مطالب مرتبط:
مدیریت صحیح منابع آبی مانع تنش اجتماعی بین کشاورزان می شود
فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در کانون ملائک قرچک
ترویج فرهنگ صحیح مصرف با چاشنی نوستالژی
ترویج فرهنگ صحیح مصرف با چاشنی نوستالژی
لزوم استفاده بهینه از آب خاکستری در منازل/ حفظ منابع آبی با راهکار های ساده
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مرداد 1397 ساعت 14:152018-08-18سياسي

ایجاد تشکل های اجتماعی جهت تسهیل گری و فرهنگ سازی مصرف صحیح و بهینه منابع آبی


سرپرست استانداری کرمان از ایجاد تشکل های اجتماعی جهت تسهیل گری و فرهنگ سازی مصرف صحیح و بهینه منابع آبی خبر داد و دستگاه های اجرایی استان را موظف به همکاری با این تشکل ها نمود.

- شعار سال: سرپرست استانداری کرمان از ایجاد تشکل های اجتماعی جهت تسهیل گری و فرهنگ سازی مصرف صحیح و بهینه منابع آبی خبر داد و دستگاه های اجرایی استان را موظف به همکاری با این تشکل ها نمود.

محمدجواد فدایی در کارگروه استانی سازگاری با کم آبی با انتقاد از عدم انجام اقدامات عملی برای کاهش مصرف آب، افزود: بعضی ها به خاطر اینکه به نظر خودشان حرف های تازه بزنند، مکرر جلسه برگزار می کنند در صورتیکه انتهای همه جلسات باز می گردد به پروژه هایی که در دستور کار است و به جای اجرا فقط در حد حرف باقی مانده اند.

وی با اشاره به نتایج اجرای طرح همیاران آب در استان کرمان، یادآورشد: تغییر نحوه پرداخت یارانه که در این جلسه پیشنهاد شد در حد اختیارات استان نیست و مجلس شورای اسلامی باید در این موضوع ورود کرده و تصمیمات نهایی را اعلام کند.

* متولیان امر بدانند برای مجهز کردن چاه ها به کنتور حجمی نیاز به مصوبه ندارندسرپرست استانداری کرمان با تاکید براینکه کارهایی که در حد اختیارات استان است باید در اولویت قرار بگیرد، تصریح کرد: متاسفانه از مجموع 34 هزار حلقه چاه در سطح استان فقط 4 هزار حلقه آن مجهز به کنتور حجمی هستند که این یک ایراد بزرگ و نشان دهنده عدم مدیریت صحیح است و متولیان امر بدانند که برای مجهز کردن چاه ها به کنتور حجمی نیاز به مصوبه ندارند.

فدایی با اشاره به تجربیات دنیا در اصلاح فرهنگ جامعه خود، خاطرنشان کرد: در دنیا برای آنکه فرهنگ جامعه را تغییر دهند، روش های فیزیکی را اعمال کرده اند و لذا یکی از راه های صرفه جویی در مصرف آب، نصب کنتور حجمی است.

وی از ایجاد تشکل های اجتماعی جهت تسهیل گری و فرهنگ سازی مصرف صحیح و بهینه منابع آبی خبر داد و دستگاه های اجرایی استان را موظف به همکاری با این تشکل ها نمود و گفت: طی جلسه آینده برنامه این تشکل ها ارائه و پس از تصویب وارد فاز اجرایی شود.

* تهیه گزارش سازگاری با کم آبی استان طی یک ماه آیندهسرپرست استانداری کرمان در ادامه مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمان را مکلف نمود تا ظرف دو هفته آینده، گزارش سازگاری با کم آبی استان که در آن چشم انداز چند سال آینده استان پیش بینی شده است را تدوین و پس از تصویب در کمیته استانی سازگاری با کم آبی، ظرف یکماه آینده به مرکز ارسال نماید.

فدایی بر لزوم واقعی کردن قیمت و ارزش آب و استفاده بهینه از آب تاکید کرد و افزود: پیشنهاد شده است که اخذ حق النظاره از چاه های کشاورزی مجددا برقرار شود لیکن باید مشخص شود که این افزایش چگونه باید هزینه شود تا بر مسائل مربوط به آب استان اثرگذاری مثبتی داشته باشد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: 27 مرداد 1397، کدخبر: 742037 ، www.

borna.

news
کلید واژه ها: استان - فرهنگ - کرمان - اجتماعی - آینده - مصرف - کم آبی - مجلس شورای اسلامی - اختیارات - پرداخت یارانه - هایی - گزارش - جامعه - صرفه جویی - کاهش مصرف - نشان - پیش بینی - پیشنهاد - اسلامی - برگزار - برنامه - یارانه - مدیریت - انتقاد - پروژه - اصلاح - شورای - قیمت - دفتر - بزرگ

آخرین اخبار سرویس:

ایجاد تشکل های اجتماعی جهت تسهیل گری و فرهنگ سازی مصرف صحیح و بهینه منابع آبی

ایجاد تشکل های اجتماعی جهت تسهیل گری و فرهنگ سازی مصرف صحیح و بهینه منابع آبی