مطالب مرتبط:
ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری
نامگذاری یکی از معابر نیشابور به نام « شهدای آتش نشان »
احداث ایستگاه ه جدید آتش نشانی در کمربندی خرمشهر/خرید 350 جفت لباس مخصوص برای نیروهای آتش نشان شهرداری رشت
خرید لباس مخصوص برای 350 آتش نشان رشت جذب نیرو در سازمان آتش نشانی شهرداری رشت
نامگذاری « شهدای آتش نشان » بریکی از معابر نیشابور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 مرداد 1397 ساعت 01:352018-08-16سياسي

ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری


مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با تاکید بر عدالت محور شدن ارائه خدمات به ایثارگران از ادامه پیگیری ها توسط این اداره کل، معاونت توسعه منابع انسانی و سازمان آتش نشانی برای اضافه شدن شهدای آتش نشان به لیست شهدای خدمت شهرداری تهران خبر داد.

- رضا جلالی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح عملکرد این اداره کل ظرف یک سال گذشته با اشاره به اینکه از 14 سال پیش در قالب مشاورت، امور ایثارگران شهرداری تهران شکل گرفت و نهایتا به اداره کل تبدیل شد، گفت: از زمستان 1396 که همکاری خود را در این اداره کل آغاز کردم همه تلاش خود را برای ایجاد عدالت و جلوگیری از تبعیض و نابرابری در ارائه خدمات به ایثارگران معزز به کار گرفتم و عزم خود و همکارانم را جزم نمودم.

وی افزود: در پنجمین دوره شورای شهر تهران که همگی از لیست امید هستند بالاترین درجه ایثارگری را شاهد هستیم به شکلی که از 21 عضو شورا 15 عضو از خانواده معزز ایثارگران هستند؛ لذا امیدواریم بر اساس صحبت هایی هم که شده برای سال آینده شاهد توجه بیشتری برای اداره کل امور ایثارگران باشیم تا امکان ارائه خدمات بیشتر و مناسب تر به این عزیزان فراهم شود.

جلالی ادامه داد: در راستای تکریم مقام شهدا بر اساس مذاکراتی که با ریاست شورای شهر تهران و رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران داشتیم مقرر شد با تصویب شورا اماکن ستادی شهرداری تهران را به نام شهدا زیبنده کنیم.

در همین راستا ساختمان ایثارگران به نام شهید صیاد شیرازی و ساختمان بسیج شهرداری تهران به نام شهید طهرانی مقدم نامگذاری شده است و ان شاءالله در آینده ساختمان مرکزی شهرداری تهران به نام شهید باکری نام گذاری شود.

نام گذاری ساختمان های ستادی شهرداری تهران به نام شهدا وی تاکید کرد: در راستای نام گذاری ساختمان های ستادی شهرداری تهران به نام شهدا، در حال تدوین شیوه نامه ای هستیم تا در صحن شورا به تصویب برسد که امیدواریم با نظر و عنایت ویژه اعضا این شیوه نامه به تصویب برسد.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با اشاره به وجود بیش از 4500 ایثارگر شهرداری تهران گفت: از 4500 ایثارگر شهرداری تهران 1075 نفر فرزند شهید، 1100 نفر جانباز، 165 شهید، 32 شهید خدمت آتش نشانی و 2100 رزمنده داریم(رزمنده به افرادی گفته می شود که به مدت 6 ماه در بین 31 شهریور سال 1359 تا مرداد سال 1367 در جبهه حضور داشته باشند).

وی افزود: در حوزه آموزش و توانمندسازی ایثارگران برای ارتقاء سطح تحصیلی اقداماتی شکل گرفته و از این پس با شیوه دیگری این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

از سیکل تا مقطع دیپلم به ایثارگران تسهیلات تحصیلی داده شد و پس از ورود به دانشگاه نیز تسهیلاتی ویژه در نظر گرفته شده است.

در حقیقت در هنگام قبولی و پذیرش مقطع دانشگاهی هدیه ای داده می شود.

جلالی ادامه داد: در حوزه ایجاد تسهیلات رفاهی برای خانواده شهدا نیز سفر عتبات و مشهد در حال انجام است و سفر به شمال و مناطق جنگی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

برای خانواده ایثارگران قراردادی با هماهنگی اداره کل رفاه، تسهیل سفر منعقد شد و در حال حاضر به صورت متمرکز برای خانواده شهدا اقدام شده و برای سایر ایثارگران نیز وام با کارمزد 2 درصد برای سفر پرداخت می کنیم.

وی تصریح کرد: برای پرداخت تسهیلات به این عزیزان با توجه به محدودیت های منابع مالی با مشکلاتی مواجه بودیم که با تعامل و رایزنی با بانک ها توانستیم از هفته کرامت پرداخت تسهیلات را آغاز کنیم و هر هفته به 8 نفر از ایثارگران این تسهیلات پرداخت می شود.

جلالی در بخش دیگری از صحبت های خود به تشریح ساختار اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران پرداخت و افزود: در این اداره کل سه معاونت برنامه ریزی، معاونت مددکاری اجتماعی و خدمات درمانی و معاونت فرهنگی و آموزشی فعالیت می کنند؛ سه کمیته کاری نیز در این اداره کل با هدف ارتقاء کیفیت خدمات و عدالت محور کردن آنها زیرمجموعه معاونت ها کار می کنند؛ کمیته "اقدام" توسط معاونت برنامه ریزی، کمیته "معیشت" توسط معاونت مددکاری اجتماعی و کمیته "واحد شهید" هم توسط معاونت اجتماعی تشکیل شده است؛ البته نقطه ضعف هایی همچون موضوع هویت سازی داریم که روی آن کم کار کرده ایم لذا در این کمیته ها تلاش می کنیم این نقطه ضعف های گذشته مرتفع شود.

وی ادامه داد: در گذشته بودجه این اداره کل از محل ماده 17 دفتر شهردار تهران تامین می شد که بسیاری این رویداد را سیاسی تلقی می کردند؛ اما امروز با توجه به اولویت اداره ارزان شهر تلاش می کنیم کمترین هزینه را به مجموعه تحمیل کنیم.

جلالی تاکید کرد: دو ستاد بازدیدها و ستاد تکریم تشکیل شده است که دوستان نیازهای مادی و معنوی خانواده های شهیدان را به صورت میدانی احصا می کنند و هر هفته لیست تهیه شده از این نیازها در کمیته معیشت مورد بررسی قرار می گیرد و با نگاهی مساوی و برابر و عادلانه خدمات به این عزیزان ارائه می شود که این چنین اقدامی با نگاه عدالت محور تاکنون در مجموعه وجود نداشته است.

به این ترتیب ظرف مدت 48 ماه با کل جامعه هدف ملاقات خواهیم داشت و نیازهای آنها را احصا خواهیم کرد و به جای اینکه ایثارگران عزیز به سراغ ما بیایند ما به سراغ آنها رفتیم.

وی تصریح کرد: در حوزه حمایتی سه اولویت را برای خانواده ایثارگران در دستور کار قرار دادیم؛ نخست فرزندان شهید که تعداد آنها 1075 نفر است به جز 21 نفر، مابقی رسمی هستند که با دستور آقای افشانی شهردار تهران برای رسمی شدن این افراد نیز بر حسب ضوابط دستور شایسته ای پس از چندین سال انتظارشان داده شد.

اولویت بعدی جانبازان در آستانه بازنشستگی هستند که بر اساس ماده 21 قانون خدمات ایثارگران، یکی از فرزندان آنها می توانند جایگزین آنها شوند که امیدواریم این هم اجرایی شود.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران رزمندگان را اولویت بعدی این اداره کل دانست و افزود: حدود نیمی از جامعه ایثارگری ما از رزمندگان است که بالای 6 ماه سابقه حضور در جبهه را دارند که نسبت به حل مشکلات بیمه ای و مالیات آنها اقدام کرده ایم.

همچنین آن دسته از ایثارگران که فرزندان آنها در آستانه ازدواج هستند برای ازدواج و هزینه خرید جهیزیه آنها مساعدت هایی را انجام می دهیم.

پیگیر حقوق شهدای آتش نشان هستیم جلالی با اشاره به اینکه رییس جمهور همزمان با وقوع حادثه تلخ پلاسکو از شهدای پلاسکو به نام شهید خدمت یاد کرد، افزود: بنیاد شهید قرائت متفاوتی دارد و رزمنده، جانباز و شهید را تنها در صحنه نبرد جنگ 8 ساله می داند و حتی شهدای مدافع حرم و جانبازان مدافع حرم را در لیست نیاورده است؛ لذا شهدای خدمت شهرداری هم در لیست نیامده اند و ما منتظر تصمیم شورای شهر تهران و معاونت توسعه منابع انسانی هستیم تا این موضوع را عملیاتی کنیم.

وی افزود: هنوز به لحاظ حقوقی برای حل مشکل خانواده شهدای آتش نشان تصمیم گیری حقوقی انجام نشده است؛ اما دغدغه حل مشکلات این خانواده ها وجود دارد و در مجموعه شهرداری تهران پیگیر این مهم هستیم؛ البته شهرداری تهران مادامی که دستگاه بالادستی مثل شورا تصمیم گیری نکند نمی تواند به عنوان شهید این عزیزان را در لیست شهرداری تهران قرار دهد.

وعده های مدیریت شهری قبلی به خانواده شهدای آتش نشان پلاسکو محقق نشد مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با ابراز تأسف از اینکه وعده های داده شده به خانواده شهدای آتش نشان در دوره قبلی مدیریت شهری محقق نشد، تصریح کرد: درحال حاضر به آسیب دیدگان این حادثه، شهرداری تهران خدماتی که به جانبازان ارائه می کند را می دهد اما این افراد جانباز محسوب نمی شوند و مصدوم خدمت هستند.

وی تاکید کرد: پیگیری وضعیت خانواده شهدای پلاسکو دغدغه مشترک اداره کل امور ایثارگران، سازمان آتش نشانی و معاونت توسعه منابع انسانی است که امیدواریم پیگیری ها هرچه زودتر نتیجه دهد.

جلالی درباره نحوه واگذاری غرف میادین میوه و تره بار به ایثارگران نیز گفت: بیش از 10 شاخص تعیین شده که بر اساس اولویت سالانه این غرفه ها به افراد واجد شرایط واگذار می شود؛ سالی 65 غرفه به این امر اختصاص پیدا می کند که از این تعداد تنها 35 غرفه مشتری محور است و جذابیت اخذ دارند که بر اساس شاخص ها در شهریور هرسال لیست واجدین را به معاونت منابع انسانی سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران ارسال می کنیم و به صورت دوره ای این غرف در اختیار واجدین قرار می گیرد.


کلید واژه ها: شهرداری تهران - ایثارگر - ایثارگران - شهرداری - تهران - شورای شهر تهران - ساختمان - شهید - شهدا - شهر تهران - شورای شهر - اداره - شورا - ریاست شورای شهر تهران - آتش نشانی - نشان - شورای - سازمان آتش نشانی - کمیسیون اجتماعی - امید - جلالی - آینده - بالاترین - نامه - لیست - خانواده - اجتماعی - فرهنگی - زمستان - شهریور

آخرین اخبار سرویس:
مذاکرات جامع ایران و اسپانیا در مادرید برگزار شد

مذاکرات جامع ایران و اسپانیا در مادرید برگزار شد

پیشنهاد جدید بهزیستی در مورد «بیمه اعتیاد»

اختلاس 500 میلیونی در آموزش و پرورش

این همستر، افسرده است + ویدئو

در پرونده «خفاش شب» خشونت منتشر نشد

نوزدهمین دوره جایزه ترویج علم

پیروزی مجدد فراکسیونیسم دستوری و رد ادعاهای اصلاح طلبی

توسعه شبکه ریلی کشور دنبال نشده است

پرداخت تسهیلات اشتغال منجر به توسعه هدفمند در کشور نمی شود

اولین شورای فقهی بانک مرکزی برگزار شد

پدر شهید حججی: همه ما ایرانی هستیم و نباید افراد را به خوب وبد تقسیم کرد / مسلمان باید برای دفاع از وطن ،ناموس وهمنوعش هرجایی که لازم است برود

تسلیم شدن در برابر دشمن حماقت است

نتانیاهو: در اوج نبرد هستیم

مسلمانان با اتحاد و همدلی بر دشمنان پیروز می شوند

مقایسه مشاغل پولساز ایران و جهان

تصاویر/ نشست دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان با طلاب مقیم قم

روزنامه های شنبه 26 آبان 97

وقتی رییس جمهور هم کارنامه آخوندی را موفق نمی داند!

ایران هراسی و ایرانی ستیزی

اولین نفری بود که به مسجد می آمد و آخرین کسی بود که ترکش می کرد

انتقاد شدید شاهزاده بریتانیا از شبکه های اجتماعی

خوشرو خواستار موضع گیری گوترش علیه آمریکا شد

تصاویر/ همایش تجدید بیعت طلاب و روحانیون با امام زمان(عج) در مسجد مقدس جمکران

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 26 آبان 97

خوشرو خواستار موضع گیری گوترش علیه آمریکا شد

دستگیری 3 نفر در رابطه با تجاوز به نوجوانان در شوشتر

واکنش شهرداری تهران به انتشار فیلمی از پیروز حناچی

عکسی قدیمی از روحانی،جهانگیری و قاسم سلیمانی

پینگ پنگ قوه قضاییه و مجلس برای اجرای یک قانون

راه حل سیاسی در یمن دست یافتنی است

افتتاح بلندترین سد جهان در تاجیکستان

پیام تسلیت وزیر دفاع در پی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تأمین اجتماعی کشور

آغاز ولایت امام زمان(عج) باید گرامی داشته شود

تجمع اعتراضی کارگران هفت تپه خوزستان‎/ شعار کارگران: صداوسیمای میلی نمی خواهیم، این همه لشکر اومده جونش دیگه سراومده، نماینده مجلس استعفا استعفا، سرمایه دار شیاد نمی کنیم اعتماد

آیت الله مصباح: الان بعضی به این فکر هستند که دین را به رفراندم بگذارند / می گویند اگر مردم رأی دادند که نیازی به ولایت فقیه نیست / این سخنان بسیار خطرناک است

افزایش سرانه مطالعه از نشانه های مهم رشد فرهنگی جامعه است

بن بست بیمه تکمیلی برای فرهنگیان

بیدار باشید که منافقین در کمین هستند

نحوه سانحه رانندگی منجر به فوت رییس سازمان تامین اجتماعی

همایش تجدید بیعت طلاب و روحانیون با امام عصر(عج) در مسجد مقدس جمکران

رعایت نظارت براستانداردهای لازم در اجرای طرح های عمرانی

بیشترین جرم در نیروهای مسلح فرار از خدمت وظیفه است

چگونگی انتقال امامت به امام زمان (عج)

انتشار عکس کودکان شوشتری، راهگشا نیست!

بررسی حقوقی لایحه جدید قانون مطبوعات و خبرگزاری ها

فلسفه؛ گمشده معاصر

تمرکزگرایی، سبب گسترش فساد می شود

هیات عالی نظارت مجمع؛ ابهامات قانونی و توجیهات کارکردی

7 وزیر هفته آینده به کمیسیون های تخصصی مجلس می روند

نگاهی به شهرداران تهران ازابتدای انقلاب اسلامی تاکنون

آماری از شکست جهانی حفاظت از خبرنگاران

دیده بان شفافیت و عدالت علیه مفسدین اقتصادی اعلام جرم می کند

این مادر «چشم» بچه هایش است

گرامیداشت سالگرد شهادت سردارطهرانی مقدم

خواست قوم بلوچ برای تأمین حقوق شان در ساختار سیاسی کشور

تمهیدات بانک مرکزی برای بازگشت ارز ناشی از صادرات به کشور

مادر باردار در یک عملیات هشت ساعت نجات یافت

مردهک در کرمان لرزید

موگرینی: از موضع عراق مقابل تحریمهای ضد ایرانی حمایت می کنیم

واکنش سردار کمالی به شایعه مشکل سربازی سامان قدوس

‏تصمیمی برای تعیین سرپرست شهرداری نداشته ایم

فتاوای آیت الله العظمی سبحانی (مدظله) در مورد احضار ارواح

فال روزانه شنبه 26 آبان 1397

ویژه برنامه امامت حضرت مهدی(عج) در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

امیدواری گوترش به خاتمه هر چه سریع تر جنگ در یمن

پدر مرحوم نوربخش: پسرم پاک به دنیا آمد و پاک رفت

فتاوای آیت الله العظمی نوری همدانی (مدظله) در مورد احضار ارواح

فتاوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) در مورد احضار ارواح

منزلت روز نهم ربیع الاول ( عید بقر = شروع امامت حضرت امام زمان عج )

شکوری راد: طوفان پرسشگری مردم اصلاح طلبان را منفعل کرده است(خبر ویژه)

انتقاد شاگرد مورد توجه امام خمینی از ساختن مقبره مجلل برای ایشان / این مقبره چه ربطی به امام دارد؟

تونس خواستار جلوگیری از ادامه تجاوز به حقوق فلسطینی ها شد

قانون با برهم زنندگان مراسم دانشگاه اصفهان برخورد کند

بعضی به فکر هستند که دین را به رفراندم بگذارند/ می گویند با رای مردم، نیازی به ولایت فقیه نیست

اهالی فساد با محدودیت پولشویی مخالف هستند/ نداشتن شاهد و مدرک برای پولشویی تعجب ندارد

سلامت اولویت سیاست مداران نبوده است

کمیته اصلاح آیین نامه شورای عالی اصلاح طلبان آغاز به کار کرد

کمیته اصلاح آیین نامه شورای عالی اصلاح طلبان آغاز به کار کرد

تاکید رییس پلیس پایتخت بر ضرورت توجه به کرامت انسانی

برخورد دستگاه قضا با اخلالگران اقتصادی عامل ثبات در بازار می شود

روزنامه استخدامی استان همدان | شنبه 26 آبان 97

جهانگیری: نوربخش عاشق محرومین بود

نائب رییس مجلس: با تمام توان در خدمت معلمان هستم

تصویر| خودروی شخصی وزیر ارتباطات

مقامات کشوری درگذشت نوربخش را تسلیت گفتند

روز «قم» به تقویم اضافه شد

پایان ماموریت خوشرو در سازمان ملل

واعظی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

دانلود آهنگ جدید صدرا راثی بنام تو بیستی

سرتیپ نصیرزاده با خانواده دو فرمانده اسبق نیروی هوایی دیدار کرد

جامعه جهانی باید در مقابل اقدامات خودسرانه آمریکا ایستادگی کند

لزوم توجه شیعیان به فضائل اهل بیت(ع) و الگو قرار دادن آنان در زندگی

رییس قوه قضاییه درگذشت مدیر عامل و معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

تست حساس بودن؛ تا چه اندازه روحیه حساس و زودرنجی دارید؟

66 درصد زنان ایرانی با خشونت مواجهند

انتصاب جدید در شورای عالی اصلاح طلبان

همکاریهای علمی و پژوهشی ایران و عمان گسترش می یابد

از کارگری میدان میوه و تره بار تا نمایندگی مجلس

معرفی برترین گلزنان تاریخ انگلیس +عکس

ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری

ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری