مطالب مرتبط:
خانواده در انتخاب صحیح ازدواج جوانان نقش مؤثری دارد
نیکوخصال: در جریان ایجاد جایگاه خانواده در ورزشگاه آزادی نیستم!
حجت الاسلام موحد فرد: انسان ها در نوع و رنگ لباس آزادند/ اصرار به پوشش چادر حتی در دانشگاه ها صحیح نیست/ نگاه متعصبانه ما را دچار مشکل می کند
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اعلام کرد جزییات پوشش بیمه ای حوادث مددجویان کمیته امداد
ضیافت علوی خانواده های شهدا در مناطق محروم اهواز برپا می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 16:352018-08-14سياسي

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند/ پوشش 1342 خانواده توسط خیریه چهارده معصوم اهواز


عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز با تأکید بر اینکه رسانه ها حرکت مردم به سمت تمرکز صدقات را فرهنگ سازی کنند، - " گروه اجتماعی ـ عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز با تأکید بر اینکه رسانه ها حرکت مردم به سمت تمرکز صدقات را فرهنگ سازی کنند، گفت: تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند و در حقیقت رسیدگی به یک خانواده نیازمند رسیدگی به خود ما و جامعه است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا "از خوزستان، گروهی از اصحاب رسانه استان خوزستان پیش از ظهر امروز سه شنبه 23 مردادماه از انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز بازدید کردند و با فعالیت بخش های مختلف آن در زمینه کاریابی و اشتغال، مددکاری اجتماعی، تأمین ارزاق و امور فرهنگی آشنا شدند.

در آغاز این بازدید بخش اشتغال و امور کاریابی مددجویان انجمن معرفی شد؛ سمیه ابرهیم زاده مسئول این بخش در توضیح فعالیت واحد اشتغال گفت: هدف این قسمت آموزش و توانمندسازی خانواده های تحت پوشش انجمن است.

مددجویان در بخش های مختلف مشاغل فنی و حرفه ای و صنایع دستی آموزش های لازم را توسط انجمن می بینند و با مساعدت انجمن در بخش تهیه ابزار، سرمایه اولیه و فضای کار مشغول به کار می شوند.

کاریابی برای حدود 400 مددجود در سال وی ادامه داد: بخشی از کار ما معرفی مددجویان به فرصت های شغلی بیرونی و منازل است.

از سال 90 تاکنون این بخش در بین کاریابی های برتر استان بوده است.

از سال 96 تاکنون 379 نفر در بخش های مختلف مشغول به کار شدند و سالانه به طور میانگین برای 400 نفر فرصت شغلی فراهم می شود.

بخش دیگر انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز، واحد مددکاری اجتماعی است.

حسینیان مسئول این بخش نیز گفت: در این بخش 20 نفر فعالیت می کنند.

در حال حاضر هزار و 243 خانواده با جمعیتی بالغ بر 4700 نفر تحت پوشش انجمن هستند.

300 نفر در سال 96 به خودکفایی رسیده و از این آمار خارج شدند.

این واحد وظیفه پرداخت مستمری، کمک هزینه ازدواج، مسکن، اجاره، ساخت منزل، خرید لوازم ضروری زندگی و سایر نیازهای خانواده های تحت پوشش را بر عهده دارد.

وی در ادامه فرآیند رسیدگی انجمن خیریه چهارده معصوم به خانواده های نیازمند را توضیح داد و گفت: تحقیقات ما درباره خانواده های نیازمند به صورت کاملا محرمانه و با رعایت شأن و کرامت خانواده انجام می شود و پس از آن جلسه اعضای هیئت مدیره درباره ارائه خدمات به خانواده مورد نظر و نوع آن کمک برگزار می شود.

مسئول واحد مددکاری اجتماعی انجمن اضافه کرد: در این واحد اگر خانواده ای نیاز به مسکن داشته باشد کمک هزینه به آنها داده می شود و یا از خانه هایی که وقف انجمن شده یا توسط انجمن ساخته شده است در اختیار آنها قرار می‎گیرد تا به خودکفایی برسند.

بخش های فرهنگی نیز در انجمن فعالیت دارند که برای خانواده ها کلاس های مختلف آموزشی و هنری برگزار می کند.

بخشی با نام حامیان در انجمن وجود دارد که افرادی می توانند کودک و یا خانواده نیازمندی را تحت حمایت خود قرار دهند.

اعطای دومیلیارد و سیصد میلیون تومان مستمری به خانواده های نیازمند در سال 96 حسینیان در ادامه اظهار کرد: در سال 96 بالغ بر دو میلیارد و سیصد میلیون تومان مستمری به خانواده های نیازمند تعلق گرفت و در بحث ارزاق نیز دو و نیم میلیارد تومان مواد تهیه شد و در اختیار خانواده ها قرار گرفت.

در ادامه خبرنگاران از مجتمع فرهنگی انجمن خیریه چهارده معصوم بازدید کردند.

این مجتمع شامل بخش مشاوره، کلاس های مهد و پیش دبستانی، کتابخانه، سایت، کلاس های اوقات فراغت به منظور توانمندسازی خانواده ها در بخش های عروسک سازی، گلیم بافی، تابلو فرش، خیاطی، شیرینی پزی و کلاس های آموزشی است.

بهره مندی دوهزار و 37 دانش آموز و دانشجو از برنامه های فرهنگی انجمن فریده اسدی، مسئول امور فرهنگی انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) در توضیح فعالیت های واحد گفت: در این بخش دوهزار و 37 دانش آموز و دانشجو از برنامه های فرهنگی و آموزشی بهره مند می شوند.

یکی از بخش های واحد فرهنگی، کتابخانه است که تحت نظارت نهاد کتابخانه های عمومی است و فعالیت استانداردی دارد.

وی اظهار کرد: همزمان با سال تحصیلی کلاس های تقویتی در زمینه دروس مختلف برای دانش آموزان برگزار می شود و برای تسهیل در برگزاری کلاس ها وسیله ایاب و ذهاب در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

بخش تأمین ارزاق خانواده ها و سردخانه مواد پروتییتی دیگر بخش هایی بود که مورد بازدید اصحاب رسانه قرار گرفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا پس از آن نشست خبری اعضای هیئت مدیره انجمن خیریه برگزار شد و در ابتدا حسن نیزاری، عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز گفت: انجمن خیریه سال 67 در اهواز بنا نهاده شد و اولین انجمن خیریه در استان و اهواز است که با روش جدید و نظم خاصی کار خود را شروع کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمام خانواده های تحت پوشش انجمن چهارده معصوم از آغاز تاکنون خانواده های متدین و مستمندی بودند که اهل تکدی گری نبوده و فشارهای زمانه آنها را به سمتی برد که توسط اطرافیانشان به آنها رسیدیم.

نیزاری تأکید کرد: این انجمن هیچ وابستگی حزبی، سیاسی و گروهی به هیچ دسته و گروه خاصی نداشته و ندارد و اصرار بر این موضوع دارد که کارهای انجام شده، انسان دوستانه است.

مخاطبان ما مردم این جامعه هستند.

کمک کننده ها نیز خود آنها هستند؛ بدون در نظر گرفتن گرایش خاصی.

1342 خانواده خانواده های تحت پوشش انجمن خیریه چهارده معصوم هستند عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز افزود: مدیرعامل انجمن، احمدعلی کلاهدوز و رییس هیئت مدیره نیز مجید شالباف است.

آخرین آمار از خانواده های تحت پوشش انجمن یک هزار و 342 خانواده با جمعیتی بالغ بر 4 هزار و 700 نفر است.

این آمار همواره در حال تغییر و کم و زیاد شدن است؛ چرا که برخی از آنها خودکفا می شوند و خانواده های جدید تحت پوشش قرار می گیرند.

وی ادامه داد: حدود 84 دانش آموز مهدکودک و پیش دبستانی و هزار و 833 دانش آموزدر مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و 320 دانشجو و جمعاً دوهزار و 37 نفر تحت حمایت انجمن هستند و از خدمات انجمن بهره مند می شوند.

نیزاری خاطرنشان کرد: معمولاً سازمان های خیریه بخش های خاصی مثل مسکن، درمان و .

نیازمندان را دنبال می کنند اما این انجمن افتخار دارد به عنوان اولین انجمنی که کار سیستماتیک را شروع کرد و الگویی برای بقیه انجمن های خیریه شد، در سایر بخش ها به خانواده های نیازمند خدمت می کند.

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز در ادامه با بیان اینکه انجمن های خیریه محلی برای جمع آوری صدقات و خدمات مردم به اندازه بضاعت آنهاست، تصریح کرد: ما برای مستمندان تحت پوشش خود خانه می خریم، رهن می کنیم، تعمیر می کنیم، در امر درمان، ازدواج و تهیه جهیزیه به آنها کمک می کنیم.

هر یک از این کمک ها به صورت تک تک از توان یک نفر خارج است؛ اما بحمدالله سال گذشته با جمع آوری کمک ها 25 خانه برای نیازمندان خریداری شد و در اختیار آنها قرار گرفت.

خرید خانه از توان یک نفر خارج است؛ اما این کمک با تمرکز صدقات ممکن شد و تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند.

این خیر اهوازی افزود: تقاضای ما از رسانه ها این است که این فرهنگ را زنده کنند که مردم به انجمن های خیریه بپردازند و کمک های خود را از طریق انجمن های خیریه به دست نیازمندان برسانند؛ به دلیل اینکه حجم و وسعت کار قابل توجه شود و خانواده هایی که نیازمند واقعی هستند شناسایی و مورد مساعدت قرار گیرند.

این موضوع را که مردم به سمت تمرکز صدقات حرکت کنند، فرهنگ سازی کنید.

وی خاطرنشان کرد: تأکید ما برای ترویج این فرهنگ به دلیل این است که مردمان ما بسیار کریم النفس هستند و این در عمل دیده شده است.

اگر مردم ما این مراکز را بشناسند به آنها روی می آورند و اگر به خانواده های نیازمند کمک کنیم در حقیقت به خود و جامعه رسیدگی کرده ایم.

اهواز یک شهر حاشیه نشین بزرگ است و حاشیه زمینه فراوانی برای معضلات دارند.

نیزاری با اشاره به فعالیت امور فرهنگی انجمن گفت: کار فرهنگی در این انجمن یک نقطه عطف است.

کمک های ما در واحد فرهنگی احیاگر کودکان و نوجوانان و مصونیت دهنده به جامعه است.

از نکات قابل توجه در انجمن این است که کمک ها در زمینه نیَت اهدا کننده هزینه می شود.

در ادامه احمدعلی کلاهدوز مدیرعامل انجمن گفت: از سال 67 که این انجمن شروع به کار کرد تعدادی از خیرین تقبل کردند که هر کدام 14 نفر را عضو کنند.

در حال حاضر بالای ده هزار نفر عضو و بیست هزار صندوق صدقه داریم.

آن طرف قضیه هم فقر و نیاز در استان و اهواز بسیار زیاد است.

ما پنج شهر محروم در کل کشور داریم که اهواز یکی از آنهاست و از طرفی دیگر کمک بسیار پایین است.

وی در ادامه به مقایسه میزان کمک ها و خیریه در اهواز و تعدادی از شهرهای کشور پرداخت و اظهار کرد: این موضوع به یکایک ما برمی گردد که برای این کار وقت بگذاریم و بتوانیم به یک شکل مستمر در خیریه و یا خارج از آن به صورت فردی و جمعی کار را معرفی کنیم.

مدیرعامل انجمن خیریه چهارده معصوم در پایان سخنان خود از احداث ده مدرسه با عنوان آیین در اهواز خبر داد و گفت: دوهزار هکتار زمین با هزینه شش میلیارد تومان در منطقه مهرشهر خریداری شده و اولین مدرسه آن چهار ماه دیگر افتتاح می شود؛ ساخت این مدرسه با کمک خیرین انجام شده است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: خانواده - مددکاری اجتماعی - اجتماعی - اهواز - مددجویان - تمرکز - اشتغال - مدیره - رسانه - فرهنگ - خوزستان - آموزش - استان - صنایع دستی - مسکن - مردم - فرهنگی - سرمایه - برگزار - هزینه - اصحاب - وظیفه - گزارش - امروز - زندگی - جامعه - صورت - خرید - حرفه - زاده

آخرین اخبار سرویس:
استخدام برنامه نویس - 27 دی 97

کلیه استخدامی های همدان - 27 دی 97

رییس کمیسیون اصل 90: بسیاری از واگذاری ها درست نبوده؛ شرکت ها به خاک سیاه نشستند

غریب آبادی: ایران حداکثر خویشتن داری را نشان داده است

استخدام کارشناس IT آقا جهت یک شرکت معتبر در یزد

استخدام مهندس نساجی آقا جهت کار در گروه صنعتی معتبر – اصفهان

دسترسی به فضای مجازی الفبای شفافیت است

استخدام نیروی خانم با مدرک لیسانس جهت امور اداری

استخدام کاردان یا کارشناس عمران و معماری در خراسان رضوی

استخدام کارمند خانم با مدرک حسابداری جهت امور وصول مطالبات در تهران

علت اصلی دشمنی آمریکا با ایران چیست؟

استخدام سرویس کار ماشین آلات راهسازی در خراسان جنوبی

استخدام مهندس کامپیوتر خانم آشنا به فتوشاپ

در سفر به اروپا فهمیدم هیچ اتفاقی درباره SPV نخواهد افتاد(خبر ویژه)

دریافت غذای متبرک رضوی با ثبت کد ملی میسر است

استخدام مهندس متالورژی و جوش خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام پاسخگوی تلفن خانم در یک موسسه معتبر در تهران

اصلاح طلبان در مورد عنوان سازمان جدید به توافق نرسیده اند

نقوی حسینی: فعالیت های موشکی ایران به هیچ کشور دیگری ارتباط ندارد

اصلاح طلبان در مورد عنوان سازمان جدید به توافق نرسیده اند

مدیران ادارات اخلاق را درقبال زیردستان ساعی بیشتر رعایت کنند

خدمات انقلاب اسلامی به محرومان غیر قابل انکار است

سرخط مهمترین خبرهای لرستان در 24 ساعت گذشته

خدمات انقلاب اسلامی به محرومان غیر قابل انکار است

آیه نگاشت/ناتوانی انسان از حفظ نعمت ها

پلوسی خواستار تعویق سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره

هشدارهای دوستی را جدی بگیریم

کلیه استخدامی های تهران - 27 دی 97

استخدام کارشناس HSE خانم و آقا در شرکت گلدیس کاشی یزد

استخدام طراح گرافیک در یک شرکت تبلیغاتی معتبر در غرب تهران

استخدام کمک طراح ناخن در سالن زیبایی ویدا رز

استخدام استادکار کابینت MDF و وردست در خراسان جنوبی

استخدام راسته دوز، میاندوز کار، زیگزال دوز و وردست برشکار در تهران

دعوت به همکاری نویسنده و تایپیست غیر حضوری از سراسر کشور

استخدام نیروی برقکار برای شرکتی واقع در خراسان جنوبی

استخدام حسابدار مسلط به هلو و اکسل در محدوده میدان آرژانتین تهران

استخدام بازاریاب ساختمان جهت کار طراحی معماری

استخدام کارشناس حسابدار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس ثبت اسناد سیستمی انبار در تهران

استخدام مهندس معمار ارشد در شرکت مهندسین مشاور

رویدادهای خبری پنجشنبه 27 دی ماه؛ مرکز لرستان

امام صادق از کدام گروه شیعیان متعجب هستند؟

توییت امام جمعه لواسان درباره فساد مدیران

افشای تخلفات جدید در انتصابات استانداری کردستان

جانباز 70 درصد دامغانی به خیل شهدا پیوست

نشست هماهنگی مدیران خبرگزاری ها و پایگاههای خبری استان در ایرنا خرم آباد

عناوین روزنامه های 27 دی ماه خراسان رضوی

رفع مشکل بیکاری دانش آموختگان کشاورزی در اولویت باشد

مشارکت بانوان دزفول در فعالیت های فرهنگی افزایش یابد

آب شرب سالم رهاورد انقلاب اسلامی برای روستاهای کرمان

شماره فروشی مسافران در کیش، کاسبی جدید تور های گردشگری!

اوقات شرعی امروز به افق یاسوج

کرمان میزبان رییس سازمان برنامه و بودجه کشور

پیدایش حقوق مدرن، شاهان را زمینی کرد

نمی توانیم درباره بودجه بی تفاوت باشیم

ماندگارترین تیتر تاریخ مطبوعات ایران + عکس

مراسم بزرگداشت اعوانی، فیلسوف معاصر

روایت شاهدان عینی از شنبه خونین دانشگاه تبریز

انتصاب معاون مالی و اداری بیمه شهر

بهتر است درباره بودجه از مردم نظرخواهی شود

علوی: با استانی شدن انتخابات، نمایندگان شاخص تری به مجلس راه می یابند

استخدام خیاط ماهر مجلسی و عروس مسلط به برش و دوخت مزون شخصی دوز

الهیار ترکمن : امیدورایم حقوق معلمان خرید خدمات به روز شود.

استخدام برنامه نویس PHP جهت کار در خراسان رضوی

استخدام حسابدار خانم آشنا به نرم افزار هلو با بیمه در انقلاب تهران

استخدام صندوقدار خانم در بستنی مخصوص

گروهی که دغدغه عزت ایران را داشت

سردار سلیمانی بدون محافظ در فرودگاه مهرآباد

عناوین روزنامه های 27 دی ماه خراسان رضوی

رگه هایی در حوزه، دفاع از انقلاب را «تندروی» می دانند/ قاطبه حوزه قم «انقلابی» است

فساد مالی و هزینه های میلیاردی نامزدها از مضرات استانی شدن انتخابات است

دستبرد در روایات تفسیری، شگرد سلفیون وهابی است

استخدام فروشنده آقا ماهر جهت فروشگاه پوشاک در تهران

استخدام تعدادی مشاور املاک جهت کار در دفتر املاک – کرج

استخدام کارگر ساده جهت مبلمان در محدوده سه راه آدران تهران

اقدام پژوهی چگونه توانستم خلاقیت دانش آموزان کلاس اول را پرورش دهم؟

استخدام مشاور املاک آقا در محدوده مهرشهرِ کرج

استخدام تعدادی چرخکار ماهر خانم در تولیدی پوشاک

آیا میدانید کفاره گناه غیبت چیست؟

استخدام مراقب و نگهدار سالمند در آسایشگاه سالمندان

استخدام شرکت جم ایرسا

39 درصد جمعیت خراسان شمالی بیمه تامین اجتماعی هستند

دریافت غذای متبرک رضوی با ثبت کد ملی در سامانه میسر است

رفع مشکل بیکاری دانش آموختگان کشاورزی در اولویت باشد

مشارکت بانوان دزفول در فعالیت های فرهنگی افزایش یابد

تشریح تحول در قوانین ازدواج

استخدام مترجم زبان یتالیایی،طراح صنعتی در یک شرکت معتبر- تهران

استخدام بازاریاب در یک شرکت معتبر تجهیزات پزشکی در فارس

رفع مشکل بیکاری دانش آموختگان کشاورزی در اولویت باشد

علوی: با استانی شدن انتخابات، نمایندگان شاخص تری به مجلس راه می یابند

نقوی حسینی: موافق با خروج از برجام در شرایط فعلی نیستم

استخدام مراقب جهت آسایشگاه سالمندان در محدوده غرب تهران

استخدام فست فود زنجیره ای شیلا در تهران

اشکالات سپردن اختیار حذف یارانه دهک های بالا به استانداران

استخدام کارشناس ارشد مامایی در یک شرکت معتبر در تهران

هم افزایی اصحاب رسانه، پیش نیاز توسعه در لرستان

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح پنجشنبه 27 دی 97

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | پنجشنبه 27 دی 97

روزنامه استخدامی استان البرز و شهر کرج | پنجشنبه 27 دی 97

جنجال حضور شاتل آمریکایی در تهران +عکس

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند/ پوشش 1342 خانواده توسط خیریه چهارده معصوم اهواز

تمرکز صدقات می تواند جریان صحیح ایجاد کند/ پوشش 1342 خانواده توسط خیریه چهارده معصوم اهواز