مطالب مرتبط:
تفکیک جنسیتی مدارس ابتدایی دماوند اجرایی می شود
تفکیک جنسیتی کردن مدارس
توضیحات میرزایی نیکو درباره تفکیک جنسیتی در مدرسه ای در شهرستان دماوند
توضیحات میرزایی نیکو درباره تفکیک جنسیتی در مدرسه ای در دماوند
توضیحات میرزایی نیکو درباره تفکیک جنسیتی در مدرسه ای در شهرستان دماوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 08:502018-08-14اجتماعي

تفکیک جنسیتی مدارس ابتدایی دماوند اجرایی می شود


ایرنا- رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با بیان اینکه تفکیک جنسیتی مدارس ابتدایی در راستای مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان اجرایی می شود، - گفت: این طرح در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و احتمالی صورت می گیرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا از دماوند، در روزهای گذشته خبری با موضوع تفکیک جنسیتی کردن مدرسه ای بعد از 40 سال در مشاء در یکی از خبرگزاری های کشور منتشر شد که در پی این خبر روز گذشته در یکی از برنامه های تلویزیونی صدا و سیما این خبر با آب و تاب بیشتر انعکاس داده شد.

در این گزارش بدون کسب اطلاع کافی از اداره آموزش و پرورش شهرستان، تنها با تعدادی از اولیای دانش آموزانی که معتقد بودن به دلیل طولانی بودن مسیر مدرسه پیش بینی شده جهت جا به جایی دانش آموزان و نداشتن هزینه سرویس بهتر است فرزندانمان هم ترک تحصیل کنند؛ منتشر شده است.

اولیای دانش آموزان مناسب نبودن مدرسه پیش بینی شده به دلیل قدیمی بودن، شیفتی شدن مدرسه و یا وجود خانواده های محروم و کم توان به ویژه اتباع را از دیگر مطالبات خود دانستند.

مهرداد پورفتحی، رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند روز سه شنبه در گفت و گوی با ایرنا در خصوص موضوع تفکیک جنسیتی مدرسه ای در منطقه مشاء بعد از 40 سال اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی جامعه و کاهش سن بلوغ، سن مواد مخدر و همچنین کاهش سن جنسیتی در بین پسران و دختران، برای جلوگیری از هرگونه آسیب اجتماعی در سطح مدارس و بین دانش آموزان، لازم است تفکیک جنسیتی صورت گیرد.

وی ادامه داد: این طرح علاوه بر مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان، در راستای سند تحول بنیادین با هدف جلوگیری از آسیب های اجتماعی، صورت می گیرد که البته اجرای سند تحول در اولویت کاری این نهاد است.

این مقام مسئول بیان کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دو راهکار در نظر گرفته شده که یکی توجه بیشتر به تفاوت های فردی به ویژه هویت جنسی دانش آموزان و تفاوت های شهری و روستایی و دیگری متناسب سازی فضاهای فیزیکی، آموزشی و تربیتی با نیازهای ویژه و تفاوت های جنسیتی دانش آموزان با تاکید بر فراهم آوردن الزامات نهادینه سازی فرهنگ ایمانی، عفاف و حجاب و رعایت احکام محرمیت در محیط مدارس است.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند تصریح کرد: با دستور فرماندار شهرستان دماوند مقرر شد کلیه مدارس ابتدایی حتی در مناطق روستایی که تفکیک جنسیت صورت نگرفته، دانش آموزان دختر و پسر جدا تحصیل کنند که ما ابتدا از حوزه شهری آغاز کردیم که یکی از این مدارس در منطقه مشا است.

این مقام مسئول با بیان اینکه این مدرسه سابقه طولانی در منطقه مشا دارد، خاطرنشان کرد: هم اکنون در این مدرسه 266دانش آموز تحصیل می کنند که در مقطع ابتدایی 111پسر و 108نفر دختر هستند که البته در این مدرسه 47 دانش آموز دختر مقطع متوسطه اول نیز در حال تحصیل هستند.

پورفتحی ادامه داد: از سوی دیگر حدود 80 درصد دانش آموزان این مدرسه اتباع خارجی هستند و متاسفانه شاهد هستیم که سن عقلی آنان با سن گذرنامه متفاوت است و عمدتا سن دانش آموزان اتباع بیشتر نشان می دهد و ممکن است مشکلاتی را برای دانش آموزان دختر ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه هدف ما پیشگیری از هرگونه اتفاق است، گفت: گرچه عده ایی از اولیای دانش آموزان به ویژه اتباع (به دلیل نداشتن درآمد کافی) مخالف این موضوع هستند اما حدود 70 درصد اولیای دانش آموزان دختر موافق تفکیک جنسیتی می باشند.

این مقام مسئول در ادامه به راهکاری های اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: تفکیک جنسیتی در مدارس موجود شهرستان به صلاح خانواده ها و منطقه است؛ در راستای رفاه حال اولیا و دانش آموزان مقرر شده مقطع اول، دوم و سوم ابتدایی مدرسه مشاء به دلیل سختی تردد به همین شکل باقی بماند و دانش آموزان پسر مقطع چهارم، پنجم و ششم ابتدایی به نزدیک ترین مدرسه مشاء که منطقه اوره است منتقل شوند؛ البته چند سالی است که دانش آموزان پایه ششم مدرسه مشاء به مدرسه شهید اکبری در دماوند تحصیل می کنند.

رییس اداره آموزش و پرورش دماوند ادامه داد: مدرسه اوره نیز مختلط بوده و مقرر شده دانش آموزان پسر این مدرسه باقی بمانند و دانش آموزان دختر می توانند به منطقه مشا و یا در نزدیک ترین مدرسه داخل شهر دماوند تحصیل کنند و این ظرفیت نیز توسط آموزش و پرورش در دیگر مدارس ایجاد شده است.

وی ادامه داد: با توجه به تعداد زیاد دانش آموزان مدرسه مشاء و تراکم بالای دانش آموزان در کلاس ها، علاوه بر پیشگیری از آسیب های احتمالی، شاهد کاهش تراکم جمعیتی در کلاس های درس خواهیم بود و این موضوع موجب بالا رفتن بازدهی کیفیت کلاس ها می شود.

پورفتحی گفت: البته در نظر داریم بازدیدی از مدرسه قدیمی منطقه مشاء داشته باشیم تا در صورت داشتن امکان استفاده و مطلوب بودن کیفیت مدرسه، دانش آموزان پسر در خود مشاء تحصیل کنند و به مدرسه قدیمی انتقال یابند که این موضوع در هفته آینده مشخص و تصمیم گیری خواهد شد.

وی در جواب سئوال ایرنا که اولیای دانش آموزان از پایین بودن کیفیت مدرسه پیش بینی شده گله مند هستند، گفت: مدرسه اوره دماوند مشکلی از نظر کیفیت نداشته و هم اکنون در حال استفاده است و اگر مدرسه قدیمی مشاء کیفیت لازم را نداشته باشد، دانش آموزان به مدرسه قدیمی منتقل نمی شوند.

این مقام مسئول به دیگر مدرسه تفکیکی شهرستان اشاره کرد و گفت: دیگر مدرسه تفکیک جنسیتی حوزه مدیریتی آموزش و پرورش دماوند، شهر کیلان و منطقه کوهان است که در نظر داریم دانش آموزان پسر مدرسه کوهان به مدرسه کیلان و دانش آموزان دختر مدرسه کیلان به مدرسه کوهان منتقل شوند که البته تاکنون با مخالفت شورای شهر کیلان مواجه هستیم که با رفع این موضوع، تفکیک جنسیتی اتفاق می افتد.

پورفتحی گفت: هم اکنون در مدرسه بلال حبشی شهر کیلان 95 دانش آموز پسر و 58 دانش آموز دختر با مجموع 153 دانش آموز در حال تحصیل هستند.

وی با تاکید بر اینکه این نهاد طبق سیاست های طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش گام برمی دارد و هدفی جزو جلوگیری و پیشگیری از آسیب های اجتماعی مطرح نیست، گفت: نگرانی برخی از اولیای دانش آموزان برای تردد فرزندان آنان است که می توان با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر و ایجاد سرویس مدرسه مناسب این نگرانی را رفع کرد.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند ضمن گلایه ازیک خبرگزاری و رسانه تصویری در خصوص بازتاب بی اطلاع این خبر، گفت: بهتر است رسانه ها با اطلاع کافی خبرها را منتشر کنند؛ عموم مردم از مشکلاتی که گاها در این مدرسه پیش می آید و یا ممکن است در آینده اتفاق رخ دهد بی اطلاع هستند.

وی ادامه داد: با توجه به موضوعاتی که در برخی مدارس به ویژه در تهران شاهد بودیم، لازم است این موضوع با جدیت صورت گیرد و البته کارشناسی و برنامه ریزی شده انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است، منطقه مشاء در 6 کیلومتری شمال غربی شهر دماوند و در کنار جاده هراز قرار دارد.

این منطقه جزو شهر دماوند محسوب می شود و تنها یک مدرسه ابتدایی دارد.

همچنین کیلان نیز در جنوب شرقی شهر دماوند واقع شده و با توجه به سرشماری سال 95، 2هزار و 882 نفر جمعیت دارد و علاوه بر مدرسه ابتدایی چهار مدرسه متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه دارد.


کلید واژه ها: آموزش و پرورش - دانش آموزان - تفکیک جنسیتی - آموزش - مدارس ابتدایی - جنسی - دماوند - آسیب های اجتماعی - مدارس - مدرسه - ابتدایی - اجتماعی - اداره - برنامه های تلویزیونی - صورت - خانواده های محروم - پیش بینی - ایرنا - تفاوت - روستایی - شورای - گزارش - تحصیل - منتشر - منطقه - عفاف و حجاب - صدا و سیما - مواد مخدر - ترک تحصیل - دختر

آخرین اخبار سرویس:
اولین پیشنهاد دهنده نهضت سوادآموزی ایران که بود؟

هزاران زیستمند گرفتار در رودخانه بشار یاسوج نجات یافتند

مسابقات تورنی تیم های ریاضی دانش آموزان میبد برگزار شد

اولین پیشنهاد دهنده نهضت سوادآموزی ایران که بود؟+عکس

آسمان امشب شهاب باران می شود

مبلغان فارس آموزش های تخصصی می بینند

حمایت های اجتماعی از سالمندان؛ اولویت اصلی سازمان بهزیستی اردبیل

سردار جلالی از ژن مردم یمن گفت

توزیع بسته های حمایتی فرهنگی آموزشی به دانش آموزان روستایی خاتم

نیاز40 درصد مدارس هشترود به بازسازی

ادامه هوای سرد در خراسان جنوبی

بزرگترین چرخ و فلک دنیا + تصاویر

تصاویر / دنیای عقاب ها‎

ایرانی ها غذای مردم یک کشور را اسراف می کنند و دور می ریزند

تداوم هوای سرد در خراسان جنوبی

انرژی، انگیزه، تلاش

انسداد برخی محورها در اثر آبگرفتگی و یخ زدگی

موفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی

سرشماری حیات وحش منطقه حفاظت شده سفید کوه انجام شد

هزار دانش آموز در مهریز پیشگیری از معلولیت ها را آموزش دیدند

سرشماری حیات وحش منطقه حفاظت شده سفید کوه انجام شد

بارش پراکنده باران و کاهش دما از امشب در مازندران

هزار دانش آموز در مهریز پیشگیری از معلولیت ها را آموزش دیدند

تصاویر / الهه نمک از مکان های دیدنی جزیره هرمز

وجود آسیب های اجتماعی تهدیدی جدی برای دانش آموزان است

نیاز جاده های کشور به 6 هزار دوربین ثبت تخلف

نصب دو هزار دوربین ثبت تخلفات در سطح جاده ها

اعتراض معلمان همدانی به صدا و سیما

نجات 10 هزار زیستمند گرفتار در رودخانه بشار یاسوج

نخاله های ساختمانی در ورودی شهرهای استان ساماندهی شود

مسؤولیت پاسخگویی زلزله تهران با شهرداری است

شهردار: موزه شهرهای جاده ابریشم در سمنان برپا می شود

غلظت آلاینده های جوی استان سمنان افزایش می یابد

اولین پیشنهاد دهنده نهضت سوادآموزی ایران که بود؟

شهری ساحلی که امسال باران ندیده

انسداد برخی محورها در اثر آبگرفتگی و یخ زدگی

اجرای طرح آموزش تفکیک از مبدا پسماند در مدارس کیش

خالص ترین نژاد قوچ اوریال در پناهگاه حیات وحش حیدری زیست می کند

اولین پیشنهاد دهنده نهضت سواد آموزی ایران که بود؟

زاهدان چهارمین مرکز استان سرد کشور شد

سایه تخریب بر سر قبرستان یک هزار ساله سفیدچاه مازندران

دانش آموز ساروی قهرمان قهرمانان محاسبات ذهنی جهان شد

کاهش اعزام استاد اخلاق به استانها

تظاهرات مجدد معلمان تونسی

جزییات برنامه ریزی راهداری زمستانی اعلام شد

شخصیت شناسی ؛ کدام قلم را انتخاب می کنید ؟

تداوم غبارآلودگی در استان سمنان + فیلم

کارگاه آموزشی علوم اعصاب شناختی مدارس استعدادهای درخشان + گزارش

امشب بارش شهابی جوزایی به اوج می رسد

آشنایی دانش آموزان با قرآن؛ عامل ریشه کنی آسیب های اجتماعی

تردد خودروها در محورهای خروجی پایتخت پرحجم است

کاهش سوانح جاده ای به فرهنگ سازی نیازمند است

جزییات برنامه ریزی راهداری زمستانی اعلام شد

امشب بارش شهابی جوزایی به اوج می رسد / رصد پرشهابترین بارش سال

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر

طرح ترافیکی زمستانی زنجان

کارگاه آموزشی علوم اعصاب شناختی مدارس استعدادهای درخشان

سمفونی رنگ ها در دوقدمی زمستان

بی مهری هایی که کتاب و مدرسه به امام زمان(عج) می کنند

کاهش دما تا 10 درجه در سواحل خزر

شهردار: موزه شهرهای جاده ابریشم در سمنان برپا می شود

زمان دریافت کارت شرکت در آزمون مرحله دوم تصدی منصب قضاء اعلام شد

تجلیل از دانش آموزان برتر توسط بنیاد مستضعفان در گرمی

خشک کردن عمدی یکی از زنده ترین تالابهای غرب کشور

رییسی: زیارت آرامش جامعه و افراد را تضمین می کند

استخدام کنترل پروژه خانم و آقا در یک شرکت معتبر - جلفا و تبریز

تاریخ مصور در مغازه ای کوچک

معلمان همدان به صدا و سیما اعتراض کردند

سودجویی در تعیین جنسیت فرزند / توصیه به خانواده ها

ترافیک در محورهای مازندران عادی و روان است

غبار در آبادان و خرمشهر

حمید توکلی اعطای 100 جهیزیه به زوج های جوان نیازمند

475 نیروی راهدار در طرح زمستانه در راه های گیلان مستقر هستند

کاهش دما تا 10 درجه در سواحل خزر/ آسمانی صاف در پایتخت

475 نیروی راهدار در طرح زمستانه در راه های گیلان مستقر هستند

بخش عمده اقدامات طرح زمستانی بر عهده رانندگان است

آمادگی 1245 پایگاه امداد و نجات در کشور

گزارش تصویری: مراسم اعطای 100 جهیزیه به زوج های جوان محروم و نیازمند

انسداد تعدادی از محورها در اثر آبگرفتگی و یخ زدگی

حمید توکلی اعطای 100 جهیزیه به زوج های جوان نیازمند

امشب بارش شهابی جوزایی به اوج می رسد

حاجی بابایی: آشپز خطاب کردن معلمان یک عقده گشایی سیاسی بود

مانورآمادگی دو گروه های راهداری سرخس

آغاز اجرای طرح زمستانی پلیس راه خراسان رضوی

لایروبی رودخانه ها مانع از بروز سیل می شود

برترین سازمان در پیگیری های مکاتبات اداری از سیستم مکاتبات آی کن استفاده می کند

چالش های زیست محیطی زیر ذره بین طرح های پژوهشی

پیشنهاد وکیل باقری درمنی برای توقف اجرای حکم اعدام

هوا تا 10 درجه سردتر می شود

اعزام 280 دانش آموزان دختر اردکانی به اردوی راهیان نور

مراسم اعطای 100 جهیزیه به زوج های جوان محروم و نیازمند

اللهیار ترکمن: طرح معلم تمام وقت به زودی ابلاغ می شود

هوای تهران امروز و فردا سالم است

استخدام مهندس برق در دانش سپهر نوین آرین در اصفهان

تجمع کشاورزان شرق اصفهان در مسجد گلزار خوراسگان

حرکت کُند خودروها درمسیر تهران- کرج/ چالوس بی خبر از ترافیک+ تصاویر

گردآوری پژوهش های کاربردی در استان اردبیل

بارندگی و کاهش دما در گیلان از عصر امروز آغاز می شود

حذف امتحان نهایی در شاخه فنی و حرفه ای

تبدیل خوزستان به قطب بوم‎گردی کشور تا 7 سال آینده

تفکیک جنسیتی مدارس ابتدایی دماوند اجرایی می شود

تفکیک جنسیتی مدارس ابتدایی دماوند اجرایی می شود