مطالب مرتبط:
فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی
اردوکشی خیابانی و فشار روحی به نمایندگان، آخرین تیرِ ترکشِ حامیان ربیعی برای برای بقا در وزارت کار!‎‏ / خانه محترم کارگر! درد ‏امروز کارگران، وضعیت وخیم اقتصادیست یا بقای ربیعی؟!/ دردا که «خانه کارگر» نیز، به جای حمایت از «کارگر»، سینه ‏چاک «کارفرما» و وزیر است‎&#33
«ربیعی» با رای نمایندگان مجلس از وزارت کار رفت
تنش در جلسه با اعتراض مخالفان استیضاح / جلسه پس از نیم ساعت تنفس از سر گرفته شد / کوهکن: صحنه گردان جلسه یکی دو نفر از وزارت کار بودند / رستمیان: اشک ربیعی برای کارگران «شوی تبلیغاتی» است / نگهبان سلامی: ربیعی به جای لابی گری وظایف وزارتخانه ای خود را انجام می داد / جاسمی: امروز صبح عده ا
ربیعی از وزارت کار رفت/ استیضاح با 129 موافق رای آورد/ هر آنچه در جلسه امروز گذشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 مرداد 1397 ساعت 01:052018-08-15سياسي

فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد


رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پشت پرده هایی از استیضاح وزیر کار و فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح گفت: گزارش تخلفات 150 صفحه ای شرکت ملی مس به کمیسیون تحقیق و تفحص ارائه شده است.

- فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد " رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پشت پرده هایی از استیضاح وزیر کار و فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح گفت: گزارش تخلفات 150 صفحه ای شرکت ملی مس به کمیسیون تحقیق و تفحص ارائه شده است.

شعارسال": محمدرضا پورابراهیمی امروز صبح در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه امروز هیچ موضوعی با اولویت تر از مسائل اقتصادی در کشور نیست که مشکلات زیادی ر حوزه های مختلفی به این واسطه ایجاد شده است اظهارداشت: عبور از شرایط اقتصادی نیازمند تبیین این مسئله توسط اصحاب رسانه است.

وی با اشاره به اینکه با تمام مشکلاتی که دشمن علیه کشور ایجاد کرده اما ما توانایی داریم که از معبر سختی که دشمن عبور کنیم افزود: ما جزو 18 کشور دنیا هستیم که از نظر اقتصادی فعال و پویا هستند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خلاء عدم اطلاع رسانی شفاف و دقیق یک چالش است و مردم را باید با اطلا ع رسانی صحیح در حوزه اقتصادی مشارکت داد و از پشتیبانی آنها استفاده کرد گفت: اگر وضعیت تحریم ها را با تحریم های سال های قبل مقایسه کنیم تفاوت هایی وجود دارد که بارزرین این تفاوت ها جداشدن سایر کشورهای دنیا از آمریکا است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فقط رژیم غاصب اسراییل و عربستان در کنار آمریکا قرار دارند و هیچ نهاد و سازمان بین المللی در دنیا از جمله سازمان ملل و اتحادیه اروپا، ایران را تحریم نکرده است تصریح کرد: سوء مدیریت ها و ساختار اقتصادی کشور یکی از دلایل ایجاد مشکلات اقتصادی است که باید به آن توجه شود.

مدیریت ناصحیح دولت در حوزه ارز تبعات سنگینی داشت پورابراهیمی با بیان ینکه نمونه این سیاست های اشتباه، سیاست ارزی بود که دولت آن را اتخاذ کرد و تبعات سنگینی داشت افزود: از 21 فروردین کشور دچار التهاب این تصمیمات شد در حالیکه ما نیازمند یک سیاست ارزی کارشناسی شده بودیم.

وی با اشاره به اینکه در طول این چند دهه همه دولت ها مشمول شوک ارزی در کشور بودند اما مدیریت ناصحیح در این دولت باعث مشکلات زیادی شد بیان کرد: خوشبختانه دولت متوجه اشتباه خود شد و راهکارهایی پیشنهاد و بعد از حدود 4 ماه دولت را متقاعد کردیم که مسیر خود را تغییر دهد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تدبیر هوشمندانه مقام معظم رهبری در هماهنگی قوا ظرفیتی ایجاد کرده تا در نشست ها بتوانیم پیشنهادات را به صورت صریح به دولت ارائه بدهیم که جای تقدیر دارد.

فرم استیضاح وزیر کار را آخرین نفر امضا کردم وی با بیان اینکه تا چند ساعت قبل از استیضاح فرم استیضاح وزیر کار را امضا نکرده بودم خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه از همان جلسه اول رای اعتماد به ربیعی وزیر کار مخالف وی بودم و با صحبت هایی که شد بنده هم امضاء کردم و توافق کردیم که من به عنوان نفر آخر صحبت کنم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه جای تاسف دارد که عده ای از دولت به نمایندگان فشار آورده بودند که استیضاح منتفی شود گفت: در جلسه استیضاح هم وضعیتی را دیدیم که بسیار جای تاسف دارد و بعضی از نمایندگان که امضاء کرده بودند حاضر نشدند بیایند و صحبت کنند.

وی با بیان اینکه آقای ربیعی اظهار کرد که دلیل مخالفت بنده با وی این است که فردی به اسم آقای کهنوجی را برای مدیرعاملی مس معرفی کردم و ایشان با این مسئله مخالفت کردند افزود: شرکت ملی مس زیر نظر وزارت صنعت است و مدیر آن هم توسط وزیر صنعت تعیین می شود و دلیلی ندارد که از وزیر کار ر این رابطه درخواستی بشود و این اظهارات ربیعی وزیر کار بداخلاقی بود.

پورابراهیمی با بیان اینکه انتقادات جدی به آقای پزشکیان دارم، بیان کرد: ای کاش من در مجلس نامی از فرزند کسی نمی بردم، هرچند یادداشت یکی از همکارانم بود که به من داد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: من از آقای پزشکیان و خانواده ایشان عذرخواهی می کنم.

البته انتقادات جدی به نوع عملکرد ایشان داشته و دارم.

مطالبات استان از حقوق دولتی معادن را با جدیت پیگیری می کنم وی با بیان اینکه بابت واریز حقوق دولتی معادن به کرمان مکاتباتی انجام شده و مطالبات زیادی استان کرمان دارد افزود: دولت نمی گوید که این مطالبات حق کرمان نیست و مشکلات کشور را مطرح می کند که بر اساس اولویت پیگیری می کنیم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه از نظر قانونی حق با استان کرمان است و به آقای نوبخت هم عنوان کردیم که این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد چرا که این حق مردم استان کرمان است گفت: مسئله تعیین تکلیف استاندار کرمان را به وزیر کشور اعلام کردیم و مجمع نمایندگان دو نفر را به دولت پیشنهاد داده است.

انتخاب استاندار جدید کرمان باید تعیین تکلیف شود رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان کرمان متولی ندارد بیان کرد: تاکید مجمع مایندگان استان بر بومی بودن استاندار است و مخالف صد در صدی حضور استاندار غیربومی هستم.

وی با اشاره به اینکه به دولت اعلام کردیم که صراحتا و در اسرع وقت نظر خود را در رابطه با استاندار پیشنهادی و شخص آقای فدایی اعلام کند افزود: اگر فدایی به هر دلیلی امکان تصدی استانداری کرمان را ندارد مجمع نمایندگان افراد دیگری را به دولت پیشنهاد می دهد.

مسئولان اموال و دارایی های خود را شفاف کنند پورابراهیمی با بیان اینکه در حوزه مقابله با فساد اقتصادی تنها راهکار شفافیت است و مسئولان باید اموال و دارایی های خود را شفاف اعلام کنند و اشکالی هم ندارد گفت: اکثر مسئولان ما انسان های سالمی هستند اما عده ای ناچیز باعث این مشکلات می شوند و بی اعتمادی در جامعه را ایجاد کردند که باید با آنها برخورد قاطع شود.

وی با اشاره به اینکه از دولت خواستاریم که در ارتباط با معرفی وزیر جدید حساس باشد و بداند که وزیر کار لوکوموتیو اقتصاد کشور است و اگر خوب حرکت کند بقیه وزارتخانه ها را نیز با خود می کشد و می برد افزود: وزیر کار باید مسلط به اقتصاد و میدانی باشد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما آدم باکلاس نمی خواهیم و فردی باید به عنوان وزیر کار معرفی شود که میدانی و جهادی در این وزارتخانه وارد شود گفت: تنها راه نجات شرکت ذغالسنگ این است که به تک خریدار ذغال را نفروشد.

وی با اشاره به اینکه شرکت ذغالسنگ استان باید صادرات ذغالسنگ را در دستور کار خود قرار دهد که خوشبختانه در هفته های گذشته و براساس گزارش این شرکت سه محموله ذغال از معادن ذغالسنگ کرمان صادر شده است افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور بهترین اقدام برای ذغالسنگ کرمان صادرات است.

پورابراهیمی با بیان اینکه شرکت ذغالسنگ با استفاده از ظرفیت صادرات ذغال در استان می توان در آینده نزدیک هم اشتغالزایی جدید انجام دهد و هم حقوق معوقه کارکنان و کارگران ذغالسنگ را بپردازد گفت: تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس منتفی نشده و بنده به عنوان عضو کمیسیون تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس گزارش تخلفات 150 صفحه ای خودم را به این کمیسیون ارائه دادم.

شعارسال"، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 22 مرداد 1397 ، کد خبر: 1801316 ، www.

tasnimnews.

com
کلید واژه ها: اقتصادی - کمیسیون اقتصادی مجلس - مجلس شورای اسلامی - استیضاح - دولت - استیضاح وزیر کار - کشور - مشکلات - تحقیق و تفحص - مدیر - شرکت ملی مس - اسلامی - مدیریت - هایی - شورای - تحریم - وزیر کار - مشکلات اقتصادی - مجلس - تخلفات - آمریکا - اشتباه - اطلاع رسانی - وزارت - امروز - گزارش - رسانه - رسانی - اصحاب - تفاوت

آخرین اخبار سرویس:
مهندسان سرمایه تخصصی کشور هستند

رویدادهای خبری با انتخاب قلم دوربین

بالاخره روشن نشد علت بستن درب ⁧حسینیه ارشاد⁩ بر روی مراسم ⁧همسر شریعتی⁩ چه بود؟

احتمال وقوع سیلاب در حوضه کرخه همچنان وجود دارد

ایران یکی از 3 کشور اول منطقه در توسعه علم و فناوری

حضور چشمگیر خیرین در کارآفرینی

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور است

توحید اسلام در حیات اجتماعی ظهور دارد

قومیت، زبان و فرهنگ؛ فرصت هایی در چارچوب آرمان های عقلانی

آنچه شاید درباره اسکار 2019 ندانید

930 هزار نفر در کنکور 98 ثبت نام کردند/ دوشنبه آخرین فرصت ثبت نام

خانواده ها و آموزش و پرورش نقش مهمی در تربیت اسلامی دارند

بنزین چند نرخی می شود! + جزییات

روایت آیت الله مؤمن از منش اخلاقی امام(ره)

وزیر آموزش و پرورش: زبان فارسی عامل وحدت در کشور است/مدرسه محوری، رکن اصلی اصلاح نظام آموزشی

فیلم| تشییع پیکر آیت الله مومن بر دوش مردم انقلابی شهر مقدس قم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد ورود مستقیم جمهوری اسلامی برای مقابله تروریست ها در صورت ناتوانی پاکستان

وزارت خارجه درگذشت رییس انجمن زبان شناسی ایران را تسلیت گفت:

یا للعجب! پخش چهره 2 دختربچه که پدر و مادرشان 27 بار اقدام به طلاق کرده اند

برگزاری چهارمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران و گرجستان در تفلیس

اجازه مجلس به وزارت نیرو برای نصب کنتور هوشمند

لاریجانی دیر به مجلس آمد

انقلاب اسلامی؛ طلایی ترین دوران زن ایرانی در قبل و پس از اسلام

خرید خدمت سربازی منتفی شد

کلمات قصار/ فروغی بسطامی: بیدادگر صیاد من، نشنید چندان داد من

کلمات قصار/ فروغی بسطامی: تا داد مرا از تو ستمگر نگرفتند chr(8230)

کلمات قصار/ سنایی: نبینی در مسلمانی به جز رسمی و گفتاری chr(8230)

کلمات قصار/ سنایی: ای دریغا در جهان یک حیدر کرار کو

کلمات قصار/ سنایی: تا کی این شعبده و وعده و این بند بود

کلمات قصار/ فریدون مشیری: گوش کن، خاموش ها گویا ترند

کلمات قصار/ سعدی: چو بازت عافیت بخشد سر از طاعت بگردانی؟

امام جمعه قزوین بیانیه «گام دوم انقلاب»، ریل گذاری ادامه مسیر انقلاب است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی: نیروهای جهادی عاشق خدمت به مردم در مسیر انقلاب هستند

آزمون دکتری سال 98 با حضور بیش از 9 هزار داوطلب در آذربایجان شرقی برگزار شد

پذیرش 152 مقاله در اولین همایش ملی «انقلاب اسلامی؛ کارآمدی ، فرصت ها و چالش ها»

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور است

30 درصد پست های مدیریتی باید در اختیار بانوان قرار گیرد

آموزش و پرورش کارکرد مناسب خود را نداشته است

ملخ های صحرایی مهاجر به شرق هرمزگان هجوم آورده اند

ثبت نام 134 هزار پرستار در سامانه ثبت ملی

جشنواره ملی پویانمایی فرصتی برای نمایش توانمندی های کرمانشاه است

سازمان بازرسی به مسئله اجرانشدن سامانه های پیشگیری کننده از قاچاق ورود کند

تاسیس حوزه علمیه برادران در آبیک با رویکرد خود نظارتی / مهلت ثبت نام تا 15 فروردین 98

وظایف و اختیارات خبرگان

نمایشگاه عکس با موضوع فاجعه خوجالی از امروز در تهران آغاز به کار کرد

همه فریاد می زنید پس فریادرس کیست؟!/واکنش امام به استعفای آیت الله مؤمن از شورای نگهبان چه بود؟/روحانی در استفاده از حقوق قانونی خود کوتاهی می کند

تذکر نماینده سلماس در مورد کشاورزان آذربایجان غربی

ساز وکار حذف 3دهک بالایی جامعه از دریافت یارانه تعیین شد

پاورپوینت دکترین نیکسون و ژاندارم خلیج فارس

قطع صادرات نفت الزاماً مساوی با مسدود شدن تنگه هرمز نیست

واکنش کدخدایی به اعلام تحریم انتخابات از سوی برخی سیاسیون

قرائت نام رییس مجلس در میان تاخیرکنندگان!

در نشست خبری برگزاری همایش بررسی تجارب بازآفرینی شهری در محله ها و محدوده های هدف ایران مطرح شد اجرای 107 اقدام در محلات هدف سبزوار/ 33 درصد جمعیت سبزوار در محلات هدف سکونت دارند

تشییع پیکر آیت الله مومن بر دوش مردم انقلابی شهر مقدس قم

رییس جمهور پاسخگوی مردم برای شرایط گرانی فعلی باشد

30 درصد پست های مدیریتی باید در اختیار بانوان قرار گیرد

نام لاریجانی در لیست تاخیرکنندگان مجلس/ نباید نام «رییس» را قرائت می کردید!

سفر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی به اراک

حمایت از مردم و خدمت به آنان خدمت به دین خداست

واکنش پزشکیان به قرائت نام لاریجانی در اسامی تاخیرکنندگان مجلس

نشست شبانه مجلس برای بررسی لایحه بودجه آغاز شد

تحریم انتخابات حربه ای زنگ زده است

30 درصد پست های مدیریتی باید در اختیار بانوان قرار گیرد

یزد پایتخت کتاب ایران شد

خاطره احمدی نژاد از مخالفان تعطیلات عید فطر

سردار نقدی: فرهنگ دفاع مقدس راه حل مشکلات اقتصادی

واکنش پزشکیان به اعلام نام لاریجانی به عنوان تاخیرکننده

واکنش کدخدایی به ایده تحریم انتخابات

مجلس درآمد حاصل از یارانه ها را تعیین کرد

محمد لگنهاوسن مطرح کرد؛ درباره نسبت اومانیسم و سنت اسلامی باید اندیشید

واکنش پزشکیان به قرائت نام لاریجانی در اسامی تاخیرکنندگان مجلس

ایران هر دو سال گزارش داوطلبانه به شورای حقوق بشر ارائه می کند

واکنش پزشکیان به قرائت نام لاریجانی در میان نمایندگان تاخیر کننده

تحریم انتخابات حربه ای زنگ زده است

اعلام برگزاری همایش معماری و هنر اعتاب مقدسه در دوران معاصر

بزرگداشت آیت الله مومن در قم

لحظه شماری برای آغاز مراسم اسکار 2019

ارتقای برنامه های تبلیغی ـ قرآنی نیازمند توسعه زیرساخت های فرهنگی است

قانون توزیع عادلانه آب رعایت شود

کدخدایی: تحریم کنندگان انتخابات افکار باطل خود را تحریم کنند

استخدام کارمند اداری مسط به اکسل در شرکت Beta در تهران

خبر فیلترینگ اینستاگرام چقدر جدی است؟

عصبانیت جان بولتون از تمدید تعلیق ایران از لیست سیاه FATF

ترویج همسر آزاری در صدا و سیما

معاون دادستان کل کشور خبر فیلترینگ اینستاگرام را تکذیب کرد

بارش غافلگیرانه برف در شهر گناه + فیلم

معرفی برگزیدگان مسابقات سراسری حفظ قرآن بیت الاحزان+اسامی

شیخ عفیف النابلسی: مقاومت در موضع اقتدار است

واکنش پزشکیان به اعلام نام لاریجانی به عنوان یکی از نمایندگان تأخیر کننده

معرفی مدیر جدید حوزه هیات مدیره شرکت آب منطقه ای یزد

سلطانی فر: آرین غلامی تصمیمی درست برای حفظ اصول و ارزش های انقلاب اسلامی گرفت

خرید خدمت سربازی سال 98 منتفی شد

عضویت 5 هزار و 200 نفر در سازمان نظام مهندسی استان مرکزی

آموزش و پرورش کارکرد مناسب خود را نداشته است

رفع همپوشانی بیمه ای در زنجان آغاز شد

راه اندازی سامانه ثبت درخواستهای مددجویان استان

دانلود آهنگ جدید امیر وارسته و علی اطهم (ساعت بند) بنام مهم نیست

استخدام کارشناس تامین اقامت (بازاریاب میدانی) در سمنان

شهرداری در روزهای آخر سال به دستفروشان اجازه برپایی چادر ندهد

کشتار 37 قلاده سگ در یک روستا توسط دهیاری

فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد

فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد