مطالب مرتبط:
فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی
اردوکشی خیابانی و فشار روحی به نمایندگان، آخرین تیرِ ترکشِ حامیان ربیعی برای برای بقا در وزارت کار!‎‏ / خانه محترم کارگر! درد ‏امروز کارگران، وضعیت وخیم اقتصادیست یا بقای ربیعی؟!/ دردا که «خانه کارگر» نیز، به جای حمایت از «کارگر»، سینه ‏چاک «کارفرما» و وزیر است‎&#33
«ربیعی» با رای نمایندگان مجلس از وزارت کار رفت
تنش در جلسه با اعتراض مخالفان استیضاح / جلسه پس از نیم ساعت تنفس از سر گرفته شد / کوهکن: صحنه گردان جلسه یکی دو نفر از وزارت کار بودند / رستمیان: اشک ربیعی برای کارگران «شوی تبلیغاتی» است / نگهبان سلامی: ربیعی به جای لابی گری وظایف وزارتخانه ای خود را انجام می داد / جاسمی: امروز صبح عده ا
ربیعی از وزارت کار رفت/ استیضاح با 129 موافق رای آورد/ هر آنچه در جلسه امروز گذشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 مرداد 1397 ساعت 01:052018-08-15سياسي

فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد


رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پشت پرده هایی از استیضاح وزیر کار و فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح گفت: گزارش تخلفات 150 صفحه ای شرکت ملی مس به کمیسیون تحقیق و تفحص ارائه شده است.

- فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد " رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پشت پرده هایی از استیضاح وزیر کار و فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح گفت: گزارش تخلفات 150 صفحه ای شرکت ملی مس به کمیسیون تحقیق و تفحص ارائه شده است.

شعارسال": محمدرضا پورابراهیمی امروز صبح در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه امروز هیچ موضوعی با اولویت تر از مسائل اقتصادی در کشور نیست که مشکلات زیادی ر حوزه های مختلفی به این واسطه ایجاد شده است اظهارداشت: عبور از شرایط اقتصادی نیازمند تبیین این مسئله توسط اصحاب رسانه است.

وی با اشاره به اینکه با تمام مشکلاتی که دشمن علیه کشور ایجاد کرده اما ما توانایی داریم که از معبر سختی که دشمن عبور کنیم افزود: ما جزو 18 کشور دنیا هستیم که از نظر اقتصادی فعال و پویا هستند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خلاء عدم اطلاع رسانی شفاف و دقیق یک چالش است و مردم را باید با اطلا ع رسانی صحیح در حوزه اقتصادی مشارکت داد و از پشتیبانی آنها استفاده کرد گفت: اگر وضعیت تحریم ها را با تحریم های سال های قبل مقایسه کنیم تفاوت هایی وجود دارد که بارزرین این تفاوت ها جداشدن سایر کشورهای دنیا از آمریکا است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فقط رژیم غاصب اسراییل و عربستان در کنار آمریکا قرار دارند و هیچ نهاد و سازمان بین المللی در دنیا از جمله سازمان ملل و اتحادیه اروپا، ایران را تحریم نکرده است تصریح کرد: سوء مدیریت ها و ساختار اقتصادی کشور یکی از دلایل ایجاد مشکلات اقتصادی است که باید به آن توجه شود.

مدیریت ناصحیح دولت در حوزه ارز تبعات سنگینی داشت پورابراهیمی با بیان ینکه نمونه این سیاست های اشتباه، سیاست ارزی بود که دولت آن را اتخاذ کرد و تبعات سنگینی داشت افزود: از 21 فروردین کشور دچار التهاب این تصمیمات شد در حالیکه ما نیازمند یک سیاست ارزی کارشناسی شده بودیم.

وی با اشاره به اینکه در طول این چند دهه همه دولت ها مشمول شوک ارزی در کشور بودند اما مدیریت ناصحیح در این دولت باعث مشکلات زیادی شد بیان کرد: خوشبختانه دولت متوجه اشتباه خود شد و راهکارهایی پیشنهاد و بعد از حدود 4 ماه دولت را متقاعد کردیم که مسیر خود را تغییر دهد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تدبیر هوشمندانه مقام معظم رهبری در هماهنگی قوا ظرفیتی ایجاد کرده تا در نشست ها بتوانیم پیشنهادات را به صورت صریح به دولت ارائه بدهیم که جای تقدیر دارد.

فرم استیضاح وزیر کار را آخرین نفر امضا کردم وی با بیان اینکه تا چند ساعت قبل از استیضاح فرم استیضاح وزیر کار را امضا نکرده بودم خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه از همان جلسه اول رای اعتماد به ربیعی وزیر کار مخالف وی بودم و با صحبت هایی که شد بنده هم امضاء کردم و توافق کردیم که من به عنوان نفر آخر صحبت کنم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه جای تاسف دارد که عده ای از دولت به نمایندگان فشار آورده بودند که استیضاح منتفی شود گفت: در جلسه استیضاح هم وضعیتی را دیدیم که بسیار جای تاسف دارد و بعضی از نمایندگان که امضاء کرده بودند حاضر نشدند بیایند و صحبت کنند.

وی با بیان اینکه آقای ربیعی اظهار کرد که دلیل مخالفت بنده با وی این است که فردی به اسم آقای کهنوجی را برای مدیرعاملی مس معرفی کردم و ایشان با این مسئله مخالفت کردند افزود: شرکت ملی مس زیر نظر وزارت صنعت است و مدیر آن هم توسط وزیر صنعت تعیین می شود و دلیلی ندارد که از وزیر کار ر این رابطه درخواستی بشود و این اظهارات ربیعی وزیر کار بداخلاقی بود.

پورابراهیمی با بیان اینکه انتقادات جدی به آقای پزشکیان دارم، بیان کرد: ای کاش من در مجلس نامی از فرزند کسی نمی بردم، هرچند یادداشت یکی از همکارانم بود که به من داد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: من از آقای پزشکیان و خانواده ایشان عذرخواهی می کنم.

البته انتقادات جدی به نوع عملکرد ایشان داشته و دارم.

مطالبات استان از حقوق دولتی معادن را با جدیت پیگیری می کنم وی با بیان اینکه بابت واریز حقوق دولتی معادن به کرمان مکاتباتی انجام شده و مطالبات زیادی استان کرمان دارد افزود: دولت نمی گوید که این مطالبات حق کرمان نیست و مشکلات کشور را مطرح می کند که بر اساس اولویت پیگیری می کنیم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه از نظر قانونی حق با استان کرمان است و به آقای نوبخت هم عنوان کردیم که این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد چرا که این حق مردم استان کرمان است گفت: مسئله تعیین تکلیف استاندار کرمان را به وزیر کشور اعلام کردیم و مجمع نمایندگان دو نفر را به دولت پیشنهاد داده است.

انتخاب استاندار جدید کرمان باید تعیین تکلیف شود رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان کرمان متولی ندارد بیان کرد: تاکید مجمع مایندگان استان بر بومی بودن استاندار است و مخالف صد در صدی حضور استاندار غیربومی هستم.

وی با اشاره به اینکه به دولت اعلام کردیم که صراحتا و در اسرع وقت نظر خود را در رابطه با استاندار پیشنهادی و شخص آقای فدایی اعلام کند افزود: اگر فدایی به هر دلیلی امکان تصدی استانداری کرمان را ندارد مجمع نمایندگان افراد دیگری را به دولت پیشنهاد می دهد.

مسئولان اموال و دارایی های خود را شفاف کنند پورابراهیمی با بیان اینکه در حوزه مقابله با فساد اقتصادی تنها راهکار شفافیت است و مسئولان باید اموال و دارایی های خود را شفاف اعلام کنند و اشکالی هم ندارد گفت: اکثر مسئولان ما انسان های سالمی هستند اما عده ای ناچیز باعث این مشکلات می شوند و بی اعتمادی در جامعه را ایجاد کردند که باید با آنها برخورد قاطع شود.

وی با اشاره به اینکه از دولت خواستاریم که در ارتباط با معرفی وزیر جدید حساس باشد و بداند که وزیر کار لوکوموتیو اقتصاد کشور است و اگر خوب حرکت کند بقیه وزارتخانه ها را نیز با خود می کشد و می برد افزود: وزیر کار باید مسلط به اقتصاد و میدانی باشد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما آدم باکلاس نمی خواهیم و فردی باید به عنوان وزیر کار معرفی شود که میدانی و جهادی در این وزارتخانه وارد شود گفت: تنها راه نجات شرکت ذغالسنگ این است که به تک خریدار ذغال را نفروشد.

وی با اشاره به اینکه شرکت ذغالسنگ استان باید صادرات ذغالسنگ را در دستور کار خود قرار دهد که خوشبختانه در هفته های گذشته و براساس گزارش این شرکت سه محموله ذغال از معادن ذغالسنگ کرمان صادر شده است افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور بهترین اقدام برای ذغالسنگ کرمان صادرات است.

پورابراهیمی با بیان اینکه شرکت ذغالسنگ با استفاده از ظرفیت صادرات ذغال در استان می توان در آینده نزدیک هم اشتغالزایی جدید انجام دهد و هم حقوق معوقه کارکنان و کارگران ذغالسنگ را بپردازد گفت: تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس منتفی نشده و بنده به عنوان عضو کمیسیون تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس گزارش تخلفات 150 صفحه ای خودم را به این کمیسیون ارائه دادم.

شعارسال"، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 22 مرداد 1397 ، کد خبر: 1801316 ، www.

tasnimnews.

com
کلید واژه ها: اقتصادی - کمیسیون اقتصادی مجلس - مجلس شورای اسلامی - استیضاح - دولت - استیضاح وزیر کار - کشور - مشکلات - تحقیق و تفحص - مدیر - شرکت ملی مس - اسلامی - مدیریت - هایی - شورای - تحریم - وزیر کار - مشکلات اقتصادی - مجلس - تخلفات - آمریکا - اشتباه - اطلاع رسانی - وزارت - امروز - گزارش - رسانه - رسانی - اصحاب - تفاوت

آخرین اخبار سرویس:
نوار اظهاراتم وجود دارد/ افرادی که نسبت به اظهاراتم اعلام نظر کردند در مورد محتوای اصلی آن صحبت کنند، نه محتوایی که خودشان ساخته اند

برگزاری باشکوه جشن های هفته وحدت در خراسان رضوی

نقش زنان در کسب و کار کمتر از مردان نیست نیاز کسب و کار کوچک در کرج

سه موکب رضوی به زوار اربعین حسینی خدمت ارائه کردند

نشست کتابخوان مفاخر ملایر برگزار شد

موضوع کمبود پرستار در لایحه بودجه سال آینده باید در نظر گرفته شود

واکنش ظریف به منتقدان | درباره محتوای حرف هایم سخن بگویید نه محتوای خودساخته

موافقان و مخالفان طرح تشکیل وزارت گردشگری برابر هستند

ایران وحدت اسلامی را بین کشور و مذاهب مختلف ایجاد می کند

نگاه آمریکایی ها به دنیا متأثر از اندیشه صهیونیستی است

واکنش ظریف به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی

راز کربلایی که به سوریه ختم شد

خواستگاری حضرت خدیجه (س) از پیامبر اکرم (ص)

ظریف خطاب به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی: برخی ببری کاغذی می سازند و آن را شکار می کنند

روحانی فرارسیدن روز ملی سلطنت عمان را تبریک گفت

آمار ثبت طلاق در کلانشهرها بیشتر از سایر شهرها است

مدیرعامل شرکت ملی گاز منصوب شد

وزیر بهداشت: تحریم نبودن حوزه دارو، ادعایی بیش نیست

استخدام کارمند اداری خانم درشرکت مهندسین مشاور شار سازه طوس

علی عسگری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد شد

یتیم واقعی کسی است که از امام زمان اش جدا شده باشد

استخدام وردست ماهر جهت سالن زیبایی در تهران

موافقان و مخالفان طرح تشکیل وزارت گردشگری برابر هستند

بازی دو سر بُرد ایران در لاهه

به دلیل کمبود پرستار خانواده ها مجبور به مراقبت از بیمارشان هستند

10 سال است که قانون تعرفه خدمات پرستاری اجرا نمی شود

برگزاری نشست ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در صدا و سیما

ده اصل کلیدی خرید سرویس چینی جهیزیه

برگزاری باشکوه جشن های هفته وحدت در خراسان رضوی

تشییع پیکر شهید مدافع وطن در رودبار جنوب

ظریف: سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران هنوز قطعی نیست

بررسی مسائل توزیع اسباب بازی در یک نشست علمی

جایزه ترویج علم به برنده جایزه جلال اهدا شد

بررسی مطالبات فرهنگیان با حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش

آزادی شهر عاشقان شهادت با یک جمله ی امام

نحوه تخصیص بودجه شرکت های دولتی در سال 98

نتیجه نشست امروز نمایندگان درخصوص قیمت گذاری خودروها چه بود؟

نصب صندلی کودک در خودروها و کلاه ایمنی برای تمام سرنشینان موتور الزامی شد

وزیر بهداشت: صدای مظلومیت بیماران به گوش جهان برسد

بررسی میزان حق الزحمه معلمان در کمیسیون آموزش مجلس

دنبال گسترش و توسعه روابط سنتی با ایران هستیم

مهم ترین پیام گفت وگوی ادیان رسیدن به صلح و آرامش جهانی است

مخترع اولین دوربین فیلمبرداری+عکس

تحریم داروی بیماران دردمند به سبک آمریکایی

دادن اضافه کار اجباری به پرستاران قابل قبول نیست

حسن منتظر تربتی مدیر عامل شرکت ملی گاز شد

استخدام کارشناس بازرگانی بین المللی درشرکت عمران راه دوران تاش

روحانی فرارسیدن روز ملی سلطنت عمان را تبریک گفت

جلسه شورای اسلامی شهر نکا برگزار شد/ تعیین تکلیف در هیئت حل اختلاف استان

ظریف: سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران هنوز قطعی نیست

هیچ نظام سلامتی در دنیا بدون همکاری مردم موفق نخواهد بود

آب سرد وزیر انرژی روسیه روی تحریم های ضد ایرانی ترامپ

بهره برداری از 4 کتابخانه در لارستان

فرهنگ و مدیریت جهادی؛ طراحی رویکرد های روزآمد برای عبور از تنگنا ها

یادی از رزمندگان عملیات غرور آفرین آزادی شکستن حصر سوسنگرد

بسیج ریشه در تفکر جهادی و قرآنی دارد/ اجرای 900 برنامه به مناسبت هفته بسیج

یازدهمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت دانشگاه شهرکرد آغاز شد

واکنش ظریف به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی

نقش زنان در کسب و کار کمتر از مردان نیست/نیاز کسب و کار کوچک در کرج

اجرای 550 برنامه فرهنگی به مناسبت هفته بسیج در اردبیل

کارگروه مشورتی بررسی CFT تشکیل می شود

روحانی فرارسیدن روز ملی سلطنت عمان را تبریک گفت

فرصت ارسال آثار به جشنواره رسانه ای ابوذر تمدید شد

اختتامیه سی وسومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور

نسخه عربستان مشروعیت آل خلیفه را کاهش داده است

روند رفع ایرادات شورای نگهبان درباره CFT پیچیده شد؟

پنجمین دوره گفت وگوی ادیان شیعه و ارتدکس رومانی

تاکید آیت الله العظمی جوادی آملی بر نقش علمای ادیان در هدایت جامعه بشری

توقف صادرات فرش ایران به آمریکا

ادامه بررسی طرح ساماندهی زندانیان در کمیسیون حقوقی مجلس

مونسان به آذربایجان غربی سفر می کند

نظر رهبر انقلاب درباره «حضور در مجلس غنا و موسیقی»

بودجه سال 98 ارتش بررسی شد

آغاز چهارمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهر سنگ ها از فردا در کیش

توضیحات «علی ضیا» درباره حواشی حضور پدر زنجانی در «فرمول یک»

نظر محسن هاشمی در مورد تأیید صلاحیت حناچی

استخدام نیروی خانم آشنا به امور آژانس­ های مسافرتی و جهانگردی

اژه ای از ظریف خواست اسناد پولشویی را ارائه نماید

نمایشگاه نقاشی «مهر و ماه»

امروز آخرین روز تصدی افشانی در شهرداری تهران بود/ امیدواریم حکم انتصاب حناچی بزودی صادر شود

بررسی مطالبات فرهنگیان با حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش

نشست کتابخوان مفاخر ملایر برگزار شد

روحانی فرارسیدن روز ملی سلطنت عمان را تبریک گفت

ارائه مقاله زیست محیطی جریمه دهیار متخلف

ارائه مقاله زیست محیطی جریمه دهیار متخلف

جشنواره مردمی چله نمایش ما فراخوان داد

کارگروه مشورتی بررسی CFT تشکیل می شود

رسانه ها نقش کلیدی در بی اثر کردن توطئه های دشمن دارند

نخستین وب کنفرانس آموزشی بین المللی در بوشهر برگزار شد

برپایی نخستین یادواره جوانترین شهید مدافع حرم گیلان

مالکی: ائتلاف دولت قانون دستاوردهای زیادی در 3 دوره انتخاباتی داشته است

گرد همایی کارشناسان هیات های نظارت، ارزیابی در شیراز

بحث افول آمریکا یکی از گفتمان های اصلی رهبری است

واکنش ظریف به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی

ماجرای درخواست ایجاد گردان خواهران برای اعزام به سوریه

تصور برادرم این بود که من شهید شده ام

علی ضیا: من مجری هستم نه صدا خفه کن

محورهای تحقیق و تفحص مجلس از سازمان خصوصی سازی مشخص شد

سناریوهای مجلس برای مدیریت مصرف بنزین

بندپی، سرپرست سازمان تامین اجتماعی شد

فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد

فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد