مطالب مرتبط:
اعتماد مردم به شهرداری از بین رفته/در هرندی هر 200 قدم مسجد ساختند/همه تقصیرها را گردن معتادان انداخته ایم
بررسی راه های مقابله با فقر شهری/ لیلا ارشد: آسیب دیدگان شهری دچار بی اعتمادی اند؛ همراه نمی شوند!
بخش خصوصی هزینه کاوش را واریز کرد/مرمت مسجد ضریر با اعتبار 200 میلیون تومانی
کشف نقاشی 200 ساله روی سقف کلیسا
مدیر مرکز هنرهای نمایشی: می خواهیم گروه محوری را در بچه های مسجد نهادینه کنیم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 16:322018-08-14سياسي

لیلا ارشد: در میدان هرندی هر 200 قدم یک مسجد ساختند، NGO ما را هم گرفتند و مسجد شد


فعالان حوزه آسیب های اجتماعی و NGOها در پنل نقش مدیریت شهری و آسیب های اجتماعی از رویکرد و نگاه شهرداری انتقاد کرده و معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در دفاع از اقدامات شهرداری گفت: - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرآنلاین، صبح امروز در نشست مدیریت شهری و آسیب های اجتماعی که توسط مرکز مطالعات شهرداری تهران برگزار شد؛ نشست دیگری با حضور کارشناسان مختلف اجتماعی، فعالان این حوزه و مسوولان شهری برگزار شد.

در این نشست ولی الله شجاع پوریان (معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران)، محمدرضا جوادی یگانه (رییس مرکز مطالعات شهرداری تهران)، لیلا ارشد (مدیر خانه خورشید)، زهرا رحیمی (مدیر جمعیت امام علی -ع) و عباس دیلمی زاده (مدیر موسسه تولدی دوباره) حضور دارند.

زهرا رحیمی (مدیر جمعیت امام علی -ع) ضمن انتقاد از محسن هاشمی (رییس شورای شهر تهران) که پیش از آغاز شدن پنل جلسه را ترک کرد، گفت: شما آمده اید تا صدای فعالان حوزه های شهری را بشنوید، اما رییس شورای شهر به عنوان نماینده شورا پیش از آغاز پنل و پیش از اینکه ما بتوانیم صحبت هایمان را آغاز کنیم جلسه را ترک کردند.

لیلا ارشد (مدیر خانه خورشید) نیز با بیان اینکه فعالان اجتماعی از پیش از انقلاب در محلات آسیب زایی همچون هرندی مشغول بوده اند، گفت: برای من جای سوال است که چرا شهرداری وارد این منطقه شده است؟ پیش از این می گفتند NGOها جاسوس هستند و از کشورهای دیگر پول می گیرند.

امروز هم تبدیل به مراکز پولشویی شده ایم.

ارشد افزود: نگاه و فرهنگی که به NGOها وجود دارد اشتباه است.

برخی روشنفکران هم به فعالیت های ما انتقاد می کنند.

یادم می آید که در ابتدای فعالیتم دولت می خواست به ازای 11 ماه کار 30 تن سیب زمینی به ما بدهد و حتی بارها به ما تهمت زدند که از خارج چمدان چمدان پول آورده ایم، روشنفکران اجتماعی هم به ما می گویند شما با آسیب های اجتماعی مماشات می کنید.

وی با بیان اینکه مسائل اجتماعی در هیچ کجا سیاست گذاری نشده است، افزود: مدیران مدام تغییر می کنند و از برج میلاد یک نفر را برای حل مسائل اجتماعی، استخدام می کنند چرا یک جوان 24 ساله با لیسانس ادبیات باید بیاید و معاون اجتماعی یک منطقه بسیار مهم شود؟ ارشد افزود: ما هنوز شورای عالی کودک در کشور نداریم و در این رابطه نگاه های همه جانبه وجود ندارد.

شهرداری آنقدر با مردم بد رفتار کرده است که اعتماد آنها به شهرداری از میان رفته و همه چیز شکسته است.

ارشد با اشاره به حضور و فعالیت خود در هرندی افزود: در این محله هر 200 قدم یک مسجد ساخته شده است، حتی زمین NGO خانه خورشید را از ما گرفتند و جایش یک مسجد چهار میلیارد تومانی را ساختند.

باور کنید حتی یک نفر هم در آن نماز نمی خواند.

دیلمی زاده: همه مشکلات جامعه را به گردن آنها می اندازیم عباس دیلمی زاده (مدیر موسسه تولدی دوباره) نیز با انتقاد از عملکرد شهرداری در حوزه آسیب های اجتماعی گفت: یا کار نکنید یا اگر کار می کنید حداقل درست کارتان را انجام دهید.

شهرداری در بسیاری از مناطق پول مددکاران خود را پرداخت نکرده است! حداقل حقوق مددکار را بدهید.

زمانی که مراکز بهاران قرار بود احداث شود من برای نحوه استفاده از آنها سند نوشتم و قرار بود NGOها به صورت مجانی در آنها کار کنند.

دیلمی زاده با تاکید بر اینکه در شهرداری تهران اشکال سیستمی و ساختاری وجود دارد، افزود: قرار بود مراکز بهاران در اختیار NGOها قرار گیرد تا به صورت مجانی به مردم خدمات دهد، مراجعات ما در آن زمان به شهرداری بی نتیجه ماند و برای من جای سوال است که چطور فلان بخش شهرداری می تواند میلیاردها تومان صرف خریداری چیزهای بیهوده کند اما دو هزار تومان ندارد تا مکانی را که برای آسیب های اجتماعی ساخته شده در اختیار ما قرار دهد تا خودمان اداره اش کنیم.

دیلمی زاده با تاکید بر اینکه مراکز بهاران امروز کماکان به جایگاه واقعی خود نرسیده اند، افزود: شاهد بودیم که بهاران مدتی تبدیل به یک اردوگاه نظامی شد و مراکز نگهداری در شهرداری تهران همه تبدیل به یک زندان با سیم خاردار شده اند.

در این شرایط باید به جای هزینه کردن در شهرداری، ساختارسازی کنیم.

وی به نگاهی که به معتادان در جامعه وجود دارد، انتقاد کرده و افزود: ما در کشورمان به معتادها انگ می زنیم و همه مشکلات جامعه را به گردن آنها می اندازیم.

یعنی هیچ بخشی از جامعه و دولت و مسوولان و شهروندان کاری نکرده اند تا همه تقصیرها بر گردن معتاد است؟ ما مدام به معتادان سرکوفت می زنیم و معتاد را مقصر می دانیم چراکه این مساله برای جامعه منافع دارد.

وی ادامه داد: معتاد را تبدیل به یک طفیلی کرده ایم و فقر، فساد، ایدز و .

را تقصیر او انداخته ایم.

برای آنها اردوگاه ساخته و مثل زندانی آنجا می بریمشان.

کار به جایی کشیده که یک روز همه آنها را جمع کرده و داخل دریا بریزیم! برای مبارزه با آسیب ها به توافق نرسیده ایم در ادامه جلسه ولی الله شجاع پوریان (معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران) با بیان اینکه مبارزه با آسیب های اجتماعی در کشور ما همچون مبارزه با فساد کماکان به توفیق نرسیده است، گفت: در زمینه آسیب های اجتماعی مانند مبارزه با فساد دستگاه های متولی فراوانی وجود دارند، اما هنوز در این زمینه به توفیق نرسیده ایم.

من نمی خواهم به عنوان یک مسوول مانند یک کارشناس صحبت کنم چراکه وظیفه ما آن است که بگوییم چه اقداماتی در این خصوص انجام داده ایم.

یکی از مشکلات اساسی ما این است که مدیریت واحد در این زمینه وجود ندارد هرچند در حال حاضر مقام معظم رهبری در این مساله داخل شده اند و امیدوار هستیم توفیقاتی در این خصوص حاصل شود.

شجاع پوریان با اشاره به اینکه اولین اقدامش تجمیع مطالعات صورت گرفته در شهرداری تهران بوده است، افزود: قرار شد تمام مطالعاتی که مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران در یک دهه گذشته انجام داده در اختیار محققین قرار گیرد.

شهرداری در این مدت زحمات بسیار زیادی را در خصوص آسیب های اجتماعی کشیده و تمام مسوولیت ها را پذیرفته است درحالیکه براساس قوانین، شهرداری فقط دارای دو تکلیف است، اول جمع آوری و دوم غربالگری.

شجاع پوریان با تاکید بر اینکه همه شهرداری را مسوول می دانند، افزود: شهردار تهران شخصا به آسیب های اجتماعی بسیار حساس هستند و برنامه ما این است که در این دوره به جای نقص تصدی گری نقش تسهیل گری را به عهده بگیریم.

طی تفاهمنامه ای با بهزیستی مقرر شده که زمینه نگهداری هزار معتاد را فراهم کنیم اما باید بگویم از 600 هزار میلیارد تومانی که برای آسیب های اجتماعی در نظر گرفته شده حتی یک ریالش هم در اختیار شهرداری نیست.

در ادامه جلسه؛ حاضران که اکثرا نماینده NGOهای مختلف بوده اند سوالات خود را از اعضای پنل پرسیده و از رویکرد شهرداری انتقاد کردند.

محسن هاشمی: مولد فقر در ایران بالاست محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای اسلامی شهر تهران، در چهارمین نشست از سلسله نشست های پژوهش در مدیریت شهری که با عنوان مدیریت شهری و چالش آسیب های اجتماعی صبح سه شنبه- 23 مرداد- در تالار ایوان شمس برگزار شد، اظهار کرد: ازدواج مهمترین و موثرترین نهادی است که می تواند در بروز آسیب های اجتماعی موثر باشد و ما باید بتوانیم با فراهم کردن شرایط ازدواج جوانان به این مهم دست پیدا کنیم.

البته مسئله مهمی که در کشور ما باعث ایجاد آسیب های اجتماعی می شود، فقر است؛ فقر است که در ابتدا باعث می شود این موضوع شکل بگیرد.

هاشمی با بیان اینکه مدیریت شهری می تواند در حوزه کاهش فقر اقدامات موثری را انجام دهد، گفت:البته این موضوع باید در سیاست های کلان مورد توجه مسئولان قرار بگیرد و در ادامه برای کاهش فقر اقدامات موثری انجام شود.

در سایر کشورها فقر با روش های مختلف سنجش می شود و ما با فقر درآمدی، انسانی روبرو هستیم.

ضمن اینکه ما در کشورمان با فقر خدماتی از جمله مسائل آموزشی، بهداشتی، آب آشامیدنی و .

روبرو نیستیم.

وی در ادامه این همایش با بیان اینکه در جامعه ما فقر درآمدی مطرح می شود، گفت: نکته اساسی در جامعه ما همین فقر درآمدی است به طوریکه ما در حوزه حمل و نقل و ترافیک در تهران به این نتیجه رسیدیم که قبل از هر کاری باید تعداد سفرهایمان را کم کنیم و برای آن برنامه ریزی انجام دهیم ضمن اینکه در بحث فقر درآمدی نیز ما باید سیاست های کلان را در نظر بگیریم.

افزایش فقر در جامعه باعث می شود که فعالیت ها در شهر موثر نباشد و در همین اتفاق اخیر در کشور (بحث کاهش نرخ پول) به شدت درآمد جامعه را کم و مردم را دچار مشکلات عدیده ای کرد.

هاشمی با بیان اینکه بخشی از مردم ما زیر خط فقر و خط فقر نسبی قرار دارند، گفت: در این زمینه باید دولتمردان و سیاستگذاران اقدامات را برای کاهش فقر در جامعه انجام دهند و در این زمینه می توانیم از تجربه سایر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه استفاده کنیم.

وی در ادامه این مراسم به بخشی از بیانات آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: ایشان می فرمودند برای تحقق عدالت باید تولید ثروت را توزیع کنیم و این اقدام نیز به صورت زیربنایی انجام شود.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه در مسائل فرهنگی شاهد افراط در جامعه هستیم، گفت: این نگاه ضربه محکمی را درخصوص ایجاد فقر و آسیب های اجتماعی می زند و باید این نگاه اصلاح شود.

هاشمی رفسنجانی در ادامه مراسم با بیان اینکه بخش عمده شغل ارزان در سایر کشورها از طریق گردشگری محقق می شود، گفت: بعضا 30 درصد از مشاغل از این طریق ایجاد می شود و کشوری مثل فرانسه بین 80 تا 90 میلیون توریست دارد و این آمارها در کشورهایی مثل آمریکای لاتین به مراتب بیشتر است و در واقع شغل ارزان از طریق گردشگری مورد توجه کشورهای پیشرفته قرار گرفته است.

هاشمی رفسنجانی در ادامه با اشاره به اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی درخصوص تصویب مصوبه عدم بکارگیری بازنشستگان گفت: این اقدام نیز در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان است که باید مورد توجه قرار بگیرد و ما اگر بخواهیم به صورت زیربنایی با آسیب های اجتماعی برخورد کنیم باید نگاه افراطی را در برخورد با این موضوعات حذف کنیم.

رییس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه ما باید از تجربیات گذشته و راه حل های دستگاه های حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد استفاده کنیم گفت: متاسفانه علیرغم همه تلاش های صورت گرفته مشکل فقر و آسیب های اجتماعی در کشور ما برطرف نشده است و در واقع منبع تولید فقر بسیار بالاتر از آن است که در آسیب های اجتماعی در نظر گرفته ایم.

وی در ادامه به تکالیف مدیریت شهری در برخورد با آسیب های اجتماعی و فقر گفت: در قانون شهرداری ها وظایف مشخصی برای مدیریت شهری مشخص نشده است و این موضوع بستگی به این دارد که شوراها و مدیران چه نگاهی به آسیب های اجتماعی دارند و در ادامه چه برنامه ای برای کاهش این موارد در نظر گرفته اند.

وی با بیان اینکه در گذشته اقداماتی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی و فقر صورت گرفته است، گفت: علیرغم همه این اقدامات نتوانسته ایم به نقطه قابل قبولی برسیم ضمن اینکه تا به امروز گزارشی از این اقدامات تهیه نشده است تا بدانیم این اقدامات چه تاثیری داشته است و به نظر می رسد مرکز مطالعات برنامه ریزی شهرداری تهران گزارشی را در این خصوص تهیه و آن را در اختیار برنامه ریزان قرار دهد تابتوانیم از فعالیت های پراکنده در حوزه برخورد با آسیب های اجتماعی دوری کنیم.

رییس شورای شهر تهران از آمادگی شورای شهر تهران و کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران برای پیگیری این گزارش اشاره کرد و گفت: ما حاضریم این گزارش را مورد بررسی قرار دهیم و در ادامه برای کاهش آسیب ها اقداماتی را انجام دهیم.

نه دولت و نه شهرداری ها با روش های فعلی نمی توانند در برخورد با آسیب های اجتماعی و کاهش آنها موفق باشند و در این مسیر باید از سمن ها و سازمان های مردمی فعال استفاده کنیم.

البته در این زمینه نیز باید مراقب ان جی او ها و سازمان های غیر دولتی سودجو باشیم چرا که برخی از آنها به دنبال پولشویی هستند.

رییس شورای شهر تهران همچنین به فعالیت های صندوق های قرض الحسنه در کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه این صندوق ها با هدف حمایت از اقشار ضعیف شکل گرفت و در ادامه شاهد تخلفات گسترده در اینگونه صندوق ها بوده ایم.

وی با اشاره به رفتار افراطی برخی از مسئولان در خصوص برخورد با مسائل فرهنگی به موضوع حجاب گردشگران خارجی در فرودگاه امام خمینی اشاره کرد و گفت: مسافران خارجی که باید تعداد آنها به 20 تا 30 میلیون برسد به دلیل این نگاه افراطی و دلیل آنکه مسئولان نتوانسته اند برای حجاب راهکاری بیندیشند، هم اینک به کمترین حد خود رسیده است و لازم است مسئولان سیاست های افراطی خود را در حوزه فرهنگی که غیرعقلانی نیز هست کنار بگذارند.

هاشمی رفسنجانی گفت: در اقشار سرمایه دار و یا افرادی که آسیب های اجتماعی به درون جامعه نفوذ کرده است و آنها حتی اگر آسیبی هم داشته باشند در درون خود حل می کنند پس اینکه می گوییم مردم باید در کاهش آسیب ها وارد شوند به همین دلیل است و آنها می توانند با پول بخشی از مشکلات را حل کرده به عنوان مثال به یک معتاد متجاهر کمک کنند تا به زندگی باز گردند.

جوادی یگانه: برای کاهش آسیب ها ناگزیرم از سمن ها استفاده کنیم جوادی یگانه، شهرداری تهران کاربردی کردن پژوهش های شهری و قراردادن آنها در مسیر درست بهره وری را یکی از مهمترین اهداف برگزاری سلسله نشست های مرکز مطالعات دانست و افزود: با تاسی از دورکیم اگر پژوهش هایی شهری به اصلاح امور اجتماعی نیاید ارزشمندی چندانی ندارد .

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، محمدرضا جوادی یگانه رییس این مرکز صبح سه شنبه -23 مرداد- در نشست مدیریت شهری و آسیب های اجتماعی گفت: در حوزه آسیب های اجتماعی شهر تهران و عملکرد شهرداری تهران در حوزه کاهش آسیب ها باید مطالعات دقیقی انجام شود و در ادامه از این مطالعات برای اصلاح امور اجتماعی استفاده شود.

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی پدیده نوظهور نیستند، گفت: سال های متعددی است که فارغ از علل محیط زیستی و فراملی ما با آسیب های اجتماعی روبه رو هستیم که بخشی از آن برمی گردد به اقدامات دولت ها که باعث به وجود آمدن آسیب های اجتماعی شده است و این آسیب ها پیامدهای ناخواسته و عوارض متعددی را داشته اند.

وی افزود: در شهر تهران که یکی از مراکز مهم و پرجمعیت کشور است شاهد تعدد آسیب های اجتماعی هستیم که در این زمینه باید اقداماتی در راستای کاهش آسیب ها انجام شود ضمن اینکه تهران یکی از مراکز حاشیه نشینی کشور محسوب می شود و دولت و شهرداری مسئولیت هایی را در این زمینه به عهده دارند.

جوادی یگانه ادامه داد: فارغ از اینکه مسئولیت ها در حوزه اختیارات شهرداری بوده یا خیر، درگیر شدن شهرداری تهران با آسیب ها در دو دهه گذشته و تلاش برای کاهش آسیب های شهر تهران نتوانسته است مؤثر باشد به طوری که ما شاهد افزایش آسیب ها در سال های گذشته بوده ایم.

وی درباره راهکارهای مدنظر مدیریت شهری برای کاهش آسیب های اجتماعی گفت: باید در این بخش از سازمان های مردم نهاد فعال برای کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کنیم.


کلید واژه ها: اجتماعی - شهرداری - آسیب های اجتماعی - شهرداری تهران - معاون اجتماعی - فرهنگی شهرداری - جمعیت امام علی - رییس شورای شهر - تهران - ارشد - انتقاد - فرهنگی - شورای شهر - عالی - شورا - شورای - معاون - مسجد - لیلا - برگزار - مدیریت - شجاع پوریان - جمعیت - امروز - رحیمی - منطقه - محسن هاشمی - برج میلاد - سیب زمینی - کشور

آخرین اخبار سرویس:
فارس من| نامه حکیم زاده و قندالی به رییس فراکسیون عشایر مجلس/4 درخواست برای عدالت در مدارس عشایری

حُرم حریم امن سلامت بدرقه نفس اهالی قلم * امین خرمی

واکنش هلال احمر به یک گزارش+ پاسخ خبرگزاری فارس

الگوی قانون گذاری کشور به جهان اسلام عرضه شود

خانواده های شاهد و ایثارگران حافظان اصلی نظام هستند/ لزوم رعایت سهمیه 25 درصدی اشتغال ایثارگران

یوسف افشاری نیا مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری شد

نگاه مسئولان به شبکه های اجتماعی چگونه است؟تریبون یا ارتباطی دو طرفه

فرمانده ارشد نظامی آجا خراسان جنوبی معرفی شد

زنگ پژوهش و فناوری در مدارس فیروزکوه به صدا درآمد

بیوگرافی سید محمد صادق الحسینی

سفر لاورنتیف به تهران/رایزنی با جابری انصاری

پرونده نسرین ستوده به دادگاه انقلاب رفت

واکنش یک اصولگرا به سخنان احمدی نژاد: ما باید او را برای پاسخگویی به مناظره دعوات کنیم

رادیو vhf am هوایی

کارگاهی برای آموزش تفکر به کودکان

محسن رضایی: جلوی هر لایحه ای که به اشتغال و تولید ضربه بزند را می گیریم

تبیین فضایل اخلاقی امام حسن عسکری(ع) در اقبالیه

انحراف 5000 میلیارد تومانی در پرداخت یارانه نقدی

هزینه کرد زکات شفاف سازی شود

حجتی: ضعف قانونگذاری در کشور ما ناشی از نبود یک مجلس تخصصی است

طلبه ها تخصص محور تربیت شوند نه همه کاره/ دنیا چشم انتظار تولید محتوای رسانه ای سالم است

دستگیری لیدرهای یک شبکه مبتذل در شیراز

برگزاری همایش صلح و ثبات در غرب آسیا؛ یک منطقه، یک سرنوشت در تهران

مراسم روز وحدت حوزه و دانشگاه در مدرسه عالی مطهری برگزار می شود

امید ساکنان حاشیه ری به «مسجد عبدالعظیم حسنی (ع)»

دستگاه های مسئول به طور مؤثری بر وضعیت آشفته بازار نظارت کنند

جشن میلاد امام حسن عسکری(ع) در حرم رضوی برگزار می شود

سومین استارت آپ ویکند شبکه های ارتباطی و حمل و نقل برگزار می شود

امیرالمومنین (ع) مقتدای آقا مهدی در زندگی بود

ایران به تیم های پاسخگویی بین المللی سوانح می پیوندد

شرایط تبدیل وضعیت و استخدام آموزش دهندگان سوادآموزی

واکنش حکیم زاده به اظهارات مراجع تقلید درباره مشق شب

کره جنوبی از ایران نفت نخرید

فعالیت دلواپسان برای فیلتر اینستاگرام

زن هندی 3 کیلو جواهر و پیچ و مهره را بلعید+تصاویر

رفع ممنوع الکاری سینماگران و حل مشکل فیلم های توقیفی به کجا رسید

استخدام فارغ التحصیل رشته عمران از دانشگاه های معتبر دولتی

سرمقاله روزنامه های امروز/ اگر برجام نباشد چه می شود؟

استخدام تایپیست خانم حرفه ای جهت یک انتشارات در تهران

وقتی آیت آلله بروجردی خود را به خاطر عصبانیت تنبیه می کند

پیامک های حلقه مشهد علیه اینستاگرام بسیج شدند

استخدام بازاریاب جهت کاشی فروشی در یزد

اعتراض برخی مسئولان به راه اندازی خانه های امن برای زنان آسیب دیده

استخدام بهیار، تکنسین اتاق عمل، کارشناس پرستاری یا مامایی در مشهد

محمد حسین ولایتی جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

رستمی در جلسه شورای استانی دفاتر نهاد: سند دانشگاه اسلامی به زودی در اسناد راهبردی دانشگاه ها اعمال می شود

نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با فارس مطرح کرد نقض سه جانبه گرایی از سوی وزیر کار/نشست شورای عالی کار باید برگزار شود

نشریه دانشجویی با خط بریل در دانشگاه یزد منتشر شد

توافق کتابخانه ملی با دانشگاه تهران

اجازه نمی دهیم به دارایی های تامین اجتماعی دست اندازی شود

دستگیری لیدرهای شبکه «دی جی بندها» در شیراز توسط سازمان اطلاعات سپاه

چالش های تپه باستانی سیلک مورد بررسی قرار گرفت

بررسی ابعاد حادثه تروریستی چابهار در کمیسیون امنیت ملی

علی اصغر شاه زیدی: تن به قضا داده ام و امیدوارم شرمنده مخاطبان نشوم

دیدار ظریف با نخست وزیر قطر در نشست دوحه/عکس

بررسی نحوه برگزاری راهپیمایی ها و پاسخگویی وزیر کشور به سوالات نمایندگان در دستور جلسه کمیسیون شوراها

هم افزایی حوزه و دانشگاه مولود مبارک انقلاب اسلامی

سازمان های مردم نهاد در روند تدوین برنامه توسعه محلات پایتخت مشارکت کنند

دولت اراده ای برای حل مشکلات کشور ندارد/ 80 درصد مشکلات کشور ناشی از سوءمدیریت است

مراکز پژوهشی طلبه های خواهر در همه استانها راه اندازی می شود

27 هزار تن نهاده بین دامداران قزوینی توزیع شد

کرسی تلاوت قرآن با حضور قاری بین المللی در ایلام برگزار می شود

حمایت از محیط زیست در کنفرانس جهانی نمایندگان جوان مطرح شد

حالم خوب نیست اما به افتخار علی تجویدی می خوانم

نشست هماهنگی برنامه های هفته پژوهش در یزد

شب یلدا با نوای گرم رادیو آفتاب

مجمع از منافع مردم و نظام نخواهد گذشت

هدیه معمار استادیوم تختی به ایران درودی

شهدا آموزگاران درس صبر، مقاومت و آزادگی هستند

خانواده های شاهد و ایثارگر، پرچمداران اقتدار ایران هستند

امسال چهل سالگی انقلاب را با افتخار جشن می گیریم

مسئله اشتغال مهم ترین اولویت بنیاد است

دیدار با والدین شهدا توفیق الهی است

جانباز 70 درصد «رجبعلی جان نثاری» به همرزمان شهیدش پیوست

خانواده های شهدا و ایثارگران مظهر فداکاری هستند

مادر شهیدان «بابازاده» آسمانی شد

امنیت و آرامش کشور و توسعه همه جانبه، نتیجه خون شهدا است

وظیفه آحاد مختلف مردم و مسئولان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مسئولان امروز باید درس عزت، غیرت و ایثار را از شهدا بیاموزند

سپاه: دستگیری لیدرهای یک شبکه مبتذل در شیراز

وزیر خارجه بحرین به دعوت امیر قطر واکنش نشان داد

سفته بازی و توقف پولشویی دو دلیل محدودیت تراکنش های بانکی

یک میلیارد تومان جایزه برای کنار گذاشتن گوشی همراه

حالم خوب نیست اما به افتخار علی تجویدی می خوانم

واکنش حسینعلی امیری به ادعای « قدوسی» درباره تمایل 50درصد نمایندگان مجلس به براندازی

درصد علل مرگ ها در ایران بیماری های غیر واگیر است

مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب وبرق اصفهان راه اندازی شد

مدیر انتشارات گاج: ما سنگ کف رودخانه هستیم؛ سبزی لب آب نیستیم که یک شبه رشد کرده باشیم!

محسن رضایی: CFT هنوز به دست ما نرسیده است

نگاه حمایتی مسئولان به حوزه فرهنگ و هنر در بهارستان

پرونده نسرین ستوده به دادگاه انقلاب رفت

​کارگران هنوز بسته حمایتی دریافت نکرده اند

دستور رییس جمهور برای آغاز نوبت دوم توزیع بسته های حمایتی/ بررسی دستمزد کارگران در شورای عالی کار

خسروی وفا: بازنشسته ای در انتخابات نداشتیم/ دبیرکل منصوب می شود

اقدام لاریجانی به ارجاع لوایح FATF به مجمع تشخیص نقض صریح قانون اساسی است

معاون وزیر کشور: مدیران تملق پروری نکنند

مدیر انتشارات گاج: ما سنگ کف رودخانه هستیم؛ سبزی لب آب نیستیم که یک شبه رشد کرده باشیم! / عددی که درباره دریافت کاغذ به ما نسبت می دهند، جوک است؛ این رقم مصرف یک کتاب ماست / اینکه موضوع مشق شب در دیدار ما با مراجع پررنگ شده، تقصیر ما نیست / چرا فکر می کنید باید همه مسائل را بگویم؟

پاسخ به ابهامات درخصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان

امیر دریادار رستگاری: عزت هر کشوری وابسته به قدرت و توان دفاعی است

بررسی تخلف دولت در عدم شفاف سازی هزینه ها

لیلا ارشد: در میدان هرندی هر 200 قدم یک مسجد ساختند، NGO ما را هم گرفتند و مسجد شد

لیلا ارشد: در میدان هرندی هر 200 قدم یک مسجد ساختند، NGO ما را هم گرفتند و مسجد شد