مطالب مرتبط:
نمایندگان مردم از 2 جایگاه دور یک میز
مردم به شایعات توجه نکنند/ تمام جایگاه های عرضه سوخت منطقه ساری فعال است
گزارشی از دیدار با ولی نعمتان ایران اسلامی دیدار نمایندگان رسانه های انقلابی در روز خبرنگار با محرومین/ گوشی که برای دردهای مردم فرصت شنیدن داشت!
نمایندگان مجلس: به خاطر مشکلات معیشتی مردم پای سؤال از رییس جمهور ایستاده ایم
حاجی دلیگانی در تشریح جزییات نشست غیرعلنی امروز مجلس مطرح کرد: تاکید نمایندگان بر ایجاد تحرک در دولت و پاسخگو کردن آن به مردم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 20:502018-08-14سياسي

نمایندگان مردم از 2 جایگاه دور یک میز


ایرنا - نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در حالی پای درد دل اصحاب رسانه نشستند که یک نماینده استان به جمع حاضر گفت: ما شما را همکار خود می دانیم چون هر دو پیگیر کار مردم هستیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا روز چهارشنبه 17 مرداد همزمان با روز خبرنگار بود که اهالی رسانه استان به رسم هر سال به دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند رفتند و نمایندگان مطبوعات، خبرنگاران و پایگاه های خبری در آن نشست، صریح و بی واسطه از دغدغه های کاری، صنفی و معیشتی خود گفتند.

پیرو این نشست مقرر شد مطالبات خبرنگاران از سطوح مختلف مدیریتی و تصمیم گیری در استان پیگیری شود و کمتر از یک هفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به همراه جمعی از مدیران و اصحاب رسانه استان امروز (سه شنبه) با اعضای مجمع نمایندگان استان دیدار و در فضای صمیمی گفت و گو کردند.

پیگیری که قرار است تا حصول نتیجه ادامه یابد.

** کار زیربنایی در حوزه مطبوعات خراسان جنوبی نشده استمدیر پایگاه خبری تحلیلی خبر و هنر خراسان جنوبی در این نشست گفت: وضعیت اهالی مطبوعات استان مناسب نیست و کار زیربنایی در حوزه مطبوعات خراسان جنوبی انجام نشده است.

ابوالفضل حسن پور افزود: در پایگاه های خبری، رسانه های برخط و خبرگزاری ها خط مقدم خبر خراسان جنوبی هستیم.

وی اظهار داشت: در این حوزه بیشتر افراد صدای یک جریان سیاسی هستند و روزنامه ها هم برای اینکه رپرتاژ آگهی آنها از اداره های مختلف قطع نشود، هرچه گفته شود می نویسند.

وی گفت: اخبار استان را بدون هیچ چشمداشتی پوشش می دهیم و دغدغه همه رسانه ها توسعه استان است با این وجود در حوزه مسکن همه خبرنگاران با مشکل مواجه اند و در دوره ای زمین واگذار شد که به درستی مدیریت و توزیع نشد.

مدیر پایگاه خبر و هنر افزود: وام هایی که به خبرنگاران تعلق می گیرد درصد سود آن بالاست و با یک کارخانه صنعتی این قشر را مقایسه می کنند.

وی اظهار داشت: مسکن هایی که آستان قدس رضوی ایجاد می کند می تواند مشکل مسکن خبرنگاران را رفع کند و از واحدهای در حال آماده سازی با قیمت معقول به خبرنگاران واگذار شود.

حسن پور گفت: خانه مطبوعات استان زمین خود را دارد اما پول ساخت آن را نداریم و با تبعیض هایی هم روبرو هستیم چون رسانه ها در ذهن مدیران خط بندی شده اند.

وی افزود: درخواست داریم نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به شکل عملیاتی مشکل خبرنگاران را پیگیری کنند.

** چالش اصلی در حوزه مطبوعات و پایگاه های خبری استرییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: خبرگزاری ها به دلیل اتکا به بودجه های دولتی وظایف معمول و ذاتی خود را انجام می دهند و اگرچه آنها هم با چالش هایی مواجه اند اما در خراسان جنوبی چالش اصلی در حوزه مطبوعات و پایگاه های خبری است.

رسول محمدحسنی اظهار داشت: مسائل این حوزه باید تفکیک شود و پیگیری آنها توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و برگزاری چنین نشست هایی اقدامی مفید است که می تواند منجر به ارائه طرح و لایحه شود.

وی گفت: بعضی از مسائل داخلی است که به قانون ربطی ندارد و صرفا نیازمند اصلاح رویه هاست که اگر اگر ارتباط 2 سویه بین دستگاه های اجرایی که خدمات گیرنده اصلی از رسانه هستند با رسانه ارتقا یابد بسیاری از مشکلات اصحاب رسانه رفع می شود.

مدیر ایرنا خراسان جنوبی اظهار داشت: خبرنگاران که مشکلات جامعه را پیگیری می کنند امروز خود درگیر بسیاری از مشکلات از جمله بیمه، مسکن و حقوق هستند و اگر بخواهیم در بسیاری از بخش ها در کشور نتیجه گرفته و اطلاع رسانی ها موجب بهبود امور شود و اگر به دنبال هدایت صحیح افکار عمومی و جریان سازی خبری به شکل صحیح در جامعه هستیم مشکل معیشتی خبرنگار باید رفع شود.

وی گفت: حمایت حقوقی از اهالی رسانه باید مورد توجه قرار گیرد برای مثال وقتی رویدادی رخ می دهد خبرنگار یک روزنامه یا پایگاه خبری ممکن است نتواند به منبع دسترسی پیدا کند و رویداد را منتشر کند لذا با شکایت دستگاه مربوط روبرو می شود.

محمدحسنی افزود: این موضوع زیبنده نیست و باید با دستگاه ها در این خصوص مذاکره شود که به خبرنگار به دید تسهیل گر امور و نه مزاحم یا مانع نگاه شود و در صورت لزوم قانون تدوین شود.

** مالیات دامن رسانه ها و فرهنگ را گرفته استسردبیر روزنامه امروز خراسان جنوبی هم گفت: مالیات در خراسان جوبی دامن رسانه ها و فرهنگ را گرفته و همانطور که واحدهای تولیدی را تعطیل می کند، رسانه ها را هم با مشکل مواجه کرده است.

احمد حیدری افزود: قانون صراحت دارد که رسانه ها از پرداخت مالیات و ارزش افزوده معاف هستند که متاسفانه در این استان به بهانه های مختلف مالیات دریافت می شود.

وی گفت: مطبوعات، کتاب و کاغذ از پرداخت مالیات معاف هستند اما هم اکنون در استان از رسانه ارزش افزوده دریافت می شود.

** رسانه های خراسان جنوبی سپر حفاظتی هستندمدیرمسئول روزنامه زعفران هم در این جلسه گفت: رسانه های این استان در یکی از نقاط حساس و استراتژیک کشور فعالیت می کنند و سپر حفاظتی دروازه طلایی شرق کشور در برابر بیگانگان و دشمنان قسم خورده نظام و میهن هستند.

ابوالفضل زاهدی پور افزود: رسانه ها به عنوان نماینده مردم مطالبه گر هستند و همه با وحدت رویه در مسیر پیشرفت و دستیابی به توسعه خراسان جنوبی حرکت می کنند.

وی اظهار داشت: رسانه های استان باید حمایت شوند که متاسفانه فاصله رسانه های خراسان جنوبی از پایتخت زیاد بوده و از امکانات محروم هستند.

مدیرمسئول روزنامه زعفران بیان کرد: رسانه های استان وظیفه خود را به خوبی انجام می دهند و گاه و بیگاه و در هر زمان و هر شرایطی اقدام به پوشش جلسات مسئولان می کنند.

وی گفت: همه ساله مشکل خبرنگاران تکرار می شود اما کمتر به رفع مشکلات توجه می شود، مشکل معیشتی خبرنگار امنیت روانی او را مخدوش می کند و سطح درآمد خبرنگار در خراسان جنوبی پایین است که باید بهبود یابد.

زاهدی پور اظهار داشت: رسانه باید بازوی عملیاتی قوای سه گانه باشد و در شرایطی حرکت کنیم که سیاست های کلی نظام عملیاتی شود، فضای کشور را یک فضای آرام نگه داریم و به مردم امید و نشاط دهیم.

** قانون دسترسی آزاد به اطلاعات اجرا شودمدیر خبرگزاری فارس در خراسان جنوبی هم گفت: دستگاه های اجرایی از ارائه آمار شفاف به رسانه ها خودداری می کنند و با وجود تصویب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در مجلس شورای اسلامی بسیاری از دستگاه های استان این قانون را رعایت نمی کنند که باید ساز و کار نظارتی بر روند اجرای این قانون وجود داشته باشد.

سجاد جعفری افزود: در کمیت تعداد رسانه های استان مشکل وجود ندارد و بیشتر بحث کیفی و محتوای تولید شده در رسانه به دلیل اینکه گردش مالی در حوزه رسانه در بخش پرداخت حق الزحمه خبرنگار پایین بوده، مطرح است.

وی اظهار داشت: اخبار پوششی جنبه اطلاع رسانی داشته و اخبار تولیدی در قالب مصاحبه و گزارش است ولی در خراسان جنوبی تعداد اخبار پوششی رسانه ها در مقایسه با اخبار تولیدی وزنه سنگین تری دارد که نشان از کمرنگ بودن جریان سازی خبری در استان است.

مدیر خبرگزاری فارس خراسان جنوبی گفت: تولی گری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در بخش رسانه باید کامل و در همه بخش ها باشد.

وی افزود: رفع مشکل معیشتی خبرنگاران نیاز به ورود مجلس شورای اسلامی دارد و اگر طرحی جامع از طرف محمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ارائه شود، اقدامی مناسب است.


کلید واژه ها: خراسان جنوبی - خبرنگاران - خبرنگار - استان - خراسان - مطبوعات - مجلس شورای اسلامی - رسانه - خبرگزاری - اسلامی - خبرگزاری ها - مردم - نماینده ولی فقیه - جمهوری اسلامی - مدیران - هایی - مسکن - مدیریت - مشکل - خانه مطبوعات - روز خبرنگار - دیدار - اصحاب - ایرنا - شورای - تصمیم گیری - امام جمعه - آستان قدس - زمین - چهارشنبه

آخرین اخبار سرویس:
باید پیگیر آب پایدار برای زاینده رود بود

وضعیت برزخی شوراها

روحانی: دیداری با ترامپ نخواهم داشت

دیدار روحانی با رییس جمهور کوبا در نیویورک

مخالفت قطعی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس درباره تصویب یکی از لوایح FATF

با تروریسم خوب و بد در منطق بی بی سی، من و تو و ایران اینترنشنال مواجه هستیم

رسالت حرفه ای یا نگاه سیاسی

قلب ایران در خوزستان تپید

آیین بزرگداشت شهدای ترور در دزفول برگزار شد

بخشداران با رویکرد تعامل به مردم خدمت کنند

بخشداران با رویکرد تعامل به مردم خدمت کنند

هفته دفاع مقدس فرصتی برای بیان افتخارآفرینی های رزمندگان است

برگزاری کارگاه «سبک زندگی سالم» ویژه خواهران طلبه لرستانی

زندگی شهید رکن آبادی امشب روی آنتن

همدردی دانمارکی ها با حمله تروریستی اهواز

محور های سخنرانی ترامپ در سازمان ملل

ترور کور اهواز ناشی از حماقت تروریست ها بود/ مسئولین بر هوشیاری خود بیفزایند

سنگسار رسول لندی در محضر عام

تولد 43 سالگی اورژانس کشور! + فیلم

آیین بزرگداشت شهدای ترور در دزفول برگزار شد

بخشداران با رویکرد تعامل به مردم خدمت کنند

رییس قوه قضاییه: تخریب دستگاه قضایی خیانت به انقلاب است

سردار سلامی از مجروحان حادثه تروریستی اهواز عیادت کرد +عکس

در حادثه تروریستی اهواز سهل انگاری صورت گرفته است/ خوزستان آرامتر از گذشته خواهد شد

تهدید سایبری از موضوعات مهم کشور است

منطقه 18 تهران میزبان چهارمین سوگواره تعزیه دانش آموزی است

ایران علاقه مند به گسترش روابط خود با نهادهای پولی جهان است/ تاکید بر ضرورت حمایت نهادهای مالی بین المللی از تهران در برابر تحریم های غیرقانونی آمریکا

تهران 1402 شهری بهتر خواهد بود

روحانی با رییس جمهوری کوبا دیدار کرد

نگاهی به تحولات منتهی به عاشورا از دریچه علوم اجتماعی

نخستین سالگرد رحلت آیت الله راستی کاشانی برگزار می شود

بزرگترین خطر تهدیدکننده دین از دیدگاه محسن آرمین

بزرگترین خطر تهدیدکننده دین از دیدگاه محسن آرمین

کتاب زندگی شهید حججی منتشر شد

روحانی: دیداری با ترامپ نخواهم داشت

تکذیب خبر گردانندگی سایت های شرط بندی در زندان ها

گزارش تصویری از مراسم THe BEST در سال 2016

مشکلات جنسی و بارداری بر اثر ازدواج دیرهنگام

علمای یمن عربستان و امارات را مسئول حمله تروریستی اهواز دانستند

غزل شماره 180 حافظ: ای پسته تو خنده زده بر حدیث قند

غزل شماره 179 حافظ: رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند

پلیس راه و وزارت نفت؛ مقصران حادثه تصادف تانکر

نوه امام خمینی ایران را ترک کرد

واکنش ها نسبت به پاسخ جنجالی وزیر بهداشت به یک پیرمرد + فیلم

جانشین فرمانده کل سپاه از مجروحان حادثه تروریستی اهواز عیادت کرد+عکس

منطقه 18 تهران میزبان چهارمین سوگواره تعزیه دانش آموزی است

تهدید سایبری از موضوعات مهم کشور است

روحانی با رییس جمهوری کوبا دیدار کرد

تهدید سایبری موضوعات مهم کشور است

ناکامی مجلس در عفو عمومی

رییس جمهور روحانی: ایران علاقه مند به گسترش روابط خود با نهادهای پولی جهان بویژه صندوق بین المللی پول است/ مسوولیت اصلی صندوق، حمایت از اعضایش در برابر تحریم های بانکی و پولی است

دفاع تمام قد حمید فرخ نژاد از وزیر بهداشت در برابر انتقادات/ عکس

ایران علاقه مند به گسترش روابط خود با نهادهای پولی جهان بویژه صندوق بین المللی پول است

روحانی: دولتمردان بزرگ به جای دیوار، پل می سازند

ایران یکی از موضاعات مجمع عمومی سازمان ملل

واکنش رییس قوه قضاییه به سخنان اخیر احمدی نژاد: می خواهند با فضاسازی دوستان خود را برهانند

انتشار رندرهای رسمی از هواوی میت 20 پرو در سه رنگ

غزل شماره 178 حافظ: هر که شد محرم دل در حرم یار بماند

دولتمردان بزرگ بجای «دیوار»، «پل» می سازند/ درمان نژادپرستی و بیگانه هراسی را در مدارا و مردم سالاری جستجو کنیم

ایران یکی از موضاعات مجمع عمومی سازمان ملل

خلیج فارس باید برای تجارت آبراهی همه کشورها امن باشد

جزییات تازه ای از حادثه تروریستی اهواز / تروریست ها چه ساعتی و چگونه عملیات خود را آغاز کردند؟

ماجرای پاسخ روحانی به ادعای مدیران ارشد رسانه ای آمریکا

همسفران رییس جمهور

پیکر 2 شهید حادثه تروریستی به خاک سپرده شد

دشمن در برنامه ریزی های خود موفق نیست

راه اندازی کاروان فرهنگی روایتگری دفاع مقدس در شاهرود

کشتار مردم اهواز بیانگر شکست استکبار جهانی است

ویژه برنامه «نقطه رهایی» در تهران برگزار می شود

دشمن در برنامه ریزی های خود موفق نیست

کشتار مردم اهواز بیانگر شکست استکبار جهانی است

دشمن اقتدار ملت سرافراز ایران را بر نمی تابد

خون شهدای حادثه تروریستی اهواز سبب عزت ایران می شود

همدردی دانمارکی ها با خانواده شهدا و مجروحان حمله تروریستی اهواز +تصاویر

مدیرعامل جدید توانیر معرفی شد

روحانی: دیداری با ترامپ نخواهم داشت/ امیدی به تغییر رفتار ترامپ نداریم

خون شهدای حادثه تروریستی اهواز سبب عزت ایران می شود

برپایی غرفه انرژی هسته ای برای نخستین بار در نمایشگاه هفته دفاع مقدس قم

گام جدید حوزه در مسیر تحول اجتهادی با ایجاد درس جدید «الفائق فی الاصول»

سه قوه رسیدگی به حادثه تروریستی اهواز را در اولویت کار خود قرار دهند

روحانی: دولتمردان بزرگ به جای دیوار، پل می سازند

عظمت عملیات کربلای 5 سکوت مجامع بین الملی را شکست

محروم کردن ایران از فروش نفت خطرناک خواهد بود

حکم پوشیدن کفش و روسری رنگی از سوی بانوان

استخدام دو نفر کاردان مکانیک آقا جهت شرکت معتبر

مخالفت وزیر راه با توصیه روحانی

توصیه جهانگیری درباره بودجه سال 98

تعامل فقه و خدمت و شهادت در زندگی ده طلبه شهید

استراتژی روحانی در نیویورک چیست؟

ماندلا از دوستان نزدیک و وفادار ایران بود

خون شهدای حادثه تروریستی اهواز سبب عزت ایران می شود

دشمن اقتدار ملت سرافراز ایران را بر نمی تابد

دیدار رییس صندوق بین المللی پول با روحانی (عکس)

ارتباط موسیقی با تعزیه

در حادثه تروریستی اهواز سهل انگاری صورت گرفته است

در حادثه تروریستی اهواز سهل انگاری صورت گرفته است

واکنش محمود دولت آبادی به حمله تروریستی اهواز

در حادثه تروریستی اهواز سهل انگاری صورت گرفته است

سکوت در برابر مزدوران آمریکا کنار گذاشته شود

اعدام سران مفاسد اقتصادی در میدان آزادی/واکنش پیرمرد بجستانی به سخنان وزیر بهداشت/کنایه روحانی به اظهارات مقام آمریکایی درمورد حادثه تروریستی اهواز

نمایندگان مردم از 2 جایگاه دور یک میز

نمایندگان مردم از 2 جایگاه دور یک میز