مطالب مرتبط:
طرح "کاهش" از اول آبان در سطح شهر تهران اجرایی می شود
صدور مجوز پنج طرح سرمایه گذاری با حضور استاندار تهران بررسی شد
توضیح شهرداری تهران درباره ارسال پیامک بدهی طرح ترافیک به شهروندان تهرانی
استاندار تهران: 55 طرح بازآفرینی پایدار برای اجرا در استان تهران تصویب شد
مرحله سوم طرح پایش و ارزیابی مصرف برق ادارات در پایتخت اجرا می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 21 مرداد 1397 ساعت 11:552018-08-12اقتصادي

برای شماره گذاری خودروها در تهران محدودیت ایجاد می کنیم/ مرحله بعدی طرح ترافیک از اول آبان اجرا می شود


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه به زودی برای شماره گذاری خودروها در تهران محدودیت ایجاد می کنیم، گفت: اینکه هرچند خودرو شماره گذاری شود، - مانع مدیریت درست تهران می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج، فعلی و مسئله زوج و فرد به زودی توسط معاونت حمل و نقل تکمیل و حل خواهد شد.

پورسیدآقایی تصریح کرد: طرح زوج و فرد از ابتدا درست نبود و صرفا اثرات کوتاه مدت داشته است و اثرات بلندمدت آ ن مناسب نبود، لذا برای تکمیل این طرح با دانشگاه تربیت مدرس قراردادی بستیم تا مطالعه کنند که کشورهای دیگر چه طرحی را جایگزین زوج و فرد کرده اند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه مسئله دیگر مسئله پارکینگ و پارک حاشیه ای است، گفت: مطالعات زیادی را انجام داد ه ایم تا توسط یک نرم افزار موبایل مسئله پارک حاشیه ای مدیریت شود.

وی تصریح کرد: مزایده پارک حاشیه ای هفته آینده منتشر خواهد شد و پایه آن هم مطالعه روش های موجود است.

پورسیدآقایی گفت: هر شهروند با استفاده از این برنامه می تواند محل پارک خود را از قبل رزرو کند، لذا این برنامه به صورت آزمایشی در منطقه 2 شهرداری تهران" اجرایی خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه به زودی برای شماره گذاری خودروها در تهران محدودیت ایجاد می کنیم، گفت: اینکه هرچند خودرو شماره گذاری شود، مانع مدیریت درست تهران می شود.

وی با بیان اینکه همه ما تحت تأثیر آلودگی هوا هستیم،تصریح کرد: 5 هزار کشته در سال ناشی از عوارض آلودگی هوای تهران است و تنها 70 درصد آلودگی هوا ناشی از حمل و نقل است و 30 درصد دیگر به خاطر کارخانه ها است.

پورسیدآقایی افزود: در 70 درصد مربوط به حمل و نقل کارهای زیادی را شروع کردیم و اولین کار این بود که معاینه فنی برتر را راه اندازی کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه به مرحله بعدی طرح ترافیک اشاره کرد و گفت: مرحله بعدی طرح ترافیک از اول آبان اجرا خواهد شد و دوربین های کنترل ترافیک در تمام سطح شهر تردد خودروهایی را که معاینه فنی ندارند، ثبت خواهند کرد و اگر خودرویی در هر ساعت از شبانه روز بدون معاینه فنی در سطح شهر تردد کند، جریمه خواهد شد.

وی تصریح کرد: از اول آبان ماه این طرح اجرا خواهد شد و هر خودرویی که بدون معاینه فنی تردد کند روزی 50 هزار تومان جریمه خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه تمام کامیون ها مکلف به گرفتن بارنامه الکترونیکی شدند، گفت: کامیون داران باید در سایت تهران من ثبت نام کنند و مسیر تردد خود را هم در سایت بارانه ثبت کنند و اگر کامیونی بدون بارنامه الکترونیکی تردد کند، متوقف می شود.

پورسیدآقایی تصریح کرد: از چهارشنبه این هفته این کار به صورت آزمایشی و داوطلبانه آغاز خواهد شد و از اول آبان ماه هم صدور باربر برای هر کامیون اجباری خواهد بود و کامیون هایی که فاقد باربر باشند، متوقف می شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه باربر فقط به خودروهایی داده می شود که معاینه فنی گرفته باشند، گفت: هر وسیله باری که می خواهد بار جابجا کند، در سامانه چک می شود.

وی با بیان اینکه اتوبوس ها را به دو بخش تقسیم کرده ایم، بیان کرد: یک بخش اتوبوس های مربوط به شرکت واحد است و بخش دیگر اتوبوس های مربوط به بخش خصوصی و سرویس های ادارات است.

پورسیدآقایی با بیان اینکه اتوبوس های شرکت واحد از اول مهر ماه به داشتن معاینه فنی مکلف خواهند بود، تصریح کرد: از اول مهر به بعد هیچ اتوبوسی بدون معاینه اجازه تردد نخواهد داشت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در 45 روز گذشته بیش از 2 هزار اتوبوس معاینه فنی شدند، تصریح کرد: 700 دستگاه موفق به گرفتن معاینه فنی شدند و تا پایان مهر ماه بالای 95 درصد معاینه فنی خواهند گرفت و آن چند درصدی که معاینه فنی نگیرند، اجازه تردد نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه نمی توانیم شاهد سرویس دهی اتوبوس های کهنه در سطح ادارات باشیم، گفت: اتوبوس ها مکلف خواهند شد که برای مسیر خود مجوز بگیرند و شرط صدور مجوز هم داشتن معاینه فنی است.

پورسیدآقایی با بیان اینکه با بخش نامه وزارت صنعت هیچ دستگاهی اجازه ندارد با پیمانکارانی که معاینه فنی ندارند، قرارداد ببندد، افزود: اتوبوس هایی که معاینه فنی نداشته باشند، با همکاری پلیس متوقف می شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه برنامه بعدی ما برقی کردن موتور سیکلت هایی است که در شهر تردد می کنند، بیان کرد: در حال حاضر بیش از 2 میلیون موتورسیکلت کاربراتوری در تهران تردد می کنند که قطعا برقی کردن این تعداد زمان طولانی را به خود اختصاص می دهد.

وی با بیان اینکه به موازات پروژه برقی کردن موتور سیکلت ها دو طرح دیگر را شروع کردیم، تصریح کرد: موتور سیکلت های کاربراتوری را با کمک شهرداری انژکتوری می کنیم و برای این کار از ماه گذشته مناقصه ای برقرار کردیم و دو شرکت توانستند شرایط اولیه ما را بپذیرند و قرار شد آن ها موتور سیکلت های کاربراتوری را انژکتوری کنند.

پورسیدآقایی با بیان اینکه قرار شد تا به صورت آزمایشی 50 موتورسیکلت کاربراتوری را انژکتوری کنند، افزود: بعد از سه ماه نتایج این کار بررسی خواهد شد تا ببینیم این کار چقدر در کاهش میزان آلایندگی موثر بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه هزینه تبدیل موتور سیکلت های کاربراتوری و انژکتوری زیر یک میلیون تومان است، گفت: بخش عمد ه ای از این هزینه را شهرداری پرداخت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مذاکره با انجمن موتورسازان کشور برای اجرای طرح موتورهای فرسوده آغاز شده است، تصریح کرد: بر این اساس بخشی از هزینه های اسقاط موتورهای فرسوده را انجام خواهیم داد و این کار هم یک فرصت شغلی برای موتورسازان است و هم به کاهش آلودگی هوا کمک می کند.

پورسیدآقایی با بیان اینکه در حال حاضر به سمت استفاده از موتورهای یورو 3 و یورو4 می رویم، گفت: همزمان برقی کردن موتورسیکلت ها را هم دنبال می کنیم، زیرا وضع موجود در شأن پایتخت نیست که مردم تا این حد متحمل آلودگی هوا شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه در پاسخ به اعتراض خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا خبرنگاران را رانت خوار خوانده اید، گفت: من تا حالا چنین سخنی نگفته ام و متأسفانه عده ای علاقه دارند که این جمله را به من نسبت دهند.

وی در خصوص دو شغله بودن خود گفت: طبق قانون اساسی تنها کسانی که مجاز هستند شغل دیگری داشته باشند و دو شغله بودن برای آن ها جایز است، اعضای هیئت علمی هستند.

پورسیدآقایی با بیان اینکه برای کاهش آلودگی هوای تهران تمام جزییات را پیش بینی کرده ایم، تصریح کرد: برای این کار 8 هزار میلیارد تومان بودجه می خواهیم تا بتوانیم آ لودگی هوای تهران را رفع کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه این میزان منابع مالی هنوز تأمین نشده است، بیان کرد: از مجلس خواسته ایم تا سالانه 1500 میلیارد تومان به بودجه شهرداری اختصاص دهد تا به مدت 5 سال آلودگی هوای تهران را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه ما نمی توانیم برای رفع آلودگی هوا منتظر بودجه بمانیم، گفت: اقداماتی که من اعلام کردم برای این است که بتوانیم خارج از بودجه به کاهش آلودگی کمک کنیم.

پورسیدآقایی با بیان اینکه 12 درصد آلودگی هوا برای شرکت واحد و 10 درصد برای موتورسیکلت هاست، تصریح کرد: اگر همین موارد را کنترل کنیم 50 درصد آلودگی هوا را کاهش خواهیم داد.


کلید واژه ها: شهرداری تهران - تهران - حمل و نقل - شماره گذاری - ترافیک - خودرو - شهرداری - طرح ترافیک - آلودگی هوا - معاون - پارک - آلودگی - مدیریت - دانشگاه تربیت مدرس - آلودگی هوای تهران - حاشیه - برنامه - کامیون - مطالعه - درست - درصد - طرح زوج و فرد - جریمه - هوای تهران - نرم افزار - خبرگزاری - پارکینگ - دانشگاه - کارخانه - ثبت نام

آخرین اخبار سرویس:
جریمه مشترکان پرمصرف برق از کی آغاز می شود؟

صفحه نخست روزنامه های 28 مردادماه

چرا ارزش پول هند کم شد؟

خبر خوش وزیر راه برای مستاجرها؛ دلالی بازار مسکن جمع می شود

مدیرعامل بانک صنعت و معدن تغییر کرد

برای خرید خودروی ب ام و چقدر سرمایه نیاز است؟

تصاویر/ قحطی در ونزوئلا

جعبه سیاه وزیر صنعت بازداشت شد

صدور روادید برای شهروندان کرد عراقی 4 برابر افزایش یافت

افت 5 درصدی واردات ایران از چین در نیمه نخست 2018

انتقاد واردکنندگان برنج از دولت

رشد 23 درصدی صادرات به اتحادیه اروپا

مافیای واردات، چوب لای چرخ تولید می کنند

تولیدکنندگان کفش در انتظار ترخیص مواد اولیه از گمرک

بازار عمق کافی برای بازار باز اسلامی را ندارد

دیدگاه رییس سابق اتاق بازرگانی ایران درباره ژن های خوب

تعیین تکلیف مطالبات پیمانکاران صنعت برق با قانون تهاتر

چگونه با پول کم، اکباتان نشین شویم؟

71 میلیارد تومان سهم استان کرمان از فروش مس است

مسأله 9 میلیارد دلار ارز دولتی چیست؟ /شنای سکه و طلا خلاف جهت/تبعات نپیوستن به FATF چیست؟

کارنامه عجیب مسئولان در افزایش ایمنی خودروها

اصفهان | پانزدهمین جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم برگزار می شود

دود آتش سوزی هورالعظیم زندگی را از مردم خوزستان گرفته است

قدرت خرید طبقه متوسط متناسب با رشد تورم نیست

حاجی دلیگانی: سوال از رییس جمهور شفاف سازی است/ وکیلی: وضع موجود را بشناسیم بعد سوال کنیم

آینده تقاضای طلای سیاه مبهم شد

ساعت کاری ادارات استان بوشهر تغییر کرد

طرح جامع آب شرب گلستان باید بازنگری شود

رتبه 18 ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم / ارتقای سن امید به زندگی به 76 سال

آماده حمایت از طرح های حفاظتی پایگاه ملی «شهریری» هستیم

شهرداری موظف به ساماندهی تاکسی های اسنپ در بابل شد

روایت 800 هزار تومانی که 100 میلیون شد!/ گلایه از گرانی نهاده ها و نوسان قیمت ها

بزرگترین شرکت اوره و آمونیاک خاورمیانه به ظرفیت کامل تولید رسید

واگذاری پروژه های راکد کرمانشاه به بخش خصوصی به رونق اقتصادی کمک می کند

فعالیت مناطق آزاد باید در طول اقتصاد ملی باشد

فهرست تجهیزات و ملزومات ضروری مشمول دریافت ارز به نرخ رسمی ارسال شد

اصناف 3 میلیون و 35 هزار اظهارنامه مالیاتی دادند

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 9 اردیبهشت

مدیران آمریکایی 312 برابرِ کارمندان خود حقوق می گیرند!

کشف 320 میلیارد کالای احتکار شده

بازگشت مجسمه مسروقه بودا به هندوستان

کدام شهر جهان بیش از همه در معرض غرق شدن قرار دارد؟

کشتی های ماهیگیر چینی در اجاره ایران هستند

صرف بیش از 7 میلیون دلار برای واردات اتوپرسی+جدول

40 کیلو طلا به نفع دولت مصادره شد

احتکار کنندگان کالاها مجازات خواهند شد

میزان روستاهای برخوردار از آب کوزران به 92 درصد می رسد

احتکار کنندگان کالاها مجازات خواهند شد

رشد صادرات محصولات تبدیلی کشاورزی + جدول

فرصت رانت زدایی از اقتصاد

گرانی قیمت بلیت هواپیما؛ چالش جدید در فوتبال ایران

از «پرداخت غرامت 242 میلیون دلاری تویوتا به خانواده آمریکایی» تا «خرید 5 هزار سکه با تسهیلات 70 میلیاردی از شبکه بانکی»

احتکار کنندگان کالاها مجازات خواهند شد

بازار داغ فروش دام در آستانه عید قربان+عکس

مشاور مالیاتی اصناف در گفت وگو با فارس اصناف 3 میلیون و 35 هزار اظهارنامه مالیاتی دادند

آغاز جریمه مشترکان پرمصرف برق از یکی دو ماه دیگر

انتظار طولانی متقاضیان ثبت سفارش

میزان روستاهای برخوردار از آب کوزران به 92 درصد می رسد

میزان روستاهای برخوردار از آب کوزران به 92 درصد می رسد

سه خبر؛ یکی از یکی خوشحال کننده تر!

به عنوان مامور ویژه دولت ترامپ؛ رییس FATF در شرق آسیا به دنبال اقناع کشورها برای تحریم ایران بوده است

هفته دوم لوشامپیونه توقف خانگی موناکو مقابل لیل

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته چهارم مرداد 1397

امنیت تامین انرژی با تولیدبرق هسته ای

بازار اوراق مسکن؛ حبس بازه ای «تسه»ها

کمتر از 40 درصد صنایع کشور پیوست سلامت دارند

رونق صادرات مرکبات مازندران با مشوق های صادراتی

پیشنهاد ضرب الاجلی مونسان به جهانگیری

شهرداری ها نیازمند خروج از شیوه کار سنتی هستند

قیمت محصولات نیسان در بازار و نمایندگی

فارس گزارش می دهد رشد صادرات محصولات تبدیلی کشاورزی + جدول

کمتر از 40 درصد صنایع کشور پیوست سلامت دارند

احمد توکلی: بازار ثانویه ارز فسادخیز است

توزیع اقلام پروتیینی در جنوب کرمان 30 درصد افزایش یافت

فرسودگی بیش از 40 درصد ساختمان درمانگاه های شرکت شهر سالم/مواقع بحران در کنار اورژانس هستیم

گسترش همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

رشد 300 درصدی کشفیات کالای قاچاق

مصالح ساختمانی چند درصد گران شد؟

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 27 مردادماه

گزارش ویدئویی فارس فیلم/ میوه های لاکچری به قیمت فضایی/ «جک فروت» کیلویی 500 هزار تومان؛ «گارسینیا کامبوجیا» تمام شد!

کشف انبار احتکار کالا به ارزش 250 میلیارد ریال در ری

ظرف ماه دیگر بازار ارز به ثبات لازم خواهید رسید

روزگار اقتصاد 1397/05/28

روش کار توربین بادی و انواع آن

احمد توکلی: اعتماد به نظام بانکی آسیب دیده است/ بازار ثانویه ارز فسادخیز است

خسارت میلیاردی وزیر راه به دولت

دو میلیارد نفر در جهان در فقر زندگی می کنند

45طرح توسعه شبکه آب درکهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست

واردات بیش از 3000 تن دارو در سال جاری

تصویب تکالیف جدید وزارت صنعت برای تنظیم بازار

آمار عجیب سازمان بازرسی از خریدارن سکه

در تبریز کسی طلا خرید و فروش نمی کند

میزان واردات 4 ماهه موز چقدر است؟

حال بازار مسکن چطور است؟

بازار ثانویه ارز فساد خیز است

تصاویر/ هتل 90 ساله اصفهان متروک و مخروبه شده است!

چرا در مبارزه با فساد اقتصادی موفق نبوده ایم؟/1 کشاورز: در تنظیم آیین نامه ها و قوانین راه های پنهان سوءاستفاده بسته شود

واردات بیش از 3000 تن دارو در سال جاری

همه استان ها مهرماه 97 به سامانه جامع روابط کار متصل می شود

14 توصیه پلیس فتا برای خرید های آنلاین

برای شماره گذاری خودروها در تهران محدودیت ایجاد می کنیم/ مرحله بعدی طرح ترافیک از اول آبان اجرا می شود

برای شماره گذاری خودروها در تهران محدودیت ایجاد می کنیم/ مرحله بعدی طرح ترافیک از اول آبان اجرا می شود