مطالب مرتبط:
همدان ، میزبان گردشگردان داخلی و خارجی
استان اردبیل می تواند به مقصد اول گردشگری کشور تبدیل شود
استان اردبیل می تواند به مقصد اول گردشگری کشور تبدیل شود
بندرعباس به مقصد گردشگری کشور تبدیل می شود
مانه و سملقان باید از معبر به مقصد گردشگری تبدیل شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 17:352018-08-14سياسي

تلاش برای تبدیل همدان به عنوان مقصد گردشگری داخلی و خارجی


نشست خبری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی،، استاندار همدان و مدیرکل میراث فرهنگی این استان با موضوع تشریح رویداد «همدان2018» برگزار شد.

- نشست خبری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی،، استاندار همدان و مدیرکل میراث فرهنگی این استان با موضوع تشریح رویداد همدان2018 برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، محمد محب خدایی در این نشست خبری با مهم ارزیابی کردن رویداد همدان2018 گفت: به منظور برگزاری هرچه بهتر این رویداد تا کنون با همکاری استانداری و دیگر نهادها اقدامات خوبی انجام شده است تا همدان به بهانه این رویداد به عنوان یک محور گردشگری تعریف و معرفی شود.

او افزود: تبلیغات خوبی نیز در این خصوص صورت گرفته که البته نیازمند کارهای بیشتری هستیم از این رو امیدواریم با حضور خبرنگاران محترم بتوانیم به شکل بهتری به معرفی این رویداد بپردازیم.

محب خدایی گفت: برای اولین بار برای توسعه صنعت گردشگری،8700میلیارد تومان در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت و شاید این موضوع جزو برکات همین رویدادها و بیان ظرفیت های گردشگری است و تفاهم نامه این موضوع چند روز پیش بین سازمان میراث فرهنگی، صندوق توسعه ملی و سازمان برنامه و بودجه به امضا رسید.

معاون گردشگری کشور افزود: از زمانی که رویداد همدان2018 مطرح شده، سرمایه گذاری های مناسبی در این استان انجام شده است، در حال حاضر یکی از بهترین پیادهراه ها در استان همدان اجرا شده است، ضمن این که سرمایه گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی برای احداث تعداد هتلی که در همین مدت به خاطر این رویداد، برنامه ریزی شده نشان دهنده اهمیت این رویداد است.

محب خدایی خاطر نشان کرد: با مجموعه اقدامات انجام شده با همکاری بخش دولتی و خصوصی و مسئولان ملی و استانی امید می رود که همدان به عنوان مقصد مهم گردشگری برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

همدان شایسته ترین استان در حوزه گردشگری محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان نیز در این نشست خبری با اشاره به سابقه تاریخی و تمدنی استان همدان گفت: از نظر تاریخی و فرهنگی و سابقه تمدنی و نیز برخورداری از مشاهیر بزرگ، همدان شایسته ترین استان در این حوزه است که در حوزه گرشگری نیز دارای ظرفیت های بسیار بزرگی است.

او گفت: به این نتیجه رسیدیم که در توسعه استان، گردشگری را بیشتر تقویت کنیم و در برنامه ریزی های توسعه ای استان، محور گردشگری بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

نیکبخت گفت: همدان دارای 1800 اثر فرهنگی تاریخی است که متعلق به تمام دوره های مختلف تاریخی است، از نظر آب و هوایی نیز این استان دارای قابلیت های فراوانی است از طرفی نیز استان همدان دارای مفاخر و بزرگان و اندیشمندان بسیار زیادی است و تا کنون 50 جلد از 140 دانش نامه مربوط به مفاخر استان همدان تهیه شده است.

استاندار همدان ادامه داد: یکی از نوابغ استان همدان، بوعلی سینا است که دنیا به این شخصیت افتخار می کند.

او ادامه داد: از نظر گردشگری زیارتی، از نظر گردشگری طبیعی و نیز از نظر تأمین زیرساخت های گردشگری، استان همدان قابلیت های فراوانی دارد و در دولت های یازدهم و دوازدهم خوشبختانه زیرساخت های خوبی در حوزه گردشگری در این استان انجام شده است.

نیکبخت ادامه داد: در سال 2018 دو رویداد مهم بین المللی در شهریور و آبان سال 97 در استان همدان برگزار خواهد شد که این دو رویداد اهمیت ایران و همدان را در حوزه تاریخ و تمدن نشان می دهد.

استاندار همدان در ادامه گفت: همدان، زیباترین و شایسته ترین استان برای گردشگری است و این استان ویترینی از افتخارات ایران است.

او تصریح کرد: امسال در نوروز 1397، همدان به لحاظ رشد اقامت رتبه دوم کشور را کسب کرده است.

همدان تا کنون به عنوان مقصد گردشگری دیده نشده بود اما با سیاست گذاری های سازمان میراث فرهنگی این استان در حال تبدیل شدن به مقصد گردشگری است، سفیر چک نیز در سفر به همدان اعلام کرده بود که تعجب می کنم چرا همدان مقصد گرشگری خارجی نیست؟ لذا این ضرورت وجود دارد تا این استان به عنوان مقصد گردشگری معرفی شود.

فاصله اندک همدان تا تهران، مزیت گردشگری علی مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در این نشست خبری گفت: تنوع آب و هوایی، آثار فرهنگی تاریخی زیبا و نیز فاصله اندک همدان تا تهران از ویژگی های این استان است که می تواند به تبدیل شدن همدان به مقصد گردشگری کمک کند.

او افزود: برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد در استان همدان تا کنون اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

همچنین در ادامه این جلسه، نیکبخت استاندار همدان در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص اعتبارات در نظر گرفته شده برای این این رویداد گفت: اعتبارات زیادی برای این رویداد نداریم و امروز با سازمان برنامه و بودجه در این خصوص جلسه داریم که البته ما منتظر بودجه نماندیم و از اعتبارات استانی کار را آغاز کردیم، 1531 طرح به مبلغ حدود 400 میلیارد از حوزه گردشگری در استان مصوب شده است و در حال انجام است.

6 هتل از 13 هتل در دست احداث آماده شده است و چهره شهر عوض شده و همدان آماده میزبانی از این رویداد است.

او افزود: در نیمه سال دوم سال 96 تا پایان نیمه اول فروردین سال جاری، بیش از 400 میلیارد تومان مبل و منبت در استان همدان به فروش رسیده است.

نیکبخت در ادامه گفت: بر اساس مصوبه مجلس، برای برگزاری دو رویداد در سال 2018 در همدان، 10 میلیارد تومان مصوب شد اما هنوز تخصیص نیافته است و برای همین ما منتظر اعتبارات نماندیم و کار را شروع کرده ایم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در این نشست خبری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت: میزان اقامت در استان همدان 37 درصد در سال 96 نسبت به سال 95 افزایش یافته است و شاهد رشد 80 درصدی بازدید کنندگان از آثار فرهنگی تاریخی و جاذبه های گردشگری بودیم.

محب خدایی نیز در این نشت خبری در پاسخ به سؤال خبرنگاری دیگر درباره تعداد قطعی مهمانان خارجی در این رویداد گفت: از کشورهای مختلف برای حضور در این مراسم دعوت شده است، هنوز وزارت امور خارجه تعداد دقیق مهمانانی که قطعی شده است را به ما اعلام نکرده است اما به زودی لیست نهایی انجام می شود.

حضور مسئولانی از بنگلادش، عراق، اسپانیا، افغانستان و آذربایجان و حضور دبیر کل ACD در این نشست تا کنون قطعی شده است.

تبلیغات بین المللی همدان 2018 معاون گردشگری در پاسخ به سؤال دیگری نیز درخصوص تبلیغات بین المللی رویداد همدان 2018 گفت: اطلاع رسانی هایی از سوی سازمان جهانی جهانگردی در خصوص این رویداد انجام شده است و از طریق شبکه جهانی جام جم در خصوص رویداد همدان 2018 در باره این رویداد اطلاع رسانی های خوبی انجام می شود.

محب خدایی گفت: بر اساس توافق با هواپیمایی ترکیش 5 شهر کشورمان در پروازهای این شرکت معرفی می شود که یکی از این شهرها همدان است و تبلیغات خوبی در خصوص تبدیل همدان به مقصد گردشگری انجام شده است.

او افزود: رویداد همدان 2018 در دل خود رویدادهای دیگری را دارد که بسیاری از این رویدادها در سال های بعد نیز ادامه دارد و اکنون علاوه بر همدان برخی از شهرهای دیگر استان همدان نیز با توجه به برگزاری این رویداد، به تحرکت واداشته شده اند و اتفاقات خوبی برای این موضوع در استان همدان افتاده است.


کلید واژه ها: گردشگری - همدان - استان - سازمان میراث فرهنگی - میراث فرهنگی - فرهنگی - نشست خبری - استاندار - میراث - تاریخی - سرمایه گذاری - برنامه ریزی - توسعه - برگزار - برنامه - نامه - معاون - صندوق توسعه ملی - سازمان برنامه - سرمایه - نیکبخت - خبرنگاران - نشان - گردشگران - امید - محمد - تبلیغات - مسئولان - گرشگری - بهترین

آخرین اخبار سرویس:
عالمی که تا آخرعمر در خانه اجاره ای زندگی کرد

پیرمردی که هزینه فیزیوتراپی نداشت +تصاویر

پس از مرگ چه اتفاقی برای بدن انسان می افتد؟

وداع آخر با شهدای حادثه تروریستی اهواز

نسبت به همسایگان و مسلمین خوش رفتار و باصداقت عمل کنید

مورالس با رییس جمهوری ایران دیدار کرد

ماجرای حقوق 27میلیونی یک نماینده چیست؟

حکم پخش صدای مجالس حسینی که سلب آسایش همسایه کند/پاسخ حضرت آیت الله سبحانی

برگزاری مراسم شام غریبان شهدای حمله اهواز در لبنان

احداث مجموعه بزرگ صنعتی در شهرستان جاسک

روحانی: برنامه ای برای دیدار با ترامپ ندارم

روحانی: برنامه ای برای دیدار با ترامپ ندارم

رادار زمینی GSR-110 + عکس

برنامه ای برای دیدار با ترامپ ندارم/برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا مدل هایی وجود دارد

دیدار رییس بنیاد شهید با خانواده های شهدای حادثه تروریستی اهواز

دیدار رییس جمهور بولیوی و رییس اجرایی دولت افغانستان با حسن روحانی

جزییات برنامه سوم توسعه شهرداری تهران/لزوم نظام بودجه ریزی منطبق با برنامه توسعه ای پایتخت

السبسی: تونس در سخت ترین دوران خود به سر می برد

اعتراض کاربران به نحوه پوشش خبری بی بی سی فارسی +تصاویر

فصل خزان در بیلاروس

مقابله با تحریم ها محور بودجه 98 شد

دیدار نماینده رهبر معظم انقلاب با خانواده شهدای حادثه تروریستی

30 نفر نامزد ریاست جمهوری عراق شدند

جشن 40 سالگی انقلاب به کوری چشم دشمنان برگزار خواهد شد

شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می آیند/دستیابی نیروهای مسلح به نسل جدید پیشرانه های نظامی+تصاویر

هویت عاملان حمله تروریستی اهواز کشف شد

مخالفت وزیر راه با توصیه روحانی

گروه های تروریستی از سوی کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم حمایت می شوند

ایران علاقه مند به گسترش روابط خود با نهادهای پولی جهان است/ تاکید بر ضرورت حمایت نهادهای مالی بین المللی از تهران در برابر تحریم های غیرقانونی آمریکا

تصویر منتشر شده از «داریوش ارجمند» و همسرش

یک سناتور: ترامپ با وزارت دادگستری مانند پرسنل شرکت حقوقی خود رفتار می کند

سابقه ابثارگری ندارم، اما بازنشسته نیستم/ اگر بازنشسته شوم استقبال می کنم

مذاکره روحانی و رییس اجرایی دولت افغانستان

دیدار رییس کمیته بین المللی المپیک با رییس جمهور

تفسیر آیاتی از سوره توبه

حکم پخش صدای مجالس حسینی که سلب آسایش همسایه کند/پاسخ حضرت آیت الله سبحانی

قرار محیط زیستی هفته اول مهر ماه دوستداران طبیعت، هزاران بار خم شدند تا فرهنگ پاکی استوار بماند

رییس کمیته بین المللی المپیک با رییس جمهور کشورمان دیدار کرد

جشن 40 سالگی انقلاب به کوری چشم دشمنان برگزار خواهد شد

انتقال آب رودخانه کرج ریسکی برای طبیعت

نخستین نامزد زن انتخابات ریاست جمهوری عراق

لغو ویزای ایران برای سفر شهروندان عمان

FATF الان کجاست؟ / در صورت مذاکره بر سر مولفه های قدرت باید منتظر تکرار حادثه اهواز باشیم

شهدای حادثه تروریستی اهواز تحت پوشش بنیاد شهید قرار می گیرند

دیدار رییس جمهور بولیوی و رییس اجرایی دولت افغانستان با حسن روحانی

خبرنگاران باید به ابزار دانش و تکنولوژی مسلح باشند

تصاویر/ سوگواران 24 شهید حادثه تروریستی اهواز

السبسی: تونس در سخت ترین دوران خود به سر می برد

السبسی: تونس در سخت ترین دوران خود به سر می برد

مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر درباره حادثه تروریستی اهواز سکوت کرده اند

نمایشگاه مطبوعات؛ آری یا نه؟‍

جشن 40 سالگی انقلاب به کوری چشم دشمنان برگزار خواهد شد

سرانه مدارس پرداخت نمی شود

دیدار مدیر اجرایی صندوق بین المللی پول و رییس کمیته بین المللی المپیک با حسن روحانی

طرح جامع پدافند غیرعامل در اصفهان اجرا می شود

واکنش سعید راد به گل پیروزی بخش نوه اش در پرسپولیس

عمران خان فاز نترسی برداشت

رییس کمیته بین المللی المپیک با رییس جمهور دیدار کرد

از شایعه تا واقعیت/ ماجرای حذف دریاچه ارومیه از جلد کتاب دوم دبستان+تصاویر

جزییات برنامه سوم توسعه شهرداری تهران/لزوم نظام بودجه ریزی منطبق با برنامه توسعه ای پایتخت

برگزاری مراسم شام غریبان شهدای حمله اهواز در لبنان

بیانات رهبر انقلاب درباره گنجینه عظیم دفاع مقدس

استیضاح ها تبدیل به ابزاری برای امتیازگیری از وزرا شده

دستگیری عوامل مرتبط با حادثه تروریستی اهواز

ربیعی: ‏دوستان عربم نگران قومی کردن حمله تروریستی هستند

بررسی قابلیت تشخیص افتادن اپل واچ سری 4 [تماشا کنید]

علم الهدی: ایران، تنها ملتی است که خودش برای خود تصمیم می گیرد

پنجمین همایش دانشجویی فلسفه در روز جهانی فلسفه برگزار می شود

تمدید مهلت ارسال مقاله به کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی

تلاش امام سجاد(ع) برای پیشروی جهان تشیع/ احیاگر فقه امامیه

شرط روحانی برای مذاکره با ترامپ

سرنوشت شوم نافرمانی از خدا در کلام امام حسین(ع)

اطلاعیه وزارت اطلاعات: هویت تروریستها شناسایی و خانه تیمی آنها کشف شد/ 22 نفر از عوامل پشتیبانی کننده دستگیر شدند

حمل قایق با پژو 206 !/ عکس

خواص سه چای معروف گیاهی

توضیح درباره «اعدام مفسدان اقتصادی در میدان آزادی»

گزارش ویدئویی فارس سه دقیقه با جانبازان آسایشگاه ثارالله

ترتیل صفحه 465 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

دیدارهای رییس جمهوری در نیویورک (2)

واکنش سیاسی حمله تروریستی به رییس جمهور در سازمان ملل ارجاع شده است

جان باختن پیرمرد 70 ساله فومنی بر اثر رعد و برق

هفته دفاع مقدس زمان بیدارباش بازماندگان جنگ تحمیلی است

روحانی: امیدوارم روزی تروریسم را در منطقه از میان برداریم

طرح جامع پدافند غیرعامل در اصفهان اجرا می شود

هفته دفاع مقدس زمان بیدارباش بازماندگان جنگ تحمیلی است

طرح جامع پدافند غیرعامل در اصفهان اجرا می شود

طرح جامع پدافند غیرعامل در اصفهان اجرا می شود

خانواده های شهدا و مجروحان حادثه تروریستی اهواز تحت پوشش بنیاد قرار می گیرند

سخنرانی روحانی در اجلاس صلح در مقر سازمان ملل

در دیدار روحانی با مدیر اجرایی صندوق پول و مدیران رسانه های آمریکا چه گذشت؟

کارگاه «بیولوژی نص» برگزار می شود

چهره ماندگار فلسفه از سنت گرایی می گوید

بزرگ ترین قیام های ملی در ایران الهام گرفته از عاشوراست

«نفحات روشن»؛ مجموعه درسگفتارهای آیت الله میرزا عبدالکریم روشن

سازمان ملل متحد باید در مقابل یکجانبه گرایی بایستد

در دیدار با ظریف با موگرینی چه گذشت؟

امروز در جهان با محور وقاحت مواجه هستیم

اگر معذوریت ها نبود، رهبر انقلاب شخصاً در تشییع شهدای اهواز حاضر می شدند

تست مقاومت آیفون Xs и Xs Max + ویدئو

روایت محسن رضایی از شجاعت دو مادر خوزستانی در جریان حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح

تلاش برای تبدیل همدان به عنوان مقصد گردشگری داخلی و خارجی

تلاش برای تبدیل همدان به عنوان مقصد گردشگری داخلی و خارجی