مطالب مرتبط:
پیام مدیرکل روابط عمومی بانک ملت در پی درگذشت بنیان گذار انجمن روابط عمومی ایران
پیام مدیرکل روابط عمومی بانک ملت در پی درگذشت بنیان گذار انجمن روابط عمومی ایران
استخدام کارمند اداری آقا با روابط عمومی بالا در تهران
بابای روابط عمومی ایران: مردی با مشعل مردمداری
ساماندهی و ارزیابی مدیران روابط عمومی ادارات استان همدان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مرداد 1397 ساعت 08:122018-08-18سياسي

روابط عمومی الکترونیک گذار از سنت به مدرنیته


مدیریت اطلاعات در تولید، انعکاس و همچنین گردآوری اطلاعات و بهره گیری از آن در اقیانوس اطلاعاتی وظیفه روابط عمومی است.

یکی از مهمترین ویژگی های جوامع پیشرفته و به اصطلاح شمال، - "- روابط عمومی مبتنی بر فن آوری اطلاعات و ارتباطات نیاز ضروری هر سازمانی می باشد.

زیرا با توسعه دولت الکترونیک، نیاز به اطلاع رسانی سریع دقیق و کم هزینه ضروری می باشد.

به لحاظ تئوریک رابطه دولت الکترونیک و روابط عمومی الکترونیک رابطه تکوینی است نه تاسیسی.

به این معنی که دولت الکترونیک برای توسعه و استقرار خود نیازمند روابط عمومی الکترونیک هست و روابط عمومی" الکترونیک هم در بستر یک دولت الکترونیک شکل می گیرد.

آنچه که اهمیت دارد این است که با توجه به آهنگ سریع رشد و تحول تکنولوژیهای اطلاعاتی و ارتباطاتی کارکردها و ابزارهای سنتی روابط عمومی باید با این تکنولوژیها هماهنگ و همسو گردد و این تطابق و هماهنگی باید در بستر فرهنگ سازی، آموزش و تغییر نگرش ها امکان پذیر است.

اصطلاح روابط عمومی الکترونیک نزدیک به یک دهه است که وارد ادبیات روابط عمومی شده است و اصطلاح فوق مانند اصطلاحاتی مثل کتاب الکترونیکی، دولت الکترونیکی، پست الکترونیکی و غیره دارای پسوند (e) می باشد و به طور اختصاص (e-pr) نوشته می شود، کما اینکه فردی به نام مت هیگ در سال 2000 م کتابی با عنوان e-pr نوشت.

روابط عمومی الکترونیکی به ابزار الکترونیکی (سخت افزار) مهارت الکترونیکی (نیروی انسانی آموزش دیده) و دانش الکترونیکی (نرم افزار) نیاز دارد.

شفافیت بیشتر، زبان ساده تر و سرعت بیشتر در تولید و توزیع اطلاعات در این نوع روابط عمومی توصیه می شود.

با توجه به ویژگیهای عصر جدید و ضرورت سرعت بالای نقل و انتقال اطلاعات و با توجه به پویایی و تغییر و تحول سریع روندهای مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و شکل گیری پدیده جهانی شدن و کمرنگ شدن عنصر مکان و جغرافیا، توسعه روابط عمومی الکترونیک یک ضرورت می باشد.

در مجموع عوامل مختلفی این ضرورت را عینی ساخته است .

افزایش حجم اطلاعات مورد تقاضای مردم، افزایش خدمات قابل ارائه به مردم، تقویت روند شکل گیری رسانه های تعاملی، توسعه روزنامه نگاری الکترونیکی، ویژگیهای جدید بازار، استفاده از مخابرات و الکترونیک در تجارت، رشد و شکل گیری موسسات مشاور، گسترش و ارتقاء نیازها، خواسته ها و انتظارات مخاطبان متناسب با شرایط روز، افزایش سرعت اطلاع رسانی از الزامات روابط عمومی الکترونیک در هزاره سوم است.

ویژگی های روابط عمومی الکترونیک تحولات ناشی از پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) ، مفهوم بسیاری از پدیده ها از جمله روابط عمومی(PR) را دستخوش دگرگونی ساخته و تاثیر پذیری از فناوری های نوین ارتباطی، عصر جدیدی را در تاریخ روابط عمومی ایجاد کرده و بستر شکل گیری روابط عمومی الکترونیک(EPR) را فراهم ساخته است.

بر این اساس باید پذیرفت که در شرایط کنونی جامعه، توسعه روابط عمومی الکترونیک نه تنها یک ضرورت، بلکه یک الزام غیر قابل انکار است که خواسته یا ناخواسته باید به سوی آن برویم.

در چیستی روابط عمومی، روابط عمومی واحد اصلی ارتباط سازمان ها با مخاطبین است و در عصر انفجار اطلاعات، باید اولین واحد در دسترسی به شبکه های ارتباطی محلی، ملی و جهانی باشد.

در بستر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در کل، دولت الکترونیکی(ES) به صورت خاص، باید جایگاه روابط عمومی ها به صورت ویژه ای دیده شود تا بستر رشد و توسعه در سایر عرصه ها فراهم گردد.

از نظر ادوارد برنیز روابط عمومی عبارت است از: اطلاعاتی که به مردم داده می شود، تلاشهایی ترغیبی به منظور تغییر گرایشها و رفتار مردم، کوشش در همبسته ساختن نگرشها و اقدامات یک موسسه با مخاطبان خود و متقابلاً نگرشها و اقدامات مخاطبان با موسسه.

در تعریف فوق، آگاه ساختن، متقاعد کردن و ایجاد همبستگی، اقداماتی هستند که به عمل روابط عمومی حاکم است و اعمال فوق بر ارتباط و پیوند یکایک اجزاء با یکدیگر دلالت دارند.

افراد دیگری، روابط عمومی را کارکرد مدیریت می دانند که نگرش عمومی را ارزیابی کرده، خط مشی ها و رویه هایی را برای یک فرد یا یک سازمان در جهت منافع عمومی تدوین می کند و برنامه های عملیاتی را در جهت حصول تفاهم و مقبولیت عامه طراحی و اجرا می کند.

روابط عمومی در حقیقت شبکه هوشیار، بانک اطلاعات، مغز متفکر سازمان و پل ارتباطی آن با افکار عمومی و مخاطبان خاص و عام و با نگرش ها و تمایلات و عادات و سلایق متفاوت است و باید خصلت هایی چون قانون مداری، نظم، شجاعت، ابراز عقیده، تحمل شنیدن آراء مخالفان، احترام به حقوق فردی و اجتماعی دیگران و صداقت را داشته باشد.

روابط عمومی الکترونیک، روش به کار گرفتن فن آوری جدید ارتباطی و رسانه های نوین اطلاع رسانی برای ارایه خدمات منطبق برخواسته ها و نیازهای مخاطبان به طور لحظه ای (online) به منظور تحقق بخشیدن به هدف های روابط عمومی است.

سرعت اطلاع رسانی، اصلی ترین عامل است که روابط عمومی الکترونیک را از روابط عمومی سنتی تمایز می بخشد.

با توجه به ویژگیهای عصر جدید و ضرورت سرعت بالای نقل و انتقال اطلاعات و با توجه به پویایی و تغییر و تحول سریع روندهای مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و شکل گیری پدیده جهانی شدن و کمرنگ شدن عنصر مکان و جغرافیا، توسعه روابط عمومی الکترونیک یک ضرورت می باشد.

کارکردهای روابط عمومی الکترونیک معمولاً در روابط عمومی های سنتی نقل و انتقال اطلاعات به کندی صورت می گیرد و میزان متنابهی وقت، هزینه و انرژی سازمانی هدر می رود.

در عین حال محدودیت زمانی و مکانی نیز امر ارتباطات و گردش اطلاعات را مشکل می نماید.

به زبان ساده تر، مزایای روابط عمومی الکترونیک عبارتند از تعاملی و دوسویه بودن ارتباطات،- کاهش هزینه ها و افزایش نرخ بهره وری کارکنان، الزام به پاسخگویی به صورت online، دسترسی سریع به اطلاعات، کاهش حجم نامه های اداری و بایگانی، فراگیری و فرامرزی بودن، پیش بینی نیازهای تعریف نشده مخاطب می باشد.

روابط عمومی الکترونیکی ویژگیهای متمایزی نسبت به روابط عمومی سنتی دارد که عبارتند از: 1.

وسیله ای برای ارائه خدمات مورد نیاز مخاطبان به سادگی و با هزینه کمتر.

2.

فراغت از قید زمان و مکان و محدودیت های کاری.

3.

پیشتاز و فعال، ایده و تصمیم ساز در سازمان.

4.

برقراری ارتباط دو سویه بین سازمان و تک تک افراد جامعه با سرعت و سهولت بیشتر 5.

تقویت پاسخگویی به افراد جامعه 6.

کاهش هزینه های اطلاع رسانی 7.

حفظ محیط زیست با کاهش مصرف کاغذ، حمل و نقل و توزیع.

8.

روابط عمومی الکترونیک، مفهوم رایج اطلاع رسانی، بازاریابی و مخاطب قرار دادن جمع را منسوخ و نوع جدیدی از بازاریابی محکم و مناسب را دنبال می کند.

جایگاه و چالش های روابط عمومی الکترونیک در ایران در حال حاضر بین کشورهای در حال توسعه از جمله ایران و کشورهای توسعه یافته از لحاظ رشد و جایگاه روابط عمومی الکترونیک شکاف عمیقی وجود دارد، در کشور ایران صرفاً در سطوح دانشگاهی و علمی مباحثی در مورد اهمیت و ضرورت روابط عمومی الکترونیک مطرح شده است و هنوز به عرصه عمومی جامعه تسری نیافته است.

نکته قابل توجه اینکه بین دولت الکترونیک و روابط عمومی الکترونیک پیوند وثیقی وجود دارد و در واقع دولت توسعه یافته و مبتنی بر فناوری و اطلاعات باید دارای روابط عمومی های الکترونیک باشد و این دو لازم و ملزوم یکدیگر می باشند.

بر این اساس در ادامه به مهمترین موانع عینی و ذهنی عدم توسعه روابط عمومی الکترونیک می پردازیم.

1.

سنتی بودن فرهنگ و ذهنیت جامعه 2.

ضعف زیرساختهای کافی در بخش فناوری اطلاعات و مخابرات 3.

وجود مقررات و روش های دست و پاگیر و پیچیده 4.

عدم اطلاع کافی مدیران از مزایای روابط عمومی الکترونیک 5.

عدم آموزش کافی 6.

به کارگیری افراد غیر متخصص و بی تجربه در روابط عمومی 7.

مشکلات ساختاری روابط عمومی و تعریف نادرست از نقش روابط عمومی 8.

عدم دسترسی یکسان شهروندان با اینترنت و هزینه های سنگین آن 9.

محدودیت منابع و عدم تخصیص منابع مناسب جهت توسعه و ایجاد سخت افزارهای لازم در توسعه روابط عمومی و الکترونیک در سازمانها 10.

ترس از عدم امنیت در روابط عمومی الکترونیک راهبردهای توسعه ای روابط عمومی الکترونیک جهانی شدن ارتباطات و اطلاعات و سرعت تحولات فناوری اطلاعات و ارتباطات آنچنان شدت بالایی دارد که هر گونه درنگ و تاخیر در ورود به این عرصه، کشورها و سازمانها را با خسارات جبران ناپذیری مواجه می سازد، اگر چه در کشور ما هنوز باور این مساله بسیار دشوار است.

تضمین حریم و امنیت شخصی افراد از سوی دولت، تدوین برنامه در جهت معماری اطلاعات در روابط عمومی الکترونیک، ارایه خدمات گسترده و فراگیر در سراسر جامعه از جمله مهمترین عوامل کلیدی در توسعه روابط عمومی الکترونیک است: 1.

آموزش و فرهنگ سازی در سطح جامعه: بدون شک فرهنگ پذیری و جامعه پذیر نمودن شهروندان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ارایه تصویری از جامعه مطلوب که در آن جریان آزاد اطلاعات، زمینه ایجاد دموکراسی- دیجیتالی مبتنی بر آزادی بیان و اندیشه، می تواند زیرساختی موثر در فرهنگ سازی دولت الکترونیک باشد.

نکته قابل ذکر این که روابط عمومی ها خود به تنهایی نقش عمده ای در گسترش نهادینه کردن مفاهیم و پدیده های الکترونیکی دارند.

2.

دسترسی فراگیر به اینترنت و ترمیم شکاف دیجیتالی در جامعه: متاسفانه در سالهای اولیه ورود اینترنت به جامعه ایران، بدلیل ضعف کارکردی و اطلاع رسانی نامناسب روابط عمومی ها، تصور غلط و منفی از این تکنولوژی در جامعه شکل گرفت، اما در حال حاضر این رسالت بر عهده روابط عمومی هاست که خود با بهره گیری از (ICT) ذهنیت و باور جامعه را در جهت مثبت و سازنده تغییر دهند و این امر مهم، امکان پذیر است.

3.

تلاش در جهت کاهش مقاومت در برابر تغییر در روابط عمومی ها: یکی از مشکلات جدی کارکنان سازمانهای اداری ایران، مقاومت در برابر هر گونه تغییر است.

عدم امنیت شغلی، کم توجهی به مشارکت کارکنان درمدیریت سازمانها، ترس در مقابل از دست دادن موقعیت شغلی، عادت به رفتارهای سنتی و .

از جمله دلایل این تفاوت است.

بر این اساس روابط عمومی ها وظیفه دارند با پیشقدم شدن در استفاده از امکانات (ICT) در کارشان و توسعه روابط عمومی الکترونیک، سازمانهای کنونی را به سازمانهای یاد گیرنده تبدیل کنند که در آن افراد رفتارها و پندارهایشان تغییر یافته است.

تکنولوژی های کاربردی روابط عمومی الکترونیک امروزه با استفاده از فناوری های اطلاعاتی و شبکه های الکترونیکی و سرویس های اینترنتی می توان بسیاری از خدمات مرسوم در دولت و یا شرکتهای بخش خصوصی را از طریق شبکه های مذکور به مردم ارایه داد و از این طریق ضمن صرفه جویی در وقت و انرژی و هزینه ها باعث جلب رضایتمندی مردم شد در واقع فرآیند تبدیل یک روابط عمومی سنتی به روابط عمومی الکترونیک مستلزم پیاده سازی تکنولوژی های مذکور است اینترانت، اکسترانت، کیوسک های اطلاع رسانی، کیوسکهای اینترنتی، سرویسهای تلفن گویا، سرویس های ارزش افزوده تلفن همراه و سایر فناوری های الکترونیکی آن چنان با فناوری های اینترنتی و دنیای آنلاین گره خورده اند که جدا کردن آنها بسیار مشکل است از سوی دیگر امروزه سرویس های یک پارچه که مبتنی بر استفاده همزمان از تمام تکنولوژی ها است در سازمانها متداول شده است .

در چنین شرایطی ضرورت ایجاب می کند که در راستای اجرای طرح ملی دولت الکترونیک در ایران که یک تکلیف قانونی برای دولت است ، حرکت به سمت روابط عمومی الکترونیک به عنوان بخش پیشتاز دولت و سازمانها در اولویت کاری دستگاه ها قرار گیرد: 1.

تهیه خبرنامه الکترونیک در روابط عمومی الکترونیک Neswletters 2.

ایجاد ایمیل و مدیریت آن و کاربرد ایمیل در روابط عمومی الکترونیک Email 3.

ارسال و دریافت ایمیل همراه پیوستهای اسنادی Attachments & Forwarding 4.

الزامات راه اندازی وب سایت و کاربرد وب سایت در روابط عمومی الکترونیک Website & CMS 5.

راه اندازی وبلاگ و مدیریت آن و کاربرد وبلاگ در روابط عمومی الکترونیک Weblogs 6.

کاربرد آر اس اس ها و خبرخوانها در روابط عمومی الکترونیک RSS & News Readers 7.

تکنیکها و امکانات موتورهای جستجو Search Engines 8.

کاربرد پادکست ها در روابط عمومی الکترونیک Podcasting 9.

کاربرد SMS در روابط عمومی الکترونیک 10.

مهارتهای نوشتن برای وب Writing For the Web 11.

جمع آوری الکترونیکی اخبار در روابط عمومی الکترونیک Internet Cliping 12.

روزنامه نگاری سایبر در روابط عمومی الکترونیک Cyber journalism 13.

تبلیغات اینترنتی در روابط عمومی الکترونیک Internet Advertising 14.

تکنولوژی های الکترونیک در EPR 15.

وب 2 Web 2.

0 نتیجه گیری جامعه اطلاعاتی یک جامعه پست مدرن است که بر تولید اطلاعات متکی است.

مشخصه عصر مدرن صنعت و تولیدات صنعتی بود، اما در زمانه پست مدرن این مشخصه، اطلاعات است.

گرانبهاترین کالا در جامعه اطلاعاتی، اطلاعات است.

در جامعه اطلاعاتی این فکر است که دارای ارزش است و در چنین جامعه ای با فکرسالارها سر و کار داریم.

نیروی کار این جامعه کارگزاران اطلاعاتی هستند.

جامعه اطلاعاتی از سه گروه : اطلاع سازها، اطلاع پردازها و اطلاع خواه ها تشکیل شده است.

مهمترین نقش روابط عمومی در جامعه اطلاعاتی مدیریت اطلاعات است.

یکی از پیامدهای انقلاب اطلاعات، انفجار اطلاعات است.

تولید حجم زیادی از اطلاعات که دسته بندی و نحوه استفاده از آن امر بسیار دشواری است.

در این هجمه سنگین اطلاعاتی روابط عمومی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

مدیریت اطلاعات در تولید، انعکاس و همچنین گردآوری اطلاعات و بهره گیری از آن در اقیانوس اطلاعاتی وظیفه روابط عمومی است.

یکی از مهمترین ویژگی های جوامع پیشرفته و به اصطلاح شمال، در راستای توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی توجه روزافزون به مدیریت اطلاعات است.

روابط عمومی بخشی از اعمال مدیریت است و جایگاه خاص روابط عمومی نیز در رده کارهای مدیریتی قرار دارد .

همانگونه که مدیر یک مؤسسه برای اداره امور سازمان نیاز به ساماندهی، تامین نیروی انسانی ، هدایت و نظارت امور، هماهنگی و برنامه ریزی دارد باید کوشش کند تا بر ذهن مردم نیز تاثیر گذارد و نظرات مثبت مردم را درباره مؤسسه خود حفظ کند و از این راه منفعت مادی و معنوی برای سازمان به دست آورد.

نکته مهم این است که کار روابط عمومی خدمت به مدیریت است نه مدیر برای آنکه محور اساسی کار روابط عمومی کسب منافع برای کل سازمان است نه برای شخصی که در رأس حرم سازمانی قرار گرفته است.

بنابراین باید به روابجعمومی و کارکردهای آن، بهتر و منطقی تر نگاه کرد.

در این صورت است که روابجعمومی می تواند در فراز و نشیب های سازمانی سربلند و سرافراز شود.

باید بپذیریم اطلاع یابی واطلاع رسانی درست زمانی بطور منطقی واصولی محقق می شود که زمینه پژوهشی داشته باشد ویک ارتباط دو سویه هم زمینه اعتماد مخاطبان را فراهم سازد وهم باارزیابی دیدگاههای مخاطبان وتبادل اطلاعات زمینه مشارکت فعال وپویای آنان ایجاد می شود.

بررسی وشناخت ومطالعه مداوم محیط داخل وخارج سازمان یک وظیفه مهم روابط عمومی است .

پیشرفت روز افزون وسایل ارتباط جمعی وبهره گیر ی از فن آوریهای نوین اطلاعاتی وارتباطی موجب شده است تا روابط عمومی هایی بتوانند درعرصه فعالیت سازمانی موفق باشد که پژوهش مدار وتحلیل گرا باشند حرکت از جامعه صنعتی به سوی جامعه اطلاعاتی وپدیده مهم جهانی شدن زمینه شناسایی ، کسب پردازش وانتقال دانش واطلاعات را فراهم نموده است و اگر روابط عمومی نتواند دراین چرخش اطلاعات نقش آفرینی کند روابط عمومی مرده وناکار آمد است.

راه اندازی تلفن گویا، سایت وپایگاههای اطلاعاتی ، وبلاگ، نشریات الکترونیکی ، مجله الکترونیکی درتغییر کارکردها وشکل ومحتوای روابط عمومی در هزاره سوم تأثیر بسزایی داشته است ودراین عرصه سازمانی می تواند موفق عمل کند که با اطلاع رسانی واطلاع یابی به موقع چالش ها را پشت سر بگذارد.

درغیر اینصورت سازمانهای باروابط عمومی سنتی وناکارآمد در آستانه شکست وناکامی قرار می گیرد .

امروزه روابط عمومی را کوشش مدبرانه ای برای ترغیب وتشویق مردم یا نفوذ در افکار آنان بااستفاده از وسایل ارتباطی تعریف می کنند و یا پروفسور حمید مولانا معتقد است روابط عمومی در واقع رابطی است بین سازمانها ومردم وسعی دارد که اهداف سازمانها را برای مردم تشریح واز مردم بیشتر خبر گیری کند وعکس العمل آنان را تصمیم گیران وبه سازمان تحویل دهد.

منابع 1.

روابط عمومی دکتر رضا امینی تهران دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی 2.

فنون روابط عمومی - دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی - دکتر کاظم معتمد نژاد 3.

روابط عمومی و رسانه ها - فیروز دیندار فرکوش ـ حسین صدری نیا
کلید واژه ها: الکترونیک - روابط عمومی - روابط - دولت الکترونیک - اطلاعات - اطلاع - اطلاع رسانی - دولت - توسعه - افزایش - اطلاعاتی - ارتباطات - پست الکترونیکی - روزنامه نگاری - پیشرفت - نقل و انتقال - رسانی - رابطه - آموزش - فرهنگ - تولید - جدید - کتاب - کم هزینه - مخابرات - اقیانوس - اقتصادی - روزنامه - فرهنگی - مدیریت

آخرین اخبار سرویس:
امسال 300 تلاش تروریستی کشف و بی اثر شد

در زمان وقوع احتمالی زلزله امدادرسانی بسیار مشکل زاست

دستگیری 30 اخلاگر ارزی

استیضاح ظریف در مجلس کلید خورد

خون شهدا ضامن امنیت و اقتدار روزافزون ایران اسلامی است

امام جمعه اهل سنت بیرجند: بازگشت به سیره نبوی نیاز امروز و فردای مسلمین است

استفاده حداکثری از ظرفیت های مبلغان در مدارس دانش آموزی

حرف های تکراری «موگرینی» برای زنده نگه داشتن برجام

رونمایی از قطعه مشترک «ایرج» و سالار عقیلی/ تصاویر

نشست خبری ریس جمهوری با خبرنگاران استان آذربایجان غربی

استخدام مدیر جهت یک کترینگ معتبر در تهران

دعوت به همکاری مدرس زبان انگلیسی جهت مجموعه آموزشی در قزوین

نمایندگی ایران در سازمان ملل از اعتیاد هیلی پرده برداشت

علی تاجرنیا: معدل مسئولان جمهوری اسلامی، معدل مردم جامعه نیست/ برخی نمایندگان فقط به دنبال پایگاهی برای تداوم حضور خودشان هستند/ مزایا و معایب استانی شدن انتخابات

استخدام دفتر املاک بزرگ هخامنش در تهران

درخواست سند از ظریف در مقابل اکاذیب بی سند تندروها

استخدام منشی خانم جهت دفتر وکالت در کرج

شفافیت، شکاف دولت و ملت را کاهش می دهد/ شفافیت آرای نمایندگان را سیاسی نکنیم

استخدام نیرو جهت دفتر فنی املاک در مازندران

طناب زدن به شیوه آتش نشانان چینی +فیلم

مزار حاج ملاعلی حکیم الهی سمنانی

ممنوع الملاقاتی نسرین ستوده برداشته شد

وحدت اجتماعی؛ تجلی توحید الهی

ممنوعیت استفاده از نمادهای دینی در دادگاه های آلمان

حرکت به سمت وحدت را در عمل نشان دهیم نه گفتار

آغاز جشن های هفته وحدت

برگزیدگان همایش بین المللی گفتگو و مناظرات رضوی معرفی شدند

استخدام عکاس حرفه ای،طراح گرافیک در یک آژانس تبلیغاتی-اصفهان

مطرح کردن نفت در برابر غذا در ایران یک جنگ روانی است/ برای مقابله با تحریم ها دولت و مجلس تدابیر خوبی دارند/ عربستان نمی تواند نفت بازار جهانی را تامین کند

استخدام انباردار جهت کار در فروشگاه رنگ و ابزار در کرج

خبر مهم وزیر اطلاعات در مورد گروه های تروریستی

محسن رضایی سکوت خود را شکست

ایران الگوی وحدت و همدلی امت اسلامی در جهان

همه اقوام و مذاهب کشور برای صلابت ایران اسلامی در تلاش هستند

نماینده اصولگرا: مجلسی که ناظر بالای سرش باشد مجلس نیست

ذوالنور:همین که ترامپ حرف مرا تایید کرد یعنی من راست گفته ام

میرتاج الدینی:دبیرکل جامعه روحانیت موحدی کرمانی است،نه پورمحمدی!/رییسی16میلیون رای داشت،اما قرار نیست محور اصولگرایی باشد

نماینده ورامین:مجمع تشخیص اگر در باره مصوبات مجلس حرف دارد به شورای نگهبان بگوید/مجلس وظیفه ای در برابر مجمع ندارد

عضوجبهه پایداری:رییس جمهور امریکا بدون پشتوانه حرف نمی زند!

بی تدبیری دولت در حوزه تعرفه گذاری انرژی/ برخورد سلیقه ای با توزیع عادلانه یارانه انرژی نابخشودنی است

رقاصی بازیگر سریال «حوالی پاییز» جنجال به پا کرد

بشار اسد پیام شفاهی مهمی برای پادشاه اردن فرستاد

آغاز ثبت نام دوره دکتری نیمه متمرکز 98

کلاهبردارسایبری در اصفهان دستگیر شد

عملیات انتحاری زن تروریست مقابل پاسگاه پلیس

ابتذال زردگویی و بی اخلاقی در سخن  

‍ بازداشت رهبر اپوزیسیون جمهوری آذربایجان

سید عمار الحکیم رییس ائتلاف «الاصلاح و الاعمار» شد

نحوه واگذاری دفاتر خدمات الکترونیک شهر در شورای شهر بررسی می شود

واکنش چمران به اتهامات اخیر پیرامون رد پای پولشویی در شهرداری سابق تهران

استخدام تعدادی چرخکار و اتوکار جهت محیطی زنانه در تهران

استخدام مترجم خانم جهت انتشاراتی در تهران

واکنش ارگ به آوازه ایجاد اداره موقت و تعویق انتخابات

استیضاح ظریف در مجلس کلید خورد

پارچه تغییر رنگ دهنده، اختراع جدید دانشمندان +فیلم

فاصله مسئولین با مردم زیاد شده است/ برخی از نمایندگان به جای حل مشکلات به دنبال بهبود شرایط خودشان هستند

آگهی مزایده پورشه و ب.ام.و بابک زنجانی

راه اندازی 14 رام قطار فوق العاده مشهد در هفته وحدت

با وحدت هیچ قدرتی نمی تواند چشم طمع به کشور های اسلامی داشته باشد

پزشکیان: مسلمانان با وحدت مانع اختلاف افکنی دشمنان می شوند

رحمانیان و انتظامی در این مرحله رقابت خواهند کرد

پول هایم برای تو

حبس و جزای نقدی در انتظار شکارچیان غیرمجاز پرندگان در مازندران

«توسعه» و «پیشرفت» برچسب اسلامی نمی پذیرد

توضیحات دادستان در رابطه با ویلاهای لوکس و میلیاردی فشم/ ماجرای ساخت و ساز ویلای معروف فضای مجازی/ تشریح آخرین وضعیت تخریب هتل آرینای رودخانه جاجرود/ تعدی به بیت المال، خط قرمز دستگاه قضایی

مردم وقت گذرانی در فضای مجازی را به مطالعه ترجیح می دهند/ قرآن خوانی را تا حد یک کتاب معمولی تنزل ندهیم

میلاد رسول خدا(ص)؛ بزرگترین اتفاق مبارک تاریخ بشریت

اجرای بیش از 170 پروژه محرومیت زدایی در اردبیل

شهریاری: بازنشستگان میزهای خود را رها کنند

نقوی حسینی: شورای حقوق بشر رفتار دوگانه دارد

جلسه ویژه مجلس برای مقابله با تحریم ها

تعبیر خواب مادر شهید ورامینی چه بود؟

ادارات کردستان امروز 2 ساعت زودتر تعطیل می شوند

نویسنده و پژوهشگر کردوانی تجلیل شد

جشن های هفته وحدت در آستارا آغاز شد

دفتر آیت الله سیستانی 10 مدرسه در شهرستان دلگان می سازد

تعطیلات مجلس خارج از حد معمول نیست/ تحقیق و تفحص در هر موضوعی حق نمایندگان است

با وحدت هیچ قدرتی نمی تواند چشم طمع به کشورهای اسلامی داشته باشد

آسبادهای خواف شانس زیادی برای ثبت جهانی دارند

پارسیلون منطقه ویژه اقتصادی می شود

300 تلاش تروریستی کشف و بی اثر شد

فرد هتاک به مقدسات دستگیر شد

هرویین فشرده در تایباد لو رفت

تلاش ده ها شاهزاده و عموزاده برای پادشاه نشدن محمد بن سلمان

خداوند دوستدار چه جوانی است؟

زندگی پسر 7 ساله با مارها +عکس های دیدنی

با همسر «درون گرا» یا «برون گرا» چگونه باید برخورد کرد؟

فقه شیعه در حمایت کودکان سنگ تمام را گذاشته است

حمایت طلاب و روحانیون مازندران از مردم مظلوم یمن+ عکس

اجلاس منطقه ای مبارزه با قاچاق مواد مخدر در باکو آغاز شد

ورود عواید ناشی ازقاچاق مواد مخدر به بانکهای جهانی باید مسدود شود

هفتادمین سالگرد تاسیس کمیسیون حقوق بین الملل سازمان ملل متحد

مسلمانان با وحدت مانع اختلاف افکنی دشمنان می شوند

برگزاری راهپیمایی جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) در ولز

استخدام کارگر جهت کار در روزنامه همدان پیام و چاپخانه

ایرادات شورای نگهبان به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان برطرف شد

استخدام کارشناس help desk در گروه مبلمان یاتاش

استخدام نیروی خانم جهت کافی شاپ در محدوده سجاد مشهد

استخدام چند نفر نیروی نجار در خراسان رضوی

استخدام طراح، بازاریاب و حسابدار خانم در چاپ و تبلیغات پدیده هنر

روابط عمومی الکترونیک گذار از سنت به مدرنیته

روابط عمومی الکترونیک گذار از سنت به مدرنیته