مطالب مرتبط:
تفکیک جنسیتی مدارس ابتدایی دماوند اجرایی می شود
تفکیک جنسیتی کردن مدارس
توضیحات میرزایی نیکو درباره تفکیک جنسیتی در مدرسه ای در شهرستان دماوند
توضیحات میرزایی نیکو درباره تفکیک جنسیتی در مدرسه ای در دماوند
توضیحات میرزایی نیکو درباره تفکیک جنسیتی در مدرسه ای در شهرستان دماوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 مرداد 1397 ساعت 09:502018-08-14اجتماعي

تفکیک جنسیتی مدارس ابتدایی دماوند اجرایی می شود


ایرنا- رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با بیان اینکه تفکیک جنسیتی مدارس ابتدایی در راستای مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان اجرایی می شود، - گفت: این طرح در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و احتمالی صورت می گیرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا از دماوند، در روزهای گذشته خبری با موضوع تفکیک جنسیتی کردن مدرسه ای بعد از 40 سال در مشاء در یکی از خبرگزاری های کشور منتشر شد که در پی این خبر روز گذشته در یکی از برنامه های تلویزیونی صدا و سیما این خبر با آب و تاب بیشتر انعکاس داده شد.

در این گزارش بدون کسب اطلاع کافی از اداره آموزش و پرورش شهرستان، تنها با تعدادی از اولیای دانش آموزانی که معتقد بودن به دلیل طولانی بودن مسیر مدرسه پیش بینی شده جهت جا به جایی دانش آموزان و نداشتن هزینه سرویس بهتر است فرزندانمان هم ترک تحصیل کنند؛ منتشر شده است.

اولیای دانش آموزان مناسب نبودن مدرسه پیش بینی شده به دلیل قدیمی بودن، شیفتی شدن مدرسه و یا وجود خانواده های محروم و کم توان به ویژه اتباع را از دیگر مطالبات خود دانستند.

مهرداد پورفتحی، رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند روز سه شنبه در گفت و گوی با ایرنا در خصوص موضوع تفکیک جنسیتی مدرسه ای در منطقه مشاء بعد از 40 سال اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی جامعه و کاهش سن بلوغ، سن مواد مخدر و همچنین کاهش سن جنسیتی در بین پسران و دختران، برای جلوگیری از هرگونه آسیب اجتماعی در سطح مدارس و بین دانش آموزان، لازم است تفکیک جنسیتی صورت گیرد.

وی ادامه داد: این طرح علاوه بر مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان، در راستای سند تحول بنیادین با هدف جلوگیری از آسیب های اجتماعی، صورت می گیرد که البته اجرای سند تحول در اولویت کاری این نهاد است.

این مقام مسئول بیان کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دو راهکار در نظر گرفته شده که یکی توجه بیشتر به تفاوت های فردی به ویژه هویت جنسی دانش آموزان و تفاوت های شهری و روستایی و دیگری متناسب سازی فضاهای فیزیکی، آموزشی و تربیتی با نیازهای ویژه و تفاوت های جنسیتی دانش آموزان با تاکید بر فراهم آوردن الزامات نهادینه سازی فرهنگ ایمانی، عفاف و حجاب و رعایت احکام محرمیت در محیط مدارس است.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند تصریح کرد: با دستور فرماندار شهرستان دماوند مقرر شد کلیه مدارس ابتدایی حتی در مناطق روستایی که تفکیک جنسیت صورت نگرفته، دانش آموزان دختر و پسر جدا تحصیل کنند که ما ابتدا از حوزه شهری آغاز کردیم که یکی از این مدارس در منطقه مشا است.

این مقام مسئول با بیان اینکه این مدرسه سابقه طولانی در منطقه مشا دارد، خاطرنشان کرد: هم اکنون در این مدرسه 266دانش آموز تحصیل می کنند که در مقطع ابتدایی 111پسر و 108نفر دختر هستند که البته در این مدرسه 47 دانش آموز دختر مقطع متوسطه اول نیز در حال تحصیل هستند.

پورفتحی ادامه داد: از سوی دیگر حدود 80 درصد دانش آموزان این مدرسه اتباع خارجی هستند و متاسفانه شاهد هستیم که سن عقلی آنان با سن گذرنامه متفاوت است و عمدتا سن دانش آموزان اتباع بیشتر نشان می دهد و ممکن است مشکلاتی را برای دانش آموزان دختر ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه هدف ما پیشگیری از هرگونه اتفاق است، گفت: گرچه عده ایی از اولیای دانش آموزان به ویژه اتباع (به دلیل نداشتن درآمد کافی) مخالف این موضوع هستند اما حدود 70 درصد اولیای دانش آموزان دختر موافق تفکیک جنسیتی می باشند.

این مقام مسئول در ادامه به راهکاری های اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: تفکیک جنسیتی در مدارس موجود شهرستان به صلاح خانواده ها و منطقه است؛ در راستای رفاه حال اولیا و دانش آموزان مقرر شده مقطع اول، دوم و سوم ابتدایی مدرسه مشاء به دلیل سختی تردد به همین شکل باقی بماند و دانش آموزان پسر مقطع چهارم، پنجم و ششم ابتدایی به نزدیک ترین مدرسه مشاء که منطقه اوره است منتقل شوند؛ البته چند سالی است که دانش آموزان پایه ششم مدرسه مشاء به مدرسه شهید اکبری در دماوند تحصیل می کنند.

رییس اداره آموزش و پرورش دماوند ادامه داد: مدرسه اوره نیز مختلط بوده و مقرر شده دانش آموزان پسر این مدرسه باقی بمانند و دانش آموزان دختر می توانند به منطقه مشا و یا در نزدیک ترین مدرسه داخل شهر دماوند تحصیل کنند و این ظرفیت نیز توسط آموزش و پرورش در دیگر مدارس ایجاد شده است.

وی ادامه داد: با توجه به تعداد زیاد دانش آموزان مدرسه مشاء و تراکم بالای دانش آموزان در کلاس ها، علاوه بر پیشگیری از آسیب های احتمالی، شاهد کاهش تراکم جمعیتی در کلاس های درس خواهیم بود و این موضوع موجب بالا رفتن بازدهی کیفیت کلاس ها می شود.

پورفتحی گفت: البته در نظر داریم بازدیدی از مدرسه قدیمی منطقه مشاء داشته باشیم تا در صورت داشتن امکان استفاده و مطلوب بودن کیفیت مدرسه، دانش آموزان پسر در خود مشاء تحصیل کنند و به مدرسه قدیمی انتقال یابند که این موضوع در هفته آینده مشخص و تصمیم گیری خواهد شد.

وی در جواب سئوال ایرنا که اولیای دانش آموزان از پایین بودن کیفیت مدرسه پیش بینی شده گله مند هستند، گفت: مدرسه اوره دماوند مشکلی از نظر کیفیت نداشته و هم اکنون در حال استفاده است و اگر مدرسه قدیمی مشاء کیفیت لازم را نداشته باشد، دانش آموزان به مدرسه قدیمی منتقل نمی شوند.

این مقام مسئول به دیگر مدرسه تفکیکی شهرستان اشاره کرد و گفت: دیگر مدرسه تفکیک جنسیتی حوزه مدیریتی آموزش و پرورش دماوند، شهر کیلان و منطقه کوهان است که در نظر داریم دانش آموزان پسر مدرسه کوهان به مدرسه کیلان و دانش آموزان دختر مدرسه کیلان به مدرسه کوهان منتقل شوند که البته تاکنون با مخالفت شورای شهر کیلان مواجه هستیم که با رفع این موضوع، تفکیک جنسیتی اتفاق می افتد.

پورفتحی گفت: هم اکنون در مدرسه بلال حبشی شهر کیلان 95 دانش آموز پسر و 58 دانش آموز دختر با مجموع 153 دانش آموز در حال تحصیل هستند.

وی با تاکید بر اینکه این نهاد طبق سیاست های طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش گام برمی دارد و هدفی جزو جلوگیری و پیشگیری از آسیب های اجتماعی مطرح نیست، گفت: نگرانی برخی از اولیای دانش آموزان برای تردد فرزندان آنان است که می توان با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر و ایجاد سرویس مدرسه مناسب این نگرانی را رفع کرد.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند ضمن گلایه ازیک خبرگزاری و رسانه تصویری در خصوص بازتاب بی اطلاع این خبر، گفت: بهتر است رسانه ها با اطلاع کافی خبرها را منتشر کنند؛ عموم مردم از مشکلاتی که گاها در این مدرسه پیش می آید و یا ممکن است در آینده اتفاق رخ دهد بی اطلاع هستند.

وی ادامه داد: با توجه به موضوعاتی که در برخی مدارس به ویژه در تهران شاهد بودیم، لازم است این موضوع با جدیت صورت گیرد و البته کارشناسی و برنامه ریزی شده انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است، منطقه مشاء در 6 کیلومتری شمال غربی شهر دماوند و در کنار جاده هراز قرار دارد.

این منطقه جزو شهر دماوند محسوب می شود و تنها یک مدرسه ابتدایی دارد.

همچنین کیلان نیز در جنوب شرقی شهر دماوند واقع شده و با توجه به سرشماری سال 95، 2هزار و 882 نفر جمعیت دارد و علاوه بر مدرسه ابتدایی چهار مدرسه متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه دارد.


کلید واژه ها: آموزش و پرورش - دانش آموزان - تفکیک جنسیتی - آموزش - مدارس ابتدایی - جنسی - دماوند - آسیب های اجتماعی - مدارس - مدرسه - ابتدایی - اجتماعی - اداره - برنامه های تلویزیونی - صورت - خانواده های محروم - پیش بینی - ایرنا - تفاوت - روستایی - شورای - گزارش - تحصیل - منتشر - منطقه - عفاف و حجاب - صدا و سیما - مواد مخدر - ترک تحصیل - دختر

آخرین اخبار سرویس:
اوقات شرعی سوم مهر شیراز

درختان کهنسال کرج ستاره دار می شوند

باغ موزه دفاع مقدس کرمان

احکام اولاد، حضانت و نفقه(فتاوای آیات عظام: بهجت و مظاهری)

شرایط شیر دادنی که سبب محرم شدن است

به جای پرنده کُشی پرنده نگری کنید

به جای پرنده کُشی پرنده نگری کنید

زنانی که ازدواج با آنان حرام است

به جای پرنده کُشی پرنده نگری کنید

ماجرای حذف دریاچه ارومیه از جلد کتاب دوم دبستان+تصاویر

پلیس مدرسه چه وظایفی دارد؟

عکس سه قلاده پلنگ ایرانی در قاب تصویر عکاس

سرفاصله قطارها در تمامی خطوط مترو اعلام شد

ترخیص بیش از 3 هزار موتورسیکلت توقیفی

چند درصد واحدهای صنفی آلاینده نسیم شهر دارای پروانه کسب هستند؟

معافیت آموزش و پرورش از پرداخت عوارض ساختمانی

جزییاتی جدید از تکالیف مهارت محور به جای «مشق شب»

جزییاتی جدید از تکالیف مهارت محور به جای «مشق شب»

آشنایی با گل صد تومانی (نحوه تکثیر، کاشت و نگهداری)

کسی به داد معلمان حق التدریس مازندران نمی رسد/حقوقی که پشت وعده ها ضایع می شود/اعتراض مساوی با اخراج!

آزاده ای که زائر مزار خود شد/ جاسازی خاطرات زندان در درون عصا

آموزش خواندن قرآن مهمتر از حفظ است/ مهجوریت قرآن در تعلیم و تربیت

گردشی در آب انبار سردار کوچک قزوین +تصاویر

تهران و 14 استان دیگر در معرض سیل ناگهانی

هم زمان با آغاز بازگشایی مدارس و اول مهرماه سال 1397 بهره برداری از دهمین مدرسه از مجموعه مدارس «اُمید آینده» در استان تهران

ارسال لایحه رتبه بندی معلمان به هیئت دولت

تعلیم و تربیت، همچون عشق، سهل و ممتنع است

ارسال لایحه رتبه بندی معلمان به هیئت دولت

تصاویر/ موتورسیکلت فوق العاده کمپانی معروف هندی

صدور «مجوز شکار ویژه» از سر گرفته شد

ماجرای شاعری که حضرت زهرا (س) را در عالم رویا دید

قاقالی لی های مدرسه ای!

60 درصد مدارس قم توسط خیران ساخته شده است

تعامل شهرداری و مدارس

ترافیک سنگین در محورهای کرج، چالوس و هراز

تامین لوازم التحریر دانش آموزان نیازمند با «لبخند مهر»

عکسهای منتخب ایرنا-شهریور 97

سیلابی شدن رودخانه در دو منطقه کجور

ماجرای زیستن در جایی که از زمینش آتش می روید و از آسمانش آتش می بارد

ترافیک سنگین در محورهای کرج، چالوس و هراز

پیام رییس دانشگاه هنر به مناسبت آغاز سال تحصیلی 98-97

برگزاری نشست مشترک دانشگاه های فنی و حرفه ای، فرهنگیان و شهید رجایی

گزارش تصویری زیبا از منازل منحصر به فرد در جهان

ابقاء و انتصاب تعدادی از روسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی

کشف 12 گور از دوره برنز تا آهن در کاشان

ترافیک سنگین در محورهای کرج، چالوس و هراز

همایش خانه و دانشگاه در پردیس ها و دانشکده های دانشگاه تهران برگزار شد

پیشنهاد شهردار قم برای استفاده از ظرفیت مدارس برای پارکینگ

پتروشیمی خراسان مدارس روستاهای همسایه خود را بهسازی می کند

ترافیک هوشمند مهرماه

پیشنهاد شهردار قم برای استفاده از ظرفیت مدارس برای پارکینگ

شهردار تهران:دانش آموزان را برای زیست آینده تربیت کنیم

خواسته های رانندگان و پاسخ مسئولان

کشف فسیل از گروه فیل سانان در شهرستان کوثر استان اردبیل+عکس

باران رگباری در مازندران باعث ابگرفتگی معابر شد

پتروشیمی خراسان مدارس روستاهای همسایه خود را بهسازی می کند

کشف گور چکمه ای و بقایایی از دوره برنز تا آهن در کاشان

یک قطعه شاهین در تکاب به دامان طبیعت بازگشت

یک قطعه شاهین در تکاب به دامان طبیعت بازگشت

آب روستاهای طوفان زده گلستان وصل شد

وضعیت آموزش و پرورش کشور در سال تحصیلی جدید + اینفوگرافی

آماده باش گروه واکنش سریع هلال احمر سمنان در پی بارش های امروز

تصویر زیبای ناسا از خلیج فارس

توضیح آموزش و پرورش درباره مدرسه ای که آغل گوسفندان شد

هواشناسی درباره خسارت سیلاب و تندباد هشدار داد

هواشناسی درباره خسارت سیلاب و تندباد هشدار داد

این 3 قلاده پلنگ ایرانی در سمنان را ببنید

در مهدی شهر سمنان رخ داد سیل در محور چاشم- خطیرکوه/ خسارات جزیی گزارش شده است

هواشناسی درباره خسارت سیلاب و تندباد هشدار داد

سیل در محور چاشم- خطیرکوه/ خسارات جزیی گزارش شده است

ارسال دارو و اتوبوس آمبولانس ویژه اربعین به عراق

ساعت طرح ترافیک و زوج و فرد در نیمه دوم سال

تصویری زیبا از بین الحرمین / عکس

وقوع رعد و برق و بارش پراکنده باران در گیلان

تکمیل باغ هنر بم پس از 15 سال

راه اندازی 22 خط «اتوبوس مدرسه» برای اولین بار

باران رگباری در مازندران باعث ابگرفتگی معابر شد

توزیع رایگان لوازم التحریر تاپایان سال در کردستان

جاده چاشم- خطیرکوه به خاطر سیلاب مسدود شد

وقوع رعد و برق و بارش پراکنده باران در گیلان

وزش باد شدید در استان اصفهان

استخدام 300 محیط بان بومی استان ها در سال جاری

گزارش تصویری از منازل منحصر به فرد در جهان

جاده چاشم- خطیرکوه به خاطر سیلاب مسدود شد

باران رگباری در مازندران باعث ابگرفتگی معابر شد

سرویس مدارس دغدغه ای برای آسایش دانش آموزان

گزارش تصویری از خانه های منحصر به فرد در جهان

توضیح آموزش و پرورش درباره مدرسه ای که آغل گوسفندان شد

وزش باد شدید در استان

ضرورت کسب آمادگی در برابر خطرات زلزله

ممنوعیت تردد خودروهای حمل کالا از ساعت 6 تا 9 صبح در دهه اول مهر

مجوز شکار ویژه اتباع ایرانی با هدف مدیریت حیات وحش صادر می شود

نگاه آخوندی و ربیعی به کرسی شهرداری تهران

استخدام تعدادی تخته کار و نیروی ساده جهت رستوران در قم

باران رگباری در مازندران باعث ابگرفتگی معابر شد

ناکارآمدی چراغ های فرماندهی زمان دار

صدور «مجوز شکار ویژه» از سر گرفته شد

موانع زیارت امام حسین (ع) در ادوار مختلف تاریخ

وضعیت آموزش و پرورش کشور در سال تحصیلی جدید +اینفوگرافی

ماه مهر، بهار تعلیم و تربیت

تفکیک جنسیتی مدارس ابتدایی دماوند اجرایی می شود

تفکیک جنسیتی مدارس ابتدایی دماوند اجرایی می شود