مطالب مرتبط:
اتحادیه مدغم به عنوان عامل اجرایی فعالیت های قرآنی خوزستان تلقی شود
جشنواره قرآنی گل های محمدی(ص) و فاطمی(س) بعنوان الگوی موفق فعالیت دینی معرفی شود
بودجه 100 میلیون دلاری مهار گرد و غبار خوزستان تامین شد
ابهام در سرنوشت شهردار 76 روزه تهران
فرصت ها و چالش های فعالیت های قرآنی سپاه بررسی شد + عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مرداد 1397 ساعت 05:552018-08-18اقتصادي

سرنوشت بودجه فعالیت های قرآنی خوزستان در پرده ابهام


چند ماه است که به گفته مسؤولان معاونت قرآن و عترت ارشاد سهمیه 20 استان از اعتبارات قرآنی سال 96 واریز شده و بر اساس سهمیه بندی شورای توسعه فرهنگ قرآنی این سهمیه برای استان خوزستان 62 میلیون تومان اعلام شده است، - با وجود این دبیرخانه شورای توسعه فعالیت های قرآنی خوزستان تاکنون جلسه ای برای تصمیم گیری شفاف درباره نحوه هزینه کرد این اعتبار برگزار نکرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا" از خوزستان، به گفته مسؤولان معاونت قرآن و عترت ارشاد سهمیه 20 استان از اعتبارات قرآنی سال 96 در ماه های پایانی همان سال واریز شد و بر اساس سهمیه بندی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در ماه های پایانی سال 96 به هر استان مبلغی متناسب با نیاز و فعالیت ها تخصیص پیدا کرد که این سهمیه برای استان خوزستان 62 میلیون تومان اعلام شده است.

علی رغم انتظارات برای برگزاری شورای گسترش فعالیت های قرآنی استان خوزستان برای تعیین تکلیف این اعتبار قرآنی و تصمیم گیری برای نحوه هزینه کرد آن، این اتفاق پس از واریز بودجه قرآنی در استان نیفتاد.

مدتی است که صحبت بر سر این مبلغ در میان اتحادیه مؤسسات قرآنی و اعضای شورای گسترش فعالیت های قرآنی مطرح است و تصمیم گیری درباره هزینه کرد این بودجه قرآنی در صحن شورای قرآنی استان، مطالبه اعضای شورا و قرآنیان استان است.

سیدکریم موسوی معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در گفت وگو با ایکنا از خوزستان درباره برگزاری جلسه شورای قرآنی گفت: جلسه شورای گسترش فعالیت های قرآنی استان یکشنبه 28 مردادماه تشکیل می شود.

وی اظهار کرد: این شورا در سه محور پیش نویس منشور توسعه قرآنی استان خوزستان، گزارش فعالیت کارگروه های زیرنظر شورا؛ مثل کارگروه آموزش، تبلبغ و ترویج و کنکاشی در مورد کارهای قرآنی دانشگاه های استان برگزار خواهد شد.

انجام مقدمات نقشه راه شورای قرآن! موسوی درباره پیش نویس منشور توسعه قرآنی استان گفت: پیش نویس این منشور در اختیار همه ادارات و سازمان هایی که عضو شورا هستند قرار گرفته است و به دنبال این هستیم که این منشور را به عنوان یک نقشه راه در نظر بگیریم که مقدمات آن در حال انجام است.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: منشور قرآنی استان یک منشور کاملا مشخص است که در بقیه استان ها اتفاق افتاده است و به دنبال آن هستیم که منشوری برای کل استان تدوین کنیم.

یکی از اهداف تشکیل شورای قرآن این است که منشور توسعه قرآنی استان نوشته شود.

وی در پاسخ سؤالی درباره تصمیم گیری درباره بودجه قرآنی استان که در ماه های گذشته به استان تعلق گرفته است، گفت: دبیر شورای قرآن باید اعلام کنند که می خواهند درباره این موضوع صحبت کنند.

این منوط به رأی رییس و دبیر شورای گسترش فعالیت های قرآنی استان است.

شورای قرآن هر نظری بدهد ما بودجه را همان جا هزینه خواهیم کرد.

شاید موضوع بودجه در جلسه شورای قرآن مطرح نشود موسوی درباره اینکه آیا موضوع بودجه در جلسه شورای قرآن مطرح خواهد شد، گفت: شاید این موضوع در جلسه شورای قرآن مطرح نشود و به جد دنبال این باشند که این مبلغ ناچیزی که در اختیار دارند، باید مبالغ بیشتری اتفاق بیفتد، این منوط به نگاه شورا است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: قرآن - قرآنی - استان - خوزستان - شورا - شورای - تصمیم گیری - سهمیه - توسعه - برگزار - فرهنگ - معاون - تصمیم - ارشاد - بودجه - هزینه - اسلامی - موسوی - گزارش - اداره - نقشه - مبلغ - دانشگاه - یکشنبه - مبلغی - پرده - شفاف - هایی

آخرین اخبار سرویس:

سرنوشت بودجه فعالیت های قرآنی خوزستان در پرده ابهام

سرنوشت بودجه فعالیت های قرآنی خوزستان در پرده ابهام