مطالب مرتبط:
واکنش مطهری به نامه رییس قوه قضاییه به رهبری/ اقدام عجولانه قوه قضاییه قابل درک نیست
واکنش علی مطهری به نامه رییس قوه قضاییه به رهبری
واکنش مطهری به نامه رییس قوه قضاییه به رهبری: نباید به هر بهانه ای متوسل به حکم حکومتی شویم
واکنش مطهری به نامه رییس قوه قضاییه به رهبری/ اقدام عجولانه قوه قضاییه قابل درک نیست
در واکنش به نامه رییس قوه قضاییه به رهبری/ مطهری: نباید به هر بهانه ای متوسل به حکم حکومتی شویم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 مرداد 1397 ساعت 23:502018-08-17سياسي

از تلاش برای رفع اشکالات آزمون وکالت تا واکنش به نامه اخیر رییس قوه قضاییه به رهبری


رییس کانون وکلای دادگستری مرکز در گفت وگویی تفصیلی با ایسنا، از موضوعاتی همچون اقداماتش در مدت تصدی این سمت، تلاش برای رفع اشکالات آزمون وکالت، - مذاکره با مسئولان قضایی برای آزادی مشروط عبدالفتاح سلطانی، طرح اسکودا برای اصلاح لایحه استقلال وکلا و نامه اخیر رییس قوه قضاییه به رهبری برای برخورد با مفسدان اقتصادی سخن گفت.

دکتر عیسی امینی مدیر گروه حقوق و تحصیلات تکمیلی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکز در انتخابات هیات مدیره دوره سی ام کانون وکلای دادگستری مرکز در اردیبهشت ماه 1397 به ریاست این نهاد انتخاب شد و اکنون که چند ماهی از تصدی این سمت توسط این وکیل دادگستری می گذرد با او به گفت وگو نشستیم.

امینی در این گفت وگو که در دفتر محل کارش در کانون وکلای دادگستری مرکز انجام شد، در تشریح اقدامات مثبت صورت گرفته از زمان تصدی ریاستش در کانون وکلای دادگستری مرکز، اظهار کرد: عصر همان روزی که ریاست کانون مرکز را بر عهده گرفتم برگ جلب چند نفر را مقابل ما گذاشتند؛ آن ها در طول چند سال و در سطح وسیع تمبر و پروانه ی وکالت جعل می کردند.

با وجود اینکه این شکایت در دوره ی پیش و دستور جلبش از دو ماه و نیم قبل صادر شده بود فردای روز ریاستم برگ جلب را اجرا و آن ها را تعقیب کردیم.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز ادامه داد: با تصمیم این جانب و نواب محترم نسبت به دستگیری افرادی که در این امر دخالت داشتند اقدام کردیم و توانستیم جلوی یک باند را بگیریم.

در این راه هیچ تردیدی به خودمان راه نخواهیم داد.

راه اندازی سیستم نرم افزار مالی برای اولین بار در کانون مرکز وی با اشاره به نامنظم بودن امور حسابداری و مدیریت مالی کانون وکلای دادگستری مرکز از حیث شفافیت عنوان کرد: در این باره قراردادی را با یکی از مدیران مالی مجرب کشور، که مدیریت مالی صندوق حمایت را نیز برعهده داشت، منعقد کردیم و توانستیم برای اولین بار سیستم نرم افزار مالی را طراحی کنیم که ان شاءالله راه اندازی نهایی آن حداکثر تا پنج ماه دیگر محقق می شود.

می توانم مدعی شوم که با راه اندازی این سیستم برای اولین بار سیستم شفافیت مالی را با وجود سلامت و زحمات مدیران فعلی اجرا خواهیم کرد.

این کارشناس و مدیر مجرب مالی، که وظیفه اش نظارت مستمر مالی و به روزرسانی سیستم است از اول مرداد ماه امسال مشغول به کار شده و تمام امور مالی و مالیاتی ما تحتِ نظر ایشان قرار گرفته است.

استخدام های سابق کانون الزاماً بر مبنای شایسته سالاری و نیاز سنجی نبوده است رییس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به نحوه ی استخدام در ادوار گذشته ی کانون مرکز گفت: متأسّفانه در بعضی از ادوار کانون بعضاً استخدام های صورت گرفته بر مبنای شایسته سالاری، تخصص، روش نیازسنجی و تناسب نبوده است که نتیجه ی آن ناکارآمدی در برخی از امور بود.

از زمان شروع هیات رییسه تاکنون نه استخدامی کرده ایم و نه استخدامی جزء برنامه های مصوب بوده است.

به عقیده ی من باید به فکر آموزش و طبقه بندی مشاغل از وضع موجود باشیم؛ اگر هم قصد داریم از نیروی انسانی بهره مند شویم، نیازی نیست روش استخدام را برگزینیم و می توانیم از طریق مواردی مثل گرفتن خدمت از شرکت ها بهره مند شویم.

وی افزود: به دلیل وجود مشکلات مربوط به شناسه و سایر مسائل، حساب هایی به نام شخص حقیقی وجود داشت و در اولین هفته های شروع به کارم تمام این حساب های شخص حقیقی را مسدود و با مرتفع کردن موانع راهکار قانونی ای پیدا کردم تا این موارد به نام شخص حقوقی کانون وکلا و تحت نظارت مدیریت مالی و هیات مدیره باشد.

از طرف دیگر، قبل از شروع فعالیت مان، فشارهای زیادی به کانون ها و اسکودا از ناحیه ی جامعه ی وکالت وارد می شد مبنی بر اینکه هیئت مقررات زدایی، کانون وکلا را محکوم کرده و این اقدام زیر نظر وزیر محترم اقتصاد انجام شده بود.

جالب این است که جناب وزیر در جلسه ی هیئت با نایب رییس سابق کانون وکلا به شکل بسیار اهانت آمیزی نیز برخورد کرده بود.

برخلاف انتظاری که از دولت داشتیم، به نحو بسیار بدی کانون وکلا را محکوم کرد و در واقع معنای این محکومیت این بود که هر کسی می تواند وکیل دادگستری شود.

ایستادگی کانون مقابل اجرای تصمیم هیئت مقررات زدایی امینی با اشاره به تشکیل کارگروهی برای مقابله با تصمیم هیئت مقررات زدایی تصریح کرد: از وکلای این کارگروه ها درخواست کردم کار فردی انجام ندهند و تمام اقدامات مستقیماً زیرنظر این جانب انجام شود.

با پیگیری هایی که از جانب من، نواب محترم و هیات رییسه ی کانون و وکلای ما انجام شد پس از طی مراحل قانونی و با مشکلات بسیار فراوان در دیوان عدالت اداری دستور موقت گرفتیم و مقابل اجرای تصمیم هیئت مقررات زدایی ایستادیم.

از سال 91 مؤسسات غیرمجاز تشکیل شدند که کار حقوقی انجام می دادند به گونه ای که از سرهنگ و پزشک گرفته تا مهندس کشاورزی مشغول کار حقوقی و مدیریت بر وکلای جوان ما بودند.

در این زمینه نیز از طریق رایزنی با اداره ی ثبت شرکت ها و قوه ی قضاییه تمام تلاش هایی را که لازم بود در کانون مرکز انجام دادیم و اداره کل ثبت شرکت ها بخش نامه ای را صادر کرد و با این بخش نامه جلوی استمرار ثبت را گرفتیم.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به اجازه ی تأسیس اتحادیه برای مؤسسات غیرمجاز از سوی وزارت تعاون گفت: بر پایه ی این اجازه وزارت تعاون از اداره کل ثبت شرکت ها درخواست شناسه کرده بود؛ با مراجعه ی مکرر در شعبات دیوان عدالت اداری و به واسطه ی دفاعیاتی که علی الاصول یک وکیل باید نسبت به موکل خود انجام دهد.

با دستور موقت جلوی تأسیس اتحادیه و انجمن مؤسسات غیرمجاز را نیز گرفتیم در اولین روزها به طور جدی به دنبال وضع کد اخلاق حرفه ای رفتیم که در حال بررسی و تدوین است.

اکنون وکلای دادگستری ملزم به رفتار بر پایه ی منشور اخلاقی نیستند و ملاک اخلاق حرفه ای در کانون وکلا مشخص نیست.

در این زمینه دو گروه با مطالعه داخلی و تطبیقی را برگزیدم که مشغول تحقیقات هستند تا بتوانیم برای اولین بار کد اخلاق حرفه ای را وضع کنیم؛ زیرا محکوم کردن همکار به رفتار خلاف شئونات بدون تعریف مقدم از اصول اخلاق حرفه ای صحیح و منطقی نیست.

امینی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات ما در کانون وکلا این بود که به مردم و حاکمیت اعلام کردیم شاخه ای از یک جناح و تشکلی سیاسی نیستیم اظهار کرد: ما می دانیم اگر وارد جناح های سیاسی شویم، قطعاً ترکش هایی به ما اصابت خواهد کرد.

کانون وکلا نهادی سیاسی نیست بلکه صنفی-مدنی است و با حقوق مدنی و مشکلات مدنی ملت سروکار دارد؛ ما با رد وابستگی به هر یک از جریان های سیاسی خود را به اجرای قوانین کشور و دفاع از حقوق مردم متعهد می دانیم.

تلاش کردیم گفتمان را با قوه قضاییه بیشتر کنیم رییس کانون وکلای دادگستری مرکز عنوان کرد: از طرف دیگر، کوشیدیم گفتمان را با قوه ی قضاییه بیشتر کنیم و توانستیم میان کانون و قوه ی قضاییه فضای حسن نیت و گفت وگو ایجاد کنیم؛ زیرا اعتقاد داریم قاضی و وکیل دو بال عدالت هستند.

ما ستیز، تقابل و سیاسی کاری را نمی پذیریم.

قرار نیست برای اثبات استقلال جنگ و دعوا کنیم بلکه قرار است استقلال خود را حفظ و در جای خود،تمام قد دفاع و مطالبه گری کنیم.

تا امروز نیز نه من، نه رؤسای قبل و نه تمام هیات مدیره ی ادوار مختلف اجازه ندادیم که استقلال کانون وکلا نقض شود.

پس، داریم از این فضای گفت وگو استفاده می کنیم و به دنبال این هستیم که تمام تلاش خود را بکنیم تا به کمک خدا بتوانیم مسائل اساسی از جمله بازدید بدنی وکلا و رعایت بیشتر شان وکیل را حل کنیم.

وی در ادامه با اشاره به موانع موجود بر سر راه کانون وکلای دادگستری مرکز خاطرنشان کرد: چون کانون وکلا نهادی صنفی و در عین حال مدنی است، طبعاً نباید مدام درباره ی موجبات توسعه و حل مشکلات صحبت کنیم بلکه باید از موانع نیز سخن بگوییم.

اولین نکته ی قابلِ توجه این است که انتظار اتحاد کامل جامعه ی وکالت در خیلی از کشورها سخت است و خصوصاً ما نیز هنوز نمی توانیم در یک صنف و نهاد این وحدت کامل را ایجاد کنیم.

شاید این مورد مشکل عمومی جامعه باشد، ولی در درونْ جامعه ی وکالت با ایرادات بیشتری همراه است.

فرض کنیم کانون ها اتحادیه ی سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) را با هدف اتحادبخشی و هماهنگی تأسیس کرده باشند، اما ممکن است شاهد این باشیم که این نهاد بعضاً موفقیت هایی را که از تأسیسش انتظار داشتیم حاصل نکرده و حتی گاهی با خروج از شرح وظایفش ممکن است کارهایی انجام داده باشد که ناخواسته به سمت تنش، موازی سازی و نقض جایگاه کانون ها نیز برود یا حتی در دورن هیات مدیره ها.

به هرحال، همه باید با هم به دنبال صداقت و حسن نیت باشیم که شروط اولیه اتحاد و تبعاً رفع مشکلات جامعه ی وکالت هستند.

جامعه وکالت متحد است، اما اشکالاتی نیز وجود دارد امینی ادامه داد: برای مثال، ممکن است در نحوه ی اداره ی هیات مدیره ها و برخی رفتارها گلایه هایی داشته باشیم که طرحش برای جامعه ی وکالت زیبنده نیست، ولی این موانع در حدی نیست که اعلام کنیم جامعه ی وکالت متحد نیست.

اتفاقاً جامعه ی وکالت متحد است؛ این اتحاد را در چه جایی شاهد بودیم؟ هنگامی که لایحه ی جامع آمد، جامعه ی وکالت چگونه ایستادگی کرد؟ آن زمانی که طرح پذیرش و آموزش وکالت آمد چگونه با مقاومت منسجم جامعه ی وکالت مواجه شد؟! اشکالاتی در شیوه آزمون وکالت وجود دارد که باید آن ها را رفع کنیم وی در پاسخ به سوالی درباره ایرادات برگزاری آزمون های وکالت به شیوه فعلی و اینکه آیا برای برطرف کردن این ایرادات اقدامی انجام خواهد شد یا خیر، گفت: فرضاً شخصی برای کانون وکلای مرکزی شرکت می کند در حالی که اگر برای مثال در کانون اصفهان شرکت می کرد، با وجود میزان متقاضیانی که در این کانون وجود داشت و ایشان علی القاعده مطلع نبود ضریب پذیرشش بالاتر یا پایین تر می رفت.

امیدواریم اسکودا بتوانند این کار را انجام دهند.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز درباره ی آماده شدن طرح رفع ایرادات مربوط به آزمون وکالت تا سال آینده گفت: کانون مرکز باید بتواند این طرح را به مرحله ی اقناع برساند تا اجرا شود.

این طرح به یک پُروتُکل میان سازمان سنجش و کانون های وکلا و یک فکر اساسی تر نیاز دارد.

فرض کنیم یک متقاضی سال ها کوشیده، زحمت کشیده و جایی را انتخاب کرده است ولی گفته اند اگر در لحظه ی آخر فلان کانون را انتخاب می کردی، پیروز می شدی! خب این رفتار نشان می دهد ما باید تغییراتی در شیوه اجرا انجام دهیم.

انتظار من از اسکودا است زیرا همه کانون ها این امر را به اسکودا محول کردند و طبعاً به بازنگری در درون اسکودا نیاز داریم.

پیشنهاد کانون مرکز برای ظرفیت پذیرش آزمون 97، بیشتر از میزان تصویب شده، بود وی با اشاره به تعیین ظرفیت 1200 نفری کانون مرکز در آزمون وکالت 97 نیز گفت: ظرفیت این دوره توسط شخص بنده، رییس محترم دادگستری استان تهران و رییس دادگاه انقلاب تعیین شد.

پیشنهاد کانون تعداد بیشتری یعنی 1300 نفر بود و این مسئله مطرح شد، اما با توجه به ظرفیت های آموزشی دادگستری و نیازهایی که جامعه برای وکلا دارد در نهایت نتیجه به 1200 نفر رسید.

البته سیاست این کانون باز، همکاری بیشتر است.

رییس کانون وکلای مرکز با بیان اینکه ما به عنوان کانون مرکز در حال آماده کردن طرحی برای اسکودا هستیم، ادامه داد: البته باید این امر به خود اسکودا (نماینده ی کانون ها در برگزاری آزمون) محول شود تا همه ی افراد بتوانند در آزمون وکالت شرکت کنند و بدون تعیین کانون، حسب رتبه ای که می آورند و ظرفیت هایی که وجود دارد سپس کانون مورد نظرشان را برگزینند نه اینکه بر مبنای یک بخت آزمایی شرکت کنند.

قبول دارم که این یک اشکال است و باید رفع شود.

ازطرف دیگر، ممکن است یکی از ایرادات وارد این باشد که برخی زمان ها ظرفیت ها بسیار محدود بوده است.

امینی افزود: به هرحال، باید با توجه به نیازها، آموزش، شرایط دادگاه ها و همه ی این ها تصمیم گیری شود.

نگاه ما این است که باید این ظرفیت ها منطقی تر باشد، ولی راهکارش این نیست که برخی بخواهند موازی سازی کنند یا درگیر یک سری جریان ها شوند.

آن جریان ها الزاماً در فکر حل مشکلات دانشجویان یا فارغ التحصیلان نیستند، بلکه در راستای یک سری افراد و جریاناتی اند که ممکن است با نهاد وکالت دچار مشکل شده باشند و این یک ابزار باشد.

طرح پیشنهادی اسکودا فقط دربردارنده اصلاح موادی از لایحه ی استقلال وکالت است وی درباره ی طرح ارائه شده از سوی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) مبنی بر اصلاح لایحه ی استقلال وکلا عنوان کرد: اسکودا طرحی ارائه داد.

طبعاً کانون مرکز که نصف جامعه ی وکالت را به خودش اختصاص داده است و دخالت راهبردی بر اداره ی نهاد وکالت دارد سرگرم بررسی این طرح است و تا پایان شهریورماه بررسی آن را به پایان خواهد رساند.

این طرح فقط دربردارنده ی اصلاح موادی از لایحه ی استقلال وکالت است.

ما هنوز نیازی به نسخ و جایگزینی نداریم.

با اصلاح مواد می توانیم مشکلات اندک را برطرف کنیم.

کانون مرکز و اسکودا به دنبال به کرسی نشاندن الزامی شدن وکالت و هم زمان در عین حال افزایش و بالا بردن ظرفیت در چهارچوب کمیسیون قانونی هستند.

کانون مرکز در تدوین سؤالات دخالت بیشتری می کند تا احتمال خطا در سؤالات پایین بیاید امینی در پاسخ به این سؤال که آیا برگزاری آزمون وکالت در دو روز راهکار مناسبی است گفت: برگزاری آزمون در دو روز متصور نیست.

قطعاً کانون ها و تبعاً اسکودا این تصمیم را ندارند.

این قول را می دهیم که کانون مرکز در تدوین سؤالات دخالت بیشتری داشته باشد و احتمال خطا در سؤال را پایین بیاورد و این امتحان به آزمونی منطقی و جدی تبدیل شود، نه آزمون سخت گیرانه و معماگونه.

برای نظافت و بهداشت آزمون ها به روش تستی اکتفا کنیم رییس کانون وکلای دادگستری مرکز تشریحی شدن آزمون و اجرای آن را غیرممکن دانست و خاطرنشان کرد: کانون این طرح را یک سال اجرا کرد، اما مشکلات عدیده ای ایجاد شد.

عملاً تمام نهادهای پذیرنده از جمله اسکودا از این روش ها دوری کردند.

با توجه به مشکلات عدیده در مقام تصحیح، روش ما این است که برای نظافت و بهداشت آزمون ها به روش تستی اکتفا کنیم.

اگر نظارت به ما محول شده است و ادعای استقلال داریم، باید خودمان در درون ناظر خوبی باشیم وی در پاسخ به این سؤال که آیا وکلا توانستند اعتماد کامل مردم را جلب کنند، اظهار کرد: باید گفت: بله، ولی نه به طور کامل.

ولی وضعیت وکلا از بسیاری از اصناف و اقشار بهتر است و این به این معنا نیست که نکوشیم.

تردید نکنید در این دوره نگاه انتظامی و نظارت ما در مقابل متخلفین معدود و عملکردهای ناصحیح و در عین حال توجه ما به معاضدت و کمک به مردم تقویت شده است.

در این دوره، اداره ی معاضدت رابطه ی خود را با بهزیستی، کمیته ی امداد امام خمینی، سازمان محیطِ زیست، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بسیاری از اقشاری که مددجو هستند بسیار قوی تر کرده است تا بتوانیم خدمات رایگان ارائه کنیم و وجهه ی اجتماعی نهادمان را نشان دهیم.

ما دنبال انکار نیستیم.

ما اعتقاد داریم که اگر تقصیرات را برعهده ی مخاطب می گذاریم، باید یک نگاه هم به خودمان کنیم و بکوشیم ایرادات خودمان را رفع کنیم.

اگر نظارت به ما محول شده است و به حق هم ادعای استقلال می کنیم، پس خودمان حداقل در درون ناظر خوبی باشیم که هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که هدف کانون وکلا از تشکیل مرکز علمی-کاربردی چه بود و به کجا خواهد انجامید اظهار داشتند: ظاهراً هدف اولیه ی بنیان گذاران این مرکز تأسیس مرکزی علمی-پژوهشی برای توانمندسازی علمی همکاران بود، نه تولید مدرک کاردانی.

امروز به دنبال سبک سازی مرکز و رفتن به سوی آموزش های ضمن خدمت و برگزاری دوره های آموزشی هستیم.

در این دوران افراد مختلفی خصوصاً رییس سابق مرکز، جناب دکتر آقایی، زحمات فراوانی متحمل شدند و با توجه به اتمام مدت مدیریت ایشان، این هیات مدیره با یازده رای از دوازده رای مخفی، جناب دکتر کارن روحانی را به عنوان رییس مرکز برگزیدند.

نام کانون وکلای مرکز باید در قانون باقی بماند امینی در پاسخ به این سؤال که آیا در طرح پیشنهادی اسکودا محوریت کانون مرکز مورد توجه بوده است یا خیر بیان کرد: به نظر من در طرحی که اسکودا پیشنهاد داد هیچ پیش بینی برای نحوه ی ادغام و مسائل اساسی پس از ادغام وجود ندارد که خطر مشکلات اساسی آن بسیار زیاد است و عملاً در آن محوریت کانون مرکز نیز از بین رفته است، ولی اعتقاد دارم کانون مرکز همواره سدی ستبر بوده است که باید وجود داشته باشد و نامش باید در قانون باقی بماند.

در غیر این صورت، جامعه ی وکالت متحمل زیان خواهد شد.

درحالی که، می دانیم تقریباً تمام بحران های اساسی اخیر در درون هیات رییسه ی کانون مرکز حل شد.

کانون مرکز در طرحی که پیشنهاد خواهد داد می کوشد تا این همراهی را در کنار سایر کانون ها داشته باشد و استقلال کانون ها مطلقاً نقض نشود.

اگر امروز استقلال کانونی توسط اسکودا یا سایر کانون ها نقض شود، بعداً توسط تمام نهادها پی درپی نقض خواهد شد.

پس، بهتر است خودمان احترام این نهاد و از جمله جایگاه کانون مرکز را رعایت کنیم.

اصولا موازی سازی ها از ضعف و عدم تحمل نظم منطقی است.

متأسّفانه اصرار بر تعجیل در ارائه ی طرح ناقص و نامناسب در این مقطع، و آن هم اصرار عده ای از همکاران و از درون جامعه ی وکالت صحیح نیست.

روند مذاکرات برای آزادی مشروط عبدالفتاح سلطانی امیدوارکننده است رییس کانون وکلای دادگستری مرکز درباره ی اقدامات کانون وکلا برای زندانی های سیاسی و امنیتی مانند عبدالفتاح سلطانی، وکیل بازداشتی، گفت: یکی از مسائلی که در تمام مذاکراتمان با مسئولین قضایی کشور مطرح کردیم درباره ی بهره مندی همکاران محبوسمان، از جمله آقای سلطانی، از آزادی مشروط و مرخصی بود.

روزی که فرزند جوان ایشان درگذشت صبح زود با دادستانی تهران صحبت و مکاتبه کردیم و آن ها هم این موضوع را در دست پیگیری داشتند.

روز بعد هم نامه هایی را به مدیران سیاسی و قضایی کشور فرستادیم و با توجه به شرایط اخیر ایشان درخواست داشتیم که نسبت به آزادی مشروط ایشان اقدام شود.

قطعاً کانون وکلا پیگیری می کند، ولی طبعاً تصمیم گیری با مراجع محترم قضایی است.

مذاکرات در این زمینه را مثبت دیدم و به نظرم امیدوارکننده است.

قوانین موجود ظرفیت برخورد قاطع با بزهکاران از جمله مجرمین اقتصادی را دارند رییس کانون وکلای مرکز در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به استجازه رییس قوه قضاییه از رهبری، موضع کانون وکلای مرکز و دیدگاه شما در این رابطه چیست؟ تصریح کرد: مسلم است که برخورد با فساد اقتصادی که مورد توجه و تأکید مقامات کشور قرار گرفته، ارزشمند و در نظر مردم پسندیده است و وکلا نیز با همه مردم و مدیران همدل و همراه هستند.

از نگاه ما قوانین کشورمان ظرفیت کامل اجرای عدالت و برخورد قاطع با بزهکاران از جمله مجرمین اقتصادی را دارد و به نظر می رسد مقصود رهبر انقلاب نیز مبارزه جدی و مطابق با قوانین و اصول مسلم جزایی با فساد اقتصادی و آن هم بدون چشم پوشی و تعلل است؛ کاری که با دادگاه های تخصصی به جای دادگاه های اختصاصی و آن هم از ظرفیت قانونی ممکن است.

وی ادامه داد: امروز حتی بدون ضرورت اصلاح قوانین و با قانون مجازات اسلامی، مقررات آیین دادرسی کیفری و اصول حاکم نیز امکان رسیدگی قاطعانه، با سرعت و رعایت عدالت در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری، ریاست محترم قوه قضاییه و دیگر بزرگان و مسئولین محترم فراهم است.

ضمناً با اعتماد دادگاه ها به همه وکلای دادگستریِ دارنده پروانه معتبر و پذیرش آنها در این دادرسی ها و همه دادرسی ها، که حکم قانون و جزء اصول است، باز ثابت خواهد شد که وکلا ضمن کوشش برای حفظ سلامت و دقت دادرسی، همراه با نظام قضایی برای اجرای عدالت می کوشند و موجب وجاهت دادرسی ها، رفع اشتباهات احتمالی و جلوگیری از تخریب های بیرونی هستند.

تکیه بر قانون اساسی و قوانین کشور، که راه نجات کشورها از هر گونه نابسامانی و بی عدالتی احتمالی است، سرلوحه ی کار وکیل دادگستری نیز است.

امینی در پایان گفت: کانون وکلا بارها اعلام کرد که تبعیض بین وکلا اقدام ناصحیح مجلس پیشین بوده و ضرورت دارد این مجلس تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری را نسخ کند.

فرهاد صمدی پور- طیبه بیات؛ ایسنا انتهای پیام
کلید واژه ها: کانون وکلای دادگستری - دادگستری - مالی - مدیر - رییس قوه قضاییه - مدیریت مالی - قوه قضاییه - نرم افزار - وکالت - اولین - قضایی - مفسدان اقتصادی - مدیران - انتخاب - مدیریت - دانشگاه آزاد - آزمون - رهبری - امینی - امور مالی - آزاد - نامه - حقوق - انتخابات - حسابداری - کارشناس - دانشگاه - استقلال - استخدام - دستگیری

آخرین اخبار سرویس:
واکنش شهردار تهران به خبر رد صلاحیتش

انتصاب سرپرست های 11 استانداری

ضرورت اجرای طرح امضای الکترونیکی برای مقابله با جعل اسناد

وزیر بهداشت: از مرحوم نوربخش نام نیک باقی ماند

فرزندان خود را برای پیوستن به حوزه علمیه تشویق کنید

اگر چشمان این دختربچه آبی بود...! +عکس

لاریجانی: ایران و عراق به هم پیوند خورده اند

رهبر انقلاب: در کنار برادران عراقی خواهیم بود

مقایسه مشاغل پولساز ایران و جهان

روایتی از نامه سرنوشت ساز رهبر انقلاب در سال 59

آخرین اخبار از خرید هواپیمای سوخو 100 روسی از سوی ایران

فرماندهی معظم کل قوا ضوابط بازنشستگی مدیران امنیتی را تعیین می کنند

دادستان نظامی استان گلستان: اگر در اسکورت مدیران تأمین اجتماعی قصوری بوده، برخورد قاطع می کنیم/ با هیچ کس تعارف نداریم

استفاده نادرست از رسانه های نوین از عوامل افزایش اضطراب و افسردگی است

چه اعمالی انجام دهیم که حتی پس از مرگ هم پاداش بگیریم؟

تیپ بیش از حد شاد «شراره رخام» /عکس

نمایی زیبا از سد دِز/ عکس

صرف هزینه 4 میلیون دلاری برای واردات دستکش معاینه

آیا میانجی گری سازمان ملل منجر به بازگشت ثبات در لیبی می شود؟

اثرات شگرف نماز شب در کلام پیامبر اکرم(ص)

باید دلیرانه جلوی جنازه ام قدم بزنید

رمز موفقیت در دنیای استارت آپ ها

بزرگترین سازنده حسینیه در جهان و پروفسور مغز و اعصاب از اثرات کار خیر می گوید

درخشش ستارگان موسیقی ایران در شب جشن استقلال لهستان

ملاحظه دشمن وقیح را نکنید /دیوار بلند گرانی /جانشین در غیاب رییس کیست

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد شنیدن صدای نامحرم

مدیر کل امور بین الملل مجلس: روابط ایران و عراق، راهبردی و مستحکم است

به رییس جمهور چه گفتم؟

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد لمس نامحرم

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد نطر؛لمس، صدای نامحرم

تغییر و تحولات در حزب ندای ایرانیان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیران جدید این وزارتخانه را منصوب کرد

ضرورت مقابله با فرقه ها و جریان های انحرافی

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد احکام حجاب

انتظامی کلیددار موقت سازمان سینمایی شد

درخشش ستارگان موسیقی ایران در شب جشن استقلال لهستان

آیا مهریه قابل تعدیل است ؟

آیین تکریم از کتابداران

مراسم رونمایی از کتاب مکتب اجتهادی آخوند خراسانی

آقایان انصاری! چرا خود را بازنشسته اعلام نمی کنید؟! / لااقل بودجه بیت المال را بگونه ای شفاف سازی کنید

اعتراض محسن یگانه به برخورد نامناسب با نوازندگان خیابانی در رشت/ عکس

تصویری فوق العاده زیبا از بزرگترین غار دنیا

دستگیری 13 عضو یک شرکت هرمی در نوشهر

آخرین آمار بازگشت دانشمندان ایرانی مقیم خارج به کشور

دیدار رییس جمهوری عراق با مقام معظم رهبری

تاکید نماینده ولی فقیه بر اجرای راهکارهای افزایش زاد و ولد در کشور

دیدار رییس جمهوری عراق با مقام معظم رهبری

سخنرانی بهشتی با مجوز و بدون هیچ منع قانونی بود

شناسایی موقوفه چندمیلیاردی در استان فارس

اگر امروز شاهد پیشرفت هستیم دلیلش وجود امنیت است

فرماندار اصفهان از سمت خود استعفا کرد

پیام ها و دستاوردهای سفر صالح

راه نجات از وضعیت خسارت بار اقتصادی

دوربرگردانِ  فرهنگی

اهداف طرح تعطیلی پنجشنبه های مدارس محقق نشده است

ایران محور گفتگوی مقامات ارشد اتحادیه اروپا و ترکیه

20درصد بازار عراق در اختیار اجناس ایرانی است

فال روزانه یکشنبه 27 آبان 1397

ترامپ جواب پس داد

آیا می دانید نزدیکترین حالت بندگان به خدا چه زمانی است؟

رمز و راز هایی از نحوه کنترل عصبانیت

جزییات3خبر ویژه امروز یکشنبه 27 آبان ماه 1397

بررسی مرگ نوربخش و تاج الدین در پزشکی قانونی

رحمتی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی شد

انتظامی از انتخابات نماینده مدیران مسئول انصراف نمی دهد

رحمتی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی شد

آغاز طرح پاییزه کتاب در گیلان

برخورد جدی با اخلاگران اقتصادی در جامعه

در پی قانون منع بکارگیری بازنشستگان از سمت خود استعفا داد

استانداران بازنشسته رفتند/ سرپرستان 11 استانداری کشور منصوب شدند

اتصال راکت به بویینگ 747؛ توریسم فضایی تحقق می یابد؟ [تماشا کنید]

نوازندگی در خیابان جرم است؟

فراز و فرود قدرت میرزا تقی خان امیرکبیر

چرا اقتصاد رفتاری مهم است

امام جمعه اهل سنت زاهدان: نیاز به مدیرانی که فقط نماز می خوانند، نداریم

پرونده حادثه قطار تبریز-مشهد پس از 2 سال هنوز باز است

آقای مطهری! به محتوای قانون تمکین کنید

تاکید نماینده ولی فقیه بر اجرای راهکارهای افزایش زاد و ولد در کشور

سنندج میزبان چهارمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر رهبر معظم انقلاب

صاحبان تریبون ها از پمپاژ مسائل منفی جامعه خودداری کنند

لاریجانی: شرایط برای نظام بانکی باید تسهیل شود

حمایت نجفی خوشرودی از سخنان ظریف درباره پولشویی

این طرف یا آن طرف؟!

وزیر بهداشت: سند درمان کشور تصویب شد/ این سند از پارتی بازی ها جلوگیری می کند

میانگین ساعت کار روزانه کودکان کار: 10 تا 12 ساعت

فرماندار اصفهان از سمت خود استعفا کرد

احیای دریاچه ارومیه با شکست مواجه شده؟

گزینه های جدی استانداری اصفهان چه کسانی هستند؟/ ماجرای حمله به مطهری در گلپایگان

مردم خدمات پسرم را اکرام کردند/مراسم ترحیم دکتر نوربخش قدردانی از خدمات او بود

80 درصد وضعیت فعلی، نتیجه اجرا شدن سیاست های نیلی و دوستانش است

نصب پیام رسان های داخلی اجباری می شود؟!

مهلت 20 روزه به رانندگان امداد خودرو و جرثقیل های مستقر در جاده چالوس

علی اکبر صالحی: جهاددانشگاهی مولود مبارک انقلاب اسلامی است

شکرالله حسن بیگی سرپرست استانداری تهران شد

استقبال با لباس کردی از رییس جمهور عراق در فرودگاه / عکس

سرانه پستی هر ایرانی چند مرسوله است؟

اعتراض محسن یگانه به برخورد نامناسب با نوازندگان خیابانی +عکس

شورای اداری استان یزد

شرایط برای نظام بانکی باید تسهیل شود

شب شعر کتاب در شاهدیه یزد

از تلاش برای رفع اشکالات آزمون وکالت تا واکنش به نامه اخیر رییس قوه قضاییه به رهبری

از تلاش برای رفع اشکالات آزمون وکالت تا واکنش به نامه اخیر رییس قوه قضاییه به رهبری