مطالب مرتبط:
چرا 15 هزار سپرده گذار موسسات غیر مجاز مراجعه نکردند؟/ آیا حساب ها ساختگی است؟
بهزاد نبوی: چرا فکر می کنیم یا باید با امریکا جنگید یا نوکرش بود؟ آیا راه دیگری نداریم؟
آیا در کارآفرینی شریک داشتن خوب است؟
بهزاد نبوی: مشکل براندازان اصلاح طلبان اند / چرا شما فکر می کنید یا باید نوکر آمریکا بود یا با آمریکا جنگید؟ آیا راه دیگری نداریم؟ / از هرنوع اقدام تحریک آمیز و ماجراجویانه جدید که اروپا و حتی روسیه و چین را در مقابل ما قرار داده و تسلیم فشارهای آمریکا خواهد کرد، اجتناب کنیم
برنامه های ستاد غدیر نباید مختص دهه امامت و ولایت باشد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 مرداد 1397 ساعت 23:222018-08-17سياسي

چرا آیه محکم و صریحی راجع به امامت وجود ندارد؟! / آیا در مخالفت با غدیر 120 هزار صحابه شریک بودند؟


حجت الاسلام والمسلمین نجم الدین طبسی با اشاره به شبهات طرح شده در زمینه غدیر، گفت: امروز شبهه طرح می کنند و اینطور می اندیشند که این شبهات جدید است در صورتی که هزاران سال قبل پاسخ آن در کتب ما آمده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین نجم الدین طبسی، در همایش آموزشی معارفی ایام غدیریه در مدرسه علمیه عالی نواب مشهد با اشاره به شبهات طرح شده در زمینه غدیر، گفت: امروز شبهه طرح می کنند و این طور می اندیشند که این شبهات جدید است در صورتی که هزاران سال قبل پاسخ آنها در کتب ما آمده است.

مخالفت با غدیر، مخالفتی بی سابقه در طول تاریخ است/ غدیر با عاشورا تفاوت داردوی با بیان این که غدیر با عاشورا تفاوت دارد، چراکه در عاشورا خودشان حاضرند وارد گود شوند و اظهار ناراحتی می کنند چون طرفشان شمر و ابن زیاد و عمر سعد است، لذا ممکن است همراهی هم بکنند، اما در غدیر این چنین نیست، گفت: در جریان غدیر هیچ یک همراهی نمی کنند بدین جهت که رموزشان و فلسفه مصداقی شان زیر سؤال می رود و هستی شان به خطر می افتد.

این محقق حوزوی با بیان این که وقتی رموز و شخصیت ها زیر سؤال رفت، قطعا کل اعتقاداتشان نیز زیر سؤال می رود، لذا برای حفظ اعتقادات خودشان موضع تندی می گیرند، ابراز کرد: عده ای این چنین می گویند که پیامبر گرامی اسلام(ص) وصیت خلافت نکرده و هرچه در این زمینه گفتند داستان بوده است.

وی با بیان این که ابن کثیر هشتصد سال قبل در کتاب خویش شبهه ای نقل کرده و امروز نیز در شبکه های ماهواره ای همین شبهه را طرح می کنند و می گویند معقول نیست 120 هزار صحابه و کسانی که در جنگ ها جان نثاری کردند بیایند، خیانت کنند و با حرف پیامبر(ص) مخالفت کنند، گفت: حال سؤال ما این است که مگر مخالفت صحابه با پیامبر گرامی اسلام(ص) تازگی دارد.

این محقق حوزوی ادامه داد: در جریان حدیبیه پیامبر گرامی اسلام(ص) این چنین فرمودند که من از احرام بیرون می آیم شما هم بیرون بیایید که یک نفر از صحابه بیرون نیامدند، تعابیر زشتی به پیامبر(ص) نسبت دادند؛ بنابراین در پاسخ به این شبهه می توان فهمید که پس مخالفت جدید نیست چراکه صحابه پیامبر معصوم نبودند.

حجت الاسلام والمسلمین طبسی با بیان این که هرجا جریان نفاقی بود، حضرت علی(ع) با آن مخالفت می کردند که به همین سبب طبیعی است برخی ها با ایشان مخالفت کنند، بیان کرد: این مخالفت ها تازگی نداشته و در زمان حیات پیامبر گرامی اسلام(ص) با ایشان و با حضرت علی(ع) مخالفت های زیادی کردند چه برسد به پس از رحلت رسول گرامی اسلام(ص).

آیا در مخالفت با غدیر 120 هزار صحابه شریک بودند؟وی با بیان این که در شبهه دیگری، عده ای این چنین می گویند که آیا در مخالفت با غدیر 120 هزار صحابه شریک بودند و یا آیا در مدینه هنگام رحلت پیامبر(ص) همان 120 هزارتایی که در غدیر بودند آنجا بودند، بیان کرد: در اینجا پاسخ منفی است چراکه خیلی ها متفرق شدند و در آن زمان جمعیت مدینه به 5 هزار نفر می رسید.

این محقق حوزوی با بیان این که مدینه زمان پیامبر(ص) همین مسجد النبی فعلی با توسعه است و مسجد النبی فعلی کل مدینه بود که همه مسلمین آنجا نبودند، بلکه عده ای بودند و مخالفت با ثقیفه هم شد، خاطر نشان کرد: در کتابی که به همین عنوان تالیف کرده ام، اسم افراد را به شناسنامه معرفی کردم که مخالفت با سقیفه و حرف هایشان را آوردم، آن طور که برخی هایشان می گوید مخالفین 700 نفر بودند و آنانی که بودند نیز به اختیار آنان نبودند.

حجت الاسلام والمسلمین طبسی با بیان این که عده دیگری نیز این شبهه را مطرح می کنند که اگر علی بن ابی طالب(ع) خلیفه از جانب خداوند بود، پس چرا با فلانی بیعت کرد، گفت: این شبهه نیز رد می شود، چه کسی گفته که حضرت علی(ع) با فلانی بیعت کرده و مرحوم سید مرتضی و همچنین استادش شیخ مفید و سایر محققین در طول تاریخ این چنین بیان کرده اند که بیعت نکرد.

وی افزود: آنان خودشان هم نقل می کنند که عده ای در خانه با چماق و حمله مسلحانه ریختند که اگر این بیعت است قبول است، چراکه مولا را به زور آوردند، دست ها را باز کردند، انگشتان را جمع کرده بود، همه به زور آمدند انگشتان را باز کنند تا دست باز باشد و بیعت کنند اما نتوانستند؛ بنابراین این که علی بن ابی طالب با آنان بیعت کرده درست نیست.

چرا آیه محکم و صریحی راجع به امامت وجود ندارد؟این محقق حوزوی با بیان این که برخی این شبهه را مطرح می کنند که چرا آیه محکم و صریحی راجع به امامت وجود ندارد، اظهار کرد: در پاسخ به این شبهه باید گفت اگر بناست همه چیز را قرآن بیان کند، پس پیامبر(ص) نقششان چیست.

فرض کنید آیه صریح و محکم نیامده باشد آیا پیامبر اکرم(ص) قولش محکم نیست؟حجت الاسلام والمسلمین طبسی افزود: در حقیقت از روز اول پیامبر در مجالس و محافل مختلف به این تصریح داشتند؛ آیا این کفایت نمی کند؟ و سوال دیگر ما این است که شما دلیل بیاورید که امامت باید فقط از طریق قرآن باشد.

چرا پیامبر علی بن ابی طالب(ع) را مسئول خوابیدن در بستر خود کردند؟وی با بیان این که عده دیگری می گویند که پیامبر اکرم(ص) آن شب به علی بن ابی طالب(ع) گفتند در جای من بخواب؛ اگر علی بن ابی طالب(ع) وصی بود، چرا ایشان را در معرض خطر انداخت، بیان کرد: عده ای خیال می کنند که این شبهه شبهه جدیدی است، در صورتی که همین شبهه را سعد اشعری گفت؛ در پاسخ باید گفت که امیر مومنان(ع) را اگر نگه داشتند بدین سبب بود که این ماموریت جز از عهده امیر مومنان(ع) بر نمی آمد؛ همچنین پیامبر گرامی اسلام(ص) در زمان خود نقل کردند که خلافت بعد از من 30 سال است، یعنی 30 سال شروعش با این فرد و پایانش نیز با او است.

قدمی از اعتقادات خود عقب نمی نشینیم/ جریان غدیر متواتر استاستاد حوزه علمیه قم افزود: در رابطه با اهل سنت و دیگر ادیان و شبهات ارائه شده ما قدمی از اعتقادات خود عقب نمی نشینیم و به فرمایش مولایمان عقب نشینی نخواهیم داشت، اما در عین حال باکسی که اینها را قبول ندارد، دعوا نداریم.

حجت الاسلام والمسلمین طبسی با بیان این که عده ای این شبهه را طرح می کنند که اگر این قضیه درست باشد شیعه چطور اعتقادات خود را بر قصه تاریخی بنا می کند؛ پس اعتقادات ضعیف است؛ علامه امینی از صحابه نقل کردند و تابعین نقل کردند که این جریان، تاریخی نیست، بلکه متواتر است و اعتقادات شیعه بر امر تاریخی نیست؛ شمایید که اعتقادات خود را بر اساس ضعیفی بنا نهاده اید.

اگر خلافت مساله کم اهمیتی است، پس چرا شما آن را این اندازه بزرگ کرده اید؟وی با بیان این دیگه عده دیگری این شبهه را طرح می کنند که خداوند برای زنبور و مورچه آیاتی آورده، اما در زمینه امامت که از ارکان و اصول دین بود، سخنی نگفته و نامی در قرآن نبرده است، گفت: عده ای بر این اساس نتیجه می گیرند که قضیه امامت و خلافت از قضیه مورچه و زنبور کمتر است.

حال سوال ما این است که اگر از اینان کمتر است چرا چیزی که از مورچه و پشه کمتر است اینقدر به آن بها می دهید و می گویید کسی که خلافت اینان را قبول نداشته باشد، عملش پذیرفته نیست.

در حقیقت اگر خلافت اینقدر بی ارزش بوده است، پس چرا اینقدر شما بزرگ کرده اید؛ به آن بها داده اید و اگر کسی موضعی بگیرد می گویید نجس است؛ چر اینقدر بها می دهید و مرزبندی کرده اید.

باید پیام غدیر اشاعه پیدا کندحجت الاسلام والمسلمین طبسی با بیان این که در طول تاریخ راجع به غدیر فراوان صحبت شده و با همه حذفیات و فشارهایی که بر نویسندگان وارد شده مدارک زیادی می آورند، خاطر نشان کرد: نویسندگان در تاریخ حق تحت تعقیب بودند، قلمشان را می شکستند و کسانی که سخنی می گفتند و یا چیزی می نوشتند آنان را نابود می کردند، اما پیام غدیر تا به امروز رسید که باید بیش از این اشاعه یابد.


کلید واژه ها: عاشورا - شبکه های ماهواره ای - پایگاه اطلاع رسانی - شبکه های ماهواره - امروز - جدید - اطلاع رسانی - مدرسه علمیه - صورتی - تفاوت - خبرگزاری - ماهواره - داستان - همایش - نثاری - فلسفه - طبیعی - رسانی - اطلاع - خیانت - مدرسه - آینده - تاریخ - گزارش - شبکه - مشهد - عالی - کتاب

آخرین اخبار سرویس:
چرایی مقاومت برخی در برابر قانون منع به کارگیری بازنشستگان

پیام تسلیت وزیر اطلاعات در پی درگذشت حجت الاسلام مصطفی جان نثاری

روحانی:جوان ها باید مدیریت ها را برعهده بگیرند

نظر 6 نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ظریف درباره پولشویی

کتاب را نباید حبس کرد

مدل‎های طراحی با حنا روی دست+عکس

حضور دو و نیم میلیون نفر در راهپیمایی اربعین حسینی در تهران

روز قم نامگذاری شد

علت کارشکنی اصلاح طلبان در مسیر شهردار شدن هاشمی

چرایی مقاومت برخی در برابر قانون منع به کارگیری بازنشستگان

پنج شب، پنج کتاب، پنج شخصیت

راه انتخابی آمریکایی ها غلط است و حتماً شکست می خورند

ایران قدرت بازدارنده در برابر تمام دشمنان امت است

عناوین روزنامه های سیاسی 24 آبان 97/ میراث آخوندی +تصاویر

تفاهم نامه ای برای اشاعه حفاظت بین المللی از بناهای تاریخی

سردار سلیمانی خواب را از چشم ناوگان آمریکا گرفته است

تعبیر خواب موش در حال فرار - فرار کردن موش در خواب چه تعبیری دارد؟

مشکل از میز نیست، ایراد از نیت به جز خدمت ماست/ باید بیشتر با جوانان دوست باشیم

سردار سلیمانی خواب را از چشم ناوگان آمریکا گرفته است

نماینده ولی فقیه در کردستان: پیشرفت های علمی کشور مرهون عمل به قرآن است

چیت چیان استاندار آذربایجان شرقی میشود

ماجرای گرانی، تعطیلی و کنسرت بروها

استخدام مهندس نرم افزار در شرکت مهندسی موج پژوه آزما

خوزستان به حالت آماده باش درآمد

دعوت معاون مطبوعاتی از مدیران رسانه ها برای شرکت در انتخابات هیات نظارت

عروسک زنده در خانه زوج جوان+عکس

عکس:مزار استاد آیت الله العظمی بروجردی در اصفهان

تلاش برای افشای نام افراد مشمول قانون«منع به کارگیری بازنشستگان» جزء حقوق قطعی رسانه ها است

ناوگروه نیروی دریایی بزودی عازم ایتالیا می شود

صدای گروههای خاموش را بشنویم

پاسخ یک پیام، مقاومت 44702

راهکار امام علی(ع) درباره راه کوتاه کردن آرزوها

آب را گِل نکنید!

میزگرد بررسی FATF درصداو سیما برگزار شود

نظر 6 نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ظریف

اجرای ارکستر سمفونیک تهران

نشست «آیین آواز » با حضور علی اصغر شاه زیدی

کارنامه 40 ساله کتاب در ایران

تکذیب ریاست آخوندی بر شرکت ملی نفت

جنایات رژیم های فاسد از نگاه مردم آزادی خواه جهان پنهان نمی ماند

نشانه های یک رابطه شاد و سالم در زندگی چیست؟

مهدی بلوریان اجرای ارکستر سمفونیک تهران

انصارالله: منصور هادی دچار مرگ بالینی شده است

فرصت ایران در اجلاس بین المللی تعاون آسیا و اقیانوسیه

حکم سجده زیارت عاشورا برای بانوان چیست؟

تصاویر/ درس اخلاق آیت الله العظمی مکارم شیرازی

تصاویر/ مراسم گرامیداشت شهید حجت الاسلام دهقانی در مدرسه علمیه ملاصادق قم

مهرداد بهار | اسطوره اسطوره شناسی ایران

فتاوای آیت الله العظمی وحید خراسانی (مدظله) در مورد احضار ارواح

فتاوای آیت الله العظمی سیستانی (مدظله) در مورد احضار ارواح

ضرغامی بالاخره به علت صبحانه های عجیبش جواب داد!

فتاوای آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله) در مورد احضار ارواح

فتاوای آیت الله العظمی بهجت (قدس سره) در مورد احضار ارواح و اجنه

سایه پررنگ تردید بر سر شهردار شدن حناچی

برای شناخت دقیق ماهیت هالیوود باید سینمای یهود را بشناسیم

چیزی را با زور به فرزندانتان نقبولانید

شهرداری ها نیازمند قانون جامع منسجم و به روز هستند

منتظر اعلام نظر هیات حل اختلاف در باره شورای شهر هستیم

دانلود آهنگ جدید ماکان باند بنام شکلات

دانلود آهنگ جدید میثم مدرسی بنام بی بی دل

سالروز پرتاب بوران ؛ کیهان پیمای ناکام

پیام تسلیت وزیر اطلاعات در پی درگذشت حجت الاسلام مصطفی جان نثاری

تصاویر/ دیدار اعضای شورای عالی حوزه با آیت الله العظمی نوری همدانی

تصاویر/ همایش ملی المیزان و علوم انسانی اسلامی در دارالقرآن علامه طباطبایی

وسایط نظامی-کیمیاوی روسیه خبرنگار امریکایی را متعجب ساخت + ویدیو

پوسترهای شهادت امام حسن عسکری (ع)

متن روز کتاب و کتابخوانی

متن تسلیت شهادت امام حسن عسگری

پیام تسلیت وزیر اطلاعات در پی درگذشت حجت الاسلام مصطفی جان نثاری

دانلود آهنگ جدید ابوالفضل نکویی بنام نگاه

انصارالله یمن اخبار مربوط به تحویل بندر الحدیده را به شدت رد کرد

تا اطلاع ثانوی از ساخت سریال شهید حججی خبری نیست

عطایی: اقتصاد نشر رها است

سومین سالگرد 3 شهید مدافع حرم

نگذاریم علوم سکولار در مغز جوانان دانشگاهی نفوذ پیدا کند

روز ورود حضرت معصومه(س) روز قم نامگذاری شد

دستگیری معاون آموزش وپرورش مانه و سملقان/ تشکیل پرونده تخلف 5 میلیارد ریالی

شهرداران به دنبال خلاقیت باشند

دیدار ساکنان محله درخت سبز بندرعباس با استاندار ونمایندگان

شهرداران به دنبال خلاقیت باشند

تاکید سردار سلامی بر حفظ شرایط مناسب روحی و جسمی تمامی نیروها

توضیح المسائل موضوعی و نهادی تولید نماییم

حداد عادل: به خاطر معادل سازی از ما شکایت کردند

دیدار دریادار خانزادی با فرماندهان نیروهای دریایی چین و روسیه

وکلا فعالانه در امر قانون گذاری مشارکت کنند/ باید از استقلال نهاد وکالت دفاع کنیم

امریکا چین را به جنگ سرد تهدید کرد

شهردار جوانرود بازداشت شد

میزگرد بررسی FATF درصداو سیما برگزار شود

عملیات اجرایی جمع آوری فاضلاب درمحله درخت سبز بندرعباس

احتساب رایگان مدت سربازی به سوابق بیمه افراد متقاضی

حداد عادل: به خاطر معادل سازی از ما شکایت کردند

دانشمندان دلیل فشار خون بالای سالمندان را نام بردند

ویژه برنامه های رادیو ایران به مناسبت آغاز ولایت امام زمان (عج)

ترتیل صفحه 507 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

احادیث تصویری از ائمه اطهار علیه السلام

شهردار بروجرد استعفا داد

تقویت احتمال بازگشت آخوندی و کرباسیان به دولت / وزرای سابق در انتظار چراغ سبز زنگنه

نیلی از دستیاری رییس جمهوری در امور اقتصادی استعفا داد

مردم عمل می خواهند نه قول بی عمل/ بگیر و ببند آخرین گزینه باشد

سلاح ارزان امریکا

چرا آیه محکم و صریحی راجع به امامت وجود ندارد؟! / آیا در مخالفت با غدیر 120 هزار صحابه شریک بودند؟

چرا آیه محکم و صریحی راجع به امامت وجود ندارد؟! / آیا در مخالفت با غدیر 120 هزار صحابه شریک بودند؟