مطالب مرتبط:
«پهلبد»؛ مامور ترویج فحشا در دوران «پهلوی»/ وقتی بی بی سی «فاسد» را «فاخر» جا می زند
افشاگری درباره دختر وزیر سابق، محتکر دارو های فاسد
حرف مشترک احمدی نژاد و رضا پهلوی /FATF سوژه دعوا های جناحی نشود/نخست وزیر عراق حرفش در مورد ایران را تصحیح کند/محیط زیست محل انتقامجویی نیست
شوهرشمس پهلوی و مردهمیشه وزیر دولت شاه،در 101سالگی درگذشت
شوهرشمس پهلوی و مردهمیشه وزیر دولت شاه،در 101سالگی درگذشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 مرداد 1397 ساعت 21:512018-08-16سياسي

بی بی سی، وزیر باجگیر و فاسد پهلوی را چگونه تطهیر می کند؟


مهرداد پهلبد با نام اصلی عزت الله مین باشیان، که اخیرا خبر مرگش مخابره شد، از کارگزاران فرهنگی دستگاه فاسد پهلوی بود.

وی همسر شمس پهلوی و داماد رضاخان محسوب می شد و از سال 1343 تا سال 1357 وزیر فرهنگ و هنر رژیم پهلوی بود.

- پهلبد که پیش از ورود به خاندان فاسد پهلوی، صرفا یک ویولن زن و مطرب کافه ای بود، در مدت کوتاهی مدارج ترقی را چنان در آن خاندان فاسد طی نمود که در زمره عناصر پیشگام در واردات کالا های فرهنگی منحط غربی به کشور درآمد.

این غلام خانه زاد پهلوی ها، خط ابتذال، برهنگی، بیگانگی فرهنگی و رواج بی بندوباری را در تمامی برنامه های فرهنگی دوران منحوس پهلوی دنبال می کرد.

در واقع پیگیری این خط یک نسخه تجویز شده از سوی آمریکایی ها به دربار پهلوی بود تا طی فرایندی میان مدت، سویه های مذهبی را از جامعه ایرانی بستانند.

پهلبد یا همان مین باشیان، یکی از وابستگان به دولت انگلیس بود که مهم ترین دستور کارش اجرای سیاست های فرهنگی انگلیس و آمریکا در ایران بود.

توطئه فرهنگی رژیم پهلوی و ماموریت ویژه پهلبد از موسیقی و کتاب تا تئاتر و سینما؛ همه این حوزه های فرهنگی در دوران ستم شاهی، با کارگزاری فردی همچون پهلبد عرصه تاخت وتاز عناصر و نماد های ضداسلامی و آلوده به مظاهر غیراخلاقی بود.

رژیم پهلوی قصد داشت از طریق این عناصر ضدفرهنگی، جوانان ایرانی را از اهداف متعالی اسلامی و انسانی تهی کند و درون مایه ای تسلیم گونه و خودباخته به هویت ایرانیان دهد؛ تا از این رهگذر، مطامع قدرت های استعماری برای چپاول بیشتر ایران در عصر سیاه پهلوی بیشتر فراهم آید.

بر این اساس پهلبد را باید یکی از کارگزاران قدرت های سلطه گر در ایران عصر پهلوی دانست که با پیشبرد پروژه های ضدفرهنگی در صدد مخدوش کردن هویت اسلامی ایرانیان و به ابتذال کشاندن جامعه ایرانی بودند تا نقشه های شوم سلطه گران با سهولت بیشتری در کشور ما پیاده سازی شود.

مشهود بودن این امر زمانی رخ نمایی می کند که بدانیم پهلبد نیز همچون همسرش شمس پهلوی، جزو مرتدین دین مبین اسلام بود.

ترویج اباحه گری و بی بندوباری در سینما سینما یکی از مقولات و صنایع فرهنگی است که بهره گیری درست و اصولی از آن برای ارتقاء مفاهیم تعالی بخش و انسان ساز و ایجاد حمیت و اتحاد ملی، بسیار حائزاهمیت است.

در دوران ستمشاهی دقیقا کارکردی معکوس از سینما مدنظر دست اندرکاران فرهنگی رژیم بود.

به طوری که در فیلم های سینمایی تولید و اکران شده در آن دوران سیاه، مسائل ضداخلاقی و ترویج اباحه گری و بی بندوباری و ذلیل و حقیر نشان دادن عامه مردم، مضامین غالب را تشکیل می دادند.

این همان خطی بود که از سوی پهلبد بعنوان عضوی از دستگاه رژیم فاسد پهلوی پیگیری می شد.

پهلبد را باید بنیانگذار و مروج فیلم فارسی قلمداد کرد.

ژانری مبتذل که در آن نه سویه های اخلاقی و انسانی وجود دارد و نه حتی زیبایی شناسی هنری؛ بلکه فقط و فقط در آن از نمادها و اِلمان ها و انگاره های جنسی و مفسده انگیز بهره گرفته می شود.

پهلبد که عنصر نشان دار آمریکا و انگلیس در ایران بود با ابداع و ترویج فیلم فارسی قصد داشت پروژه بی هویت کردن و منحرف کردن جوانان ایرانی را با سرگرم کردن آنها به محتویات مبتذل فیلم فارسی فراهم آورد.

در یک کلام می توان گفت که سینمای ایران در دوران رژیم ستمشاهی با کارگزاری فردی همچون پهلبد، مظهر فساد اخلاقی بود.

کارویژه مشخص سینما در آن دوران منحوس، فاسد و بی غیرت کردن جوانان ایرانی و دور کردن آن ها از مضامین دینی و اخلاقی بود.

پهلبد و عواملش در وزارت فرهنگ و هنر رژیم ستمشاهی، بودجه های مخصوص را به فیلم هایی تخصیص می دادند که دارای سکانس های مستهجن بودند.

در واقع فیلمسازان آن دوران سیاه، حتی اگر از به تصویرکشیدن این صحنه ها اکراه نیز داشتند به دلیل بهره مند شدن از بودجه های خاص پهلبد و دربار باید به ارائه صحنه های مستهجن مبادرت می ورزیدند.

امری که نه تنها تباهی افراد جامعه را در پی داشت بلکه باعث معذوریت قشر عظیم متدینین جامعه ایران اسلامی می شد؛ به نحوی که در آن دوران منحوس بسیاری از خانواده های متدین به سبب پوستر های این فیلم های مستهجن که در خیابان ها نصب شده بود، از تردد غیرضرور و تفریحی در معابر شهر خودداری می کردند و بدین ترتیب حقوق شهروندی آن ها زائل می گشت.

یکی از عناصر دستگاه فاسد پهلوی که بعد از انقلاب اسلامی به آمریکا گریخت، در کتاب خاطراتش نوشته که نشریات، سینما و رادیو تلویزیون مملکت به تریبون و ارگان فاحشه گری تبدیل شده بودند.

تلویزیون فیلم های بی پروا و دارای صحنه های جنسی نمایش می داد ! ترویج انواع مفاسد اخلاقی در جشن هنر شیراز با کارگزاری فرح پهلوی و پهلبد یکی دیگر از اقدامات پهلبد در دوران تصدی اش در وزارت فرهنگ و هنر رژیم ستمشاهی که در ضدیت کامل با فرهنگ و هویت دینی و هنجار های جامعه ایرانی قرار داشت، راه انداختن مراسمی موسوم به جشن هنر شیراز بود.

مراسمی که اوج تلاش دستگاه فاسد پهلوی برای نهادینه کردن بی بندوباری و اباحه گری در کشور ما بود.

البته طراح و پیش برنده اصلی جشن هنر شیراز کسی نبود جز فرح پهلوی همسر شاه مخلوع که در باب فساد های اخلاقی او نیز حتی کسانی همچون اسدالله علم از نزدیکان دربار پهلوی، لب به سخن گشوده اند.

با این حال، نقش فردی همچون پهلبد در افتضاح جشن هنر شیراز غیرقابل انکار است.

جشن هنر شیراز قریب به یک دهه از سال 1346 تا 1356 در مقاطع معینی از سال در شهر شیراز یکی از مراکز مذهبی کشور اسلامی ما در جریان بود.

این جشن به قدری دربرگیرنده برنامه های قبیح و سخیف و مبتذل بود که باعث کوچ خودخواسته بسیاری از مردمان متدین شیراز از خانه و کاشانه خود برای درامان ماندن از تجاوزات فرهنگی دستگاه فاسد پهلوی و حفظ فرزندانشان از رذیله های ترویج شده توسط این دستگاه مزدور آمریکا بود.

هدف اصلی از برگزاری جشن هنر شیراز با کارگزاری افرادی همچون فرح پهلوی و رضا قطبی و مهرداد پهلبد ، استحاله فرهنگ اسلامی مردم و باز کردن راه نفوذ فرهنگ منحط غرب به داخل کشور بود.

برنامه های اجرا شده در جشن هنر شیراز تا سال 1355 مستهجن و خلاف اخلاق عمومی بود، اما اوج ابتذال در سال 1356 و در ماه مبارک رمضان آن سال صورت گرفت؛ آنتونی پارسونز- سفیر وقت انگلیس- در کتاب غرور و سقوط می نویسد: موضوع را با شاه در میان گذاشته و به او گفتم اگر چنین نمایشی به طور مثال در شهر منچستر انگلیس اجرا می شد کارگردان و هنرپیشگان آن جان سالم به در نمی بردند، شاه مدتی خندید و چیزی نگفت ! اما رژیم وابسته و آلوده ستمشاهی برای ترویج بیشتر مضامین غیراخلاقی و ابتذالات رخ داده در جشن هنر شیراز، اقدام به پخش برخی از برنامه های مستهجن این جشن ضداخلاقی و ضدعرفی از طریق تلویزیون می کرد.

رضا قطبی که سمت مدیرعاملی جشن هنر شیراز را بر عهده داشت، مسئول رادیو و تلویزیون نیز بود و از نوچه های فرح در دربار به حساب می آمد.

این فرد با هماهنگی پهلبد، بخشی از برنامه های مستهجن جشن ضداخلاقی شیراز را در تلویزیون پخش می کرد.

سوء استفاده های مالی پهلبد و همسرش یکی دیگر از مسائل پیرامونی پهلبد و همسرش شمس پهلوی، مانند بسیاری دیگر از عناصر خاندان فاسد پهلوی، ثروت افسانه ای آن ها بود که از غارت منابع مالی ایرانیان حاصل کرده بودند.

شمس مانند خواهرش اشرف، در انواع مفاسد از مالی تا اخلاقی غرق بود.

وی بدون آنکه طبق سنت اسلامی و موازین قانونی و عرفی از همسر نخستش یعنی فریدون جم طلاق بگیرد به زندگی مشترک با معلم موسیقی اش یعنی عزت مین باشیان روی آورد و پس از مدتی نام عزت مین باشیان به مهرداد پهلبد تغییر کرد و آن دو مشترکا به چپاول ثروت ملی ایرانیان به طرق مختلف از جمله زدوبند های مفسده انگیز روی آوردند.

بنا به تصریح حسین فردوست از نزدیکان دربار رژیم ستمشاهی، مهرداد پهلبد و شمس پهلوی، رییس ده ها سازمان خیریه و غیرخیریه بود که این سازمان ها مراکزی برای سوءاستفاده های مالی و ثروت اندوزی آن ها بود.

فریده دیبا مادر فرح پهلوی در کتاب خاطرات خود، فساد های مالی شمس پهلوی و همسرش مهرداد پهلبد را اینچنین شرح می دهد: عمل زشتی که آن ها انجام می دادند، گرفتن مبالغ هنگفت از واردکنندگان اشیای گرانبها، طلا، جواهر و کالا های پرقیمت بود.

سرمایه داران به آن ها باج می دادند و در مقابل، کالا های خود را به عنوان دربار شاهنشاهی وارد مملکت می کردند و از هرگونه بازرسی و مالیات معاف می شدند.

خودِ پهلبد نیز یکی از بزرگترین قاچاقچیان اشیاء عتیقه و فروش این اشیاء به خارجی ها بود.

اشیایی که بعضا در زمره میراث ملی و ثروت عمومی بودند اما توسط وابستگان خاندان فاسد پهلوی از جمله پهلبد به ثمن بخس در اختیار دشمنان مردم ایران قرار می گرفت و اینچنین در دوران سیاه پهلوی، ثروت مردم ایران به سهولت توسط بیگانگان به تاراج می رفت.

پهلبد همچنین با موافقت فرح پهلوی، برای فروش تابلوهای نقاشی گرانقیمت موجود در دربار خاندان فاسد پهلوی نیز نقش دلالی را ایفا می کرد و از انتقال این تابلوهای گرانقیمت و نفیس به خارج کشور، پول زیادی به جیب می زد.

وقتی بی بی سی فاسد را فاخر جا می زند اما پس از مخابره خبر مرگ مهرداد پهلبد از کارگزاران فرهنگی رژیم فاسد پهلوی در ایران، همانطور که انتظار می رفت بی بی سی فارسی رسانه دولتی انگلیس برای این عنصر فاسد، رپورتاژ ویژه ای منتشر کرد و او را معمار وزارت فرهنگ و هنر ایران نامید! گردانندگان بی بی سی فارسی، همانطور که پیش تر به همراه سایر شبه رسانه های معاند نشان داده بود که در قلب واقعیت و وارونه نمایی تبحر دارد و جای جلاد و شهید را به راحتی عوض می کند -که نمونه بارز این امر در قضیه قاتل خیابان پاسداران نمود داشت- در موضوع رپورتاژ رفتن برای عناصر فاسد پهلوی نیز دستگاه تبلیغاتی امنیتی بی بی سی، تلاش دارد تا جای فاسد و فاخر را عوض کند.

تطهیر عناصر فاسد رژیم ستمشاهی و برجسته سازی اخبار پیرامونی ته مانده های این رژیم ساقط شده و ضدمردمی، از جمله دستورکار های شبه رسانه بی بی سی فارسی "است که با ولع خاصی از سوی گردانندگان این شبکه انگلیسی دنبال می شود و هدف آن زدودن جنایات و خیانت های پهلوی ها از حافظه مردم ایران است.

بی بی سی فارسی، برای این منظور نه تنها در مورد عناصر مرده رژیم پهلوی به تحریف تاریخ روی می آورد که حتی تریبون خود را نیز مشتاقانه در اختیار ته مانده های این رژیم قرار می دهد تا اکاذیب و اهانت های خود را نثار مردم و نظام ایران کنند.


کلید واژه ها: فرهنگی - فرهنگ - ایران - ایرانی - سینما - اسلام - کارگزاران - اسلامی - رژیم - ایرانیان - فیلم های سینمایی - انگلیس - آمریکا - دربار پهلوی - آمریکایی ها - واردات کالا - انسان - فرهنگ و هنر - جامعه - هویت - سیاه - وزیر - همسر - آمریکایی - کشور - برنامه - واردات - جوانان - موسیقی - اتحاد

آخرین اخبار سرویس:
بخش نوسوادان در 17 کتابخانه عمومی استان قم راه اندازی شد

جنگ به ما آموخت در زمان سختی کنار هم بایستیم/ ایران هرگز آغازگر جنگ نبوده است

تلاش معاون دادستان کل آمریکا برای عزل ترامپ

آمریکا به صورت مستقیم در برابر ملت ایران ایستاده است / موشک اثرگذارترین سلاح ماست

عکسی که صدا پیشه «پاندای کونگ فوکار» در روز جهانی آلزایمر منتشر کرد

​تله تازه حزب اشرافی/کرباسچی: روحانی استعفا بدهد!

از علل قیام امام حسین (ع) در کلام امام خمینی(ره) تا فلسفه عزاداری برای سیدلشهدا (ع)

رژه شناورهای سطحی و زیرسطحی ارتش و سپاه در خلیج فارس آغاز شد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس: تربیت دینی فقط بر عهده آموزش و پرورش نیست

رایزنی وزرای دفاع تاجیکستان و ازبکستان

استخدام نیروی خانم و آقا در یک موسسه خیریه

استخدام فست فود یاس

روزنامه استخدامی هرمزگان و بندرعباس | شنبه 31 شهریور 97

دعوت به همکاری برنامه نویس اپلیکیشن iOS به صورت دورکار

استخدام کانتر حرفه ای داخلی و خارجی در تهران

پوشیده شدن درختان زیر تار عنکبوت + فیلم

روحانی : تاریخ دفاع 8 ساله سرمشق و راه آینده ماست

رژه دریایی نیروهای مسلح در بندرعباس آغاز شد

اینفوگرافیک/ چگونه در باران رانندگی کنیم؟

دفاع مقدس، آیینه تمام نمای مظلومیت و حقانیت ایران

نمایشگاه عکس های دفاع مقدسی در گالری ابراهیمی نژاد افتتاح می شود

رسانه ها سکوت را جایگزین حق برخورداری از صلح در جهان معاصر کرده اند

سخنان رییس جمهوری در گرامیداشت هفته دفاع مقدس

رییس جمهوری روز ملی ارمنستان را تبریک گفت

عزاداری گرگانی ها در عزای سالار شهیدان

کدام دستگاه ها سریع ترین پاسخگویی را دارند؟

ماجرای جنجال دیدار کری و ظریف در امریکا چگونه ایجاد شد؟/ ترامپ آلرژی شدیدی نسبت به برجام دارد

ماجرای تمام نشدنی رییسی و تتلو !

یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست: آیا می توان به آمریکا اعتماد کرد؟

استخدام برنامه نویس سی شارپ به صورت تمام وقت در مشهد

نمایش اقتدار نیرو های مسلح در بندرعباس

رژه اقتدار نیرو های مسلح در فارس

ملت ایران دشمنان را مأیوس می کند

ورود و خروج بیش از 20 پرواز ، امروز در فرودگاه شهید بهشتی

برنامه های مهم هیات ایرانی در نیویورک کدامند؟

اسامی تجهیزات نیروی دریایی ارتش که از مقابل جایگاه ویژه رژه عبور خواهند کرد

مداحی آخرین شب مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) با نوای سعید حدادیان + فیلم

آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح با حضور رییس جمهور

آغاز رژه نیروهای مسلح در سیستان وبلوچستان

دنیاطلبی انسان را مسئولیت گریز می کند

برگزاری بیست ونهمین همایش «سنگرسازان بی سنگر» در کرمان

امام حسین (ع) جامعه اموی و نبوی را به تصویر کشید

رییس مجلس ترکیه به «تاشکند» سفر می کند

نحوه شهادت امام سجاد (ع) پس از واقعه کربلا

احداث منطقه صنعتی در «دوشنبه» برای فعالیت 9 کارخانه

لاریجانی در بندرعباس: توان موشکی عامل صیانت ملت در برابر دشمن گستاخ است/آمریکا فرصت کند یهود را بر کعبه مسلط می کند

پیام لاریجانی به سران کشورهای حاشیه خلیج فارس

نمایش اقتدار نیروهای مسلح در بندرعباس

آغاز برنامه های هفته دفاع مقدس

نمایش اقتدار نیروهای مسلح خراسان جنوبی

فضای سبز کاخ مروارید نابود شد

حسین (ع) جامعه اموی و نبوی را به تصویر کشید

سخنرانی حسن روحانی در رژه نیروهای مسلح: جنگ به ما آموخت در زمان سختی همه درکنار هم بایستیم

آغاز رژه نیروهای مسلح در جوار حرم امام خمینی (ره)

ایران از ابتدا آغازگر جنگ نبود و قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداشت

جنگ به ما آموخت همه درکنار هم بایستیم

تمهیدات دانشگاه امیرکبیر برای استقبال از سال تحصیلی جدید

ماجرای برکناری دبیر کل جمعیت هلال احمر

روش نرم فرهنگی امام سجاد(ع) عامل نشر پیام خونین عاشورا شد

صحیفه سجادیه؛ گنجینه ای برای اصلاح سبک زندگی

رییس جمهور: امروز همه شرق و غرب در کنار ایران ایستاده اند و با ترامپ مقابله می کنند

مراسم عاشورای حسینی در مرکز اسلامی امام علی(ع) وین با حضور ملیت های مختلف برگزار شد+ تصاویر

دفاع کیهان از رییسی: تتلو اعلام کرد توبه کرده و نیروهای انقلابی بزرگواری کردند و توبه اش را پذیرفتند

عزاداری عاشوراییان در مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن+ تصاویر

برگزاری دوره «مدیریت اسلامی» ویژه اساتید و مسئولان حوزه خراسان شمالی

پیشنهاد ترامپ برای مذاکره مستقیم با ایران صادقانه نیست

آپارتمان های 60 تا 80 متری چند؟

پادشاه اردن: صلح بدون کشور فلسطین ممکن نیست

مرکز خدمت رسانی به عشایر دشت لار افتتاح شد

استخدام کارگر ساده آقا جهت فروشگاه لوازم یدکی در اصفهان

استخدام تایپیست حرفه ای جهت کار در بیمارستان

اهدا تندیس من هم یک جنگلبانم به بانک ایران زمین

استخدام دانشگاه علوم پزشکی اراک (خبر جدید)

استخدام کارگر ساده آقا در اصفهان

استخدام نیروی خانم مسلط به امور اداری در شرکت تجهیزات پزشکی

مهمترین اخبار موسیقی در شهریورماه/از نذری آقای خواننده تا انتقاد از برخی مداحی ها

استخدام تعدادی نیروی خانم در عینک فروشی ولایت

استخدام کارگر ماهر کارواش در محدوده امام خمینی مشهد

استخدام مدرس برای آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

استخدام همکار خانم جهت امور حسابداری در قم

استخدام نیروی در حوزه گردشکری

جک آتشنشان که جان بسیاری از انسانها را نجات می دهد + فیلم

تهدیدها و فرصت های تحریم

سردرگمی ترامپ

حماسه سازی های دفاع مقدس؛ سندی گویا از اقتدار ملی

لاریجانی در بندرعباس: توان موشکی عامل صیانت ملت در برابر دشمن گستاخ است

لاریجانی در بندرعباس: توان موشکی عامل صیانت ملت در برابر دشمن گستاخ است

تاریخ دفاع مقدس سرنوشت و آینده ماست/ شرق و غرب طرفدار ما هستند

اقتدار و امنیت ایران نتیجه رشادت های دفاع مقدس است

استخدام استان هرمزگان و شهر بندرعباس – 31 شهریور 97

استخدام کارشناس مسلط به امور اعزام دانشجو در یک آموزشگاه معتبر

استخدام کارشناس حسابداری در یک شرکت معتبر محدوده ظفر

استخدام کارشناس ارشد فروش در شرکت دمسان رایانه در تهران

آغاز رژه نیروهای مسلح در یزد

رژه اقتدار نیرو های مسلح

مداحی آخرین شب مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) بانوای سعید حدادیان + فیلم

لاریجانی: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دهان آمریکا را در منطقه خرد می کند

حیوانی ترسناک که به اژدهای قرن 21 معروف است

دعوت از «محمود صادقی» به دانشگاه امام صادق(ع) برای مناظره درباره «FATF»

احضار شیعیان بحرینی پس از اقامه نماز شب عاشورا در منامه

بی بی سی، وزیر باجگیر و فاسد پهلوی را چگونه تطهیر می کند؟

بی بی سی، وزیر باجگیر و فاسد پهلوی را چگونه تطهیر می کند؟