مطالب مرتبط:
واکنش متفاوت رامبد جوان به وضعیت مملکت: هی وخیم تر و عجیب تر می شه!/نمی دونیم چرا صدای مردم رو نمی شنون؟!+ عکس
دفاع اینستاگرامی احسان کرمی از رامبد جوان در برابر انتقادها
رییس جمهور: اصل 59 رفراندوم قانون اساسی مگر کمرش بیل خورده؟ چرا اجرا نکنیم؟ با همان اصولی که در آن ذکر شده / حاضریم با آمریکا در زمینه پرداخت غرامت کودتای 28 مرداد مذاکره کنیم / تا مردم ما در صحنه هستند و تا نیروهای مسلح ما هستند، خطر جنگی وجود ندارد
مسابقه خنداننده شو: بدجنسی رامبد جوان یا مظلوم نمایی شرکت کننده؟
واکنش متفاوت رامبد جوان به وضعیت مملکت +عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 24 مرداد 1397 ساعت 00:152018-08-14سياسي

چرا رامبد جوان به بی اعتمادی مردم خرده می گیرد؟


«این اتفاق نشانه ی یک اتفاق اجتماعی بزرگ است که هیچکس به هیچکس اعتماد نمی کند.

» این جمله ای است که مجری برنامه خندوانه در واکنش به افرادی که وقتی می شنوند یک دستگاه خودرو برده اند و در کمال بی اعتمادی و ناباوری تلفن را قطع می کنند، - این اتفاق نشانه ی یک اتفاق اجتماعی بزرگ است که هیچکس به هیچکس اعتماد نمی کند.

این جمله ای است که مجری برنامه خندوانه در واکنش به افرادی که وقتی می شنوند یک دستگاه خودرو برده اند و در کمال بی اعتمادی و ناباوری تلفن را قطع می کنند، می گوید.

به نقل از ایسنا، رامبد جوان - مجری برنامه خندوانه - در یکی از قسمت های برنامه خندوانه با یکی از افرادی که برنده یک دستگاه خودرو شده است، تماس می گیرد تا او را در جریان بگذارد اما برنده مسابقه تلفن را قطع می کند و در نهایت موجب واکنش این هنرپیشه و مجری برنامه به بی اعتمادی مردم نسبت به یکدیگر می شود.

مخاطبان برنامه خندوانه که از شبکه نسیم پخش می شود، می دانند که با نصب یک اپلیکیشن و رای دادن به افرادی که در یک شوی تلویزیونی شرکت می کنند، می توانند در قرعه کشی یک دستگاه خودروی 206 آلبالویی شرکت کنند.

در این برنامه بارها اعلام شده که نصب این اپلیکیشن هزینه ای ندارد.

موضوعی که مدتی نقل شبکه های اجتماعی هم بود و به نوعی نفس این ماجرا به بی اعتمادی دیگری دامن می زند؛ تا جایی که برخی از مردم درباره این روند اعلام می کردند: مگر می شود هیچ هزینه ای پرداخت نکرد و تنها با نصب یک برنامه روی موبایل و رای دادن به افرادی که در یک برنامه تلویزیونی شرکت می کنند، یک دستگاه خودرو هم دریافت کرد؟ اگر این موضوع نفع مادی برای صاحب آن اپلیکیشن ندارد، پس چطور طی شب های متمادی خودروهایی به برخی از افراد داده می شود!؟ با این حال همچنان به افرادی که در این قرعه کشی شرکت داده می شوند، ظاهرا یک دستگاه خودروی 206 آلبالویی به عنوان هدیه داده می شود و هر بار روند قرعه کشی تا مشخص شدن برنده در این برنامه انجام می شود، سپس با شماره تلفن برنده جایزه تماس گرفته می شود تا هم در جریان قرار بگیرد و هم واکنش آن برای بینندگان پخش شود.

اما بسیاری از آنها با بی اعتمادی به شخصی که خودش را مجری برنامه معرفی می کند، واکنش نشان داده یا تلفن را قطع می کنند.

رامبد جوان در یکی از قسمت های برنامه خندوانه زمانی که به یکی از برنده های خودرو 206 تماس می گیرد تا آن را در جریان قرار بگذارد، در واکنش به تلفنی که قطع می شود، اعلام می کند: آنقدر به هم اعتماد داریم که گوشی را روی هم قطع می کنیم.

این نشانه ی یک اتفاق اجتماعی بزرگ است که هیچکس به هیچکس اعتماد نمی کند.

او همچنین بیان می کند: متاسفم برای خودمان.

آنقدر به همه چیز بی اعتماد شدیم که حتی نمی توانیم یک تلفن ساده را پاسخ دهیم؛ حتی اگر آن فرد، کسی باشد که دروغ بگوید هم حاضر به ادامه مکالمه مان نیستیم.

از یک تماس تلفنی به این اندازه می ترسیم که اتفاق غریبی در این روزگار است و متاسفم.

اصلا به ما ایرانی ها نمی خورد که تا این اندازه نگران باشیم و این موضوع من را دلخور می کند.

احسان کرمی - مجری دیگر این برنامه نیز بعد از تماس با یکی از برنده های این جایزه می پرسد شما خودرو دارید؟ و بعد از شنیدن جواب منفی برنده به او می گوید شما یک خودروی آلبالویی 206 از طرف اپلیکیشن روبیکا و برنامه خندوانه برنده شدید .

این مجری در ادامه به خنده های برنده جایزه از پشت تلفن می گوید: نخند.

صدای من را نمی شناسید؟ من احسان کرمی از برنامه خندوانه هستم و به شما تبریک می گویم.

شغل شما چیست؟ برنده جایزه در واکنش به این سوال ها جواب می دهد: شما می توانید اطلاعات بیشتری در اختیار من قرار دهید تا مطمئن شوم از یک برنامه تلویزیونی با من تماس می گیرید؟ مجری برنامه هم اصرار می کند شما درباره خودتان صحبت کنید، بچه های خندوانه این اطلاعات را در اختیار شما می گذارند.

می توانید برنامه امشب را ببینید و در این باره مطمئن شوید.

با توجه به اینکه به نظر می رسد سطح اعتماد اجتماعی در جامعه کاهش پیدا کرده است و با توجه به برخوردهایی که مجریان این برنامه داشته اند، این سوال به وجود می آید که چرا مردم باید از روی صدا به کسی اعتماد کنند و اطلاعات شخصی خود را در اختیار فردی که نمی شناسند قرار دهند.

نفیسه آزاد- جامعه شناس- درباره عدم اعتماد مردم به افرادی که از برنامه های تلویزیونی با آنها برای اطلاع رسانی درباره جایزه ای که برده اند، تماس می گیرند، به ایسنا گفت: دو چیز را باید از هم جدا کنیم یکی حفظِ حریمِ خصوصی و دیگری اعتماد .

درست است که این دو ارتباط مستقیمی با هم دارند ولی برای روشن شدن بحث باید آنها را از هم جدا کنیم.

یکی اینکه احتیاط کردن در مورد حفظ حریم خصوصی کار عاقلانه ای است، همه ما علاقمند هستیم که کنترل حریم خصوصی خودمان را داشته باشیم، حتی کنترل اطلاعاتی که از خودمان به اشتراک می گذاریم.

ماجرا این است که تکنولوژی همه چیز را متفاوت کرده، یعنی شیوه های سنتی که برای حفظ حریم خصوصی خودمان داشتیم اینجا کاربرد ندارد، به طور مثال اگر کسی شماره موبایل ما را داشته باشد به این معنی است که به عکس ما در پیام رسان ها هم دسترسی دارد یا با استفاده کردن از یک برنامه در واقع بخش بزرگی از اطلاعات شخصی خود را در اختیار آن اپلیکیشن قرار می دهیم.

حق داریم برای این موارد از دسترسی به گالری گوشی موبایل گرفته تا حتی موقعیت جغرافیایی نگران باشیم.

او با بیان اینکه در واقع تکنولوژی حفظ حریم خصوصی را سخت تر و متفاوت تر کرده است، ادامه داد: بنابراین در اینکه ما حق داریم از حریم خصوصی خود دفاع کنیم شکی نیست و ممکن است گاهی اوقات به کسی که بدون اجازه قصد ورود دارد واکنش های نسبتا خشنی به یکدیگر نشان دهیم و این نشانه بدی نیست.

اما عجیب بودن موضوع در مورد برنامه های تلویزیونی این است که قاعدتا وقتی در مسابقه ای شرکت یا ثبت نام می کنم انتظار برنده شدن هم دارم و نباید آنقدر از تماس تعجب کنم یا برایم ناراحت کننده یا غیرقابل باور باشد اینجاست که مسئله اعتماد مطرح می شود و اینکه آیا اساسا ما متوجه هستیم که با نصب یک اپلیکیشن چه اطلاعاتی از ما در اختیار یک رسانه قرار می گیرد یا خیر؟ وی افزود: شاید همه ی ما سر درنیاوریم که با نصب کردن یک اپلیکیشن و رد و بدل کردن یک شماره تلفن چه حجمی از اطلاعاتمان در اختیارعموم قرار می گیرد.

وظیفه یک برنامه تلویزیونی این است که به صورت شفاف مشخص کند با نصب کردن اپلیکشینی که ما آن را تبلیغ می کنیم دقیقا چه اطلاعاتی از ما در اختیار تلویزیون قرار می گیرد؟ آزاد ادامه داد: اعتماد گام به گام ساخته می شود و البته خیلی سریع هم از بین می رود.

اگر برای اولین بار با من قول و قراری بگذارید و من به آن عمل کنم، شما به من اعتماد بیشتری می کنید و این اعتماد در دفعه های بعدی و در طول زمان با عملکرد طرفین و رفتار متقابل ساخته می شود اما اگر یک بار در موضوع حساسی مثل حفظ حریم خصوصی از من موردی ببینید که رعایت نکرده ام، پایه های اعتماد به شدت سست می شود.

فرقی نمی کند که این توافق بین دو نفر، یک نفر با یک رسانه یا یک اپلیکیشن باشد.

اعتماد یک شبه به وجود نمی آید، اتفاقاتی در طول زمان در جامعه افتاده است و حافظه ای بین شهروندان شکل گرفته است، همان حافظه است که موجب می شود اگر کسی به من زنگ بزند و بگوید رامبد جوان هستم، باور نکنم.

این باور پذیری به اتفاقاتی که در گذشته افتاده است بر می گردد یعنی سرچشمه اعتماد آنجاست و مربوط به یک شب نمی شود.

این جامعه شناس بیان کرد: چرا باید من به فردی که ناگهان به تلفن من زنگ زده و می گوید رامبد جوان است، اعتماد کنم؟ او پیش از این برای جلب اعتماد من چه کرده است؟ آیا به درستی توضیح داده که با نصب یک اپلیکیشن شماره تلفن من در اختیار اوست؟ آیا پیش از اینکه ناگهانی شماره مرا بگیرد و صدایم را روی آنتن ببرد از طریق دیگری مرا مطمئن کرده که تماسش جعلی و کلاهبرداری نیست؟ و بعد از همه اینها آیا در مجموع آن رسانه، اپلیکیشن یا آدم پیش از این کاملا اعتماد مرا جلب کرده اند؟ اگر پاسخ این سوال ها منفی است نمی توان مردم را بابت شک داشتن و باور نکردن این تماس های تلفنی سرزنش کرد.

چند درصد از ما اگر ناگهان تلفن مان زنگ بزند و بگوید من فلان شخص نسبتا معروف هستم و شما برنده یک خودرو 206 شده اید در دم باور می کنیم؟
کلید واژه ها: برنامه - اعتمادی - خندوانه - خودرو - واکنش - رامبد جوان - اجتماعی - اپلیکیشن - تلفن - قرعه کشی - مجری - نشان - برنامه تلویزیونی - شبکه های اجتماعی - مردم - جوان - بزرگ - هزینه - شبکه نسیم - شبکه - مسابقه - موبایل - جایزه - گوشی - نسیم - هدیه

آخرین اخبار سرویس:
بسیج ذخیره پایان ناپذیر انقلاب اسلامی است

مردمی که روی گنج نشسته اند نباید رنج ببرند

رویکرد کشور به صنعت باید مبتنی بر آینده نگری باشد

دشمن از وحدت و یکپارچگی ملت ایران هراس دارد

ضرورت مدیریت مصرف اولویت همه مردم قرار گیرد

برترین های حوزه نماز فارس معرفی شدند/ تجلیل از خبرنگار ایکنا

پایگا ه های آمریکایی اطراف ایران زیر بُرد موشکی سپاه/ دقت در حوزه موشکی را مدیون رهبری هستیم

پیاده روی در استانبول و تفلیس

تصاویر/ گردهمایی مبلغین اینترنتی

120 مبلغ در عرصه فضای اینترنتی فعال هستند

پیاده روی دانش آموزان ایالت کاتسینا نیجریه به مناسبت میلاد پیامبر(ص)+ تصاویر

پیامبر اعظم(ص) مؤثرترین چهره ادوار تاریخ است

مشکلات روستای لاسم چشمه چیست ؟

واکنش به عضویت برادر حناچی در گروهک منافقین

گزارش| چرا اجلاس وحدت؛ چرا تقریب مذاهب/ وقتی هدف امت واحده تثبیت مساله قدس برای جهان اسلام می شود

تاکید رٍٍِِِِِییس جمهوربرای بهبود شرایط فرهنگیان

چندش آورترین کوله پشتی جهان + تصاویر

تاکید وزرای امور خارجه ایران و ایتالیا بر تداوم برجام

5 نفر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه به کشور بازگشتند

واکنش اینستاگرامی برزو ارجمند در غم درگذشت یک دوست دیگر پس از عارف

از دیدگاه پیامبر اکرم(ص) این گروه از افراد، بخشنده ترین هستند

رویکرد کشور به صنعت باید مبتنی بر آینده نگری باشد

دشمن از وحدت و یکپارچگی ملت ایران هراس دارد

واریز دومین نوبت سود مشمولان سهام عدالت آغاز شد

عارف: این گونه خنجر برداشتن و یاران انقلاب را نشانه گرفتن چه حاصلی برای نظام اسلامی دارد؟

4 عنوان برتر جشنواره ابوذر در فارس به ایرنا رسید

مزار شهدای قصرشیرین غبار روبی و عطر افشانی شد

موضوع حمل و نقل در حوزه اقتصاد بسیار حایز اهمیت است

پیوند با ولایت موجب عبور انقلاب از گردنه ها شده است

مکتب اسلام امروز در جهان با قدرت در حال پیشروی است

نخستین روز کنگره ملی سرداران و هزار و 400شهید خط شکن فلاورجان

کارگاه آموزشی بررسی خواص رئولوژی بتن تازه در کیش برگزار شد

موضوع حمل و نقل در حوزه اقتصاد بسیار حایز اهمیت است

ملت ایران با وجود تنوع تهدیدات پیروزی به دست آورده است

مکتب اسلام امروز در جهان با قدرت در حال پیشروی است

حمله افراد خودسر به سفارتخانه ها، به ضرر نظام تمام می شود

از ترجمه فرانسوی نهج البلاغه رونمایی شد

محمود صادقی: نمی توان با هجمه وجود پولشویی در کشور را انکار کرد

مهم ترین قوانین برای تهیه جهیزیه عروس

مبارزات حق طلبانه پیشینه حوزه و روحانیت است

فشار علیه جمهوری اسلامی به نقطه اوج رسیده است/ سه رویکرد آمریکایی ها در تقابل با ملت ایران

ثبت وقایع و تاریخ شفاهی حوزه و روحانیت یک راهبرد عملی است

ابلاغ طرح تقسیم کار ملی / کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی

استخدام بازاریاب در فروشگاه روغن ثامن در قزوین

تکذیب برکناری محسن امیری ازسرپرستی شورای ارزشیابی و نظارت تئاتر

حضور گشت ارشاد در دانشگاه ها تکذیب شد

بازگشت 5 نفر از مرزبانان ربوده شده ی میرجاوه

استخدام چند ردیف شغلی در رستوران خوان

وقتی تلویزیون اخلاق و اصول را فراموش می کند

عکس منتخب 500px | غروب صخره

پیوند با ولایت موجب عبور انقلاب از گردنه ها شده است

عارف: این گونه خنجر برداشتن و یاران انقلاب را نشانه گرفتن چه حاصلی برای نظام اسلامی دارد؟

اخبار غیررسمی از عدم تأیید صلاحیت حناچی

ایران در حال اجرای تعهدات هسته ای خود براساس برجام است

پاسخگویی ابزار ارتقای سازمان

تلاش کارکنان بانک ملی در ارایه ارز اربعین،مجاهدانه بود

در کمیته امداد اصل مددجو است

بازگشت 5نفر از سربازان ربوده شدن در میرجاوه به میهن

آیت الله نور مفیدی، یک الگوی خوب

خون شهدا ضامن انقلاب و نظام اسلامی است

عامل درگیری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشخص شد+ فیلم

مهمترین ویژگی بسیجی داشتن نیروی جاذبه است

مکتب اسلام امروز در جهان با قدرت در حال پیشروی است

تحریم های آمریکا از دید ترکیه بی معنی است

ملت ایران با وجود تنوع تهدیدات پیروزی به دست آورده است

فشار آمریکا به ایران بخاطر قدرت انقلاب اسلامی است

کارگروه ویژه باغداری در کشور تشکیل شود

امامان جماعت برای تحقق اقتصادی مقاومتی تلاش کنند

گلزار شهدای پلدختر غبارروبی و عطر افشانی شد

دسترسی آزاد به اطلاعات حق مردم است

ارکستر سمفونیک تهران در تبریز روی صحنه می رود

تحریم های آمریکا از دید ترکیه بی معنی است

زندگی شادمانه؛ یک دستور مهم دینی و اجتماعی

مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه لرستان برگزار شد + عکس

سرلشکر جعفری: جامعه ای که شهادت در آن ماندگار شود شکست نمی خورد

زندان در انتظار گروهی از اعضا فرقه «سلفیه» در شمال تاجیکستان

ساماندهی قاچاق کتاب در پایتخت

تصاویر/ نشست الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت در مدرسه عالی فقه و اصول

شیعه و سنی در جبهه حق علیه باطل متحدند

عمل برخی ها در برابر دشمن بر خلاف قرآن و دین است/ مبلغین براساس نیاز روز حرکت کنند

حماقت امروز آمریکا تهدید جدی برای دنیا محسوب می شود/ برخی مسئولان پیام شهدا را نمی شنوند

همایش اقتدار بسیج در رباط کریم

چرا اجلاس وحدت؛ چرا تقریب مذاهب/ وقتی هدف امت واحده تثبیت مساله قدس برای جهان اسلام می شود

ملت ایران پیروز جنگ اقتصادی با آمریکاست

بطحایی : میانگین سن ازدواج به 29 سال رسید

جشن و شادی در میلاد رسول الله

«ماهِ منیر» در شبکه سه

14 طرح محرومیت زدایی بسیج در خوشاب به ثمر نشست

نشست شورای حکام اژانس بین المللی انرژی اتمی

دیدار ظریف با وزیر خارجه ایتالیا آغاز شد

بازگشت 5تن از مرزبانان ربوده شده به میهن

ظریف صدای اصلاح طلبان را هم درآورد

نگرانی عارف از تلاش عده ای برای ایجاد کینه در خانواده انقلاب

دیدار ظریف با وزیر خارجه ایتالیا آغاز شد

خون شهدا ضامن انقلاب و نظام اسلامی است

گلزار شهدای سلسله غباروبی و عطرافشانی شد

نیازهای صنعت نفت را نباید از دانشگاهیان و سازندگان مخفی کرد

نقشه بحران لرستان تهیه شود

آنچه باعث شد ظریف بحث پولشویی را مطرح کند، به برخی افراد در داخل مربوط می شود

پنج تن از مرزبانان آزاد شده میرجاوه، به کشور بازگشتند

چرا رامبد جوان به بی اعتمادی مردم خرده می گیرد؟

چرا رامبد جوان به بی اعتمادی مردم خرده می گیرد؟