مطالب مرتبط:
نماینده اصول گرای مجلس: روحانی دعوت های ما برای حضور در مجلس رد کرده بود/ برای ما افتخار نیست که بگوییم رییس جمهور را به مجلس آوردیم
تلاش ترامپ برای احیای «ناتوی عربی»/ تشکیل سازمان «مبارزه با مفاسد اقتصادی» توسط کمیسیون قضایی مجلس/ روایت رحیمی از اظهارات رییس جمهور درباره رفع حصر/ تلاش جهانگیری برای حضور خاتمی در جلسه بزرگان نظام
اطلاعات دقیقی داریم که رییس جمهور آمریکا تلاش داشته ارتش این کشور را وادار به حمله نظامی به ایران کند/ باید آماده باشیم
رییس جمهور تلاش کرد تا از حضور در جلسه طرح سوال طفره برود / استیضاح وزیر کار، یک سناریوی سیاسی بود
«سوال از روحانی» با حضور نمایندگان رییس جمهور در جلسه کمیسیون اقتصادی بررسی شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 مرداد 1397 ساعت 17:252018-08-16سياسي

قاچاق و فساد اخلاقی کمر سیاست در کشور را شکسته است/ مایلیم در جلسه ای به دعوت رییس جمهور حضور داشته باشیم


آنچه رانت در کشور را گسترش داده از مافیای رسانه ای هم برخوردار است.

ناراحت کننده ترین واکنش از سوی سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت که امیدوارم ناشی از کم تجربگی و خامی باشد.

- --> کد خبر: 657330 1397/05/25 17:22:56 استاد دانشگاه علامه گفت: آنچه رانت در کشور را گسترش داده از مافیای رسانه ای هم برخوردار است.

ناراحت کننده ترین واکنش از سوی سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت که امیدوارم ناشی از کم تجربگی و خامی باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرنگار اقتصادی ایلنا، فرشاد مومنی استاد دانشگاه علامه و رییس موسسه دین و اقتصاد در نشست هم اندیشی اقتصادی امروز پنجشنبه 25 مرداد در جمع اساتید دانشگاهی اظهار کرد: طیفی از اقتصاددانان که عموماً جزو استثنائات دانشگاه های کشور هستند طی سه دهه گذشته از موضع انجام وظیفه شخصی و ادای دین به مردم و کشور وظیفه عمومی نظارت تخصصی بر فرآیندهای تصمیم گیری در حوزه تخصصی خود را انجام می دادند گرچه مزاحمت هایی پدید می آمد اما هنگامی که صدای مفرد شنیده نمی شد و یا چنین احساسی پدید می آمد که بنابر شنیده نشدن است به تدریج این احساس در بین اقتصاددانان پدید آمد که باید تلاش های دسته جمعی صورت گیرد.

وی افزود: شاید نقطه شروع چنین تلاش هایی به دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی بر می گشت که برای اولین بار یک نامه با 100 امضا در اعتراض به سیاست های شبهه ناک در حیطه مسائل نفتی مطرح شد که در دوره احمدی نژاد استمرار پیدا کرد و چون شدت ولنگاری ها به طرز غیرمتعارفی افزایش پیدا کرد، نامه های جمعی اقتصاددانان زایش چشمگیری پیدا کرد.

در دوره آقای روحانی در بین دوستان این تصور وجود داشت که ما که تجربه دولت قبل از روحانی را دیدیم می توانیم یک فرصت دهیم با این توجیه که شدت خرابی ها و به هم ریختگی هایی به یادگار گذاشته دولت احمدی نژاد به اندازه ای بود که حکایت از این داشت تا دو دهه بعد از مسئولیت او این کشور باید تاوان خطاها را بپردازد.

مومنی در ادامه تصریح کرد: با این توجیه تا پایان دوره اول مسئولیت آقای روحانی، اقتصاددانان همان مواضع منفرد را دنبال کردند که تلاش های بایسته ای هم صورت گرفت.

استاد دانشگاه علامه خاطرنشان کرد: فرق آقای روحانی با احمدی نژاد در این بود که احمدی نژاد در مقابل انتقادها برآشفته می شد در دوره آقای روحانی ایشان مرتب مطالبه ارزیابی انتقادی می کرد اما از نظر ارزیابی این دو دوره با هم متشابه بود تنها تفاوت در این است که هنوز تهدیدات امنیتی نسبت به منتقدان انجام نشده است که در این خصوص سپاسگزاریم.

اما در عمل هیچ تفاوتی مشاهده نمی شود به همین خاطر اقتصاددانان تلاش کردند در واکنش به این شرایط که بسیار خطیر است یک نامه دسته جمعی خطاب به آقای روحانی بنویسند.

وی افزود: اینکه چقدر موفق بوده ایم جامعه باید داوری کند اما آنچه بین ما گذشته این بوده که مسئله ما ادای دین به مردم و حقوقی که مردم نسبت به دانایان دارند و ادای دین به بقا و بالندگی کشور بوده است و تلاش کردیم وارد زد و خوردهای جناحی نشویم.

مومنی افزود: از نظر من زمانی که به جهت گیری های اقتصادی کشور نقدی وارد است، این نقد به ساختار قدرت است در برخی مسائل بنیادین و اتکا به مبانی نظری می توان نشان داد که مسئولیت برخی ارکان دیگر قدرت از قوه مجریه بیشتر است بنابراین تمام تلاش ما این بود که از کادر ملاحظات کارشناسی و اخلاقی خارج نشده و امیدواریم توفیقی هم داشته باشیم.

این استاد دانشگاه علامه در ادامه تصریح کرد: دو پدیده کمر سیاست و اخلاق را در جامعه شکسته؛ یکی قاچاق و دیگری فساد اخلاقی است.

اما تنها طرف حساب قوه مجریه نیست اگرچه به اعتبار ویژگی های خاص مربوط به قوه مجریه یک رکن تعیین شده و مهم است.

کارنامه ای که سه دهه گذشته رقم خورد از یک سلسله روند بحران ساز پرده برمی دارد که برآیند طرز اندیشه و طرز ساختار قدرت است و معطوف به قوه مجریه نیست.

مومنی عنوان کرد: واقعیت این است که از همان سال اول مسئولیت آقای روحانی، نگرانی های بسیار جدی برای ما در اداره کشور پدید آمد در سال 94 کتابی را منتشر کردم تحت عنوان اقتصاد سیاسی توسعه در ایران امروز که در فصل پایانی آن با اتکا به بسته سیاستی دولت روحانی مطرح کردم که با این بسته متوجه می شویم که دولت جدید نسبت به دولت قبلی درباره اصل مناسبات تفاوتی با هم ندارند.

متاسفانه در آن دوره توجه جدی به آن نشد و جهت گیری های رانتی و فسادآور استمرار پیدا کرد.

با توجه به تجربه ای که نشان می دهد دولت ها در دو دوره دوم بر دنده خلاص می گذارند سال 96 کتابی منتشر کردم با عنوان عدالت اجتماعی آزادی و توسعه در ایران امروز که در آنجا راجع به این مسئله که در شرایط خطیر قرار داریم و اگر دولت خود را بی توجه به جامعه کند کشور دچار هزینه های غیر قابل جبران خواهد شد، صحبت کردم.

وی افزود: نگرانی های بسیار شدیدی که برای ما پیش آمده بود کشور را در آستانه انواع و اقسام بحران ها قرار داده بود.

هر روز نگرانی های من بیشتر می شد و به نظرمان رسید که اکنون زمانی است که کل ساختار ملت باید بایستد و به آنچه در سه دهه اخیر پدید آمده نگاه کند.

مومنی گفت : یکی از نکاتی که متوجه شدیم این بود که در این سه دهه در مورد هر سیاستی که ساختار قدرت انرژی و وعده بیشتری داد شدت بحران سازی ها بیشتر بود و این بدان معناست که یک بحران اندیشه بنیادی گریبان گیر منابع ملی شده است.

از سال 84 تا امروز دائما هشدار می دهیم که سطوح متفاوتی از کار افتادگی ها در کشور ظاهر شده است به طوری که شاخص ها هم کارکرد خود را از دست داده و از آن طرف دائماً نوعی احساس بی پناهی و رها شدگی از سوی عامه مردم و تولیدکنندگان در حال شروع است.

رییس موسسه دین و اقتصاد تصریح کرد: کنار این مسائل مشاهده کردیم که با یک روندهای خطرناک حاکمیت زدایی از ساختار قدرت روبرو هستیم که به ویژه در بازار پول و سرمایه می توان به وضوح دید و با یک روند بسیار نگران کننده مسئولیت پذیری ساختار قدرت مواجه هستیم.

مثل آموزش سلامت مردم و زیرساخت های فیزیکی که شدت آن بیشتر است.

ما فکر کردیم به اعتبار اینکه کشور در معرض دگردیسی های بسیار خطرناک قرار گرفته زمان آن است که هشدار دهیم.

کشور در حال رفتن به سوی یک گذار خطرناک از یک دولت خام فروش به یک دولت آینده فروش در حرکت است.

وی افزود: دولت دائما به صورت فزاینده در این ده سال بیشتر از دو دهه قبل از خود برای امور جاری نیازمند وام گیری داخلی و خارجی شده است.

از آن تکان دهنده تر این مسئله است در نیمه اول سال 90 برای اولین بار سهم رانت ناشی از سیاست های نادرست از سهم رانت ایجاد شده از محل نفت بیشتر شده است که اگر در زمان خود برخورد مناسب با این پدیده نکنیم هزینه های غیرقابل برگشتی گریبانگیر کشور و نظام ملی خواهد شد.

مومنی تاکید کرد: ما فکر کردیم که باید این تذکر را مطرح کنیم تا کشور دوباره به این وضع نیفتد.

مسئله نظام جمهوری اسلامی برای ما مهم تر بود که این نامه را نوشتیم.

هیچ عنصری از نظر قدرت توضیح دهندگی نابسامانی های ایرانی به اندازه سلطه ربا بر مناسبات اجتماعی ما در حال حاضر تعیین کننده نیست برای ما بسیار غم انگیز است که در خصوص یکسری موارد مذهبی غیرمتعارف، غیرت ملت به جوش می آید و باعث هتاکی هایی می شود.

چطور در خصوص زایش غیرمتعارف و فاجعه آفرین پول تا این درجه بی تفاوتی مشاهده می کنیم؟ وی افزود: ما در این نامه به صورت اجمالی نشان داده ایم که کانون اصلی این به هم ریختگی ها با منشأ ربوی به بانک های به اصطلاح خصوصی باز می گردد.

ماجرای اصلی در اینجا این است که اجازه کار به بانک های به اصطلاح خصوصی در ایران نقطه عطفی است که در باطن به یک رانت برای افراد دخیل در قدرت می رسد .

رییس موسسه دین و اقتصاد گفت: این بانک ها بر خلق پول از هیچ استوار هستند که تبدیل ربا به موتور خلق ارزش افزوده در اقتصاد داشتند افرادی به اسم بازارگرایی با به ابتذال کشاندن اقتصاد عمل کردند که هر بحرانی را که در کشور می گیریم به سلطه بانک های به اصطلاح خصوصی پر پول کشور می رسیم.

وی عنوان کرد : رکن دیگر فعالیت های رانتی به نام تولید بوده که گلوی اقتصادی کشور را فشار می دهند که بی ارتباط به همان بانک ها نیستند و ما شاهد حاکمیت زدایی در بازار سرمایه هم هستیم.

در ده سال گذشته به بدترین نقاط عطف اقتصاد ایران نگاه می کنیم در شرایط بحرانی بازار مافیای بازار یک تحرکات خاص انجام می دهد و پس از رد و بدل شدن امتیازها اوضاع به روند قبل خود باز می گردد.

من بسیار متاسفم برای سیستمی که به رییس جمهور پشتیبانی اقتصادی و کارشناسی می دهد که در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد هم وجود داشت و با وجود مشکلات بازار ایشان با خیال راحت نسبت به بازار صحبت می کرد که نشان از بی اطلاعی ایشان از بازار دارد و باید با نهایت خضوع بگوییم از دل این کوزه انتظار بیشتری نسبت به چیزی که برون می تراود نداریم.

مومنی افزود:کانال اصلی ماجرا حرکت به سمت بهبود اصلاح رابطه دولت و ملت است.

مسئله شفافیت، عدالت و مشارکت مردم در سرنوشت خود عناصر گواهی بر رفع مشکلات کشور است.

عناصر قدرت باید به کارنامه سه دهه گذشته نگاه کنند تا بتوانند مشکلات را کارشناسانه رفع کنند.

اگر می فهمیم که اشتغال یک متغیر سیستمی است پس معلوم می شود که در طرح توزیع منافع اشکالات اساسی وجود دارد در این سه دهه که ما بحران اشتغال را پیش رو داشتیم اشتغال در فعالیت های واسطه گری 5 برابر افزایش را نشان می دهد که نماد مجسمی است که نظام تصمیم گیری به مردم پشت کرده و به رباجویان روی کرده است.

این زمینه سهل انگاری هایی که علیه تولید صورت گرفته برخوردهای غیر متعارفی است که در تجارت خارجی ما انجام شده است که به زودی داده هایی را با مردم و مسئولین در میان خواهیم گذاشت.

وی افزود: پیشنهاد مشخص ما در این نامه برنامه بازآرایی رابطه دولت و ملت بوده است و هر سهل انگاری و تاخیر در این ماجرا می تواند برای کشور هزینه های بالایی به وجود بیاورد.

مولفه دیگر این است که تعداد بحران ها افزایش پیدا کرده در چنین شرایطی رویکرد جزیره ای و جزیی نگر محکوم به شکست است و کشور به یک برنامه اندیشیده و استفاده از حداکثر ظرفیت های دانایی نیاز دارد.

محور سوم این است که آن سازه ذهنی که به نام بازارگرایی اما به شیوه مبتذل انجام شده که مسئولیت های پیامدها را بر عهده نمی گیرد کوته نگر است باید دست بردارد و به یک سطح دیگری از اندیشه برگردد.

مومنی در رابطه با واکنش های افراد به نامه خطاب به روحانی تسریح کرد: واکنش هایی که نسبت به این نامه پدیدار شده در طیف اقتصاددانان که با بازارگرایی مبتذل کار می کنند این گونه بوده است که برای فهم صلاحیت این افراد و شناخت اینها کفایت می کند.

این افراد در خصوص بحران ناهماهنگی در نظام تصمیم گیری به مناسبات کمونیستی و گرایش پوپولیستی رسیدند و ما را متهم به آن کردند اما ما به این افراد تنها می گوییم از دل اندیشه هایی که تربیت می کنید توسعه ای پدیدار نخواهد شد و تاکنون حتی یک تجربه توسعه در این زمینه در دنیا وجود نداشته است.

زمانی که اقتصاد در یک دوره ای طولانی خوب عمل نمی کند از طریق دستکاری مولفه ها نمی توان آن را اصلاح کرد نسبت به این توصیه واکنش نشان داده و آن را غیراقتصادی و غیرکارشناسی دانستند.

وی افزود: آنچه رانت در کشور را گسترش داده از مافیای رسانه ای هم برخوردار است.

ناراحت کننده ترین واکنش از سوی سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت که امیدوارم ناشی از کم تجربگی و خامی باشد.

مومنی گفت: آنها با ما تماس گرفتند که چنین جلسه ای گذاشته شود و ما گفتیم امکان دسترسی به همه افراد به خاطر تعطیلی دانشگاه ها وجود ندارد و مخاطب این نامه آقای رییس جمهور است و ما نمی توانیم با تک تک دستگاه های دخیل در این بحث جلسه بگذاریم به اعتبار اینکه مخاطب نامه ریی جمهور است گفتیم برای کار نمایشی هم که شده زیبنده است که دعوت کننده رییس جمهور باشد و کل تیم اقتصادی هم حضور داشته باشند اما بدون هماهنگی با ما بر حرف قبلی خود اصرار ورزیدند و مسئله را هم عمومی کردند.

ما فقط می گوییم لطف کنید پای دانشگاهی ها را به این سیستم غیرمتعارف باز نکنید ما هنوز هم مایل هستیم در جلسه ای که به دعوت رییس جمهور باشد حضور داشته و توضیحات لازم را هم بدهیم.


کلید واژه ها: اقتصاد - احمدی نژاد - استاد دانشگاه - دانشگاه علامه - دانشگاه - روحانی - سازمان برنامه - کشور - احمدی - نامه - صورت - دولت احمدی نژاد - اقتصادی - خبرنگار - برنامه - هایی - ریاست جمهوری - به هم ریختگی - فرشاد مومنی - وظیفه عمومی - فساد اخلاقی - رسانه - وظیفه - بودجه - احساس - واکنش - محمد خاتمی - رییس جمهور - تصمیم گیری - رانت

آخرین اخبار سرویس:
دیوان بین المللی کیفری بررسی احتمال ارتکاب «جنایت علیه روهینگیا» را آغاز کرد

شور وشعور حسینی مردم بم در تاسوعا

عزاداری روسای قوه قضاییه و مجریه در تاسوعای حسینی - آمل

اقامه نماز یکی از مهم ترین اهداف قیام عاشوراست

رهروان زینبی در آستانه شیراز گردهم می آیند

نظر رهبر انقلاب در مورد قمه زدن چیست؟

ظریف:منتظر اجرایی شدن اقدامات عملی اتحادیه اروپا هستیم

نظر مقام معظم رهبری در مورد قمه زدن

آیت الله خاتمی: سیدالشهدا متعلق به جناح خاصی نیست

تاسوعای حسینی در کردستان نماد وحدت جهان اسلام

باید معرفت نسبت به فضایل امام حسین (ع) بیشتر شود

تاسوعای حسینی در ارومیه

وحدت مهم ترین پیام عاشوراست

مراسم شیرخوارگان حسینی در حسینیه اعظم زنجان

عزاداری تاسوعای حسینی رییس قوه قضاییه و رییس قوه مقننه - آمل

قلمرو اجرای قوانین جزایی در مکان

عزاداری تاسوعای حسینی در استان ها

ورود روزانه 20 میلیون کیلوگرم زباله از تهران به ری

عزاداری مردم در بیت آیت الله بروجردی(ره)

مداح : محمود کریمی/ نیک بنگر که زبان غم است/ شب چهارم محرم 97

مداح : محمود کریمی/ من کیم حر ریاحی/ شب چهارم محرم 97

مداح : محمود کریمی/ خواهر شاه کربلا یا زینب/ شب چهارم محرم 97

روزی که در آن جوانمردی و عشق معنی شد

مراسم عزاداری تاسوعا در دفتر رهبری در قم برگزار شد

عزاداری حسینی در خراسان جنوبی به اوج خود رسید

راه اندازی میز خدمت به مردم در خنج + عکس

مراسم عزاداری تاسوعا در دفتر رهبری در قم برگزار شد

«نذر دانایی» باز هم در محرم فراخوان داد

صوت/ می زنم دم ز علمدار رشید حرم عشق

قیام علیه ظلم؛ انتظار همیشگی امام حسین(ع) از شیعیان

دستورات قوا برای پیگیری تصادف نطنز/ الحسین یجمعنا شعار اربعین/آخرین اخبار از پرونده مشایی و...

ایران ؛ تاسوعای حسینی

غم شهادت امام حسین (ع) در دل اهل سنت سنگینی می کند

مهمترین دلیل گرایش به مواد مخدر چیست؟

امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از قوه قهریه امکان پذیر نیست

پنج ویژگی عاشورای حسینی

قابلیت ها و ظرفیت های یک پیام رسان داخلی مطلوب

پاسخ رهبر انقلاب به سوالی درباره قمه زدن به طور مخفی

نماینده مردم تهران در مجلس مطرح کرد ورود روزانه 20 میلیون کیلوگرم زباله از تهران به ری

احتمال دعوت دوباره ترامپ از روحانی برای دیدار در مجمع عمومی

فیسبوک به «تبعیض تبلیغاتی» متهم شد

مسئولان در معرض یک آزمون بزرگ هستند/ پیروزی با احتکار و پارتی بازی به دست نمی آید

ایران ؛ تاسوعای حسینی

یار جدید فرودگاه های تهران از غرب می آید

حادثه کربلا از همان روزهای اول به دقت روایت شده است

ایرانیان هیچ گاه اصالت آیینی خود را از دست نمی دهند

سناریوی احتمالی رییس جمهور آمریکا برای هیات ایرانی در نشست سازمان ملل؛ پیشنهاد مذاکره به روحانی

آیین نخل گردانی تکیه جهادیه سمنان

برگزاری سوگواری سنتی شام غریبان در حرم علی بن حمزه(ع) شیراز

اقامه نماز ظهر عاشورا در 300 بقعه متبرکه فارس

غم شهادت امام حسین (ع) در دل اهل سنت سنگینی می کند

توهین مستقیم بازیگر سرشناس به دونالد ترامپ

پست تامل برانگیز پرویز پرستویی در روز تاسوعا/ عکس

حسن روحانی در سازمان ملل باید چه بگوید؟/توصیه عضو شورای مرکزی موتلفه به روحانی

بطحایی:کدام شیر پاک خورده ای مقابل عزای حسین موضع می گیرد؟/ مخالفت امام با صرف هزینه محرم در جنگ

مراسم ویژه موکب های کربلا برای سقای دشت کربلا + تصاویر

رژه تمرینی هوایی جنگنده های ارتش و سپاه برگزار شد

ظهور، زمانی محقق می شود که آمادگی مردم برای نصرت تضمین شود

رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم عزاداری بیوت مراجع حضور پیدا کرد

بصیرت میراث حماسه عاشورا است

اصحاب عاشورا در برابر تمام قوای شیطان ایستادگی کردند

​چرا سیدالشهدا زنان و کودکان را همراه خود به کربلا بردند؟

​ماجرای جنجالی آموزش آرایش با تم عزا توسط یک سلبریتی چیست؟

مرحله بعدی رزمایش «اقتدار عاشورایی بسیج» از نیمه دوم مهر آغاز می شود/هدف رزمایش ارتقای جمهوری اسلامی است

آیت الله خاتمی: سیدالشهدا متعلق به جناح خاصی نیست

چرایی نابسامانی های اقتصادی و مدیریتی

کرمانشاهیان در سوگ علمدار کربلا نشستند

عزاداری در «بازار تاریخی تبریز» از دیرباز تاکنون

روزی که در آن جوانمردی و عشق معنی شد

شکست توطئه های دشمنان در رویارویی با ملت ایران +فیلم

شعرخوانی مرحوم احمد عزیزی در حضور رهبر انقلاب + فیلم

عزاداری حسینی در خراسان جنوبی به اوج خود رسید

مراسم عزاداری تاسوعا در دفتر رهبری در قم برگزار شد

تجمع پرشور عزاداران حسینی بیانگر عشق مردم به اهل بیت (ع) است

باطن و روح نماز به اندازه وسعت معنوی اشخاص عمیق است/ دعوت جهت اقامه نماز ظهر عاشورا

تاکید دبیرکل جبهه پایداری بر راستگویی/ترامپ کسی نیست که از او بترسیم

حکایت نسخه ای که قالیباف برای اصولگرایان پیچید

تکذیب ادعای دو میلیون دلاری نماینده مجلس

یعنی چه که هرسال انتخابات برگزار می شود؟/ هر4-5سال یکبار کافی است؛مردم را به زحمت نیندازید

آیت الله نوری همدانی:باید اثبات کنید تمام علوم ساخته و پرداخته اسلام و علمای بزرگ دین بوده /همیشه افراد لجوج در دانشگاه ها وجود دارد

مجید انصاری: امروز احتکار، مانند بستن آب بر یاران امام حسین(ع) در روز عاشوراست

توهین مستقیم بازیگر سرشناس به دونالد ترامپ

برگزاری رژه مشترک ارتش و سپاه

مومنین رشته اتصال ولایت هستند

درد دل مادر شهید مدافع حرم افغانستانی با رهبر انقلاب + فیلم

معجزه حضرت ابوالفضل علیه السلام در منابع اهل سنت

رژه تمرینی هوایی مشترک جنگنده های نیروی هوایی ارتش و سپاه پاسداران

دانشگاهیان دانشگاه فاطمیه شیراز میزبان شهید گمنام شدند

امیرعبداللهیان: تحریم ها گریبان آمریکا را می گیرد

نظر مقام معظم رهبری در مورد قمه زدن

تجمع پرشور عزاداران حسینی بیانگر عشق مردم به اهل بیت (ع) است

روز تاسوعای حسینی به بلندای قامت مردانگی عباس است

تاسوعای حسینی جلوه عشق عزاداران به اسوه وفاداری و ولایتمداری

پیکرهای پاک 8 شهید گمنام در فارس آرام گرفت

پیکرهای پاک هشت شهید گمنام در فارس آرام گرفت

تاسوعای حسینی جلوه عشق عزاداران به اسوه وفاداری و ولایتمداری

روز تاسوعای حسینی به بلندای قامت مردانگی عباس است

مقصران حادثه اتوبوس مسافربری باید پاسخگو باشند

مطالبات صنفی و محلی را نباید سیاسی کرد

تاسوعای حسینی در پاکدشت

قاچاق و فساد اخلاقی کمر سیاست در کشور را شکسته است/ مایلیم در جلسه ای به دعوت رییس جمهور حضور داشته باشیم

قاچاق و فساد اخلاقی کمر سیاست در کشور را شکسته است/ مایلیم در جلسه ای به دعوت رییس جمهور حضور داشته باشیم