان اصفهان

افزایش دوبرابری بودجه فعالیت های اجتماعی استان

لغزندگی محورهای مواصلاتی استان اصفهان

ورود موج جدید بارشی به کشور از اول آذر ماه | آلودگی هوا برای شهرهای بزرگ

جزییات محدودیت های ترافیکی تعطیلات پیش رو

تشییع و خاکسپاری پیکر شهید « کیخا » در زاهدان

همایش آموزش های زیست محیطی درمهاباد

روستای مصلاوی پس از باران

جشن تولد زهرا خلیلی در ایکنا

امشب، آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر

بارش باران و رعدوبرق در 11 استان

بارش برف در برخی استان ها و آلودگی هوا در شهرهای صنعتی

اشتغالزایی صنعت گردشگری از جرائم پیشگیری می کند

منابع آب تهران در محاصره فاضلاب شمیران

انفجار مین باعث قطع پای یک نوجوان شد

اعزام 22800دانشجوبه عتبات درسال گذشته

محیط بانان ورزیده و آموزش دیده را راهی زیستگاه نکردیم/ به وظایفمان در قبال محیط بانان عمل نکرده ایم

طبیعت زیبای پاییزی همدان

آموزش مفاهیم استاندارد در مهدکودک های کیش

ضرورت ایجاد شبکه محیطبانی کاملا حرفه ای

نواخته شدن زنگ هفته بسیج دانش آموزی در مدارس استان

یگان حفاظت محیط زیست برترین یگان حفاظت کشور

استخدام کارشناس بازاریابی تلفنی در مجتمع فنی تهران

کلانتری بر ایجاد شبکه محیط بانی حرفه ای در کشور تاکید کرد

دستور شریعتمداری برای عدالت جنسیتی در آگهی استخدام

جزییات محدودیت های ترافیکی تعطیلات پیش رو

بارش رحمت الهی در اصفهان

کاشت درخت بلوط در سایت دانشگاه رازی کرمانشاه

آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه گزارش نشده است

ساماندهی مجموعه نیاوران

زنگ خطر برای ایران زمین!

بطحایی در برنامه زنده به سوال های دانش آموزان پاسخ داد

بطحایی در برنامه زنده به سوال های دانش آموزان پاسخ داد