مطالب مرتبط:
طرح "کاهش" از اول آبان در سطح شهر تهران اجرایی می شود
صدور مجوز پنج طرح سرمایه گذاری با حضور استاندار تهران بررسی شد
توضیح شهرداری تهران درباره ارسال پیامک بدهی طرح ترافیک به شهروندان تهرانی
استاندار تهران: 55 طرح بازآفرینی پایدار برای اجرا در استان تهران تصویب شد
مرحله سوم طرح پایش و ارزیابی مصرف برق ادارات در پایتخت اجرا می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 21 مرداد 1397 ساعت 10:552018-08-12اقتصادي

برای شماره گذاری خودروها در تهران محدودیت ایجاد می کنیم/ مرحله بعدی طرح ترافیک از اول آبان اجرا می شود


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه به زودی برای شماره گذاری خودروها در تهران محدودیت ایجاد می کنیم، گفت: اینکه هرچند خودرو شماره گذاری شود، - مانع مدیریت درست تهران می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج، فعلی و مسئله زوج و فرد به زودی توسط معاونت حمل و نقل تکمیل و حل خواهد شد.

پورسیدآقایی تصریح کرد: طرح زوج و فرد از ابتدا درست نبود و صرفا اثرات کوتاه مدت داشته است و اثرات بلندمدت آ ن مناسب نبود، لذا برای تکمیل این طرح با دانشگاه تربیت مدرس قراردادی بستیم تا مطالعه کنند که کشورهای دیگر چه طرحی را جایگزین زوج و فرد کرده اند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه مسئله دیگر مسئله پارکینگ و پارک حاشیه ای است، گفت: مطالعات زیادی را انجام داد ه ایم تا توسط یک نرم افزار موبایل مسئله پارک حاشیه ای مدیریت شود.

وی تصریح کرد: مزایده پارک حاشیه ای هفته آینده منتشر خواهد شد و پایه آن هم مطالعه روش های موجود است.

پورسیدآقایی گفت: هر شهروند با استفاده از این برنامه می تواند محل پارک خود را از قبل رزرو کند، لذا این برنامه به صورت آزمایشی در منطقه 2 شهرداری تهران" اجرایی خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه به زودی برای شماره گذاری خودروها در تهران محدودیت ایجاد می کنیم، گفت: اینکه هرچند خودرو شماره گذاری شود، مانع مدیریت درست تهران می شود.

وی با بیان اینکه همه ما تحت تأثیر آلودگی هوا هستیم،تصریح کرد: 5 هزار کشته در سال ناشی از عوارض آلودگی هوای تهران است و تنها 70 درصد آلودگی هوا ناشی از حمل و نقل است و 30 درصد دیگر به خاطر کارخانه ها است.

پورسیدآقایی افزود: در 70 درصد مربوط به حمل و نقل کارهای زیادی را شروع کردیم و اولین کار این بود که معاینه فنی برتر را راه اندازی کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه به مرحله بعدی طرح ترافیک اشاره کرد و گفت: مرحله بعدی طرح ترافیک از اول آبان اجرا خواهد شد و دوربین های کنترل ترافیک در تمام سطح شهر تردد خودروهایی را که معاینه فنی ندارند، ثبت خواهند کرد و اگر خودرویی در هر ساعت از شبانه روز بدون معاینه فنی در سطح شهر تردد کند، جریمه خواهد شد.

وی تصریح کرد: از اول آبان ماه این طرح اجرا خواهد شد و هر خودرویی که بدون معاینه فنی تردد کند روزی 50 هزار تومان جریمه خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه تمام کامیون ها مکلف به گرفتن بارنامه الکترونیکی شدند، گفت: کامیون داران باید در سایت تهران من ثبت نام کنند و مسیر تردد خود را هم در سایت بارانه ثبت کنند و اگر کامیونی بدون بارنامه الکترونیکی تردد کند، متوقف می شود.

پورسیدآقایی تصریح کرد: از چهارشنبه این هفته این کار به صورت آزمایشی و داوطلبانه آغاز خواهد شد و از اول آبان ماه هم صدور باربر برای هر کامیون اجباری خواهد بود و کامیون هایی که فاقد باربر باشند، متوقف می شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه باربر فقط به خودروهایی داده می شود که معاینه فنی گرفته باشند، گفت: هر وسیله باری که می خواهد بار جابجا کند، در سامانه چک می شود.

وی با بیان اینکه اتوبوس ها را به دو بخش تقسیم کرده ایم، بیان کرد: یک بخش اتوبوس های مربوط به شرکت واحد است و بخش دیگر اتوبوس های مربوط به بخش خصوصی و سرویس های ادارات است.

پورسیدآقایی با بیان اینکه اتوبوس های شرکت واحد از اول مهر ماه به داشتن معاینه فنی مکلف خواهند بود، تصریح کرد: از اول مهر به بعد هیچ اتوبوسی بدون معاینه اجازه تردد نخواهد داشت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در 45 روز گذشته بیش از 2 هزار اتوبوس معاینه فنی شدند، تصریح کرد: 700 دستگاه موفق به گرفتن معاینه فنی شدند و تا پایان مهر ماه بالای 95 درصد معاینه فنی خواهند گرفت و آن چند درصدی که معاینه فنی نگیرند، اجازه تردد نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه نمی توانیم شاهد سرویس دهی اتوبوس های کهنه در سطح ادارات باشیم، گفت: اتوبوس ها مکلف خواهند شد که برای مسیر خود مجوز بگیرند و شرط صدور مجوز هم داشتن معاینه فنی است.

پورسیدآقایی با بیان اینکه با بخش نامه وزارت صنعت هیچ دستگاهی اجازه ندارد با پیمانکارانی که معاینه فنی ندارند، قرارداد ببندد، افزود: اتوبوس هایی که معاینه فنی نداشته باشند، با همکاری پلیس متوقف می شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه برنامه بعدی ما برقی کردن موتور سیکلت هایی است که در شهر تردد می کنند، بیان کرد: در حال حاضر بیش از 2 میلیون موتورسیکلت کاربراتوری در تهران تردد می کنند که قطعا برقی کردن این تعداد زمان طولانی را به خود اختصاص می دهد.

وی با بیان اینکه به موازات پروژه برقی کردن موتور سیکلت ها دو طرح دیگر را شروع کردیم، تصریح کرد: موتور سیکلت های کاربراتوری را با کمک شهرداری انژکتوری می کنیم و برای این کار از ماه گذشته مناقصه ای برقرار کردیم و دو شرکت توانستند شرایط اولیه ما را بپذیرند و قرار شد آن ها موتور سیکلت های کاربراتوری را انژکتوری کنند.

پورسیدآقایی با بیان اینکه قرار شد تا به صورت آزمایشی 50 موتورسیکلت کاربراتوری را انژکتوری کنند، افزود: بعد از سه ماه نتایج این کار بررسی خواهد شد تا ببینیم این کار چقدر در کاهش میزان آلایندگی موثر بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه هزینه تبدیل موتور سیکلت های کاربراتوری و انژکتوری زیر یک میلیون تومان است، گفت: بخش عمد ه ای از این هزینه را شهرداری پرداخت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مذاکره با انجمن موتورسازان کشور برای اجرای طرح موتورهای فرسوده آغاز شده است، تصریح کرد: بر این اساس بخشی از هزینه های اسقاط موتورهای فرسوده را انجام خواهیم داد و این کار هم یک فرصت شغلی برای موتورسازان است و هم به کاهش آلودگی هوا کمک می کند.

پورسیدآقایی با بیان اینکه در حال حاضر به سمت استفاده از موتورهای یورو 3 و یورو4 می رویم، گفت: همزمان برقی کردن موتورسیکلت ها را هم دنبال می کنیم، زیرا وضع موجود در شأن پایتخت نیست که مردم تا این حد متحمل آلودگی هوا شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه در پاسخ به اعتراض خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا خبرنگاران را رانت خوار خوانده اید، گفت: من تا حالا چنین سخنی نگفته ام و متأسفانه عده ای علاقه دارند که این جمله را به من نسبت دهند.

وی در خصوص دو شغله بودن خود گفت: طبق قانون اساسی تنها کسانی که مجاز هستند شغل دیگری داشته باشند و دو شغله بودن برای آن ها جایز است، اعضای هیئت علمی هستند.

پورسیدآقایی با بیان اینکه برای کاهش آلودگی هوای تهران تمام جزییات را پیش بینی کرده ایم، تصریح کرد: برای این کار 8 هزار میلیارد تومان بودجه می خواهیم تا بتوانیم آ لودگی هوای تهران را رفع کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه این میزان منابع مالی هنوز تأمین نشده است، بیان کرد: از مجلس خواسته ایم تا سالانه 1500 میلیارد تومان به بودجه شهرداری اختصاص دهد تا به مدت 5 سال آلودگی هوای تهران را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه ما نمی توانیم برای رفع آلودگی هوا منتظر بودجه بمانیم، گفت: اقداماتی که من اعلام کردم برای این است که بتوانیم خارج از بودجه به کاهش آلودگی کمک کنیم.

پورسیدآقایی با بیان اینکه 12 درصد آلودگی هوا برای شرکت واحد و 10 درصد برای موتورسیکلت هاست، تصریح کرد: اگر همین موارد را کنترل کنیم 50 درصد آلودگی هوا را کاهش خواهیم داد.


کلید واژه ها: شهرداری تهران - تهران - حمل و نقل - شماره گذاری - ترافیک - خودرو - شهرداری - طرح ترافیک - آلودگی هوا - معاون - پارک - آلودگی - مدیریت - دانشگاه تربیت مدرس - آلودگی هوای تهران - حاشیه - برنامه - کامیون - مطالعه - درست - درصد - طرح زوج و فرد - جریمه - هوای تهران - نرم افزار - خبرگزاری - پارکینگ - دانشگاه - کارخانه - ثبت نام

آخرین اخبار سرویس:
بخشی از ورزشگاه انقلاب کرج امسال بهره برداری می شود

پروتکل های تجاری ایران و ایتالیا عملیاتی شود

کاروان کمک های مردم شاهرود به کربلا فرستاده شد

9 میلیارد ریال نذورات شهروندان سبزواری به کربلا ارسال شد

شیرابه مراکز جمع آوری زباله باید تا پایان سال کنترل شود

اجرای طرح اشتغال زایی و محرومیت زدایی با راه اندازی دامداری صنعتی با نژاد اسپانیایی

ابراز نگرانی از وضعیت معیشتی تکنسین های دارویی کشور

لزوم اعتباری 4000 میلیاردی , برای مدیریت پسماند کشور

بازدید از خطوط تولید سایپا در اولین روز کاری مدیرعامل جدید (+عکس)

پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو از یکشنبه 29 مهر +شرایط ثبت نام

نارضایتی 79 درصدی بخش خصوصی از سیاست های دولت

از بازار خودرو چه خبر؟

شکست اقتدار دلار با سیاست های تحریمی آمریکا

آیت الله جنتی: امیدواریم FATF به نفع انقلاب باشد

چگونه مجوز اینترنتی خروج موقت دریافت کنیم؟

تحریم آمریکا تاثیری در فعالیت های بانک پارسیان ندارد

استخدام پیک موتوری جهت فست فود در محدوده یوسف آبادِ تهران

استخدام رویه کوب ماهر مبلمان با دستمزد بالا در مشهد

رد پای مؤسسات مالی در تلاطم اقتصاد ایران

9 میلیون تن کالای اساسی به کشور وارد شد

استخدام تعدادی راننده برای شرکت معتبر در تهران

موافقت رییس جمهور با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان

استخدام با مدرک فوق دیپلم یا دیپلم نقشه کش صنعتی در تهران

استخدام همکار پزشک عمومی و پرستار در تهران

چگونه مجوز اینترنتی خروج موقت بگیریم؟

استخدام مدیر روابط عمومی، بازاریابی و فروش در نمایندگی شرکت آسان پرداخت

استخدام متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران

استخدام کارشناس منابع انسانی

دلار تا پنجاه درصد ریزش می کند

تغییرات قیمت خودروهای داخلی / پژو پارس 2 میلیون گران شد + جدول

ابتکار موزه فلورانس ایتالیا برای معرفی تمدن اسلام

پخش زنده مراسم قرعه کشی سپرده های قرض الحسنه بانک انصار

کشت پاییزه در 50 هزار هکتار زمین کشاورزی اندیمشک آغاز شد

یک شرکت بازرگانی متخلف 42 میلیاردی جریمه شد

سهم زنان استان مرکزی از تسهیلات اشتغال روستایی اندک است

سهم زنان استان مرکزی از تسهیلات اشتغال روستایی اندک است

کشت پاییزه در 50 هزار هکتار زمین کشاورزی اندیمشک آغاز شد

موافقت رییس جمهور با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان

کارکنان شهرداری مسجد سلیمان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات شان، اعتصاب کرده اند

سفر به کربلا فقط با خودروهای عمومی

نحوه توزیع سه هزارو200حلقه لاستیک درخوزستان مشخص شود

دامپزشکی 2.5 تن گوشت و فرآورده ناسالم را معدوم کرد

کشت پاییزه در 50 هزار هکتار زمین کشاورزی اندیمشک آغاز شد

موافقت رییس جمهور با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان

در بیست و ششمین شماره ماهنامه شمیم کوثر بررسی شد

در بازار خودروهای داخلی و وارداتی چه خبر است؟

مهرآباد؛ از خطر تعطیلی تا از سرگیری توسعه

10نکته درباره غذا خوردن در هواپیما

بانک صادرات با «سپهر دانش» بانکداری را به مدارس برد

ضوابط سفر با خودروی شخصی به عتبات عالیات

ابداع روش جدید برای مقابله با کاهش شنوایی

تحریم های آمریکا تاثیری در فعالیت های بانک پارسیان ندارد

زندی، رییس اتحادیه حمل و نقل کالای شهری: الزام شهرداری به اخذ کالابرگ برای حمل و نقل شهری برخلاف اصل خصوصی سازی است

بانک صادرات ایران با «سپهر دانش» بانکداری را به مدارس برد

همراهی همه جانبه بانک ملت با زائران راهپیمایی اربعین حسینی

مذاکره برای تثبیت نرخ خرید شیرخام

استخدام نیروی ساندویچ زن در محدوده میدان ونکِ تهران

حذف یارانه دهک های بالا در دستور کار مجلس

قیمت ارز در بازار آزاد 25 مهر 97 اعلام شد

استخدام مونتاژکار خانم با سرویس رفت و برگشت در خراسان رضوی

ورود بازار مسکن به دوره چند ساله رکود

مذاکره برای تثبیت نرخ خرید شیرخام

نگاهی به روزنامه های 25 مهر

نحوه توزیع سه هزارو200حلقه لاستیک درخوزستان مشخص شود

زندگی در روستاهای البرز جان گرفت

رییس انجمن: آثار خوشنویسان همدان جایگزین هدایا شود

تسهیل در اکتشاف و تولید بخش معادن در دستورکار دولت است

قیمت مسکن تا پایان سال جاری کاهش می یابد

افزایش 90 درصدی تولید آهن اسفنجی در استان چهارمحال وبختیاری

کشت پاییزه در 50 هزار هکتار زمین کشاورزی اندیمشک آغاز شد

همکاری ژاپنی ها در حوزه کارون اجرایی شد

یک مسئول: سرعت گرایش به شهرنشینی نگران کننده است

وزیر ارشاد: اسامی و تعداد کسانی که کاغذ گرفته اند مشخص است

مدیریت پسماند شمال کشور چهار هزار میلیارد تومان نیاز دارد

وقتی ولوو S60 رقیب اصلی مرسدس بنز می شود

خودروی فرمول یک مک لارن با ذهن کنترل می شود

مادربزرگ نوه 20 ماهه اش را در فر گاز سوخاری کرد ! +عکس

امکان خروج زائران با خودروهای عمومی

نبض بازار در دست چینی ها/ خودرو با سقوط دلار چقدر ارزان شد + جدول

ابراز امیدواری آیت الله جنتی درباره شورای نگهبان و اف ای تی اف

نگران رسید کاغذی تراکنش های بانک ملی ایران نباشید

زندگی در روستاهای البرز جان گرفت

دامپزشکی 2.5 تن گوشت و فرآورده ناسالم را معدوم کرد

نحوه توزیع سه هزارو200حلقه لاستیک درخوزستان مشخص شود

رویکرد کنسولگری های ایران در عراق اقتصادی است

محدودیت صادرات شیرخشک با هدف تامین نیاز داخلی انجام شد

کل مطالبات داروخانه ها از سازمان تأمین اجتماعی 800 میلیارد تومان است/مطالبات اردیبهشت و خرداد داروخانه ها طی روزهای آینده پرداخت می شود

تحقق 96 درصدی کشت کلزا در گلوگاه

استخراج سالانه 35 هزار تن سرب از معدن آهنگران ملایر

موافقت رییس جمهور با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان

نمایشگاه خودروهای کلاسیک در اوکراین (عکس)

اختصاص ارز دولتی برای مشتریان خارجی

با 300 میلیون کجا خانه بخریم؟ + جدول

پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو از یکشنبه 29 مهر (+شرایط ثبت نام)

قیمت ارز در بازار آزاد 25 مهر 97/ قیمت دلار اعلام شد

قیمت طلا امروز 25 مهر 97

پیش فروش جدید ایران خودرو 29 مهرماه انجام می شود

​آیت الله جنتی:ملاک شورای نگهبان درباره FATF شرع مقدس و قانون است

ورود بازار مسکن به دوره چند ساله رکود

سود بانک های خصوصی از 18 تا 23 درصد/ بانک مرکزی مجوز داد؟

برای شماره گذاری خودروها در تهران محدودیت ایجاد می کنیم/ مرحله بعدی طرح ترافیک از اول آبان اجرا می شود

برای شماره گذاری خودروها در تهران محدودیت ایجاد می کنیم/ مرحله بعدی طرح ترافیک از اول آبان اجرا می شود