مطالب مرتبط:
از تلاش برای رفع اشکالات آزمون وکالت تا واکنش به نامه اخیر رییس قوه قضاییه به رهبری
واکنش مطهری به نامه رییس قوه قضاییه به رهبری/ اقدام عجولانه قوه قضاییه قابل درک نیست
واکنش علی مطهری به نامه رییس قوه قضاییه به رهبری
واکنش مطهری به نامه رییس قوه قضاییه به رهبری: نباید به هر بهانه ای متوسل به حکم حکومتی شویم
واکنش مطهری به نامه رییس قوه قضاییه به رهبری/ اقدام عجولانه قوه قضاییه قابل درک نیست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مرداد 1397 ساعت 00:152018-08-17سياسي

از تلاش برای رفع اشکالات آزمون وکالت تا واکنش به نامه اخیر رییس قوه قضاییه به رهبری


رییس کانون وکلای دادگستری مرکز در گفت وگویی تفصیلی با ایسنا، از موضوعاتی همچون اقداماتش در مدت تصدی این سمت، تلاش برای رفع اشکالات آزمون وکالت، - مذاکره با مسئولان قضایی برای آزادی مشروط عبدالفتاح سلطانی، طرح اسکودا برای اصلاح لایحه استقلال وکلا و نامه اخیر رییس قوه قضاییه به رهبری برای برخورد با مفسدان اقتصادی سخن گفت.

دکتر عیسی امینی مدیر گروه حقوق و تحصیلات تکمیلی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکز در انتخابات هیات مدیره دوره سی ام کانون وکلای دادگستری مرکز در اردیبهشت ماه 1397 به ریاست این نهاد انتخاب شد و اکنون که چند ماهی از تصدی این سمت توسط این وکیل دادگستری می گذرد با او به گفت وگو نشستیم.

امینی در این گفت وگو که در دفتر محل کارش در کانون وکلای دادگستری مرکز انجام شد، در تشریح اقدامات مثبت صورت گرفته از زمان تصدی ریاستش در کانون وکلای دادگستری مرکز، اظهار کرد: عصر همان روزی که ریاست کانون مرکز را بر عهده گرفتم برگ جلب چند نفر را مقابل ما گذاشتند؛ آن ها در طول چند سال و در سطح وسیع تمبر و پروانه ی وکالت جعل می کردند.

با وجود اینکه این شکایت در دوره ی پیش و دستور جلبش از دو ماه و نیم قبل صادر شده بود فردای روز ریاستم برگ جلب را اجرا و آن ها را تعقیب کردیم.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز ادامه داد: با تصمیم این جانب و نواب محترم نسبت به دستگیری افرادی که در این امر دخالت داشتند اقدام کردیم و توانستیم جلوی یک باند را بگیریم.

در این راه هیچ تردیدی به خودمان راه نخواهیم داد.

راه اندازی سیستم نرم افزار مالی برای اولین بار در کانون مرکز وی با اشاره به نامنظم بودن امور حسابداری و مدیریت مالی کانون وکلای دادگستری مرکز از حیث شفافیت عنوان کرد: در این باره قراردادی را با یکی از مدیران مالی مجرب کشور، که مدیریت مالی صندوق حمایت را نیز برعهده داشت، منعقد کردیم و توانستیم برای اولین بار سیستم نرم افزار مالی را طراحی کنیم که ان شاءالله راه اندازی نهایی آن حداکثر تا پنج ماه دیگر محقق می شود.

می توانم مدعی شوم که با راه اندازی این سیستم برای اولین بار سیستم شفافیت مالی را با وجود سلامت و زحمات مدیران فعلی اجرا خواهیم کرد.

این کارشناس و مدیر مجرب مالی، که وظیفه اش نظارت مستمر مالی و به روزرسانی سیستم است از اول مرداد ماه امسال مشغول به کار شده و تمام امور مالی و مالیاتی ما تحتِ نظر ایشان قرار گرفته است.

استخدام های سابق کانون الزاماً بر مبنای شایسته سالاری و نیاز سنجی نبوده است رییس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به نحوه ی استخدام در ادوار گذشته ی کانون مرکز گفت: متأسّفانه در بعضی از ادوار کانون بعضاً استخدام های صورت گرفته بر مبنای شایسته سالاری، تخصص، روش نیازسنجی و تناسب نبوده است که نتیجه ی آن ناکارآمدی در برخی از امور بود.

از زمان شروع هیات رییسه تاکنون نه استخدامی کرده ایم و نه استخدامی جزء برنامه های مصوب بوده است.

به عقیده ی من باید به فکر آموزش و طبقه بندی مشاغل از وضع موجود باشیم؛ اگر هم قصد داریم از نیروی انسانی بهره مند شویم، نیازی نیست روش استخدام را برگزینیم و می توانیم از طریق مواردی مثل گرفتن خدمت از شرکت ها بهره مند شویم.

وی افزود: به دلیل وجود مشکلات مربوط به شناسه و سایر مسائل، حساب هایی به نام شخص حقیقی وجود داشت و در اولین هفته های شروع به کارم تمام این حساب های شخص حقیقی را مسدود و با مرتفع کردن موانع راهکار قانونی ای پیدا کردم تا این موارد به نام شخص حقوقی کانون وکلا و تحت نظارت مدیریت مالی و هیات مدیره باشد.

از طرف دیگر، قبل از شروع فعالیت مان، فشارهای زیادی به کانون ها و اسکودا از ناحیه ی جامعه ی وکالت وارد می شد مبنی بر اینکه هیئت مقررات زدایی، کانون وکلا را محکوم کرده و این اقدام زیر نظر وزیر محترم اقتصاد انجام شده بود.

جالب این است که جناب وزیر در جلسه ی هیئت با نایب رییس سابق کانون وکلا به شکل بسیار اهانت آمیزی نیز برخورد کرده بود.

برخلاف انتظاری که از دولت داشتیم، به نحو بسیار بدی کانون وکلا را محکوم کرد و در واقع معنای این محکومیت این بود که هر کسی می تواند وکیل دادگستری شود.

ایستادگی کانون مقابل اجرای تصمیم هیئت مقررات زدایی امینی با اشاره به تشکیل کارگروهی برای مقابله با تصمیم هیئت مقررات زدایی تصریح کرد: از وکلای این کارگروه ها درخواست کردم کار فردی انجام ندهند و تمام اقدامات مستقیماً زیرنظر این جانب انجام شود.

با پیگیری هایی که از جانب من، نواب محترم و هیات رییسه ی کانون و وکلای ما انجام شد پس از طی مراحل قانونی و با مشکلات بسیار فراوان در دیوان عدالت اداری دستور موقت گرفتیم و مقابل اجرای تصمیم هیئت مقررات زدایی ایستادیم.

از سال 91 مؤسسات غیرمجاز تشکیل شدند که کار حقوقی انجام می دادند به گونه ای که از سرهنگ و پزشک گرفته تا مهندس کشاورزی مشغول کار حقوقی و مدیریت بر وکلای جوان ما بودند.

در این زمینه نیز از طریق رایزنی با اداره ی ثبت شرکت ها و قوه ی قضاییه تمام تلاش هایی را که لازم بود در کانون مرکز انجام دادیم و اداره کل ثبت شرکت ها بخش نامه ای را صادر کرد و با این بخش نامه جلوی استمرار ثبت را گرفتیم.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به اجازه ی تأسیس اتحادیه برای مؤسسات غیرمجاز از سوی وزارت تعاون گفت: بر پایه ی این اجازه وزارت تعاون از اداره کل ثبت شرکت ها درخواست شناسه کرده بود؛ با مراجعه ی مکرر در شعبات دیوان عدالت اداری و به واسطه ی دفاعیاتی که علی الاصول یک وکیل باید نسبت به موکل خود انجام دهد.

با دستور موقت جلوی تأسیس اتحادیه و انجمن مؤسسات غیرمجاز را نیز گرفتیم در اولین روزها به طور جدی به دنبال وضع کد اخلاق حرفه ای رفتیم که در حال بررسی و تدوین است.

اکنون وکلای دادگستری ملزم به رفتار بر پایه ی منشور اخلاقی نیستند و ملاک اخلاق حرفه ای در کانون وکلا مشخص نیست.

در این زمینه دو گروه با مطالعه داخلی و تطبیقی را برگزیدم که مشغول تحقیقات هستند تا بتوانیم برای اولین بار کد اخلاق حرفه ای را وضع کنیم؛ زیرا محکوم کردن همکار به رفتار خلاف شئونات بدون تعریف مقدم از اصول اخلاق حرفه ای صحیح و منطقی نیست.

امینی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات ما در کانون وکلا این بود که به مردم و حاکمیت اعلام کردیم شاخه ای از یک جناح و تشکلی سیاسی نیستیم اظهار کرد: ما می دانیم اگر وارد جناح های سیاسی شویم، قطعاً ترکش هایی به ما اصابت خواهد کرد.

کانون وکلا نهادی سیاسی نیست بلکه صنفی-مدنی است و با حقوق مدنی و مشکلات مدنی ملت سروکار دارد؛ ما با رد وابستگی به هر یک از جریان های سیاسی خود را به اجرای قوانین کشور و دفاع از حقوق مردم متعهد می دانیم.

تلاش کردیم گفتمان را با قوه قضاییه بیشتر کنیم رییس کانون وکلای دادگستری مرکز عنوان کرد: از طرف دیگر، کوشیدیم گفتمان را با قوه ی قضاییه بیشتر کنیم و توانستیم میان کانون و قوه ی قضاییه فضای حسن نیت و گفت وگو ایجاد کنیم؛ زیرا اعتقاد داریم قاضی و وکیل دو بال عدالت هستند.

ما ستیز، تقابل و سیاسی کاری را نمی پذیریم.

قرار نیست برای اثبات استقلال جنگ و دعوا کنیم بلکه قرار است استقلال خود را حفظ و در جای خود،تمام قد دفاع و مطالبه گری کنیم.

تا امروز نیز نه من، نه رؤسای قبل و نه تمام هیات مدیره ی ادوار مختلف اجازه ندادیم که استقلال کانون وکلا نقض شود.

پس، داریم از این فضای گفت وگو استفاده می کنیم و به دنبال این هستیم که تمام تلاش خود را بکنیم تا به کمک خدا بتوانیم مسائل اساسی از جمله بازدید بدنی وکلا و رعایت بیشتر شان وکیل را حل کنیم.

وی در ادامه با اشاره به موانع موجود بر سر راه کانون وکلای دادگستری مرکز خاطرنشان کرد: چون کانون وکلا نهادی صنفی و در عین حال مدنی است، طبعاً نباید مدام درباره ی موجبات توسعه و حل مشکلات صحبت کنیم بلکه باید از موانع نیز سخن بگوییم.

اولین نکته ی قابلِ توجه این است که انتظار اتحاد کامل جامعه ی وکالت در خیلی از کشورها سخت است و خصوصاً ما نیز هنوز نمی توانیم در یک صنف و نهاد این وحدت کامل را ایجاد کنیم.

شاید این مورد مشکل عمومی جامعه باشد، ولی در درونْ جامعه ی وکالت با ایرادات بیشتری همراه است.

فرض کنیم کانون ها اتحادیه ی سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) را با هدف اتحادبخشی و هماهنگی تأسیس کرده باشند، اما ممکن است شاهد این باشیم که این نهاد بعضاً موفقیت هایی را که از تأسیسش انتظار داشتیم حاصل نکرده و حتی گاهی با خروج از شرح وظایفش ممکن است کارهایی انجام داده باشد که ناخواسته به سمت تنش، موازی سازی و نقض جایگاه کانون ها نیز برود یا حتی در دورن هیات مدیره ها.

به هرحال، همه باید با هم به دنبال صداقت و حسن نیت باشیم که شروط اولیه اتحاد و تبعاً رفع مشکلات جامعه ی وکالت هستند.

جامعه وکالت متحد است، اما اشکالاتی نیز وجود دارد امینی ادامه داد: برای مثال، ممکن است در نحوه ی اداره ی هیات مدیره ها و برخی رفتارها گلایه هایی داشته باشیم که طرحش برای جامعه ی وکالت زیبنده نیست، ولی این موانع در حدی نیست که اعلام کنیم جامعه ی وکالت متحد نیست.

اتفاقاً جامعه ی وکالت متحد است؛ این اتحاد را در چه جایی شاهد بودیم؟ هنگامی که لایحه ی جامع آمد، جامعه ی وکالت چگونه ایستادگی کرد؟ آن زمانی که طرح پذیرش و آموزش وکالت آمد چگونه با مقاومت منسجم جامعه ی وکالت مواجه شد؟! اشکالاتی در شیوه آزمون وکالت وجود دارد که باید آن ها را رفع کنیم وی در پاسخ به سوالی درباره ایرادات برگزاری آزمون های وکالت به شیوه فعلی و اینکه آیا برای برطرف کردن این ایرادات اقدامی انجام خواهد شد یا خیر، گفت: فرضاً شخصی برای کانون وکلای مرکزی شرکت می کند در حالی که اگر برای مثال در کانون اصفهان شرکت می کرد، با وجود میزان متقاضیانی که در این کانون وجود داشت و ایشان علی القاعده مطلع نبود ضریب پذیرشش بالاتر یا پایین تر می رفت.

امیدواریم اسکودا بتوانند این کار را انجام دهند.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز درباره ی آماده شدن طرح رفع ایرادات مربوط به آزمون وکالت تا سال آینده گفت: کانون مرکز باید بتواند این طرح را به مرحله ی اقناع برساند تا اجرا شود.

این طرح به یک پُروتُکل میان سازمان سنجش و کانون های وکلا و یک فکر اساسی تر نیاز دارد.

فرض کنیم یک متقاضی سال ها کوشیده، زحمت کشیده و جایی را انتخاب کرده است ولی گفته اند اگر در لحظه ی آخر فلان کانون را انتخاب می کردی، پیروز می شدی! خب این رفتار نشان می دهد ما باید تغییراتی در شیوه اجرا انجام دهیم.

انتظار من از اسکودا است زیرا همه کانون ها این امر را به اسکودا محول کردند و طبعاً به بازنگری در درون اسکودا نیاز داریم.

پیشنهاد کانون مرکز برای ظرفیت پذیرش آزمون 97، بیشتر از میزان تصویب شده، بود وی با اشاره به تعیین ظرفیت 1200 نفری کانون مرکز در آزمون وکالت 97 نیز گفت: ظرفیت این دوره توسط شخص بنده، رییس محترم دادگستری استان تهران و رییس دادگاه انقلاب تعیین شد.

پیشنهاد کانون تعداد بیشتری یعنی 1300 نفر بود و این مسئله مطرح شد، اما با توجه به ظرفیت های آموزشی دادگستری و نیازهایی که جامعه برای وکلا دارد در نهایت نتیجه به 1200 نفر رسید.

البته سیاست این کانون باز، همکاری بیشتر است.

رییس کانون وکلای مرکز با بیان اینکه ما به عنوان کانون مرکز در حال آماده کردن طرحی برای اسکودا هستیم، ادامه داد: البته باید این امر به خود اسکودا (نماینده ی کانون ها در برگزاری آزمون) محول شود تا همه ی افراد بتوانند در آزمون وکالت شرکت کنند و بدون تعیین کانون، حسب رتبه ای که می آورند و ظرفیت هایی که وجود دارد سپس کانون مورد نظرشان را برگزینند نه اینکه بر مبنای یک بخت آزمایی شرکت کنند.

قبول دارم که این یک اشکال است و باید رفع شود.

ازطرف دیگر، ممکن است یکی از ایرادات وارد این باشد که برخی زمان ها ظرفیت ها بسیار محدود بوده است.

امینی افزود: به هرحال، باید با توجه به نیازها، آموزش، شرایط دادگاه ها و همه ی این ها تصمیم گیری شود.

نگاه ما این است که باید این ظرفیت ها منطقی تر باشد، ولی راهکارش این نیست که برخی بخواهند موازی سازی کنند یا درگیر یک سری جریان ها شوند.

آن جریان ها الزاماً در فکر حل مشکلات دانشجویان یا فارغ التحصیلان نیستند، بلکه در راستای یک سری افراد و جریاناتی اند که ممکن است با نهاد وکالت دچار مشکل شده باشند و این یک ابزار باشد.

طرح پیشنهادی اسکودا فقط دربردارنده اصلاح موادی از لایحه ی استقلال وکالت است وی درباره ی طرح ارائه شده از سوی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) مبنی بر اصلاح لایحه ی استقلال وکلا عنوان کرد: اسکودا طرحی ارائه داد.

طبعاً کانون مرکز که نصف جامعه ی وکالت را به خودش اختصاص داده است و دخالت راهبردی بر اداره ی نهاد وکالت دارد سرگرم بررسی این طرح است و تا پایان شهریورماه بررسی آن را به پایان خواهد رساند.

این طرح فقط دربردارنده ی اصلاح موادی از لایحه ی استقلال وکالت است.

ما هنوز نیازی به نسخ و جایگزینی نداریم.

با اصلاح مواد می توانیم مشکلات اندک را برطرف کنیم.

کانون مرکز و اسکودا به دنبال به کرسی نشاندن الزامی شدن وکالت و هم زمان در عین حال افزایش و بالا بردن ظرفیت در چهارچوب کمیسیون قانونی هستند.

کانون مرکز در تدوین سؤالات دخالت بیشتری می کند تا احتمال خطا در سؤالات پایین بیاید امینی در پاسخ به این سؤال که آیا برگزاری آزمون وکالت در دو روز راهکار مناسبی است گفت: برگزاری آزمون در دو روز متصور نیست.

قطعاً کانون ها و تبعاً اسکودا این تصمیم را ندارند.

این قول را می دهیم که کانون مرکز در تدوین سؤالات دخالت بیشتری داشته باشد و احتمال خطا در سؤال را پایین بیاورد و این امتحان به آزمونی منطقی و جدی تبدیل شود، نه آزمون سخت گیرانه و معماگونه.

برای نظافت و بهداشت آزمون ها به روش تستی اکتفا کنیم رییس کانون وکلای دادگستری مرکز تشریحی شدن آزمون و اجرای آن را غیرممکن دانست و خاطرنشان کرد: کانون این طرح را یک سال اجرا کرد، اما مشکلات عدیده ای ایجاد شد.

عملاً تمام نهادهای پذیرنده از جمله اسکودا از این روش ها دوری کردند.

با توجه به مشکلات عدیده در مقام تصحیح، روش ما این است که برای نظافت و بهداشت آزمون ها به روش تستی اکتفا کنیم.

اگر نظارت به ما محول شده است و ادعای استقلال داریم، باید خودمان در درون ناظر خوبی باشیم وی در پاسخ به این سؤال که آیا وکلا توانستند اعتماد کامل مردم را جلب کنند، اظهار کرد: باید گفت: بله، ولی نه به طور کامل.

ولی وضعیت وکلا از بسیاری از اصناف و اقشار بهتر است و این به این معنا نیست که نکوشیم.

تردید نکنید در این دوره نگاه انتظامی و نظارت ما در مقابل متخلفین معدود و عملکردهای ناصحیح و در عین حال توجه ما به معاضدت و کمک به مردم تقویت شده است.

در این دوره، اداره ی معاضدت رابطه ی خود را با بهزیستی، کمیته ی امداد امام خمینی، سازمان محیطِ زیست، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بسیاری از اقشاری که مددجو هستند بسیار قوی تر کرده است تا بتوانیم خدمات رایگان ارائه کنیم و وجهه ی اجتماعی نهادمان را نشان دهیم.

ما دنبال انکار نیستیم.

ما اعتقاد داریم که اگر تقصیرات را برعهده ی مخاطب می گذاریم، باید یک نگاه هم به خودمان کنیم و بکوشیم ایرادات خودمان را رفع کنیم.

اگر نظارت به ما محول شده است و به حق هم ادعای استقلال می کنیم، پس خودمان حداقل در درون ناظر خوبی باشیم که هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که هدف کانون وکلا از تشکیل مرکز علمی-کاربردی چه بود و به کجا خواهد انجامید اظهار داشتند: ظاهراً هدف اولیه ی بنیان گذاران این مرکز تأسیس مرکزی علمی-پژوهشی برای توانمندسازی علمی همکاران بود، نه تولید مدرک کاردانی.

امروز به دنبال سبک سازی مرکز و رفتن به سوی آموزش های ضمن خدمت و برگزاری دوره های آموزشی هستیم.

در این دوران افراد مختلفی خصوصاً رییس سابق مرکز، جناب دکتر آقایی، زحمات فراوانی متحمل شدند و با توجه به اتمام مدت مدیریت ایشان، این هیات مدیره با یازده رای از دوازده رای مخفی، جناب دکتر کارن روحانی را به عنوان رییس مرکز برگزیدند.

نام کانون وکلای مرکز باید در قانون باقی بماند امینی در پاسخ به این سؤال که آیا در طرح پیشنهادی اسکودا محوریت کانون مرکز مورد توجه بوده است یا خیر بیان کرد: به نظر من در طرحی که اسکودا پیشنهاد داد هیچ پیش بینی برای نحوه ی ادغام و مسائل اساسی پس از ادغام وجود ندارد که خطر مشکلات اساسی آن بسیار زیاد است و عملاً در آن محوریت کانون مرکز نیز از بین رفته است، ولی اعتقاد دارم کانون مرکز همواره سدی ستبر بوده است که باید وجود داشته باشد و نامش باید در قانون باقی بماند.

در غیر این صورت، جامعه ی وکالت متحمل زیان خواهد شد.

درحالی که، می دانیم تقریباً تمام بحران های اساسی اخیر در درون هیات رییسه ی کانون مرکز حل شد.

کانون مرکز در طرحی که پیشنهاد خواهد داد می کوشد تا این همراهی را در کنار سایر کانون ها داشته باشد و استقلال کانون ها مطلقاً نقض نشود.

اگر امروز استقلال کانونی توسط اسکودا یا سایر کانون ها نقض شود، بعداً توسط تمام نهادها پی درپی نقض خواهد شد.

پس، بهتر است خودمان احترام این نهاد و از جمله جایگاه کانون مرکز را رعایت کنیم.

اصولا موازی سازی ها از ضعف و عدم تحمل نظم منطقی است.

متأسّفانه اصرار بر تعجیل در ارائه ی طرح ناقص و نامناسب در این مقطع، و آن هم اصرار عده ای از همکاران و از درون جامعه ی وکالت صحیح نیست.

روند مذاکرات برای آزادی مشروط عبدالفتاح سلطانی امیدوارکننده است رییس کانون وکلای دادگستری مرکز درباره ی اقدامات کانون وکلا برای زندانی های سیاسی و امنیتی مانند عبدالفتاح سلطانی، وکیل بازداشتی، گفت: یکی از مسائلی که در تمام مذاکراتمان با مسئولین قضایی کشور مطرح کردیم درباره ی بهره مندی همکاران محبوسمان، از جمله آقای سلطانی، از آزادی مشروط و مرخصی بود.

روزی که فرزند جوان ایشان درگذشت صبح زود با دادستانی تهران صحبت و مکاتبه کردیم و آن ها هم این موضوع را در دست پیگیری داشتند.

روز بعد هم نامه هایی را به مدیران سیاسی و قضایی کشور فرستادیم و با توجه به شرایط اخیر ایشان درخواست داشتیم که نسبت به آزادی مشروط ایشان اقدام شود.

قطعاً کانون وکلا پیگیری می کند، ولی طبعاً تصمیم گیری با مراجع محترم قضایی است.

مذاکرات در این زمینه را مثبت دیدم و به نظرم امیدوارکننده است.

قوانین موجود ظرفیت برخورد قاطع با بزهکاران از جمله مجرمین اقتصادی را دارند رییس کانون وکلای مرکز در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به استجازه رییس قوه قضاییه از رهبری، موضع کانون وکلای مرکز و دیدگاه شما در این رابطه چیست؟ تصریح کرد: مسلم است که برخورد با فساد اقتصادی که مورد توجه و تأکید مقامات کشور قرار گرفته، ارزشمند و در نظر مردم پسندیده است و وکلا نیز با همه مردم و مدیران همدل و همراه هستند.

از نگاه ما قوانین کشورمان ظرفیت کامل اجرای عدالت و برخورد قاطع با بزهکاران از جمله مجرمین اقتصادی را دارد و به نظر می رسد مقصود رهبر انقلاب نیز مبارزه جدی و مطابق با قوانین و اصول مسلم جزایی با فساد اقتصادی و آن هم بدون چشم پوشی و تعلل است؛ کاری که با دادگاه های تخصصی به جای دادگاه های اختصاصی و آن هم از ظرفیت قانونی ممکن است.

وی ادامه داد: امروز حتی بدون ضرورت اصلاح قوانین و با قانون مجازات اسلامی، مقررات آیین دادرسی کیفری و اصول حاکم نیز امکان رسیدگی قاطعانه، با سرعت و رعایت عدالت در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری، ریاست محترم قوه قضاییه و دیگر بزرگان و مسئولین محترم فراهم است.

ضمناً با اعتماد دادگاه ها به همه وکلای دادگستریِ دارنده پروانه معتبر و پذیرش آنها در این دادرسی ها و همه دادرسی ها، که حکم قانون و جزء اصول است، باز ثابت خواهد شد که وکلا ضمن کوشش برای حفظ سلامت و دقت دادرسی، همراه با نظام قضایی برای اجرای عدالت می کوشند و موجب وجاهت دادرسی ها، رفع اشتباهات احتمالی و جلوگیری از تخریب های بیرونی هستند.

تکیه بر قانون اساسی و قوانین کشور، که راه نجات کشورها از هر گونه نابسامانی و بی عدالتی احتمالی است، سرلوحه ی کار وکیل دادگستری نیز است.

امینی در پایان گفت: کانون وکلا بارها اعلام کرد که تبعیض بین وکلا اقدام ناصحیح مجلس پیشین بوده و ضرورت دارد این مجلس تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری را نسخ کند.

فرهاد صمدی پور- طیبه بیات؛ ایسنا
کلید واژه ها: کانون وکلای دادگستری - دادگستری - مالی - مدیر - رییس قوه قضاییه - مدیریت مالی - قوه قضاییه - نرم افزار - وکالت - اولین - قضایی - مفسدان اقتصادی - مدیران - انتخاب - مدیریت - دانشگاه آزاد - آزمون - رهبری - امینی - امور مالی - آزاد - نامه - حقوق - انتخابات - حسابداری - کارشناس - دانشگاه - استقلال - استخدام - دستگیری

آخرین اخبار سرویس:
عارف: این گونه خنجر برداشتن و یاران انقلاب را نشانه گرفتن چه حاصلی برای نظام اسلامی دارد؟

4 عنوان برتر جشنواره ابوذر در فارس به ایرنا رسید

مزار شهدای قصرشیرین غبار روبی و عطر افشانی شد

موضوع حمل و نقل در حوزه اقتصاد بسیار حایز اهمیت است

پیوند با ولایت موجب عبور انقلاب از گردنه ها شده است

مکتب اسلام امروز در جهان با قدرت در حال پیشروی است

نخستین روز کنگره ملی سرداران و هزار و 400شهید خط شکن فلاورجان

کارگاه آموزشی بررسی خواص رئولوژی بتن تازه در کیش برگزار شد

موضوع حمل و نقل در حوزه اقتصاد بسیار حایز اهمیت است

ملت ایران با وجود تنوع تهدیدات پیروزی به دست آورده است

مکتب اسلام امروز در جهان با قدرت در حال پیشروی است

حمله افراد خودسر به سفارتخانه ها، به ضرر نظام تمام می شود

از ترجمه فرانسوی نهج البلاغه رونمایی شد

محمود صادقی: نمی توان با هجمه وجود پولشویی در کشور را انکار کرد

مهم ترین قوانین برای تهیه جهیزیه عروس

مبارزات حق طلبانه پیشینه حوزه و روحانیت است

فشار علیه جمهوری اسلامی به نقطه اوج رسیده است/ سه رویکرد آمریکایی ها در تقابل با ملت ایران

ثبت وقایع و تاریخ شفاهی حوزه و روحانیت یک راهبرد عملی است

ابلاغ طرح تقسیم کار ملی / کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی

استخدام بازاریاب در فروشگاه روغن ثامن در قزوین

تکذیب برکناری محسن امیری ازسرپرستی شورای ارزشیابی و نظارت تئاتر

حضور گشت ارشاد در دانشگاه ها تکذیب شد

بازگشت 5 نفر از مرزبانان ربوده شده ی میرجاوه

استخدام چند ردیف شغلی در رستوران خوان

وقتی تلویزیون اخلاق و اصول را فراموش می کند

عکس منتخب 500px | غروب صخره

پیوند با ولایت موجب عبور انقلاب از گردنه ها شده است

عارف: این گونه خنجر برداشتن و یاران انقلاب را نشانه گرفتن چه حاصلی برای نظام اسلامی دارد؟

اخبار غیررسمی از عدم تأیید صلاحیت حناچی

ایران در حال اجرای تعهدات هسته ای خود براساس برجام است

پاسخگویی ابزار ارتقای سازمان

تلاش کارکنان بانک ملی در ارایه ارز اربعین،مجاهدانه بود

در کمیته امداد اصل مددجو است

بازگشت 5نفر از سربازان ربوده شدن در میرجاوه به میهن

آیت الله نور مفیدی، یک الگوی خوب

خون شهدا ضامن انقلاب و نظام اسلامی است

عامل درگیری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشخص شد+ فیلم

مهمترین ویژگی بسیجی داشتن نیروی جاذبه است

مکتب اسلام امروز در جهان با قدرت در حال پیشروی است

تحریم های آمریکا از دید ترکیه بی معنی است

ملت ایران با وجود تنوع تهدیدات پیروزی به دست آورده است

فشار آمریکا به ایران بخاطر قدرت انقلاب اسلامی است

کارگروه ویژه باغداری در کشور تشکیل شود

امامان جماعت برای تحقق اقتصادی مقاومتی تلاش کنند

گلزار شهدای پلدختر غبارروبی و عطر افشانی شد

دسترسی آزاد به اطلاعات حق مردم است

ارکستر سمفونیک تهران در تبریز روی صحنه می رود

تحریم های آمریکا از دید ترکیه بی معنی است

زندگی شادمانه؛ یک دستور مهم دینی و اجتماعی

مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه لرستان برگزار شد + عکس

سرلشکر جعفری: جامعه ای که شهادت در آن ماندگار شود شکست نمی خورد

زندان در انتظار گروهی از اعضا فرقه «سلفیه» در شمال تاجیکستان

ساماندهی قاچاق کتاب در پایتخت

تصاویر/ نشست الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت در مدرسه عالی فقه و اصول

شیعه و سنی در جبهه حق علیه باطل متحدند

عمل برخی ها در برابر دشمن بر خلاف قرآن و دین است/ مبلغین براساس نیاز روز حرکت کنند

حماقت امروز آمریکا تهدید جدی برای دنیا محسوب می شود/ برخی مسئولان پیام شهدا را نمی شنوند

همایش اقتدار بسیج در رباط کریم

چرا اجلاس وحدت؛ چرا تقریب مذاهب/ وقتی هدف امت واحده تثبیت مساله قدس برای جهان اسلام می شود

ملت ایران پیروز جنگ اقتصادی با آمریکاست

بطحایی : میانگین سن ازدواج به 29 سال رسید

جشن و شادی در میلاد رسول الله

«ماهِ منیر» در شبکه سه

14 طرح محرومیت زدایی بسیج در خوشاب به ثمر نشست

نشست شورای حکام اژانس بین المللی انرژی اتمی

دیدار ظریف با وزیر خارجه ایتالیا آغاز شد

بازگشت 5تن از مرزبانان ربوده شده به میهن

ظریف صدای اصلاح طلبان را هم درآورد

نگرانی عارف از تلاش عده ای برای ایجاد کینه در خانواده انقلاب

دیدار ظریف با وزیر خارجه ایتالیا آغاز شد

خون شهدا ضامن انقلاب و نظام اسلامی است

گلزار شهدای سلسله غباروبی و عطرافشانی شد

نیازهای صنعت نفت را نباید از دانشگاهیان و سازندگان مخفی کرد

نقشه بحران لرستان تهیه شود

آنچه باعث شد ظریف بحث پولشویی را مطرح کند، به برخی افراد در داخل مربوط می شود

پنج تن از مرزبانان آزاد شده میرجاوه، به کشور بازگشتند

اعزام 176 دانش آموز دختر البرزی به اردوهای راهیان نور

نخبگان در تحقق اقتصاد مقاومتی محور اصلی هستند

5 تن از مرزبانان ربوده شده به کشور بازگشتند 

مراسم روز دانشجو را غیرسیاسی نکنید

تصاویر/ همایش استانی صیانت و پیشگیری در کرمان

یادواره شهدای روحانی مدرسه مصطفی خان ساری برگزار شد

نباید اختلافات علمی به اختلافات عملی منجر شود

تحریم آخرین فشنگ های دشمنان است

جنگ فیس بوک با "دونالد ترامپ" آغاز شد

ملت ایران پیروز جنگ اقتصادی با آمریکاست

تحریم های آمریکا از دید ترکیه بی معنی است

مهمترین ویژگی بسیجی داشتن نیروی جاذبه است

شهرداری های کردستان در مرز ورشکستگی قرار دارند

فشار آمریکا به ایران بخاطر قدرت انقلاب اسلامی است

مهمترین ویژگی برنامه های بسیج حل مسائل عموم مردم است

کارگروه ویژه باغداری در کشور تشکیل شود

امامان جماعت برای تحقق اقتصادی مقاومتی تلاش کنند

نشست نخبگان فرهنگی شیعه وسنی در پارسیان

کارگروه ویژه باغداری در کشور تشکیل شود

ظریف صدای اصلاح طلبان را درآورد

هزینه تلفن شخصی رزمندگان چگونه پرداخت می شد؟

گلزار شهدای پلدختر غبارروبی و عطر افشانی شد

دسترسی آزاد به اطلاعات حق مردم است

گلزار شهدای سلسله غباروبی و عطرافشانی شد

از تلاش برای رفع اشکالات آزمون وکالت تا واکنش به نامه اخیر رییس قوه قضاییه به رهبری

از تلاش برای رفع اشکالات آزمون وکالت تا واکنش به نامه اخیر رییس قوه قضاییه به رهبری