مطالب مرتبط:
جهانگیری: بزودی همه شخصیت های نمادین کشور کنار هم قرار خواهند گرفت/ دولت در هر شرایط نیاز های اصلی مردم را تامین می کند/ وظیفه ما شناخت دقیق و مسئولیت پذیری نسبت به مسایل پیش رو است
جوسازی مدعیان اصلاحات علیه یک وظیفه قانونی /سؤال از رییس جمهور نشانه دست بی نمک دولت است!
سکوت مدعیان اصلاحات از شرمندگی است یا فرار از مسئولیت؟!
سکوت مدعیان اصلاحات از شرمندگی است یا فرار از مسئولیت؟!
دولت آمریکا فشار و اخاذی را به جای سیاست ورزی دنبال می کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 مرداد 1397 ساعت 23:022018-08-17سياسي

فشار مدعیان اصلاحات به دولت برای فرافکنی به جای مسئولیت پذیری


مدعیان اصلاح طلبی طرح سوال از رییس جمهور را فرصتی طلایی برای بهره برداری نامشروع سیاسی از روحانی قرار داده اند.

- "، روزنامه آرمان در مطلبی نوشت: روحانی باید در صحن علنی مجلس به مردم بگوید ای مردم عده ای در کشور درصدد به زانو درآوردن دولت منتخب شما هستند.

او باید درباره آنها که دولت پنهان هستند افشاگری کند.

ترفند نخ نما برای پوشاندن ناکارآمدییکی از انتقادهای جدی به دولت یازدهم این بود که مجموعه دولت در اغلب موارد با پروژه های جنگ روانی، گفتاردرمانی را بر اقدام و عمل ترجیح می داد.

در این روش حل مشکلات اساسی به آینده - مانند دوران پسابرجام - حواله داده می شد و اقدام قابل توجهی انجام نمی شد.

علاوه بر این تمامی مشکلات و کم کاری ها را به دولت قبل و منتقدان دولت حواله می داد و برای حل آن راهکار ارائه نمی کرد.

در نهایت دولت با دوقطبی سازی و دامن زدن به مجادلات غفلت آور، ذهن مردم را از مطالبه کارنامه و کارآمدی دولت منحرف می کرد.

در طول چهارسال نخست دولت یازدهم با فرافکنی به نام دولت قبل مواجه بودیم و اکنون در حالی که یک سال از دوره دوم دولت تدبیر و امید می گذرد، متاسفانه فرافکنی ها برای پوشاندن ناکارآمدی و عدم برنامه داشتن دولت همچنان ادامه دارد و در شکل جدید فرافکنی دولت و حامیانش با ترفندی نخ نما با چیزی خیالی به نام دولت پنهان روبه رو هستیم.

مدعیان اصلاحات طرح سؤال از رییس جمهور را فرصتی طلایی برای تله گذاری و بهره برداری نامشروع سیاسی از روحانی قرار داده اند تا به اهداف باندی خود نائل شوند.

زیرآبی ضدانقلاب در پروپاگاندایی به وسعت خزر!روزنامه ایران در شماره روز پنجشنبه در سرمقاله خود نوشت: کنوانسیون تعیین رژیم حقوقی دریای خزر در حالی به امضای سران 5 کشور ساحلی دریای خزر رسیده است که پیرامون بحث مالکیت ایران از این دریا پس از فروپاشی شوروی سابق مباحث زیادی مطرح شده است.

بسیاری از منتقدان در حالی به این موضوع می پردازند که به نظر می رسد از گذشته تاریخی دریای خزر و مفاد معاهدات گلستان و ترکمانچای مطالعه دقیقی نداشته اند.

پیشینه رژیم حقوقی دریای خزر به دو عهدنامه گلستان و ترکمانچای که به ترتیب در سال های 1813 و 1828 منعقد شد، بازمی گردد.

ایران بر اساس این عهدنامه ها به ویژه پیمان ترکمانچای، از داشتن نیروی دریایی نظامی در دریای خزر منع شد و تنها کشتی های جنگی روسیه حق حضور در دریای خزر داشتند و مجاز بودند تا سواحل ایران نیز حرکت کنند.

ایران افزود: ایران و روسیه پس از گذشت نزدیک به دو قرن از امضای دو معاهده یادشده در سال های 1921 و 1940 موافقتنامه هایی را امضا کردند که در این اسناد از دریای خزر به عنوان دریای ایران و شوروی یاد شده و به همین واسطه برخی از این عبارت برداشت دریای مشترک یا بحث پنجاه- پنجاه را مطرح می کنند.

یعنی بر پایه این اسناد، گفته شده است که دریای خزر، دریای ایران و شوروی است و هر دو کشور می توانند به طور مساوی از آن بهره برداری کنند.

اما چرا بر اساس این اسناد، سهم ایران نمی تواند 50 درصد باشد؟ اول اینکه این اسناد هرگز درباره حق مالکیت ایران و شوروی بر بستر و زیربستر دریای خزر صراحت نداشته است و این بحث را مسکوت گذاشته است.

دوم آنکه اگر دریای خزر به استناد قراردادهای 21 و 40 براساس 50 درصد برای ایران و 50 درصد برای 4 کشور دیگر برآمده از دل شوروی سابق در نظر گرفته شود، دراین صورت بخش بزرگی از سواحل کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان در محدوده ایران قرار می گیرند و عملاً چنین مدلی امکانپذیر نیست و برخلاف قواعد حقوق بین المللی و تمامیت ارضی این کشورهاست.

گفتنی است، با وجود اینکه در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر که چند روز قبل نهایی شد، تفاهمی درباره بستر و زیر بستر و در مجموع تحدید حدود دریای خزر وجود نداشت و به مذاکرات آتی مؤکول شد، بنگاه های دروغ پردازی ضدانقلاب خبرها و شایعات ساختگی را پمپاژ کردند و با دامن زدن به پروپاگاندای رسانه ای مدعی شدند که ایران از سهم 50 درصدی خود در دریای خزر دست کشیده است! حامیان رژیم طاغوت که استان بحرین را از ایران جدا کرد، در برابر جمهوری اسلامی ایران که هشت سال جنگید و یک وجب خاک نداد، ژست منافع ملی گرفته اند!مقایسه دردناک میان عملکرد دو دولتروزنامه اعتماد در گزارش تیتر یک خود به موضوع آنچه این روزها در ترکیه می گذرد پرداخته و در اقدامی قابل تامل عنوان غرور و تعصب را برای این گزارش انتخاب کرده است؛ گزارشی که محتوای آن، روایتی از اقدامات ترکیه ای ها در نبرد اقتصادی با آمریکا است.

اگرچه در ابتدای این گزارش به مقایسه واکنش مردمان ایران و ترکیه در روزهای جنگ دلار پرداخته شده است: باز هم در دو کشور واکنش متفاوت بود اما این بار برعکس آن، مردم ایران به سمت صرافی ها برای خرید طلا و ارز هجوم بردند تا با خرید دلار و طلا از سرمایه های خود حفاظت کنند و همین امر باعث شد تا ارزش پول ملی ایران روز به روز کاهش یابد.

اما درطرف مقابل در روزهایی که ارزش پول ملی ترکیه یعنی لیر در برابر دلار روز به روز کاهش پیدا می کرد، مردم ترکیه هم جلوی صرافی ها صف کشیدند اما نه برای خرید ارز بلکه برای فروش تا بتوانند ارزش پول ملی خود را حفظ کنند.

حال نبرد اقتصادی برای ترکیه و ایران ادامه دارد و باید دید دو کشور چگونه از این بحران خارج خواهند شد.

در ادامه عرصه این گزارش؛ ناخواسته به مقایسه ای دردناک میان عملکرد دولت های ایران و ترکیه در روزهای بحران اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی کشیده می شود: اردوغان طی روزهای گذشته اعلام کرده که ترکیه هدف یک جنگ اقتصادی است و خواستار آن شد تا ترک ها برای فروش دلار و یورو به منظور افزایش ارزش پول ملی ترکیه قدم بردارند.

اردوغان در سخنرانی که در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه در پارلمان سخنرانی داشت، گفت: همراه با مردم به صورت قاطعانه در برابر رشد نرخ ارز، نرخ بهره و تورم مقاومت خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: از استقلال اقتصادی مان حمایت خواهیم کرد.

این نوشتار ادامه ماجرا را این گونه روایت کرده است: برخی رسانه های خبری ترکیه ای همچنین گزارش دادند در شرایطی که مردم علیه آمریکا شعار می دادند، تاکید می کردند که ما در جنگ اقتصادی پیروز خواهیم شد.

در این بین حتی تصاویری از معترضان منتشر شده است که در حال سوزاندن دلار در ترکیه بودند و در برخی بانک ها و صرافی ها صف های طولانی برای تبدیل ارز های خارجی به لیر تشکیل شده بود.

اردوغان همچنین روز گذشته اعلام کرد که ترکیه محصولات الکترونیکی ایالات متحده را تحریم کرده است.

وی گفت: اگر آمریکایی ها اپل دارند، سامسونگ در طرف دیگر هست و خودمان در اینجا وستل هم داریم .

بعد از این سخنان گفته می شود برخی از طرفداران اردوغان که صحبت های او را شنیدند اپل های خود را شکستند.

طیف اصلاح طلب؛ با شعار اتحاد اما علیه اتحادهمان طور که خواندید در روزهای بحران کاهش ارزش پول ملی دولت ترکیه به مردمش می گوید که حتی دلارهای خود را برای فروش به صرافی ها بیاورند اما در ایران دولت تدبیر و امید چه کرد: عرضه دلار و طلا را بیشتر کرد، به مسافران خارجی در روزهای بحران ارزی 500 تا 1000 دلار داد تا برای تفریح به خارج از کشور بروند، دلار 4200 تومانی را با رانت هایی که در کار بود، به اسم واردات کالاهای ضروری به سودجویان و مفسدان اقتصادی داد تا همچون زالو در این شرایط سختی جامعه بیشتر خون ملت را بمکند و فربه شوند و.

لازم به ذکر است که این گزارش در بخشی آورده است: اگرچه سیاست های اقتصادی این کشور چالش هایی را در ترکیه به وجود آورد اما در عمل تحریم های امریکا موجب شد تا مردم ترکیه مشکلات را فراموش کنند و حتی احزاب مخالف دولت نیز پشت سر اردوغان در برابر آمریکا قرار گیرند.

در این باره باید گفت که متاسفانه طیف موسوم به اصلاح طلب هرجا که بویی از نزدیکی و اتحاد آمده برای ویران کردن آن اقدام کرده است.

برای نمونه پس از اظهارات رییس محترم جمهور، سخنرانی سردار سلیمانی در حمایت و پشتیبانی از روحانی صورت گرفت اما ده - دوازده نفر از نمایندگان طیف موسوم به اصلاح طلب در مجلس طی تذکری به روحانی از او خواستند از اظهارنظرهای مقامات غیرمسئول !! جلوگیری کند.

همچنین آنجا که طیف منتقد، در جنگ اقتصادی با آمریکا به حمایت از مواضعی از روحانی آمد آنها به حاشیه سازی شدید علیه منتقدان روی آوردند.

در همین اعتماد هم نوشتند.

آقای دیپلمات! سیاست خارجی جای توهم و قصه پردازی نیست!روزنامه شرق در یادداشتی به نوشته اخیر سید حسین موسویان درباره پاسخ مثبت به درخواست مذاکره ترامپ پرداخته و پیشنهادهای وی مبنی بر دعوت ترامپ به ایران و مذاکره با وی با حضور سردار سلیمانی و نیز قرار دادن برنامه های ایران شناسی برای رییس جمهور آمریکا و.

را توهم نویسنده خواند.

در این یادداشت آمده است: فارغ از قضاوت هایی که در سال های اخیر درباره شخصیت و عملکرد جناب آقای موسویان به ویژه در مذاکرات هسته ای با سه کشور اروپایی منجر به موافقت نامه سعدآباد، مطرح شده و می شود، از دید من ایشان با سابقه مدید کار در سطوح عالی وزارت خارجه و شورای عالی امنیت ملی و با داشتن تجربه ریاست ماموریت دیپلماتیک (سفیر) ایران در آلمان و عضویت در هیئت مذاکره کننده هسته ای، دیپلماتی مبرز تلقی می شد.

از همین رو با وجود مهاجرت به خارج نوعا نقطه نظرات و تحلیل های ایشان را ذی قیمت و در خور توجه می دانستم؛ اما یادداشت اخیر ایشان که متضمن برخی قصه پردازی ها است، مرا و لابد بسیاری افراد دیگر را دچار حیرت و شگفتی کرد.

نویسنده در ادامه پیشنهادهای موسویان را مورد ارزیابی قرار داده و این پیشنهادها را توهم و رویاپردازی خوانده است.


کلید واژه ها: دولت - دریای خزر - دریا - ایران - دولت یازدهم - رییس جمهور - روحانی - سوال از رییس جمهور - سؤال از رییس جمهور - دولت تدبیر و امید - دولت قبل - اصلاح - منتقدان - اصلاحات - روزنامه - روزنامه آرمان - ایران و روسیه - گلستان - مشکلات - مردم - نیروی دریایی - گفتاردرمانی - تدبیر و امید - طلایی - سیاسی - روسیه - کشور - رژیم - طرح سوال - سرمقاله

آخرین اخبار سرویس:
ندیمی: همه قوا برای اجرای اهداف ذکر شده در نامه رهبری تلاش کنند

بیش از 19 سال حبس در انتظار رییس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ

چرا خدا به ستمگران و گنهکاران مهلت می ‏دهد؟

شهرداری تنها توجه به ظاهر نیست/اداره تهران کم از اداره کشور ندارد

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس: ساز و کار استانی شدن انتخابات در کشور وجود ندارد/بررسی طرح پس از لایحه بودجه

زبان گنجشک در بجنورد زیادی کوتاه می شود

تصاویر/ کارگاه «ژورنالیسم تحقیقی» در سلسله جلسات آموزشی هفته اشراق اهواز

چکیده گفت و گوی تفصیلی فارس با احمد شیرزاد: نباید در قید و بند سیاست «نفت در برابر غذا» باشیم/باید با همین توپ «اینستکس» بازی کنیم

پلوسی خطاب به ترامپ: به زودی تو را در دادگاه می بینیم

مولر:تیم انتخاباتی ترامپ با ویکی لیکس ارتباط داشته است

ندیمی: همه قوا برای اجرای اهداف ذکر شده در نامه رهبری تلاش کنند

مخالفان رییس جمهوری صربستان خواستار تغییر دولت شدند

از تاسیس و تجهیز درمانگاه تا سرمایه گذاری محلی و مطالبات کارگری

همسر علی شریعتی درگذشت

«شبیه شب یلدا» و سه شعر دیگر

انتخابات؛ سرمایه مهم مردم سالاری دینی در 40 ساله بعد از انقلاب/ نگاه طبیبانه و پرهیز از حاشیه سازی مشکلات اقتصادی حاصل از تحریم را برطرف می کند

اینستکس نگهبان خوبی برای تهاتر طلب های بنگاه های اقتصادی است

رویش های بیشتری پس از شهادت ها در کشور بوجود می آید/جنایت تروریستی زاهدان بر عهده سازمان جاسوسی سیا و موساد است

دیدار حسین امیرعبداللهیان با سعود بن احمد البروانی سفیر عمان در تهران

چین ناو هواپیمابر به پاکستان می فروشد

خبر «تشکیل شورای رهبری» از کجا آمد

4 کشته در تصادف مرگبار سیستان و بلوچستان

بنزین پتروشیمی چه ترکیباتی دارد آیا سرطان زاست؟

درآمد یک پزشک متخصص ایرانی 37 برابر نسبت درآمد سرانه +جدول/ظلم به نخبگان فنی و مهندسی

قیمت تمام شده خودرو در ایران 40 درصد بیشتر از دنیا

سود 69 میلیارد دلاری صنعت فولاد چین

مقایسه وضعیت گازسوز کردن خودروها در ایران با سایر کشورها

ایران، بهشت درآمد برای پزشکان متخصص+اسناد/نخبگان فنی و مهندسی درفشار

عفو گسترده برای قوه قضاییه، دولت و زندانی مفید است

بر بسیاری از اهداف سند چشم انداز 1404 ایران دست یافته ایم

ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ساماندهی سهمیه پذیرش دانشگاه ها

میدانی که بجنوردیها با آن خاطره زیاد دارند

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در 24 ساعت گذشته

عناوین روزنامه های سیاسی 27 بهمن 97/ اجلاس ورشکسته ها در ورشو +تصاویر

اولویت با پیشگیری از جنایت ترویستی باشد/اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد/دستاورد ها و ناکامی های آمریکا در اجلاس ورشو

جزییات پذیرش طلاب جدید در حوزه خراسان جنوبی اعلام شد

رای اعتماد پارلمان لبنان به کابینه جدید حریری

حمله اراذل با بطری شکسته نوشابه به یک تکاور بسیجی

میدانی که بجنوردیها با آن خاطره زیاد دارند

مهمترین اخبار 8 ساعت گذشته؛ از اظهارنظر وریا غفوری در خصوص استوری های جنجالی خود تا هشدار بزرگ برانکو به پرسپولیسی ها

بیمقدار: ریش سفیدان جریانات سیاسی در همکاری بین جریانات مؤثر باشند

ظرفیت اجلاس «امنیتی مونیخ» و فرصتی که نباید از دست داد

قبل از ورشو هم اجلاسهای فراوانی به بهانه ایران هراسی تشکیل شده / ‎نگران نیستیم

الزامات 9 گانه شروع گام دوم انقلاب

مراسم وداع با شهدای مدافعان حریم امنیت

نشست هم اندیشی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با طراحان داخلی و تاکید بر حفظ اصالت سوزن دوزی

نماهنگ/ دردمند، اما سربلند

نحوه انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی مشخص شد

حال وهوای شهر اصفهان در سوگ شهدای مدافعان حریم امنیت

شریف لکزایی: تعمیق عدالت اجتماعی در دهه پنجم انقلاب باید در دستور کار باشد

جنایت تروریستی سیستان و بلوچستان نشانه عجز و ناتوانی دشمنان بود

دولت پاکستان باید پاسخگوی فاجعه تروریستی زاهدان باشد

روابط ایران و آفریقای جنوبی در سطوح بالا و براساس احترام متقابل دنبال شده است

پارلمان لبنان به کابینه سعد الحریری رای اعتماد داد

من با «فِشنگ» شیطانک های ملحد و منافقین را نشانه رفتم

آیین تشییع شهید اسماعیل کرمی در خمینی شهر

روایت موسوی جزایری از سفرش به انگلیس| احتمال استعفا امام جمعه اهواز

دیدار محمد علی کشاورز با علی نصیریان+عکس

رییس شورای اسلامی شهر ساوه: حمله تروریستی زاهدان نشان از کینه دشمنان به انقلاب را دارد

گزارش اختصاصی فارس: استعفای دسته جمعی شورای دهستان شمیل در اعتراض به تبدیل نشدن به بخش

استقبال از نمایشگاه فرهنگ و تمدن ایران در رومانی

دیدار خانواده امام موسی صدر با پاپ و درخواست برای آزادی او+عکس

بیمقدار: ریش سفیدان جریانات سیاسی در همکاری بین جریانات مؤثر باشند

رایزنی سرکنسول فرانسه با سرکنسول ایران در اربیل

علی مطهری غلط می کند که برای امام خمینی تعیین تکلیف کند

جشنواره ملی سازه های برفی افوس

گزارش نهایی کمیسیون تلفیق درباره جداول و ردیف های بودجه سال 98

«ویلیام بار» وزیر دادگستری آمریکا شد

روشنگری؛ جلوه بارز و برجسته فعالیت سیاسی اجتماعی حضرت زهرا (س)

یک سوم ازدواج های ایران در سال 96 منجر به طلاق شد

مرور مهمترین اخبار بین الملل جمعه 26 بهمن ماه 1397

تجمع اعتراضی دانشجویان و طلاب یزد در مخالفت با FATF

حجت الاسلام رییسی: محبت خاندان رسول الله(ص) از مشترکات امت اسلامی است

که با ما هر چه کرد آن «آشنا» کرد

استانی که استاد آبخیزداری است

آخرین دیدار فرزند شهید امید اکبری با پدرش +تصاویر

منطق برنامه منطقه ای ایران

یادداشت/ عباس فتحی چرا لوایح «FATF» نباید تصویب شود؟

نویسنده به دنبال بهانه نباشد

4 استان جنوبی در اولویت مقابله با گرد و غبار

آغاز ثبت نام مجدد کارشناسی ارشد از فردا

حمله مسلحانه موتورسواران ناشناس در بندر ماهشهر

خرس ها و قلب ها؛ حکایت تغییرات جامعه ایران

فیلم| استقبال متفاوت از امام جمعه اهواز هنگام بازگشت از انگلیس

پیام تسلیت رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در پی حمله تروریستی اخیر

تصاویر| نماز جمعه تهران

وداع با پیکر شهدای حادثه تروریستی سیستان در اصفهان

دست اندازهای صادرات نفت خام از مسیر بورس

داستان دو الهه

توافق سران برای سوریه واحد

دست بالای ائتلاف سه جانبه در روند مذاکرات صلح منطقه

جزییات 3خبر ویژه امروز شنبه 27بهمن ماه 1397

دولت فراتر از شعار، مطالبه رهبری در مورد جوانان را جدی بگیرد/ جوانان باطل السحر فساد و خالق ابتکار و خودکفایی اند

در بررسی بین 3 هزار اثر صورت گرفت درخشش 8 جهادگر بسیجی استان قم در دومین جشنواره ملی جهادگران

سروش دباغ: آزادی بیان در دولت روحانی حالت بینابین دارد

فارس گزارش می دهد/ چرا موافقت نامه پاریس در کمیسیون های تخصصی مجلس بررسی نمی شود؟

دانشجویان آغازگر گام دوم انقلاب شدند/ مخالفان FATF سنگ تمام گذاشتند

شب اول قبر بر مردگان چه می گذرد؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان: ملت ایران بر آرمان های شهدا استوارند

پیام رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در پی حادثه تروریستی در سیستان و بلوچستان

فشار مدعیان اصلاحات به دولت برای فرافکنی به جای مسئولیت پذیری

فشار مدعیان اصلاحات به دولت برای فرافکنی به جای مسئولیت پذیری