مطالب مرتبط:
دانشگاه علمی کاربردی لرستان در 74 کدرشته دانشجو می پذیرد
رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی در نشست خبری عنوان کرد : 70 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی و کاربردی شاغل هستند/ پذیرش محدود دانشجو کارشناسی ارشد در سال 98
آغاز پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی کیش
دانشگاه علمی کاربردی خوزستان در 38 رشته جدید دانشجو می پذیرد
دانشگاه علمی کاربردی خوزستان در 38 رشته جدید دانشجو می پذیرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 24 مرداد 1397 ساعت 15:002018-08-15دانش

حضور بیش از 16هزار دانشجو در جشنواره قرآن دانشگاه علمی کاربردی


ـ رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم از فعالیت گسترده این دانشگاه در زمینه توسعه فرهنگ قرآنی و برگزاری جشنواره ملی قرآن و عترت این دانشگاه به میزبانی قم با حضور 16هزار نفر خبرداد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا" از قم، دکتر محمد حسن نادری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران قم با ذکر این مطلب که در حال حاضر 18 مرکز فعال علمی کاربردی در قم فعالیت می کنند گفت: در حال حاضر 4500 دانشجو در این مراکز مشغول به تحصیل هستند که دو سوم آن ها در مقطع کاردانی و یک سوم نیز در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: به دلیل اینکه این مراکز به تدریس رشته های فنی و مهارتی اقدام می کنند دو سوم محصلان این مراکز را مردان و یک سوم را زنان تشکیل می دهند؛ از ابتدای راه اندازی این مراکز نیز تا کنون 20 هزار نفر فارغ التحصیل شده اند؛ از نکات جالب توجه در خصوص این مرکز این است که صددرصد دانشجویان بومی هستند و هزینه های خوابگاه و رستوران واقامت دانشجویان نیز نزدیک به صفر است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم بیان کرد: در مقطع مهرماه در استان قم 51 رشته تحصیلی ارایه می شود که 12 رشته جزو رشته هایی است که برای اولین بار در مراکز ما تدریس می شود؛ از این میزان رشته 33 رشته در مقطع کاردانی و 18 رشته در مقطع کارشناسی است.

وی گفت: رشته هایی که پذیرش می کنیم مطابق با نیاز استان است؛ دانشگاه علمی کاربردی رشته ها را ناظر بر شغل ها انتخاب می کند؛ کاردانی حرفه ای دوخت و تکنولوژی لباس، طراحی و الگوی پوشاک لباس مجلسی و خانگی، کارشناسی حرفه ای مدیریت امور فرهنگی، برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی و قرآنی ،کاردانی حرفه ای مربیگری آمادگی جسمانی، مهندسی فناوری بازرسی جوش، کاردانی حرفه ای گردشگری، کارشناسی و کاردانی معماری داخلی و برخی رشته هایی چون فناوری اطلاعات و خدمات الکترونیکی شهر از جمله این رشته ها هستند.

وی با ذکر این مطلب که دبیرخانه دائمی جشنواره قرآن وعترت به مدت سه سال است که به قم واگذار شده است تصریح کرد: سال گذشته 16هزار نفر در این مسابقه شرکت کردند؛ امسال نیز این برنامه با قوت و کیفیت بیشتری در حال اجرا است؛ این جشنواره سال گذشته عنوان سوم را در بین دستگاه های برگزار کننده این مسابقات کسب کرد و در حوزه دستگاه های مهارت محور نیز رتبه نخست را از آن خود کرد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم بیان کرد: در مسابقات ورزشی نیز این دانشگاه رتبه اول را در مسابقات فوتسال دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به دست آورد؛ حضور موفق در جام وحدت حوزه و دانشگاه و کسب عناوین مختلف ورزشی توسط دانشجویان این مرکز نشان دهنده فعالیت با نشاط دانشجویان در این دانشگاه است.

وی از صدور 12 هزار دانشنامه تحصیلی و به روز رسانی گواهی های تحصیلی در این دانشگاه خبردادو گفت: کتاب رشته شغل های دانشگاه علمی کاربردی نیز منتشر شده است زیرا دانشگاه باید آینده شغلی استان را در نظر بگیرد و مراکز ما با توجه به برنامه ریزی دقیق اقدام به تدوین برنامه های درسی و رشته های جدید کنند؛ این مساله نیازمند آن است که دانستن آینده صنعتی و اجتماعی و فرهنگی استان است.

وی از راه اندازی کلینیک کارآفرینی و مشاوره شغلی و دفاتر کارآفرینی در مراکز علمی کاربردی خبردادو گفت: این کلینیک با حضور سه استاد متخصص در دانشگاه فعالیت دارد و دانشجویان پس از ثبت نام در دفاتر کارآفرینی در این جلسات مشاوره شرکت می کنند تا فنون و رازهای موفقیت در ایجاد کسب و کار و.

را بهتر فرابگیرند.

نادری با ذکر این مطلب که فرایند ها و استانداردهای آموزشی نقش مهمی در افزایش موفقیت تحصیلی دانشجویان دارند بیان کرد: دانشجو باید اطمینان داشته باشد که مدرسان و محتوای برنامه های درسی مطابق با نیازهای او تدوین شده است و به همین جهت سعی داریم که با افزایش کیفیت آموزشی و دروس و مدرسان گامی اساسی در این مسیر برداریم.

وی گفت: 800 برنامه درسی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد که متناسب با مناطق مختلف تدوین شده است؛ رشته های جدید جایگزین رشته های منسوخ می شوند؛ به روزشدن برنامه های درسی مطابق با نیاز بازار کار، تدوین رشته های جدید تحصیلی، منسوخ شدن رشته هایی که بازار کار ندارند، شناسایی نیاز بازار کار فعلی و آتی هر منطقه و هر استان از جمله این برنامه ها است که دائما در حال انجام است.

وی از فعالیت 1069 مدرس ثبت شده در مراکز علمی کاربردی استان خبرداد و بیان کرد: 400 تا 600 استاد به شکل فعال در این مراکز فعالیت دارند؛دانشگاه ها مکلف شده اند که کسانی که به صورت هیئت علمی و حق التدریس هستند و از روند هیئت جذب عبور کرده باشند را به خدمت بگیرند و یا اطلاات آنها را به روز کنند.

رییس دانشگاه علمی کاربردی استان قم از اهمیت استانداردهای آموزشی و الزامات دانشگاه ها از نظر وجود کارگاه ها و آزمایشگا ها و موارد مرتبط با مشاغل در این مراکز گفت و اظهارکرد: سطح بندی مراکز علمی کاربردی در این عرصه انجام می شود و مراکزی که نتوانند در جهت هدف اصلی دانشگاه حرکت کنند به مرور از چرخه حذف می شوند.

وی گفت: اولین مرکز نوآوری گردشگری نیز امروز در مرکز علمی کاربردی شهرداری قم مجوز گرفت که قطعا می تواند منشا اثرات و برکات بسیاری باشد؛ زیرا آینده استان قم در عرصه شغلی در حوزه گردشگری تصویر شده است که قطعا با توسعه این مراکز می توان به این هدف رسید.

وی با اشاره به فعالیت مرکز علمی کاربردی جامعه المصطفی(ص) بیان کرد: یکی از اولویت های اصلی فعالیت این دانشگاه ارتباط بیشتر بین حوزه و این مراکز است زیرا طرح بزرگ مهارت آموزی به طلاب در دست پیگیری است که در آینده قطعا می تواند ثمرات ارزشمندی برای کشور و حوزه داشته باشد.

نادری اظهارکرد: این فعالیت با مشارکت جدی و فعالانه و هم افزایانه حوزه ودانشگاه علمی کاربردی ادامه خواهد یافت و اثرات آن می تواند همه جامعه را با توجه به نقش تبلیغی مبلغان و روحانیون منتفع کند؛ مبلغان نیز می توانند با توجه به شرایط امروز جامعه مبلغ کارآفرینی و تولیدمحوری و مهارت آموزی باشند.


کلید واژه ها: دانشگاه جامع علمی کاربردی - علمی کاربردی - دانشگاه - کاربردی - دانشگاه جامع - رشته - کاردانی - دانشگاه علمی کاربردی - جشنواره - علمی - استان - دانشجو - دانشگاه علمی - مسابقات - قرآن - تحصیل - دانشجویان - حرفه - فرهنگ - فناوری اطلاعات - مسابقات ورزشی - برنامه - هایی - فناوری - فرهنگی - برگزار - فارغ التحصیل - رشته تحصیلی - برنامه ریزی - قرآنی

آخرین اخبار سرویس:
رساله های دکتری برای حمایت فراخوانده شدند

دانشجویان علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نهم و دهم اسفند به اردوی راهیان نور می روند

فردا آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری

ثبت نام در پنجمین فراخوان حمایت از رساله های دکتری آغاز شد

پنجشنبه 2 اسفند آخرین مهلت ثبت نام کنکور

کشف سکه ای تقلیدی از ضرب ِ اسکندر مقدونی

اعلام گزارش روزانه آب و هوای مریخ توسط مریخ نورد ناسا

برپایی نمایشگاه دانشجویی در هریس

کشف یک قمر جدید در منظومه شمسی

پوستر و سامانه الکترونیکی جشنواره ملی پایان نامه های دانشجویی رونمایی شد

بزرگداشت استاد همایون خرم

کشف یک قمر جدید در منظومه شمسی

فردا آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری/برگزاری آزمون روز جمعه

برگزاری نخستین استارتاپ ویکند محتوای آموزشی

پنجمین فراخوان حمایت از رساله های دکتری

طراحی و ساخت دستگاه مکانیزه برداشت مرکبات توسط محققان دانشگاه بوعلی سینا

531 هزار نفر در کنکور سراسری 98 ثبت نام کردند

رقابت بیش از 196 هزار نفر در آزمون دکتری روز جمعه/ 110 هزار داوطلب تاکنون کارت ورود به جلسه گرفتند

مسابقه «اگر رییس دانشگاه بودم...» بزودی در دانشگاه فرهنگیان شیراز برگزار می شود

راه اندازی سامانه ملی اشتغال پذیری دانشجویان

سامانه ملی اشتغال پذیری دانشجویان راه اندازی می شود

طرح بخشودگی جرایم بدهکاران به صندوق رفاه تا 7 اسفند تمدید شد

غلامحسین مقدم حیدری در نشست «نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم شناسی فلسفی»؛ علوم انسانی در فرهنگ ما نمی­ تواند کاربردی شود

افزایش نجومی شهریه های دانشگاه آزاد

شب گذشته درخشش ماه کامل چشم ها را خیره کرد

کرسی تلاوت و تدبر در قرآن در اصفهان برگزار شد+ عکس

سامانه ملی اشتغال پذیری دانشجویان ایجادمی شود

طرح دانشگاه عاری از دخانیات اجرا می شود

110 هزار داوطلب دکتری کارت گرفتند

کرسی تلاوت و تدبر در قرآن در اصفهان + عکس

جهانگیری در ششمین همایش ملی پیشرفت و توسعه علمی کشور تأکید کرد ضرورت تمرکز نخبگان روی نیازهای اصلی کشور

امشب؛ آخرین مهلت ثبت نام در کنکور ارشد 98/ تاکنون 78 هزار داوطلب ثبت نام کردند

ادعای رحیم پور ازغدی: روحانی گفته چند نفر نباید به شورای عالی انقلاب فرهنگی بیایند

افزایش سقف وام شهریه سال تحصیلی آینده دانشگاه ها

پیش بینی حضور 4 هزار دانشجو در المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه ها

اثر استاد دانشگاه فرهنگیان مشهد در همایش حامیان نسخ خطی برگزیده شد

امروز؛ آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد بدون آزمون استعداد های درخشان دانشگاه آزاد

کرسی تلاوت و تدبر در قرآن کریم

عکس/ زیباترین ساحل هند

استاد دانشگاه تهران: دانشگاه ها کارآفرین باشند/ضرورت استفاده مطلوب از پتانسیل های موجود در هرمزگان

قرارداد های دانشگاه تربیت مدرس با 8 وزارتخانه کشور

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور

بازارچه تولیدات دانشجویی از 4 اسفندماه در دانشگاه حکیم سبزواری برپا می شود

افزایش سقف وام شهریه سال تحصیلی آینده دانشگاه ها

انجمن های علمی با نگاهی آینده نگر به کمک وزارت علوم بیایند/ لزوم استفاده از توان دانشگاهیان

استاندارد گلاب و اسانس گل محمدی به روز می شود

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور

غربی‎ها می خواهند مانع چاپ دستاورد های دانشمندان ما شوند/ کشور ما همواره به طور کلی در تحریم است

چرا دفتر بسیج دانشجویی در خوابگاه های ایلام تعطیل شد؟/ افزایش دانشجویان؛ بهانه مسئولان برای کمرنگ کردن فعالیت تشکل ها!

باجه رفع نقص کارت آزمون دکترا در دانشگاه سمنان استقرار می یابد

مهلت شرکت در فراخوان جذب اعضای هیات علمی تا 5 اسفندماه تمدید شد

نسل جدید ابزار های پوشیدنی در راه است/ تحولی شگرف از ابرخازن های خورشیدی و انعطاف پذیر

چرا دفتر بسیج دانشجویی در خوابگاه های ایلام تعطیل می شود؟/ افزایش دانشجویان؛ بهانه مسئولان برای کمرنگ کردن فعالیت تشکل ها

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 98 آغاز شد

کشور های غربی می خواهند مانع چاپ دستاورد های علمی دانشمندان شوند/ تحریم دانشگاه ها به معنای جلوگیری از حضور در محیط های علمی است

چرا دفتر بسیج دانشجویی در خوابگاه های ایلام تعطیل می شود؟/ افزایش ظرفیت دانشگاه ها بهانه مسئولان برای کمرنگ کردن فعالیت تشکل ها

تمرین مقاومتی یکی از محبوب ترین روش ها برای بهبود آمادگی جسمانی

نرخ پوشش تحصیلی بعد از انقلاب چندین برابر شده است

با تصمیم هیئت امنای صندوق رفاه دانشجویان صورت گرفت افزایش سقف وام شهریه سال تحصیلی آینده دانشگاه ها

کبگانیان در جمع خبرنگاران: وزارت علوم و بهداشت موظف به ارائه برنامه پیرامون اشتغال دانش آموختگان شدند

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد از امروز

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد از امروز

مشمولان طرح اجباری می توانند در آزمون ارشد علوم پزشکی شرکت کنند

رتبه بندی تایمز اعلام کرد بهترین دانشگاه های جهان در رشته کشاورزی و جنگداری/ حضور 9 دانشگاه ایرانی در میان برترین های جهان

احیا دایمی زاینده رود با برنامه ریزی و تدبیر میسر است

احیا دایمی زاینده رود با برنامه ریزی و تدبیر میسر است

سامانه ملی اشتغال پذیری دانشجویان ایجادمی شود

استخدام نماینده علمی در شرکت داروسازی باریج اسانس در کرمان

آمار خروج دانشجویان از کشور کمی نگران کننده است/ وضعیت خوبی در این حوزه نداریم

تمرین مقاومتی یکی از محبوب ترین روش ها برای بهبود آمادگی جسمانی

کشور های غربی می خواهند مانع چاپ دستاورد های علمی دانشمندان ما شوند/ تحریم دانشگاه ها به معنای جلوگیری از حضور در محیط های علمی است

چرا دفتر بسیج دانشجویی در خوابگاه های ایلام تعطیل می شود؟/ افزایش ظرفیت دانشگاه ها بهانه مسئولان برای کمرنگ کردن تشکل ها

هشدار دانشمندان مجارستانی؛ دولت حق کاهش بودجه تحقیقاتی را ندارد

ثبت نام بیش از 347 هزار نفر در کنکور سراسری سال 98

اعلام نتایج کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

سفیر آفریقای جنوبی در ایران: علاقه مند به همکاری به ویژه در بحث آموزش با اصفهان هستیم

سامانه ملی اشتغال پذیری دانشجویان ایجاد می شود

ادبیات، با آزادی خود را نشان می دهد

ایستگاه میر، یک شاهکار علمی

حمایت های لازم از بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال صورت نمی گیرد

انتقاد ولایتی از رشد استادان بر اساس مقالات آی اس آی | امتیاز تالیف کتاب در ارتقا افزایش پیدا کند

سخنرانی رحیم پور ازغدی در دانشگاه صنعتی شریف

اکران مستند تهران-دمشق در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران

رویداد «ایده شو دانشجویی» 14 اسفند در لرستان برگزار می شود

طرح دانشگاه عاری از دخانیات اجرا می شود

ادعای رحیم پور ازغدی: روحانی گفته چند نفر نباید به شورای عالی انقلاب فرهنگی بیایند

مشاور عالی تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب شد

بازارچه تولیدات دانشجویی در دانشگاه ایلام افتتاح می شود

استفاده از ظرفیت های انجمن های علمی برای توسعه علم و فناوری

مشکل انقلاب مبانی آن نیست، مدیریت بی عرضه ها است/ شروع عصر جدید و چله گام های بزرگ در تمدن سازی

شورای عالی انقلاب فرهنگی جای دستور دادن نیست/ رییس جمهور انتقادپذیر نیست

رحیم پور ازغدی در جمع دانشجویان: شورای عالی انقلاب فرهنگی جای دستور دادن نیست/ رییس جمهور انتقادپذیر نیست

کنفرانس علمی «حکیم جرجانی» دوم اسفندماه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود

رحیم پورازغدی در دانشگاه تهران: روحانی گفته چند نفر نباید به شورای عالی انقلاب فرهنگی بیایند

نمایشگاه کارآفرینی دانشجویی در شیراز

گزارش کاراموزی دفتر فنی اورچین(رشته معماری)

فراخوان دانشگاه آزاد برای همکاری پژوهشگران ایرانی و آلمانی

فردا آخرین فرصت ثبت نام در کنکور ارشد سال 98

مشکل انقلاب مبانی آن نیست، بلکه مدیریت بی عرضه هاست

نتایج پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

حضور بیش از 16هزار دانشجو در جشنواره قرآن دانشگاه علمی کاربردی

حضور بیش از 16هزار دانشجو در جشنواره قرآن دانشگاه علمی کاربردی