مطالب مرتبط:
پارک جنگلی النگدره، الگویی برای توسعه گردشگری
آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه پارک جنگلی سیاهداران تا سال آینده قلعه صلصال آماده جذب گردشگر می شود
رویال پارک؛ الگوی توسعه گردشگری توانمند در اردبیل
بخش هایی از پارک جنگلی آبیدر نیازمند بهسازی
شهردار: گردشگری راه توسعه و تحول اقتصادی گرگان است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 23:152018-08-14اجتماعي

پارک جنگلی «النگدره»، الگویی برای توسعه گردشگری است


پارک جنگلی «النگدره» به مساحت 185 هکتار در پنج کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان و در مسیر جاده ناهار خوران قرار دارد.

این مکان، با آب و هوایی بی نظیر که حداقل 10 درجه خنک تر از نقاط شهری و پرجمعیت است، - پارک جنگلی النگدره به مساحت 185 هکتار در پنج کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان و در مسیر جاده ناهار خوران قرار دارد.

این مکان، با آب و هوایی بی نظیر که حداقل 10 درجه خنک تر از نقاط شهری و پرجمعیت است، جایی فوق العاده برای بازدید و سپری کردن اوقات در تعطیلات به شمار می رود.

شعار سال:" پارک جنگلی النگدره به مساحت 185 هکتار در پنج کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان و در مسیر جاده ناهار خوران قرار دارد.

این مکان، با آب و هوایی بی نظیر که حداقل 10 درجه خنک تر از نقاط شهری و پرجمعیت است، جایی فوق العاده برای بازدید و سپری کردن اوقات در تعطیلات به شمار می رود.

این پارک جنگلی در دامنه جنگل های انبوه شمالی قرار دارد که از پوشش درختان جنگلی برخوردار بوده و مهم ترین نوع درختان این پارک را توسکا ، لرگ ، افرا ، بلوط ، بید و شیردار تشکیل می دهد.

داخل این پارک، جاده ای آسفالته است که برای تردد خودروها استفاده می شود.

مدتی است که برنامه ای از سوی شهرداری گرگان برای رفاه حال گردشگران در این پارک در دست اجراست که خوشبختانه مورد استقبال هم قرار گرفته است.

ممنوعیت ورود خودروها عبدالرضا دادبود ، شهردار گرگان تصریح کرد: با این اقدام سه روز در هفته را به پیاده روی در این پارک جنگلی اختصاص دادیم و ورود خودروها را به جنگل ممنوع کردیم.

وی با توضیح اینکه شهر گرگان فضای خالی و مناسب برای پیاده روی ندارد و تنها مسیر برای این کار، بخشی از مسیر ناهارخوران بود که واقعاً مناسب هم نبود، افزود: به همین منظور طرح پیاده راه سازی در پارک جنگلی النگدره را از 12 اردیبهشت همزمان با نیمه شعبان به اجرا درآوردیم و به دنبال آن ساعت شش صبح تا 18 بعداز ظهر روزهای زوج برای این طرح در نظر گرفته شد.

احتمال افزایش روزهای مخصوص پیاده روی شهردار گرگان ادامه داد: اگر دستگاه های متولی با افزایش تعداد روزهای مخصوص پیاده روی موافقت کنند و فرهنگسازی هم در این زمینه انجام شود، پیشنهاد ارتقا به پنج روز در هفته را ارائه می کنیم و برنامه ای هم برای حمل و نقل فراگیر آنجا پیش بینی خواهیم کرد.

در صورت تمایل دیگر دستگاه های مربوطه از جمله اداره منابع طبیعی و محیط زیست این امر اتفاق خواهد افتاد.

به گفته دادبود طرح سه روز در هفته به احتمال زیاد تا پایان تابستان امسال ادامه دارد و افزایش آن به 5 روز در شهریورماه مورد ارزیابی قرار می گیرد که در صورت به نتیجه رسیدن در فصل پاییز هم ادامه می یابد.

پارکینگ های اختصاصی برای گردشگران وی درباره اینکه گردشگرانی که در این سه روز با خودرو به پارک جنگلی النگدره می آیند، خودروهایشان را کجا باید بگذارند، گفت: گردشگران خودرویشان را در بیرون از محدوده جنگلی در پارکینگ های اختصاصی قرار می دهند و سپس بنابر تمایل شان در پارک، از خودروهای برقی استفاده می کنند یا در مسیر پیاده راه به پیاده روی می پردازند.

شهردار گرگان افزایش و توسعه پارکینگ برای خودروهای گردشگران النگدره و ایجاد مسیرهای جدید برای پارک خودروهایی که دورتر از منطقه جنگلی قرار دارند را از جمله طرح های شهرداری برای این پارک جنگلی در این سه روز پیاده روی عنوان کرد و یادآور شد: این کار باعث کاهش ترافیک و جلوگیری از اتلاف وقت گردشگران می شود و آنان می توانند زمان بیشتری را در پارک کنار خانواده هایشان سپری کنند.

بررسی ایجاد مسیر دوچرخه سواری دادبود با یادآوری اینکه از گردشگران برای ورود به جنگل النگدره مبلغی دریافت نمی شود، از ایجاد مسیر دوچرخه سواری در این پارک خبر داد و گفت: این طرح را هم اکنون در دست بررسی داریم.

وی درباره تأمین هزینه رسیدگی و نگهداری از پارک جنگلی النگدره، تصریح کرد: شهرداری گرگان در این رابطه سال گذشته بیش از دو میلیارد تومان هزینه کرده است.

برای تهیه و خرید خودروهای برقی، جاده سازی و ایجاد روشنایی در مسیرهای تعیین شده و تهیه و ساخت پارکینگ برای خودروهای گردشگران هم تاکنون حداقل 500میلیون تومان هزینه شده است.

ایجاد خیابان غذا در بافت تاریخی گرگان شهردار گرگان از دیگر طرح های گردشگری شهرداری را احیای بافت تاریخی این شهر با هدف جذب گردشگر بیان کرد و افزود: در این طرح ضمن احیای بافت تاریخی، برنامه ایجاد خیابان غذا (الگوبرداری از تهران) در محدوده های تاریخی را در دست اقدام داریم که این طرح به طور آزمایشی در خیابان پاسرو گرگان درحال اجراست.

در این طرح، گاری هایی به شکل گاری های قدیم تهیه شده و غذاهای سنتی گرگان به فروش می رسد.

وی با اشاره به اینکه خیابان غذا فقط شب ها دایر است و اشتغالزایی خوبی هم خواهد داشت، گفت: متقاضیان برای اجاره این گاری ها و دیگر فعالیت در این محدوده با مراجعه به دفتر توسعه گردشگری شهرداری می توانند درخواست شان را به پیمانکار مربوطه ارائه دهند و پس از طی مراحل به فعالیت در این زمینه مشغول شوند.

برای این منظور شهرداری گرگان تاکنون هشت میلیارد تومان هزینه کرده است.

شهردار گرگان با بیان اینکه پروژه دومی که شهرداری پیگیر آن است، اجرا و احیای گذر اول از بافت تاریخی گرگان است، افزود: شهرداری در طول سال های گذشته ورود جدی به بافت تاریخی این شهر نداشته و امسال برای اولین بار بودجه قابل توجهی برای احیای بافت تاریخی در نظر گرفته و مدعی هستیم با اجرای این طرح، ظرفیت های اقتصادی و گردشگری گرگان چند برابر خواهد شد.

دادبود اضافه کرد: بخشی از این ظرفیت ها ایجاد یک پیاده راه فرهنگی در گذر اول بافت تاریخی است که با ایجاد آن از ورود خودروها هم جلوگیری خواهد شد.

محدوده گذر اول از محله پاسرو تا باغمزار لطفی است که روی مسائل کلی آن با مشاور به توافق رسیدیم، اما جزییات آن نیاز به اصلاح دارد.

در این مکان می توان از پارکینگ نعلبندان استفاده و همچنین پارکینگ جدید احداث کرد.

با این کار از پارک خودروها در مرکز محلات جلوگیری می کنیم و با استفاده از خودروهای برقی و مانند آن تردد را برقرار خواهیم کرد.

طرح این پروژه آماده شده و برای انتخاب پیمانکار فراخوان دادیم و سپس باید به تصویب شورای شهر برسد؛ امیدواریم عملیات اجرایی آن که شامل، کف سازی، جداره سازی، احیای محلات بافت تاریخی و جداره گذرهاست بزودی شروع شود.

این کار در قالب 10 پروژه تعریف شده و تا پایان سال همه آن را شروع و تلاش می کنیم بخش زیادی از آن را امسال به بهره برداری برسانیم.

اجرای طرح بدون آسیب به جنگل شهردار گرگان درباره اینکه با اجرای طرح سه روز پیاده روی در هفته آسیبی به پارک جنگلی النگدره وارد نمی شود، یادآور شد: در این طرح از همان مسیر آسفالت که برای آمد و شد خودروها استفاده می شد برای پیاده روی هم استفاده می شود.

گردشگران می توانند در مسیر پیاده راه در النگدره از خودروهای برقی که شهرداری برای آسایش آنان و گذراندن ساعاتی خوش در این منطقه گردشگری تهیه کرده، استفاده کنند.

وی با بیان اینکه قیمت خودروهای برقی درهر مسیر متفاوت است، افزود: در واقع قیمت ها از یکهزار و 500 تومان شروع می شود وبرای مسیرهای دور افزایش می یابد.

این خودروها در چند ایستگاه در نظر گرفته شده برای گردشگران توقف دارند.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه ایران، تاریخ انتشار 22 مرداد 97، کد مطلب: 478073، www.

iran-newspaper.

com
کلید واژه ها: پارک - جنگل - گرگان - پیاده روی - پیاده - فوق العاده - شهردار - افزایش - جاده - هوایی - تعطیلات - درختان - جنوب - برنامه - تردد خودروها - منابع طبیعی - ممنوع - محیط زیست - حمل و نقل - گردشگران - پیش بینی - ممنوعیت - تابستان - شهرداری - گردشگری - پیشنهاد - اداره - طبیعی - توسعه - محیط

آخرین اخبار سرویس:
بدون زنجیر چرخ به این سه جاده نزنید

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در گفت وگو با فارس خبر داد اجرای مرحله دوم طرح کاهش آلودگی هوا از شنبه/ جریمه 50 هزارتومانی خودروهای فاقد معاینه فنی

بارش شدید برف و مه گرفتگی در هراز و فیروزکوه

مسئولان فرهنگی باید نسلی خودباور و تمدن ساز تربیت کنند

امتحانات نهایی دوره های متوسطه وپیش دانشگاهی دی ماه برگزار می شود

تقدیر از کاروان پارا آسیایی ایران

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در گفت وگو با فارس خبر داد مرحله دوم طرح کاهش آلودگی هوا از شنبه/ جریمه 50 هزارتومانی منتظر خودروهای بدون معاینه

برف و مه غلیظ در محور هراز

آغاز مرحله دوم طرح کاهش آلودگی هوا از شنبه/ جریمه 50 هزارتومانی در انتظار خودروهای بدون معاینه فنی

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران در گفت وگو با فارس خبر داد آغاز مرحله دوم طرح کاهش آلودگی هوا از شنبه/ جریمه 50 هزارتومانی در انتظار خودروهای بدون معاینه فنی

تصاویر/ بارش باران پاییزی در تهران

تصاویری از برخورد پلیس اسلامی با زنان و مردان

تصاویر/ سفر تعطیل؛ جاده های شمالی برفی شدند

ضریح جدید حرم حضرت دانیال(ع) مورد استقبال مردم شوش قرار گرفت

امتحانات نهایی دوره های متوسطه وپیش دانشگاهی دی ماه برگزار می شود

بارش برف در محور هراز

بارش شدید برف و مه گرفتگی در هراز و فیروزکوه

بارش شدید برف و مه گرفتگی در هراز و فیروزکوه

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران خبر داد بارش شدید برف و مه گرفتگی در هراز و فیروزکوه

نگاهی به ماهنامه تربیت قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش در آبان

آخرین تدابیر شورای عالی ترافیک برای کنترل آلودگی هوا/تاکید بر اجرای دقیق طرح کاهش در کشور

بدون زنجیر چرخ به این سه جاده نزنید

نمای خارق العاده ای از شمال تهران

زنگ آب در مدرسه پویندگان دانش همدان

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

بارش باران پاییزی در تهران

آماده باش مدیریت بحران استان در پی هشدار هواشناسی

استقرار سامانه بارشی در استان

بارش برف در دماوند

محدودیت های ترافیکی آخر هفته

توییتر:: چند کشور پولشویی نمی کند

بدون زنجیر چرخ به این سه جاده نزنید

آخرین تدابیر شورای عالی ترافیک برای کنترل آلودگی هوا/تاکید بر اجرای دقیق طرح کاهش در کشور

تخریب بنای غیرمجاز احداث شده در حاشیه تالاب انزلی

تغییر سبک زندگی در استان بوشهر ضروری است

توییتر:: ابزار تاثر چمران از سخنان ظریف

جزییات امتحانات نهایی دی ماه منتشر شد+برنامه

بدون زنجیر چرخ به این سه جاده نزنید

مدرسه بین الملل نیجریه حجاب اسلامی را ممنوع ساخت

دانلود سوالات ضمن خدمت ﻣﺮاﻗﺒﺖ ﺟﺴﻤﺎﻧﯽ و عاطفی

توییتر:: واکنش جالب به اعدام سلطان سکه

زنجیره انسانی نه به اعتیاد در دهدشت تشکیل شد

تجلیل از بازنشستگان آموزش وپرورش استان زنجان

همایش کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور

شهری که با تار عنکبوت پوشانده شد! + تصاویر

سوالات ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت(ویژه فرهنگیان)

اجلاس کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور

تهرانی‎ها روزی 5 تن دل و جگر می خورند/جر و بحث ترامپ و ترزامی بر سر ایران/بارش برف و باران در 13 استان کشور

کتابداران مهریزی تجلیل شدند

22هزار خانوار زیر پوشش بیمه روستایی و عشایر است

آمار 12 هزار کودک بازمانده از تحصیل در خوزستان از کجا آمد

برگزاری یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک/ تاکید بر اجرای دقیق طرح کاهش (LEZ) در کلانشهرها

بارش باران و طراوت پاییزی مهاباد

تصاویر/ اختتامیه دوازدهمین هم اندیشی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در مشهد

تصاویر/ میزگرد دوازدهمین هم اندیشی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

آخرین تدابیر شورای عالی ترافیک برای کنترل آلودگی هوا/تاکید بر اجرای دقیق طرح کاهش در کشور

کانون فرهنگی، مرکز تقویت مهارت ورزی

توییتر:: اعتراف کارشناس من و تو به کار آمدی قالیباف+ فیلم

برنامه امتحانات نهایی دی ماه منتشر شد+دانلود برنامه

توزیع بیش از 1500 بسته آموزشی بین دانش آموزان مناطق روستایی ایرانشهر

علت پلمب مدرسه طبیعت مشهد نداشتن مجوز فعالیت آموزشی است

شیوه نامه «تأمین و استقرار روحانی در مدارس و مراکز آموزشی و تربیتی» ابلاغ شد+جزییات

مدیر حوزه های علمیه کشور: آموزش و پرورش باید در اولویت مسائل کشور قرار گیرد

احداث مجتمع خیرساز کودکان بی سرپرست و سرطانی در اردبیل

افتتاح مدرسه ای در دورترین نقطه شهرستان هریس

برگزاری نخستین دوره آموزشی مدیریت بحران در شرق تهران

محدودیت های ترافیکی آخر هفته

آخرین وضعیت آب وهوایی و ترافیکی کشور/ بارش برف و باران ادامه دارد

تجلیل کتابداران نمونه جنوب کشور در شیراز

استقرار روحانی در مدارس ایران

پذیرش 171 هزار نفر شب مددجو در گرمخانه ها طی شش ماه نخست امسال

پارک علم و فن اوری سیستان و بلوچستان پارکی با اعتبار علمی در کشور

برگزاری جلسه ستاد بحران خوزستان

دومین مسابقات همخوانی قرآن و مدیحه سرایی در اصفهان آغاز شد

قرآن بخوان، سکه طلا بگیر

قرآن بخوان، سکه طلا بگیر

استخدام عکاس در یک مجموعه معتبر در اصفهان

آغاز محدودیت های ترافیکی در محورهای مازندران

ادامه بارش ها در استان قزوین

توزیع بیش از 1500 بسته آموزشی بی دانش آموزان مناطق روستایی ایرانشهر

اعمال محدودیت ترافیکی در محورهای مازندران

ثبت ملی «دارکوب قهوه ای» در چهارمحال و بختیاری

برنامه ریزی آموزش و پرورش برای ارتقای جایگاه بازنشستگان

تاکید پلیس بر استفاده از زنجیر چرخ در سه محور

ثبت نام جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا آغاز شد

فیلم | حرف های سلطان سکه قبل از اعدام

ذوب آهنی ها خبر برکناری نمازی را پاک کردند(عکس)

تقاضای تخفیف در حکم محیط بان «نشر»/ پرداخت 3 میلیارد تومان برای دیات محیط بانان

طعنه قلعه نویی به قوانین پارکینگ نقش جهان (عکس)

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور مطرح کرد تقاضای تخفیف در حکم محیط بان «نشر»/ پرداخت 3 میلیارد تومان برای دیات محیط بانان

افتتاح مدرسه برای بازماندگان از تحصیل در زاهدان

فیلم | گردن بند قاپی از یک خانم در پوشش تصادف ساختگی

محدودیت های ترافیکی آخر هفته جاده ها اعلام شد

دماوند سفیدپوش شد/ عکس

همایش نقش آموزش های حرفه ای در اشتغال دانش آموزان در علی آباد کتول+فیلم

وقف قرآنی 2 میلیارد ریالی در جوین ثبت شد

توصیه های مهم هواشناسی به کشاورزان و دامداران

باران شدید و آبگرفتگی معابر در انتظار یزدی ها

تعطیلی بیش از 40 مدرسه به دلیل فعالیت داعش در افغانستان

آغاز طرح تشدید الزام معاینه فنی خودرو در اصفهان

پارک جنگلی «النگدره»، الگویی برای توسعه گردشگری است

پارک جنگلی «النگدره»، الگویی برای توسعه گردشگری است