مطالب مرتبط:
«پهلبد»؛ مامور ترویج فحشا در دوران «پهلوی»/ وقتی بی بی سی «فاسد» را «فاخر» جا می زند
افشاگری درباره دختر وزیر سابق، محتکر دارو های فاسد
حرف مشترک احمدی نژاد و رضا پهلوی /FATF سوژه دعوا های جناحی نشود/نخست وزیر عراق حرفش در مورد ایران را تصحیح کند/محیط زیست محل انتقامجویی نیست
شوهرشمس پهلوی و مردهمیشه وزیر دولت شاه،در 101سالگی درگذشت
شوهرشمس پهلوی و مردهمیشه وزیر دولت شاه،در 101سالگی درگذشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 مرداد 1397 ساعت 20:512018-08-16سياسي

بی بی سی، وزیر باجگیر و فاسد پهلوی را چگونه تطهیر می کند؟


مهرداد پهلبد با نام اصلی عزت الله مین باشیان، که اخیرا خبر مرگش مخابره شد، از کارگزاران فرهنگی دستگاه فاسد پهلوی بود.

وی همسر شمس پهلوی و داماد رضاخان محسوب می شد و از سال 1343 تا سال 1357 وزیر فرهنگ و هنر رژیم پهلوی بود.

- پهلبد که پیش از ورود به خاندان فاسد پهلوی، صرفا یک ویولن زن و مطرب کافه ای بود، در مدت کوتاهی مدارج ترقی را چنان در آن خاندان فاسد طی نمود که در زمره عناصر پیشگام در واردات کالا های فرهنگی منحط غربی به کشور درآمد.

این غلام خانه زاد پهلوی ها، خط ابتذال، برهنگی، بیگانگی فرهنگی و رواج بی بندوباری را در تمامی برنامه های فرهنگی دوران منحوس پهلوی دنبال می کرد.

در واقع پیگیری این خط یک نسخه تجویز شده از سوی آمریکایی ها به دربار پهلوی بود تا طی فرایندی میان مدت، سویه های مذهبی را از جامعه ایرانی بستانند.

پهلبد یا همان مین باشیان، یکی از وابستگان به دولت انگلیس بود که مهم ترین دستور کارش اجرای سیاست های فرهنگی انگلیس و آمریکا در ایران بود.

توطئه فرهنگی رژیم پهلوی و ماموریت ویژه پهلبد از موسیقی و کتاب تا تئاتر و سینما؛ همه این حوزه های فرهنگی در دوران ستم شاهی، با کارگزاری فردی همچون پهلبد عرصه تاخت وتاز عناصر و نماد های ضداسلامی و آلوده به مظاهر غیراخلاقی بود.

رژیم پهلوی قصد داشت از طریق این عناصر ضدفرهنگی، جوانان ایرانی را از اهداف متعالی اسلامی و انسانی تهی کند و درون مایه ای تسلیم گونه و خودباخته به هویت ایرانیان دهد؛ تا از این رهگذر، مطامع قدرت های استعماری برای چپاول بیشتر ایران در عصر سیاه پهلوی بیشتر فراهم آید.

بر این اساس پهلبد را باید یکی از کارگزاران قدرت های سلطه گر در ایران عصر پهلوی دانست که با پیشبرد پروژه های ضدفرهنگی در صدد مخدوش کردن هویت اسلامی ایرانیان و به ابتذال کشاندن جامعه ایرانی بودند تا نقشه های شوم سلطه گران با سهولت بیشتری در کشور ما پیاده سازی شود.

مشهود بودن این امر زمانی رخ نمایی می کند که بدانیم پهلبد نیز همچون همسرش شمس پهلوی، جزو مرتدین دین مبین اسلام بود.

ترویج اباحه گری و بی بندوباری در سینما سینما یکی از مقولات و صنایع فرهنگی است که بهره گیری درست و اصولی از آن برای ارتقاء مفاهیم تعالی بخش و انسان ساز و ایجاد حمیت و اتحاد ملی، بسیار حائزاهمیت است.

در دوران ستمشاهی دقیقا کارکردی معکوس از سینما مدنظر دست اندرکاران فرهنگی رژیم بود.

به طوری که در فیلم های سینمایی تولید و اکران شده در آن دوران سیاه، مسائل ضداخلاقی و ترویج اباحه گری و بی بندوباری و ذلیل و حقیر نشان دادن عامه مردم، مضامین غالب را تشکیل می دادند.

این همان خطی بود که از سوی پهلبد بعنوان عضوی از دستگاه رژیم فاسد پهلوی پیگیری می شد.

پهلبد را باید بنیانگذار و مروج فیلم فارسی قلمداد کرد.

ژانری مبتذل که در آن نه سویه های اخلاقی و انسانی وجود دارد و نه حتی زیبایی شناسی هنری؛ بلکه فقط و فقط در آن از نمادها و اِلمان ها و انگاره های جنسی و مفسده انگیز بهره گرفته می شود.

پهلبد که عنصر نشان دار آمریکا و انگلیس در ایران بود با ابداع و ترویج فیلم فارسی قصد داشت پروژه بی هویت کردن و منحرف کردن جوانان ایرانی را با سرگرم کردن آنها به محتویات مبتذل فیلم فارسی فراهم آورد.

در یک کلام می توان گفت که سینمای ایران در دوران رژیم ستمشاهی با کارگزاری فردی همچون پهلبد، مظهر فساد اخلاقی بود.

کارویژه مشخص سینما در آن دوران منحوس، فاسد و بی غیرت کردن جوانان ایرانی و دور کردن آن ها از مضامین دینی و اخلاقی بود.

پهلبد و عواملش در وزارت فرهنگ و هنر رژیم ستمشاهی، بودجه های مخصوص را به فیلم هایی تخصیص می دادند که دارای سکانس های مستهجن بودند.

در واقع فیلمسازان آن دوران سیاه، حتی اگر از به تصویرکشیدن این صحنه ها اکراه نیز داشتند به دلیل بهره مند شدن از بودجه های خاص پهلبد و دربار باید به ارائه صحنه های مستهجن مبادرت می ورزیدند.

امری که نه تنها تباهی افراد جامعه را در پی داشت بلکه باعث معذوریت قشر عظیم متدینین جامعه ایران اسلامی می شد؛ به نحوی که در آن دوران منحوس بسیاری از خانواده های متدین به سبب پوستر های این فیلم های مستهجن که در خیابان ها نصب شده بود، از تردد غیرضرور و تفریحی در معابر شهر خودداری می کردند و بدین ترتیب حقوق شهروندی آن ها زائل می گشت.

یکی از عناصر دستگاه فاسد پهلوی که بعد از انقلاب اسلامی به آمریکا گریخت، در کتاب خاطراتش نوشته که نشریات، سینما و رادیو تلویزیون مملکت به تریبون و ارگان فاحشه گری تبدیل شده بودند.

تلویزیون فیلم های بی پروا و دارای صحنه های جنسی نمایش می داد ! ترویج انواع مفاسد اخلاقی در جشن هنر شیراز با کارگزاری فرح پهلوی و پهلبد یکی دیگر از اقدامات پهلبد در دوران تصدی اش در وزارت فرهنگ و هنر رژیم ستمشاهی که در ضدیت کامل با فرهنگ و هویت دینی و هنجار های جامعه ایرانی قرار داشت، راه انداختن مراسمی موسوم به جشن هنر شیراز بود.

مراسمی که اوج تلاش دستگاه فاسد پهلوی برای نهادینه کردن بی بندوباری و اباحه گری در کشور ما بود.

البته طراح و پیش برنده اصلی جشن هنر شیراز کسی نبود جز فرح پهلوی همسر شاه مخلوع که در باب فساد های اخلاقی او نیز حتی کسانی همچون اسدالله علم از نزدیکان دربار پهلوی، لب به سخن گشوده اند.

با این حال، نقش فردی همچون پهلبد در افتضاح جشن هنر شیراز غیرقابل انکار است.

جشن هنر شیراز قریب به یک دهه از سال 1346 تا 1356 در مقاطع معینی از سال در شهر شیراز یکی از مراکز مذهبی کشور اسلامی ما در جریان بود.

این جشن به قدری دربرگیرنده برنامه های قبیح و سخیف و مبتذل بود که باعث کوچ خودخواسته بسیاری از مردمان متدین شیراز از خانه و کاشانه خود برای درامان ماندن از تجاوزات فرهنگی دستگاه فاسد پهلوی و حفظ فرزندانشان از رذیله های ترویج شده توسط این دستگاه مزدور آمریکا بود.

هدف اصلی از برگزاری جشن هنر شیراز با کارگزاری افرادی همچون فرح پهلوی و رضا قطبی و مهرداد پهلبد ، استحاله فرهنگ اسلامی مردم و باز کردن راه نفوذ فرهنگ منحط غرب به داخل کشور بود.

برنامه های اجرا شده در جشن هنر شیراز تا سال 1355 مستهجن و خلاف اخلاق عمومی بود، اما اوج ابتذال در سال 1356 و در ماه مبارک رمضان آن سال صورت گرفت؛ آنتونی پارسونز- سفیر وقت انگلیس- در کتاب غرور و سقوط می نویسد: موضوع را با شاه در میان گذاشته و به او گفتم اگر چنین نمایشی به طور مثال در شهر منچستر انگلیس اجرا می شد کارگردان و هنرپیشگان آن جان سالم به در نمی بردند، شاه مدتی خندید و چیزی نگفت ! اما رژیم وابسته و آلوده ستمشاهی برای ترویج بیشتر مضامین غیراخلاقی و ابتذالات رخ داده در جشن هنر شیراز، اقدام به پخش برخی از برنامه های مستهجن این جشن ضداخلاقی و ضدعرفی از طریق تلویزیون می کرد.

رضا قطبی که سمت مدیرعاملی جشن هنر شیراز را بر عهده داشت، مسئول رادیو و تلویزیون نیز بود و از نوچه های فرح در دربار به حساب می آمد.

این فرد با هماهنگی پهلبد، بخشی از برنامه های مستهجن جشن ضداخلاقی شیراز را در تلویزیون پخش می کرد.

سوء استفاده های مالی پهلبد و همسرش یکی دیگر از مسائل پیرامونی پهلبد و همسرش شمس پهلوی، مانند بسیاری دیگر از عناصر خاندان فاسد پهلوی، ثروت افسانه ای آن ها بود که از غارت منابع مالی ایرانیان حاصل کرده بودند.

شمس مانند خواهرش اشرف، در انواع مفاسد از مالی تا اخلاقی غرق بود.

وی بدون آنکه طبق سنت اسلامی و موازین قانونی و عرفی از همسر نخستش یعنی فریدون جم طلاق بگیرد به زندگی مشترک با معلم موسیقی اش یعنی عزت مین باشیان روی آورد و پس از مدتی نام عزت مین باشیان به مهرداد پهلبد تغییر کرد و آن دو مشترکا به چپاول ثروت ملی ایرانیان به طرق مختلف از جمله زدوبند های مفسده انگیز روی آوردند.

بنا به تصریح حسین فردوست از نزدیکان دربار رژیم ستمشاهی، مهرداد پهلبد و شمس پهلوی، رییس ده ها سازمان خیریه و غیرخیریه بود که این سازمان ها مراکزی برای سوءاستفاده های مالی و ثروت اندوزی آن ها بود.

فریده دیبا مادر فرح پهلوی در کتاب خاطرات خود، فساد های مالی شمس پهلوی و همسرش مهرداد پهلبد را اینچنین شرح می دهد: عمل زشتی که آن ها انجام می دادند، گرفتن مبالغ هنگفت از واردکنندگان اشیای گرانبها، طلا، جواهر و کالا های پرقیمت بود.

سرمایه داران به آن ها باج می دادند و در مقابل، کالا های خود را به عنوان دربار شاهنشاهی وارد مملکت می کردند و از هرگونه بازرسی و مالیات معاف می شدند.

خودِ پهلبد نیز یکی از بزرگترین قاچاقچیان اشیاء عتیقه و فروش این اشیاء به خارجی ها بود.

اشیایی که بعضا در زمره میراث ملی و ثروت عمومی بودند اما توسط وابستگان خاندان فاسد پهلوی از جمله پهلبد به ثمن بخس در اختیار دشمنان مردم ایران قرار می گرفت و اینچنین در دوران سیاه پهلوی، ثروت مردم ایران به سهولت توسط بیگانگان به تاراج می رفت.

پهلبد همچنین با موافقت فرح پهلوی، برای فروش تابلوهای نقاشی گرانقیمت موجود در دربار خاندان فاسد پهلوی نیز نقش دلالی را ایفا می کرد و از انتقال این تابلوهای گرانقیمت و نفیس به خارج کشور، پول زیادی به جیب می زد.

وقتی بی بی سی فاسد را فاخر جا می زند اما پس از مخابره خبر مرگ مهرداد پهلبد از کارگزاران فرهنگی رژیم فاسد پهلوی در ایران، همانطور که انتظار می رفت بی بی سی فارسی رسانه دولتی انگلیس برای این عنصر فاسد، رپورتاژ ویژه ای منتشر کرد و او را معمار وزارت فرهنگ و هنر ایران نامید! گردانندگان بی بی سی فارسی، همانطور که پیش تر به همراه سایر شبه رسانه های معاند نشان داده بود که در قلب واقعیت و وارونه نمایی تبحر دارد و جای جلاد و شهید را به راحتی عوض می کند -که نمونه بارز این امر در قضیه قاتل خیابان پاسداران نمود داشت- در موضوع رپورتاژ رفتن برای عناصر فاسد پهلوی نیز دستگاه تبلیغاتی امنیتی بی بی سی، تلاش دارد تا جای فاسد و فاخر را عوض کند.

تطهیر عناصر فاسد رژیم ستمشاهی و برجسته سازی اخبار پیرامونی ته مانده های این رژیم ساقط شده و ضدمردمی، از جمله دستورکار های شبه رسانه بی بی سی فارسی "است که با ولع خاصی از سوی گردانندگان این شبکه انگلیسی دنبال می شود و هدف آن زدودن جنایات و خیانت های پهلوی ها از حافظه مردم ایران است.

بی بی سی فارسی، برای این منظور نه تنها در مورد عناصر مرده رژیم پهلوی به تحریف تاریخ روی می آورد که حتی تریبون خود را نیز مشتاقانه در اختیار ته مانده های این رژیم قرار می دهد تا اکاذیب و اهانت های خود را نثار مردم و نظام ایران کنند.


کلید واژه ها: فرهنگی - فرهنگ - ایران - ایرانی - سینما - اسلام - کارگزاران - اسلامی - رژیم - ایرانیان - فیلم های سینمایی - انگلیس - آمریکا - دربار پهلوی - آمریکایی ها - واردات کالا - انسان - فرهنگ و هنر - جامعه - هویت - سیاه - وزیر - همسر - آمریکایی - کشور - برنامه - واردات - جوانان - موسیقی - اتحاد

آخرین اخبار سرویس:
«متخصصان خارجی» در شهرداری تهران/ ظریف بود که خطر طالبان را دفع کرد!

آخرین اخبار پیگیری درباره مرزبانان گروگان گرفته شده در میرجاوه

شهردار منتخب تهران: آلزایمر را باید از مردم بگیریم

آیت الله مصباح: الان بعضی به این فکر هستند که دین را به رفراندم بگذارند / می گویند اگر مردم رأی دادند که نیازی به ولایت فقیه نیست / این سخنان بسیار خطرناک است

بدون امنیت هیچ فعالیتی به نتیجه دلخواه خود نخواهد رسید

تصویر کمتر دیده شده از روحانی، جهانگیری و حاج قاسم در سال 75

روزنامه جمهوری اسلامی: بدون محافظ بیرون بیایید و ببینید مردم درباره سی اف تی چه می گویند

وزیر کشور میزبان ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شد

فعالیت "زنجبیل" ربات گارسن آغاز شد

ادامه بارش ها از اواسط هفته

ماجرای تلخ خودکشی دختر و پسر عاشق

افزایش اعتماد آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران

3 بازارچه مرزی در خوزستان ایجاد می شود

مردم در پنجمین دوره پویش کتابگردی97 شرکت کنند

پیگیری تهران از اسلام آباد برای آزادی دیگر مرزبانان ایرانی

11 بیمارستان در تهران روی پهنه گسل های اصلی واقع شده اند

استقبال رسمی روحانی از صالح در سعدآباد

بلال حبشی در کتاب شب رادیو از ویژگی های پیامبر( ص) می گوید

دعوت مسجد جامعی از مردم برای «کتابگردی» در اول آذر

جمهوری اسلامی: به کسانی که بر سر CFT دعوا می کنند توصیه می کنیم جدا از محافظانشان به میان مردم بروند

رییس جمهوری عراق وارد تهران شد

زاهدی، وزیر اسبق علوم: به عنوان یک کارشناس معتقدم کنکور قابل حذف است

مدافعان سرسخت فیلترینگ تلگرام هم با فعالیت در هاتگرام به تلگرام بازگشته اند!/ عالی ترین مقامات در توییتر حضور دارند/ وقت تصمیمی شجاعانه نرسیده است؟

بیش از 90 کارگاه تخصصی مهدویت شناسی در استان کرمانشاه برگزار می شود

تیراندازی بین مامور پلیس و مهاجر غیرقانونی + فیلم

بدون امنیت هیچ فعالیتی به نتیجه دلخواه خود نخواهد رسید

امروز، جشن عید بزرگ بیعت

افزایش اعتماد آژانس به ایران به خاطر همکاری فعالانه و به موقع

نظر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد حذف کنکور + فیلم

تشییع پیکر رییس سازمان تامین اجتماعی در گرگان

275 واحد مسکونی تخریبی قصرشیرین ساخته شد

استقبال روحانی از رییس جمهور عراق

تغییر ترکیب نمایندگان مجلس با اصلاح قانون انتخابات

نشست سراسری یگان های تکاوری برگزار می شود

دیدار جمعی از خادمان مسجد جمکران با جانبازان مشهدی

استقبال رسمی روحانی از رییس جمهور عراق

اولویتی که نیست

وعده خداوند در قرآن کریم درباره ظهور امام زمان(عج)

ثبت وقفی با نیت خیرات برای شهید در تنکابن

پیام تسلیت استاندار چهارمحال و بختیاری درپی درگذشت رییس تأمین اجتماعی کشور

جلسه مشترک حزب موتلفه اسلامی و شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

استقبال رسمی روحانی از رییس جمهور عراق

دعوت دانشگاه تهران از رییس جمهور برای حضور در مراسم 16 آذر

اگر مناطق مرزی توسعه نیابد قطعا قاچاق کالا از این مناطق رونق می گیرد

گزینه های جدی استانداری اصفهان چه کسانی هستند؟/ ماجرای حمله به مطهری در گلپایگان

انتقاد «جمهوری اسلامی» از دعوا بر سر CFT

راه یافتگان به جشنواره تئاتر روح الله معرفی شدند

حکم حناچی هنوز امضا نشده است / سرپرست انتخاب می کنیم

دولت برای ثبات قیمت نان نباید دست در جیب نانوایان کند

27 هزار دانشجو در خوابگاه های غیردولتی اقامت دارند

استقبال رسمی روحانی از رییس جمهور عراق در کاخ سعدآباد

از خانه های بالاشهرتان بدون محافظ بیرون بیاید و حرف مردم را درباره CFT بشنوید

گزارش تصویری: تشییع پیکر رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی در بیمارستان میلاد

وزیر کشور میزبان ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شد

دلیل طراحی شلوار گل مالی میلیونی مشخص شد

ضرورت رشد خلاقیت های دانشجویان در حوزه های قرآن پژوهی

بی تابی فرزند مرحوم نوربخش در مراسم تشییع پدر

نوروزی: برخی تریبون داران غیرمسئولانه صحبت می کنند

استفاده از مدیران کهن سال ایراد مدیریتی است

سفیر ایران در هلند: آمریکا مجبور به تغییر سیاست زورمدارانه خود خواهد شد

خوشرو خواستار موضع گیری گوترش علیه آمریکا شد

انتقال آب خزر به سمنان فاجعه دریاچه ارومیه را تکرار می کند

افزایش اعتماد آژانس به ایران به خاطر همکاری فعالانه و به موقع

درگیری شدید در بیمارستان نظام مافی شوش! +عکس

6 کشته در تصادف تریلی با پژو پارس

نقش حیاتی قنات ها در آبرسانی یزد

مراسم سوگواری امام حسن عسکری(ع) در مدرسه علمیه داراب برگزار شد

واکنش شبکه های اجتماعی به تجاوز به کودکان شوشتری: تجاوز را پنهان نکنید

خبری از صدور حکم حناچی توسط وزیر کشور نیست

مذاکرات جامع ایران و اسپانیا در مادرید

تفاهم نامه همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب و حوزه علمیه به امضا رسید

الحوثی: ائتلاف سعودی خود را برای نبردهای جدید در یمن آماده می کند

انباشت اوراق تسهیلات مسکن؛ متقاضی کم است

آرزوهای دشمن برای نابودی جمهوری اسلامی ناکام مانده است

همایش خودروهای کلاسیک در اصفهان + عکس

366 مورد ازدواج زیر 15 سال و 29 مورد ازدواج کمتر از 10 سال در کشور

باید تمام تلاش خود را برای احقاق حق مردم به کار بگیریم

شک وتردید ترامپ به وفاداری معاونش

استخدام مهندس الکترونیک

استخدام کارشناس الکترونیک

مهندس برق ، عمران

استخدام کمک حسابدار

برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم

پرونده حادثه قطار تبریز-مشهد پس از 2 سال هنوز باز است

داوطلبان پزشکی دانشگاه آزاد مقابل مجلس تجمع کردند

برهم صالح به تهران آمد

استقرار پلیس گمرک در انتظار چراغ سبز دولت

بازتاب گلزنی لژیونر ایرانی در رسانه های انگلیسی

روحانی از همتای عراقی خود استقبال رسمی کرد

ماجرای محرمانه مرحوم نوربخش چه بود؟!

توسعه در مناطق مرزی باعث پیشرفت در کشور می شود

دکتر نوربخش باعث تحول در سازمان تامین اجتماعی شد

شادباش سالروز آغاز امامت حضرت بقیّه الله الاعظم (عج)

آغاز مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی در اصفهان

مراسم ترحیم مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امروز در مسجد نور تهران برگزار می شود

تاجران جنگ خواهان ادامه حملات به یمن هستند

برگزاری سومین مرحله آزمون کارآگاهی پلیس در استان مرکزی

بدون تمسک به اندیشه های الهی و توسل به اعتقادات دینی نمی توانیم موفق شویم

علی لاریجانی و رییس جمهور عراق امروز دیدار و گفت وگو می کنند

استانی شدن انتخابات مجلس؛ «انجام وظایف اصلی» یا «توسعه تبعیض ناروا»؟

بی بی سی، وزیر باجگیر و فاسد پهلوی را چگونه تطهیر می کند؟

بی بی سی، وزیر باجگیر و فاسد پهلوی را چگونه تطهیر می کند؟