مطالب مرتبط:
واکنش متفاوت رامبد جوان به وضعیت مملکت: هی وخیم تر و عجیب تر می شه!/نمی دونیم چرا صدای مردم رو نمی شنون؟!+ عکس
دفاع اینستاگرامی احسان کرمی از رامبد جوان در برابر انتقادها
رییس جمهور: اصل 59 رفراندوم قانون اساسی مگر کمرش بیل خورده؟ چرا اجرا نکنیم؟ با همان اصولی که در آن ذکر شده / حاضریم با آمریکا در زمینه پرداخت غرامت کودتای 28 مرداد مذاکره کنیم / تا مردم ما در صحنه هستند و تا نیروهای مسلح ما هستند، خطر جنگی وجود ندارد
مسابقه خنداننده شو: بدجنسی رامبد جوان یا مظلوم نمایی شرکت کننده؟
واکنش متفاوت رامبد جوان به وضعیت مملکت +عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 24 مرداد 1397 ساعت 01:152018-08-14سياسي

چرا رامبد جوان به بی اعتمادی مردم خرده می گیرد؟


«این اتفاق نشانه ی یک اتفاق اجتماعی بزرگ است که هیچکس به هیچکس اعتماد نمی کند.

» این جمله ای است که مجری برنامه خندوانه در واکنش به افرادی که وقتی می شنوند یک دستگاه خودرو برده اند و در کمال بی اعتمادی و ناباوری تلفن را قطع می کنند، - این اتفاق نشانه ی یک اتفاق اجتماعی بزرگ است که هیچکس به هیچکس اعتماد نمی کند.

این جمله ای است که مجری برنامه خندوانه در واکنش به افرادی که وقتی می شنوند یک دستگاه خودرو برده اند و در کمال بی اعتمادی و ناباوری تلفن را قطع می کنند، می گوید.

به نقل از ایسنا، رامبد جوان - مجری برنامه خندوانه - در یکی از قسمت های برنامه خندوانه با یکی از افرادی که برنده یک دستگاه خودرو شده است، تماس می گیرد تا او را در جریان بگذارد اما برنده مسابقه تلفن را قطع می کند و در نهایت موجب واکنش این هنرپیشه و مجری برنامه به بی اعتمادی مردم نسبت به یکدیگر می شود.

مخاطبان برنامه خندوانه که از شبکه نسیم پخش می شود، می دانند که با نصب یک اپلیکیشن و رای دادن به افرادی که در یک شوی تلویزیونی شرکت می کنند، می توانند در قرعه کشی یک دستگاه خودروی 206 آلبالویی شرکت کنند.

در این برنامه بارها اعلام شده که نصب این اپلیکیشن هزینه ای ندارد.

موضوعی که مدتی نقل شبکه های اجتماعی هم بود و به نوعی نفس این ماجرا به بی اعتمادی دیگری دامن می زند؛ تا جایی که برخی از مردم درباره این روند اعلام می کردند: مگر می شود هیچ هزینه ای پرداخت نکرد و تنها با نصب یک برنامه روی موبایل و رای دادن به افرادی که در یک برنامه تلویزیونی شرکت می کنند، یک دستگاه خودرو هم دریافت کرد؟ اگر این موضوع نفع مادی برای صاحب آن اپلیکیشن ندارد، پس چطور طی شب های متمادی خودروهایی به برخی از افراد داده می شود!؟ با این حال همچنان به افرادی که در این قرعه کشی شرکت داده می شوند، ظاهرا یک دستگاه خودروی 206 آلبالویی به عنوان هدیه داده می شود و هر بار روند قرعه کشی تا مشخص شدن برنده در این برنامه انجام می شود، سپس با شماره تلفن برنده جایزه تماس گرفته می شود تا هم در جریان قرار بگیرد و هم واکنش آن برای بینندگان پخش شود.

اما بسیاری از آنها با بی اعتمادی به شخصی که خودش را مجری برنامه معرفی می کند، واکنش نشان داده یا تلفن را قطع می کنند.

رامبد جوان در یکی از قسمت های برنامه خندوانه زمانی که به یکی از برنده های خودرو 206 تماس می گیرد تا آن را در جریان قرار بگذارد، در واکنش به تلفنی که قطع می شود، اعلام می کند: آنقدر به هم اعتماد داریم که گوشی را روی هم قطع می کنیم.

این نشانه ی یک اتفاق اجتماعی بزرگ است که هیچکس به هیچکس اعتماد نمی کند.

او همچنین بیان می کند: متاسفم برای خودمان.

آنقدر به همه چیز بی اعتماد شدیم که حتی نمی توانیم یک تلفن ساده را پاسخ دهیم؛ حتی اگر آن فرد، کسی باشد که دروغ بگوید هم حاضر به ادامه مکالمه مان نیستیم.

از یک تماس تلفنی به این اندازه می ترسیم که اتفاق غریبی در این روزگار است و متاسفم.

اصلا به ما ایرانی ها نمی خورد که تا این اندازه نگران باشیم و این موضوع من را دلخور می کند.

احسان کرمی - مجری دیگر این برنامه نیز بعد از تماس با یکی از برنده های این جایزه می پرسد شما خودرو دارید؟ و بعد از شنیدن جواب منفی برنده به او می گوید شما یک خودروی آلبالویی 206 از طرف اپلیکیشن روبیکا و برنامه خندوانه برنده شدید .

این مجری در ادامه به خنده های برنده جایزه از پشت تلفن می گوید: نخند.

صدای من را نمی شناسید؟ من احسان کرمی از برنامه خندوانه هستم و به شما تبریک می گویم.

شغل شما چیست؟ برنده جایزه در واکنش به این سوال ها جواب می دهد: شما می توانید اطلاعات بیشتری در اختیار من قرار دهید تا مطمئن شوم از یک برنامه تلویزیونی با من تماس می گیرید؟ مجری برنامه هم اصرار می کند شما درباره خودتان صحبت کنید، بچه های خندوانه این اطلاعات را در اختیار شما می گذارند.

می توانید برنامه امشب را ببینید و در این باره مطمئن شوید.

با توجه به اینکه به نظر می رسد سطح اعتماد اجتماعی در جامعه کاهش پیدا کرده است و با توجه به برخوردهایی که مجریان این برنامه داشته اند، این سوال به وجود می آید که چرا مردم باید از روی صدا به کسی اعتماد کنند و اطلاعات شخصی خود را در اختیار فردی که نمی شناسند قرار دهند.

نفیسه آزاد- جامعه شناس- درباره عدم اعتماد مردم به افرادی که از برنامه های تلویزیونی با آنها برای اطلاع رسانی درباره جایزه ای که برده اند، تماس می گیرند، به ایسنا گفت: دو چیز را باید از هم جدا کنیم یکی حفظِ حریمِ خصوصی و دیگری اعتماد .

درست است که این دو ارتباط مستقیمی با هم دارند ولی برای روشن شدن بحث باید آنها را از هم جدا کنیم.

یکی اینکه احتیاط کردن در مورد حفظ حریم خصوصی کار عاقلانه ای است، همه ما علاقمند هستیم که کنترل حریم خصوصی خودمان را داشته باشیم، حتی کنترل اطلاعاتی که از خودمان به اشتراک می گذاریم.

ماجرا این است که تکنولوژی همه چیز را متفاوت کرده، یعنی شیوه های سنتی که برای حفظ حریم خصوصی خودمان داشتیم اینجا کاربرد ندارد، به طور مثال اگر کسی شماره موبایل ما را داشته باشد به این معنی است که به عکس ما در پیام رسان ها هم دسترسی دارد یا با استفاده کردن از یک برنامه در واقع بخش بزرگی از اطلاعات شخصی خود را در اختیار آن اپلیکیشن قرار می دهیم.

حق داریم برای این موارد از دسترسی به گالری گوشی موبایل گرفته تا حتی موقعیت جغرافیایی نگران باشیم.

او با بیان اینکه در واقع تکنولوژی حفظ حریم خصوصی را سخت تر و متفاوت تر کرده است، ادامه داد: بنابراین در اینکه ما حق داریم از حریم خصوصی خود دفاع کنیم شکی نیست و ممکن است گاهی اوقات به کسی که بدون اجازه قصد ورود دارد واکنش های نسبتا خشنی به یکدیگر نشان دهیم و این نشانه بدی نیست.

اما عجیب بودن موضوع در مورد برنامه های تلویزیونی این است که قاعدتا وقتی در مسابقه ای شرکت یا ثبت نام می کنم انتظار برنده شدن هم دارم و نباید آنقدر از تماس تعجب کنم یا برایم ناراحت کننده یا غیرقابل باور باشد اینجاست که مسئله اعتماد مطرح می شود و اینکه آیا اساسا ما متوجه هستیم که با نصب یک اپلیکیشن چه اطلاعاتی از ما در اختیار یک رسانه قرار می گیرد یا خیر؟ وی افزود: شاید همه ی ما سر درنیاوریم که با نصب کردن یک اپلیکیشن و رد و بدل کردن یک شماره تلفن چه حجمی از اطلاعاتمان در اختیارعموم قرار می گیرد.

وظیفه یک برنامه تلویزیونی این است که به صورت شفاف مشخص کند با نصب کردن اپلیکشینی که ما آن را تبلیغ می کنیم دقیقا چه اطلاعاتی از ما در اختیار تلویزیون قرار می گیرد؟ آزاد ادامه داد: اعتماد گام به گام ساخته می شود و البته خیلی سریع هم از بین می رود.

اگر برای اولین بار با من قول و قراری بگذارید و من به آن عمل کنم، شما به من اعتماد بیشتری می کنید و این اعتماد در دفعه های بعدی و در طول زمان با عملکرد طرفین و رفتار متقابل ساخته می شود اما اگر یک بار در موضوع حساسی مثل حفظ حریم خصوصی از من موردی ببینید که رعایت نکرده ام، پایه های اعتماد به شدت سست می شود.

فرقی نمی کند که این توافق بین دو نفر، یک نفر با یک رسانه یا یک اپلیکیشن باشد.

اعتماد یک شبه به وجود نمی آید، اتفاقاتی در طول زمان در جامعه افتاده است و حافظه ای بین شهروندان شکل گرفته است، همان حافظه است که موجب می شود اگر کسی به من زنگ بزند و بگوید رامبد جوان هستم، باور نکنم.

این باور پذیری به اتفاقاتی که در گذشته افتاده است بر می گردد یعنی سرچشمه اعتماد آنجاست و مربوط به یک شب نمی شود.

این جامعه شناس بیان کرد: چرا باید من به فردی که ناگهان به تلفن من زنگ زده و می گوید رامبد جوان است، اعتماد کنم؟ او پیش از این برای جلب اعتماد من چه کرده است؟ آیا به درستی توضیح داده که با نصب یک اپلیکیشن شماره تلفن من در اختیار اوست؟ آیا پیش از اینکه ناگهانی شماره مرا بگیرد و صدایم را روی آنتن ببرد از طریق دیگری مرا مطمئن کرده که تماسش جعلی و کلاهبرداری نیست؟ و بعد از همه اینها آیا در مجموع آن رسانه، اپلیکیشن یا آدم پیش از این کاملا اعتماد مرا جلب کرده اند؟ اگر پاسخ این سوال ها منفی است نمی توان مردم را بابت شک داشتن و باور نکردن این تماس های تلفنی سرزنش کرد.

چند درصد از ما اگر ناگهان تلفن مان زنگ بزند و بگوید من فلان شخص نسبتا معروف هستم و شما برنده یک خودرو 206 شده اید در دم باور می کنیم؟
کلید واژه ها: برنامه - اعتمادی - خندوانه - خودرو - واکنش - رامبد جوان - اجتماعی - اپلیکیشن - تلفن - قرعه کشی - مجری - نشان - برنامه تلویزیونی - شبکه های اجتماعی - مردم - جوان - بزرگ - هزینه - شبکه نسیم - شبکه - مسابقه - موبایل - جایزه - گوشی - نسیم - هدیه

آخرین اخبار سرویس:
عمو قناد در کنار علم عزاداری محرم/ عکس

اهواز- تشییع شهدای گمنام بر دستان عزاداران حسینی

چرا امام حسین علیه السلام قیام کرد؟

عبرت های عاشورا | یاران تنهایی

«برنده باش» تعطیل نشده/گلزار می ماند

دشمن می خواهد مردم را از انقلاب جداکند

هزینه تهیه قیمه نذری برای 100 نفر چقدر تمام می شود؟

آیت الله خاتمی: دشمن می خواهد مردم را از انقلاب جداکند

عزاداری در حرم شاهچراغ (ع)

شهدا برای همیشه کلاه سرت گذاشتند

غوغای حاضران، حسرت غائبان

روابط جامعه اصیل اسلامی حول محور امام(ع) شکل می‎گیرد

گزارشی از «شب های شیدایی» / «مَشک تشنه بود»

روزشمار هفته سالمند اعلام شد

شب تاسوعای حسینی در تهران+ عکس

توصیه «هاشم خان» برای نذری دادن/ عکس

بستن آب روی اهل بیت امام حسین (ع) به دستور که بود؟

20 فصل حضور کاسیاس+عکس

به رسم احترام در این صحن زنجیرزنی نمی شود+عکس

صحت روایات تاریخی از واقعه عاشورا از دیدگاه رسول جعفریان

رویکرد متفاوت سلبریتی های خارجی و وطنی نسبت به شکار

ورود نمادین کاروان امام حسین (ع) به کربلا در خمینی شهر

باهنر: دولت 10 سرتیپ اقتصادی دارد اما یک سرلشکر ندارد / مجلس برای استیضاح ها نقشه راهی ندارد / در دولت دوازدهم از قدرت و اختیارات جهانگیری کاسته شده

کاروان نمادین قیام کربلا در خمینی شهر

توافق سوچی نتیجه تلاشهای دیپلماتیک اجلاس سران در تهران است

مراسم شب تاسوعای حسینی در آتن برگزار شد

پوشیدن لباس سیاه در محرم اظهار همدردی با صاحب الزمان(عج) است

پایان داستان آقازاده ها در دستگاه های دولتی

صحت روایات تاریخی از واقعه عاشورا از دیدگاه رسول جعفریان

دستور پیگیری حادثه مرگبار معدن کرمان صادر شد

هشدارهای آتش نشانی برای خیمه سوزان و شام غریبان

حمایت همه جانبه وزارت ارتباطات از پیام رسان های داخلی ادامه دارد

تصاویر/ شب های سوگواری

پشت پرده تغییرات مدیریتی صندوق ذخیره فرهنگیان

صهیونیست ها مانع ورود اعضای پارلمان اروپا به غزه شدند

عباس عبدی: رفراندوم برای بخشی از اصولگرایان گویی تبدیل به ناسزا شده

صوت/ حاج محمود کریمی؛ شب هشتم محرم

صوت/ سید مجید بنی فاطمه؛ شب هشتم محرم

به جای قمه زنی خون اهدا کنید

تشییع پیکر دو شهید گمنام در محوطه جام جم

گزارش تصویری از مراسم خیمه کوبان در نوش آباد کاشان‎

نبرد شاعر آیینی با شمر و یزید درونش

فیلم/ مداحی حاج محمود کریمی در حضور رهبر انقلاب

خوشرو: توافق سوچی نتیجه تلاشهای دیپلماتیک اجلاس سران در تهران است

مراسم عزاداری شب تاسوعا با حضور رهبر انقلاب برگزار شد

نگرانی اوپک از کاهش عرضه نفت ایران

عزاداری شب تاسوعای حسینی (ع) با حضور رهبر انقلاب

شعار پیاده روی اربعین امسال اعلام شد

مداحی حدادیان به زبان انگلیسی

تکذیب ادعایی درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

برگزاری عزاداری شب تاسوعا با حضور رهبری

دو میلیون دلار هزینه سفر روحانی در اجلاس سازمان ملل

آیین اجتماع عاشوراییان - کرج

گزارش تصویری : مراسم عزاداری امام حسین (ع) در بیت حضرت آیت الله حائری یزدی

روز نهم: حضرت ام البنین سلام الله علیها

تصاویر تاسوعای حسینی

اس ام اس تسلیت عاشورای حسینی (5)

جزییات مهم ترین پرونده های فساد اقتصادی/ از پرونده خودروهای قاچاق تا رشوه بگیران یقه سفید

موزه ها 5 مهر رایگان هستند

دلم وقت رفتن اصغر لرزید

مسئولان با تدبیر جامعه را از پیچ بزرگ تاریخی عبور دهند

تشریح انحرافاتی که در عزاداری امام حسین(ع) باب شده است

تصاویر/ سومین شب عزاداری ایام محرم 1440 در حسینیه امام خمینی

هزینه سفر دو میلیون دلاری رییس جمهور به نیویورک در این وضعیت اقتصادی جای نقد و بررسی دارد

آخوندی در آستانه استیضاح؛ امضاء کنندگان به عدد 50 رسیدند

آیین سوگواره خورشید - روستای وسطی کلا قائمشهر

مجید انصاری: امروز زمان استراحت مسئولان نیست

حجت الاسلام حسن شعبانی : سبک عزاداری های محرم در ترکیه بیشتر متاثر از ایران است

عزاداری شب تاسوعای حسینی (ع) در تهران

صرفه جویی در مصرف سوخت نیازمند کار علمی است

آخرین خبر رییس کل دادگستری استان تهران از پرونده رحیم مشایی

تصاویر/ عزاداران خاص امام حسین (ع) در یزد

ترفندهای ست کردن بلوز و دامن

قطعه شب قبل از عاشورا از لوریس چکناوریان + فیلم

دستور وزیر راه برای پیگیری سانحه اتوبوس

مراسم سنتی «علم سلام»

سومین شب عزاداری ایام محرم 1440 - حسینیه امام خمینی (ره)

مجید انصاری: امروز زمان استراحت مسئولان نیست

صرفه جویی در مصرف سوخت نیازمند کار علمی است

حسینیه ای که دشمن از آن سیلی محکم خورد+دانلود

احکام ازدواج در ماه محرم و صفر

پیشرفت فناوری؛ اشتغال و اقتصاد/8 گلشنی: فناوری باید در راستای رفع نیازهای کشور باشد

در قالب ‏رزمایش محمدرسول الله(ص)2 انجم شد توزیع 1400 سبد کالا به صورت ‏رایگان تا فعالیت 225 گروه جهادی در سیستان و بلوچستان

سقای دشت کربلا/ آزمون وفاداری ابوالفضل العباس(ع)

عزاداری چشمگیر تهرانی ها در امام زاده علی اکبر(ع)

«صداوسیما مصرف کننده مداحی های موجود است»

سومین شب عزاداری ایام محرم 1440 در حسینیه امام خمینی

چرا امام حسین، درخواست فرشتگان برای حمله به دشمن را نپذیرفت؟

نشست شورای امنیت با موضوع سوریه

آیین وداع با 2 شهید گمنام در شیرود تنکابن برگزار شد

صرفه جویی در مصرف سوخت نیازمند کار علمی است

خلاصه دیدار بارسلونا-آیندهوون +فیلم

«صداوسیما مصرف کننده مداحی های موجود است»

دفاع از سیاست اسلامی؛ درسی ماندگار از نهضت حسینی

اجبار جمهوری اسلامی به حجاب چه تفاوتی با اجبار رضاخان به بی حجابی دارد؟

فیلم/ مداحی حاج علی انسانی در حسینیه امام خمینی(ره)

کاروان عزاداری حسینیه اعظم زنجان 2

تشریح انحرافاتی که در عزاداری امام حسین(ع) باب شده است

ماجرای گفتگوی امام حسین علیه السلام و حضرت زینب در شب عاشورا

استاد سید محمد مسعود نقیب نویسنده و شاعر معاصر : شکوه آیین های مذهبی و عاشورایی در قفقاز ریشه دار و مترقی بوده است

چرا رامبد جوان به بی اعتمادی مردم خرده می گیرد؟

چرا رامبد جوان به بی اعتمادی مردم خرده می گیرد؟