مطالب مرتبط:
مبارزه با کرم خراط در باغ های همدان اجرا شد
پرداخت تسهیلات ویژه برای فعالین صنایع تک و نوین 4 تصفیه خانه شهرک های صنعتی در دست ساخت است
ضرورت تامین مواد اولیه صنایع پایین دست آلومینیوم
10 طرح منابع آبی قزوین در دست اجرا است
استخدام مهندس صنایع در شرکت تیلکو صنعت غرب در همدان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 مرداد 1397 ساعت 12:552018-08-17اقتصادي

تقویت صنایع کوچک در همدان در دست اجرا است


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان با بیان اینکه هیچ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی استان تعطیل نشده است و افزود: امسال نمایشگاه صنایع کوچک اجرا می شود تا مردم در صنایع کوچک با کالاها آشنا شوند و آن را حمایت کنند.

- شعار سال: "مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان با بیان اینکه هیچ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی استان تعطیل نشده است، اظهار کرد: تنها یک واحد تولیدی به دلیل نبودن مواد اولیه به طور موقت تعطیل شده که به محض رسیدن مواد مورد نیاز شروع به کار می کند.

کیوان گردان اظهار کرد: اکنون 27 شهرک و ناحیه صنعتی در حال بهره برداری در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه تعداد واحدهای تولیدی در شهرک های مختلف، متفاوت است، گفت: مثلا در شهرک های تازه تاسیس تعداد کمتری از واحدهای تولیدی مستقر است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان با اشاره به اینکه 2900 هکتار اراضی صنعتی در اختیار شهرک های صنعتی است، گفت: 938 واحد تولیدی در شهرک ها در حال بهره برداری هستند.

گردان تصریح کرد: 938 واحد تولیدی شهرک های صنعتی همدان از سه دستگاه اجرایی استان یعنی سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی دارای مجوز هستند.

وی با بیان اینکه نه تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی به بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: دو تصفیه خانه نیز در حال آماده سازی است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد از واحدهای تولیدی به سیستم تصفیه خانه متصل شده اند، تصریح کرد: تعداد ایستگاه های آتش نشانی در شهرک های صنعتی را نیز از دو ایستگاه به هشت ایستگاه آتش نشانی افزایش داده ایم.

گردان به حساسیت دو طرح در شهرک صنعتی بوعلی و ویان اشاره کرد و گفت: پسابی که از تصفیه خانه این مناطق عبور می کند برای صنایع شیمیایی، کانی و فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه بر اساس پروانه های بهره برداری صادره، 14هزار و 800 نفر در شهرک های صنعتی اشتغال دارند، افزود: 1985 قرارداد نیز با سرمایه گذاران در استان منعقد شده است.

شناسایی 42 خوشه صنعتی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی همدان با بیان اینکه 42 خوشه صنعتی در استان شناسایی شده است، گفت: روی 18 مورد از آن مطالعاتی از قبیل اینکه چه میزان کارگاه در آن فعال است، انجام شده و 11 مورد نیز امکان سنجی شده است.

گردان تصریح کرد: در چهار خوشه صنعتی فرآیند توسعه را انجام دادیم که خوشه روستای کردآباد و خوشه سفال لالجین جزو آن است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته تا کنون نیز فرآیند توسعه خوشه مبل و منبت ملایر را آغاز کردیم، افزود: خوشه تویسرکان و نهاوند با بیش از سه هزار واحد خرد در چند روستای هدف گردشگری در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان گفت: خوشه کشمش ملایر هم با توجه به ظرفیت های موجود از ابتدای امسال شروع شده است.

گردان با بیان اینکه در رزن خوشه قاب سازی کاج و در همدان خوشه چرم همدان مورد توجه قرار گرفته اند، اظهار کرد: این ظرفیت ها اغلب در روستاها وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه امسال 10 برنامه مهم در توسعه خوشه ای داریم، گفت: امسال سال حمایت از کالای ایرانی است، از این رو اگر بخواهد از کالای ایرانی حمایت شود باید بدانیم که چه کالاهایی در استان ما تولید می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان از برگزاری نمایشگاه صنایع کوچک یاد کرد و افزود: امسال نمایشگاه صنایع کوچک اجرا می شود تا مردم در صنایع کوچک با کالاها آشنا شوند و آن را حمایت کنند.

گردان تصریح کرد: به منظور حمایت از کالای داخلی با چند بانک صحبت کردیم تا وام هایی را با بهره های مناسب به مردم بدهند تا مردم با خرید کالاهای داخلی حامی تولیدکنندگان شوند.

وی از آزاد شدن نرخ ارز خبر داد و گفت: با اجرای این طرح وضعیت تولید کشور بسامان تر می شود چراکه دیگر واردات کالا به راحتی گذشته انجام نمی گیرد و با توجه به نیازسنجی اجازه ورود کالاها به داخل کشور را می دهند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان با بیان اینکه اکنون از 938 واحد تولیدی، شش واحد بزرگ، 35 واحد متوسط و بقیه واحدهای صنایع کوچک هستند، اظهار کرد: موتور محرکه اقتصادی کشورهای پیشرفته صنایع کوچک و متوسط هستند.

گردان با بیان اینکه در استان ما 30 مورد از واحدهای تولیدی در تملک بانک ها است، اظهار کرد: بانک ها تمایلی به تملک واحدها ندارند.

وی از تلاش شهرک های صنعتی برای برند سازی یاد کرد و افزود: تاکنون هیچ سازمان دولتی به طور عملی اقدام به برندسازی نکرده است، اما ما در شرکت شهرک ها برندسازی کردیم به طوری که چند کارگاه با آن برند کار می کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان با بیان اینکه کار خوشه ای یک کار مضاعف بر کار سازمان ما است، گفت: فرآیند توسعه خوشه کشمش ملایر به تازگی آغاز شده است و فرآیند های توسعه آن به زودی رسما آغاز می شود.

گردان با بیان اینکه تولیدکنندگان ما در نمایشگاه غذایی روسیه شرکت می کنند، تصریح کرد: کشمش مورد استقبال نمایشگاه روسیه است و ما به دنبال برندسازی آن هستیم.

وی از خوشه چرم همدان یاد کرد و گفت: نزدیک به 1000 واحد فعال چرم در همدان وجود دارد و امیدواریم که بتوانیم صنعت چرم همدان را در سطح کشوری و خارجی گسترش دهیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان افزود: تولیدکنندگان چرم ما در دو نمایشگاه در چین و ترکیه حضور یافتند و ماشین آلات جدیدی را هم برای توسعه این صنعت وارد کشور کرده اند.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 24 مرداد 97، کد مطلب: 3427321، www.

donya-e-eqtesad.

com
کلید واژه ها: استان - مدیرعامل - همدان - آتش نشانی - خانه - تعطیل - سرمایه گذاران - کوچک - میراث فرهنگی - توسعه - نمایشگاه - کشاورزی - قرارداد - سرمایه - روستای - متفاوت - فرهنگی - حساسیت - پروانه - اشتغال - کارگاه - فاضلاب - افزایش - میراث - میزان - مناطق - حمایت - ملایر - آشنا - شروع

آخرین اخبار سرویس:

تقویت صنایع کوچک در همدان در دست اجرا است

تقویت صنایع کوچک در همدان در دست اجرا است