مطالب مرتبط:
قراردادهای دانشگاه ها درباره تغذیه دانشجویی رتبه بندی می شود
دانشگاه ها در زمینه تغذیه دانشجویی رتبه بندی می شوند
شهرکرد میزبان مجمع کنترل و نظارت تغذیه دانشجویی دانشگاه های کشور
نهضت سوادآموزی قم موفق به کسب رتبه شایسته تقدیر شد
پیراهن تیم ملی دانشجویی نصیب شایسته ها می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مرداد 1397 ساعت 14:252018-08-18دانش

قراردادهای تغذیه دانشجویی رتبه بندی می شوند


رییس اداره یارانه ها و تغذیه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، قصد داریم قراردادهای دانشگاه ها در زمینه تغذیه دانشجویی را رتبه بندی کنیم و ببینیم که دانشگاه ها ازلحاظ بستن نوع قرارداد چگونه عمل می کنند تا به این وسیله بتوانیم برای دانشگاه هایی .

- رییس اداره یارانه ها و تغذیه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، قصد داریم قراردادهای دانشگاه ها در زمینه تغذیه دانشجویی را رتبه بندی کنیم و ببینیم که دانشگاه ها ازلحاظ بستن نوع قرارداد چگونه عمل می کنند تا به این وسیله بتوانیم برای دانشگاه هایی که قراردادهای ضعیف دارند توصیه های لازم را داشته باشیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکترحسن جعفری، رییس اداره یارانه های تغذیه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سی و چهارمین نشست کارگروه کنترل و نظارت تغذیه دانشجویی دانشگاه های کشور که با هدف سیاست گذاری و برنامه ریزی و ارتقای سطح کیفی آشپزخانه های دانشگاه های کشور در دانشگاه شهرکرد برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: کارگروه کنترل و نظارت تغذیه دانشجویی دانشگاه های کشور توسط صندوق رفاه دانشجویان تشکیل شده و جلسات متعددی دارد که سی و چهارمین آن در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

رییس اداره یارانه ها و تغذیه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان افزود: این کارگروه کارهای مختلفی ازجمله قرارداد تیپ دانشجویی، قرارداد خرید، طبخ و توزیع غذا با پنج آیین نامه تخصصی در حوزه بهداشت، آنالیز غذا، شیوه نامه پخت و نیروی انسانی را تدوین کرد که به کلیه دانشگاه ها ابلاغ شد، تألیف سه کتاب تخصصی در حوزه تغذیه دانشجویی که پس از چاپ به دانشگاه ها ارسال خواهد شد تا براساس آن نیروی انسانی آموزش داده شود تا کیفیت غذا بهبود پیدا کند.

وی در ادامه گفت: رتبه بندی آشپزخانه دانشگاه ها براساس خدمات تغذیه و بر پایه سه معیار تجهیزات، فضا، بهداشت از دیگر کارهای انجام شده در این کارگروه است و آشپزخانه هایی که ازلحاظ تجهیزات و فضا دچار مشکل بودند و در سطح سه قرار می گرفتند با بودجه تخصیص یافته که 50 درصد با کمک صندوق رفاه دانشجویان و50 درصد دیگر از اعتبار خود دانشگاه ها تامین می شود تا در تابستان امسال ارتقا پیدا کنند و به سمت صنعتی شدن حرکت کنند.

دکترجعفری افزود: ما در این کارگروه قصد داریم قراردادهای دانشگاه ها در زمینه تغذیه دانشجویی را رتبه بندی کنیم و ببینیم که دانشگاه ها ازلحاظ بستن نوع قرارداد چگونه عمل می کنند تا بتوان به دانشگاه هایی که قراردادهای ضعیف دارند توصیه های لازم صورت پذیرد.

رییس اداره یارانه ها و تغذیه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، گفت: از برنامه های آینده این کارگروه بررسی سیستم های کنترل تغذیه دانشجویان است تا دانشگاه هایی را که ازلحاظ سیستم کنترل تغذیه ای در سطح خوبی قرار ندارند، شناسایی کنیم و برای آن ها بسته های آموزشی تدوین کنیم.

دکترعلی اکبر کجباف معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان و دبیر منطقه شش دانشگاه های کشور نیز دراین نشست گفت: سی وچهار مین نشست کارگروه تغذیه دانشجویی دانشگاه های کشور که از سوی صندوق رفاه باهدف بررسی مباحث پیرامون تدوین قرارداد تیپ تغذیه و نحوه نظارت بر قرارداد تغذیه و سامان دهی امور مربوط به غذاخوری دانشجویی در بخش غذای دانشجویی و رستوران های مکمل در دانشگاه شهرکرد برگزارشد.

در راستای تدوین مطالبی است که دراین کارگروه به صورت تخصصی انجام می شود و به دنبال تدوین محورهای مورد بررسی در این کارگروه هستیم تا در شصت و دومین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های کشور که در شهریور برگزارخواهد شد، نهایی شوند و جهت اجرا به دانشگاه ها ابلاغ شوند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازاداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: در این راستا کمیسیون های پنج گانه در نشست معاونان که در شهریورماه برگزارمی شود تشکیل شده است که یکی از این کمیسیون ها به منطقه شش و ده محول شده که پیرامون مسائل و مشکلات مالی و بودجه ای حوزه دانشجویی بحث می کند و محورهای ده گانه موردبحث در این کمیسیون، امروز نیز در این کارگروه موردبحث و تبادل نظر قرار گرفت و دیدگاه ها و پیشنهادها در بخش دانشجویی در زمینه قرارداد و در زمینه تعدیل و صرفه جویی درراستای اجرای اقتصاد مقاومتی مطرح و موردبحث بررسی قرار گرفت تا پس از نهایی شدن در نشست معاونان جهت اجرا به دانشگاه ها ابلاغ شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه - صندوق رفاه دانشجویان - دانشجویی - قرارداد - تغذیه - دانشجویان - یارانه - صندوق - اداره - رفاه - آشپزخانه - نیروی انسانی - رتبه - هایی - وزارت - برگزار - کشور - بهداشت - نامه - شهرکرد - برنامه ریزی - نظارت - توصیه - درصد - تابستان - فناوری - برنامه - گزارش - آموزش - تامین

آخرین اخبار سرویس:

قراردادهای تغذیه دانشجویی رتبه بندی می شوند

قراردادهای تغذیه دانشجویی رتبه بندی می شوند