مطالب مرتبط:
اعتماد مردم به شهرداری از بین رفته/در هرندی هر 200 قدم مسجد ساختند/همه تقصیرها را گردن معتادان انداخته ایم
بررسی راه های مقابله با فقر شهری/ لیلا ارشد: آسیب دیدگان شهری دچار بی اعتمادی اند؛ همراه نمی شوند!
بخش خصوصی هزینه کاوش را واریز کرد/مرمت مسجد ضریر با اعتبار 200 میلیون تومانی
کشف نقاشی 200 ساله روی سقف کلیسا
مدیر مرکز هنرهای نمایشی: می خواهیم گروه محوری را در بچه های مسجد نهادینه کنیم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 16:322018-08-14سياسي

لیلا ارشد: در میدان هرندی هر 200 قدم یک مسجد ساختند، NGO ما را هم گرفتند و مسجد شد


فعالان حوزه آسیب های اجتماعی و NGOها در پنل نقش مدیریت شهری و آسیب های اجتماعی از رویکرد و نگاه شهرداری انتقاد کرده و معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در دفاع از اقدامات شهرداری گفت: - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرآنلاین، صبح امروز در نشست مدیریت شهری و آسیب های اجتماعی که توسط مرکز مطالعات شهرداری تهران برگزار شد؛ نشست دیگری با حضور کارشناسان مختلف اجتماعی، فعالان این حوزه و مسوولان شهری برگزار شد.

در این نشست ولی الله شجاع پوریان (معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران)، محمدرضا جوادی یگانه (رییس مرکز مطالعات شهرداری تهران)، لیلا ارشد (مدیر خانه خورشید)، زهرا رحیمی (مدیر جمعیت امام علی -ع) و عباس دیلمی زاده (مدیر موسسه تولدی دوباره) حضور دارند.

زهرا رحیمی (مدیر جمعیت امام علی -ع) ضمن انتقاد از محسن هاشمی (رییس شورای شهر تهران) که پیش از آغاز شدن پنل جلسه را ترک کرد، گفت: شما آمده اید تا صدای فعالان حوزه های شهری را بشنوید، اما رییس شورای شهر به عنوان نماینده شورا پیش از آغاز پنل و پیش از اینکه ما بتوانیم صحبت هایمان را آغاز کنیم جلسه را ترک کردند.

لیلا ارشد (مدیر خانه خورشید) نیز با بیان اینکه فعالان اجتماعی از پیش از انقلاب در محلات آسیب زایی همچون هرندی مشغول بوده اند، گفت: برای من جای سوال است که چرا شهرداری وارد این منطقه شده است؟ پیش از این می گفتند NGOها جاسوس هستند و از کشورهای دیگر پول می گیرند.

امروز هم تبدیل به مراکز پولشویی شده ایم.

ارشد افزود: نگاه و فرهنگی که به NGOها وجود دارد اشتباه است.

برخی روشنفکران هم به فعالیت های ما انتقاد می کنند.

یادم می آید که در ابتدای فعالیتم دولت می خواست به ازای 11 ماه کار 30 تن سیب زمینی به ما بدهد و حتی بارها به ما تهمت زدند که از خارج چمدان چمدان پول آورده ایم، روشنفکران اجتماعی هم به ما می گویند شما با آسیب های اجتماعی مماشات می کنید.

وی با بیان اینکه مسائل اجتماعی در هیچ کجا سیاست گذاری نشده است، افزود: مدیران مدام تغییر می کنند و از برج میلاد یک نفر را برای حل مسائل اجتماعی، استخدام می کنند چرا یک جوان 24 ساله با لیسانس ادبیات باید بیاید و معاون اجتماعی یک منطقه بسیار مهم شود؟ ارشد افزود: ما هنوز شورای عالی کودک در کشور نداریم و در این رابطه نگاه های همه جانبه وجود ندارد.

شهرداری آنقدر با مردم بد رفتار کرده است که اعتماد آنها به شهرداری از میان رفته و همه چیز شکسته است.

ارشد با اشاره به حضور و فعالیت خود در هرندی افزود: در این محله هر 200 قدم یک مسجد ساخته شده است، حتی زمین NGO خانه خورشید را از ما گرفتند و جایش یک مسجد چهار میلیارد تومانی را ساختند.

باور کنید حتی یک نفر هم در آن نماز نمی خواند.

دیلمی زاده: همه مشکلات جامعه را به گردن آنها می اندازیم عباس دیلمی زاده (مدیر موسسه تولدی دوباره) نیز با انتقاد از عملکرد شهرداری در حوزه آسیب های اجتماعی گفت: یا کار نکنید یا اگر کار می کنید حداقل درست کارتان را انجام دهید.

شهرداری در بسیاری از مناطق پول مددکاران خود را پرداخت نکرده است! حداقل حقوق مددکار را بدهید.

زمانی که مراکز بهاران قرار بود احداث شود من برای نحوه استفاده از آنها سند نوشتم و قرار بود NGOها به صورت مجانی در آنها کار کنند.

دیلمی زاده با تاکید بر اینکه در شهرداری تهران اشکال سیستمی و ساختاری وجود دارد، افزود: قرار بود مراکز بهاران در اختیار NGOها قرار گیرد تا به صورت مجانی به مردم خدمات دهد، مراجعات ما در آن زمان به شهرداری بی نتیجه ماند و برای من جای سوال است که چطور فلان بخش شهرداری می تواند میلیاردها تومان صرف خریداری چیزهای بیهوده کند اما دو هزار تومان ندارد تا مکانی را که برای آسیب های اجتماعی ساخته شده در اختیار ما قرار دهد تا خودمان اداره اش کنیم.

دیلمی زاده با تاکید بر اینکه مراکز بهاران امروز کماکان به جایگاه واقعی خود نرسیده اند، افزود: شاهد بودیم که بهاران مدتی تبدیل به یک اردوگاه نظامی شد و مراکز نگهداری در شهرداری تهران همه تبدیل به یک زندان با سیم خاردار شده اند.

در این شرایط باید به جای هزینه کردن در شهرداری، ساختارسازی کنیم.

وی به نگاهی که به معتادان در جامعه وجود دارد، انتقاد کرده و افزود: ما در کشورمان به معتادها انگ می زنیم و همه مشکلات جامعه را به گردن آنها می اندازیم.

یعنی هیچ بخشی از جامعه و دولت و مسوولان و شهروندان کاری نکرده اند تا همه تقصیرها بر گردن معتاد است؟ ما مدام به معتادان سرکوفت می زنیم و معتاد را مقصر می دانیم چراکه این مساله برای جامعه منافع دارد.

وی ادامه داد: معتاد را تبدیل به یک طفیلی کرده ایم و فقر، فساد، ایدز و .

را تقصیر او انداخته ایم.

برای آنها اردوگاه ساخته و مثل زندانی آنجا می بریمشان.

کار به جایی کشیده که یک روز همه آنها را جمع کرده و داخل دریا بریزیم! برای مبارزه با آسیب ها به توافق نرسیده ایم در ادامه جلسه ولی الله شجاع پوریان (معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران) با بیان اینکه مبارزه با آسیب های اجتماعی در کشور ما همچون مبارزه با فساد کماکان به توفیق نرسیده است، گفت: در زمینه آسیب های اجتماعی مانند مبارزه با فساد دستگاه های متولی فراوانی وجود دارند، اما هنوز در این زمینه به توفیق نرسیده ایم.

من نمی خواهم به عنوان یک مسوول مانند یک کارشناس صحبت کنم چراکه وظیفه ما آن است که بگوییم چه اقداماتی در این خصوص انجام داده ایم.

یکی از مشکلات اساسی ما این است که مدیریت واحد در این زمینه وجود ندارد هرچند در حال حاضر مقام معظم رهبری در این مساله داخل شده اند و امیدوار هستیم توفیقاتی در این خصوص حاصل شود.

شجاع پوریان با اشاره به اینکه اولین اقدامش تجمیع مطالعات صورت گرفته در شهرداری تهران بوده است، افزود: قرار شد تمام مطالعاتی که مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران در یک دهه گذشته انجام داده در اختیار محققین قرار گیرد.

شهرداری در این مدت زحمات بسیار زیادی را در خصوص آسیب های اجتماعی کشیده و تمام مسوولیت ها را پذیرفته است درحالیکه براساس قوانین، شهرداری فقط دارای دو تکلیف است، اول جمع آوری و دوم غربالگری.

شجاع پوریان با تاکید بر اینکه همه شهرداری را مسوول می دانند، افزود: شهردار تهران شخصا به آسیب های اجتماعی بسیار حساس هستند و برنامه ما این است که در این دوره به جای نقص تصدی گری نقش تسهیل گری را به عهده بگیریم.

طی تفاهمنامه ای با بهزیستی مقرر شده که زمینه نگهداری هزار معتاد را فراهم کنیم اما باید بگویم از 600 هزار میلیارد تومانی که برای آسیب های اجتماعی در نظر گرفته شده حتی یک ریالش هم در اختیار شهرداری نیست.

در ادامه جلسه؛ حاضران که اکثرا نماینده NGOهای مختلف بوده اند سوالات خود را از اعضای پنل پرسیده و از رویکرد شهرداری انتقاد کردند.

محسن هاشمی: مولد فقر در ایران بالاست محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای اسلامی شهر تهران، در چهارمین نشست از سلسله نشست های پژوهش در مدیریت شهری که با عنوان مدیریت شهری و چالش آسیب های اجتماعی صبح سه شنبه- 23 مرداد- در تالار ایوان شمس برگزار شد، اظهار کرد: ازدواج مهمترین و موثرترین نهادی است که می تواند در بروز آسیب های اجتماعی موثر باشد و ما باید بتوانیم با فراهم کردن شرایط ازدواج جوانان به این مهم دست پیدا کنیم.

البته مسئله مهمی که در کشور ما باعث ایجاد آسیب های اجتماعی می شود، فقر است؛ فقر است که در ابتدا باعث می شود این موضوع شکل بگیرد.

هاشمی با بیان اینکه مدیریت شهری می تواند در حوزه کاهش فقر اقدامات موثری را انجام دهد، گفت:البته این موضوع باید در سیاست های کلان مورد توجه مسئولان قرار بگیرد و در ادامه برای کاهش فقر اقدامات موثری انجام شود.

در سایر کشورها فقر با روش های مختلف سنجش می شود و ما با فقر درآمدی، انسانی روبرو هستیم.

ضمن اینکه ما در کشورمان با فقر خدماتی از جمله مسائل آموزشی، بهداشتی، آب آشامیدنی و .

روبرو نیستیم.

وی در ادامه این همایش با بیان اینکه در جامعه ما فقر درآمدی مطرح می شود، گفت: نکته اساسی در جامعه ما همین فقر درآمدی است به طوریکه ما در حوزه حمل و نقل و ترافیک در تهران به این نتیجه رسیدیم که قبل از هر کاری باید تعداد سفرهایمان را کم کنیم و برای آن برنامه ریزی انجام دهیم ضمن اینکه در بحث فقر درآمدی نیز ما باید سیاست های کلان را در نظر بگیریم.

افزایش فقر در جامعه باعث می شود که فعالیت ها در شهر موثر نباشد و در همین اتفاق اخیر در کشور (بحث کاهش نرخ پول) به شدت درآمد جامعه را کم و مردم را دچار مشکلات عدیده ای کرد.

هاشمی با بیان اینکه بخشی از مردم ما زیر خط فقر و خط فقر نسبی قرار دارند، گفت: در این زمینه باید دولتمردان و سیاستگذاران اقدامات را برای کاهش فقر در جامعه انجام دهند و در این زمینه می توانیم از تجربه سایر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه استفاده کنیم.

وی در ادامه این مراسم به بخشی از بیانات آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: ایشان می فرمودند برای تحقق عدالت باید تولید ثروت را توزیع کنیم و این اقدام نیز به صورت زیربنایی انجام شود.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه در مسائل فرهنگی شاهد افراط در جامعه هستیم، گفت: این نگاه ضربه محکمی را درخصوص ایجاد فقر و آسیب های اجتماعی می زند و باید این نگاه اصلاح شود.

هاشمی رفسنجانی در ادامه مراسم با بیان اینکه بخش عمده شغل ارزان در سایر کشورها از طریق گردشگری محقق می شود، گفت: بعضا 30 درصد از مشاغل از این طریق ایجاد می شود و کشوری مثل فرانسه بین 80 تا 90 میلیون توریست دارد و این آمارها در کشورهایی مثل آمریکای لاتین به مراتب بیشتر است و در واقع شغل ارزان از طریق گردشگری مورد توجه کشورهای پیشرفته قرار گرفته است.

هاشمی رفسنجانی در ادامه با اشاره به اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی درخصوص تصویب مصوبه عدم بکارگیری بازنشستگان گفت: این اقدام نیز در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان است که باید مورد توجه قرار بگیرد و ما اگر بخواهیم به صورت زیربنایی با آسیب های اجتماعی برخورد کنیم باید نگاه افراطی را در برخورد با این موضوعات حذف کنیم.

رییس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه ما باید از تجربیات گذشته و راه حل های دستگاه های حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد استفاده کنیم گفت: متاسفانه علیرغم همه تلاش های صورت گرفته مشکل فقر و آسیب های اجتماعی در کشور ما برطرف نشده است و در واقع منبع تولید فقر بسیار بالاتر از آن است که در آسیب های اجتماعی در نظر گرفته ایم.

وی در ادامه به تکالیف مدیریت شهری در برخورد با آسیب های اجتماعی و فقر گفت: در قانون شهرداری ها وظایف مشخصی برای مدیریت شهری مشخص نشده است و این موضوع بستگی به این دارد که شوراها و مدیران چه نگاهی به آسیب های اجتماعی دارند و در ادامه چه برنامه ای برای کاهش این موارد در نظر گرفته اند.

وی با بیان اینکه در گذشته اقداماتی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی و فقر صورت گرفته است، گفت: علیرغم همه این اقدامات نتوانسته ایم به نقطه قابل قبولی برسیم ضمن اینکه تا به امروز گزارشی از این اقدامات تهیه نشده است تا بدانیم این اقدامات چه تاثیری داشته است و به نظر می رسد مرکز مطالعات برنامه ریزی شهرداری تهران گزارشی را در این خصوص تهیه و آن را در اختیار برنامه ریزان قرار دهد تابتوانیم از فعالیت های پراکنده در حوزه برخورد با آسیب های اجتماعی دوری کنیم.

رییس شورای شهر تهران از آمادگی شورای شهر تهران و کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران برای پیگیری این گزارش اشاره کرد و گفت: ما حاضریم این گزارش را مورد بررسی قرار دهیم و در ادامه برای کاهش آسیب ها اقداماتی را انجام دهیم.

نه دولت و نه شهرداری ها با روش های فعلی نمی توانند در برخورد با آسیب های اجتماعی و کاهش آنها موفق باشند و در این مسیر باید از سمن ها و سازمان های مردمی فعال استفاده کنیم.

البته در این زمینه نیز باید مراقب ان جی او ها و سازمان های غیر دولتی سودجو باشیم چرا که برخی از آنها به دنبال پولشویی هستند.

رییس شورای شهر تهران همچنین به فعالیت های صندوق های قرض الحسنه در کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه این صندوق ها با هدف حمایت از اقشار ضعیف شکل گرفت و در ادامه شاهد تخلفات گسترده در اینگونه صندوق ها بوده ایم.

وی با اشاره به رفتار افراطی برخی از مسئولان در خصوص برخورد با مسائل فرهنگی به موضوع حجاب گردشگران خارجی در فرودگاه امام خمینی اشاره کرد و گفت: مسافران خارجی که باید تعداد آنها به 20 تا 30 میلیون برسد به دلیل این نگاه افراطی و دلیل آنکه مسئولان نتوانسته اند برای حجاب راهکاری بیندیشند، هم اینک به کمترین حد خود رسیده است و لازم است مسئولان سیاست های افراطی خود را در حوزه فرهنگی که غیرعقلانی نیز هست کنار بگذارند.

هاشمی رفسنجانی گفت: در اقشار سرمایه دار و یا افرادی که آسیب های اجتماعی به درون جامعه نفوذ کرده است و آنها حتی اگر آسیبی هم داشته باشند در درون خود حل می کنند پس اینکه می گوییم مردم باید در کاهش آسیب ها وارد شوند به همین دلیل است و آنها می توانند با پول بخشی از مشکلات را حل کرده به عنوان مثال به یک معتاد متجاهر کمک کنند تا به زندگی باز گردند.

جوادی یگانه: برای کاهش آسیب ها ناگزیرم از سمن ها استفاده کنیم جوادی یگانه، شهرداری تهران کاربردی کردن پژوهش های شهری و قراردادن آنها در مسیر درست بهره وری را یکی از مهمترین اهداف برگزاری سلسله نشست های مرکز مطالعات دانست و افزود: با تاسی از دورکیم اگر پژوهش هایی شهری به اصلاح امور اجتماعی نیاید ارزشمندی چندانی ندارد .

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، محمدرضا جوادی یگانه رییس این مرکز صبح سه شنبه -23 مرداد- در نشست مدیریت شهری و آسیب های اجتماعی گفت: در حوزه آسیب های اجتماعی شهر تهران و عملکرد شهرداری تهران در حوزه کاهش آسیب ها باید مطالعات دقیقی انجام شود و در ادامه از این مطالعات برای اصلاح امور اجتماعی استفاده شود.

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی پدیده نوظهور نیستند، گفت: سال های متعددی است که فارغ از علل محیط زیستی و فراملی ما با آسیب های اجتماعی روبه رو هستیم که بخشی از آن برمی گردد به اقدامات دولت ها که باعث به وجود آمدن آسیب های اجتماعی شده است و این آسیب ها پیامدهای ناخواسته و عوارض متعددی را داشته اند.

وی افزود: در شهر تهران که یکی از مراکز مهم و پرجمعیت کشور است شاهد تعدد آسیب های اجتماعی هستیم که در این زمینه باید اقداماتی در راستای کاهش آسیب ها انجام شود ضمن اینکه تهران یکی از مراکز حاشیه نشینی کشور محسوب می شود و دولت و شهرداری مسئولیت هایی را در این زمینه به عهده دارند.

جوادی یگانه ادامه داد: فارغ از اینکه مسئولیت ها در حوزه اختیارات شهرداری بوده یا خیر، درگیر شدن شهرداری تهران با آسیب ها در دو دهه گذشته و تلاش برای کاهش آسیب های شهر تهران نتوانسته است مؤثر باشد به طوری که ما شاهد افزایش آسیب ها در سال های گذشته بوده ایم.

وی درباره راهکارهای مدنظر مدیریت شهری برای کاهش آسیب های اجتماعی گفت: باید در این بخش از سازمان های مردم نهاد فعال برای کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کنیم.


کلید واژه ها: اجتماعی - شهرداری - آسیب های اجتماعی - شهرداری تهران - معاون اجتماعی - فرهنگی شهرداری - جمعیت امام علی - رییس شورای شهر - تهران - ارشد - انتقاد - فرهنگی - شورای شهر - عالی - شورا - شورای - معاون - مسجد - لیلا - برگزار - مدیریت - شجاع پوریان - جمعیت - امروز - رحیمی - منطقه - محسن هاشمی - برج میلاد - سیب زمینی - کشور

آخرین اخبار سرویس:
خطیب جمعه این هفته پایتخت مشخص شد

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز پنج شنبه

احتمال تغییر تاریخ نمایشگاه رسانه های دیجیتال قوت گرفت

برگزاری کنگره جمعیت رهپویان با حضور جلیلی، رضایی و حجت الاسلام رحیمیان

آتش سوزی در هواپیما ملانیا ترامپ +فیلم

از پاسخ مسئول نهاد رهبری به توهین های وزیر بهداشت تا موجه بودن غیبت دانشجویان در سفر پیاده روی اربعین

طرح مجلس آمریکا درمورد فروش تسلیحات به عربستان

حقوق بشر آمریکایی از بُعد نظری و رفتاری دچار چالش شده است

نهضت مطالبه گری در کشور راه اندازی شود

سردار نقدی: ایران آزادترین کشور دنیا است

حاشیه نشینی یا حاشیه رانی؛ زخمی بر چهره شهرها +عکس

دولت الکترونیک؛ در انتظار الحاق دستگاه های اجرایی

حقوق بشر آمریکایی یعنی دامن زدن به جنایات گروه های تکفیری

یکی از بزرگترین ریشه های انحراف، معضل بیکاری است

مجموعه متن عاشقانه برای همسر

تجربه نقد و نسیه برجام یکبار دیگر در CFT تکرار نشود/ تصویب «CFT» بدون پند گرفتن از برجام !

مُهرِ صد آفرین

افراد دارای این 10 خصلت به فرموده امام رضا(ع) عقلشان کامل است

میوه فروش با معرفت!/ عکس

جزییاتی از تعطیلات زمستانی مدارس

آجیل مشکل گشا برای زائران اربعین

اقتصاد اشتراکی در شرایط تحریم مانع هدر رفت منابع می شود

آیا دریافت گذرنامه برای زیارت اربعین واجب است؟

اعتیاد آمریکا به تحریم از کنترل خارج شده است

FATF لازمه فعالیت های اقتصادی است

درخواست برای ترمیم حداقل حقوق کارگران + سند

عدم مدارای مذهبی میان معلمان مدارس اندونزی نگران کننده است

فرماندهان حشدالشعبی به چه دلیل صد میلیون تومان به مدافع حرم ایرانی دادند؟

تصاویر/ اعزام خادمین آستانه امام زاده علی بن جعفر (ع) به سامرا جهت خدمت به زائران

منازعات سیاسی وغفلت از منافع ملی

تحریم های آمریکا علیه بانک ها و شرکت های ایرانی نقض صریح حکم دادگاه لاهه است

نماینده مردم کوهدشت ورومشکان در مجلس شورای اسلامی :

سعودی های کودک کش هم علیه ایران حرف می زنند!!!

تصویری شگفت انگیز از دریاچه ارومیه

بخش هایی از سازوکارهای اروپا ظرف روزهای آینده وارد فاز عملیاتی می شود

ممنوعیت ارسال محصولات ترانزیتی از مرز شلمچه

شفافیت بیشتر، اعتماد عمومی بیشتر

استاندار کردستان: دولت پیگیر بازگشایی بازارچه سیف است

دشمنان سعودی در عمق خانه هایشان نیز امنیت ندارند

الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، سرآغاز راهی طولانی

سازمان محیط زیست نیازمند پوست اندازی

آیا احزاب لبنانی در زمین قدرت های فرامنطقه ای بازی می کنند؟

400 هزار شغل توسط ستاد فرمان اجرایی امام(ره) ایجاد شده است

پخت روزانه 4 هزار پرس وعده غذایی و آماده سازی بیمارستان صحرایی در چذابه

کلید پاداش الهی درکلام امام حسن(ع)

انتقاد «مطهری» از جایگزینی یک شهادت به جای ولادت در هفتم صفر

بیانیه کارگران در واکنش به وضع موجود منتشر شد

عتیقه آمریکایی در تهران!/ عکس

مجمع عمومی خانه احزاب 26 آبان برگزار می شود

این مرد دختر هم سن دخترش را به خانه می برد

تصاویر/ نشست مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با حضور آیت الله اعرافی

تعبیر خواب سوره هود - خواندن سوره هود در خواب چه تعبیری دارد؟

فتنه گران در دانشگاه جایی ندارند/ اساتید و دانشجویان انقلابی در عرصه های اجتماعی نقش ویژه ایفا کنند

تصاویر/ مراسم پاسداشت 13 سال مجاهدت فرهنگی، تبلیغی سفیر انقلاب در اروپا

ترویج فرهنگ عاشورایی کاهش آسیب های جامعه را به همراه دارد

واکنش های ضداسراییلی در دنیا رو به فزونی است

اصابت تیر به استاد دانشگاه در اهواز کاملا اتفاقی بود

حمله به پایگاه مرزی سپاه در میرجاوه با جدیت پیگیری می شود

حداقل حقوق کارگران ترمیم شود+سند

آخرین خبر از دستگیری ها در شهرداری همدان

عکس بیش ازحد متفاوت «بهنوش بختیاری» که متعجبتان می کند!

آجیل مشکل گشا برای زائران اربعین

ای مسئولان بدانید که پایه میز شما بر روی خون شهدا قرار دارد

انتشار سرمقاله مشترک یکی از نمونه های نادر در جهان است

حکم اشاعه اخبار کذب برای تغییرات در قیمت سهام/ پاسخ حضرت آیت الله فیاض

ماجرای شنود در شهرداری تهران به کجا رسید؟

ایثار بزرگ مردم عراق در مراسم اربعین در رسانه های جمعی انعکاس یابد

عکس هوایی از از تالاب زیبای سوستان

چالش های گزارشگری با محمدرضا احمدی

دستگاه ها باید پاسخگوی هزینه مبالغ دریافتی خود از شرکت های بیمه باشند

جزییات نشست با رییس دولت اصلاحات

طرح بازچرخانی آب، اولویت طرح های انتقال به اصفهان را ساقط نکند

آخرین گام عبدالمهدی برای تشکیل دولت جدید عراق

موافقت روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان

اولین عکس منتشر شده از جنازه طراح اصلی حمله به اهواز

صداوسیما اشتهایی سیری ناپذیر برای عزاداری و مداحی دارد

موافقت رییس جمهور با بررسی پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان

کمالوندی: منتظر اقدامات فوری طرف اروپایی هستیم

حمله تند و بی سابقه بهنوش بختیاری به رضا رشیدپور +عکس

کلمات قصار/ انوری: دل سیر نگرددت زبیدادگری

کلمات قصار/ خواجوی کرمانی: ای دل خسته چه حالست که از درد فراق chr(8230)

محفل انس با قرآن کریم – محلات

محمدی: ترویج فرهنگ ایثار با خلق آثار فاخر هنری میسر است

چگونگی انجام پروژه در ازای کل سربازی+ مقررات

تصاویر/ رونمایی از محصولات مرکز تخصصی نماز

انباردارانی که محتکر معرفی می شوند؟

رای کمیسیون ماده صد درخصوص پل و تونل پالادیوم

ملاک شورای نگهبان درباره FATF

نارضایتی جنسی از دلایل اصلی طلاق است | فردگرایی گرفتاری خانواده ها

آشپزی به سبک سرآشپز شفر

نقش «وحدت» در سناریوی ظهور

پاسخ کوبنده ی خانم نماینده به همتای یمن

عکس | زنگنه چه موبایلی دست می گیرد؟

«نمی توان یک احمق را اصلاح کرد»

مسابقات ملی مناظره دانشجویان؛ الگوی موفق کرسی های آزاداندیشی

مردم مشکلات و مسائل خود را از مسئولان مطالبه کنند

تصاویر/ همایش ملی حادثه تروریستی اهواز، نماد حقوق بشر آمریکایی

نماهنگ/ دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب

توصیه ویژه رحیم پور ازغدی به مدیران پیر و خسته

روحانی در دیدار خانواده معظم شهیدان ملاعباسی: دولت با جدیت در مسیر حل مشکلات مردم تلاش می کند

لیلا ارشد: در میدان هرندی هر 200 قدم یک مسجد ساختند، NGO ما را هم گرفتند و مسجد شد

لیلا ارشد: در میدان هرندی هر 200 قدم یک مسجد ساختند، NGO ما را هم گرفتند و مسجد شد