مطالب مرتبط:
مهلت شرکت در جشنواره کتاب سال دانشجویی فردا به پایان می رسد
امروز، آخرین مهلت شرکت در بیست و پنجمین جشنواره کتاب سال دانشجویی
;کلانتری خبر داد برگزاری اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در آبان 97/ رقابت 2100 اثر در 39 رشته
طرح میثاق طلبگی فرصتی ارزشمند در آشنایی جوانان با رسالت حوزه است/ جامعه گرفتار آسیب های اجتماعی است
مهلت شرکت در بیست و پنجمین جشنواره کتاب سال دانشجویی به پایان می رسد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 مرداد 1397 ساعت 10:162018-08-16سياسي

از برگزاری مناظرات دانشجویی تا جشنواره کتاب سال/ وضعیت دانشگاه ها در حوزه آسیب های اجتماعی به مراتب از جامعه بهتر است


معتقدم در حوزه آسیب های اجتماعی موضوع سنجش دینداری ارزش ها و توجه به آرمان ها در دانشگاه وضعیت بهتر از جامعه است است.

- عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، درباره فعالیت های فرهنگی این نهاد گفت:اگر گفته باشیم که اساس تاسیس و راه اندازی جهاد دانشگاهی فعالیت های فرهنگی بوده و با این هدف تشکیل شده شاید سخن خیلی دور از واقع نباشد، چون سال هایی که جهاد دانشگاهی تاسیس شد، سال های بعد انقلاب بود که احساس می کردند فعالیت فرهنگی و علمی در دانشگاه ها باید تغییر کند و متناسب با اهداف و آرمان های انقلاب اهدافی تعیین شد.

وی افزود: جهاد در این سال ها در سه حوزه فعالیتی و ساختاری و نیروی انسانی خوب عمل کرده است.

گرچه معتقدم اساس کار فرهنگی نیروی انسانی آن کار است.

یعنی اگر بخواهیم اضلاع را تعریف کنیم اصل اساس آن نیروی انسانی است که به نظرم جهاد در تربیت نیروی انسانی فرهنگی متناسب با جایگزینی نیرو های متعهد دیگر خوب عمل کرده و اگر ما دانشجو را به مثابه بدنی حساب کنیم که نیاز های مختلف دارد معاونت فرهنگی دانشگاهی برای هرکدام از این نیاز های فرهنگی یک مرکز و سازمان تخصصی و یک ساختار تخصصی خوب دارد.

علیزاده اضافه کرد: اگر دانشجو در دانشگاه نیاز به مسائل هویتی داشته باشد نیاز به مسائل ایرانی و ملی داشته باشد ما متناسب با آن مرکز گردشگری ایران را داریم که متناسب با نیاز های دانشجویان با مسائل هویتی مانند برنامه هایی مثل ایران مرز پرگهر، یا همایش خلیج فارس آشنا می کند.

اگر دانشجونیاز به برنامه های دینی و قرآنی و سبک زندگی داشته باشد سازمان فرهنگی دانشجویان و خبرگزاری ایکنا را داریم که زیر نظر معاونت فرهنگی است که 8 سازمان زیرمجموعه دارد مرکز گردشگری، مرکز انقلاب، مرکز افکارسنجی، خبرگزاری قرآنی، سازمان فعالیت های قرآنی، ایسنا، سازمان انتشارات و صندوق قرض الحسنه یعنی حتی اگر در بعد مالی هم یک دانشجویی احساس نیاز کند، با این نگاه که برای مثال دانشجویی وام می خواسته برود شهرستان خودش، این صندوق به او کمک می کند.

وی در ادامه گفت: این که چه مقدار این ساختار ها موثر و موفق بوده یا نه، به نظر من نیاز به این دارد که یک ساختار بیرونی آن را ارزیابی کند.

یعنی آسیب شناسی کند، ولی خروجی کار برای ما این است که آن چیزی که جامعه ما در قشر دانشجو کم دارد را برایش مهیا کرده باشیم و برنامه ها باید حول محور این جبران کسری ها باشد که این برنامه ها در سه محور است: یکی مباحث مربوط به هویت، یکی مربوط به ایجاد اعتماد و سرمایه اجتماعی و دیگری مباحث مربوط به نشاط و شادی.

در نظرسنجی هایمان که توسط ایسپا (که یکی از مهمترین مراکز افکارسنجی و زیرمجموعه معاونت فرهنگی است) گرفته شده، عموما یک سری کار ها در این زمینه انجام داده ایم، مثلا برنامه هایی که خود مراکز سلامت روان و سنجش سلامت روانی دارد مثل طرح سیمای زندگی دانشجویان که خود دانشگاه تهران محرمانه انجام داده و نشان می دهد در حوزه آسیب های اجتماعی اعتماد و سرمایه اجتماعی رو به تنزل هستیم و این مختص به دانشگاه نیست یعنی هم در حوزه جامعه این اتفاق می افتد و هم در حوزه دانشگاه و دانشجو هم جدای از جامعه نیست لذا من احساس می کنم برنامه هایی که در این حوزه ریخته می شود باید متناسب با نیاز دانشجو باشد.

چون اگر بنا باشد خودمان یک برنامه ای بریزیم و در کنار آن خودمان هم تعریف کنیم و ارزشگذاری نکنیم و تاثیرگذاری را نسنجیم مثل خیلی از کار هایی که انجام و نتیجه بارزی ندارد می شود.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی تاکنون توانسته تعداد زیادی از دانشجویانی که ممکن است در حوزه فرهنگی با خیلی از ساختار های فرهنگی همراه هستند را همراه کند، اما قطعا جا برای کارو برنامه ریزی بیشتر دارد.

هر کدام از همین ساختار هایی که گفته شد این ویژگی را دارد که تکرار شده است، ما تشکیلاتی داریم یک معاونت فرهنگی در مرکز است تمام استان هایمان معاونت فرهنگی و جهاد دانشگاهی دارند زیرمجموعه تمام معاونت فرهنگی خبرگزاری ایکنا ایسنا و این مراکز است و این ساختارخیلی به کمک ما آمده است.

اگر می خواستیم کار آماری نظرسنجی انجام بدهیم با کمترین هزینه و بیشترین دقت و کمترین زمان انجام می دهیم.

علیزاده خاطرنشان کرد: در حوزه فعالیت های قرآنی تمام شعب ما خبرگزاری ایکنا دارد در حوزه سیاسی اجتماعی تمام شعب ما خبرگزاری ایسنا دارد این ها سرمایه ای است که شاید از لحاظ اعتبار و بودجه در هزینه هایی که اختصاص پیدا می کند در بعد فرهنگی زیاد به نظر نیاید، که آن را هم باز من یک نکته ای دارم، ولی واقعیت این است که به نظر من از حیث ساختار و تشکیلات و شمول فعالیت ها که تمام جوانب را شامل می شود این ها نقاط مثبت جهاد است و یک سری تهدیدات هم هست.

نهاد های فرهنگی دانشجویی گا ها فعالیت های یکدیگر را خنثی می کنند وی در ادامه گفت: این که در دانشگاه نهاد های مختلفی متولی فعالیت فرهنگی هستند خوب است، ولی مشکلی که وجود دارد ،این که گهگاهی فعالیت آن ها همدیگر را خنثی کند یا در جهت رفع اثر آن به خاطر عدم هماهنگی باشد.

این که دچار روزمرگی و سیاست زدگی شویم، این که بدون نیاز دانشجو برنامه ریزی کنیم و یا خدای ناکرده تحت تاثیر فعالیت های سیاسی یا جناح بندی قراربگیریم.

واقعیت این است من احساس می کنم اگر حال دانشجویان این جامعه خوب باشد حال جامعه هم خوب می شود و اگر حال دانشگاه و دانشجویان خوب نباشد حال جامعه هم خوب نخواهد بود.

علیزداه اضافه کرد:چون دانشجو به اعتبار حضور در دانشگاه دانشجو می شود به اعتبار این که در منزل نقش فرزند را بازی می کند فرزند خانواده می شود، نقش همسر را بازی می کند همسر می شود، نقش برادر را بازی می کند، به نظر من اگر غفلت شود قطعا تهدید می تواند باشد.

مضاف بر این که جهاد فرصت دیگری دارد آن هم نگاه مثبتی است که مسئولین دارند تقریبا سران نظام و کسانی که در رده بالای نظام هستند از خود حضرت آقا گرفته نکاتی در مورد این که جهاد دانشگاهی " یکی از ثمرات خوب انقلاب است" یا شعار "ما می توانیم" را جهاد دانشگاهی توانسته خلق کند و من به این نهاد امیدوارم این ها در بیانات مختلف گفته می شود، ولی واقعیت این است که اگر بخواهیم فعالیت فرهنگی انقلاب را بعد از 40 سال بازبینی کنیم واقعا باید متناسب با امکانات و اعتبارات و فضا هایی که هر کدام از نهاد های فرهنگی داشته اند نسبت به عملکرد خودشان باید پاسخگو باشند.

چون قضاوت در مورد عملکرد در مقایسه با امکاناتی است که در اختیارهر مجموعه است انجام می شود.

شما نمی توانید به یک فردی یک امکانات اولیه ای بدهید و بعد توقعات خیلی بالایی داشته باشید.

امسال هفتمین دوره مناظرات دانشجویی را داریم علیزاده اضافه کرد: من فکر می کنم جهاد دانشگاهی با همین مجموعه هایی که در اختیار داشته توانسته حداکثر استفاده را بکند و در خیلی از فعالیت ها پیشگام بوده است، یک دلیلش هم شاید این باشد که جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی ریسک پذیر است.

یعنی ترس از این که بخواهد وارد یک حوزه های شود مثلا در مباحث آزاداندیشی امسال هفتمین دوره مناظرات دانشجویی را داریم واقعیت این است که ما در هر کدام از این فعالیت هایی که داریم چند نکته را در نظر می گیریم.

هر کدام از سازمان ها فعالیت شاخصی دارد مثلا سازمان انتشارات ما همین پایان نامه سال دانشجویی که روی میز است هفدهمین دوره کتاب سال دانشجویی را برگزار می کند یا مرکز امام و انقلاب طریق جاوید را برگزار می کند یا سازمان دانشجویان ما مناظرات را دارد که در دانشگاه فضای خلایی تحت عنوان عدم نقدپذیری و تحمل نظر مخالف و عدم نحوه بیان نظر بدون تخریب، بدون تحقیر، بدون کوبیدن مخالف را تقریبا پر کرده ایم و براساس آن مناظرات دانشجویی را تعریف کردیم که امسال هفتمین دوره آن را داریم و گزاره ای است که دانشجویان می توانند گروه موافق و مخالف را انتخاب کنند.

بگویند مثلا حجاب اجباری خوب است، یک گروه می گویند مخالف هستیم و یک گروه می شوند و صحبت می کنند و گروهی می گویند موافق هستیم اصلا اجباری نیست.

گروه ها در حضور هیئت داورانی که باز با اصل گزاره شاید زیاد کاری نداشته باشند تقسیم می شوند.

یعنی به متد و نحوه استدلال و سوادشان بیشتر توجه می شود.

این در واقع شکل و مدلی از مناظره دانشجویی می باشد.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که در دانشگاه باید احساس می شد؛ کرسی آزاداندیشی و تریبون آزاد و مواردی اینگونه بود.

این ها در واقع شامل مسائلی می شود که اگر دانشجویان فرصت این که در این مجامع بیان کنند پیدا نکنند یا احساس کنند کسی شنیدار حرفشان نیست ممکن است همین امر موجب آسیب در فضای دانشجویی شود.

استقبال دانشجویان از موضوعات فرهنگی آنقدر که باید و شاید نیستمعاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با اشاره به دیگر فعالیت های این معاونت گفت: همچنین باید بگویم که در حوزه سازمان دانشجویان مسائلی که مربوط به آسیب های اجتماعی بود که الان خیلی دغدغه نظام است یا مسائل محیط زیست که مباحث مربوط به انرژی در حال حاضر بسیار مطرح است، در حوزه مصرف آب ما کانون های فعالی در این حوزه داریم.

واقعیت این است شاید به دلیل اینکه یک انسجامی بین متولیان فرهنگ نیست و یک تعریف مشخصی از خیلی از حوزه ها ندارند تاثیرگذاری آن طور که باید و شاید نیست.

تقریبا در حوزه فعالیت دانشجویی هم مثلا تعریف مشخصی از نشاط و شادی نداریم اگر می گوییم شادی در دانشگاه کم شده هر کدام از متولیان تعریفشان از شادی یک چیز است بعد به تناسب آن هم تصمیم گیری و هم قضاوت می کنند و این به نظر من نمی تواند تاثیرگذار باشد اگر دنبال هدف تاثیر باشیم باید اول به یک فهم مشترکی بین خودمان برسیم بگوییم آیا ما فعالیت هایی که می کنیم همه در پایه نخ تسبیح است؟ یعنی اگر همه را دانه های تسبیح فرض کنیم نخی بین این هست یا اگر ما یک فعالیتی می کنیم شما یا مجموعه دیگر نمی آید آن را خنثی کند؟ واقعیت این است که استقبال دانشجویان از موضوعات فرهنگی آنقدر که باید و شاید نیست.

علیزاده اظهار داشت: وقتی اردو های دانشجویی که مختلط هستند متوقف می شوند دانشجویان خودشان با تور های بیرونی مسافرت می روند.

یعنی شما نمی توانید بگویید که، چون من یک ظرفیت و بستری دارم هیچ کس از بستر های دیگر استفاده نمی کند.

بلکه خودشان مجوز آژانس مسافرتی می گیرند و به مسافرت می روند.

دانشجوی متولد دهه 70 و 80 از مناسبات سیاسی و اتفاقات مهمی که در کشور افتاده تصور چندان درستی ندارد و باید گفت که خیلی از مسائل اجتماعی در کشور تغییر پیدا کرده است.

شما نمی توانید نسخه دانشجوی 75 را برای 85 بریزید اگر ما این را بپذیریم به نظر من خیلی باید تغییر کنیم.

دلیلش این است که حوزه کار فرهنگی، حوزه دغدغه است و کارمندی نیست.

یعنی اگر من که فرهنگی هستم خودم هر روز دغدغه فرهنگی نداشتم و به حوزه فرهنگ مسلط نباشم و فیلم و تئاتر و موسیقی را نشناسم و علاقه مند نباشم و نگاهم نگاهی کارمندی باشد، کار به درستی پیش نمی رود.

دوم اینکه حوزه فرهنگ حوزه ای است که خود آدم ها باید آنچه می پذیریند بگویند.

نکته بعد این است که به نظر من ما در این سال ها در حوزه فرهنگی بعضی از مسئولین مان دچار شعارزدگی شده اند.

اگر من می گویم که حمایت از کالای داخلی باشد منی که فرهنگی هستم حداقل باید در زندگی خودم 70 درصد نشان بدهم که این هست اگر می گویم باید ارز از کشور خارج نشود دیگر نباید من در این شرایط سفر خارجی بروم که ارز از کشور خارج کنم بعد بگویم سفر خارجی خوب نیست یعنی بین گفتار و رفتارم هماهنگی باشد در غیر این صورت نمی توانیم تاثیرگذار باشیم.

فرهنگسازی یعنی: همراه سازی مردم و مسئولین وی گفت: اگر حوزه فرهنگ را درست کنیم هم حوزه پژوهش آموزش و اقتصاد و حتی سیاست درست می شود و اگر روی مردم فرهنگ سازی نکنید و نتوانید از لحاظ فرهنگی اقناعشان کنید آنوقت یک زمانی در سیاست خارجی وقتی مجبور می شوید یک موضع گیری کنید همراهی مسئولین ومردم به خودی خود معضل می شود.

این کار فرهنگی یعنی این که تو باید سیاست ها را در گام اول به مردم بقبولانی، ولی مشکل این است که ما حوزه ها را جدا کردیم.

گذشته استاد خودش نقش فرهنگی در دانشگاه داشت، یعنی مشکل اقتصادی، ازدواج و دغدغه های روانی دانشجو را پیگیری می کرد و درس هم می داد.

الان همه چیز تفکیک شده است، در حوزه آموزش، استاد درس می دهد و می رود.

در حوزه پژوهش و فرهنگی هم درس می دهند می روند.

علیزاده یادآور شد:تا وقتی جزیره ای به موضوع نگاه کنیم نتیجه ای نمی گیریم من معتقدم که هنوز در حوزه آسیب های اجتماعی موضوع سنجش دینداری و ارزش ها، توجه به آرمان ها در دانشگاه وضعیت از جامعه بهتر است.

ولی مشکل این است که دانشگاه یک گروهی است که به عنوان الگو نگاه می شود، وقتی فرزند خانواده وارد دانشگاه می شود و به سطحی از تحصیلات می رسد پدر و مادر اگر نظری داشته باشند به نظرش نگاه می کنند یعنی این جامعه هدف و الگو بودن قشر دانشجو خیلی می تواند برای ما فرصت باشد اگر توجه کنیم.

وی درباره اینکه جشنواره کتاب سال دانشجو چند سال است انجام می شود و خروجی آن چه بوده است گفت: امسال بیست و چهارمین دوره جشنواره کتاب را برگزار می کنیم.

در حوزه دانشگاه ها همانطور که گفتم ما می خواهیم دانشجو هر کدام از نیازهایش را با یکی از مجموعه های ما برطرف کند، امسال 24 دوره است که این جشنواره برگزار می شود.

ویژگی جشنواره کتاب سال و پایان نامه سال این است که درصد عمده از پایان نامه ها تبدیل به کتاب می شود و جهاد دانشگاهی از آن حمایت می کند.

نکته دیگر اینکه جشنواره کتاب سال فقط علمی نیست، تمام رشته ها در آن شرکت دارند.

واقعیت این است که همین هم یک موضوع فرهنگی است یعنی این که بالاخره دانشجو در کنار فعالیتش بتواند اثری از خودش بگذارد و بداند جایی ازاو حمایت می شود.

خوشبختانه انتشارات جهاد دانشگاهی بسیارپذیرفته شده و اساتید دانشگاه دوست دارند جهاد دانشگاهی کتابشان را چاپ کند.

چون می دانند جهاد دانشگاهی ممیزی کتاب ها راسخت می گیرد و مثل بعضی انتشاراتی ها نیست که دو میلیون بدهید 500 نسخه دیجیتال بگیرید.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی یادآور شد: کتاب های ما در حوزه ها مختلف هستند، بعضی ها مورد توجه قرار گرفته و تجدید چاپ شده و حتی بعضی از کتاب ها منبع درسی شده اند.

بعضی از کتب با توجه به این که خوب بوده چاپ شده است و دانشجو براساس آن می تواند از کتابش دفاع کند.

اما من معتقدم که این در کنار فعالیت های دیگر ماست یعنی هرکدام از ساختار هایی که جهاد دانشگاهی راه اندازی کرد براساس یک نیاز است.

ابتدا سازمان دانشجویان را راه اندازی کرد وسپس ایکنا، بعد مرکز امام و انقلاب، پس احساس می کرد که دانشجو باید طوری باشد که در مواجهه با معاونت فرهنگی در دانشگاه سراسر کشورتمام آپشن های مورد نظر خود را بیابد.

هایپر مارکت ها جوری است وقتی وارد شوید هر نیازی که داشتید رفع می شود ما هم برای هر کدامش یک ساختارمشخص گذاشتیم طوریکه اگر دانشجو دوست داشته باشد وارد فعالیت اجتماعی و محیط زیست شود با سازمان دانشجویان می رود اگر دوست داشته باشد کار دینی کند با سازمان فعالیت قرآنی؛ اگر دوست داشته باشد در مورد امام انقلاب انتشارات و پایان نامه داشته باشد هر کدام از این ها حتی اگر علاقه مند به حوزه سیاسی اجتماعی خبری باشد خبرگزاری ایسنا در کل کشور است می تواند خبرنگار افتخاری باشد.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشجو - فرهنگی - نیروی انسانی - جهاد دانشگاهی - آسیب های اجتماعی - ساختار - دانشجویی - خبرگزاری - برنامه - نیرو - جهاد - دانشجویان - ایران - معاون - جامعه - قرآنی - گردشگری - علیزاده - اجتماعی - گردشگری ایران - احساس - آرمان - صندوق - خلیج فارس - سبک زندگی - هایی - جشنواره - خبرنگار - ایرانی

آخرین اخبار سرویس:
یادواره شهدای روستای فامرین + عکس

پیام رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

هیهات منا الذله | خوزستانی ها در تشییع شهدا

خون شهدا عامل وحدت و یگانگی ملت ایران است

جانباز 70 درصد «ابوالقاسم بابایی» به همرزمانش شهیدش پیوست

استخدام کارگر ساده آقا در کارگاه مسگری

استخدام کارشناس آموزش در آموزشگاه معتبر

«اسراییل» به عنوان محل تولد فرزندان ما ثبت شود

استخدام کارشناس بهداشت جهت یک مهدکودک در تهران

دعوت به همکاری در حوزه معاملات الگوریتمی

استخدام نیرو جهت نگهبانی شب در محدوده بهارستانِ اصفهان

استخدام منشی خانم جهت کار در دفتر حمل و نقل

استخدام طراح وب سایت خانم در شرکت هیدروتب

استخدام جوشکار در منطقه صنعتی دولت آبادِ اصفهان

استخدام صندوقدار خانم برای کافه رستوران در تهران

استخدام منشی خانم در یک دفتر طراحی داخلی

استخدام رزرویشن ماهر جهت پیک واقع در تهران

هویت عوامل حمله تروریستی اهواز مشخص شد

روحانی در نیویورک: تخلفات آمریکا از تعهدات بین المللی را تبیین خواهیم کرد

جاده ای به شکل قلب در هلند+عکس

استخدام کارشناس بازاریاب جهت ارائه فناوری جدید در تهران

سردار سلامی: به همه کسانی که پشت این ماجرا هستند اخطار می دهیم/ وزیر اطلاعات: عقبه این تروریست ها تا آخرین نفر شناسایی خواهند شد

چه کسانی جایگزین افشانی در شهرداری تهران هستند؟

عربستان پرونده شهدای ایرانی مسجدالحرام را به جریان انداخت

امیر حاتمی: تروریست ها منتظر دست انتقام ملت ایران باشند

محسن رضایی در جمع مجروحان حمله تروریستی

گزارش فارس از واکنش دانشگاهیان به حادثه تروریستی در اهواز برخورد دوگانه غرب با حمله تروریستی اهواز/بازی با امنیت ایران تاوان سنگینی درپی خواهد داشت

مقدم در گفت وگو با فارس: اگر گروهک «الاحوازی» ادعای عرب دوستی دارد چرا مردم عرب را کشت

خودت بمال؛ بهتر از صدها ساعت سخنرانی در اثبات ناکارآمدی دولت/ آقای وزیر بهداشت، با خانواده خودتان هم چنین برخوردی می کنید؟

ناله های پدر طاها در فراق فرزندش

قبل از اینکه دانش آموزی خود را از بالای پل پرت کند باید ورود کنیم

خواب آمریکا برای نفت ایران تعبیر نمی شود/ نشست دیروز اوپک هیچ دستاوردی برای ترامپ نداشت

عاشیق قشم، چهره مهجور موسیقی عاشیقی ایران

ایل آل کعب خوزستان جنایت تروریستی اهواز را محکوم کرد

جانشین فرمانده سپاه:ملت ایران باحوادث تروریستی مقاومترمی شود

حادثه تروریستی اهواز نشان ضعف دشمنان است

نقشه محدوده عرصه سه اثر ملی تاریخی لرستان ابلاغ شد

شهید حادثه تروریستی اهواز در خرم آباد تشییع می شود

اهداکنندگان مستمر خون واکسن هپاتیت Bدریافت می کنند

دشمن می خواهد مردم را از آرمان های انقلاب دور کند

حمله تروریستی اهواز برای خدشه به امنیت ملی انجام شد

اسوه انقلابی گری در سلماس درگذشت

غبار روبی و عطر افشانی قبورمطهر شهدای گمنام

نمایش توانمندی موشکی ایران در مستند «سکوی پرتاب»

همایش دیدگاه های قرآنی آیت الله لنکرانی

سازمان ملل متحد روی شما حساب می کند

انتقال پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز به گلزار شهدا

خوزستان بدون ایران و ایران بدون خوزستان، معنا ندارد / افتخار نیروهای مسلح ما مردمی بودن است

درخت «اطاعت»، میوه «مهارت» نمی دهد، آقای روحانی!

چرا ما راحت تحریم می شویم؟

گزارش تصویری/ تشییع با شکوه شهدای حادثه تروریستی اهواز

علم الهدی: ایران تنها کشوری است که زیر سایه حجت خدا مدیریت شده است

مکارم شیرازی: عوامل حمله تروریستی اهواز هر چه زودتر به سزای اعمالشان برسند

عباس آخوندی و علی ربیعی گزینه جانشینی شهرداری تهران

ادعای تازه بدرفتاری جنسی علیه کاندیدای ترامپ برای دیوان عالی آمریکا

علی ربیعی: به عنوان کارشناس امنیت ملی می گویم حادثه اهواز اصلا رنگ قومیتی ندارد

همایش «تبیین قرآنی انقلاب اسلامی در اربعین انقلاب با محوریت سوره صف» برگزار شد

اقتدار و امنیت ایران هرگز با اقدامات کور تروریستی خدشه دار نخواهد شد

حجت الاسلام مروی: تروریست ها فرزندان پلید ابوسفیان هستند

در بازچرخانی آب اصلا پسابی در کار نیست

سنگ تمام خوزستانی ها در بدرقه شهدا

مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز/عکس

روحانی: اجلاس سازمان ملل فرصتی برای تبیین تخلفات آمریکا است

در مراسم اهدا لوح و تندیس هفته دفاع مقدس به معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی مطرح شد

توصیه های جالب برای داشتن دوستان و روابط بهتر

کاریکاتور | زنان چهره شهر را تغییر دادند

سرلشکر رضایی: حادثه تروریستی اهواز طراحی شده از بیرون مرزها بود/ جدایی خوزستان خواب تحقق ناشدنی است

آیین آغاز سال تحصیلی جامعه الزهرا برگزار می شود

آغاز سراسری صدور روادید الکترونیک ایران

رییس مجلس اعلای اسلامی عراق دردیدار با سفیر ایران: حمله اهواز بر وحدت ملت ایران می افزاید

تصویرهوایی حضور حماسی مردم اهواز در مراسم تشییع شهدای محرم

نا آگاهان، قدرمدافعان حرم رابدانند

نقش آفرینی بانک سپه در عرصه کلان اقتصادی امیدآفرین است

از تولد تا شهادت در اهواز +عکس

نمایش در ستایش تئاتر با نظارت صابر ابر به صحنه می رود

روحانی از چه بگوید؟

جزیئات پرونده اسید پاشی اصفهان

ماجرای استعفای دسته جمعی 7 معاون وزیر صنعت

وزارت خارجه از کشورهای حامی حادثه تروریستی اهواز رسما شکایت کند

خاطره غم انگیز محسن چاوشی از پدرش

فیلم: زجر و مویه پدر داغدیده در حادثه تروریستی اهواز

فیلم: وزیر اطلاعات: تعدادی از عوامل حادثه تروریستی اهواز دستگیر شده اند

مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز در مقابل حسینیه عاشقان ثارالله اهواز

بی تفاوتی به دستاوردهای دفاع مقدس خیانت به شهداست/لزوم حفظ فرهنگ عاشورایی

12 جلد کتاب با موضوع نقش مازندران در دفاع مقدس تالیف می شود

رژه اتوبوس ها در پایتخت به مناسبت هفته دفاع مقدس

روحانی با حضور در شورای امنیت به جای تفنگ، شاخه زیتون در دست بگیرد/ همکاری عقلای اروپا و آمریکا با میانه روهای ایران دور از ذهن نیست

صبحگاه مشترک و بزرگداشت حماسه آفرینان دفاع مقدس

پیشرفت و اقتدار روز افزون جمهوری اسلامی ایران؛ خار چشم دشمنان

سیر صعودی افزایش بدهی دانشگاه های علوم پزشکی

اکبر کاووسی امید عضو شورای شهر با تاکید بر حفظ عمارت نورمهال همدان مطرح کرد: اولویت مردم مهمتر است

کنگره حزب اعتماد ملی روز جمعه برگزار می شود

اقدامات تروریستی باعث شناخت عمیق مردم از دشمنان می شود

تروریست ها منتظر دست انتقام ملت ایران باشند/ هدف دشمن ایجاد آشوب و ناامنی و تشویش در کشور است

تعزیرات حتی در روزهای تعطیل هم به پرونده ها رسیدگی می کند

کیهان: تصویب FATF خیانت به خون شهدای اهواز است

از وزارت خارجه برکنار نشدم

فعالیت 27 رسانه دارای مجوز در خراسان شمالی

تاکید رییس کامستک بر گسترش آموزش مجازی درکشورهای اسلامی

فارس گزارش می دهد تجمع آموزشیاران نهضت در مقابل آموزش و پرورش/چرا قانون برای آموزشیاران اجرا نمی شود؟

از برگزاری مناظرات دانشجویی تا جشنواره کتاب سال/ وضعیت دانشگاه ها در حوزه آسیب های اجتماعی به مراتب از جامعه بهتر است

از برگزاری مناظرات دانشجویی تا جشنواره کتاب سال/ وضعیت دانشگاه ها در حوزه آسیب های اجتماعی به مراتب از جامعه بهتر است