مطالب مرتبط:
رنو: همچنان بر سر عهد خود هستیم؛ داخلی ها سنگ اندازی می کنند
مرکز آموزش سنگ شرق کشور در فردوس راه اندازی می شود
رنو: همچنان بر سر عهد خود هستیم؛ داخلی ها سنگ اندازی می کنند
رنو : همچنان بر سر عهد خود هستیم/ داخلی ها سنگ اندازی می کنند
مرکز آموزش سنگ شرق کشور در فردوس راه اندازی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 18:422018-08-14اقتصادي

سنگ اندازی از نوع دولتی


درحالی که قرار بود اجرای بسته سیاست ارزی جدید دولت حال بخش تولید را خوب کند اما آنچه برداشت ها از این سیاست بوده و توسط نهادهای دولتی به اجرا درآمده، - بیشتر از اینکه به بخش تولیدی کشور کمک کند، موجب شده تا دست اندازهای جدیدی در بخش تولید ایجاد شود.

یکی از نخستین تبعات و نوع برداشت ها از بسته جدید ارزی موجب شده تا در دو روز گذشته ثبت سفارش کنندگانی که با ارز 4200 تومانی اقدام به خرید مواد اولیه تولید کرده اند برای ترخیص کالای خود مجبور به پرداخت عوارض گمرکی با ارز سامانه نیما شده اند که تقریبا دو برابر عوارض قبل را باید پرداخت کنند.

تصمیمی که موجب شده تا وارد کنندگان مواد اولیه به جای ترخیص کالای خود عطای آن را به لقایش بخشیده و از خیر ترخیص کالای خود بگذرند.

نخستین واکنش به این تصمیم از سوی قطعه سازان انجام شده و این گروه به عنوان یکی از درگیران این تصمیم جدید با عدم ترخیص مواد اولیه خود، اعلام کرده اند که تا زمانی که پاسخ مشخصی دریافت نکنند کالاهای خود را ترخیص نخواهند کرد.

در همین رابطه حتی رفیعی یکی از قطعه سازان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به روال جدید گمرک توضیح می دهد: از روز گذشته گمرک جمهوری اسلامی از قطعه سازانی که با ارز 4200تومانی اقدام به واردات مواد اولیه کرده بودند، عوارض بر مبنای ارز تعریف شده در سامانه نیما یعنی 8500تومانی موجب افزایش چندین برابری هزینه واردات مواد اولیه شده است.

این قطعه ساز ادامه می دهد: این روال باعث افزایش قیمت تولید می شود که نتیجه آن علاوه بر افزایش مجدد قیمت ها، کاهش تولید قطعه سازان می شود.

این شرایط در حالی است که طی ماه اخیر بارها خبر تولید ناقص خودروهای تولیدی داخلی موجب آشفتگی بازار و پیش بینی ها برای افزایش قیمت خودروهای داخلی شود.

حال آنکه این تصمیم گمرک برای ترخیص کالاهایی که پیش از این و با ارز دولتی ثبت سفارش شده اند، می تواند به یکباره شوک قیمتی شدیدی را به بازار خودرو وارد کند.

در حالی که حداقل باید این تصمیم جدید عطف بماسبق می شد و حداقل کسانی که با ارز دولتی اقدام به واردات کرده بودند عملیات ترخیص کالای خود را نیز با همان روال قبلی انجام دهند و تغییر در عوارض گمرکی برای ثبت سفارش هایی باشد که با ارز سامانه نیما اقدام به ثبت سفارش کرده اند.

زمانی این موضوع نگران کننده تر می شود که نیم نگاهی هم به آمارهای مختلف اعلامی در مورد خودروهای دپو شده در انبارها داشته باشیم؛ طبق گفته برخی فعالان بازار در حال حاضر بیش از پنجاه هزار دستگاه خودرو با شرایط نقص قطعه در انبارهای خودروسازان محکوم به خاک خوری هستند تا قطعه مورد نظر تامین شود.

در همین حال هم قطعه سازان به دلیل کاهش تولیدی که پیش از این در خطوط تولیدی خود اعمال کرده بودند با ظرفیت کمتری در حال تولید هستند و اگر این روال کاهشی را به شرایط جدید که منجر به توقف تولید یا کاهش تولید قطعه سازان و خودروسازان می شود، اضافه کنیم باید منتظر شوک قیمتی شدیدی در بازار خودرو باشیم .

نمی توانیم پول اضافه بدهیم البته شاپور سامعی نایب رییس انجمن سازندگان قطعات خودرو روال جدید گمرک را تقریبا از زمان اجرای بسته جدید سیاست ارزی دولت می داند و کمی بیشتر این موضوع را شرح می دهد و با اشاره به اینکه از یک هفته گذشته تاکنون هیچ قطعه خودرویی از گمرکات کشور ترخیص نشده است ، می گوید: در حال حاضر قطعه سازان نه می خواهند و نه از منظر مالی می توانند ما به التفاوت را پرداخت کنند چراکه هنوز پرداختی خودروسازان به قطعه سازان با ارز 3800 تومانی صورت می گیرد.

درحال حاضر از زمان اعلام دلار 9 هزار تومانی، نه تنها هیچ یک از قطعه سازان موفق به دریافت آن نشده اند، حتی گفته شده است باید به میزان آنچه با دلار 4200 تومانی خریداری شده است، ما به التفاوت پرداخت شود.

اکنون قطعه سازان باید بابت ماندن قطعات در گمرکات و برای ترخیص آنچه با ارز 4200 تومانی خریداری شده است، به سازمان حمایت مراجعه کنند.

این در حالی است که هنوز هیچ آیین نامه ای و میزان نرخ پرداختی ما به التفاوت اعلام نشده است.

او تصریح می کند: هنوز در این باره سازمان حمایت دستور کاری را ارایه نکرده، این در حالی است که با گذشت هر روز، نرخ ارز افزایش می یابد و متغیر است.

عرضه دلار برای قطعه سازان حتی در بازار ثانویه هم محقق نشده است و نرخ را نشان نمی دهد.

حال اگر فرض را به بهترین شرایط بگذاریم، در حال حاضر قطعه ساز و خودروساز آنچه وارد کرده و اکنون در راه است را باید با ما به التفاوت ترخیص را با ارز 9 هزارتومانی بپردازند.

سامعی تاکید می کند: یکی از مهم ترین مشکلات دراین میان مشکل نقدینگی است که طلب های قطعه سازان 120 روزه است و نیاز به نقدینگی دوبرابری دارد.

در همین شرایط از یکی از بانک ها وام خواستیم که در نهایت با اعلام میزان سپرده گذاری و سود پرداختی مشخص شد که قطعه سازان باید بیش از 25 درصد بهره پرداخت کنند.

حال این پرسش مطرح است که آیا همه قطعه سازان توان دریافت اینچنین وام هایی را دارند؟جالب اینجاست که آنچه خودرو در انبارها مانده، با قیمت های قبلی پیش فروش شده است.

حتی پراید هم با دلار فعلی حداقل یک و نیم برابر می شود.

نایب رییس انجمن سازندگان قطعات خودرو ادامه می دهد: طی سال های اخیر مشکلات زیادی را شاهد بوده ایم و در هیچ شرایطی عطف بما سبق نشده بود، اما از منظر شرعی نیز نمی توان بازگشت به عقب داشت.

پرداخت ما به التفاوت جهت ترخیص قطعات خودرو شرعا مشکل دارد، وقتی گشایش ها برای قطعه سازان با ارز 4200 تومانی صورت گرفت، دیگر پرداخت ما به التفاوت چه موضوعی است؟ چرا که شرعا محصول برای ما است .

سامعی همچنین تاکید می کند: چگونه است که هنگام قیمت گذاری خودرو، خودروساز می تواند قیمت خودرو را افزایش دهد، اما هنوز پرداختی به قطعه سازان با ارز 3800 تومانی صورت می گیرد.

با وضعیت پیش آمده، حتما امریکا هم می دانسته است که تشنج وارد شده به این صنعت چقدر زیاد است و به همین دلیل تحریم ها را از صنعت خودروسازی آغاز کرده است چرا که از همان روز اول اجرای دور جدید تحریم ها، در همه ادارات همچون گمرک، دارایی و غیره انگار زودتر کار را شروع کرده اند.

اکنون نه نقدینگی داریم و نه امکانات، پس این راه به انتها رسیده است.

معادله چند مجهولی قطعه سازان محمد شهپری یکی دیگر از اعضای انجمن قطعه سازان نیز در واکنش به این تصمیم گمرک می گوید: معادله مشکلات قطعه سازان الان صدمجهولی شده و چالش قیمت جدید ارز نیز به آن اضافه شده است.

ایران خودرو و سایپا خودروهای خود را تا سال آینده پیش فروش کرده اند و این در حالی است که با وجود افزایش قیمت ارز، امکان افزایش قیمت خودرو وجود ندارد.

ما تمام نقدینگی خود را از فروردین ماه در اختیار بانک مرکزی قرار دادیم تا بتوانیم ارز 4200 دریافت کنیم ولی به یکباره شرایط عوض شد و اکنون حتی ارز 9000 تومانی هم نمی توانیم تهیه کنیم.

اگر می دانستیم چه اتفاقی قرار است، بیفتد همان زمان از بازار آزاد دلار تهیه می کردیم که قیمت آن پنج هزار تومان بود و سود بیشتری برای ما داشت.

او ادامه می دهد: فولاد مبارکه و مس باهنر که تامین کننده مواد اولیه قطعه سازان هستند از سال 96 تاکنون قیمت ها را چند برابر افزایش داده اند که این موضوع باعث شده قاچاق بسیار افزایش یابد و عده ای ضایعات مس را به کشورهای همسایه قاچاق کرده و دلار آزاد دریافت می کنند.

از سوی دیگر باتوجه به افزایش قیمت ارز و مواد اولیه، حتی اگر قیمت خودرو آزاد شود آیا مردم قدرت خرید پراید 50 میلیونی یا پژو 70 میلیونی را دارند؟ از سوی دیگر بانک ها نیز بر خلاف مصوبه شورای پول و اعتبار عمل می کنند و اگر بتوانیم سند ملکی با ارزش به بانک ارایه دهیم بعد از کسرتمام هزینه ها با نوعی فرمول خاص وام با بهره 25 درصدی به تولیدکننده اعطا می کنند و سوال اینجاست که کدام تولید کننده امروز در کشور 30 درصد سود می کند که بتواند 25 درصد آن را بهره بدهد؟ قهقرای خدمات پس از فروش روال جدید گمرکی در حالی در یک هفته گذشته به اجرا درآمده که قطعه سازان به عنوان یکی از نخستین حلقه زنجیره های تولید خودرو طی ماه های گذشته بارها از شرایط موجود تولید کشور گلایه کرده بودند و در عین حال بسته بودن سامانه ثبت سفارش برای واردات خودرو و بعد از آن ممنوعیت واردات موجب شده تا تبعات تصمیم های جدید در بازار خودرویی کشور بیشتر به رخ کشیده شود؛ روالی که عقیل مصطفایی کارشناس خودرو آن را در قالب تشدید رکود در بازار خودرو، کاهش چشمگیر تولید، افزایش قاچاق قطعات به کشور و البته تبعات اجتماعی خاص عنوان می کند و در توضیح بیشتر آن می افزاید: با افزایش یکباره عوارض واردات کالاهای ثبت سفارش شده قطعه سازان قطعا با کاهش چشمگیر تولید مواجه می شوند.

درعین حال قطعه ساز برای جلوگیری از زیان خود قصد دارد با افزایش قیمت، قطعات را به خودروساز بفروشد که این امر هم هزینه تمام شده را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

او ادامه می دهد: در همین حال با توجه به مقاومت همیشگی خودروسازان برای مقابله با افزایش قیمت قطعه سازان موجب می شود تا که این کاهش تولید تاثیر مستقیم روی عرضه خودرو و تولید بیشتر خودروهای ناقص در کارخانه می گذارد که حاصلی جز افزایش قیمت ها در بازار ندارد.

این نخستین واکنش بازار به تصمیم دولتی است اما نباید فراموش کرد که هر گاه سدهای ورودی کالا با سختگیری های بیشتری مواجه شود شاهد افزایش ورودهای غیرقانونی بوده ایم و بعید است که از این پس شاهد چنین روالی نباشیم و باید یکی از تبعات اصلی این افزایش قیمت ها را ورود قاچاقی قطعات خودرو بدانیم.

این کارشناس صنعت خودرو همچنین تاکید می کند: در کنار افزایش قاچاق، افزایش هزینه تولید و شوک قیمتی به بازار، یکی دیگر از اتفاقاتی است که باید آن را جزو تبعات اجتماعی این تصمیم بخوانیم، افزایش نارضایتی از خدمات پس از فروش خودرویی ها و شیوع خودرو دزدی و قطعه دزدی است که با افزایش هزینه و کاهش قطعات خودرویی رسما ارایه خدمات پس از فروش را به قهقرا می برد.

عقیل مصطفایی همچنین با اشاره به وجود 19 میلیون خودرو در کشور، ضرورت ارایه خدمات پس ازفروش را گوشزد می کند و می گوید: هم اکنون و با وجود اینکه هنوز موضوع کاهش تولید و عرضه قطعات چشمگیر نیست اما با احتکار قطعات و کاهلی در بحث خدمات پس از فروش روبه رو هستیم حال آنکه در خوشبینانه ترین حالت تا پایان سال با تولیدات فعلی تعداد خودروهای موجود در کشور به 20 میلیون خودرو می رسد و آن زمان است که بازار خودروهای دست دوم گرم می شود اما با کاهش قطعات مواجه هستیم.

شاپور سامعی نایب رییس انجمن سازندگان قطعات خودرو: طی سال های اخیر مشکلات زیادی را شاهد بوده ایم و در هیچ شرایطی عطف بما سبق نشده بود، اما از منظر شرعی نیز نمی توان بازگشت به عقب داشت.

پرداخت ما به التفاوت جهت ترخیص قطعات خودرو شرعا مشکل دارد، وقتی گشایش ها برای قطعه سازان با ارز 4200 تومانی صورت گرفت، دیگر پرداخت ما به التفاوت چه موضوعی است؟ چرا که شرعا محصول برای ما است .

محمد شهپری عضو انجمن قطعه سازان: تمام نقدینگی قطعه سازان را از فروردین ماه در اختیار بانک مرکزی قرار دادیم تا بتوانیم ارز 4200 دریافت کنیم ولی به یکباره شرایط عوض شد و اکنون حتی ارز 9000 تومانی هم نمی توانیم تهیه کنیم.

اگر می دانستیم چه اتفاقی قرار است بیفتد همان زمان از بازار آزاد دلار تهیه می کردیم که قیمت آن پنج هزار تومان بود و سود بیشتری برای ما داشت.

عقیل مصطفایی کارشناس خودرو: در کنار افزایش قاچاق، افزایش هزینه تولید و شوک قیمتی به بازار، یکی دیگر از اتفاقاتی است که باید آن را جزو تبعات اجتماعی این تصمیم بخوانیم، افزایش نارضایتی از خدمات پس از فروش خودرویی ها و شیوع خودرودزدی و قطعه دزدی است که با افزایش هزینه و کاهش قطعات خودرویی رسما ارایه خدمات پس ازفروش را به قهقرا می برد.


کلید واژه ها: تولید - خودرو - تصمیم - جدید - افزایش - افزایش قیمت - عوارض - دولت - گمرک - قیمت خودروهای داخلی - واردات - گمرک جمهوری اسلامی - قیمت - بازار - خودروهای داخلی - جمهوری اسلامی - برداشت - نخستین - بازار خودرو - شرایط - خودروسازان - هایی - بسته - پیش بینی - خبرنگار - اسلامی - جمهوری - هزینه - واکنش - رابطه

آخرین اخبار سرویس:
رازهای زیبا بودن بدون آرایش

177 روستای کوهدشت به اینترنت پرسرعت مجهز شد

طلا از سبد هدایای روز زن حذف شد

از انعقاد عهدنامه ترکمانچای تا واردات 500 دستگاه پورشه از طریق ابوموسی

استقبال انبوه سازان از کارت اعتباری بدون بهره خرید مصالح

اختصاص 14 میلیارد دلار به کالاهای اساسی مایحتاج مردم را تامین نمی کند

لابی نمایشگاه داران با خودروسازان برای گرفتن خودرو صفر

رهاسازی آب از سد «سیلوه» پیرانشهر به دریاچه ارومیه آغاز شد

استاندار: وزارت نفت متولی توسعه استان خوزستان شود

آغاز پرداخت مرحله دوم وام اشتغالزایی

70 درصد اتوبوس های شهری فرسوده هستند

اوضاع بورس در هفته ای که گذشت

قیمت واحد مسکونی 80 متری در تهران+ جدول

همه ایرانیان باید بیمه باشند/پرداخت بیمه سلامت برای هر فردی 44 هزار تومان

استاندار گلستان در ستاد تنظیم بازار استان تاکید کرد توزیع روزانه 150 تن گوشت قرمز و مرغ در بازار گلستان/ نانوایی های گلستان مشکلی در تامین آرد مورد نیاز نخواهند داشت

فروش محصولات سایپا،امروز، جمعه هم ادامه دارد

استخدام فروشنده آقا درمجموعه فروشگاه های پوشاک ایده آل/خوزستان

اسکن مثانه با دستگاهی دقیق تر

استاندار: وزارت نفت متولی توسعه استان خوزستان شود

تاثیر مشاغل خانگی بر وضعیت زنان روستایی

آمریکایی ها برای خرید خانه چند سال کار می کنند؟

تاثیر FATFبر نرخ ارز/اکشن پلن دسترسی های ضدتحریمی را ازبین می برد

پول فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس از کجا قرار است بیاید؟

استخدام کارمند اداری خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش(حقوق ثابت،پورسانت،بیمه،آموزش رایگان)

استخدام کارشناس روابط عمومی،کارشناس فروش در اهواز

دلیل دهان کجی بازار به پیش فروش خودرو

استاندار خوزستان: وزارت نفت مسؤلیت توسعه خوزستان را بر عهده بگیرد

استخدام حسابدار فروش،رییس فروش (آب معدنی) در تهران

استخدام کارشناس خرید داخلی،سرپرست فروش سرد در تهران

مصرف زیاد سدیم می تواند موجب افزایش سرگیجه شود

استخدام کارشناس فروش در شرکت ایما در تهران

استخدام کارشناس برنامه ریزی و تولید (رشته صنایع) در تهران

آیا شیوه دریافت مالیات تغییر می کند؟

آمریکایی ها برای خرید خانه چند سال کار می کنند؟

استخدام 5 ردیف شغلی در شرکت رنگین پروفیل کویر- تهران

استخدام مدیر فروش با تجربه آشنا با صنف مذکور - فارس

استخدام پروموتور در شرکت رادمرغ صادراتی سالم و لذیذ در فارس

توضیحات هلال احمر درباره توقف فعالیت های عمده اقتصادی

قیمت مسکن در تهران از متری 10 میلیون گذشت

تصویب اختصاص 1000میلیارد اوراق مالی برای نوسازی مدارس در سال 98

پول فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس از کجا قرار است بیاید؟

اختصاص 5.6 هزار میلیارد تومان برای توسعه سیستان و بلوچستان

آمار جراحی پلاستیک زنان از خط قرمز گذشت

یک میلیارد دلار خسارات انفجارهای گاز در ماساچوست آمریکا

استاندار اردبیل: لزوم همکاری بانک های عامل در حل مشکلات سرمایه گذاران/افزایش رونق اشتغال روستایی

خودروهای فرسوده بلای جان منابع انرژی/متوسط مصرف بنزین در کشور چند لیتر است؟

بالغ بر 5.6 هزارمیلیارد تومان سهم توسعه سیستان و بلوچستان شد

اوضاع بورس در هفته ای که گذشت

همتی: آزادی ورود کالاهای مرزی و ملوانی از علل نوسان ارز است

سن دام های وارداتی باید کمتر از 18ماه باشد

افزایش اقامتگاه های بوم گردی سیستان و بلوچستان

هفته داغ دلار

سایپا هر روز فروش اینترنتی دارد؛ روزانه 400 خودرو

شاغل بودن مادر بر تربیت کودک تاثیر مستقیمی دارد

می توان از گردشگری به اندازه پول نفت درآمد داشت

احتمال تولید لادا در ایران

ایران خودرو درباره قیمت محصولاتش اطلاعیه جدید داد

علت گرانی طلا و سکه چیست؟

انتشار یک شایعه درباره دستگاه های عابر بانک

پتروشیمی کیمیا اندیمشک کلنگ زنی شد

دلسردی هنرمندان قلمزن را جدی بگیرید!

توزیع گوشت به صورت هدفمند

هزینه وام مسکن زوج های تهرانی چقدر است؟

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار: نوع بیکاری در خوزستان، بیکاری کم سوادان است

هزینه وام مسکن زوج های تهرانی چقدر است؟

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار:
 
 نوع بیکاری در خوزستان، بیکاری کم سوادان است

تصویب اختصاص 1000میلیارد اوراق مالی برای نوسازی مدارس در سال 98

استاندار خوزستان: وزارت نفت مسؤلیت توسعه خوزستان را بر عهده بگیرد

80 هزار میلیارد مطالبات تأمین اجتماعی از دولت

بهترین شهرهای آسیایی برای کار و زندگی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: نرخ سود تسهیلات بخش تولید مناسب نیست

137 هزار تن گوشت گرم و منجمد در 11 ماهه امسال وارد کشور شد

باز پس گیری تهران از خودروها با TOD

فروش فوری سایپا امروز (جمعه) برقرار است

خرید گلیم چقدر هزینه دارد؟

قیمت برخی خودروهای وارداتی در بازار

ورق 20 کیلویی چند؟

انواع پودر فلفل در بازار چند؟

قیمت انواع زیتون در بازار

واردات تذهیب از چین به ایران+جدول

تاثیر مشاغل خانگی بر وضعیت زنان روستایی

لطفا احمق نباشید!

قیمت طلا و سکه در دوم اسفند 97 + جدول

قیمت حبوبات بسته بندی شرکتی

سینه مرغ بندری در فروشگاه های زنجیره ای چند؟

قیمت انواع بالش در بازار

فروش اینترنتی محصولات سایپا جمعه هم ادامه دارد

رابطه ای عجیب در میان زوج های نابارور

30 سال آینده جنگلی در شمال کشور نخواهیم داشت

نرخ رسمی 16 ارز کاهش یافت/نرخ دلار ثابت ماند

وزارت نفت مسئولیت توسعه خوزستان را به عهده بگیرد

نسخه واحدی برای نیاز بازار کار خوزستان نوشته نشده است

سود علی الحساب با بانکداری اسلامی مطابقت ندارد/ تأثیر سود ماه‎شمار در مبارزه با پولشویی

فرماندار سمنان خبر داد توزیع 305 تن سیب و پرتقال از 26 اسفند در سمنان

آیا مبنای آمار صادرات برای ورود ارز ساختگی است؟/تعارض بخش خصوصی و دولت برای واریز ارز صادرات به سامانه نیما

قیمت طلا و سکه در دوم اسفند 97

حقوق 12 میلیونی معاونین شهردار تهران

کشت برنج خارج از شمال آزاد شد

نمایشگاه بین المللی جایگاه های سوخت و صنایع وابسته

سنگ اندازی از نوع دولتی

سنگ اندازی از نوع دولتی