مطالب مرتبط:
نمایندگان مردم از 2 جایگاه دور یک میز
مردم به شایعات توجه نکنند/ تمام جایگاه های عرضه سوخت منطقه ساری فعال است
گزارشی از دیدار با ولی نعمتان ایران اسلامی دیدار نمایندگان رسانه های انقلابی در روز خبرنگار با محرومین/ گوشی که برای دردهای مردم فرصت شنیدن داشت!
نمایندگان مجلس: به خاطر مشکلات معیشتی مردم پای سؤال از رییس جمهور ایستاده ایم
حاجی دلیگانی در تشریح جزییات نشست غیرعلنی امروز مجلس مطرح کرد: تاکید نمایندگان بر ایجاد تحرک در دولت و پاسخگو کردن آن به مردم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 19:502018-08-14سياسي

نمایندگان مردم از 2 جایگاه دور یک میز


ایرنا - نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در حالی پای درد دل اصحاب رسانه نشستند که یک نماینده استان به جمع حاضر گفت: ما شما را همکار خود می دانیم چون هر دو پیگیر کار مردم هستیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا روز چهارشنبه 17 مرداد همزمان با روز خبرنگار بود که اهالی رسانه استان به رسم هر سال به دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند رفتند و نمایندگان مطبوعات، خبرنگاران و پایگاه های خبری در آن نشست، صریح و بی واسطه از دغدغه های کاری، صنفی و معیشتی خود گفتند.

پیرو این نشست مقرر شد مطالبات خبرنگاران از سطوح مختلف مدیریتی و تصمیم گیری در استان پیگیری شود و کمتر از یک هفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به همراه جمعی از مدیران و اصحاب رسانه استان امروز (سه شنبه) با اعضای مجمع نمایندگان استان دیدار و در فضای صمیمی گفت و گو کردند.

پیگیری که قرار است تا حصول نتیجه ادامه یابد.

** کار زیربنایی در حوزه مطبوعات خراسان جنوبی نشده استمدیر پایگاه خبری تحلیلی خبر و هنر خراسان جنوبی در این نشست گفت: وضعیت اهالی مطبوعات استان مناسب نیست و کار زیربنایی در حوزه مطبوعات خراسان جنوبی انجام نشده است.

ابوالفضل حسن پور افزود: در پایگاه های خبری، رسانه های برخط و خبرگزاری ها خط مقدم خبر خراسان جنوبی هستیم.

وی اظهار داشت: در این حوزه بیشتر افراد صدای یک جریان سیاسی هستند و روزنامه ها هم برای اینکه رپرتاژ آگهی آنها از اداره های مختلف قطع نشود، هرچه گفته شود می نویسند.

وی گفت: اخبار استان را بدون هیچ چشمداشتی پوشش می دهیم و دغدغه همه رسانه ها توسعه استان است با این وجود در حوزه مسکن همه خبرنگاران با مشکل مواجه اند و در دوره ای زمین واگذار شد که به درستی مدیریت و توزیع نشد.

مدیر پایگاه خبر و هنر افزود: وام هایی که به خبرنگاران تعلق می گیرد درصد سود آن بالاست و با یک کارخانه صنعتی این قشر را مقایسه می کنند.

وی اظهار داشت: مسکن هایی که آستان قدس رضوی ایجاد می کند می تواند مشکل مسکن خبرنگاران را رفع کند و از واحدهای در حال آماده سازی با قیمت معقول به خبرنگاران واگذار شود.

حسن پور گفت: خانه مطبوعات استان زمین خود را دارد اما پول ساخت آن را نداریم و با تبعیض هایی هم روبرو هستیم چون رسانه ها در ذهن مدیران خط بندی شده اند.

وی افزود: درخواست داریم نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به شکل عملیاتی مشکل خبرنگاران را پیگیری کنند.

** چالش اصلی در حوزه مطبوعات و پایگاه های خبری استرییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: خبرگزاری ها به دلیل اتکا به بودجه های دولتی وظایف معمول و ذاتی خود را انجام می دهند و اگرچه آنها هم با چالش هایی مواجه اند اما در خراسان جنوبی چالش اصلی در حوزه مطبوعات و پایگاه های خبری است.

رسول محمدحسنی اظهار داشت: مسائل این حوزه باید تفکیک شود و پیگیری آنها توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و برگزاری چنین نشست هایی اقدامی مفید است که می تواند منجر به ارائه طرح و لایحه شود.

وی گفت: بعضی از مسائل داخلی است که به قانون ربطی ندارد و صرفا نیازمند اصلاح رویه هاست که اگر اگر ارتباط 2 سویه بین دستگاه های اجرایی که خدمات گیرنده اصلی از رسانه هستند با رسانه ارتقا یابد بسیاری از مشکلات اصحاب رسانه رفع می شود.

مدیر ایرنا خراسان جنوبی اظهار داشت: خبرنگاران که مشکلات جامعه را پیگیری می کنند امروز خود درگیر بسیاری از مشکلات از جمله بیمه، مسکن و حقوق هستند و اگر بخواهیم در بسیاری از بخش ها در کشور نتیجه گرفته و اطلاع رسانی ها موجب بهبود امور شود و اگر به دنبال هدایت صحیح افکار عمومی و جریان سازی خبری به شکل صحیح در جامعه هستیم مشکل معیشتی خبرنگار باید رفع شود.

وی گفت: حمایت حقوقی از اهالی رسانه باید مورد توجه قرار گیرد برای مثال وقتی رویدادی رخ می دهد خبرنگار یک روزنامه یا پایگاه خبری ممکن است نتواند به منبع دسترسی پیدا کند و رویداد را منتشر کند لذا با شکایت دستگاه مربوط روبرو می شود.

محمدحسنی افزود: این موضوع زیبنده نیست و باید با دستگاه ها در این خصوص مذاکره شود که به خبرنگار به دید تسهیل گر امور و نه مزاحم یا مانع نگاه شود و در صورت لزوم قانون تدوین شود.

** مالیات دامن رسانه ها و فرهنگ را گرفته استسردبیر روزنامه امروز خراسان جنوبی هم گفت: مالیات در خراسان جوبی دامن رسانه ها و فرهنگ را گرفته و همانطور که واحدهای تولیدی را تعطیل می کند، رسانه ها را هم با مشکل مواجه کرده است.

احمد حیدری افزود: قانون صراحت دارد که رسانه ها از پرداخت مالیات و ارزش افزوده معاف هستند که متاسفانه در این استان به بهانه های مختلف مالیات دریافت می شود.

وی گفت: مطبوعات، کتاب و کاغذ از پرداخت مالیات معاف هستند اما هم اکنون در استان از رسانه ارزش افزوده دریافت می شود.

** رسانه های خراسان جنوبی سپر حفاظتی هستندمدیرمسئول روزنامه زعفران هم در این جلسه گفت: رسانه های این استان در یکی از نقاط حساس و استراتژیک کشور فعالیت می کنند و سپر حفاظتی دروازه طلایی شرق کشور در برابر بیگانگان و دشمنان قسم خورده نظام و میهن هستند.

ابوالفضل زاهدی پور افزود: رسانه ها به عنوان نماینده مردم مطالبه گر هستند و همه با وحدت رویه در مسیر پیشرفت و دستیابی به توسعه خراسان جنوبی حرکت می کنند.

وی اظهار داشت: رسانه های استان باید حمایت شوند که متاسفانه فاصله رسانه های خراسان جنوبی از پایتخت زیاد بوده و از امکانات محروم هستند.

مدیرمسئول روزنامه زعفران بیان کرد: رسانه های استان وظیفه خود را به خوبی انجام می دهند و گاه و بیگاه و در هر زمان و هر شرایطی اقدام به پوشش جلسات مسئولان می کنند.

وی گفت: همه ساله مشکل خبرنگاران تکرار می شود اما کمتر به رفع مشکلات توجه می شود، مشکل معیشتی خبرنگار امنیت روانی او را مخدوش می کند و سطح درآمد خبرنگار در خراسان جنوبی پایین است که باید بهبود یابد.

زاهدی پور اظهار داشت: رسانه باید بازوی عملیاتی قوای سه گانه باشد و در شرایطی حرکت کنیم که سیاست های کلی نظام عملیاتی شود، فضای کشور را یک فضای آرام نگه داریم و به مردم امید و نشاط دهیم.

** قانون دسترسی آزاد به اطلاعات اجرا شودمدیر خبرگزاری فارس در خراسان جنوبی هم گفت: دستگاه های اجرایی از ارائه آمار شفاف به رسانه ها خودداری می کنند و با وجود تصویب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در مجلس شورای اسلامی بسیاری از دستگاه های استان این قانون را رعایت نمی کنند که باید ساز و کار نظارتی بر روند اجرای این قانون وجود داشته باشد.

سجاد جعفری افزود: در کمیت تعداد رسانه های استان مشکل وجود ندارد و بیشتر بحث کیفی و محتوای تولید شده در رسانه به دلیل اینکه گردش مالی در حوزه رسانه در بخش پرداخت حق الزحمه خبرنگار پایین بوده، مطرح است.

وی اظهار داشت: اخبار پوششی جنبه اطلاع رسانی داشته و اخبار تولیدی در قالب مصاحبه و گزارش است ولی در خراسان جنوبی تعداد اخبار پوششی رسانه ها در مقایسه با اخبار تولیدی وزنه سنگین تری دارد که نشان از کمرنگ بودن جریان سازی خبری در استان است.

مدیر خبرگزاری فارس خراسان جنوبی گفت: تولی گری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در بخش رسانه باید کامل و در همه بخش ها باشد.

وی افزود: رفع مشکل معیشتی خبرنگاران نیاز به ورود مجلس شورای اسلامی دارد و اگر طرحی جامع از طرف محمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ارائه شود، اقدامی مناسب است.


کلید واژه ها: خراسان جنوبی - خبرنگاران - خبرنگار - استان - خراسان - مطبوعات - مجلس شورای اسلامی - رسانه - خبرگزاری - اسلامی - خبرگزاری ها - مردم - نماینده ولی فقیه - جمهوری اسلامی - مدیران - هایی - مسکن - مدیریت - مشکل - خانه مطبوعات - روز خبرنگار - دیدار - اصحاب - ایرنا - شورای - تصمیم گیری - امام جمعه - آستان قدس - زمین - چهارشنبه

آخرین اخبار سرویس:
هیچ قدرتی نمی تواند در مقابل روحیه ی شهادت طلبی مردم ایران قد علم کند

آیت الله علماء در خطبه های نماز جمعه: هیچ قدرتی نمی تواند در مقابل روحیه ی شهادت طلبی مردم ایران قد علم کند

همایش خادمان شهدای خراسان رضوی برگزار شد

وحدت حوزه و دانشگاه، پشت دشمنان انقلاب را شکسته است

محور سخنان ائمه جمعه ابرکوه، بهاباد و مهریز

فشار اقتصادی تنها حربه دشمن علیه ملت ایران است

مشکل آب استان اصفهان باید به دست دولت حل شود

امام جمعه یزد، تسریع در معرفی استاندار جدید را خواستار شد

ظریف: سیاست خارجی حوزه درگیری جناحی نیست/ به آینده امیدوار باشیم

اولویت نخست تهران و کلانشهرها رفع بدمسکنی است/ سامانه کمیسیون ماده5 نظام مند می شود

امام جمعه دماوند: نقشه راه دشمن فشار اقتصادی و روانی است

قدرت دفاعی و امنیت ملی ایران قابل مذاکره نیست

محورهای خطبه های نمازجمعه شهرهای استان بوشهر

امام جمعه خلخال: مسوولان به کارخانه نئوپان بی توجه هستند

توانمندی های جمهوری اسلامی قابل معامله نیست

رواج جنگ روانی در جامعه ترفند دشمن است

وحدت حوزه و دانشگاه موجب پیشرفت جامعه است

جمهوری اسلامی ایران توان مقابله با دشمنان را دارد

امام جمعه یزد، تسریع در معرفی استاندار جدید را خواستار شد

امروز لیبرال دموکراسی به پایان رسیده است

ملت ایران تسلیم خواسته های آمریکا نخواهد شد

ضرورت وحدت مسلمانان در حل مسئله یمن

فشار اقتصادی تنها حربه دشمن علیه ملت ایران است

درخواست ما از دولت انتخاب سریعتر استاندار فارس است

وحدت حوزه و دانشگاه، پشت دشمنان انقلاب را شکسته است

محور سخنان ائمه جمعه ابرکوه، بهاباد و مهریز

غربی ها حقوق بشر را لااقل برای مردم خودشان رعایت کنند

دانشگاه از حوزه نظر به سمت عمل حرکت کند

سیاست آمریکا در قبال ایران اسلامی محکوم به شکست است

روحیه حماسی و انقلابی ملت ایران؛ خنثی کننده نقشه های دشمنان

مرزبانی از کشور با کنترل فضای مجازی/ استمرار انقلاب در گرو وحدت حوزه و دانشگاه است

فستیوال 3ماهه کسب و کار راه اندازی شد

جناب آقای شریعتمداری الوعده، وفا!

پاسخ واعظی به کنایه رییسی: انتخابات تمام شد، از الان نمی‎توانیم سرگرم مسائل انتخابات 98 و 1400 شویم

چه کسی دستور فیلترینگ تلگرام را داد؟

تصاویر/ جشنواره دانش پژوهش نیروهای مسلح استان خراسان جنوبی

گرفتار شدن یک گرگ در یک واحد دامداری

فرود اضطراری پرواز نروژ درفرودگاه شیراز

خطبه های نماز جمعه تهران

تندباد شدید در اشنویه خسارت به بار آورد

بانک پاسارگاد برای یازدهمین سال متوالی از نفرات برتر کنکور تقدیر کرد

وقتی قانون رتبه بندی را نداریم چگونه اعتبار مورد نیاز را بگوییم

ابوالفضل سروش: دولت، اصلاح طلبان را مقابل مردم قرار داد

شهید تندگویان را وزرا الگوی خود قرار دهند

صنعت موشکی ایران قدرت دفاعی و بازدارنده است

مردم سیستان و بلوچستان از گروهک های تروریستی منزجر و بیزارند

سیاست آمریکا در قبال ایران اسلامی محکوم به شکست است

امروز آمریکا از هر زمان دیگری ضعیف‎ترشده است

گرامیداشت یاد و خاطره 23 شهید فرهنگی شهرستان ارومیه

تکذیب ادعای باقری درمنی مبنی بر عدم استفاده از چک برای بابک زنجانی و تاریخ ممنوع المعاملگی/ کشف دسته چک های متعدد سفید و امضا شده در محل کار کلاهبردار بزرگ

دانشگاه از حوزه نظر به سمت عمل حرکت کند

غربی ها حقوق بشر را لااقل برای مردم خودشان رعایت کنند

امام جمعه رشت:به بیمارستان های دولتی گیلان رسیدگی کنید

محور سخنان ائمه جمعه ابرکوه، بهاباد و مهریز

وحدت حوزه و دانشگاه، پشت دشمنان انقلاب را شکسته است

همایش خادمان شهدای خراسان رضوی برگزار شد

فشار اقتصادی تنها حربه دشمن علیه ملت ایران است

امروز لیبرال دموکراسی به پایان رسیده است

امام جمعه یزد، تسریع در معرفی استاندار جدید را خواستار شد

مشکل آب استان اصفهان باید به دست دولت حل شود

جمهوری اسلامی ایران توان مقابله با دشمنان را دارد

وحدت حوزه و دانشگاه موجب پیشرفت جامعه است

بیشترین پرونده قضایی کنگان مربوط به حوزه صنعت است

رواج جنگ روانی در جامعه ترفند دشمن است

پیشرفت کشور بدون وحدت حوزه و دانشگاه میسر نیست

توانمندی های جمهوری اسلامی قابل معامله نیست

برخی ها منافع ملی را بر اساس منافع جناحی خود تعریف می کنند/ منافع ملی فقط اقتدار نظامی نیست

جمهوری اسلامی، الگوی توانمندی سیاسی و نظامی منطقه

آب و برق در بودجه 98 رایگان می شود؟

وزیر نفت به توییتر پیوست

ماکرون رفتنی است؟+ کاریکاتور

سرنوشت همه استیضاح های مجلس دهم+ اینفوگرافی

برکناری دبیرکل هلال احمر تصمیم یک شبه نبود

پاسخ واعظی به کنایه رییسی: انتخابات تمام شد، از الان نمی‎توانیم سرگرم مسائل انتخابات 98 و 1400 شویم

خرم: تحریم ها هزار میلیارد دلار خسارت داشته؛ دلواپسان مسئولیت یک دلارش را می پذیرند؟

چه کسی دستور فیلترینگ تلگرام را داد؟

چه کسانی در لیست انتخاباتی موتلفه برای مجلس قرار می گیرند؟

نظر دارالفتوای مصر درباره تبریک مناسبت ها به غیرمسلمانان

باید تصویری واقع بینانه از تحولات فرهنگی مخاطبان داشته باشیم

مرزبانی از کشور در مقابل فضای مجازی ضروری است

چه کسانی در لیست انتخاباتی موتلفه برای مجلس قرار می گیرند؟

تصاویر/ یادواره شهدای خلبان استان همدان

رهبری را پاسخگوی کارهای زمین مانده سه قوه ندانیم/ نگذاریم کسانی از مسئولیت ها آویزان شوند وانقلاب را فدای خود کنند

نماز جمعه تهران

جسد بی جان جوان آواجیقی در زیر بهمن پیدا شد

دستور کار هفته آینده مجلس

راهی غیر از انتخابات آزاد وجود ندارد

استخدام بازاریاب جهت شرکت داروگستر باریج اسانس در رشت

جمهوری اسلامی ایران توان مقابله با دشمنان را دارد

بیشترین پرونده قضایی کنگان مربوط به حوزه صنعت است

وحدت حوزه و دانشگاه موجب پیشرفت جامعه است

ضرغامی هم نگران دریافتی ماهیانه اش شد!/ حقوق کارگران کمتر از کسر حقوق آقا عزت

جناب آقای شریعتمداری الوعده، وفا!

وحدت مهمترین عامل توانمندی و اقتدار امت اسلامی

افتتاح نمایشگاه میراث باستان شناسی تهران

باید بر سر ماهیت منافع ملی به توافق برسیم

رحیم پور : نمازجمعه جای تکرار مکررات نیست

مرگ پژوهش با نگارش رساله های پولی رقم می خورد

نماز جمعه تهران

باید به درد مردم برسیم/ میزهای خدمت در ادارات برای دست به سر کردن نباشد

نمایندگان مردم از 2 جایگاه دور یک میز

نمایندگان مردم از 2 جایگاه دور یک میز