مطالب مرتبط:
جزییات5خبر ویژه امروز پنجشنبه چهارم مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز پنجشنبه 18 مردادماه 1397
جزییات3خبر ویژه امروز پنجشنبه 11 مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه 24 مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه 23 مردادماه 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 مرداد 1397 ساعت 07:522018-08-16اقتصادي

جزییات5خبر ویژه امروز پنجشنبه 25 مردادماه 1397


- تعیین تکلیف رانت های بسته قبلی شرط موفقیت بسته ارزی جدیدیک خبرگزاری حامی دولت تصریح کرد: پیش نیاز موفقیت اجرای بسته ارزی جدید، تعیین تکلیف ارزهای به یغما رفته با بسته قبلی است.

ایلنا می نویسد: تجربه اجرای چند روز گذشته حاکی از شوک مثبت ابتدایی و کاهش قیمت ها و تا حدی زودگذر بودن و لیکن قضاوت راجع به موفقیت و کارایی آن نیازمند گذر زمان و تامین شرایط است.

بسته قبلی ارزی به دلیل خصلت رانتی، باعث بروز فساد گسترده ای از جهت به یغما رفتن این ثروت ملی گردید.

چه بسیار ارزهایی که بابت واردات کالاهای غیرضروری و یا به دلیل عدم نظارت بدون واردات در اختیار افراد و شرکت ها قرار گرفت که اگر مورد رسیدگی قرار نگیرد، آثار سوء روانی فراوانی بر اجرای بسته جدید ارزی هم خواهد داشت.

اگر با غارتگران ارزی برخورد لازم صورت نگیرد و ارزهای به یغما رفته تعیین تکلیف نگردد، تامین ارز بازار ثانویه و حمایت های ضروری دولت از طریق مدیریت شناور با مشکل مواجه خواهد شد.

اطمینان خاطر مردم به ثبات و امنیت اقتصادی آینده باعث رفتار متعادل در تقاضاکنندگان و عرضه کنندگان خواهد شد که از ضروریات فعالیت یک بازار متعادل است.

در بسته جدید ارزی تلاش به عمل آمده تا قسمت عمده نیازهای ارزی از طریق نرخ توافقی تامین گردد که این امر مستلزم ثبات و اعتماد به آینده و رفتار تعادلی در عرضه و تقاضا است.

مدیریت صحیح دولت با استفاده از تجارب گذشته در موفقیت اجرای این طرح بسیار مهم و تعیین کننده است، زیرا بسته جدید پتانسیل تورم زایی دارد که قسمت عمده آن حاصل انتقال رانت جویی و رانت طلبی بسته قبلی است که عواملی در صدد انتقال آن به بسته جدید هستند.

دولت باید مسیر تامین ارز بازار ثانویه از طریق صادرکنندگان را به نحو صحیح نظارت و مدیریت نماید و در صورت ضرورت از طریق اجرای سیاست های تعادلی باثبات نماید.

نظارت صحیح و دقیق دولت در جلوگیری از دلال بازی، رانت جویی و رانت طلبی از ضروریات موفقیت بسته جدید است.

تامین مناسب و امنیت مسیر تامین ارز و نظارت لازم بر عرضه کنندگان و تصویب قوانین و مقررات لازم و کارآمد برای جلوگیری از سوءاستفاده کنندگان بسیار مهم و سازنده است.

رها ساختن بازار و فرار از مسئولیت های سیاستگزاری و نظارتی از سوی دولت با توجه به پتانسیل های تورم زایی طرح جدید باعث شکست آن خواهد شد.

مکانیزم بازار و توافق در صورتی موفق عمل خواهد کرد که ابزارهای لازم فراهم و به ویژه دو بال اصلی عرضه و تقاضا دارای شرایط متعادل و یکسان باشند و تامین این ابزارها و لوازم در هر اقتصادی، حتی آزادترین اقتصادها، از طریق سیاست گذاری و نظارت بر عهده دولت هاست.

تطهیر سران فتنه و اغتشاش با وجود سخنان قابل تأمل روحانیعجیب است که با وجود تأکید رییس جمهور براثرگذاری اغتشاش در ایجاد آشفتگی اقتصادی، مدعیان حمایت از وی همچنان از اغتشاشگران و فتنه گران حمایت می کنند.

روزنامه وطن امروز در این باره می نویسد: یکی از نکات قابل توجه در گفت وگوی تلویزیونی رییس جمهور، درباره اغتشاشات دی ماه بود: دی ماه پارسال در 5 دی تقریباً یک اعتراضاتی از یک شهری در ایران آغاز شد و سرایت کرد به شهرهای دیگر و این اعتراضات شرایط خودش را داشت که مردم ما می دانند؛ بعضی ها معترض و بعضی ها دنبال اغتشاش و سوء استفاده بودند اما هر چه بود، این اغتشاشات مهار شد و مردم احساس کردند که اگر اعتراض بحقی دارند، عده ای سوء استفاده می کنند و کاملاً مردم با دولت همکاری کردند.

این علامت مثبت فعالیت مردم و حضور مردم، به داخل علامت مثبت داد اما متأسفانه خارجی ها و مخصوصاً آمریکایی ها پیامی که دریافت کردند آن پیام را نگه داشتند و آن پیام این بود که فکر کردند با فشار بیشتر می توانند مشکلات اجتماعی و اقتصادی ما را افزایش دهند، لذا شما می بینید که 22 دی ماه که ترامپ اعلام می کند اگر دیگران نیایند من به تنهایی از برجام خارج می شوم بعد از حوادث دی ماه در ایران است .

نکته قابل اهمیت در این سخنان روحانی اذعان وی به این موضوع است که اغتشاشگران و فتنه گران به دشمن گرا داده اند و موجب امیدواری دشمن در ضربه زدن به کشور شده اند و آشوب های آنها در مشکلات اقتصادی نیز مؤثر بوده است.

رییس جمهور برای این موضوع، اغتشاشات دی ماه 96 را مثال زد، این در حالی است که هیچ کس نمی تواند این واقعیت را انکار کند که فتنه سال 88 از نظر ضربه ای که به کشور و منافع ملی وارد کرد، اصلاً قابل قیاس با اغتشاشات سال 96 نبود، لذا با همین منطق آقای روحانی که معتقد است ترقه بازی عده ای در سال 96 اینچنین موجب امیدواری دشمن شد، تصور کنید فتنه 88 و خیانت هایی که عوامل و سران فتنه در سال 88 به مردم و کشور کردند تا چه میزان موجب امیدواری دشمن شد و به دشمن گرا داد.

فتنه گران سال 88- که برخی از آنها از حامیان آقای روحانی نیز هستند و برای پیروزی او در انتخابات تکرار می کردند- برای قربانی کردن منافع ملی پای خواسته های حزبی و جناحی خود هر آنچه را که برای شان ممکن بود انجام دادند و تا جایی که توانستند به کشور ضربه زدند و به تعبیر رهبرانقلاب ایجاد اغتشاش کردند، مردم را به ایستادگی در مقابل نظام تا آنجایی که می توانستند، تشویق کردند- حالا تیغ شان نبرید؛ آن کاری که می خواستند نشد، این بحث دیگری است؛ آنها تلاش خودشان را کردند- زبان دشمنان انقلاب را و دشمنان اسلام را دراز کردند، جرأت به آنها دادند .

آنها از هیچ اقدامی علیه کشور و منافع ملی فروگذار نکردند تا جایی که حتی از اینکه از دشمنان تابلودار مردم ایران بخواهند ایران را تحریم کنند هم ابایی نداشتند.

با وجود اینکه آقای روحانی به این واقعیت اذعان دارد که اغتشاش و فتنه تاچه میزان می تواند موجب امیدواری دشمن شود و به کشور ضربه بزند اما شاهدیم برخی حامیان آقای روحانی از کسانی که بیشترین نقش را در امیدوار کردن دشمن و گرا دادن به بیگانه برای ضربه زدن به کشور داشتند، همچنان دفاع می کنند!اذعان صریح رییس جمهور درباره خیانت عوامل فتنه و اغتشاش نسبت به کشور و مردم در حالی است که حامیان آقای روحانی و رسانه های مورد حمایت دولت آن هم در شرایطی که مردم با مشکلات جدی اقتصادی و معیشتی دست و پنجه نرم می کنند هر روز به هر بهانه ای تلاش می کنند سران فتنه و عوامل آشوب در کشور را تطهیر کنند.

اروپا در مقابل تحریم آمریکا کاری برای ایران نکردیک روزنامه فرانسوی تصریح کرد: پاسخ اروپا به تحریم های آمریکا، انتظارات ایران را برآورده نکرد.

روزنامه فرانسوی در گزارشی با اشاره به تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران و خروج شرکت های اروپایی خاطرنشان کرد: پاسخ اروپا به آمریکا بسیار کمرنگ بود و هرگز انتظارهای ایران را برآورده نکرد.

این روزنامه می نویسد: شرکت های اروپایی از ایران خارج می شوند و به نظر می رسد واکنش های اروپا علیه آمریکا آنچنان که ایران انتظار داشت، کارایی چندانی نداشت.

اتحادیه اروپا که می گوید برای حفظ توافق هسته ای 2015 مصمم است از اجرایی شدن قانون مسدودسازی به روز شده خبر می دهد.

این قانون که در سال 1996 طراحی شده اما هیچ گاه به طور واقعی مورد استفاده قرار نگرفته است، قصد دارد از شرکت های اروپایی در برابر تحریم های فراسرزمینی واشنگتن حمایت کند.

حمایتی که بیشتر جنبه نظری دارد.

شرکت های مرتبط می توانند با مراجعه به دستگاه های قضایی کشورهای عضو از مقامات آمریکایی مسئول تحریم ها درخواست غرامت کنند که البته این هم فقط در حد یک نظریه است و مطمئنا چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

این قانون حمایتی به طور عجیبی با مجازات همراه است زیرا هماهنگی با تحریم های آمریکا را برای شرکت های اروپایی ممنوع می کند.

بیشتر شرکت های چندملیتی فعال در ایران پیش از این ترجیح دادند از تهدیدات واشنگتن تبعیت کنند.

اعتدال و توسعه: کارگزاران درباره ارزهای دریافتی توضیح دهدیک سایت نزدیک به حزب اعتدال و توسعه (حزب نوبخت و واعظی) فاش کرد: سهم خواهی کارگزارانی ها از روحانی تمامی ندارد.

آفتاب نوشت: موجی از انتقاد و هجمه ای هدفمند که از چندی پیش توسط برخی از محافل و رسانه های سیاسی از جمله کارگزاران علیه آقای دکتر نوبخت آغاز شده بود، با حمایت های مختلفی از سوی بسیاری از محافل و فعالان سیاسی و از جمله شخص رییس جمهور محترم، خنثی شد.

دکتر روحانی با حمایت قاطع از دکتر نوبخت از ایشان خواست که تمام وقت خود را صرف امور و مأموریت های مهم در سازمان برنامه و بودجه کند.

اما برخی از مخالفان دکتر نوبخت که گویا حضور ایشان در سازمان برنامه و بودجه را مانع و مزاحم منافع خود می بینند، همچنان با بهانه های مختلف به حملات خود علیه ایشان ادامه می دهند.

در این راستا حسین مرعشی رییس کمیته سیاسی حزب کارگزاران گفت: هرکس از آقای نوبخت در شرایط کنونی حمایت کند، آینده ای در سیاست ایران نخواهد داشت.

(!!) وی در این سخنان افزوده است: آقای نوبخت هیچ موافقی در دولت ندارد و مسئله ایشان مسئله کارگزاران نیست.

(!!)آفتاب می افزاید: از این سخنان جناب مرعشی چنین برمی آید که گویا ایشان و همفکرانش، خود را در آینده کشور از قدرتی برخوردار تصور کرده اند که در آن جایگاهی برای آقای نوبخت نمی بینند! این سخن تهدیدآمیز و همراه با عصبانیت نشان می دهد که با حضور دکتر نوبخت در دولت، دست آقایان از برخی منابع ثروت و قدرت کوتاه شده و ظواهر امر نشان می دهد که با چنین هجمه هایی می خواهند از پاسخگویی بابت عملکرد دوستان خود بویژه در مقوله دریافت ارزهای دولتی و برخی تسهیلاتی که از دولت دریافت کرده اند شانه خالی کنند! مرعشی توضیح دهد که از جانب چه کسانی سخن می گوید، کدامیک از دولتی ها به ایشان وکالت داده اند که عدم موافقت آنان با آقای نوبخت را اعلام کند؟این سخنان حسین مرعشی در حالی بیان شده است که آقای دکتر نوبخت از بالاترین میزان محبوبیت و مقبولیت در میان دولتی ها و سایر مسئولین و مدیران کشور برخوردار است و کمتر مدیری چون او از سلامت و شایستگی و حسن سابقه برخوردار است.

جناب مرعشی حزب اعتدال و توسعه را حزبی بی هنر دانست که می خواهند مسئله آقای نوبخت را سیاسی کنند(!) جناب مرعشی توضیح دهد اگر جناب دکتر نوبخت مدیری ناموفق است و حزب اعتدال و توسعه و شاید برخی دیگر از نظر وی بی هنرند، ایشان هنرنمایی ها و موفقیت های خود در عرصه سیاسی و مدیریتی را برای مردم اعلام نماید و روشن کند که چه خدمات ویژه ای در سال های دشوار گذشته برای کشور و نظام انجام داده و یا چه برنامه و راهکاری ارائه کرده اند؟!جناب مرعشی تصور می کند که با انجام نظرسنجی روزنامه سازندگی درباره رفتن یا ماندن آقای نوبخت، ارکان دولت به لرزه افتاده است!! در حالی که با همه حملات و اظهارنظرهای منفی در باره ایشان، آب از آب تکان نخورد و اتفاقاً موقعیت ایشان در دولت مستحکم تر شد! به جناب مرعشی پیشنهاد می شود حال که برای آقای نوبخت یا دیگران نظرسنجی برگزار می کنند یک نظرسنجی هم برای تعیین میزان مقبولیت و محبوبیت خود در میان مردم برگزار کنند تا حساب کار دستشان بیاید!به آقای حسین مرعشی پیشنهاد می شود که به جای وقت تلف کردن بابت حملات گوناگون به آقای نوبخت، کمی از دلایل پشت پرده این همه عصبانیت و هجمه به آقای نوبخت را توضیح دهند و با شفافیت بگویند که نقش و سهم دوستانشان در دریافت ارز دولتی چگونه و چه میزان است؟ بر اساس تصمیم و درخواست دولت، روشن کنند که این ارزها را اگر گرفته اند، چه کرده اند؟این همه سوءتدبیر اقتصادی در یک سال عجیب نیست؟!حجم گسترده و فشرده ای از بی تدبیری در دولت فعلی جای شگفتی است.

روزنامه صبح نو در این زمینه نوشت: اقتصاد کشور از بیماری های کهنه ای رنج می برد که برخی از آن ها بر اثر تجویز اشتباه و بی تدبیری برای درمان آن، به مراحل خطرناک رسیده است.

نظیر ایجاد و تجمیع 1500 هزار میلیارد تومان نقدینگی در نظام بانکی، قاچاق گسترده، فساد در روابط فعالان اقتصادی با بخش عمومی، محیط کسب و کار ضد تولیدی و .

هر کدام از این بیماری ها کافی است تا اقتصاد را از پا بیندازد اما از سال 96 با اتخاذ و اجرای بعضی از تصمیم های مشکوک، وخامت حال اقتصاد تشدید شد.

از اوایل تابستان ، وزارت صنعت، معدن و تجارت با دستکاری مشکوک و ناگهانی سامانه ثبت سفارش و واردات خودرو، رانت های بزرگی ایجاد و بازار خودرو را به تلاطم انداخت.

در خوشبینانه ترین حالت، بی تدبیری! در اواخر مرداد 96، بانک مرکزی نرخ سود سپرده ها را ناگهان کاهش داد: حداکثر 10 درصد برای روزشمار و 15 درصد برای یک ساله.

از آن بدتر، یازده روز به سپرده گذاران و بانک ها فرصت داد تا قراردادهای قبلی خود با نرخ های بالاتر قبل تجدید کند.

بی تدبیری ای که به زودی در 11 شهریور 97 سررسید و بر سر اقتصاد نحیف شده ایران آوار خواهدشد.

تیم اقتصاد دولت در زمستان 97 و در سومین گام اشتباه، بیش از 5/7 میلیون قطعه سکه طلا را پیش فروش کرد به این امید که اقیانوس به تلاطم افتاده نقدینگی را مهار کند اما با یک اقتصاد زیرزمینی بزرگ و فرار گسترده مالیاتی، این تصمیم هم به توزیع رانت بی سابقه ای منجر شد.

همه این اتفاقات در شرایطی بود که رییس جمهوری آمریکا به طور مستمر تهدید می کرد به زودی از برجام خارج خواهد شد و فشار اقتصادی اعمال خواهد کرد.

دستکاری های مشکوک در نرخ سود بانکی و بازارهای خودرو و طلا همراه با اقدامات موذیانه همسایه جنوبی در بازار ارز، در کنار شایعات نگران کننده و انفعال تیم اقتصادی دولت همگی باعث شد از اواخر سال 96، نرخ ارز به تدریج رو به افزایش برود.

از اوایل 97 این افزایش، سرعت بیشتری پیدا کرد.

در این زمان بود که تیم اقتصادی دولت که تا آن زمان منفعل می نمایاند، بدترین تصمیم ممکن را اتخاذ کرد: تعطیل کردن صرافی ها، اعلام تأمین همه نیازهای وارداتی و مسافری به نرخ ثابت 4200 تومان برای هر دلار و به قاچاق شناختن نرخ دیگری برای ارز.

این اشتباه تاریخی، واردات و سفر خارجی را تشویق و ارزان کرد و صادرات غیر نفتی را سرکوب و تنبیه.

کاری که همزمان با شروع تحریم ها باید عکس آن انجام می شد و اشتباهی که ده ها هزار میلیارد تومان را طی حدود سه ماه به صورت رانت میان افراد خوش شانس و رانت جو توزیع کرد.

همه این بی تدبیری های پی در پی و شگفت انگیز در شرایطی اتفاق می افتاد که اقتصاددانان دلسوز و نخبه، به طور دائم و مستمر دولت را از اشتباهات پرهیز می دادند و بعد از اتخاذ تصمیم اشتباه دولت، راهکارهای برون رفت از مشکل را هم تدوین و عرضه می کردند اما تیم اقتصادی خود شیفته و ناکارآمد دولت، هیچ توجهی به راهکارهای ارائه شده نکرد.

گویی با منطق اقتصادی، سر لجبازی داشت.

رهبر معظم انقلاب اخیراً با توصیف نجیبانه ای از اشتباهات اقتصادی گفتند: نمی گوییم خیانت اما خطای بزرگی اتفاق افتاده است.

شاید واقعیت این قدر نجیب نباشد چرا که هرکس توالی این همه اشتباه فاحش در کنار بی توجهی به هشدارها و راهکارها و همزمان حرکات ترامپ و متحدان منطقه ای اش را مانند قطعات جورچین کنار هم قرار دهد، خواهد پرسید این همه بی تدبیری، تصادفی بوده است؟!
کلید واژه ها: بسته - تامین - جدید - موفقیت - نظارت - بازار - رانت - موفق - دولت - مدیریت - اقتصادی - واردات - انتقال - صورت - کاهش قیمت ها - سوءاستفاده - آینده - شرایط - امنیت - توافق - رفتار - تورم - خبرگزاری - ابتدایی - قوانین - شناور - صورتی - امروز - حمایت - قیمت

آخرین اخبار سرویس:
گزارش مرکز آمار از کاهش رشد اقتصادی +جدول

مصوبات اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت، محدودیت در سقف معاملات را حذف کرد

تعرفه60میلیارد دلاری چین بر کالاهای آمریکا/ طرح شکایت درWTO

رکوردی که مردهای عنکبوتی کنار هم زدند +تصاویر

قتل 18 ماهیگیر یمنی توسط عربستان

تاخت و تاز بورگوارد در دنیای تکنولوژی؛ فناوری شارژ سریع از سوپراسپرت تا کراس اورهای برقی

تحریم های آمریکا چه ضرری به دلار می زنند؟

جهش سهام چین و آسیا با وجود نگرانی های جنگ تجاری

چرا نماد اعتماد الکترونیکی سکه ثامن حذف شد+ سند

روزیاتو: سناریوهای احتمالی آینده بازار نفت چگونه است؟

سرمایه گذاری میلیاردی امارات در الجزایر

استعفای مدیرعامل یک بانک بزرگ به خاطر پولشویی + جزییات

ملت یارانه ارزی از جیبشان برود و کالاها را هم گرانتر بخرند؟

ناپدید شدن فروشنده پورشه دردسرساز شد + عکس

جزییات بیشتر از پلتفرم الکتریکی MEB فولکس واگن

استوک های مسی 2 میلیون تومان؛ استوک های بازیکنان ایرانی 15 میلیون تومان!

تولید نفت آمریکا بالاتر می رود

عملکرد دادستان کل، باعث سرخوردگی من شده است

تشدید تدابیر امنیتی در کربلا در آستانه عاشورای حسینی

طلا به کمک پلاتین می رود

استوک های مسی 2 میلیون تومان؛ استوک های بازیکنان ایرانی 15 میلیون تومان!

استون مارتین DB11 ضد گلوله، معرفی شد

آمریکای لاتین در مسیر انقلاب انرژی های تجدیدپذیر قرار دارد

صنعت بازی سازی ایران پیشتاز در منطقه، کم فروغ در عرصه جهانی

گزارش تصویری:آیین عزاداری تاسوعای حسینی در بازار تهران

فوت 3 نفر بر اثر واژگونی خودرو در آزادراه کرج

مصدومیت 2 نفر بر اثر صاعقه در فارس

بخشی از مسئولیت حاکمیتی بیمه به بخش خصوصی واگذار می شود

آغاز پروازهای مسافری فرودگاه پیام با هواپیماهای ATR

آینده ی بازار مسکن غیر قابل پیش بینی است/ وام ها کفاف خرید خانه را نمی دهند

دارایی های خریداران سکه ثامن در معرض خطر

تبعات تحریم های آمریکا دامن دلار را می گیرد

اجرای 90درصد میزبانی دربی با صندلی های بدون شماره!

سایت باشگاه رم تغییر خواهد کرد

نخست وزیر پیشین مالزی بازداشت شد

375 میلیون فرصت شغلی در چین ایجاد شد

نرخ مرغ گرم در روزهای تاسوعا و عاشورا

از اجرای طرح پاکبانان محرم تا سفره های احسان حسینی

مخالفان و موافقان مهریه درباره قوانین ازدواج می گویند

ادامه جنگ تجاری به حل مسائل آمریکا کمک نخواهد کرد

اراده جدی برای تقویت روابط ایران با ژاپن وجود دارد

وضعیت رشد بخش های اقتصادی در میان تکانه های ارزی و تحریم

عراق و اقغانستان چقدر کفش ایرانی می خرند؟

استپ وی 125 میلیون تومان شد

بارش باران و مه گرفتگی در محورهای شمالی کشور

ب.ام.دبلیو صفر در بازار چند؟

عزاداری ظهر تاسوعا در تبریز / 2

اراده جدی برای تقویت روابط ایران با ژاپن وجود دارد

چرا مردم به جای سهام، طلا می خرند؟!

تولید اتوبوس کاهش یافت

قیمت روز آپارتمان در شهر مقدس مشهد؟

افزایش قیمت نفت موقتی و ناشی از تحریم است

جزییات پرونده تخلف فروش آنلاین سکه/ مالباختگان ثامن منتظر باشند

بسته اقتصادی چین برای مقابله با جنگ تجاری آمریکا

روش زرشکی شدن مربای به و نکاتی برای طبخ آن

کاهش تولید اتوبوس در کشور

امشب شب عاشورا است

آئودی e-tron معرفی شد؛ اولین خودروی برقی تولید انبوه ارباب حلقه ها

استعفای مدیرعامل بزرگترین بانک دانمارک در پی اتهام پولشویی

واگذاری بخشی از مسئولیت حاکمیتی بیمه به بخش خصوصی

شرایط الحاق ایران به FATF

صادرات بیش از 34 تن فرآورده لبنی ایران به روسیه

سقوط جنگنده میگ در روسیه

نقش FATF در گرانی ارز

بخشنامه جدید واردات ارز و طلا به کشور

کشف ماده ای که 10 میلیارد برابر سخت تر از فولاد است

برای اهدای لوازم تحریر، نذر کنیم

چه میزان کفش به عراق و افغانستان صادر می کنیم؟+ جدول

سپردن رمه به گــرگ کار نا رواست

گسترش روابط اقتصادی هند و افغانستان از طریق بندر چابهار

اسپوت نیک اعلام کرد بسته اقتصادی چین برای مقابله با جنگ تجاری آمریکا

معاون «خلیفه داعش» به اعدام محکوم شد

مردم چقدر اسکناس و سکه در صندوقهای شان دارند؟

سقوط تیر چراغ برق روی هیات عزاداری 3 کشته و زخمی به جاگذاشت

طوفان با سرعت 90 کیلومتر در گلستان/ شکسته شدن درختان و تیرهای برق در گرگان

چهارمین سوگواره تعزیه خراسان جنوبی برگزار می شود

دشت های آبی رودان در خطر فروچاله ها

افزایش طرح های استعدادیابی شنا در اردبیل

استفاده از هواپیماهای ای.تی.آر در پروازهای فرودگاه بین المللی پیام

حال بازار مسکن درنیمه دوم سال

بازداشت یک شهردار به دلیل تخلفات مالی

رونمایی از کشتی تفریحی خورشیدی که بدون توقف دور دنیا می رود / عکس

103 زندانی جرائم مالی در زنجان آزاد شده اند

نگاهی به خط مونتاژ قطعات بوگاتی ویرون+فیلم

عزای تاسوعای حسینی در چهارمحال و بختیاری برپا شد

خسارت حدود 21 میلیارد تومانی سالیانه گرد و غبار به خراسان جنوبی

ظرفیت باتری آیفون های 2018 اپل مشخص شد

واردات بدون محدودیت ارز و طلا به کشور مجاز شد

مالباختگان موسسه سکه ثامن مراقب فریب ثانویه باشند

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در حوزه گردشگری و صنایع دستی

به روز رسانی جدید واتس اپ برای بهبود مصرف باتری

جزییات پرونده تخلف فروش آنلاین سکه

هنرمندان صنایع دستی تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان قرار می گیرند

صدور مجوز تولید خودرو بدون خط تولید

صدور مجوز تولید خودرو بدون خط تولید

به روز رسانی جدید واتس اپ برای بهبود مصرف باتری

تاثیرات برداشته شدن محدودیت در سقف رقابت محصولات پتروشیمی

سقوط پراید به دره در مسیر کاخ ناصری

جلسه فراکسیون مستقلان مجلس با رییس کل بانک مرکزی

همدمی برای پر کردن تنهایی حیوانات خانگی

جزییات5خبر ویژه امروز پنجشنبه 25 مردادماه 1397

جزییات5خبر ویژه امروز پنجشنبه 25 مردادماه 1397