مطالب مرتبط:
جهانگیری: بزودی همه شخصیت های نمادین کشور کنار هم قرار خواهند گرفت/ دولت در هر شرایط نیاز های اصلی مردم را تامین می کند/ وظیفه ما شناخت دقیق و مسئولیت پذیری نسبت به مسایل پیش رو است
جوسازی مدعیان اصلاحات علیه یک وظیفه قانونی /سؤال از رییس جمهور نشانه دست بی نمک دولت است!
سکوت مدعیان اصلاحات از شرمندگی است یا فرار از مسئولیت؟!
سکوت مدعیان اصلاحات از شرمندگی است یا فرار از مسئولیت؟!
دولت آمریکا فشار و اخاذی را به جای سیاست ورزی دنبال می کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 مرداد 1397 ساعت 23:022018-08-17سياسي

فشار مدعیان اصلاحات به دولت برای فرافکنی به جای مسئولیت پذیری


مدعیان اصلاح طلبی طرح سوال از رییس جمهور را فرصتی طلایی برای بهره برداری نامشروع سیاسی از روحانی قرار داده اند.

- "، روزنامه آرمان در مطلبی نوشت: روحانی باید در صحن علنی مجلس به مردم بگوید ای مردم عده ای در کشور درصدد به زانو درآوردن دولت منتخب شما هستند.

او باید درباره آنها که دولت پنهان هستند افشاگری کند.

ترفند نخ نما برای پوشاندن ناکارآمدییکی از انتقادهای جدی به دولت یازدهم این بود که مجموعه دولت در اغلب موارد با پروژه های جنگ روانی، گفتاردرمانی را بر اقدام و عمل ترجیح می داد.

در این روش حل مشکلات اساسی به آینده - مانند دوران پسابرجام - حواله داده می شد و اقدام قابل توجهی انجام نمی شد.

علاوه بر این تمامی مشکلات و کم کاری ها را به دولت قبل و منتقدان دولت حواله می داد و برای حل آن راهکار ارائه نمی کرد.

در نهایت دولت با دوقطبی سازی و دامن زدن به مجادلات غفلت آور، ذهن مردم را از مطالبه کارنامه و کارآمدی دولت منحرف می کرد.

در طول چهارسال نخست دولت یازدهم با فرافکنی به نام دولت قبل مواجه بودیم و اکنون در حالی که یک سال از دوره دوم دولت تدبیر و امید می گذرد، متاسفانه فرافکنی ها برای پوشاندن ناکارآمدی و عدم برنامه داشتن دولت همچنان ادامه دارد و در شکل جدید فرافکنی دولت و حامیانش با ترفندی نخ نما با چیزی خیالی به نام دولت پنهان روبه رو هستیم.

مدعیان اصلاحات طرح سؤال از رییس جمهور را فرصتی طلایی برای تله گذاری و بهره برداری نامشروع سیاسی از روحانی قرار داده اند تا به اهداف باندی خود نائل شوند.

زیرآبی ضدانقلاب در پروپاگاندایی به وسعت خزر!روزنامه ایران در شماره روز پنجشنبه در سرمقاله خود نوشت: کنوانسیون تعیین رژیم حقوقی دریای خزر در حالی به امضای سران 5 کشور ساحلی دریای خزر رسیده است که پیرامون بحث مالکیت ایران از این دریا پس از فروپاشی شوروی سابق مباحث زیادی مطرح شده است.

بسیاری از منتقدان در حالی به این موضوع می پردازند که به نظر می رسد از گذشته تاریخی دریای خزر و مفاد معاهدات گلستان و ترکمانچای مطالعه دقیقی نداشته اند.

پیشینه رژیم حقوقی دریای خزر به دو عهدنامه گلستان و ترکمانچای که به ترتیب در سال های 1813 و 1828 منعقد شد، بازمی گردد.

ایران بر اساس این عهدنامه ها به ویژه پیمان ترکمانچای، از داشتن نیروی دریایی نظامی در دریای خزر منع شد و تنها کشتی های جنگی روسیه حق حضور در دریای خزر داشتند و مجاز بودند تا سواحل ایران نیز حرکت کنند.

ایران افزود: ایران و روسیه پس از گذشت نزدیک به دو قرن از امضای دو معاهده یادشده در سال های 1921 و 1940 موافقتنامه هایی را امضا کردند که در این اسناد از دریای خزر به عنوان دریای ایران و شوروی یاد شده و به همین واسطه برخی از این عبارت برداشت دریای مشترک یا بحث پنجاه- پنجاه را مطرح می کنند.

یعنی بر پایه این اسناد، گفته شده است که دریای خزر، دریای ایران و شوروی است و هر دو کشور می توانند به طور مساوی از آن بهره برداری کنند.

اما چرا بر اساس این اسناد، سهم ایران نمی تواند 50 درصد باشد؟ اول اینکه این اسناد هرگز درباره حق مالکیت ایران و شوروی بر بستر و زیربستر دریای خزر صراحت نداشته است و این بحث را مسکوت گذاشته است.

دوم آنکه اگر دریای خزر به استناد قراردادهای 21 و 40 براساس 50 درصد برای ایران و 50 درصد برای 4 کشور دیگر برآمده از دل شوروی سابق در نظر گرفته شود، دراین صورت بخش بزرگی از سواحل کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان در محدوده ایران قرار می گیرند و عملاً چنین مدلی امکانپذیر نیست و برخلاف قواعد حقوق بین المللی و تمامیت ارضی این کشورهاست.

گفتنی است، با وجود اینکه در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر که چند روز قبل نهایی شد، تفاهمی درباره بستر و زیر بستر و در مجموع تحدید حدود دریای خزر وجود نداشت و به مذاکرات آتی مؤکول شد، بنگاه های دروغ پردازی ضدانقلاب خبرها و شایعات ساختگی را پمپاژ کردند و با دامن زدن به پروپاگاندای رسانه ای مدعی شدند که ایران از سهم 50 درصدی خود در دریای خزر دست کشیده است! حامیان رژیم طاغوت که استان بحرین را از ایران جدا کرد، در برابر جمهوری اسلامی ایران که هشت سال جنگید و یک وجب خاک نداد، ژست منافع ملی گرفته اند!مقایسه دردناک میان عملکرد دو دولتروزنامه اعتماد در گزارش تیتر یک خود به موضوع آنچه این روزها در ترکیه می گذرد پرداخته و در اقدامی قابل تامل عنوان غرور و تعصب را برای این گزارش انتخاب کرده است؛ گزارشی که محتوای آن، روایتی از اقدامات ترکیه ای ها در نبرد اقتصادی با آمریکا است.

اگرچه در ابتدای این گزارش به مقایسه واکنش مردمان ایران و ترکیه در روزهای جنگ دلار پرداخته شده است: باز هم در دو کشور واکنش متفاوت بود اما این بار برعکس آن، مردم ایران به سمت صرافی ها برای خرید طلا و ارز هجوم بردند تا با خرید دلار و طلا از سرمایه های خود حفاظت کنند و همین امر باعث شد تا ارزش پول ملی ایران روز به روز کاهش یابد.

اما درطرف مقابل در روزهایی که ارزش پول ملی ترکیه یعنی لیر در برابر دلار روز به روز کاهش پیدا می کرد، مردم ترکیه هم جلوی صرافی ها صف کشیدند اما نه برای خرید ارز بلکه برای فروش تا بتوانند ارزش پول ملی خود را حفظ کنند.

حال نبرد اقتصادی برای ترکیه و ایران ادامه دارد و باید دید دو کشور چگونه از این بحران خارج خواهند شد.

در ادامه عرصه این گزارش؛ ناخواسته به مقایسه ای دردناک میان عملکرد دولت های ایران و ترکیه در روزهای بحران اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی کشیده می شود: اردوغان طی روزهای گذشته اعلام کرده که ترکیه هدف یک جنگ اقتصادی است و خواستار آن شد تا ترک ها برای فروش دلار و یورو به منظور افزایش ارزش پول ملی ترکیه قدم بردارند.

اردوغان در سخنرانی که در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه در پارلمان سخنرانی داشت، گفت: همراه با مردم به صورت قاطعانه در برابر رشد نرخ ارز، نرخ بهره و تورم مقاومت خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: از استقلال اقتصادی مان حمایت خواهیم کرد.

این نوشتار ادامه ماجرا را این گونه روایت کرده است: برخی رسانه های خبری ترکیه ای همچنین گزارش دادند در شرایطی که مردم علیه آمریکا شعار می دادند، تاکید می کردند که ما در جنگ اقتصادی پیروز خواهیم شد.

در این بین حتی تصاویری از معترضان منتشر شده است که در حال سوزاندن دلار در ترکیه بودند و در برخی بانک ها و صرافی ها صف های طولانی برای تبدیل ارز های خارجی به لیر تشکیل شده بود.

اردوغان همچنین روز گذشته اعلام کرد که ترکیه محصولات الکترونیکی ایالات متحده را تحریم کرده است.

وی گفت: اگر آمریکایی ها اپل دارند، سامسونگ در طرف دیگر هست و خودمان در اینجا وستل هم داریم .

بعد از این سخنان گفته می شود برخی از طرفداران اردوغان که صحبت های او را شنیدند اپل های خود را شکستند.

طیف اصلاح طلب؛ با شعار اتحاد اما علیه اتحادهمان طور که خواندید در روزهای بحران کاهش ارزش پول ملی دولت ترکیه به مردمش می گوید که حتی دلارهای خود را برای فروش به صرافی ها بیاورند اما در ایران دولت تدبیر و امید چه کرد: عرضه دلار و طلا را بیشتر کرد، به مسافران خارجی در روزهای بحران ارزی 500 تا 1000 دلار داد تا برای تفریح به خارج از کشور بروند، دلار 4200 تومانی را با رانت هایی که در کار بود، به اسم واردات کالاهای ضروری به سودجویان و مفسدان اقتصادی داد تا همچون زالو در این شرایط سختی جامعه بیشتر خون ملت را بمکند و فربه شوند و.

لازم به ذکر است که این گزارش در بخشی آورده است: اگرچه سیاست های اقتصادی این کشور چالش هایی را در ترکیه به وجود آورد اما در عمل تحریم های امریکا موجب شد تا مردم ترکیه مشکلات را فراموش کنند و حتی احزاب مخالف دولت نیز پشت سر اردوغان در برابر آمریکا قرار گیرند.

در این باره باید گفت که متاسفانه طیف موسوم به اصلاح طلب هرجا که بویی از نزدیکی و اتحاد آمده برای ویران کردن آن اقدام کرده است.

برای نمونه پس از اظهارات رییس محترم جمهور، سخنرانی سردار سلیمانی در حمایت و پشتیبانی از روحانی صورت گرفت اما ده - دوازده نفر از نمایندگان طیف موسوم به اصلاح طلب در مجلس طی تذکری به روحانی از او خواستند از اظهارنظرهای مقامات غیرمسئول !! جلوگیری کند.

همچنین آنجا که طیف منتقد، در جنگ اقتصادی با آمریکا به حمایت از مواضعی از روحانی آمد آنها به حاشیه سازی شدید علیه منتقدان روی آوردند.

در همین اعتماد هم نوشتند.

آقای دیپلمات! سیاست خارجی جای توهم و قصه پردازی نیست!روزنامه شرق در یادداشتی به نوشته اخیر سید حسین موسویان درباره پاسخ مثبت به درخواست مذاکره ترامپ پرداخته و پیشنهادهای وی مبنی بر دعوت ترامپ به ایران و مذاکره با وی با حضور سردار سلیمانی و نیز قرار دادن برنامه های ایران شناسی برای رییس جمهور آمریکا و.

را توهم نویسنده خواند.

در این یادداشت آمده است: فارغ از قضاوت هایی که در سال های اخیر درباره شخصیت و عملکرد جناب آقای موسویان به ویژه در مذاکرات هسته ای با سه کشور اروپایی منجر به موافقت نامه سعدآباد، مطرح شده و می شود، از دید من ایشان با سابقه مدید کار در سطوح عالی وزارت خارجه و شورای عالی امنیت ملی و با داشتن تجربه ریاست ماموریت دیپلماتیک (سفیر) ایران در آلمان و عضویت در هیئت مذاکره کننده هسته ای، دیپلماتی مبرز تلقی می شد.

از همین رو با وجود مهاجرت به خارج نوعا نقطه نظرات و تحلیل های ایشان را ذی قیمت و در خور توجه می دانستم؛ اما یادداشت اخیر ایشان که متضمن برخی قصه پردازی ها است، مرا و لابد بسیاری افراد دیگر را دچار حیرت و شگفتی کرد.

نویسنده در ادامه پیشنهادهای موسویان را مورد ارزیابی قرار داده و این پیشنهادها را توهم و رویاپردازی خوانده است.


کلید واژه ها: دولت - دریای خزر - دریا - ایران - دولت یازدهم - رییس جمهور - روحانی - سوال از رییس جمهور - سؤال از رییس جمهور - دولت تدبیر و امید - دولت قبل - اصلاح - منتقدان - اصلاحات - روزنامه - روزنامه آرمان - ایران و روسیه - گلستان - مشکلات - مردم - نیروی دریایی - گفتاردرمانی - تدبیر و امید - طلایی - سیاسی - روسیه - کشور - رژیم - طرح سوال - سرمقاله

آخرین اخبار سرویس:
قائم مقام وزیر امور امور خارجه:
 
 ظریف منتقدان FATF را متهم به پولشویی نکرده است /ارقام پولشویی در کشور گسترده است

مردم مهربان، غذاهای خوشمزه و سود آوری مناسب

سرویس بهداشتی یکی از جاذبه های توریستی در دنیا/تهران به اندازه کافی سرویس بهداشتی ندارد

فایل صوتی قتل خاشقچی فاش شد

مهلت تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی امشب به پایان می رسد

کشمکش اکران بمب به پایان رسید

حقوق کارگران، کارمندان و بازنشستگان در پی نوسانات اخیر به یک سوم سال گذشته رسیده است

استخدام نیروی خانم و آقا جهت قنادی گلاب واقع در قم

استخدام تخته کار یا نیروی ماهر آقا، نیروی ساده آقا در قم

استخدام نیروی ماهر و نیمه ماهر جهت کارواشی در قم

استخدام قالبساز ماهر و نیمه ماهر در منطقه جاجرودِ تهران

استخدام نیروی خانم برای فروشگاهی در قم

استخدام فروشنده آقا جهت اسباب بازی فروشی در قم

استخدام تعدادی ویزیتور مجرب آقا در شرکت جهان پخش قم

استخدام کارگر ماهر و نیمه ماهر چوب گیری مبل با حقوق عالی

حضور سردار غیب پرور در جلسه علنی مجلس

نامه دانشجویان به رییس جمهور: تعرفه برق پرمصرف‎ها اصلاح نشود، قطع برق 98 برعهده شخص شماست

اروپایی ها اقدامات عملی در مورد ایران را به پایان کار دولت ترامپ موکول کرده اند و این یعنی 2 سال معطل گذاشتن کشور

سوتی یک رسانه در معرفی شهردار مشهد! +عکس

سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی

استخدام کارشناس علوم آزمایشگاهی آشنا به نمونه گیری - تهران

شاهرخی استانداری باتجربه و آشنا به مسایل همدان است

سرنوشت مهاجرت های اقلیمی ایران به کجا می انجامد؟

بحران آب عامل 80 درصد مهاجرت هاست

برای شکست توطئه های دشمنان باید متحد باشیم

با اتکا بر مشترکات توطئه های دشمنان را نقش بر آب کنید

امیدواریم اتحاد بین فرق در ایران الگویی برای امت اسلام شود

تأکید همایش بین المللی علوم و تکنولوژی پلیمری بر پلیمرهای سبز

بسیجیان با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند

پیکر جانباز سرافراز شهید کیخا در زاهدان تشییع و خاکسپاری شد

با سرعت از شرایط تحریم عبور می کنیم

از سفر «هانت» به ایران تا سفر روحانی به خوی در قاب روزنامه/ پرونده ایران درباره پولشویی را بخوانید

تشریح برنامه های بسیج شهرداری تهران در هفته بسیج

مدیران هفت تپه هیچ نسبتی با معاون اول رییس جمهوری ندارند

توییتر:: اقدام قابل تحسین دولت

200 خبرنگار، رویداد ایران ایر شو را پوشش می دهند

شهردار پایتخت با کار مضاعف، هزینه تغییر مدیریتی را جبران کند

افتتاح 52 طرح بهداشتی -درمانی در آذربایجان غربی

اجرای 659 برنامه مختلف در نکوداشت هفته بسیج در ایلام

هفته وحدت با نرم افزار کتابخانه احادیث فریقین

برخورد نامتعارف غیرقابل پذیرش است

جلسه ویژه مجلس با «همتی» و «دژپسند» برای مقابله با تحریم ها

مدیران هفت تپه هیچ نسبتی با معاون اول رییس جمهوری ندارند

با سرعت از شرایط تحریم عبور می کنیم

رفتاری که باعث شادی امام حسن عسکری (ع) می شود

مطهری: نظارت بر اجرای سیاست های کلی خارج از وظایف مجمع تشخیص مصلحت است

به دشمنان درس عبرت خواهیم داد

ایران هراسی اعتیاد دیرین نماینده آمریکا در سازمان ملل است

گردش مدیران به جای چرخش آنان

حدیث روز

ظهور آسیب های اجتماعی بدنبال فعالیت برخی شبکه های مجازی

چرا همسرتان به شما شک دارد؟

توجه مدیریت شهری به اهل سنت در هفته وحدت

حضور دو شهردار در جلسه امروز شورا

ارائه گزارش رییس سازمان بسیج مستضعفین در جلسه چهارشنبه مجلس

پورابراهیمی: وزیر خارجه ادله خود را درباره پولشویی ارائه کند

سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح به صورت شرکت دولتی اداره می شود

تحریم های جدید بیشتر از یکسال و نیم طول نمی کشد

استارت آپ های بیمه ای برای اولین بار در همایش بزرگ صنعت بیمه گردهم می آیند

سهم بیمه آرمان از خسارت پرداخت شده زلزله کرمانشاه اعلام شد

آغاز به کار 9 سفیر جدید در تاجیکستان؛ خبری از نماینده ایران نشد

شهرداری توجه بیشتری به توسعه سرویس های بهداشتی داشته باشد

تاثیر رفاقت و انس با قرآن در زندگی

اشد مجازات برای متهم کودک آزاری شوشتر در نظر گرفته شود/ آموزش های خودمراقبتی به کودکان داده نشده است

تمام گل های شب گذشته لیگ ملت های اروپا

وحدت مختص به یک هفته نیست

محموله 5 میلیاردی قاچاق لو رفت

دومین دوره کارگاه روش پایان نامه نویسی طلاب برگزار می شود

مرگ مرموز دختر و پسر پزشکی قانونی را به دردسر انداخت

چرا وجود حشدالشعبی برای عراق حیاتی است؟

تحلیل توصیه ی اخیر رهبر انقلاب اسلامی به رییس جمهوری عراق

یک قدم تا تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح+ جزییات

رییس سازمان بسیج مستضعفین فردا به مجلس می آید

استخدام برنامه نویس حرفه ای وبBackend-Full Stack،طراح وگرافیست

بزرگ ترین پولشویی تاریخ در یکی از اصلی ترین اعضای FATF

پاسخ نمایندگی ایران در ملل متحد به نماینده مستعفی آمریکا

وزیر دفاع: ارتش در بهترین شرایط قرار دارد

غفلت دولتمردان از « بسیج» نظام تصمیم سازی را از دست آوردهای آن محروم می کند

خانم آشنا به

استخدام کمک حسابدار

استخدام دندانپزشک

چراغ خواب با کلید قطع و وصل مغناطیسی جالب + فیلم

اروپایی ها اقدامات عملی در مورد ایران به پایان کار دولت ترامپ موکول کرده اند و این یعنی 2 سال معطل گذاشتن کشور

تشریح برنامه های هفته بسیج در آذربایجان شرقی

اتحاد و همدلی مسئولان همدان موجب ثبات و امنیت شد

امسال 300 اقدام تروریستی در کشور کشف و بی اثر شد

موضوع معافیت مالیاتی محصولات نظامی به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شد

مجلس با تشکیل سازمان صنایع دریایی وابسته به وزارت دفاع موافقت کرد

ماجرای عکس آیت الله جنتی در حال رای دادن به لیست اصولگرایان، شیطنت رسانه ای بود/ شورای نگهبان در تایید صلاحیت ها جانبداری نمی کند

امسال 300 اقدام تروریستی در کشور کشف و بی اثر شد

200 خبرنگار، رویداد ایران ایر شو را پوشش می دهند

جذب 38 حامی جدید در کمیته امداد امام خمینی(ره)

تذکر درباره کمبود توالت در تهران

نواخته شدن زنگ هفته بسیج در دبیرستان ایثارگران نیشابور

حصر فعالیت قرآنی در شبکه قرآن، از احساس مسئولیت دیگر شبکه ها کاسته است

آغاز دوره های تخصصی تربیت معلم قرآن در زابل

برنامه «رو در رو» بحران در آمریکا را بررسی می کند

تذکر درباره کمبود توالت در تهران

جشنواره رسانه ای ابوذر در اردبیل برگزار می شود

تجلیل از برگزیدگان مسابقات بین المللی قرآن مراکش

فشار مدعیان اصلاحات به دولت برای فرافکنی به جای مسئولیت پذیری

فشار مدعیان اصلاحات به دولت برای فرافکنی به جای مسئولیت پذیری