مطالب مرتبط:
رنو: همچنان بر سر عهد خود هستیم؛ داخلی ها سنگ اندازی می کنند
مرکز آموزش سنگ شرق کشور در فردوس راه اندازی می شود
رنو: همچنان بر سر عهد خود هستیم؛ داخلی ها سنگ اندازی می کنند
رنو : همچنان بر سر عهد خود هستیم/ داخلی ها سنگ اندازی می کنند
مرکز آموزش سنگ شرق کشور در فردوس راه اندازی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 18:422018-08-14اقتصادي

سنگ اندازی از نوع دولتی


درحالی که قرار بود اجرای بسته سیاست ارزی جدید دولت حال بخش تولید را خوب کند اما آنچه برداشت ها از این سیاست بوده و توسط نهادهای دولتی به اجرا درآمده، - بیشتر از اینکه به بخش تولیدی کشور کمک کند، موجب شده تا دست اندازهای جدیدی در بخش تولید ایجاد شود.

یکی از نخستین تبعات و نوع برداشت ها از بسته جدید ارزی موجب شده تا در دو روز گذشته ثبت سفارش کنندگانی که با ارز 4200 تومانی اقدام به خرید مواد اولیه تولید کرده اند برای ترخیص کالای خود مجبور به پرداخت عوارض گمرکی با ارز سامانه نیما شده اند که تقریبا دو برابر عوارض قبل را باید پرداخت کنند.

تصمیمی که موجب شده تا وارد کنندگان مواد اولیه به جای ترخیص کالای خود عطای آن را به لقایش بخشیده و از خیر ترخیص کالای خود بگذرند.

نخستین واکنش به این تصمیم از سوی قطعه سازان انجام شده و این گروه به عنوان یکی از درگیران این تصمیم جدید با عدم ترخیص مواد اولیه خود، اعلام کرده اند که تا زمانی که پاسخ مشخصی دریافت نکنند کالاهای خود را ترخیص نخواهند کرد.

در همین رابطه حتی رفیعی یکی از قطعه سازان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به روال جدید گمرک توضیح می دهد: از روز گذشته گمرک جمهوری اسلامی از قطعه سازانی که با ارز 4200تومانی اقدام به واردات مواد اولیه کرده بودند، عوارض بر مبنای ارز تعریف شده در سامانه نیما یعنی 8500تومانی موجب افزایش چندین برابری هزینه واردات مواد اولیه شده است.

این قطعه ساز ادامه می دهد: این روال باعث افزایش قیمت تولید می شود که نتیجه آن علاوه بر افزایش مجدد قیمت ها، کاهش تولید قطعه سازان می شود.

این شرایط در حالی است که طی ماه اخیر بارها خبر تولید ناقص خودروهای تولیدی داخلی موجب آشفتگی بازار و پیش بینی ها برای افزایش قیمت خودروهای داخلی شود.

حال آنکه این تصمیم گمرک برای ترخیص کالاهایی که پیش از این و با ارز دولتی ثبت سفارش شده اند، می تواند به یکباره شوک قیمتی شدیدی را به بازار خودرو وارد کند.

در حالی که حداقل باید این تصمیم جدید عطف بماسبق می شد و حداقل کسانی که با ارز دولتی اقدام به واردات کرده بودند عملیات ترخیص کالای خود را نیز با همان روال قبلی انجام دهند و تغییر در عوارض گمرکی برای ثبت سفارش هایی باشد که با ارز سامانه نیما اقدام به ثبت سفارش کرده اند.

زمانی این موضوع نگران کننده تر می شود که نیم نگاهی هم به آمارهای مختلف اعلامی در مورد خودروهای دپو شده در انبارها داشته باشیم؛ طبق گفته برخی فعالان بازار در حال حاضر بیش از پنجاه هزار دستگاه خودرو با شرایط نقص قطعه در انبارهای خودروسازان محکوم به خاک خوری هستند تا قطعه مورد نظر تامین شود.

در همین حال هم قطعه سازان به دلیل کاهش تولیدی که پیش از این در خطوط تولیدی خود اعمال کرده بودند با ظرفیت کمتری در حال تولید هستند و اگر این روال کاهشی را به شرایط جدید که منجر به توقف تولید یا کاهش تولید قطعه سازان و خودروسازان می شود، اضافه کنیم باید منتظر شوک قیمتی شدیدی در بازار خودرو باشیم .

نمی توانیم پول اضافه بدهیم البته شاپور سامعی نایب رییس انجمن سازندگان قطعات خودرو روال جدید گمرک را تقریبا از زمان اجرای بسته جدید سیاست ارزی دولت می داند و کمی بیشتر این موضوع را شرح می دهد و با اشاره به اینکه از یک هفته گذشته تاکنون هیچ قطعه خودرویی از گمرکات کشور ترخیص نشده است ، می گوید: در حال حاضر قطعه سازان نه می خواهند و نه از منظر مالی می توانند ما به التفاوت را پرداخت کنند چراکه هنوز پرداختی خودروسازان به قطعه سازان با ارز 3800 تومانی صورت می گیرد.

درحال حاضر از زمان اعلام دلار 9 هزار تومانی، نه تنها هیچ یک از قطعه سازان موفق به دریافت آن نشده اند، حتی گفته شده است باید به میزان آنچه با دلار 4200 تومانی خریداری شده است، ما به التفاوت پرداخت شود.

اکنون قطعه سازان باید بابت ماندن قطعات در گمرکات و برای ترخیص آنچه با ارز 4200 تومانی خریداری شده است، به سازمان حمایت مراجعه کنند.

این در حالی است که هنوز هیچ آیین نامه ای و میزان نرخ پرداختی ما به التفاوت اعلام نشده است.

او تصریح می کند: هنوز در این باره سازمان حمایت دستور کاری را ارایه نکرده، این در حالی است که با گذشت هر روز، نرخ ارز افزایش می یابد و متغیر است.

عرضه دلار برای قطعه سازان حتی در بازار ثانویه هم محقق نشده است و نرخ را نشان نمی دهد.

حال اگر فرض را به بهترین شرایط بگذاریم، در حال حاضر قطعه ساز و خودروساز آنچه وارد کرده و اکنون در راه است را باید با ما به التفاوت ترخیص را با ارز 9 هزارتومانی بپردازند.

سامعی تاکید می کند: یکی از مهم ترین مشکلات دراین میان مشکل نقدینگی است که طلب های قطعه سازان 120 روزه است و نیاز به نقدینگی دوبرابری دارد.

در همین شرایط از یکی از بانک ها وام خواستیم که در نهایت با اعلام میزان سپرده گذاری و سود پرداختی مشخص شد که قطعه سازان باید بیش از 25 درصد بهره پرداخت کنند.

حال این پرسش مطرح است که آیا همه قطعه سازان توان دریافت اینچنین وام هایی را دارند؟جالب اینجاست که آنچه خودرو در انبارها مانده، با قیمت های قبلی پیش فروش شده است.

حتی پراید هم با دلار فعلی حداقل یک و نیم برابر می شود.

نایب رییس انجمن سازندگان قطعات خودرو ادامه می دهد: طی سال های اخیر مشکلات زیادی را شاهد بوده ایم و در هیچ شرایطی عطف بما سبق نشده بود، اما از منظر شرعی نیز نمی توان بازگشت به عقب داشت.

پرداخت ما به التفاوت جهت ترخیص قطعات خودرو شرعا مشکل دارد، وقتی گشایش ها برای قطعه سازان با ارز 4200 تومانی صورت گرفت، دیگر پرداخت ما به التفاوت چه موضوعی است؟ چرا که شرعا محصول برای ما است .

سامعی همچنین تاکید می کند: چگونه است که هنگام قیمت گذاری خودرو، خودروساز می تواند قیمت خودرو را افزایش دهد، اما هنوز پرداختی به قطعه سازان با ارز 3800 تومانی صورت می گیرد.

با وضعیت پیش آمده، حتما امریکا هم می دانسته است که تشنج وارد شده به این صنعت چقدر زیاد است و به همین دلیل تحریم ها را از صنعت خودروسازی آغاز کرده است چرا که از همان روز اول اجرای دور جدید تحریم ها، در همه ادارات همچون گمرک، دارایی و غیره انگار زودتر کار را شروع کرده اند.

اکنون نه نقدینگی داریم و نه امکانات، پس این راه به انتها رسیده است.

معادله چند مجهولی قطعه سازان محمد شهپری یکی دیگر از اعضای انجمن قطعه سازان نیز در واکنش به این تصمیم گمرک می گوید: معادله مشکلات قطعه سازان الان صدمجهولی شده و چالش قیمت جدید ارز نیز به آن اضافه شده است.

ایران خودرو و سایپا خودروهای خود را تا سال آینده پیش فروش کرده اند و این در حالی است که با وجود افزایش قیمت ارز، امکان افزایش قیمت خودرو وجود ندارد.

ما تمام نقدینگی خود را از فروردین ماه در اختیار بانک مرکزی قرار دادیم تا بتوانیم ارز 4200 دریافت کنیم ولی به یکباره شرایط عوض شد و اکنون حتی ارز 9000 تومانی هم نمی توانیم تهیه کنیم.

اگر می دانستیم چه اتفاقی قرار است، بیفتد همان زمان از بازار آزاد دلار تهیه می کردیم که قیمت آن پنج هزار تومان بود و سود بیشتری برای ما داشت.

او ادامه می دهد: فولاد مبارکه و مس باهنر که تامین کننده مواد اولیه قطعه سازان هستند از سال 96 تاکنون قیمت ها را چند برابر افزایش داده اند که این موضوع باعث شده قاچاق بسیار افزایش یابد و عده ای ضایعات مس را به کشورهای همسایه قاچاق کرده و دلار آزاد دریافت می کنند.

از سوی دیگر باتوجه به افزایش قیمت ارز و مواد اولیه، حتی اگر قیمت خودرو آزاد شود آیا مردم قدرت خرید پراید 50 میلیونی یا پژو 70 میلیونی را دارند؟ از سوی دیگر بانک ها نیز بر خلاف مصوبه شورای پول و اعتبار عمل می کنند و اگر بتوانیم سند ملکی با ارزش به بانک ارایه دهیم بعد از کسرتمام هزینه ها با نوعی فرمول خاص وام با بهره 25 درصدی به تولیدکننده اعطا می کنند و سوال اینجاست که کدام تولید کننده امروز در کشور 30 درصد سود می کند که بتواند 25 درصد آن را بهره بدهد؟ قهقرای خدمات پس از فروش روال جدید گمرکی در حالی در یک هفته گذشته به اجرا درآمده که قطعه سازان به عنوان یکی از نخستین حلقه زنجیره های تولید خودرو طی ماه های گذشته بارها از شرایط موجود تولید کشور گلایه کرده بودند و در عین حال بسته بودن سامانه ثبت سفارش برای واردات خودرو و بعد از آن ممنوعیت واردات موجب شده تا تبعات تصمیم های جدید در بازار خودرویی کشور بیشتر به رخ کشیده شود؛ روالی که عقیل مصطفایی کارشناس خودرو آن را در قالب تشدید رکود در بازار خودرو، کاهش چشمگیر تولید، افزایش قاچاق قطعات به کشور و البته تبعات اجتماعی خاص عنوان می کند و در توضیح بیشتر آن می افزاید: با افزایش یکباره عوارض واردات کالاهای ثبت سفارش شده قطعه سازان قطعا با کاهش چشمگیر تولید مواجه می شوند.

درعین حال قطعه ساز برای جلوگیری از زیان خود قصد دارد با افزایش قیمت، قطعات را به خودروساز بفروشد که این امر هم هزینه تمام شده را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

او ادامه می دهد: در همین حال با توجه به مقاومت همیشگی خودروسازان برای مقابله با افزایش قیمت قطعه سازان موجب می شود تا که این کاهش تولید تاثیر مستقیم روی عرضه خودرو و تولید بیشتر خودروهای ناقص در کارخانه می گذارد که حاصلی جز افزایش قیمت ها در بازار ندارد.

این نخستین واکنش بازار به تصمیم دولتی است اما نباید فراموش کرد که هر گاه سدهای ورودی کالا با سختگیری های بیشتری مواجه شود شاهد افزایش ورودهای غیرقانونی بوده ایم و بعید است که از این پس شاهد چنین روالی نباشیم و باید یکی از تبعات اصلی این افزایش قیمت ها را ورود قاچاقی قطعات خودرو بدانیم.

این کارشناس صنعت خودرو همچنین تاکید می کند: در کنار افزایش قاچاق، افزایش هزینه تولید و شوک قیمتی به بازار، یکی دیگر از اتفاقاتی است که باید آن را جزو تبعات اجتماعی این تصمیم بخوانیم، افزایش نارضایتی از خدمات پس از فروش خودرویی ها و شیوع خودرو دزدی و قطعه دزدی است که با افزایش هزینه و کاهش قطعات خودرویی رسما ارایه خدمات پس از فروش را به قهقرا می برد.

عقیل مصطفایی همچنین با اشاره به وجود 19 میلیون خودرو در کشور، ضرورت ارایه خدمات پس ازفروش را گوشزد می کند و می گوید: هم اکنون و با وجود اینکه هنوز موضوع کاهش تولید و عرضه قطعات چشمگیر نیست اما با احتکار قطعات و کاهلی در بحث خدمات پس از فروش روبه رو هستیم حال آنکه در خوشبینانه ترین حالت تا پایان سال با تولیدات فعلی تعداد خودروهای موجود در کشور به 20 میلیون خودرو می رسد و آن زمان است که بازار خودروهای دست دوم گرم می شود اما با کاهش قطعات مواجه هستیم.

شاپور سامعی نایب رییس انجمن سازندگان قطعات خودرو: طی سال های اخیر مشکلات زیادی را شاهد بوده ایم و در هیچ شرایطی عطف بما سبق نشده بود، اما از منظر شرعی نیز نمی توان بازگشت به عقب داشت.

پرداخت ما به التفاوت جهت ترخیص قطعات خودرو شرعا مشکل دارد، وقتی گشایش ها برای قطعه سازان با ارز 4200 تومانی صورت گرفت، دیگر پرداخت ما به التفاوت چه موضوعی است؟ چرا که شرعا محصول برای ما است .

محمد شهپری عضو انجمن قطعه سازان: تمام نقدینگی قطعه سازان را از فروردین ماه در اختیار بانک مرکزی قرار دادیم تا بتوانیم ارز 4200 دریافت کنیم ولی به یکباره شرایط عوض شد و اکنون حتی ارز 9000 تومانی هم نمی توانیم تهیه کنیم.

اگر می دانستیم چه اتفاقی قرار است بیفتد همان زمان از بازار آزاد دلار تهیه می کردیم که قیمت آن پنج هزار تومان بود و سود بیشتری برای ما داشت.

عقیل مصطفایی کارشناس خودرو: در کنار افزایش قاچاق، افزایش هزینه تولید و شوک قیمتی به بازار، یکی دیگر از اتفاقاتی است که باید آن را جزو تبعات اجتماعی این تصمیم بخوانیم، افزایش نارضایتی از خدمات پس از فروش خودرویی ها و شیوع خودرودزدی و قطعه دزدی است که با افزایش هزینه و کاهش قطعات خودرویی رسما ارایه خدمات پس ازفروش را به قهقرا می برد.


کلید واژه ها: تولید - خودرو - تصمیم - جدید - افزایش - افزایش قیمت - عوارض - دولت - گمرک - قیمت خودروهای داخلی - واردات - گمرک جمهوری اسلامی - قیمت - بازار - خودروهای داخلی - جمهوری اسلامی - برداشت - نخستین - بازار خودرو - شرایط - خودروسازان - هایی - بسته - پیش بینی - خبرنگار - اسلامی - جمهوری - هزینه - واکنش - رابطه

آخرین اخبار سرویس:
در کشوری که بابک زنجانی و سلطان سکه هست،پولشویی هم هست

عضو شورای پول و اعتبار:دادستان کل کشور در جلسه اخیر،از پولشویی چندصدمیلیاردی خبر داد

نایب رییس اتاق بازرگانی: افزیش دستمزد به ضرر کارگران است/وضع نیشکر هفت تپه الان بهتر از زمانی است که دولتی بود

وام مسکن160میلیونی،موقع خریدخانه چقدر می ارزد؟

تازه ترین قیمت خودروهای داخلی در بازار

وام مسکن چقدر موثر است؟ + سقف تسهیلات

قیمت خودرو امروز 29 آبان 97

قیمت گوشی امروز 29 آبان 97

آغاز بهاری خودروسازان در پاییز

کارت سوخت به کارت های بانکی متصل می شود

جزییات نشست مشترک 3 فراکسیون سیاسی مجلس با لاریجانی

افزایش دستمزد کارگران از طرف دولت عقلایی نیست

کارت بانکی به کارت سوخت متصل می شود

کاهش قدرت وام مسکن

افزیش دستمزد به ضرر کارگران است

قیمت آپارتمان های نقلی در تهران

استخدام خانه دار خانم جهت نظافت سوییت در صدر شمالی 14 مشهد

استخدام سرپرست خط تولید در شرکت معتبر مبلمان

استخدام شرکت برق و تاسیسات داریان

ماجرای روز خیانت در زندگی زناشویی چیست؟

قدرت وام مسکن به 22 درصد کاهش یافت

15 حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی در اراک مسدود شد

دولت انتقال داده های شهروندان هندی به داخل کشور را اجباری کرد

بسته های تشویقی به نوسازی بافت های فرسوده گناوه اعطا می شود

آئودی رقیب ب ام و سری 5 و مرسدس بنز E کلاس را رو کرد

تسهیلات خرید سامانه ضد تگرگ در آذربایجان شرقی پرداخت می شود

برررسی تحریم ها و سهمیه بندی بنزین در نشست سه فراکسیون سیاسی مجلس با لاریجانی

مراحل تبدیل کارت عابربانک به کارت سوخت

بسته های تشویقی به نوسازی بافت های فرسوده گناوه اعطا می شود

15 حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی در اراک مسدود شد

استخدام کارگر ساده جهت سوپرمارکت در کرج

توسعه با پرواز محدود

استخدام تعدادی راننده جهت تاکسی سرویس باران - کرج

استخدام تعدادی نیسان، خاور جهت همکاری در شهر مشهد

استخدام یکنفر راننده با وانت پراید جهت پخش مواد غذایی - کرج

استخدام تعدادی خیاط آقا جهت دوخت شلوار در شهر مشهد

استخدام چرخکار لی و کتان دوز جهت همکاری در شهر مشهد

استخدام کارگر ساده آقا جهت MDF فروشی در کرج

استخدام رزرویشن جهت تاکسی سرویس رخش - کرج

استخدام درمانگاه شفای آل یاسین در شهر مشهد

استخدام تعدادی راننده با خودرو جهت تاکسی سرویس رخش - کرج

استخدام نیروی خدماتی جهت کلینیک ناباروری رویش در کرج

استخدام تعدادی راننده بدون خودرو در کرج

رصد فرآورده های بیولوژیک در بازار مصرف

استخدام طراح گرافیک حرفه ای در یک کانون ایده های گرافیکی معتبر

واردکننده ای که با تولید برای 350نفر اشتغال ایجاد کرد

استخدام راننده ولوو N10 جفت یخچال در کرج

استخدام نرس خانم جهت همکاری در مطب دندانپزشکی در مشهد

استخدام تحلیل گر ریسک فناوری اطلاعات در شرکت صنایع یاس ارغوانی

استخدام تعدادی اتوکار آقا در محدوده فردیس کرج

مبارزه با آفات در مزارع کلزای سیمرغ

بیت کوین به زیر 5000 دلار سقوط کرد / کمترین قیمت 13 ماهه

قیمت دلار امروز 29 آبان 97

کیا سول الکتریکی به باتری پرظرفیت تر مجهز می شود

نگرانی مردم و رسانه ها از تکرار تجربه تلخ توزیع سبد کالا

نفت 80 دلاری برمی گردد/قیمت نفت در 29 آبان 97

استخدام صندوقدار خانم و سالن دار آقا بصورت نیمه وقت در خراسان رضوی

استخدام کافی شاپ کار جهت یک رستوران ایتالیایی در تهران

ماجرای «روز خیانت» در شبکه های اجتماعی چیست؟

خیران 4000 نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی قائم شهر اهدا کردند/ انتخاب 2 کتابخانه قائم شهر در جمع برترین های کشور

بازیافت کمتر از 15 درصد نخاله های ساختمانی پایتخت

قیمت جهانی طلا امروز 1397/08/29 | دلار در آمریکا ارزان شد

برخورد قاطع پلیس با پدیده خرید و فروش کارت سوخت

وزارت کشاورزی پاسخگوی گرانی میوه باشد / گرانی میوه ربطی به فروشندگان ندارد

وام مسکن160میلیونی،موقع خریدخانه چقدر می ارزد؟

لوکس ترین محصول کیا را ببینید

قیمت خودرو/ قیمت بازار و کارخانه تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 29 آبان 1397)/ قیمت صبح

مجتمع کشت و صنعت هفت تپه

محصولات تولیدی زنان روستایی هرمزگان اینترنتی به فروش می رسد

پنج مطالبه بخش خصوصی از بودجه

توسعه با پرواز محدود

روش های جذب ارزهای در دست اشخاص جواب نداد

فروکشی تب مجوزدهی

نشان جعلی استانداردهای امریکایی روی روغن موتورهای داخلی

رشد 40 درصدی معادن فعال لرستان

کاهش 22 درصدی قدرت وام مسکن

عدم تحویل به موقع قیر مشکل اصلی ساخت آزادراه است

دلیل اصلی بالا رفتن قیمت لبنیات؟

انتظار برای کاهش تولید اوپک/قیمت نفت درجا زد

بخشیدن بدهی بانکی شهروندان گرجستان توسط دولت

تسهیلات خرید سامانه ضد تگرگ در آذربایجان شرقی پرداخت می شود

هیات های ورزشی فعال استان اردبیل حمایت مالی می شوند

محصولات تولیدی زنان روستایی هرمزگان اینترنتی به فروش می رسد

طرح تفصیلی شهر سرگز احمدی حاجی آباد به تصویب رسید

استخدام پیک موتوری جهت آشپزخانه هتل در مشهد

استخدام حسابدار جهت همکاری در تبریز

استخدام نیروی خانم جهت آبدارخانه و تهیه نهار شرکت در مشهد

چرا وقتی نیشکر هفت تپه دولتی بود کسی درباره زیان انباشه آن حرفی نمی زد؟!

استخدام خدمتگزار جهت نظافت مطب در شهر مشهد

پیام پنهان احیای کارت سوخت

استخدام مدرس زبان های خارجی در کانون زبان اوراسیا - تبریز

وعده جدید برای بازار ارز

استخدام طراح فتوشاپ جهت یک شرکت معتبر بازرگانی در تبریز

استخدام کارشناس حسابداری با سابقه کار در شهر مشهد

استخدام فروشنده تمام وقت آقا جهت پوشاک بچگانه در اصفهان

استخدام برنامه نویس Android در شرکت ترنج در تهران

استخدام دوزنده حرفه ای خانم جهت میاندوزی و زیگزال در اصفهان

استخدام حسابدار خانم مسلط به امور اداری در شهر مشهد

استخدام برشکار و دوزنده ماهر لباس نوزادی - کرج

اتخاذ تدابیر ویژه اشتغال زایی زنان در حوزه کشاورزی و صنعتی

سنگ اندازی از نوع دولتی

سنگ اندازی از نوع دولتی