مطالب مرتبط:
رنو: همچنان بر سر عهد خود هستیم؛ داخلی ها سنگ اندازی می کنند
مرکز آموزش سنگ شرق کشور در فردوس راه اندازی می شود
رنو: همچنان بر سر عهد خود هستیم؛ داخلی ها سنگ اندازی می کنند
رنو : همچنان بر سر عهد خود هستیم/ داخلی ها سنگ اندازی می کنند
مرکز آموزش سنگ شرق کشور در فردوس راه اندازی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 19:422018-08-14اقتصادي

سنگ اندازی از نوع دولتی


درحالی که قرار بود اجرای بسته سیاست ارزی جدید دولت حال بخش تولید را خوب کند اما آنچه برداشت ها از این سیاست بوده و توسط نهادهای دولتی به اجرا درآمده، - بیشتر از اینکه به بخش تولیدی کشور کمک کند، موجب شده تا دست اندازهای جدیدی در بخش تولید ایجاد شود.

یکی از نخستین تبعات و نوع برداشت ها از بسته جدید ارزی موجب شده تا در دو روز گذشته ثبت سفارش کنندگانی که با ارز 4200 تومانی اقدام به خرید مواد اولیه تولید کرده اند برای ترخیص کالای خود مجبور به پرداخت عوارض گمرکی با ارز سامانه نیما شده اند که تقریبا دو برابر عوارض قبل را باید پرداخت کنند.

تصمیمی که موجب شده تا وارد کنندگان مواد اولیه به جای ترخیص کالای خود عطای آن را به لقایش بخشیده و از خیر ترخیص کالای خود بگذرند.

نخستین واکنش به این تصمیم از سوی قطعه سازان انجام شده و این گروه به عنوان یکی از درگیران این تصمیم جدید با عدم ترخیص مواد اولیه خود، اعلام کرده اند که تا زمانی که پاسخ مشخصی دریافت نکنند کالاهای خود را ترخیص نخواهند کرد.

در همین رابطه حتی رفیعی یکی از قطعه سازان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به روال جدید گمرک توضیح می دهد: از روز گذشته گمرک جمهوری اسلامی از قطعه سازانی که با ارز 4200تومانی اقدام به واردات مواد اولیه کرده بودند، عوارض بر مبنای ارز تعریف شده در سامانه نیما یعنی 8500تومانی موجب افزایش چندین برابری هزینه واردات مواد اولیه شده است.

این قطعه ساز ادامه می دهد: این روال باعث افزایش قیمت تولید می شود که نتیجه آن علاوه بر افزایش مجدد قیمت ها، کاهش تولید قطعه سازان می شود.

این شرایط در حالی است که طی ماه اخیر بارها خبر تولید ناقص خودروهای تولیدی داخلی موجب آشفتگی بازار و پیش بینی ها برای افزایش قیمت خودروهای داخلی شود.

حال آنکه این تصمیم گمرک برای ترخیص کالاهایی که پیش از این و با ارز دولتی ثبت سفارش شده اند، می تواند به یکباره شوک قیمتی شدیدی را به بازار خودرو وارد کند.

در حالی که حداقل باید این تصمیم جدید عطف بماسبق می شد و حداقل کسانی که با ارز دولتی اقدام به واردات کرده بودند عملیات ترخیص کالای خود را نیز با همان روال قبلی انجام دهند و تغییر در عوارض گمرکی برای ثبت سفارش هایی باشد که با ارز سامانه نیما اقدام به ثبت سفارش کرده اند.

زمانی این موضوع نگران کننده تر می شود که نیم نگاهی هم به آمارهای مختلف اعلامی در مورد خودروهای دپو شده در انبارها داشته باشیم؛ طبق گفته برخی فعالان بازار در حال حاضر بیش از پنجاه هزار دستگاه خودرو با شرایط نقص قطعه در انبارهای خودروسازان محکوم به خاک خوری هستند تا قطعه مورد نظر تامین شود.

در همین حال هم قطعه سازان به دلیل کاهش تولیدی که پیش از این در خطوط تولیدی خود اعمال کرده بودند با ظرفیت کمتری در حال تولید هستند و اگر این روال کاهشی را به شرایط جدید که منجر به توقف تولید یا کاهش تولید قطعه سازان و خودروسازان می شود، اضافه کنیم باید منتظر شوک قیمتی شدیدی در بازار خودرو باشیم .

نمی توانیم پول اضافه بدهیم البته شاپور سامعی نایب رییس انجمن سازندگان قطعات خودرو روال جدید گمرک را تقریبا از زمان اجرای بسته جدید سیاست ارزی دولت می داند و کمی بیشتر این موضوع را شرح می دهد و با اشاره به اینکه از یک هفته گذشته تاکنون هیچ قطعه خودرویی از گمرکات کشور ترخیص نشده است ، می گوید: در حال حاضر قطعه سازان نه می خواهند و نه از منظر مالی می توانند ما به التفاوت را پرداخت کنند چراکه هنوز پرداختی خودروسازان به قطعه سازان با ارز 3800 تومانی صورت می گیرد.

درحال حاضر از زمان اعلام دلار 9 هزار تومانی، نه تنها هیچ یک از قطعه سازان موفق به دریافت آن نشده اند، حتی گفته شده است باید به میزان آنچه با دلار 4200 تومانی خریداری شده است، ما به التفاوت پرداخت شود.

اکنون قطعه سازان باید بابت ماندن قطعات در گمرکات و برای ترخیص آنچه با ارز 4200 تومانی خریداری شده است، به سازمان حمایت مراجعه کنند.

این در حالی است که هنوز هیچ آیین نامه ای و میزان نرخ پرداختی ما به التفاوت اعلام نشده است.

او تصریح می کند: هنوز در این باره سازمان حمایت دستور کاری را ارایه نکرده، این در حالی است که با گذشت هر روز، نرخ ارز افزایش می یابد و متغیر است.

عرضه دلار برای قطعه سازان حتی در بازار ثانویه هم محقق نشده است و نرخ را نشان نمی دهد.

حال اگر فرض را به بهترین شرایط بگذاریم، در حال حاضر قطعه ساز و خودروساز آنچه وارد کرده و اکنون در راه است را باید با ما به التفاوت ترخیص را با ارز 9 هزارتومانی بپردازند.

سامعی تاکید می کند: یکی از مهم ترین مشکلات دراین میان مشکل نقدینگی است که طلب های قطعه سازان 120 روزه است و نیاز به نقدینگی دوبرابری دارد.

در همین شرایط از یکی از بانک ها وام خواستیم که در نهایت با اعلام میزان سپرده گذاری و سود پرداختی مشخص شد که قطعه سازان باید بیش از 25 درصد بهره پرداخت کنند.

حال این پرسش مطرح است که آیا همه قطعه سازان توان دریافت اینچنین وام هایی را دارند؟جالب اینجاست که آنچه خودرو در انبارها مانده، با قیمت های قبلی پیش فروش شده است.

حتی پراید هم با دلار فعلی حداقل یک و نیم برابر می شود.

نایب رییس انجمن سازندگان قطعات خودرو ادامه می دهد: طی سال های اخیر مشکلات زیادی را شاهد بوده ایم و در هیچ شرایطی عطف بما سبق نشده بود، اما از منظر شرعی نیز نمی توان بازگشت به عقب داشت.

پرداخت ما به التفاوت جهت ترخیص قطعات خودرو شرعا مشکل دارد، وقتی گشایش ها برای قطعه سازان با ارز 4200 تومانی صورت گرفت، دیگر پرداخت ما به التفاوت چه موضوعی است؟ چرا که شرعا محصول برای ما است .

سامعی همچنین تاکید می کند: چگونه است که هنگام قیمت گذاری خودرو، خودروساز می تواند قیمت خودرو را افزایش دهد، اما هنوز پرداختی به قطعه سازان با ارز 3800 تومانی صورت می گیرد.

با وضعیت پیش آمده، حتما امریکا هم می دانسته است که تشنج وارد شده به این صنعت چقدر زیاد است و به همین دلیل تحریم ها را از صنعت خودروسازی آغاز کرده است چرا که از همان روز اول اجرای دور جدید تحریم ها، در همه ادارات همچون گمرک، دارایی و غیره انگار زودتر کار را شروع کرده اند.

اکنون نه نقدینگی داریم و نه امکانات، پس این راه به انتها رسیده است.

معادله چند مجهولی قطعه سازان محمد شهپری یکی دیگر از اعضای انجمن قطعه سازان نیز در واکنش به این تصمیم گمرک می گوید: معادله مشکلات قطعه سازان الان صدمجهولی شده و چالش قیمت جدید ارز نیز به آن اضافه شده است.

ایران خودرو و سایپا خودروهای خود را تا سال آینده پیش فروش کرده اند و این در حالی است که با وجود افزایش قیمت ارز، امکان افزایش قیمت خودرو وجود ندارد.

ما تمام نقدینگی خود را از فروردین ماه در اختیار بانک مرکزی قرار دادیم تا بتوانیم ارز 4200 دریافت کنیم ولی به یکباره شرایط عوض شد و اکنون حتی ارز 9000 تومانی هم نمی توانیم تهیه کنیم.

اگر می دانستیم چه اتفاقی قرار است، بیفتد همان زمان از بازار آزاد دلار تهیه می کردیم که قیمت آن پنج هزار تومان بود و سود بیشتری برای ما داشت.

او ادامه می دهد: فولاد مبارکه و مس باهنر که تامین کننده مواد اولیه قطعه سازان هستند از سال 96 تاکنون قیمت ها را چند برابر افزایش داده اند که این موضوع باعث شده قاچاق بسیار افزایش یابد و عده ای ضایعات مس را به کشورهای همسایه قاچاق کرده و دلار آزاد دریافت می کنند.

از سوی دیگر باتوجه به افزایش قیمت ارز و مواد اولیه، حتی اگر قیمت خودرو آزاد شود آیا مردم قدرت خرید پراید 50 میلیونی یا پژو 70 میلیونی را دارند؟ از سوی دیگر بانک ها نیز بر خلاف مصوبه شورای پول و اعتبار عمل می کنند و اگر بتوانیم سند ملکی با ارزش به بانک ارایه دهیم بعد از کسرتمام هزینه ها با نوعی فرمول خاص وام با بهره 25 درصدی به تولیدکننده اعطا می کنند و سوال اینجاست که کدام تولید کننده امروز در کشور 30 درصد سود می کند که بتواند 25 درصد آن را بهره بدهد؟ قهقرای خدمات پس از فروش روال جدید گمرکی در حالی در یک هفته گذشته به اجرا درآمده که قطعه سازان به عنوان یکی از نخستین حلقه زنجیره های تولید خودرو طی ماه های گذشته بارها از شرایط موجود تولید کشور گلایه کرده بودند و در عین حال بسته بودن سامانه ثبت سفارش برای واردات خودرو و بعد از آن ممنوعیت واردات موجب شده تا تبعات تصمیم های جدید در بازار خودرویی کشور بیشتر به رخ کشیده شود؛ روالی که عقیل مصطفایی کارشناس خودرو آن را در قالب تشدید رکود در بازار خودرو، کاهش چشمگیر تولید، افزایش قاچاق قطعات به کشور و البته تبعات اجتماعی خاص عنوان می کند و در توضیح بیشتر آن می افزاید: با افزایش یکباره عوارض واردات کالاهای ثبت سفارش شده قطعه سازان قطعا با کاهش چشمگیر تولید مواجه می شوند.

درعین حال قطعه ساز برای جلوگیری از زیان خود قصد دارد با افزایش قیمت، قطعات را به خودروساز بفروشد که این امر هم هزینه تمام شده را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

او ادامه می دهد: در همین حال با توجه به مقاومت همیشگی خودروسازان برای مقابله با افزایش قیمت قطعه سازان موجب می شود تا که این کاهش تولید تاثیر مستقیم روی عرضه خودرو و تولید بیشتر خودروهای ناقص در کارخانه می گذارد که حاصلی جز افزایش قیمت ها در بازار ندارد.

این نخستین واکنش بازار به تصمیم دولتی است اما نباید فراموش کرد که هر گاه سدهای ورودی کالا با سختگیری های بیشتری مواجه شود شاهد افزایش ورودهای غیرقانونی بوده ایم و بعید است که از این پس شاهد چنین روالی نباشیم و باید یکی از تبعات اصلی این افزایش قیمت ها را ورود قاچاقی قطعات خودرو بدانیم.

این کارشناس صنعت خودرو همچنین تاکید می کند: در کنار افزایش قاچاق، افزایش هزینه تولید و شوک قیمتی به بازار، یکی دیگر از اتفاقاتی است که باید آن را جزو تبعات اجتماعی این تصمیم بخوانیم، افزایش نارضایتی از خدمات پس از فروش خودرویی ها و شیوع خودرو دزدی و قطعه دزدی است که با افزایش هزینه و کاهش قطعات خودرویی رسما ارایه خدمات پس از فروش را به قهقرا می برد.

عقیل مصطفایی همچنین با اشاره به وجود 19 میلیون خودرو در کشور، ضرورت ارایه خدمات پس ازفروش را گوشزد می کند و می گوید: هم اکنون و با وجود اینکه هنوز موضوع کاهش تولید و عرضه قطعات چشمگیر نیست اما با احتکار قطعات و کاهلی در بحث خدمات پس از فروش روبه رو هستیم حال آنکه در خوشبینانه ترین حالت تا پایان سال با تولیدات فعلی تعداد خودروهای موجود در کشور به 20 میلیون خودرو می رسد و آن زمان است که بازار خودروهای دست دوم گرم می شود اما با کاهش قطعات مواجه هستیم.

شاپور سامعی نایب رییس انجمن سازندگان قطعات خودرو: طی سال های اخیر مشکلات زیادی را شاهد بوده ایم و در هیچ شرایطی عطف بما سبق نشده بود، اما از منظر شرعی نیز نمی توان بازگشت به عقب داشت.

پرداخت ما به التفاوت جهت ترخیص قطعات خودرو شرعا مشکل دارد، وقتی گشایش ها برای قطعه سازان با ارز 4200 تومانی صورت گرفت، دیگر پرداخت ما به التفاوت چه موضوعی است؟ چرا که شرعا محصول برای ما است .

محمد شهپری عضو انجمن قطعه سازان: تمام نقدینگی قطعه سازان را از فروردین ماه در اختیار بانک مرکزی قرار دادیم تا بتوانیم ارز 4200 دریافت کنیم ولی به یکباره شرایط عوض شد و اکنون حتی ارز 9000 تومانی هم نمی توانیم تهیه کنیم.

اگر می دانستیم چه اتفاقی قرار است بیفتد همان زمان از بازار آزاد دلار تهیه می کردیم که قیمت آن پنج هزار تومان بود و سود بیشتری برای ما داشت.

عقیل مصطفایی کارشناس خودرو: در کنار افزایش قاچاق، افزایش هزینه تولید و شوک قیمتی به بازار، یکی دیگر از اتفاقاتی است که باید آن را جزو تبعات اجتماعی این تصمیم بخوانیم، افزایش نارضایتی از خدمات پس از فروش خودرویی ها و شیوع خودرودزدی و قطعه دزدی است که با افزایش هزینه و کاهش قطعات خودرویی رسما ارایه خدمات پس ازفروش را به قهقرا می برد.


کلید واژه ها: تولید - خودرو - تصمیم - جدید - افزایش - افزایش قیمت - عوارض - دولت - گمرک - قیمت خودروهای داخلی - واردات - گمرک جمهوری اسلامی - قیمت - بازار - خودروهای داخلی - جمهوری اسلامی - برداشت - نخستین - بازار خودرو - شرایط - خودروسازان - هایی - بسته - پیش بینی - خبرنگار - اسلامی - جمهوری - هزینه - واکنش - رابطه

آخرین اخبار سرویس:
از «واکنش وزیر نفت به افت تولید نفت خام ایران» تا «خروج خودروساز آلمانی از بازار ایران، شایعه یا واقعیت؟»

رشد اقتصادی هند تا سال 2050 از آمریکا پیشی می گیرد

ارزش فرابورس به بیش از 6 هزار میلیارد ریال رسید

پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران + جدول

آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بر 10 پروژه شاخص ایلام نظارت دارد

نحوه تسویه بدهی ارزی واحدهای تولیدی اعلام شد

تب تقاضای مسکن بی کیفیت بالا رفت

شبکه 3کنارگذاشتن گلزار از مجری‎گری یک برنامه را تکذیب کرد

برای خرید خودرو سمند چقدر باید هزینه کرد +جدول

50 هزار یورو جوایز تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان تامین می شود؟

8000 میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 قلم فرآورده غذایی

سورپرایز اشکان خطیبی برای پسرک شمع فروش

واردات شکلات 46 میلیاردی شد + جدول

برنامه میان مدت اقتصادی ترکیه اعلام شد

سامسونگ از گوشی A7 با دوربین سه گانه رونمایی کرد

گزارش تاسیس شرکت قطارهای حومه ای به دولت رفت

سیر صعودی تقاضای جهانی برای کودهای زیستی

سنگ از لرستان به کشور های آمریکایی صادر می گردد

پیشرفت فناوری؛ اشتغال و اقتصاد/9 دلیری: برنامه ریزی در 6 حوزه برای اشتغال زایی با زیرساخت فناورانه

50 هزار یورو جوایز تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان تامین می شود؟

آتش «میانکاله» را سوزاند

50 هزار یورو جوایز تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان تامین می شود؟

8000 میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 قلم فرآورده غذایی

مدیرکل جدید دیوان محاسبات آذربایجان غربی معرفی شد

پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

لاستیکی که هرگز پنچر نمی شود + فیلم

8000 میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 قلم فرآورده غذایی

پرو لباس نیز پولی می شود

رییس اتاق مشترک ایران و روسیه به فارس خبرداد مشکلات صادرکنندگان محصولات کشاورزی به روسیه با «نیما»

پلیس کربلا آمار زائران خارجی را اعلام کرد

هشدار غیرمستقیم زنگنه به روسیه، امارات و عربستان: بدون هیچ تردیدی سر راه آن ها خواهم ایستاد

106 میلیون دلار کالای کشاورزی از گمرکات آذربایجان شرقی صادر شد

پیام غیر مستقیم زنگنه به روسیه، امارات و عربستان: بدون هیچ تردیدی سر راه آن ها خواهم ایستاد

خروج روزانه کالای ایرانی از مرزها، قیمت ها را بالا برد

قطعی برق 84 روستای گلستان برطرف شد

بدون هیچ تردیدی سر راه آن ها خواهم ایستاد

دلیل عدم حضور زنگنه در نشست اوپک چیست؟

دلیل اصلی سقوط هواپیمای نظامی روسیه در سوریه چه بود؟

واردات طلا و ارز به کشور مجاز شد

کمبودی در عرضه تخم مرغ داخل نداریم

ذوب آهن رکورد معاملات سهام را شکست/ ارزش 364 میلیون تومانی سهام معامله شده در فرابورس

کودیاگ RS با اگزوز دوقلو و چرخ های 20اینچی

محبوبیت اسعار همسایه نسبت به پول افغانی

شبکه 3 کنارگذاشتن محمدرضا گلزار از مجری گری یک برنامه تکذیب کرد

درسرسازی تعطیلی نانوایی ها در سرابله و سایر نقاط چرداول

تعداد ثروتمندان در کدام کشورها رو به افزایش است؟

طرز تهیه سالاد کاهو فرانسوی به 2 روش

برنامه اقتصادی میان مدت ترکیه تغییر یافت

جزییات طرح تشویق و تنبیه مشترکان آب و برق

عکس روز نشنال جئوگرافیک از باغ چای در سون لا

سوییچ پرداخت بانک ها در زمان تغییر ساعت رسمی قطع است

افت شدید معاملات مسکن در شهریورماه

مصرف کدام نان بهتر است؟

پرداخت بانک ها در زمان تغییر ساعت رسمی قطع است

نامه مهم شریعتمداری به سرپرست وزارت اقتصاد برای حمایت از تولیدکنندگان

رانت جدید در بازار ارز: اختلاف قیمت بین بازار ثانویه و بازار آزاد!

فیلم/ عاشورای حسینی در بازار مظفریه تبریز

روزیاتو: آینده گردشگری درمانی جهان چگونه است؟

ارزش فرابورس به بیش از 6 هزار میلیارد ریال رسید

معرفی رسمی مرسدس AMG A35، هاچ بک داغ 300 اسبی

معرفی کِشندهٔ الکتریکی بدون کابین ولوو

سه شرط بهبود نبض معاملات مسکن

ترامپ به متحدان آمریکا در خاورمیانه هشدار داد

راز موفقیت خرید گران قیمت بارسا چیست؟

پنج آزادکار ایران رقبایشان را شناختند

افزایش اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی

غول همه فن حریف فیات کرایسلر

سه وعده وزیرصنعت برای تولید

قطعی برق 84 روستای استان گلستان برطرف شد

کانسپت پژو e-Legend معرفی شد؛ تجلی روح 504 کوپه در پیکره ای مدرن و پیشرفته

رانت جدید در بازار ارز: اختلاف قیمت بین بازار ثانویه و بازار آزاد!

قطعی برق 84 روستای استان گلستان برطرف شد

قطعی برق 84 روستای استان گلستان برطرف شد

یک آمار خوب دیگر برای گلر پرسپولیس

توزیع 16 میلیون لیتر گازوییل و بنزین در کربلا به مناسبت عاشورا

بزرگداشت پنجاه سالگی لامبورگینی با اسپادا و ایسلرو

تسهیل در روند اعطای تابعیت به سرمایه گذاران خارجی در ترکیه / تحلیل

کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت برنت را افزایش داد

بهمنی: روی دیوار چین یادگاری ننویسیم

زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات باید تدریجی کاهش یابد

شریعتمداری برای تسویه بدهی ارزی تولیدکنندگان نامه نوشت

کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت برنت را افزایش داد

روزبه چشمی: از پنالتی دادن در دربی تا اخراج در مقابل السد/سر به راه شدن به قیمت حذف!

کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت برنت را افزایش داد

کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت برنت را افزایش داد

جاسازی سوزن در توت فرنگی ها +تصاویر

اقامه نماز ظهر عاشورا در همدان

کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت برنت را افزایش داد

عزاداری عاشورای حسینی در نقاط مختلف استان

ارزش فرابورس به بیش از 6 هزار میلیارد ریال رسید

فرصت های سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور گرجستان

یک کشته و 10 مصدوم در طوفان گلستان + عکس

طرح برکناری ترزا می در دست حزب محافظه کار

عبدالملک حوثی: هیچ گاه عقب نشینی نمی کنیم وهرگز تسلیم نمی شویم

ترزا می: طرح ما درباره برگزیت تنها پیشنهاد جدی است

مصوبات اداری به حقه های جدید منجر شد

عزاداری ظهر عاشورا در بازار تبریز

ارزش فرابورس به بیش از 6 هزار میلیارد ریال رسید

با تبدیل خودرو؛رصدخانه سیار طراحی شد

سنگ اندازی از نوع دولتی

سنگ اندازی از نوع دولتی