مطالب مرتبط:
ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری
نامگذاری یکی از معابر نیشابور به نام « شهدای آتش نشان »
احداث ایستگاه ه جدید آتش نشانی در کمربندی خرمشهر/خرید 350 جفت لباس مخصوص برای نیروهای آتش نشان شهرداری رشت
خرید لباس مخصوص برای 350 آتش نشان رشت جذب نیرو در سازمان آتش نشانی شهرداری رشت
نامگذاری « شهدای آتش نشان » بریکی از معابر نیشابور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 مرداد 1397 ساعت 02:352018-08-16سياسي

ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری


مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با تاکید بر عدالت محور شدن ارائه خدمات به ایثارگران از ادامه پیگیری ها توسط این اداره کل، معاونت توسعه منابع انسانی و سازمان آتش نشانی برای اضافه شدن شهدای آتش نشان به لیست شهدای خدمت شهرداری تهران خبر داد.

- رضا جلالی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح عملکرد این اداره کل ظرف یک سال گذشته با اشاره به اینکه از 14 سال پیش در قالب مشاورت، امور ایثارگران شهرداری تهران شکل گرفت و نهایتا به اداره کل تبدیل شد، گفت: از زمستان 1396 که همکاری خود را در این اداره کل آغاز کردم همه تلاش خود را برای ایجاد عدالت و جلوگیری از تبعیض و نابرابری در ارائه خدمات به ایثارگران معزز به کار گرفتم و عزم خود و همکارانم را جزم نمودم.

وی افزود: در پنجمین دوره شورای شهر تهران که همگی از لیست امید هستند بالاترین درجه ایثارگری را شاهد هستیم به شکلی که از 21 عضو شورا 15 عضو از خانواده معزز ایثارگران هستند؛ لذا امیدواریم بر اساس صحبت هایی هم که شده برای سال آینده شاهد توجه بیشتری برای اداره کل امور ایثارگران باشیم تا امکان ارائه خدمات بیشتر و مناسب تر به این عزیزان فراهم شود.

جلالی ادامه داد: در راستای تکریم مقام شهدا بر اساس مذاکراتی که با ریاست شورای شهر تهران و رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران داشتیم مقرر شد با تصویب شورا اماکن ستادی شهرداری تهران را به نام شهدا زیبنده کنیم.

در همین راستا ساختمان ایثارگران به نام شهید صیاد شیرازی و ساختمان بسیج شهرداری تهران به نام شهید طهرانی مقدم نامگذاری شده است و ان شاءالله در آینده ساختمان مرکزی شهرداری تهران به نام شهید باکری نام گذاری شود.

نام گذاری ساختمان های ستادی شهرداری تهران به نام شهدا وی تاکید کرد: در راستای نام گذاری ساختمان های ستادی شهرداری تهران به نام شهدا، در حال تدوین شیوه نامه ای هستیم تا در صحن شورا به تصویب برسد که امیدواریم با نظر و عنایت ویژه اعضا این شیوه نامه به تصویب برسد.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با اشاره به وجود بیش از 4500 ایثارگر شهرداری تهران گفت: از 4500 ایثارگر شهرداری تهران 1075 نفر فرزند شهید، 1100 نفر جانباز، 165 شهید، 32 شهید خدمت آتش نشانی و 2100 رزمنده داریم(رزمنده به افرادی گفته می شود که به مدت 6 ماه در بین 31 شهریور سال 1359 تا مرداد سال 1367 در جبهه حضور داشته باشند).

وی افزود: در حوزه آموزش و توانمندسازی ایثارگران برای ارتقاء سطح تحصیلی اقداماتی شکل گرفته و از این پس با شیوه دیگری این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

از سیکل تا مقطع دیپلم به ایثارگران تسهیلات تحصیلی داده شد و پس از ورود به دانشگاه نیز تسهیلاتی ویژه در نظر گرفته شده است.

در حقیقت در هنگام قبولی و پذیرش مقطع دانشگاهی هدیه ای داده می شود.

جلالی ادامه داد: در حوزه ایجاد تسهیلات رفاهی برای خانواده شهدا نیز سفر عتبات و مشهد در حال انجام است و سفر به شمال و مناطق جنگی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

برای خانواده ایثارگران قراردادی با هماهنگی اداره کل رفاه، تسهیل سفر منعقد شد و در حال حاضر به صورت متمرکز برای خانواده شهدا اقدام شده و برای سایر ایثارگران نیز وام با کارمزد 2 درصد برای سفر پرداخت می کنیم.

وی تصریح کرد: برای پرداخت تسهیلات به این عزیزان با توجه به محدودیت های منابع مالی با مشکلاتی مواجه بودیم که با تعامل و رایزنی با بانک ها توانستیم از هفته کرامت پرداخت تسهیلات را آغاز کنیم و هر هفته به 8 نفر از ایثارگران این تسهیلات پرداخت می شود.

جلالی در بخش دیگری از صحبت های خود به تشریح ساختار اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران پرداخت و افزود: در این اداره کل سه معاونت برنامه ریزی، معاونت مددکاری اجتماعی و خدمات درمانی و معاونت فرهنگی و آموزشی فعالیت می کنند؛ سه کمیته کاری نیز در این اداره کل با هدف ارتقاء کیفیت خدمات و عدالت محور کردن آنها زیرمجموعه معاونت ها کار می کنند؛ کمیته "اقدام" توسط معاونت برنامه ریزی، کمیته "معیشت" توسط معاونت مددکاری اجتماعی و کمیته "واحد شهید" هم توسط معاونت اجتماعی تشکیل شده است؛ البته نقطه ضعف هایی همچون موضوع هویت سازی داریم که روی آن کم کار کرده ایم لذا در این کمیته ها تلاش می کنیم این نقطه ضعف های گذشته مرتفع شود.

وی ادامه داد: در گذشته بودجه این اداره کل از محل ماده 17 دفتر شهردار تهران تامین می شد که بسیاری این رویداد را سیاسی تلقی می کردند؛ اما امروز با توجه به اولویت اداره ارزان شهر تلاش می کنیم کمترین هزینه را به مجموعه تحمیل کنیم.

جلالی تاکید کرد: دو ستاد بازدیدها و ستاد تکریم تشکیل شده است که دوستان نیازهای مادی و معنوی خانواده های شهیدان را به صورت میدانی احصا می کنند و هر هفته لیست تهیه شده از این نیازها در کمیته معیشت مورد بررسی قرار می گیرد و با نگاهی مساوی و برابر و عادلانه خدمات به این عزیزان ارائه می شود که این چنین اقدامی با نگاه عدالت محور تاکنون در مجموعه وجود نداشته است.

به این ترتیب ظرف مدت 48 ماه با کل جامعه هدف ملاقات خواهیم داشت و نیازهای آنها را احصا خواهیم کرد و به جای اینکه ایثارگران عزیز به سراغ ما بیایند ما به سراغ آنها رفتیم.

وی تصریح کرد: در حوزه حمایتی سه اولویت را برای خانواده ایثارگران در دستور کار قرار دادیم؛ نخست فرزندان شهید که تعداد آنها 1075 نفر است به جز 21 نفر، مابقی رسمی هستند که با دستور آقای افشانی شهردار تهران برای رسمی شدن این افراد نیز بر حسب ضوابط دستور شایسته ای پس از چندین سال انتظارشان داده شد.

اولویت بعدی جانبازان در آستانه بازنشستگی هستند که بر اساس ماده 21 قانون خدمات ایثارگران، یکی از فرزندان آنها می توانند جایگزین آنها شوند که امیدواریم این هم اجرایی شود.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران رزمندگان را اولویت بعدی این اداره کل دانست و افزود: حدود نیمی از جامعه ایثارگری ما از رزمندگان است که بالای 6 ماه سابقه حضور در جبهه را دارند که نسبت به حل مشکلات بیمه ای و مالیات آنها اقدام کرده ایم.

همچنین آن دسته از ایثارگران که فرزندان آنها در آستانه ازدواج هستند برای ازدواج و هزینه خرید جهیزیه آنها مساعدت هایی را انجام می دهیم.

پیگیر حقوق شهدای آتش نشان هستیم جلالی با اشاره به اینکه رییس جمهور همزمان با وقوع حادثه تلخ پلاسکو از شهدای پلاسکو به نام شهید خدمت یاد کرد، افزود: بنیاد شهید قرائت متفاوتی دارد و رزمنده، جانباز و شهید را تنها در صحنه نبرد جنگ 8 ساله می داند و حتی شهدای مدافع حرم و جانبازان مدافع حرم را در لیست نیاورده است؛ لذا شهدای خدمت شهرداری هم در لیست نیامده اند و ما منتظر تصمیم شورای شهر تهران و معاونت توسعه منابع انسانی هستیم تا این موضوع را عملیاتی کنیم.

وی افزود: هنوز به لحاظ حقوقی برای حل مشکل خانواده شهدای آتش نشان تصمیم گیری حقوقی انجام نشده است؛ اما دغدغه حل مشکلات این خانواده ها وجود دارد و در مجموعه شهرداری تهران پیگیر این مهم هستیم؛ البته شهرداری تهران مادامی که دستگاه بالادستی مثل شورا تصمیم گیری نکند نمی تواند به عنوان شهید این عزیزان را در لیست شهرداری تهران قرار دهد.

وعده های مدیریت شهری قبلی به خانواده شهدای آتش نشان پلاسکو محقق نشد مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با ابراز تأسف از اینکه وعده های داده شده به خانواده شهدای آتش نشان در دوره قبلی مدیریت شهری محقق نشد، تصریح کرد: درحال حاضر به آسیب دیدگان این حادثه، شهرداری تهران خدماتی که به جانبازان ارائه می کند را می دهد اما این افراد جانباز محسوب نمی شوند و مصدوم خدمت هستند.

وی تاکید کرد: پیگیری وضعیت خانواده شهدای پلاسکو دغدغه مشترک اداره کل امور ایثارگران، سازمان آتش نشانی و معاونت توسعه منابع انسانی است که امیدواریم پیگیری ها هرچه زودتر نتیجه دهد.

جلالی درباره نحوه واگذاری غرف میادین میوه و تره بار به ایثارگران نیز گفت: بیش از 10 شاخص تعیین شده که بر اساس اولویت سالانه این غرفه ها به افراد واجد شرایط واگذار می شود؛ سالی 65 غرفه به این امر اختصاص پیدا می کند که از این تعداد تنها 35 غرفه مشتری محور است و جذابیت اخذ دارند که بر اساس شاخص ها در شهریور هرسال لیست واجدین را به معاونت منابع انسانی سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران ارسال می کنیم و به صورت دوره ای این غرف در اختیار واجدین قرار می گیرد.


کلید واژه ها: شهرداری تهران - ایثارگر - ایثارگران - شهرداری - تهران - شورای شهر تهران - ساختمان - شهید - شهدا - شهر تهران - شورای شهر - اداره - شورا - ریاست شورای شهر تهران - آتش نشانی - نشان - شورای - سازمان آتش نشانی - کمیسیون اجتماعی - امید - جلالی - آینده - بالاترین - نامه - لیست - خانواده - اجتماعی - فرهنگی - زمستان - شهریور

آخرین اخبار سرویس:
شرط جدید کویت برای بازگشت سفیرش به تهران

یکجانبه گرایی آمریکا علیه ایران، تاثیر منفی مشخصی بر زنان و کودکان دارد

مراسم عزاداری حسینی در حرم حضرت زینب(س) برگزار شد + تصاویر

به مردم زلزله زده امید می دهم / گروه جهادی «نامیرا» تا پایان کنار مردم کرمانشاه می ماند

ماین جاسازی شده از سوی طالبان جان 7 کودک را گرفت

فرمانده سپاه شازند خبر داد شرکت 1000 بسیجی شازندی در مرحله دوم رزمایش محمد رسول الله (ص)

پلیس ایران و روسیه بر توسعه همکاری ها تاکید کردند

روایت کاروان کربلا در روز دوازدهم ماه محرم/خاکسپاری پیکر مبارک سیدالشهداء توسط امام سجاد(ع)

زیباکلام: نگفتم طلبه ها 2.5میلیون حقوق دارند/کشتی گیران زن ایرانی در آستانه نخستین تجربه بین المللی جدی

پشت پرده شکایت قالیباف از میرلوحی چیست؟

شرکت 1000 بسیجی شازندی در مرحله دوم رزمایش محمد رسول الله (ص)

تلاش برای زدودن چهره محرومیت

مراسم شام غریبان در مسجد علیه اردبیل

حرکت قطارها طبق زمان درج شده بر روی بلیت

اقدامات دولت برای حل مشکل دفن زباله در استان های شمالی کشور

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برگزار شد

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

سفر رییس مجلس شورای اسلامی به بندرعباس

حسین(ع) هستی خود را فدا کرد تا مردم از جهالت درآیند

یکجانبه گرایی آمریکا علیه ایران، تاثیر منفی مشخصی بر زنان و کودکان دارد

یکجانبه گرایی آمریکا علیه ایران، تاثیر منفی مشخصی بر زنان و کودکان دارد

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد

دو هفته تا رای دادگاه لاهه درباره شکایت ایران علیه آمریکا

جلسات بی نتیجه انتخاب شهردار و نظرات شورای شهر کرمانشاه

آخرین شب عزاداری امام حسین (ع) در حسینیه امام خمینی برگزار شد

یکجانبه گرایی آمریکا علیه ایران، تاثیر منفی مشخصی بر زنان و کودکان دارد

وزارت اوقاف مصر تعطیلی مقام امام حسین (ع) را تکذیب کرد

عزاداری امام حسین(ع) در بازار تبریز

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برگزار شد

نمایندگان نفت ایران به الجزایر رسیدند

اجتماع عظیم زینبیه زنجان از قاب خبر 21 شبکه یک

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برگزار شد

ساعت ها را امشب عقب بکشید

آخرین آیه ای که بر پیامبر (ص) نازل شد درباره چیست؟

دیدار چهره به چهره سردار خانچرلی با مردم بهارستان

توضیحات جالب جواد مجابی درباره آخرین کتاب ها و آثارش

کویت برای بازگشت سفیرش به تهران شرط تعیین کرد!

پخش چای نذری در بازار تبریز

آزمون روزگار

فیلم/ حسن اسدی از مداحی محبوبش می گوید

یکجانبه گرایی آمریکا علیه ایران، تاثیر منفی مشخصی بر زنان و کودکان دارد

هرمزگانی ها در دفاع از منافع کشور پیشگام بوده و هستند

مردم هرمزگان در خط مقدم دفاع از منافع کشور ایستاده اند

آقای سوپراستار هنوز مجری «برنده باش» است/این مسابقه با اصلاحات روی آنتن می رود

ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت به عقب کشیده می شود

استعلام برای حفظ امانت الهی!

ماموریتی برای تکریم سربازانی که هیچ گاه سهم خواهی نکردند

محمود فکری در حال دمام زنی در روز تاسوعا/ عکس

هر روز منتظر یک فرونشست در تهران باشید

دعوت از مردم برای تماشای اقتدار و صلابت ایران

نمایندگان نفت ایران وارد الجزیره شدند

رییس مجلس وارد بندرعباس شد

پایان انتظار 36 ساله / بازگشت پیکر پاک شهید رحیم رجبی به کشور

سحر دولتشاهی با چادر در یک مراسم مذهبی+عکس

استفاده از سیستم بایومتریک در انتخابات

آخرین شب عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در حسینیه امام خمینی

کمیسیون مشترک برجام در نیویورک برگزار می شود

هرمزگانی ها در دفاع از منافع کشور پیشگام بوده و هستند

تحصیل 13 هزار دانش آموز در مدارس خارج از کشور

گزارش اجتماع عظیم زینبیه اعظم زنجان از خبر 2030

نمایندگان نفت ایران وارد الجزیره شدند

آخرین شب عزاداری در حسینیه امام خمینی(ره)

تصاویر شما/ پویش «من و حاج آقا» -10

تقدیر مسئول نمایندگی ولی فقیه بسیج بهارستان از شهردار نسیم شهر

یک دختر 27ساله شگفتی ساز جایزه بوکر شد/نامزدهای بوکر معرفی شدند

پیشنهاد نمایندگان برای تعطیلی روز زن

توافق ایران و عراق برای گشایش مرز خسروی کذب است

درخواست جالب سلطان پرسپولیسی ها از دوستانش در روز تولد

کمیسیون مشترک برجام در نیویورک برگزار می شود

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در حسینیه امام خمینی

نمایندگان نفت ایران وارد الجزیره شدند

دوباره عاشورا...

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

داعش در افغانستان به دنبال تجدید روحیه نیروهای شکست خورده است

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین با حضور رهبر انقلاب

تمرین هوایی ارتش و سپاه برای آمادگی در رژه هفته دفاع مقدس

چرا غُر زدن حس خوبی دارد

برگزاری همایش امر به معروف و نهی از منکر در اسلامشهر

جنگنده های ارتش و سپاه فردا از کدام پایگاه ها به پرواز درمی آیند؟

سفیر عراق در تهران تغییر کرد

هرگز درخواست ملاقاتی از سوی ایران با ترامپ مطرح نشده است

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

مواجهه باقدرت انقلاب ملت یمن در مقابل دشمنان و مزدوران آنها

رژه مشترک ارتش و سپاه در صدر اخبار رسانه های شرق آسیا

اقامه نماز باشکوه ظهر عاشورا در تویسرکان

انقلاب اسلامی منبعث از قرآن و نهج البلاغه است

پاسخ نوبخت به نامه زیباکلام

ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت به عقب کشیده می شود

روش هایی که زندگیتان را از این رو به ان رو میکنند

«کلنا عباسک یا زینب(س)» از پایتخت شور و شعور حسینی به گوش جهانیان رسید

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در حسینیه امام خمینی

پاسخ نوبخت به نامه زیباکلام

تسخیر مقر امریکایی ها از سوی نظامیان اوکراینی

روحانی و ترامپ کی در سازمان ملل سخنرانی می کنند؟ / قرعه خوب ایران در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی

نظر مهاجرانی در مورد بی بی سی

درخواست 90 نماینده مجلس از لاریجانی

محمد جزو محبوب ترین نامها در انگلیس

ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری

ادامه پیگیری هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری