مطالب مرتبط:
نماینده اصول گرای مجلس: روحانی دعوت های ما برای حضور در مجلس رد کرده بود/ برای ما افتخار نیست که بگوییم رییس جمهور را به مجلس آوردیم
تلاش ترامپ برای احیای «ناتوی عربی»/ تشکیل سازمان «مبارزه با مفاسد اقتصادی» توسط کمیسیون قضایی مجلس/ روایت رحیمی از اظهارات رییس جمهور درباره رفع حصر/ تلاش جهانگیری برای حضور خاتمی در جلسه بزرگان نظام
اطلاعات دقیقی داریم که رییس جمهور آمریکا تلاش داشته ارتش این کشور را وادار به حمله نظامی به ایران کند/ باید آماده باشیم
رییس جمهور تلاش کرد تا از حضور در جلسه طرح سوال طفره برود / استیضاح وزیر کار، یک سناریوی سیاسی بود
«سوال از روحانی» با حضور نمایندگان رییس جمهور در جلسه کمیسیون اقتصادی بررسی شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 مرداد 1397 ساعت 16:252018-08-16سياسي

قاچاق و فساد اخلاقی کمر سیاست در کشور را شکسته است/ مایلیم در جلسه ای به دعوت رییس جمهور حضور داشته باشیم


آنچه رانت در کشور را گسترش داده از مافیای رسانه ای هم برخوردار است.

ناراحت کننده ترین واکنش از سوی سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت که امیدوارم ناشی از کم تجربگی و خامی باشد.

- --> کد خبر: 657330 1397/05/25 17:22:56 استاد دانشگاه علامه گفت: آنچه رانت در کشور را گسترش داده از مافیای رسانه ای هم برخوردار است.

ناراحت کننده ترین واکنش از سوی سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت که امیدوارم ناشی از کم تجربگی و خامی باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرنگار اقتصادی ایلنا، فرشاد مومنی استاد دانشگاه علامه و رییس موسسه دین و اقتصاد در نشست هم اندیشی اقتصادی امروز پنجشنبه 25 مرداد در جمع اساتید دانشگاهی اظهار کرد: طیفی از اقتصاددانان که عموماً جزو استثنائات دانشگاه های کشور هستند طی سه دهه گذشته از موضع انجام وظیفه شخصی و ادای دین به مردم و کشور وظیفه عمومی نظارت تخصصی بر فرآیندهای تصمیم گیری در حوزه تخصصی خود را انجام می دادند گرچه مزاحمت هایی پدید می آمد اما هنگامی که صدای مفرد شنیده نمی شد و یا چنین احساسی پدید می آمد که بنابر شنیده نشدن است به تدریج این احساس در بین اقتصاددانان پدید آمد که باید تلاش های دسته جمعی صورت گیرد.

وی افزود: شاید نقطه شروع چنین تلاش هایی به دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی بر می گشت که برای اولین بار یک نامه با 100 امضا در اعتراض به سیاست های شبهه ناک در حیطه مسائل نفتی مطرح شد که در دوره احمدی نژاد استمرار پیدا کرد و چون شدت ولنگاری ها به طرز غیرمتعارفی افزایش پیدا کرد، نامه های جمعی اقتصاددانان زایش چشمگیری پیدا کرد.

در دوره آقای روحانی در بین دوستان این تصور وجود داشت که ما که تجربه دولت قبل از روحانی را دیدیم می توانیم یک فرصت دهیم با این توجیه که شدت خرابی ها و به هم ریختگی هایی به یادگار گذاشته دولت احمدی نژاد به اندازه ای بود که حکایت از این داشت تا دو دهه بعد از مسئولیت او این کشور باید تاوان خطاها را بپردازد.

مومنی در ادامه تصریح کرد: با این توجیه تا پایان دوره اول مسئولیت آقای روحانی، اقتصاددانان همان مواضع منفرد را دنبال کردند که تلاش های بایسته ای هم صورت گرفت.

استاد دانشگاه علامه خاطرنشان کرد: فرق آقای روحانی با احمدی نژاد در این بود که احمدی نژاد در مقابل انتقادها برآشفته می شد در دوره آقای روحانی ایشان مرتب مطالبه ارزیابی انتقادی می کرد اما از نظر ارزیابی این دو دوره با هم متشابه بود تنها تفاوت در این است که هنوز تهدیدات امنیتی نسبت به منتقدان انجام نشده است که در این خصوص سپاسگزاریم.

اما در عمل هیچ تفاوتی مشاهده نمی شود به همین خاطر اقتصاددانان تلاش کردند در واکنش به این شرایط که بسیار خطیر است یک نامه دسته جمعی خطاب به آقای روحانی بنویسند.

وی افزود: اینکه چقدر موفق بوده ایم جامعه باید داوری کند اما آنچه بین ما گذشته این بوده که مسئله ما ادای دین به مردم و حقوقی که مردم نسبت به دانایان دارند و ادای دین به بقا و بالندگی کشور بوده است و تلاش کردیم وارد زد و خوردهای جناحی نشویم.

مومنی افزود: از نظر من زمانی که به جهت گیری های اقتصادی کشور نقدی وارد است، این نقد به ساختار قدرت است در برخی مسائل بنیادین و اتکا به مبانی نظری می توان نشان داد که مسئولیت برخی ارکان دیگر قدرت از قوه مجریه بیشتر است بنابراین تمام تلاش ما این بود که از کادر ملاحظات کارشناسی و اخلاقی خارج نشده و امیدواریم توفیقی هم داشته باشیم.

این استاد دانشگاه علامه در ادامه تصریح کرد: دو پدیده کمر سیاست و اخلاق را در جامعه شکسته؛ یکی قاچاق و دیگری فساد اخلاقی است.

اما تنها طرف حساب قوه مجریه نیست اگرچه به اعتبار ویژگی های خاص مربوط به قوه مجریه یک رکن تعیین شده و مهم است.

کارنامه ای که سه دهه گذشته رقم خورد از یک سلسله روند بحران ساز پرده برمی دارد که برآیند طرز اندیشه و طرز ساختار قدرت است و معطوف به قوه مجریه نیست.

مومنی عنوان کرد: واقعیت این است که از همان سال اول مسئولیت آقای روحانی، نگرانی های بسیار جدی برای ما در اداره کشور پدید آمد در سال 94 کتابی را منتشر کردم تحت عنوان اقتصاد سیاسی توسعه در ایران امروز که در فصل پایانی آن با اتکا به بسته سیاستی دولت روحانی مطرح کردم که با این بسته متوجه می شویم که دولت جدید نسبت به دولت قبلی درباره اصل مناسبات تفاوتی با هم ندارند.

متاسفانه در آن دوره توجه جدی به آن نشد و جهت گیری های رانتی و فسادآور استمرار پیدا کرد.

با توجه به تجربه ای که نشان می دهد دولت ها در دو دوره دوم بر دنده خلاص می گذارند سال 96 کتابی منتشر کردم با عنوان عدالت اجتماعی آزادی و توسعه در ایران امروز که در آنجا راجع به این مسئله که در شرایط خطیر قرار داریم و اگر دولت خود را بی توجه به جامعه کند کشور دچار هزینه های غیر قابل جبران خواهد شد، صحبت کردم.

وی افزود: نگرانی های بسیار شدیدی که برای ما پیش آمده بود کشور را در آستانه انواع و اقسام بحران ها قرار داده بود.

هر روز نگرانی های من بیشتر می شد و به نظرمان رسید که اکنون زمانی است که کل ساختار ملت باید بایستد و به آنچه در سه دهه اخیر پدید آمده نگاه کند.

مومنی گفت : یکی از نکاتی که متوجه شدیم این بود که در این سه دهه در مورد هر سیاستی که ساختار قدرت انرژی و وعده بیشتری داد شدت بحران سازی ها بیشتر بود و این بدان معناست که یک بحران اندیشه بنیادی گریبان گیر منابع ملی شده است.

از سال 84 تا امروز دائما هشدار می دهیم که سطوح متفاوتی از کار افتادگی ها در کشور ظاهر شده است به طوری که شاخص ها هم کارکرد خود را از دست داده و از آن طرف دائماً نوعی احساس بی پناهی و رها شدگی از سوی عامه مردم و تولیدکنندگان در حال شروع است.

رییس موسسه دین و اقتصاد تصریح کرد: کنار این مسائل مشاهده کردیم که با یک روندهای خطرناک حاکمیت زدایی از ساختار قدرت روبرو هستیم که به ویژه در بازار پول و سرمایه می توان به وضوح دید و با یک روند بسیار نگران کننده مسئولیت پذیری ساختار قدرت مواجه هستیم.

مثل آموزش سلامت مردم و زیرساخت های فیزیکی که شدت آن بیشتر است.

ما فکر کردیم به اعتبار اینکه کشور در معرض دگردیسی های بسیار خطرناک قرار گرفته زمان آن است که هشدار دهیم.

کشور در حال رفتن به سوی یک گذار خطرناک از یک دولت خام فروش به یک دولت آینده فروش در حرکت است.

وی افزود: دولت دائما به صورت فزاینده در این ده سال بیشتر از دو دهه قبل از خود برای امور جاری نیازمند وام گیری داخلی و خارجی شده است.

از آن تکان دهنده تر این مسئله است در نیمه اول سال 90 برای اولین بار سهم رانت ناشی از سیاست های نادرست از سهم رانت ایجاد شده از محل نفت بیشتر شده است که اگر در زمان خود برخورد مناسب با این پدیده نکنیم هزینه های غیرقابل برگشتی گریبانگیر کشور و نظام ملی خواهد شد.

مومنی تاکید کرد: ما فکر کردیم که باید این تذکر را مطرح کنیم تا کشور دوباره به این وضع نیفتد.

مسئله نظام جمهوری اسلامی برای ما مهم تر بود که این نامه را نوشتیم.

هیچ عنصری از نظر قدرت توضیح دهندگی نابسامانی های ایرانی به اندازه سلطه ربا بر مناسبات اجتماعی ما در حال حاضر تعیین کننده نیست برای ما بسیار غم انگیز است که در خصوص یکسری موارد مذهبی غیرمتعارف، غیرت ملت به جوش می آید و باعث هتاکی هایی می شود.

چطور در خصوص زایش غیرمتعارف و فاجعه آفرین پول تا این درجه بی تفاوتی مشاهده می کنیم؟ وی افزود: ما در این نامه به صورت اجمالی نشان داده ایم که کانون اصلی این به هم ریختگی ها با منشأ ربوی به بانک های به اصطلاح خصوصی باز می گردد.

ماجرای اصلی در اینجا این است که اجازه کار به بانک های به اصطلاح خصوصی در ایران نقطه عطفی است که در باطن به یک رانت برای افراد دخیل در قدرت می رسد .

رییس موسسه دین و اقتصاد گفت: این بانک ها بر خلق پول از هیچ استوار هستند که تبدیل ربا به موتور خلق ارزش افزوده در اقتصاد داشتند افرادی به اسم بازارگرایی با به ابتذال کشاندن اقتصاد عمل کردند که هر بحرانی را که در کشور می گیریم به سلطه بانک های به اصطلاح خصوصی پر پول کشور می رسیم.

وی عنوان کرد : رکن دیگر فعالیت های رانتی به نام تولید بوده که گلوی اقتصادی کشور را فشار می دهند که بی ارتباط به همان بانک ها نیستند و ما شاهد حاکمیت زدایی در بازار سرمایه هم هستیم.

در ده سال گذشته به بدترین نقاط عطف اقتصاد ایران نگاه می کنیم در شرایط بحرانی بازار مافیای بازار یک تحرکات خاص انجام می دهد و پس از رد و بدل شدن امتیازها اوضاع به روند قبل خود باز می گردد.

من بسیار متاسفم برای سیستمی که به رییس جمهور پشتیبانی اقتصادی و کارشناسی می دهد که در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد هم وجود داشت و با وجود مشکلات بازار ایشان با خیال راحت نسبت به بازار صحبت می کرد که نشان از بی اطلاعی ایشان از بازار دارد و باید با نهایت خضوع بگوییم از دل این کوزه انتظار بیشتری نسبت به چیزی که برون می تراود نداریم.

مومنی افزود:کانال اصلی ماجرا حرکت به سمت بهبود اصلاح رابطه دولت و ملت است.

مسئله شفافیت، عدالت و مشارکت مردم در سرنوشت خود عناصر گواهی بر رفع مشکلات کشور است.

عناصر قدرت باید به کارنامه سه دهه گذشته نگاه کنند تا بتوانند مشکلات را کارشناسانه رفع کنند.

اگر می فهمیم که اشتغال یک متغیر سیستمی است پس معلوم می شود که در طرح توزیع منافع اشکالات اساسی وجود دارد در این سه دهه که ما بحران اشتغال را پیش رو داشتیم اشتغال در فعالیت های واسطه گری 5 برابر افزایش را نشان می دهد که نماد مجسمی است که نظام تصمیم گیری به مردم پشت کرده و به رباجویان روی کرده است.

این زمینه سهل انگاری هایی که علیه تولید صورت گرفته برخوردهای غیر متعارفی است که در تجارت خارجی ما انجام شده است که به زودی داده هایی را با مردم و مسئولین در میان خواهیم گذاشت.

وی افزود: پیشنهاد مشخص ما در این نامه برنامه بازآرایی رابطه دولت و ملت بوده است و هر سهل انگاری و تاخیر در این ماجرا می تواند برای کشور هزینه های بالایی به وجود بیاورد.

مولفه دیگر این است که تعداد بحران ها افزایش پیدا کرده در چنین شرایطی رویکرد جزیره ای و جزیی نگر محکوم به شکست است و کشور به یک برنامه اندیشیده و استفاده از حداکثر ظرفیت های دانایی نیاز دارد.

محور سوم این است که آن سازه ذهنی که به نام بازارگرایی اما به شیوه مبتذل انجام شده که مسئولیت های پیامدها را بر عهده نمی گیرد کوته نگر است باید دست بردارد و به یک سطح دیگری از اندیشه برگردد.

مومنی در رابطه با واکنش های افراد به نامه خطاب به روحانی تسریح کرد: واکنش هایی که نسبت به این نامه پدیدار شده در طیف اقتصاددانان که با بازارگرایی مبتذل کار می کنند این گونه بوده است که برای فهم صلاحیت این افراد و شناخت اینها کفایت می کند.

این افراد در خصوص بحران ناهماهنگی در نظام تصمیم گیری به مناسبات کمونیستی و گرایش پوپولیستی رسیدند و ما را متهم به آن کردند اما ما به این افراد تنها می گوییم از دل اندیشه هایی که تربیت می کنید توسعه ای پدیدار نخواهد شد و تاکنون حتی یک تجربه توسعه در این زمینه در دنیا وجود نداشته است.

زمانی که اقتصاد در یک دوره ای طولانی خوب عمل نمی کند از طریق دستکاری مولفه ها نمی توان آن را اصلاح کرد نسبت به این توصیه واکنش نشان داده و آن را غیراقتصادی و غیرکارشناسی دانستند.

وی افزود: آنچه رانت در کشور را گسترش داده از مافیای رسانه ای هم برخوردار است.

ناراحت کننده ترین واکنش از سوی سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت که امیدوارم ناشی از کم تجربگی و خامی باشد.

مومنی گفت: آنها با ما تماس گرفتند که چنین جلسه ای گذاشته شود و ما گفتیم امکان دسترسی به همه افراد به خاطر تعطیلی دانشگاه ها وجود ندارد و مخاطب این نامه آقای رییس جمهور است و ما نمی توانیم با تک تک دستگاه های دخیل در این بحث جلسه بگذاریم به اعتبار اینکه مخاطب نامه ریی جمهور است گفتیم برای کار نمایشی هم که شده زیبنده است که دعوت کننده رییس جمهور باشد و کل تیم اقتصادی هم حضور داشته باشند اما بدون هماهنگی با ما بر حرف قبلی خود اصرار ورزیدند و مسئله را هم عمومی کردند.

ما فقط می گوییم لطف کنید پای دانشگاهی ها را به این سیستم غیرمتعارف باز نکنید ما هنوز هم مایل هستیم در جلسه ای که به دعوت رییس جمهور باشد حضور داشته و توضیحات لازم را هم بدهیم.


کلید واژه ها: اقتصاد - احمدی نژاد - استاد دانشگاه - دانشگاه علامه - دانشگاه - روحانی - سازمان برنامه - کشور - احمدی - نامه - صورت - دولت احمدی نژاد - اقتصادی - خبرنگار - برنامه - هایی - ریاست جمهوری - به هم ریختگی - فرشاد مومنی - وظیفه عمومی - فساد اخلاقی - رسانه - وظیفه - بودجه - احساس - واکنش - محمد خاتمی - رییس جمهور - تصمیم گیری - رانت

آخرین اخبار سرویس:
فلسفه، گشایش ذهن است

تاثیر استارت آپ ها در اشتغال آفرینی کرج نمایان می شود

جرائم فضای مجازی ناشی از نبود آگاهی خانواده هاست

مشاور رییس جمهور: کارگزاران به اقوام، مذاهب و ادیان نگاه برابر داشته باشند

17 مرکز مشاوره کارآفرینی در خراسان رضوی فعالیت دارند

تمدید زمان رای گیری انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات جای سوال دارد/ مدیران مسئول رسانه ها مخالف بودند

تاثیر استارت آپ ها در اشتغال آفرینی کرج نمایان می شود

همدان؛ رتبه برتر شاخص های کتابخانه ای کشور

امروز آرمان های مهدوی راه سعادت و تعالی جامعه اسلامی است

گفتمان سازی قرآنی از اولویت های اصلی وزارت علوم/حضور 4 هزار کانون قرآنی در دانشگاه ها

واکنش ظریف به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی

هنوز اطمینان ندارم سفر وزیر خارجه انگلستان به ایران انجام شود

تصویب تغییر نرخ های خدمات شهرداری به صورت یکجا در بودجه سنواتی

مدیرعامل شرکت ملی گاز هم منصوب شد

کتاب خاطرات حاج حسین یکتا یه چاپ چهارم رسید

​حجت الاسلام «محسن عرفاتی» سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما شد

محسن هاشمی: طبق قانون، امروز آخرین روز تصدی افشانی در شهرداری تهران بود

استخدام فروشنده خانم در مجموعه کیف و کفش آبی در اصفهان

​چرا آنقدر اصرار داریم سلبریتی شویم؟

استخدام تعمیرکار موبایل و طراحی با سالیدورکس در رباتیک ناج

انتصاب جدید در معاونت صدای رسانه ملی

واکنش ظریف به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی

پسربچه 5 ساله ای که صاحب یک مرسدس بنز سفید شد +فیلم

بررسی مطالبات فرهنگیان با حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش

تاثیر استارت آپ ها در اشتغال آفرینی کرج نمایان می شود

برخی دوستان ببر کاغذی می سازند و آن را به خوبی شکار می کنند

کرسی های خالی بازنشستگان چگونه پر می شود؟

نیمه آذر،آخرین فرصت ارسال مقاله به کنفرانس ملی رویکردهای نوین در مهندسی

احیا صنعت نساجی اصفهان بزرگترین آرزوی مرحوم تاج الدین بود

افزایش سرانه مطالعه مردم مهریز نیازمند برنامه ریزی است

کارگروه سلامت و امنیت غذایی جنوب غرب خوزستان برگزار شد

کمیته های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در فارس تشکیل شود

بررسی طرح توسعه پالایشگاه های کشور در نشست کمیسیون انرژی

اجرای طرح نظام راهبری شغلی در استان

تعیین عرصه و حریم کاروانسرای سگزی اصفهان

تکذیب استعفای ظریف از سوی معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور

حناچی سرپرست شهرداری تهران شد

محسن هاشمی: حکم شهردار تهران تا اوایل آذر ماه صادر خواهد شد

ضرورت مشارکت دستگاه های مازندران در ساخت فیلم «شهدای خان طومان»

ارسال کمک‏های انسان‎دوستانه توسط عتبه حسینی به موصل

طرح استانی شدن انتخابات مجلس به کجا رسید؟

وزیر بهداشت: صدای مظلومیت بیماران به گوش جهان برسد

تقدیر از 114 برگزیده نهایی جشنواره قرآن و عترت

بودجه شرکت های دولتی در سال 98 بررسی شد

جشن تلبس طلاب مدرسه علمیه امام خامنه ای اهواز برگزار شد

شکایت نمایندگان از ظریف جدی شد

​سیر مطالعاتی دربار پهلوی را از مرکز اسناد انقلاب بخواهید

شعر بیشترین مخاطب را میان هنرها دارد

کتاب باید در سبد خرید خانواده ها باشد/مطالعه روی فن بیان تاثیرگذار است

تصاویر/ بزرگترین خودکشی دسته جمعی تاریخ (16+)

افرادی مانند سلطان سکه علف های هرز اقتصاد کشور هستند

آیا رییس هیات مدیره جوان بیمه البرز در شرکت نمایندگی بیمه سام تدبیر آینده سهام دارد؟

استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری می شود

هیچ دستگاهی را متهم به پولشویی نکردم

ظریف به هجمه کنندگان پاسخ داد

توقف «مسکن مهر»؛ درجازدن «مسکن اجتماعی»/اصل 31 چه می شود؟

احیا صنعت نساجی اصفهان بزرگترین آرزوی مرحوم تاج الدین بود

برخورد جدی با مهندسان متخلف/اعطای وام 50 میلیونی به مهندسان ممکن است

افزایش سرانه مطالعه مردم مهریز نیازمند برنامه ریزی است

کارگروه سلامت و امنیت غذایی جنوب غرب خوزستان برگزار شد

کمیته های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در فارس تشکیل شود

نوار اظهاراتم وجود دارد/ افرادی که نسبت به اظهاراتم اعلام نظر کردند در مورد محتوای اصلی آن صحبت کنند، نه محتوایی که خودشان ساخته اند

برگزاری باشکوه جشن های هفته وحدت در خراسان رضوی

نقش زنان در کسب و کار کمتر از مردان نیست نیاز کسب و کار کوچک در کرج

سه موکب رضوی به زوار اربعین حسینی خدمت ارائه کردند

نشست کتابخوان مفاخر ملایر برگزار شد

موضوع کمبود پرستار در لایحه بودجه سال آینده باید در نظر گرفته شود

واکنش ظریف به منتقدان | درباره محتوای حرف هایم سخن بگویید نه محتوای خودساخته

موافقان و مخالفان طرح تشکیل وزارت گردشگری برابر هستند

ایران وحدت اسلامی را بین کشور و مذاهب مختلف ایجاد می کند

نگاه آمریکایی ها به دنیا متأثر از اندیشه صهیونیستی است

واکنش ظریف به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی

راز کربلایی که به سوریه ختم شد

خواستگاری حضرت خدیجه (س) از پیامبر اکرم (ص)

ظریف خطاب به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی: برخی ببری کاغذی می سازند و آن را شکار می کنند

روحانی فرارسیدن روز ملی سلطنت عمان را تبریک گفت

آمار ثبت طلاق در کلانشهرها بیشتر از سایر شهرها است

مدیرعامل شرکت ملی گاز منصوب شد

وزیر بهداشت: تحریم نبودن حوزه دارو، ادعایی بیش نیست

استخدام کارمند اداری خانم درشرکت مهندسین مشاور شار سازه طوس

علی عسگری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد شد

یتیم واقعی کسی است که از امام زمان اش جدا شده باشد

استخدام وردست ماهر جهت سالن زیبایی در تهران

موافقان و مخالفان طرح تشکیل وزارت گردشگری برابر هستند

بازی دو سر بُرد ایران در لاهه

به دلیل کمبود پرستار خانواده ها مجبور به مراقبت از بیمارشان هستند

10 سال است که قانون تعرفه خدمات پرستاری اجرا نمی شود

برگزاری نشست ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در صدا و سیما

ده اصل کلیدی خرید سرویس چینی جهیزیه

برگزاری باشکوه جشن های هفته وحدت در خراسان رضوی

تشییع پیکر شهید مدافع وطن در رودبار جنوب

ظریف: سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران هنوز قطعی نیست

بررسی مسائل توزیع اسباب بازی در یک نشست علمی

جایزه ترویج علم به برنده جایزه جلال اهدا شد

بررسی مطالبات فرهنگیان با حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش

آزادی شهر عاشقان شهادت با یک جمله ی امام

نحوه تخصیص بودجه شرکت های دولتی در سال 98

نتیجه نشست امروز نمایندگان درخصوص قیمت گذاری خودروها چه بود؟

نصب صندلی کودک در خودروها و کلاه ایمنی برای تمام سرنشینان موتور الزامی شد

وزیر بهداشت: صدای مظلومیت بیماران به گوش جهان برسد

قاچاق و فساد اخلاقی کمر سیاست در کشور را شکسته است/ مایلیم در جلسه ای به دعوت رییس جمهور حضور داشته باشیم

قاچاق و فساد اخلاقی کمر سیاست در کشور را شکسته است/ مایلیم در جلسه ای به دعوت رییس جمهور حضور داشته باشیم