مطالب مرتبط:
خانواده در انتخاب صحیح ازدواج جوانان نقش مؤثری دارد
نیکوخصال: در جریان ایجاد جایگاه خانواده در ورزشگاه آزادی نیستم!
حجت الاسلام موحد فرد: انسان ها در نوع و رنگ لباس آزادند/ اصرار به پوشش چادر حتی در دانشگاه ها صحیح نیست/ نگاه متعصبانه ما را دچار مشکل می کند
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اعلام کرد جزییات پوشش بیمه ای حوادث مددجویان کمیته امداد
ضیافت علوی خانواده های شهدا در مناطق محروم اهواز برپا می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 16:352018-08-14سياسي

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند/ پوشش 1342 خانواده توسط خیریه چهارده معصوم اهواز


عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز با تأکید بر اینکه رسانه ها حرکت مردم به سمت تمرکز صدقات را فرهنگ سازی کنند، - " گروه اجتماعی ـ عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز با تأکید بر اینکه رسانه ها حرکت مردم به سمت تمرکز صدقات را فرهنگ سازی کنند، گفت: تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند و در حقیقت رسیدگی به یک خانواده نیازمند رسیدگی به خود ما و جامعه است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا "از خوزستان، گروهی از اصحاب رسانه استان خوزستان پیش از ظهر امروز سه شنبه 23 مردادماه از انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز بازدید کردند و با فعالیت بخش های مختلف آن در زمینه کاریابی و اشتغال، مددکاری اجتماعی، تأمین ارزاق و امور فرهنگی آشنا شدند.

در آغاز این بازدید بخش اشتغال و امور کاریابی مددجویان انجمن معرفی شد؛ سمیه ابرهیم زاده مسئول این بخش در توضیح فعالیت واحد اشتغال گفت: هدف این قسمت آموزش و توانمندسازی خانواده های تحت پوشش انجمن است.

مددجویان در بخش های مختلف مشاغل فنی و حرفه ای و صنایع دستی آموزش های لازم را توسط انجمن می بینند و با مساعدت انجمن در بخش تهیه ابزار، سرمایه اولیه و فضای کار مشغول به کار می شوند.

کاریابی برای حدود 400 مددجود در سال وی ادامه داد: بخشی از کار ما معرفی مددجویان به فرصت های شغلی بیرونی و منازل است.

از سال 90 تاکنون این بخش در بین کاریابی های برتر استان بوده است.

از سال 96 تاکنون 379 نفر در بخش های مختلف مشغول به کار شدند و سالانه به طور میانگین برای 400 نفر فرصت شغلی فراهم می شود.

بخش دیگر انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز، واحد مددکاری اجتماعی است.

حسینیان مسئول این بخش نیز گفت: در این بخش 20 نفر فعالیت می کنند.

در حال حاضر هزار و 243 خانواده با جمعیتی بالغ بر 4700 نفر تحت پوشش انجمن هستند.

300 نفر در سال 96 به خودکفایی رسیده و از این آمار خارج شدند.

این واحد وظیفه پرداخت مستمری، کمک هزینه ازدواج، مسکن، اجاره، ساخت منزل، خرید لوازم ضروری زندگی و سایر نیازهای خانواده های تحت پوشش را بر عهده دارد.

وی در ادامه فرآیند رسیدگی انجمن خیریه چهارده معصوم به خانواده های نیازمند را توضیح داد و گفت: تحقیقات ما درباره خانواده های نیازمند به صورت کاملا محرمانه و با رعایت شأن و کرامت خانواده انجام می شود و پس از آن جلسه اعضای هیئت مدیره درباره ارائه خدمات به خانواده مورد نظر و نوع آن کمک برگزار می شود.

مسئول واحد مددکاری اجتماعی انجمن اضافه کرد: در این واحد اگر خانواده ای نیاز به مسکن داشته باشد کمک هزینه به آنها داده می شود و یا از خانه هایی که وقف انجمن شده یا توسط انجمن ساخته شده است در اختیار آنها قرار می‎گیرد تا به خودکفایی برسند.

بخش های فرهنگی نیز در انجمن فعالیت دارند که برای خانواده ها کلاس های مختلف آموزشی و هنری برگزار می کند.

بخشی با نام حامیان در انجمن وجود دارد که افرادی می توانند کودک و یا خانواده نیازمندی را تحت حمایت خود قرار دهند.

اعطای دومیلیارد و سیصد میلیون تومان مستمری به خانواده های نیازمند در سال 96 حسینیان در ادامه اظهار کرد: در سال 96 بالغ بر دو میلیارد و سیصد میلیون تومان مستمری به خانواده های نیازمند تعلق گرفت و در بحث ارزاق نیز دو و نیم میلیارد تومان مواد تهیه شد و در اختیار خانواده ها قرار گرفت.

در ادامه خبرنگاران از مجتمع فرهنگی انجمن خیریه چهارده معصوم بازدید کردند.

این مجتمع شامل بخش مشاوره، کلاس های مهد و پیش دبستانی، کتابخانه، سایت، کلاس های اوقات فراغت به منظور توانمندسازی خانواده ها در بخش های عروسک سازی، گلیم بافی، تابلو فرش، خیاطی، شیرینی پزی و کلاس های آموزشی است.

بهره مندی دوهزار و 37 دانش آموز و دانشجو از برنامه های فرهنگی انجمن فریده اسدی، مسئول امور فرهنگی انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) در توضیح فعالیت های واحد گفت: در این بخش دوهزار و 37 دانش آموز و دانشجو از برنامه های فرهنگی و آموزشی بهره مند می شوند.

یکی از بخش های واحد فرهنگی، کتابخانه است که تحت نظارت نهاد کتابخانه های عمومی است و فعالیت استانداردی دارد.

وی اظهار کرد: همزمان با سال تحصیلی کلاس های تقویتی در زمینه دروس مختلف برای دانش آموزان برگزار می شود و برای تسهیل در برگزاری کلاس ها وسیله ایاب و ذهاب در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

بخش تأمین ارزاق خانواده ها و سردخانه مواد پروتییتی دیگر بخش هایی بود که مورد بازدید اصحاب رسانه قرار گرفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا پس از آن نشست خبری اعضای هیئت مدیره انجمن خیریه برگزار شد و در ابتدا حسن نیزاری، عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز گفت: انجمن خیریه سال 67 در اهواز بنا نهاده شد و اولین انجمن خیریه در استان و اهواز است که با روش جدید و نظم خاصی کار خود را شروع کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمام خانواده های تحت پوشش انجمن چهارده معصوم از آغاز تاکنون خانواده های متدین و مستمندی بودند که اهل تکدی گری نبوده و فشارهای زمانه آنها را به سمتی برد که توسط اطرافیانشان به آنها رسیدیم.

نیزاری تأکید کرد: این انجمن هیچ وابستگی حزبی، سیاسی و گروهی به هیچ دسته و گروه خاصی نداشته و ندارد و اصرار بر این موضوع دارد که کارهای انجام شده، انسان دوستانه است.

مخاطبان ما مردم این جامعه هستند.

کمک کننده ها نیز خود آنها هستند؛ بدون در نظر گرفتن گرایش خاصی.

1342 خانواده خانواده های تحت پوشش انجمن خیریه چهارده معصوم هستند عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز افزود: مدیرعامل انجمن، احمدعلی کلاهدوز و رییس هیئت مدیره نیز مجید شالباف است.

آخرین آمار از خانواده های تحت پوشش انجمن یک هزار و 342 خانواده با جمعیتی بالغ بر 4 هزار و 700 نفر است.

این آمار همواره در حال تغییر و کم و زیاد شدن است؛ چرا که برخی از آنها خودکفا می شوند و خانواده های جدید تحت پوشش قرار می گیرند.

وی ادامه داد: حدود 84 دانش آموز مهدکودک و پیش دبستانی و هزار و 833 دانش آموزدر مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و 320 دانشجو و جمعاً دوهزار و 37 نفر تحت حمایت انجمن هستند و از خدمات انجمن بهره مند می شوند.

نیزاری خاطرنشان کرد: معمولاً سازمان های خیریه بخش های خاصی مثل مسکن، درمان و .

نیازمندان را دنبال می کنند اما این انجمن افتخار دارد به عنوان اولین انجمنی که کار سیستماتیک را شروع کرد و الگویی برای بقیه انجمن های خیریه شد، در سایر بخش ها به خانواده های نیازمند خدمت می کند.

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز در ادامه با بیان اینکه انجمن های خیریه محلی برای جمع آوری صدقات و خدمات مردم به اندازه بضاعت آنهاست، تصریح کرد: ما برای مستمندان تحت پوشش خود خانه می خریم، رهن می کنیم، تعمیر می کنیم، در امر درمان، ازدواج و تهیه جهیزیه به آنها کمک می کنیم.

هر یک از این کمک ها به صورت تک تک از توان یک نفر خارج است؛ اما بحمدالله سال گذشته با جمع آوری کمک ها 25 خانه برای نیازمندان خریداری شد و در اختیار آنها قرار گرفت.

خرید خانه از توان یک نفر خارج است؛ اما این کمک با تمرکز صدقات ممکن شد و تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند.

این خیر اهوازی افزود: تقاضای ما از رسانه ها این است که این فرهنگ را زنده کنند که مردم به انجمن های خیریه بپردازند و کمک های خود را از طریق انجمن های خیریه به دست نیازمندان برسانند؛ به دلیل اینکه حجم و وسعت کار قابل توجه شود و خانواده هایی که نیازمند واقعی هستند شناسایی و مورد مساعدت قرار گیرند.

این موضوع را که مردم به سمت تمرکز صدقات حرکت کنند، فرهنگ سازی کنید.

وی خاطرنشان کرد: تأکید ما برای ترویج این فرهنگ به دلیل این است که مردمان ما بسیار کریم النفس هستند و این در عمل دیده شده است.

اگر مردم ما این مراکز را بشناسند به آنها روی می آورند و اگر به خانواده های نیازمند کمک کنیم در حقیقت به خود و جامعه رسیدگی کرده ایم.

اهواز یک شهر حاشیه نشین بزرگ است و حاشیه زمینه فراوانی برای معضلات دارند.

نیزاری با اشاره به فعالیت امور فرهنگی انجمن گفت: کار فرهنگی در این انجمن یک نقطه عطف است.

کمک های ما در واحد فرهنگی احیاگر کودکان و نوجوانان و مصونیت دهنده به جامعه است.

از نکات قابل توجه در انجمن این است که کمک ها در زمینه نیَت اهدا کننده هزینه می شود.

در ادامه احمدعلی کلاهدوز مدیرعامل انجمن گفت: از سال 67 که این انجمن شروع به کار کرد تعدادی از خیرین تقبل کردند که هر کدام 14 نفر را عضو کنند.

در حال حاضر بالای ده هزار نفر عضو و بیست هزار صندوق صدقه داریم.

آن طرف قضیه هم فقر و نیاز در استان و اهواز بسیار زیاد است.

ما پنج شهر محروم در کل کشور داریم که اهواز یکی از آنهاست و از طرفی دیگر کمک بسیار پایین است.

وی در ادامه به مقایسه میزان کمک ها و خیریه در اهواز و تعدادی از شهرهای کشور پرداخت و اظهار کرد: این موضوع به یکایک ما برمی گردد که برای این کار وقت بگذاریم و بتوانیم به یک شکل مستمر در خیریه و یا خارج از آن به صورت فردی و جمعی کار را معرفی کنیم.

مدیرعامل انجمن خیریه چهارده معصوم در پایان سخنان خود از احداث ده مدرسه با عنوان آیین در اهواز خبر داد و گفت: دوهزار هکتار زمین با هزینه شش میلیارد تومان در منطقه مهرشهر خریداری شده و اولین مدرسه آن چهار ماه دیگر افتتاح می شود؛ ساخت این مدرسه با کمک خیرین انجام شده است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: خانواده - مددکاری اجتماعی - اجتماعی - اهواز - مددجویان - تمرکز - اشتغال - مدیره - رسانه - فرهنگ - خوزستان - آموزش - استان - صنایع دستی - مسکن - مردم - فرهنگی - سرمایه - برگزار - هزینه - اصحاب - وظیفه - گزارش - امروز - زندگی - جامعه - صورت - خرید - حرفه - زاده

آخرین اخبار سرویس:
15 عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام/ توضیحات کدخدایی درباره منشاء فشارهای سیاسی به شورای نگهبان/ شکست توطئه غرب علیه ایران در ماجرای میکونوس

آشنایی با شرایط و موانع قانونی اجرای حکم اعدام

جمع بندی روز: پنج شنبه، 24 آبان 1397

رییس مجلس درگذشت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

ایران بر مبنای موافقتنامه دفاعی به همکاری خود با سوریه ادامه می دهد

اوج فشار و تنگنا در زمان امامت امام حسن عسکری (ع)/نگاهی به زندگی امام یازدهم شیعیان

دیبالا پیراهنش را به نوجوان ایرانی داد+عکس

استخدام کارشناس برق ساختمان،کارشناس شبکه در یک شرکت معتبر

استخدام نماینده توزیع با شرایط عالی در شهر چالوس یا نوشهر

استخدام نیروی خدمات در شرکت ایده برتر پارسیان خاورمیانه

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت ایده برتر پارسیان خاورمیانه- تهران

استخدام نگهبان/حراست آقا در هلدینگ معتبر در شهر مامونیه،ساوه

آشنا نبودن با مدیریت پروژه، علت تاخیر در اجرا

شکنجه، قتل و ناپدیدسازی خاشقجی از منظر حقوق بین الملل

برنامه ای که امام خمینی(ره) حتی در ماه رمضان گرم نجف هم ترک نکرد

واکنش دبیر کل جمعیت ایثارگران به اظهارات ظریف درباره پولشویی

دانلود اصل دفترچه سوالات استخدامی دستگاه های اجرایی (همراه با سوالات 97)

عزت و عظمت امام حسن عسکری علیه السلام

آیت الله مکارم شیرازی: آسیب های فضای مجازی در کشور غوغا می کند

بررسی اوضاع سیاسی دوران امام حسن عسکری(ع)

وزرای دولت روحانی چند سال سن دارند؟

استخدام طراح آشنا به ادیت و تدوین ویدئو با حقوق ثابت و بیمه

استخدام طراح وب با مزایا در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

اللهم صلی علی محمد و آل محمد

درخواست سفیر ایران از رییس کل پلیس ملی سنگال

وجود فساد اعتقاد مردم به نظام اسلامی و دین را متزلزل می کند

اعتراض فراکسیون حقوق بشر مجلس به تردد آزادانه تروریست ها در دانمارک

فراخوان استعدادیابی برای شرکت در مسابقات بین المللی GeCCo

اقدامات امام حسن عسکری(ع) در جامعه برای غیبت امام عصر(عج)

با خواندن این سوره های با فضیلت از اموات خود یاد کنید

رییس شورای هماهنگی تبلیغات خراسان رضوی ریسک پذیری ندارد/ مسئولان با سابقه مدیریتی بالا از مسئولیت خود دل بکنند

حضور بانوان در استادیوم ها مشکل امروز مردم نیست

حسن بیگی: 31 میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته است

تاکید عراقچی بر اهمیت بهره مندی ایران از منافع برجام

رایزنی سرکنسول ایران با اعضای حزب دموکرات کردستان عراق

آل حبیب: تهدید ایرانیان به گرسنگی جنایت علیه بشریت است

مدل درب ورودی ساختمان؛ انواع در ورودی و نکات مهم در انتخاب آن

چرا در زمان اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان اختلاف وجود دارد؟

رییس جمهور درگذشت مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

دستاوردهای انقلاب برای جوانان تشریح شود

سفیر ایران در واتیکان عضو هیات مدیره هیچ یک از شرکت های شستا نیست

وزیر کشور درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

پیام تسلیت وزیر کار و استاندار گلستان در پی درگذشت رییس سازمان تامین اجتماعی

پیام تسلیت رییس مجلس به مناسبت درگذشت دکتر نوربخش و معاونش

رییس جمهور درگذشت رییس و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

وزیر بهداشت درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

پیام تسلیت دکتر جهانگیری در پی درگذشت رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی

واعظی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

اوقات شرعی بیست و پنجم آبان در سمنان

مهدهای کودک؛ فرصت یا تهدید؟

تاکید رییس کمیسیون خارجی مجلس ایتالیا بر گسترش روابط دوجانبه این کشور با ایران

واکنش سروری به پیش نویس قانون جدید احزاب

اهمیت نماز شب در بیان امام حسن عسکری (ع): آیت الله جوادی آملی

لزوم توجه به کیفیت دستاوردهای پژوهشی و اخلاق علمی

وزیر فرهنگ مراکش از نقش پیروان یهود در توسعه کشور قدردانی کرد

ممنوعیت شناوری کشتی های اوکراین در دریای آزوف

امیدوارم روزی بتوانم کارخانه نساجی را در گلستان احیاء کنم

ماجرای مناظره امام حسن عسکری(ع) و اسحاق کندی در مورد قرآن کریم

عدم موافقت 98 کشور با قطعنامه حقوق بشری علیه ایران

توکلی: مردم به دیده بان شفافیت و عدالت اعتماد و با آن همکاری خوبی دارند

40 فروند سوخو سوپرجت 100 در راه ایران

تصاویر/ مراسم سوگواری شهادت امام حسن عسکری (ع) در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی

تصاویر/ مراسم گرامیداشت علامه طباطبایی و ششمین همایش انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه

آیا می دانید دلیل تأخیر در استجابت دعاهایتان چیست؟

سفر وزیر راه و شهرسازی به کرمان

ساز ایرانی در خارج از کشور فراموش شده!

آفریقای جنوبی و اروپا بر حفظ برجام و لغو تحریمها تاکید کردند

توضیحات احمد توکلی در مورد فعالیت های «دیده بان شفافیت و عدالت»

رحیمیان: شیفتگان آمریکاغیرخودی هستند

مراسم تشییع نوربخش و تاج الدین امروز برگزار می شود

تصاویر/ مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری(ع) در مسجد جمکران

حسن بیگی: 31 میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته است

مراسم تشییع مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی امروز برگزار می شود

پیشوای یازدهم بنیانگذار رساله نویسی بود/ بسترسازی زمینه های غیبت خاتم الاوصیا(عج) در شرایط حصر

ماهیت انقلاب اسلامی و ماهیت آمریکایی ها در تقابل حق و باطل قرار دارد

سردار سلامی: دورریز غذای ایرانی ها 50 میلیون گرسنه آمریکایی را سیر می کند

تعداد کتابخانه های عمومی کشور بعد از انقلاب 9 برابر شده است

استفاده از ظرفیت‎های ملی برای رفع مشکلات اقتصادی نیازمند توجه به اقتصاد مقاومتی است

ویژگی مبلغ واقعی از دید قرآن

گزارش ایسنا از حاشیه های کنگره ملی شهدا

حسن بیگی: 31 میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته است

هلند: از تحریم تسلیحاتی عربستان حمایت می کنیم

زمان تشییع پیکرمدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام شد

کریستیانو رونالدو و جورجینا به زودی جشن عروسی می گیرند

حکم شرعی «احضار روح» از نظر مراجع تقلید

مراسم تشییع مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی امروز برگزار می شود

تاکید عراقچی بر اهمیت بهره مندی ایران از منافع برجام

پیام تسلیت جهانگیری در پی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی

تشییع جنازه وحید مظلومین مشهور به سلطان سکه(فیلم)

پیام تسلیت جهانگیری در پی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی

مضجع شریف امام حسن عسکری(ع): تصویری از نمای نزدیک

القاب حضرت علی (ع) چیست و ایشان با چه نام هایی شناخته شده اند؟

امام جمعه موقت تهران: شهدا مدال افتخار را بر سینه ایران و ایرانی نصب کرده اند

98 کشور جهان با قطعنامه حقوق بشری علیه ایران موافقت نکردند

آل حبیب: تهدید ایرانیان به گرسنگی جنایت علیه بشریت است

اخلاق مداری و رفتار حکیمانه با مردم؛ ضرورت کار پلیس

تشییع جنازه وحید مظلومین ملقب به سلطان سکه +فیلم

سردار سلامی: دور ریز ایرانی ها، آمریکا را سیر میکند

ترقی: خانه احزاب دست پخت دولت های اصلاح طلب است

محروم کردن جامعه از دانش روز با ادعای دروغگو دانستن علم !

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند/ پوشش 1342 خانواده توسط خیریه چهارده معصوم اهواز

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند/ پوشش 1342 خانواده توسط خیریه چهارده معصوم اهواز