مطالب مرتبط:
فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی
اردوکشی خیابانی و فشار روحی به نمایندگان، آخرین تیرِ ترکشِ حامیان ربیعی برای برای بقا در وزارت کار!‎‏ / خانه محترم کارگر! درد ‏امروز کارگران، وضعیت وخیم اقتصادیست یا بقای ربیعی؟!/ دردا که «خانه کارگر» نیز، به جای حمایت از «کارگر»، سینه ‏چاک «کارفرما» و وزیر است‎&#33
«ربیعی» با رای نمایندگان مجلس از وزارت کار رفت
تنش در جلسه با اعتراض مخالفان استیضاح / جلسه پس از نیم ساعت تنفس از سر گرفته شد / کوهکن: صحنه گردان جلسه یکی دو نفر از وزارت کار بودند / رستمیان: اشک ربیعی برای کارگران «شوی تبلیغاتی» است / نگهبان سلامی: ربیعی به جای لابی گری وظایف وزارتخانه ای خود را انجام می داد / جاسمی: امروز صبح عده ا
ربیعی از وزارت کار رفت/ استیضاح با 129 موافق رای آورد/ هر آنچه در جلسه امروز گذشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 مرداد 1397 ساعت 02:052018-08-15سياسي

فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد


رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پشت پرده هایی از استیضاح وزیر کار و فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح گفت: گزارش تخلفات 150 صفحه ای شرکت ملی مس به کمیسیون تحقیق و تفحص ارائه شده است.

- فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد " رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پشت پرده هایی از استیضاح وزیر کار و فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح گفت: گزارش تخلفات 150 صفحه ای شرکت ملی مس به کمیسیون تحقیق و تفحص ارائه شده است.

شعارسال": محمدرضا پورابراهیمی امروز صبح در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه امروز هیچ موضوعی با اولویت تر از مسائل اقتصادی در کشور نیست که مشکلات زیادی ر حوزه های مختلفی به این واسطه ایجاد شده است اظهارداشت: عبور از شرایط اقتصادی نیازمند تبیین این مسئله توسط اصحاب رسانه است.

وی با اشاره به اینکه با تمام مشکلاتی که دشمن علیه کشور ایجاد کرده اما ما توانایی داریم که از معبر سختی که دشمن عبور کنیم افزود: ما جزو 18 کشور دنیا هستیم که از نظر اقتصادی فعال و پویا هستند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خلاء عدم اطلاع رسانی شفاف و دقیق یک چالش است و مردم را باید با اطلا ع رسانی صحیح در حوزه اقتصادی مشارکت داد و از پشتیبانی آنها استفاده کرد گفت: اگر وضعیت تحریم ها را با تحریم های سال های قبل مقایسه کنیم تفاوت هایی وجود دارد که بارزرین این تفاوت ها جداشدن سایر کشورهای دنیا از آمریکا است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فقط رژیم غاصب اسراییل و عربستان در کنار آمریکا قرار دارند و هیچ نهاد و سازمان بین المللی در دنیا از جمله سازمان ملل و اتحادیه اروپا، ایران را تحریم نکرده است تصریح کرد: سوء مدیریت ها و ساختار اقتصادی کشور یکی از دلایل ایجاد مشکلات اقتصادی است که باید به آن توجه شود.

مدیریت ناصحیح دولت در حوزه ارز تبعات سنگینی داشت پورابراهیمی با بیان ینکه نمونه این سیاست های اشتباه، سیاست ارزی بود که دولت آن را اتخاذ کرد و تبعات سنگینی داشت افزود: از 21 فروردین کشور دچار التهاب این تصمیمات شد در حالیکه ما نیازمند یک سیاست ارزی کارشناسی شده بودیم.

وی با اشاره به اینکه در طول این چند دهه همه دولت ها مشمول شوک ارزی در کشور بودند اما مدیریت ناصحیح در این دولت باعث مشکلات زیادی شد بیان کرد: خوشبختانه دولت متوجه اشتباه خود شد و راهکارهایی پیشنهاد و بعد از حدود 4 ماه دولت را متقاعد کردیم که مسیر خود را تغییر دهد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تدبیر هوشمندانه مقام معظم رهبری در هماهنگی قوا ظرفیتی ایجاد کرده تا در نشست ها بتوانیم پیشنهادات را به صورت صریح به دولت ارائه بدهیم که جای تقدیر دارد.

فرم استیضاح وزیر کار را آخرین نفر امضا کردم وی با بیان اینکه تا چند ساعت قبل از استیضاح فرم استیضاح وزیر کار را امضا نکرده بودم خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه از همان جلسه اول رای اعتماد به ربیعی وزیر کار مخالف وی بودم و با صحبت هایی که شد بنده هم امضاء کردم و توافق کردیم که من به عنوان نفر آخر صحبت کنم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه جای تاسف دارد که عده ای از دولت به نمایندگان فشار آورده بودند که استیضاح منتفی شود گفت: در جلسه استیضاح هم وضعیتی را دیدیم که بسیار جای تاسف دارد و بعضی از نمایندگان که امضاء کرده بودند حاضر نشدند بیایند و صحبت کنند.

وی با بیان اینکه آقای ربیعی اظهار کرد که دلیل مخالفت بنده با وی این است که فردی به اسم آقای کهنوجی را برای مدیرعاملی مس معرفی کردم و ایشان با این مسئله مخالفت کردند افزود: شرکت ملی مس زیر نظر وزارت صنعت است و مدیر آن هم توسط وزیر صنعت تعیین می شود و دلیلی ندارد که از وزیر کار ر این رابطه درخواستی بشود و این اظهارات ربیعی وزیر کار بداخلاقی بود.

پورابراهیمی با بیان اینکه انتقادات جدی به آقای پزشکیان دارم، بیان کرد: ای کاش من در مجلس نامی از فرزند کسی نمی بردم، هرچند یادداشت یکی از همکارانم بود که به من داد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: من از آقای پزشکیان و خانواده ایشان عذرخواهی می کنم.

البته انتقادات جدی به نوع عملکرد ایشان داشته و دارم.

مطالبات استان از حقوق دولتی معادن را با جدیت پیگیری می کنم وی با بیان اینکه بابت واریز حقوق دولتی معادن به کرمان مکاتباتی انجام شده و مطالبات زیادی استان کرمان دارد افزود: دولت نمی گوید که این مطالبات حق کرمان نیست و مشکلات کشور را مطرح می کند که بر اساس اولویت پیگیری می کنیم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه از نظر قانونی حق با استان کرمان است و به آقای نوبخت هم عنوان کردیم که این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد چرا که این حق مردم استان کرمان است گفت: مسئله تعیین تکلیف استاندار کرمان را به وزیر کشور اعلام کردیم و مجمع نمایندگان دو نفر را به دولت پیشنهاد داده است.

انتخاب استاندار جدید کرمان باید تعیین تکلیف شود رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان کرمان متولی ندارد بیان کرد: تاکید مجمع مایندگان استان بر بومی بودن استاندار است و مخالف صد در صدی حضور استاندار غیربومی هستم.

وی با اشاره به اینکه به دولت اعلام کردیم که صراحتا و در اسرع وقت نظر خود را در رابطه با استاندار پیشنهادی و شخص آقای فدایی اعلام کند افزود: اگر فدایی به هر دلیلی امکان تصدی استانداری کرمان را ندارد مجمع نمایندگان افراد دیگری را به دولت پیشنهاد می دهد.

مسئولان اموال و دارایی های خود را شفاف کنند پورابراهیمی با بیان اینکه در حوزه مقابله با فساد اقتصادی تنها راهکار شفافیت است و مسئولان باید اموال و دارایی های خود را شفاف اعلام کنند و اشکالی هم ندارد گفت: اکثر مسئولان ما انسان های سالمی هستند اما عده ای ناچیز باعث این مشکلات می شوند و بی اعتمادی در جامعه را ایجاد کردند که باید با آنها برخورد قاطع شود.

وی با اشاره به اینکه از دولت خواستاریم که در ارتباط با معرفی وزیر جدید حساس باشد و بداند که وزیر کار لوکوموتیو اقتصاد کشور است و اگر خوب حرکت کند بقیه وزارتخانه ها را نیز با خود می کشد و می برد افزود: وزیر کار باید مسلط به اقتصاد و میدانی باشد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما آدم باکلاس نمی خواهیم و فردی باید به عنوان وزیر کار معرفی شود که میدانی و جهادی در این وزارتخانه وارد شود گفت: تنها راه نجات شرکت ذغالسنگ این است که به تک خریدار ذغال را نفروشد.

وی با اشاره به اینکه شرکت ذغالسنگ استان باید صادرات ذغالسنگ را در دستور کار خود قرار دهد که خوشبختانه در هفته های گذشته و براساس گزارش این شرکت سه محموله ذغال از معادن ذغالسنگ کرمان صادر شده است افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور بهترین اقدام برای ذغالسنگ کرمان صادرات است.

پورابراهیمی با بیان اینکه شرکت ذغالسنگ با استفاده از ظرفیت صادرات ذغال در استان می توان در آینده نزدیک هم اشتغالزایی جدید انجام دهد و هم حقوق معوقه کارکنان و کارگران ذغالسنگ را بپردازد گفت: تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس منتفی نشده و بنده به عنوان عضو کمیسیون تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس گزارش تخلفات 150 صفحه ای خودم را به این کمیسیون ارائه دادم.

شعارسال"، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 22 مرداد 1397 ، کد خبر: 1801316 ، www.

tasnimnews.

com
کلید واژه ها: اقتصادی - کمیسیون اقتصادی مجلس - مجلس شورای اسلامی - استیضاح - دولت - استیضاح وزیر کار - کشور - مشکلات - تحقیق و تفحص - مدیر - شرکت ملی مس - اسلامی - مدیریت - هایی - شورای - تحریم - وزیر کار - مشکلات اقتصادی - مجلس - تخلفات - آمریکا - اشتباه - اطلاع رسانی - وزارت - امروز - گزارش - رسانه - رسانی - اصحاب - تفاوت

آخرین اخبار سرویس:
ورود روزانه 20 میلیون کیلوگرم زباله از تهران به ری

عزاداری مردم در بیت آیت الله بروجردی(ره)

مداح : محمود کریمی/ نیک بنگر که زبان غم است/ شب چهارم محرم 97

مداح : محمود کریمی/ من کیم حر ریاحی/ شب چهارم محرم 97

مداح : محمود کریمی/ خواهر شاه کربلا یا زینب/ شب چهارم محرم 97

روزی که در آن جوانمردی و عشق معنی شد

مراسم عزاداری تاسوعا در دفتر رهبری در قم برگزار شد

عزاداری حسینی در خراسان جنوبی به اوج خود رسید

راه اندازی میز خدمت به مردم در خنج + عکس

مراسم عزاداری تاسوعا در دفتر رهبری در قم برگزار شد

«نذر دانایی» باز هم در محرم فراخوان داد

صوت/ می زنم دم ز علمدار رشید حرم عشق

قیام علیه ظلم؛ انتظار همیشگی امام حسین(ع) از شیعیان

دستورات قوا برای پیگیری تصادف نطنز/ الحسین یجمعنا شعار اربعین/آخرین اخبار از پرونده مشایی و...

ایران ؛ تاسوعای حسینی

غم شهادت امام حسین (ع) در دل اهل سنت سنگینی می کند

مهمترین دلیل گرایش به مواد مخدر چیست؟

امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از قوه قهریه امکان پذیر نیست

پنج ویژگی عاشورای حسینی

قابلیت ها و ظرفیت های یک پیام رسان داخلی مطلوب

پاسخ رهبر انقلاب به سوالی درباره قمه زدن به طور مخفی

نماینده مردم تهران در مجلس مطرح کرد ورود روزانه 20 میلیون کیلوگرم زباله از تهران به ری

احتمال دعوت دوباره ترامپ از روحانی برای دیدار در مجمع عمومی

فیسبوک به «تبعیض تبلیغاتی» متهم شد

مسئولان در معرض یک آزمون بزرگ هستند/ پیروزی با احتکار و پارتی بازی به دست نمی آید

ایران ؛ تاسوعای حسینی

یار جدید فرودگاه های تهران از غرب می آید

حادثه کربلا از همان روزهای اول به دقت روایت شده است

ایرانیان هیچ گاه اصالت آیینی خود را از دست نمی دهند

سناریوی احتمالی رییس جمهور آمریکا برای هیات ایرانی در نشست سازمان ملل؛ پیشنهاد مذاکره به روحانی

آیین نخل گردانی تکیه جهادیه سمنان

برگزاری سوگواری سنتی شام غریبان در حرم علی بن حمزه(ع) شیراز

اقامه نماز ظهر عاشورا در 300 بقعه متبرکه فارس

غم شهادت امام حسین (ع) در دل اهل سنت سنگینی می کند

توهین مستقیم بازیگر سرشناس به دونالد ترامپ

پست تامل برانگیز پرویز پرستویی در روز تاسوعا/ عکس

حسن روحانی در سازمان ملل باید چه بگوید؟/توصیه عضو شورای مرکزی موتلفه به روحانی

بطحایی:کدام شیر پاک خورده ای مقابل عزای حسین موضع می گیرد؟/ مخالفت امام با صرف هزینه محرم در جنگ

مراسم ویژه موکب های کربلا برای سقای دشت کربلا + تصاویر

رژه تمرینی هوایی جنگنده های ارتش و سپاه برگزار شد

ظهور، زمانی محقق می شود که آمادگی مردم برای نصرت تضمین شود

رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم عزاداری بیوت مراجع حضور پیدا کرد

بصیرت میراث حماسه عاشورا است

اصحاب عاشورا در برابر تمام قوای شیطان ایستادگی کردند

​چرا سیدالشهدا زنان و کودکان را همراه خود به کربلا بردند؟

​ماجرای جنجالی آموزش آرایش با تم عزا توسط یک سلبریتی چیست؟

مرحله بعدی رزمایش «اقتدار عاشورایی بسیج» از نیمه دوم مهر آغاز می شود/هدف رزمایش ارتقای جمهوری اسلامی است

آیت الله خاتمی: سیدالشهدا متعلق به جناح خاصی نیست

چرایی نابسامانی های اقتصادی و مدیریتی

کرمانشاهیان در سوگ علمدار کربلا نشستند

عزاداری در «بازار تاریخی تبریز» از دیرباز تاکنون

روزی که در آن جوانمردی و عشق معنی شد

شکست توطئه های دشمنان در رویارویی با ملت ایران +فیلم

شعرخوانی مرحوم احمد عزیزی در حضور رهبر انقلاب + فیلم

عزاداری حسینی در خراسان جنوبی به اوج خود رسید

مراسم عزاداری تاسوعا در دفتر رهبری در قم برگزار شد

تجمع پرشور عزاداران حسینی بیانگر عشق مردم به اهل بیت (ع) است

باطن و روح نماز به اندازه وسعت معنوی اشخاص عمیق است/ دعوت جهت اقامه نماز ظهر عاشورا

تاکید دبیرکل جبهه پایداری بر راستگویی/ترامپ کسی نیست که از او بترسیم

حکایت نسخه ای که قالیباف برای اصولگرایان پیچید

تکذیب ادعای دو میلیون دلاری نماینده مجلس

یعنی چه که هرسال انتخابات برگزار می شود؟/ هر4-5سال یکبار کافی است؛مردم را به زحمت نیندازید

آیت الله نوری همدانی:باید اثبات کنید تمام علوم ساخته و پرداخته اسلام و علمای بزرگ دین بوده /همیشه افراد لجوج در دانشگاه ها وجود دارد

مجید انصاری: امروز احتکار، مانند بستن آب بر یاران امام حسین(ع) در روز عاشوراست

توهین مستقیم بازیگر سرشناس به دونالد ترامپ

برگزاری رژه مشترک ارتش و سپاه

مومنین رشته اتصال ولایت هستند

درد دل مادر شهید مدافع حرم افغانستانی با رهبر انقلاب + فیلم

معجزه حضرت ابوالفضل علیه السلام در منابع اهل سنت

رژه تمرینی هوایی مشترک جنگنده های نیروی هوایی ارتش و سپاه پاسداران

دانشگاهیان دانشگاه فاطمیه شیراز میزبان شهید گمنام شدند

امیرعبداللهیان: تحریم ها گریبان آمریکا را می گیرد

نظر مقام معظم رهبری در مورد قمه زدن

تجمع پرشور عزاداران حسینی بیانگر عشق مردم به اهل بیت (ع) است

روز تاسوعای حسینی به بلندای قامت مردانگی عباس است

تاسوعای حسینی جلوه عشق عزاداران به اسوه وفاداری و ولایتمداری

پیکرهای پاک 8 شهید گمنام در فارس آرام گرفت

پیکرهای پاک هشت شهید گمنام در فارس آرام گرفت

تاسوعای حسینی جلوه عشق عزاداران به اسوه وفاداری و ولایتمداری

روز تاسوعای حسینی به بلندای قامت مردانگی عباس است

مقصران حادثه اتوبوس مسافربری باید پاسخگو باشند

مطالبات صنفی و محلی را نباید سیاسی کرد

تاسوعای حسینی در پاکدشت

برگزاری مراسم عزاداری در روز تاسوعا

عزاداری ظهر تاسوعا در چهارمحال و بختیاری

برپایی سوگواری متحد هیئات مذهبی شیراز/ حرم احمدی؛ میعادگاه سوگواران تاسوعای جنوب کشور

ابوترابی فرد: عاشورا راه را برای تحقق اراده ملت هموار کرد

احمد خاتمی: فساد اقتصادی منکر بزرگی است

ابوترابی فرد: عاشورا راه برای تحقق اراده ملت را هموار کرد

امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از قوه قهریه امکان پذیر نیست

فیسبوک به «تبعیض تبلیغاتی» متهم شد / از آگهی هایی که تنها مردان را به کار دعوت می کنند تا خانه هایی که رنگین پوستان را بیرون می کنند

مردم در طرح نذر خون مشارکت کنند

شهردار چمران بازداشت شد

شاعر عاشورایی باید شعر و شور و شعور را با هم تلفیق کند

​روایت رهبر انقلاب از مصیبت و حماسه حضرت اُم البنین

​آیا سرور و سالار شهیدان داماد ایرانیان بوده است؟

​آنها که به کربلا آمدند همه به قصد کشتن امام نیامده بودند!/می گفتند، می رویم ان شاء الله صلح می شود

پیگیری سیاست های جبرانی ترمیم حقوق بازنشستگان در بودجه 98

مراسم تشییع شهید گمنام با حضور آیت الله سید مختار میرعظیمی

حکم مرتد حمید رسایی برای تتلو! + 8 بند توضیحات

فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد

فشار دولت به نمایندگان برای لغو استیضاح ربیعی؛ وزارت کار مدیر جهادی می خواهد