مطالب مرتبط:
جهانگیری: بزودی همه شخصیت های نمادین کشور کنار هم قرار خواهند گرفت/ دولت در هر شرایط نیاز های اصلی مردم را تامین می کند/ وظیفه ما شناخت دقیق و مسئولیت پذیری نسبت به مسایل پیش رو است
جوسازی مدعیان اصلاحات علیه یک وظیفه قانونی /سؤال از رییس جمهور نشانه دست بی نمک دولت است!
سکوت مدعیان اصلاحات از شرمندگی است یا فرار از مسئولیت؟!
سکوت مدعیان اصلاحات از شرمندگی است یا فرار از مسئولیت؟!
دولت آمریکا فشار و اخاذی را به جای سیاست ورزی دنبال می کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 مرداد 1397 ساعت 00:022018-08-17سياسي

فشار مدعیان اصلاحات به دولت برای فرافکنی به جای مسئولیت پذیری


مدعیان اصلاح طلبی طرح سوال از رییس جمهور را فرصتی طلایی برای بهره برداری نامشروع سیاسی از روحانی قرار داده اند.

- "، روزنامه آرمان در مطلبی نوشت: روحانی باید در صحن علنی مجلس به مردم بگوید ای مردم عده ای در کشور درصدد به زانو درآوردن دولت منتخب شما هستند.

او باید درباره آنها که دولت پنهان هستند افشاگری کند.

ترفند نخ نما برای پوشاندن ناکارآمدییکی از انتقادهای جدی به دولت یازدهم این بود که مجموعه دولت در اغلب موارد با پروژه های جنگ روانی، گفتاردرمانی را بر اقدام و عمل ترجیح می داد.

در این روش حل مشکلات اساسی به آینده - مانند دوران پسابرجام - حواله داده می شد و اقدام قابل توجهی انجام نمی شد.

علاوه بر این تمامی مشکلات و کم کاری ها را به دولت قبل و منتقدان دولت حواله می داد و برای حل آن راهکار ارائه نمی کرد.

در نهایت دولت با دوقطبی سازی و دامن زدن به مجادلات غفلت آور، ذهن مردم را از مطالبه کارنامه و کارآمدی دولت منحرف می کرد.

در طول چهارسال نخست دولت یازدهم با فرافکنی به نام دولت قبل مواجه بودیم و اکنون در حالی که یک سال از دوره دوم دولت تدبیر و امید می گذرد، متاسفانه فرافکنی ها برای پوشاندن ناکارآمدی و عدم برنامه داشتن دولت همچنان ادامه دارد و در شکل جدید فرافکنی دولت و حامیانش با ترفندی نخ نما با چیزی خیالی به نام دولت پنهان روبه رو هستیم.

مدعیان اصلاحات طرح سؤال از رییس جمهور را فرصتی طلایی برای تله گذاری و بهره برداری نامشروع سیاسی از روحانی قرار داده اند تا به اهداف باندی خود نائل شوند.

زیرآبی ضدانقلاب در پروپاگاندایی به وسعت خزر!روزنامه ایران در شماره روز پنجشنبه در سرمقاله خود نوشت: کنوانسیون تعیین رژیم حقوقی دریای خزر در حالی به امضای سران 5 کشور ساحلی دریای خزر رسیده است که پیرامون بحث مالکیت ایران از این دریا پس از فروپاشی شوروی سابق مباحث زیادی مطرح شده است.

بسیاری از منتقدان در حالی به این موضوع می پردازند که به نظر می رسد از گذشته تاریخی دریای خزر و مفاد معاهدات گلستان و ترکمانچای مطالعه دقیقی نداشته اند.

پیشینه رژیم حقوقی دریای خزر به دو عهدنامه گلستان و ترکمانچای که به ترتیب در سال های 1813 و 1828 منعقد شد، بازمی گردد.

ایران بر اساس این عهدنامه ها به ویژه پیمان ترکمانچای، از داشتن نیروی دریایی نظامی در دریای خزر منع شد و تنها کشتی های جنگی روسیه حق حضور در دریای خزر داشتند و مجاز بودند تا سواحل ایران نیز حرکت کنند.

ایران افزود: ایران و روسیه پس از گذشت نزدیک به دو قرن از امضای دو معاهده یادشده در سال های 1921 و 1940 موافقتنامه هایی را امضا کردند که در این اسناد از دریای خزر به عنوان دریای ایران و شوروی یاد شده و به همین واسطه برخی از این عبارت برداشت دریای مشترک یا بحث پنجاه- پنجاه را مطرح می کنند.

یعنی بر پایه این اسناد، گفته شده است که دریای خزر، دریای ایران و شوروی است و هر دو کشور می توانند به طور مساوی از آن بهره برداری کنند.

اما چرا بر اساس این اسناد، سهم ایران نمی تواند 50 درصد باشد؟ اول اینکه این اسناد هرگز درباره حق مالکیت ایران و شوروی بر بستر و زیربستر دریای خزر صراحت نداشته است و این بحث را مسکوت گذاشته است.

دوم آنکه اگر دریای خزر به استناد قراردادهای 21 و 40 براساس 50 درصد برای ایران و 50 درصد برای 4 کشور دیگر برآمده از دل شوروی سابق در نظر گرفته شود، دراین صورت بخش بزرگی از سواحل کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان در محدوده ایران قرار می گیرند و عملاً چنین مدلی امکانپذیر نیست و برخلاف قواعد حقوق بین المللی و تمامیت ارضی این کشورهاست.

گفتنی است، با وجود اینکه در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر که چند روز قبل نهایی شد، تفاهمی درباره بستر و زیر بستر و در مجموع تحدید حدود دریای خزر وجود نداشت و به مذاکرات آتی مؤکول شد، بنگاه های دروغ پردازی ضدانقلاب خبرها و شایعات ساختگی را پمپاژ کردند و با دامن زدن به پروپاگاندای رسانه ای مدعی شدند که ایران از سهم 50 درصدی خود در دریای خزر دست کشیده است! حامیان رژیم طاغوت که استان بحرین را از ایران جدا کرد، در برابر جمهوری اسلامی ایران که هشت سال جنگید و یک وجب خاک نداد، ژست منافع ملی گرفته اند!مقایسه دردناک میان عملکرد دو دولتروزنامه اعتماد در گزارش تیتر یک خود به موضوع آنچه این روزها در ترکیه می گذرد پرداخته و در اقدامی قابل تامل عنوان غرور و تعصب را برای این گزارش انتخاب کرده است؛ گزارشی که محتوای آن، روایتی از اقدامات ترکیه ای ها در نبرد اقتصادی با آمریکا است.

اگرچه در ابتدای این گزارش به مقایسه واکنش مردمان ایران و ترکیه در روزهای جنگ دلار پرداخته شده است: باز هم در دو کشور واکنش متفاوت بود اما این بار برعکس آن، مردم ایران به سمت صرافی ها برای خرید طلا و ارز هجوم بردند تا با خرید دلار و طلا از سرمایه های خود حفاظت کنند و همین امر باعث شد تا ارزش پول ملی ایران روز به روز کاهش یابد.

اما درطرف مقابل در روزهایی که ارزش پول ملی ترکیه یعنی لیر در برابر دلار روز به روز کاهش پیدا می کرد، مردم ترکیه هم جلوی صرافی ها صف کشیدند اما نه برای خرید ارز بلکه برای فروش تا بتوانند ارزش پول ملی خود را حفظ کنند.

حال نبرد اقتصادی برای ترکیه و ایران ادامه دارد و باید دید دو کشور چگونه از این بحران خارج خواهند شد.

در ادامه عرصه این گزارش؛ ناخواسته به مقایسه ای دردناک میان عملکرد دولت های ایران و ترکیه در روزهای بحران اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی کشیده می شود: اردوغان طی روزهای گذشته اعلام کرده که ترکیه هدف یک جنگ اقتصادی است و خواستار آن شد تا ترک ها برای فروش دلار و یورو به منظور افزایش ارزش پول ملی ترکیه قدم بردارند.

اردوغان در سخنرانی که در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه در پارلمان سخنرانی داشت، گفت: همراه با مردم به صورت قاطعانه در برابر رشد نرخ ارز، نرخ بهره و تورم مقاومت خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: از استقلال اقتصادی مان حمایت خواهیم کرد.

این نوشتار ادامه ماجرا را این گونه روایت کرده است: برخی رسانه های خبری ترکیه ای همچنین گزارش دادند در شرایطی که مردم علیه آمریکا شعار می دادند، تاکید می کردند که ما در جنگ اقتصادی پیروز خواهیم شد.

در این بین حتی تصاویری از معترضان منتشر شده است که در حال سوزاندن دلار در ترکیه بودند و در برخی بانک ها و صرافی ها صف های طولانی برای تبدیل ارز های خارجی به لیر تشکیل شده بود.

اردوغان همچنین روز گذشته اعلام کرد که ترکیه محصولات الکترونیکی ایالات متحده را تحریم کرده است.

وی گفت: اگر آمریکایی ها اپل دارند، سامسونگ در طرف دیگر هست و خودمان در اینجا وستل هم داریم .

بعد از این سخنان گفته می شود برخی از طرفداران اردوغان که صحبت های او را شنیدند اپل های خود را شکستند.

طیف اصلاح طلب؛ با شعار اتحاد اما علیه اتحادهمان طور که خواندید در روزهای بحران کاهش ارزش پول ملی دولت ترکیه به مردمش می گوید که حتی دلارهای خود را برای فروش به صرافی ها بیاورند اما در ایران دولت تدبیر و امید چه کرد: عرضه دلار و طلا را بیشتر کرد، به مسافران خارجی در روزهای بحران ارزی 500 تا 1000 دلار داد تا برای تفریح به خارج از کشور بروند، دلار 4200 تومانی را با رانت هایی که در کار بود، به اسم واردات کالاهای ضروری به سودجویان و مفسدان اقتصادی داد تا همچون زالو در این شرایط سختی جامعه بیشتر خون ملت را بمکند و فربه شوند و.

لازم به ذکر است که این گزارش در بخشی آورده است: اگرچه سیاست های اقتصادی این کشور چالش هایی را در ترکیه به وجود آورد اما در عمل تحریم های امریکا موجب شد تا مردم ترکیه مشکلات را فراموش کنند و حتی احزاب مخالف دولت نیز پشت سر اردوغان در برابر آمریکا قرار گیرند.

در این باره باید گفت که متاسفانه طیف موسوم به اصلاح طلب هرجا که بویی از نزدیکی و اتحاد آمده برای ویران کردن آن اقدام کرده است.

برای نمونه پس از اظهارات رییس محترم جمهور، سخنرانی سردار سلیمانی در حمایت و پشتیبانی از روحانی صورت گرفت اما ده - دوازده نفر از نمایندگان طیف موسوم به اصلاح طلب در مجلس طی تذکری به روحانی از او خواستند از اظهارنظرهای مقامات غیرمسئول !! جلوگیری کند.

همچنین آنجا که طیف منتقد، در جنگ اقتصادی با آمریکا به حمایت از مواضعی از روحانی آمد آنها به حاشیه سازی شدید علیه منتقدان روی آوردند.

در همین اعتماد هم نوشتند.

آقای دیپلمات! سیاست خارجی جای توهم و قصه پردازی نیست!روزنامه شرق در یادداشتی به نوشته اخیر سید حسین موسویان درباره پاسخ مثبت به درخواست مذاکره ترامپ پرداخته و پیشنهادهای وی مبنی بر دعوت ترامپ به ایران و مذاکره با وی با حضور سردار سلیمانی و نیز قرار دادن برنامه های ایران شناسی برای رییس جمهور آمریکا و.

را توهم نویسنده خواند.

در این یادداشت آمده است: فارغ از قضاوت هایی که در سال های اخیر درباره شخصیت و عملکرد جناب آقای موسویان به ویژه در مذاکرات هسته ای با سه کشور اروپایی منجر به موافقت نامه سعدآباد، مطرح شده و می شود، از دید من ایشان با سابقه مدید کار در سطوح عالی وزارت خارجه و شورای عالی امنیت ملی و با داشتن تجربه ریاست ماموریت دیپلماتیک (سفیر) ایران در آلمان و عضویت در هیئت مذاکره کننده هسته ای، دیپلماتی مبرز تلقی می شد.

از همین رو با وجود مهاجرت به خارج نوعا نقطه نظرات و تحلیل های ایشان را ذی قیمت و در خور توجه می دانستم؛ اما یادداشت اخیر ایشان که متضمن برخی قصه پردازی ها است، مرا و لابد بسیاری افراد دیگر را دچار حیرت و شگفتی کرد.

نویسنده در ادامه پیشنهادهای موسویان را مورد ارزیابی قرار داده و این پیشنهادها را توهم و رویاپردازی خوانده است.


کلید واژه ها: دولت - دریای خزر - دریا - ایران - دولت یازدهم - رییس جمهور - روحانی - سوال از رییس جمهور - سؤال از رییس جمهور - دولت تدبیر و امید - دولت قبل - اصلاح - منتقدان - اصلاحات - روزنامه - روزنامه آرمان - ایران و روسیه - گلستان - مشکلات - مردم - نیروی دریایی - گفتاردرمانی - تدبیر و امید - طلایی - سیاسی - روسیه - کشور - رژیم - طرح سوال - سرمقاله

آخرین اخبار سرویس:
انتظار ایران از انگلیس برای ایفای نقش موثر و فنی در پروژه نوسازی راکتور اراک

تاکید رییس کمیسیون انرژی اتمی فرانسه بر تعهد کشورش در حفظ برجام

کنجکاوی؛ مهمترین دلیل گرایش به مواد مخدر

مهمترین دلیل گرایش به مواد مخدر چیست؟

گزارش شهرداری از تعداد مشمولان قانون منع به کارگیری بازنشستگان

بزرگراه باکو – آستارا افتتاح شد

آیا امام حسین (ع) داماد ایرانیان بوده است؟

از آلرژی مرغ چه می دانید؟

اینجا برای مراسم خاکسپاری سه سال دوره برگزار می کنند + عکس ها

قانون مجلس با این همه سروصدا، برای هیچ!/ منع اشتغال بازنشستگان کمتر از 300نفر را بازنشسته می کند!

کربلا، درس عمل به تکلیف در شرایط دشوار است

روضه خوانی امام حسین (ع) افتخاری بزرگ برای طلاب است

رییس سازمان امنیت آلمان برکنار شد

اجرای هزار و 500 برنامه در هفته مقدس-زنجان

مداحی جناب آقای محمود کریمی

مداحی جناب آقای علی انسانی

رییس کل دادگستری: به حکم مشایی اعتراض نشده است | پرونده سایر اتهاماتش مفتوح است

عاشورا تجلی جنود رحمان در مقابل جنود شیطان است

روضه حضرت عباس علیه السلام از زبان رهبر انقلاب+فیلم

روحانی برای جلوگیری از دستگیری سیف حکم مشاوری اش را صادر کرد/ سابقه نداشته رییس جمهور برای مشاور بانکی خود حکم صادر کند

بازداشت پنج خدمه شناور خارجی در خلیج فارس

برگزاری همایش زن ودفاع مقدس در استان

ابطحی: نسل جوان ناامیدانه از ایران رفتند یا ابتکاراتشان را در کافی شاپ ها سرمایه گذاری کردند

نماهنگ/ «هیهات» با صوت نوجوان عراقی «عمار حلواجی»

اجماع بزرگ عاشوراییان در کرج

اجماع بزرگ عاشوراییان / کرج

الگوی رفتاری شهید بابایی از حماسه عاشورای امام حسین(ع) نشأت گرفته است

عزاداری شب تاسوعای حسینی / تبریز

نسل جوان ناامیدانه از ایران رفتند یا ابتکاراتشان را در کافی شاپ ها سرمایه گذاری کردند

دهه محرم تمرین عشق و محبت است

پیام عاشورای حسینی باید در جامعه نهادینه شود

تأکید صالحی بر ایفای نقش موثر و فنی انگلیس در پروژه نوسازی راکتور اراک

جذاب ترین اجراهای تعزیه در ایران + تصاویر

تصاویر/ عزاداری در تکیه 200 ساله تهران

راهنمای انتخاب عطر بر اساس ویژگی شخصیتی خانم ها

دیار علویان در تاسوعای حسینی غرق در ماتم شد/اشک دلسوختگان حسینی در سوز و گداز عاشورایی

روحانی برای جلوگیری از دستگیری سیف حکم مشاوری اش را صادر کرد/ سابقه نداشته رییس جمهور برای مشاور پولی و بانکی خود حکم صادر کند

خراسان شمالی در تاسوعای حسینی غرق ماتم شد

استمرار انقلاب مدیون فرهنگ شهادت طلبی

واکنش فرماندار قم به خبر وساطت رییسی در آزادی طلاب تجمع فیضیه

همت بلند بسیج برای سازندگی مناطق محروم مرودشت

لاریجانی خواستار رسیدگی مسئولین به حادثه اتوبوس مسافربری شد

توضیحات ظریف در باره ضرورت تصویب FATF | دیدر با کری اعلام نشده نبود

رییس جمهور اول مهر به سازمان ملل می رود

حجت الاسلام ورعی:نبایداز قیام علیه حکومت ناعادل چشم پوشی کرد

نشست انجمن های دوستی ایران و جهان

ماجرای شهادت حضرت عباس (ع) به روایت رهبر انقلاب + فیلم

حسینیه فارس/ هیئت انصارالحجه مشهد

حضرت عباس(ع) عبد صالح خدا و نافذ البصیره هستند

رزمایش امنیتی محمد رسول الله(ص)2 در سیستان و بلوچستان آغاز شد

اصحاب امام حسین(ع) به مقام حضرت عباس(ع) در آخرت غبطه می خورند

«الوفاق» بحرین اقدام دولت در سرکوب مراسم سوگواری ایام محرم را محکوم کرد

استاد حوزه علمیه نجف درگذشت/ اقامه نماز نماینده حضرت آیت الله سیستانی بر پیکر «محمد علی الحلو»+ تصاویر

در پایگاه هوایی شهید عبدالکریمی جنگنده های ارتش و سپاه برای رژه 31 شهریور در بندرعباس تمرین کردند

در پیام علی ذاکری عنوان شد عزم دانشگاه علم و صنعت برای شتاب بیشتر در حل مشکلات صنعت کشور

تأکید صالحی بر ایفای نقش موثر و فنی انگلیس در پروژه نوسازی راکتور اراک

همراهی مردم نباشد، با قوی ترین اقتصاددان های جهان هم همین آش و کاسه است/اقتصاد وابسته به یک شخص نیست/ همه در وضعیت کنونی سهیم هستیم

ای اهل حرم میر و علمدار نیامد+گزارش

واقعه کربلا مشعل فروزان جهان اسلام

برنامه های هفته دفاع مقدس

موضع احمدی نژاد و جلیلی چه بود؟

روایت جوانمردی پیری 75 ساله در تاسوعا

عهد قرآنی خدا با مردم، یاری امام و نماینده خدا روی زمین است

شب تاسوعای حسینی در تبریز

مجاهدین اسلام از یک جایگاه فوق العاده برخوردار هستند

عزاداری شب تاسوعای حسینی در کربلا و نجف + عکس

وقف 4 میلیارد تومانی توسط خیّر لرستانی

اجرای طرح نذر خون تا پایان ماه صفر در کرمان

پیام عاشورای حسینی باید در جامعه نهادینه شود

منتجب نیا: امام حسین (ع) برای مقابله با فساد قیام کرد

بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوق و تسویه پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 96

بانک ها ملزم به استمهال وام های کشاورزی هستند

منع اشتغال بازنشستگان کمتر از300نفر را بازنشسته می کند!/قانون مجلس با این همه سروصدا، برای هیچ!

دیدار صالحی با همتای چینی خود

فانتوم های ایران 50 ساله شدند +عکس

عجایب 7گانه کتاب در ایران

اعمال شب و روز عاشورا

چطور با ملاحظه رفتار کنیم؟

حجت الاسلام ورعی:نبایداز قیام علیه حکومت ناعادل چشم پوشی کرد

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (ع) به روایت تصاویر

بانک ها ملزم به استمهال وام های کشاورزی هستند

مسئولان با تدبیر و رفتار صحیح خود جامعه را از این پیچ بزرگ تاریخی عبور دهند

پنج ویژگی حضرت عباس از زبان امام صادق(ع)

منتجب نیا: امام حسین (ع) برای مقابله با فساد قیام کرد

آداب ورسوم مردم استان قزوین از گذشته های دور تا امروز

بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوق و تسویه پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 96

رییس سازمان امنیت آلمان برکنار شد

فرمان 15 ماده ای به استانداران برای مقابله با سرما

برگزاری سومین دوره مسابقه بصیرت حسینی در دانشگاه علمی کاربردی/ مهلت شرکت تا 30 آبان

تأکید چین بر حمایت مجدد از برجام

اشاعه امر به معروف پیام ارزشمند تفکر عاشورایی است

مراسم شب تاسوعای حسینی در بانکو تایلند

بانک ها ملزم به استمهال وام های کشاورزی هستند

تکذیب ادعای یک نماینده مجلس درباره هزینه سفر رییس جمهور به نیویورک

فهرست پرواز های داخلی وخارجی اصفهان

مراسم شبیه خوانی در تبریز

فیلم/ علم گردانی در تبریز

محتکران به مثابه کسانی اند که آب را بر امام بستند

تعدادمشمولان قانون منع به کارگیری بازنشستگان

پیکر طلبه مشهدی در مشهد تشییع شد

فشار مدعیان اصلاحات به دولت برای فرافکنی به جای مسئولیت پذیری

فشار مدعیان اصلاحات به دولت برای فرافکنی به جای مسئولیت پذیری