مطالب مرتبط:
خانواده در انتخاب صحیح ازدواج جوانان نقش مؤثری دارد
نیکوخصال: در جریان ایجاد جایگاه خانواده در ورزشگاه آزادی نیستم!
حجت الاسلام موحد فرد: انسان ها در نوع و رنگ لباس آزادند/ اصرار به پوشش چادر حتی در دانشگاه ها صحیح نیست/ نگاه متعصبانه ما را دچار مشکل می کند
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اعلام کرد جزییات پوشش بیمه ای حوادث مددجویان کمیته امداد
ضیافت علوی خانواده های شهدا در مناطق محروم اهواز برپا می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 17:352018-08-14سياسي

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند/ پوشش 1342 خانواده توسط خیریه چهارده معصوم اهواز


عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز با تأکید بر اینکه رسانه ها حرکت مردم به سمت تمرکز صدقات را فرهنگ سازی کنند، - " گروه اجتماعی ـ عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز با تأکید بر اینکه رسانه ها حرکت مردم به سمت تمرکز صدقات را فرهنگ سازی کنند، گفت: تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند و در حقیقت رسیدگی به یک خانواده نیازمند رسیدگی به خود ما و جامعه است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا "از خوزستان، گروهی از اصحاب رسانه استان خوزستان پیش از ظهر امروز سه شنبه 23 مردادماه از انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز بازدید کردند و با فعالیت بخش های مختلف آن در زمینه کاریابی و اشتغال، مددکاری اجتماعی، تأمین ارزاق و امور فرهنگی آشنا شدند.

در آغاز این بازدید بخش اشتغال و امور کاریابی مددجویان انجمن معرفی شد؛ سمیه ابرهیم زاده مسئول این بخش در توضیح فعالیت واحد اشتغال گفت: هدف این قسمت آموزش و توانمندسازی خانواده های تحت پوشش انجمن است.

مددجویان در بخش های مختلف مشاغل فنی و حرفه ای و صنایع دستی آموزش های لازم را توسط انجمن می بینند و با مساعدت انجمن در بخش تهیه ابزار، سرمایه اولیه و فضای کار مشغول به کار می شوند.

کاریابی برای حدود 400 مددجود در سال وی ادامه داد: بخشی از کار ما معرفی مددجویان به فرصت های شغلی بیرونی و منازل است.

از سال 90 تاکنون این بخش در بین کاریابی های برتر استان بوده است.

از سال 96 تاکنون 379 نفر در بخش های مختلف مشغول به کار شدند و سالانه به طور میانگین برای 400 نفر فرصت شغلی فراهم می شود.

بخش دیگر انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز، واحد مددکاری اجتماعی است.

حسینیان مسئول این بخش نیز گفت: در این بخش 20 نفر فعالیت می کنند.

در حال حاضر هزار و 243 خانواده با جمعیتی بالغ بر 4700 نفر تحت پوشش انجمن هستند.

300 نفر در سال 96 به خودکفایی رسیده و از این آمار خارج شدند.

این واحد وظیفه پرداخت مستمری، کمک هزینه ازدواج، مسکن، اجاره، ساخت منزل، خرید لوازم ضروری زندگی و سایر نیازهای خانواده های تحت پوشش را بر عهده دارد.

وی در ادامه فرآیند رسیدگی انجمن خیریه چهارده معصوم به خانواده های نیازمند را توضیح داد و گفت: تحقیقات ما درباره خانواده های نیازمند به صورت کاملا محرمانه و با رعایت شأن و کرامت خانواده انجام می شود و پس از آن جلسه اعضای هیئت مدیره درباره ارائه خدمات به خانواده مورد نظر و نوع آن کمک برگزار می شود.

مسئول واحد مددکاری اجتماعی انجمن اضافه کرد: در این واحد اگر خانواده ای نیاز به مسکن داشته باشد کمک هزینه به آنها داده می شود و یا از خانه هایی که وقف انجمن شده یا توسط انجمن ساخته شده است در اختیار آنها قرار می‎گیرد تا به خودکفایی برسند.

بخش های فرهنگی نیز در انجمن فعالیت دارند که برای خانواده ها کلاس های مختلف آموزشی و هنری برگزار می کند.

بخشی با نام حامیان در انجمن وجود دارد که افرادی می توانند کودک و یا خانواده نیازمندی را تحت حمایت خود قرار دهند.

اعطای دومیلیارد و سیصد میلیون تومان مستمری به خانواده های نیازمند در سال 96 حسینیان در ادامه اظهار کرد: در سال 96 بالغ بر دو میلیارد و سیصد میلیون تومان مستمری به خانواده های نیازمند تعلق گرفت و در بحث ارزاق نیز دو و نیم میلیارد تومان مواد تهیه شد و در اختیار خانواده ها قرار گرفت.

در ادامه خبرنگاران از مجتمع فرهنگی انجمن خیریه چهارده معصوم بازدید کردند.

این مجتمع شامل بخش مشاوره، کلاس های مهد و پیش دبستانی، کتابخانه، سایت، کلاس های اوقات فراغت به منظور توانمندسازی خانواده ها در بخش های عروسک سازی، گلیم بافی، تابلو فرش، خیاطی، شیرینی پزی و کلاس های آموزشی است.

بهره مندی دوهزار و 37 دانش آموز و دانشجو از برنامه های فرهنگی انجمن فریده اسدی، مسئول امور فرهنگی انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) در توضیح فعالیت های واحد گفت: در این بخش دوهزار و 37 دانش آموز و دانشجو از برنامه های فرهنگی و آموزشی بهره مند می شوند.

یکی از بخش های واحد فرهنگی، کتابخانه است که تحت نظارت نهاد کتابخانه های عمومی است و فعالیت استانداردی دارد.

وی اظهار کرد: همزمان با سال تحصیلی کلاس های تقویتی در زمینه دروس مختلف برای دانش آموزان برگزار می شود و برای تسهیل در برگزاری کلاس ها وسیله ایاب و ذهاب در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

بخش تأمین ارزاق خانواده ها و سردخانه مواد پروتییتی دیگر بخش هایی بود که مورد بازدید اصحاب رسانه قرار گرفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا پس از آن نشست خبری اعضای هیئت مدیره انجمن خیریه برگزار شد و در ابتدا حسن نیزاری، عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز گفت: انجمن خیریه سال 67 در اهواز بنا نهاده شد و اولین انجمن خیریه در استان و اهواز است که با روش جدید و نظم خاصی کار خود را شروع کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمام خانواده های تحت پوشش انجمن چهارده معصوم از آغاز تاکنون خانواده های متدین و مستمندی بودند که اهل تکدی گری نبوده و فشارهای زمانه آنها را به سمتی برد که توسط اطرافیانشان به آنها رسیدیم.

نیزاری تأکید کرد: این انجمن هیچ وابستگی حزبی، سیاسی و گروهی به هیچ دسته و گروه خاصی نداشته و ندارد و اصرار بر این موضوع دارد که کارهای انجام شده، انسان دوستانه است.

مخاطبان ما مردم این جامعه هستند.

کمک کننده ها نیز خود آنها هستند؛ بدون در نظر گرفتن گرایش خاصی.

1342 خانواده خانواده های تحت پوشش انجمن خیریه چهارده معصوم هستند عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز افزود: مدیرعامل انجمن، احمدعلی کلاهدوز و رییس هیئت مدیره نیز مجید شالباف است.

آخرین آمار از خانواده های تحت پوشش انجمن یک هزار و 342 خانواده با جمعیتی بالغ بر 4 هزار و 700 نفر است.

این آمار همواره در حال تغییر و کم و زیاد شدن است؛ چرا که برخی از آنها خودکفا می شوند و خانواده های جدید تحت پوشش قرار می گیرند.

وی ادامه داد: حدود 84 دانش آموز مهدکودک و پیش دبستانی و هزار و 833 دانش آموزدر مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و 320 دانشجو و جمعاً دوهزار و 37 نفر تحت حمایت انجمن هستند و از خدمات انجمن بهره مند می شوند.

نیزاری خاطرنشان کرد: معمولاً سازمان های خیریه بخش های خاصی مثل مسکن، درمان و .

نیازمندان را دنبال می کنند اما این انجمن افتخار دارد به عنوان اولین انجمنی که کار سیستماتیک را شروع کرد و الگویی برای بقیه انجمن های خیریه شد، در سایر بخش ها به خانواده های نیازمند خدمت می کند.

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز در ادامه با بیان اینکه انجمن های خیریه محلی برای جمع آوری صدقات و خدمات مردم به اندازه بضاعت آنهاست، تصریح کرد: ما برای مستمندان تحت پوشش خود خانه می خریم، رهن می کنیم، تعمیر می کنیم، در امر درمان، ازدواج و تهیه جهیزیه به آنها کمک می کنیم.

هر یک از این کمک ها به صورت تک تک از توان یک نفر خارج است؛ اما بحمدالله سال گذشته با جمع آوری کمک ها 25 خانه برای نیازمندان خریداری شد و در اختیار آنها قرار گرفت.

خرید خانه از توان یک نفر خارج است؛ اما این کمک با تمرکز صدقات ممکن شد و تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند.

این خیر اهوازی افزود: تقاضای ما از رسانه ها این است که این فرهنگ را زنده کنند که مردم به انجمن های خیریه بپردازند و کمک های خود را از طریق انجمن های خیریه به دست نیازمندان برسانند؛ به دلیل اینکه حجم و وسعت کار قابل توجه شود و خانواده هایی که نیازمند واقعی هستند شناسایی و مورد مساعدت قرار گیرند.

این موضوع را که مردم به سمت تمرکز صدقات حرکت کنند، فرهنگ سازی کنید.

وی خاطرنشان کرد: تأکید ما برای ترویج این فرهنگ به دلیل این است که مردمان ما بسیار کریم النفس هستند و این در عمل دیده شده است.

اگر مردم ما این مراکز را بشناسند به آنها روی می آورند و اگر به خانواده های نیازمند کمک کنیم در حقیقت به خود و جامعه رسیدگی کرده ایم.

اهواز یک شهر حاشیه نشین بزرگ است و حاشیه زمینه فراوانی برای معضلات دارند.

نیزاری با اشاره به فعالیت امور فرهنگی انجمن گفت: کار فرهنگی در این انجمن یک نقطه عطف است.

کمک های ما در واحد فرهنگی احیاگر کودکان و نوجوانان و مصونیت دهنده به جامعه است.

از نکات قابل توجه در انجمن این است که کمک ها در زمینه نیَت اهدا کننده هزینه می شود.

در ادامه احمدعلی کلاهدوز مدیرعامل انجمن گفت: از سال 67 که این انجمن شروع به کار کرد تعدادی از خیرین تقبل کردند که هر کدام 14 نفر را عضو کنند.

در حال حاضر بالای ده هزار نفر عضو و بیست هزار صندوق صدقه داریم.

آن طرف قضیه هم فقر و نیاز در استان و اهواز بسیار زیاد است.

ما پنج شهر محروم در کل کشور داریم که اهواز یکی از آنهاست و از طرفی دیگر کمک بسیار پایین است.

وی در ادامه به مقایسه میزان کمک ها و خیریه در اهواز و تعدادی از شهرهای کشور پرداخت و اظهار کرد: این موضوع به یکایک ما برمی گردد که برای این کار وقت بگذاریم و بتوانیم به یک شکل مستمر در خیریه و یا خارج از آن به صورت فردی و جمعی کار را معرفی کنیم.

مدیرعامل انجمن خیریه چهارده معصوم در پایان سخنان خود از احداث ده مدرسه با عنوان آیین در اهواز خبر داد و گفت: دوهزار هکتار زمین با هزینه شش میلیارد تومان در منطقه مهرشهر خریداری شده و اولین مدرسه آن چهار ماه دیگر افتتاح می شود؛ ساخت این مدرسه با کمک خیرین انجام شده است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: خانواده - مددکاری اجتماعی - اجتماعی - اهواز - مددجویان - تمرکز - اشتغال - مدیره - رسانه - فرهنگ - خوزستان - آموزش - استان - صنایع دستی - مسکن - مردم - فرهنگی - سرمایه - برگزار - هزینه - اصحاب - وظیفه - گزارش - امروز - زندگی - جامعه - صورت - خرید - حرفه - زاده

آخرین اخبار سرویس:
سوگواری تاسوعای حسینی در حسینیه کربلایی ها

قدیمی ترین نوحه فارسی را بشنوید

بوسه رهبر معظم انقلاب بر سر سردار حاج قاسم سلیمانی

احمد ایراندوست، خطاب به تتلو خداروشکر ریختن خونت حلال شد

انزوای کامل آمریکا در نشست آژانس انرژی اتمی

«مداحی پاپ» چگونه رایج شد؟

چرا حسین (ع) فریاد زد « آیا کسی هست، مرا یاری کند؟»: عاشورا در کلام علی شریعتی

عاشورا مقدس است، اما با تفسیرهای من درآوردی، از آن فاصله گرفتیم

آیین خطبه خوانی شب عاشورا - حرم مطهر رضوی

روضه عصر عاشورا به روایت رهبر معظم انقلاب

نماینده آمریکا در امور ایران: برای مذاکره با ایران آماده هستیم

درخواست شهاب مرادی از دادستان کل درباره شهید تولایی

درخواست شهاب مرادی از دادستان کل کشور درباره شهید تولایی

نمایش لباس های عجیب و غریب در هفته مد لندن

عزاداری تاسوعای حسینی در روستای کرمجگان قم

حکم توقیف اموال وزیر زیرساخت های اوکراین صادر شد

وزیر برگزیت بریتانیا: همه پرسی دوباره برگزار نخواهد شد

حرارت عاشورا طراحی های دشمن برای انحراف را ناکام گذاشته است

امشبی را شه دین در حرمش مهمان است...

احیای قرآنی شب عاشورا در قم

تصاویر/ گردشگران خارجی در مراسم عزاداری یزد

آغاز پروازهای مسافری فرودگاه پیام با هواپیماهای ATR

شرط فرانسه برای معرفی سفیر جدید در ایران

آیین خطبه خوانی شب عاشورا در حرم مطهر رضوی

چهارمین شب عزاداری ایام محرم 1440 در حسینیه امام خمینی

وزیر اطلاعات: حمایت از دولت از شاخصه های ولایتمداری است

وزیر اطلاعات: حمایت از دولت از شاخصه های ولایتمداری است

چرا حسین(ع) محبوب است؟ + صوت

مراسم عزاداری در روستاهای بخش «لاریجان»

بوسه رهبر انقلاب بر سرِ سردار سلیمانی

عزاداری شب عاشورا در حسینیه امام با حضور رهبری

آمریکا: آماده مذاکره با ایران هستیم

بازگشت کم حجاب ها به تلویزیون در ایام سوگواری!

وزیر اطلاعات: حمایت از دولت از شاخصه های ولایتمداری است

اصولگرایان: خیری در سفر روحانی به نیویورک نیست/ ترامپ نقشه شومی برای روحانی کشیده است!

تصاویر| بوسه ی رهبر انقلاب بر سر سردار سلیمانی

ویدئو : سینه زنی ومیدان داری آیت الله امجد درعزاداری روز تاسوعا

مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی(ع)

عزاداری شب عاشورای حسینی در کشور های مختلف جهان

چهره ناراحت کریستیانو رونالدو پس از اخراج عجیب مقابل والنسیا!

با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی(ع) در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد

خاتمی: اختلاس و شُل حجابی را منکر می دانیم

عزاداری تاسوعایِ حسینی در بازار تهران

بوسه رهبر معظم انقلاب بر سر سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی

گزارش تصویری : دسته عزاداری علما درشب عاشورا

همه دوست دارند این قدرت های ابر انسانی را داشته باشند

سوگ خون خدا در خوانسار

هشدار وزیر اطلاعات به مدعیان ولایت مداری

طرح فرهنگی «نذرکتاب» در منطقه لتحرکاشان برگزارشد

نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه و سراسر استان خراسان جنوبی اقامه می شود

فیلم/ لحظه گرفتار شدن سرپرست وزارت کار در آسانسور

مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی (ع) به روایت تصاویر

هشدار وزیر اطلاعات به مدعیان ولایت مداری

آیین چهل منبر در خرم آباد

مشخصات لحظه ای از نبرد که امام حسین (ع)فرمود:اگر دین ندارید،آزاده باشید

دلیل مقام بالای حضرت عباس(ع) ولایتمداری و در اطاعت او از مولایش است

مهمترین شاخصه یک مدیر در تشکیلات ولایی

مردم کاشان و آران و بیدگل تاسوعای حسینی درعزای سالارشهیدان گریستند

اولین مسافر خصوصی سفر به ماه + عکس

مراسم عزاداری شب عاشورا با حضور رهبر انقلاب برگزار شد

متفاوت ترین راننده اتوبوس در ایران + عکس

بوسه رهبر معظم انقلاب بر سر سردار سلیمانی

شب عاشورای حسینی

دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی بنام میمیرم برات

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 28 شهریورماه

اعمال شب عاشورا

چهارمین شب عزاداری ایام محرم 1440 - حسینیه امام خمینی (ره)

پشت پرده تغییرات مدیریتی صندوق ذخیره فرهنگیان

معرفت پیش تو قد خم می کند/ با صدای رضا صادقی

گزارش تصویری تعزیه هیئت اعظم لرستان

راه امام حسین(ع)، راه مغفرت، شفاعت، نجات و بندگی است

معاون تهذیب حوزه های علمیه به شهرستان سرپل ذهاب سفر کرد + تصاویر

بوشهر در تاسوعای حسینی به سوگ نشست

آیین سنتی خطبه خوانی شب عاشورا در حرم رضوی برگزار شد

نوحه خوانی به شیوه رپ !

ترتیل صفحه 461 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

شعار انقلابی دادن ساده است و کاسبی دارد/ عاشورایی بودن در عمل باید ثابت شود

مکن ای صبح طلوع/ ترکیب بندی برای شب عاشورا با دکلمه دکتر احمد جلالی

جمعه در استان کرمان عزای عمومی اعلام شد

امام حسین(ع) وسیله خوبی برای غفلت ذهن از غیرخداست/ خود را جزو مرده ها حساب کن!

هزینه های سفر روحانی به نیویورک

تعزیه ای که حاجت می دهد.../ سلطانی سلطانیه!

پیکر روحانی مضروب مشهدی به خاک سپرده شد

بین الحرمین با فرش قرمز مفروش شد ! + عکس

به دنبال حادثه دردناک و غم انگیز تصادف اتوبوس تهران – کرمان جمعه در استان کرمان عزای عمومی اعلام شد

دانلود آهنگ جدید ایوان باند بنام بام تهران

وقتی برای عباس(ع) امان نامه آوردند

تاسوعای حسینی در حرم هلال بن علی در شهر آران و بیدگل

عزاداری شب عاشورای حسینی در منزل صادق خرازی

یک نشریه آمریکایی مدعی شد؛ ترامپ در مجمع عمومی روحانی را به دیدار دعوت می کند

در آسترالیا نوجوانی که در توت زمینی سوزن می گذاشت، بازداشت شد

شب عاشورای حسینی

مراسم عزاداری شب عاشورا در مشهد مقدس +فیلم

تیغ کینه بر قلب طلبه جوان مشهدی/ خداحافظ ای داغ بر دل نشسته

پیام عاشورا بشریت را مخاطب قرار می دهد

تابوت گردانی در شب عاشورای حسینی در بندرعباس

امتی که عاشورایی باشد روی ذلت را نخواهد دید

سید احمد خاتمی: کسی که خبر دروغی را شنید و منتشر کرد، حق الناس بر گردن دارد

رسانه ها شیوه های مبارزه با جرم را به مردم آموزش دهند

سازمان جهاد کشاورزی و آب و برق موجب تعطیلی کشاورزی خوزستان شده اند

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند/ پوشش 1342 خانواده توسط خیریه چهارده معصوم اهواز

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند/ پوشش 1342 خانواده توسط خیریه چهارده معصوم اهواز