مطالب مرتبط:
جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 14 مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه نهم مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز شنبه ششم مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز شنبه هفتم مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه 16 مردادماه 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 19 مرداد 1397 ساعت 23:222018-08-10اقتصادي

جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 20 مردادماه 1397


- عضو مرکزیت حزب کارگزاران تصریح کرد سیاست ارزی اشتباه دولت، موجب میلیاردها دلار خسارت به کشور شد.

سعید لیلاز در گفت وگو با آفتاب یزد گفت: این بسته جدید ارزی همان چیزی بود که من و بسیاری از اقتصاددانان از ابتدا پیشنهاد می کردیم.

یعنی این اقدام را باید هفت ماه پیش انجام می دادند.

در چند ماه گذشته به صورت بسیار عجیبی بازار آزاد انکار شده بود.

به نظر من این بسته جدید یک بازگشت دیرهنگام به مسیر درست است.

او ادامه می دهد: من در فروردین ماه امسال به آقای دکتر جهانگیری نوشتم که تصمیمی را که می خواهید روز آخر بگیرید روز اول بگیرید و بسیار متاسفم که این تصمیم روز آخر گرفته شد و کشور میلیاردها دلار از دست داد که بخشی از آن فساد دولتی و بخشی دیگر فساد خصوصی بود.

از ابتدا هم به پیامدهای آن تصمیم نادرست قبلی آگاه بودند.

لیلاز افزود: من دست اندرکاران تصمیمات اقتصادی و ارزی را که آن تصمیم غلط قبلی را گرفتند، متهم می کنم زیرا می دانستند نتیجه و پیامد آن تصمیم شان چیست و علیرغم علم به تبعات و رانت موجود در تصمیم قبلی در آن مسیر گام برداشتند.

اصلاح طلب و اعتدالی و غیره هم ندارد.

چون ما دائماً به مقامات گفته بودیم از آن تصمیم، قطعا دزدی و فساد خارج می شود و دیدیم که شد.

در همین چند ماه چقدر اخبار فساد و رانت منتشر شد؟ چه تعداد مدیر دولتی به همین علت در حال حاضر بازداشت هستند؟!اصلاحات ضروری در سیاست ارزی جدید دولتسیاست ارزی جدید دولت هرچند حاوی اصلاحات جدی و خوب نسبت به سیاست 20 فروردین است اما همچنان کارکرد کوتاه مدت دارد و باید اصلاح شود.

وب سایت الف با انتشار این تحلیل می نویسد: سیاست اعلامی با بی تفاوتی از کنار دم جنباندن غول نقدینگی گذشته است، حال آنکه در تحلیل اقتصادی بخش مهمی از مسئله ارزی، نه به تهدید رییس جمهور آمریکا، بلکه به انبار باروت نقدینگی داخلی باز می گشت.

تغییر قاعده برای سپرده گذاران بزرگ و دریافت کنندگان سودهای موهومی و منضبط ساختن تراکنش های بزرگ و امثالهم باید بخشی از پازل سیاست بازار دارایی (مانند ارز) تلقی شود.

پیمان سپاری ارزی برای صادرکنندگان (بدون تعیین نرخ و تعیین محل مصرف ارز) یکی دیگر از ضمانت اجراهای موفقیت سیاست ارزی جدید است که طبق بیان رییس کل جدید بانک مرکزی، وزرای مربوطه تعهد داده اند که مراقبت بیشتری روی بازگشت ارز پتروشیمی ها و امثالهم بنمایند.

به نظر نمی رسد در نظامات نوین حکمرانی اقتصادی، موکول شدن چنین بخش مهمی از سیاست به قول زبانی منطقی باشد.

بخشی از تقاضای معاملاتی نرخ ارز را می توان از طریق سازوکارهای جایگزین اسکناس ارز و جایگزین حواله و حتی جایگزین پیام رسانه ای مالی، دنبال کرد.

اساسا نقشه تجاری کشور در سال های آینده را می توان به شکلی طرح ریزی نمود که فشار ارزی کمی بر کشور وارد کند.

علیرغم تجارت جدید جهانی در این خصوص، سیاست دولت کاملا بی تفاوت از این بخش عبور کرده است.

در خصوص واردات کالاهای ضروری متاسفانه هیچ ساز و کار حرفه ای و دقیقی برای اصابت ارز ترجیحی به تولیدکننده یا مصرف کننده نهایی دیده نشده و با توجه به تجارت بسیار تلخ ماه های اخیر، این یکی از عجیب ترین غفلت ها در سیاست دولت است که ظاهرا به اراده و قول زبانی اعضای کابینه محول شده است! (اگر با این روش می شد که تا حال محقق شده بود) چنانچه اجرای سیاست های نوینی مانند فاکتورهای الکترونیکی میسر نیست، استفاده از تجاربی مانند حق العمل کاری دو یا سه شرکت تحت نظارت (مثل GCT) در واردات غذای اساسی ( و تعبیه مشابهی در خصوص دارو) می تواند نظارت کل مسیر، شفافیت و حسابرسی بهتری را فراهم و رانت و فساد را حداقل نماید.

یکی از ابهامات در سیاست جدید آن است که تاثیر این سیاست بر بودجه عمومی دولت چه خواهد بود؟ بانک مرکزی چه میزان از ارزهای نفتی را به واردات کالاهای ضروری اختصاص می دهد و چه حجمی از ارزها را در بازار عرضه می کند؟ با رسمیت بخشیدن به نرخ ارز توافقی که قطعا بالاتر از نرخ دولتی است، درآمد نفتی، درآمد گمرکی و درآمدهای ناشی از فروش خوراک پتروشیمی ها و غیره چقدر افزایش خواهد یافت؟ هزینه ها به ویژه بخش سرمایه گذاری و عمرانی چه وضعی خواهد یافت؟ با توجه به سودآوری بازار دارایی ها و بورس در سال 1397، دولت برای فروش اوراق خود در سال جاری باید چه نرخی پیشنهاد کند که اوراق توسط مردم و بانکها خریداری شوند؟ اگر نرخ های سود بالا برای اوراق دولت میسر نباشد، بر سر بدهی ها و اوراقی که امسال سررسید می شوند چه خواهد آمد.

بعد از چهارماه محروم کردن اقتصاد از نقش آفرینی جدی بازیگران سنتی به نام صرافی ها (آنهم دقیقا در 90 روز فرصت شروع تحریم های جدید!)، انتظار می رفت بازگرداندن نقش صرافی ها که جزو بخش های مثبت سیاست ارزی اخیر بود، با قاعده گذاری مدرن و منضبط ساختن صرافی ها صورت گیرد.

عدم ایجاد بازار مبادلات مدرن برای صرافی ها، همچنان فقدان اطلاعات از مبادلات صرافی و خروج سرمایه را به دنبال خواهد داشت.

انتظار می رود دولت با توجه به تجارت سال های 93-91 تنها به یک متغیر (سیاست ارزی) بسنده نکند و در کلان اقتصاد مطالعات کارشناسی انجام دهد.

از منظر کلان، اقتصاد کشور دو سال کاهش عرضه و نرخ رشد صفر یا منفی را در پیش خواهد داشت (در موج نخست رکود، متاثر از کاهش تولید نفت و اثر تحریم و جهش ارزی و در موج دوم رکود، متاثر از کاهش بودجه، افول تولید بخش های غیرنفتی، تورم و کاهش تقاضای موثر).

سیاست برای ترمز گذاشتن بر رکود و تحریک تولید چیست؟ از آن مهم تر سیاست افسارزدن بر گردن نرخ تورم چیست؟ خواباندن تب بحران ارزی مهم است اما طبیب و سیاست گذار ارزی اگر بخواهد دم دمی مزاج نشود باید با نگاه به طرح میان مدت اقتصادش، نسخه بپیچد.

خاتمی، عبور از روحانی را کلید زد چون می داند او تمام شده استیک دیپلمات اصلاح طلب بازنشسته ادعا کرد با تمام شدن نان برجام، روحانی تمام شده است.

سایت دیپلماسی ایرانی (وابسته به صادق خرازی) در تحلیلی به قلم صادق ملکی (دیپلمات بازنشسته و اصلاح طلب وزارت خارجه) نوشت: در ایام و ضرورت روزهای همدلی، نالیدن از دوست دشوار و به نوعی خودزنی است.

اما نگفتن و سکوت نیز شاید فرصت اندک اصلاح را به قربانگاه مصلحت ببرد.

ترامپ گفته بود از برجام خارج می شود و شد.

آقای روحانی، عملکرد دولت شما در مواجهه با این اقدام و.

در این ماه های بحرانی چه خروجی جز افزایش نگرانی مردم و دامنه بحران داشته است.

دولت شما قرار بود تبلور تدبیر و امید و مظهر عقلانیت شود نه شریک رانت.

در بن بست انتخاب، ما خطا کردیم.

اعتراف به اشتباه تلخ است و سخت.

روحانی پس از مدت ها غیبت و سکوت، در حالی بر پرده تصویر ظاهر شد که چیزی برای گفتن نداشت.

به نظر می رسد روحانی تمام شده است.

در وضعیت بغرنج که حل معضلات متنوع و متعدد آن به اعجاز نیاز دارد از روحانی نه تنها نباید انتظار معجزه داشت، بلکه از روحانی به تصویر کشیده شده حتی نمی توان انتظار مدیریت مناسب بحران را داشت.

روحانی در واکنش به پرسش مجلس گفته است نمایندگان حق دارند از او سؤال کنند و او نیز حق دارد به مردم حقایقی را بگوید.

آقای روحانی این حقایق چرا باید در گرو سؤال مجلس باشد.

می توان به کارگیری ادبیات تهدید و سکوت، تداوم گفتار درمانی و عدم قطعیت در تصمیم بهنگام را نشانه تمام شدن روحانی دانسته و شاید نه تنها باید از او عبور کرد بلکه باید برای خداحافظی از وی آماده بود.

عذرخواهی خاتمی در این چارچوب قابل تعمق است.

تکرار اشتباهات ماه های گذشته در زمان باقی مانده از ریاست جمهوری روحانی، تداوم ریاست جمهوری وی را می تواند تهدید کند.

البته تغییرات اساسی در شیوه مدیریت روحانی و تغییر چیدمان کابینه، خصوصا تیم اقتصادی شاید بتواند نقطه امید شود.

در ماه های اخیر عملکرد دولت وی و اخبار درج شده از میزان و وسعت سوءاستفاده ها و رانت ها، مردم را دچار عوارض ناشی از افسردگی فریب کرده است.

به نظر می رسد روحانی بیش از همه به مردم یک عذرخواهی با صدای بلند بدهکار است.

نه روحانی و نه دولت او نتوانسته به وعده های انتخاباتی خود نزدیک شده و در شأن فداکاری های مردم ایران ظاهر شوند.

اگر جای روحانی بودم اول با خود آغاز کرده و اطرافیان مسئله دار در کابینه و حاشیه های آن را به دست عدالت سپرده و با این حرکت، امتحان صداقت می دادم.

من اگر جای روحانی بودم بابت تاخیر در برخورد با صندوق های غیرمجاز، تاراج ارز، سقوط ریال، عدم آمادگی در مواجه شدن با تحریم و.

از مرد عذرخواهی می کردم.

و اما چون من جای او نیستم به نوبه خود از مردمی که تحت تاثیر یادداشت ها و مصاحبه هایم به او رای دادند، عذرخواهی می کنم.

هر چند همچنان بر این باور هستم که در آن شرایط راهی جز رای به روحانی نبود.

مشاور خاتمی: اشتباه روحانی گره زدن همه چیز به برجام بودمشاور رییس دولت اصلاحات می گوید رییس جمهور ساعت ده صبح سرکار می رود.

عبداله ناصری گفت روحانی هم مثل خاتمی، آدم اقتصادی نیست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازرجانیوز، ناصری در مصاحبه با خبرگزاری مهر اینگونه عنوان کرد که حسن روحانی ساعت ده صبح در محل کارش آماده می شود.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار که پرسید: از کجا این مسئله را شنیدید؟ گفت: نیازی به شنیدن ندارد.

وقتی می بینم نه یک روز، نه دو روز بلکه روزهای متعدد، اسکورت آقای روحانی، چه ساعتی دم درب خانه ایشان حضور پیدا می کند تا ایشان را به نهاد ریاست جمهوری ببرد، دیگر شنیدن نمی خواهد! مشاور خاتمی خبر داد که در اوایل شکل گیری دولت اعتدال حتی قبل از تاریکی هوا به منزل بازمی گشته است: آقای روحانی قبل از اینکه به پاستور برود، در نیاوران و در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

بازه زمانی دو ماهه، قبل از استقرار رسمی دولت، برای فرد انتخاب شده بسیار مهم است که باید وقت بگذارد و کار کند.

اصل سازه دولت در همان دو ماه گذاشته می شود.

آقای روحانی در این دو ماه (از زمان انتخاب شدن در خرداد 92 تا استقرار رسمی دولت در مرداد 92) اکثر روزها وقتی هوا روشن بود، به خانه بازمی گشت.

وی با بیان اینکه نمی داند چرا روحانی در تغییر تیم اقتصادی دولت اهمال می کند عنوان داشت: پس از اجماع عمومی که میان اقتصاددانان و جامعه شناسان اصلاح طلب و اصولگرا مبنی بر ایجاد تغییر در تیم اقتصادی دولت حاصل شده، سکوت، انفعال و بی تحرکی آقای روحانی و اینکه چرا دست به کار نمی شود، برای من سوال ایجاد کرده است: این مشکلی است که آقای روحانی و اتاق فکرش دارد.

ناصری ادامه داد: رفتار آقای روحانی متاسفانه این تلقی را میان گروه های نخبه و مرجع ایجاد کرده که البته صحیح نیست اما واقعیت دارد؛ آن هم اینکه روحانی کار را به امان خدا رها کرده است.

روحانی پوزیشنی که در دوره اول (دولت یازدهم) داشت را الان ندارد.

وی از سرخوردگی جامعه از رای دادن به روحانی ابراز نگرانی کرده و در قسمتی از گفت وگوی خود اظهار داشت: فاصله آقای روحانی با گفتمان و وعده های انتخاباتی اش در سال 96، تقریبا بیشتر از انتخابات سال 92 بود.

این روند عملکرد، انتظار، ناامیدی و یاسی را نسبت به دولت ایجاد کرد.

انتظار من به عنوان کسی که در جبهه آقای روحانی فعالیت کردم، این بود که آقای روحانی با توجه به رای معناداری که در دولت دومش به دست آورد، بسیار جدی تر وارد عرصه می شد.

مشاور رییس دولت اصلاحات اقتصاد ندانستن خاتمی و روحانی را هم عیان کرد و گفت: آقای روحانی هم مانند آقای خاتمی اقتصاددان نیست .

آقای روحانی هم آدم اقتصادی نیست و آمار و ارقام ندارد.

وی از گره زدن برجام به دولت و مانور دادن روی این دستاورد بی ثمر هم انتقاد کرد و گفت: این اشتباه دولت و آقای روحانی بود که برجام را به دولت گره زد .

این را قبول دارم که آقای روحانی و تیمش تمام حیات و ممات دولت را منوط به برجام می دانستند اما اصلاح طلبان قائل به این مسئله نبودند؛ می گفتند حیات و ممات کشور در گروی امضای برجام است اما دولت و شرایط مدیریت اقتصادی و سیاسی، نباید تماماً به برجام گره بخورد.

واکنش سازمان اداری و سوال کیهان اگر لایحه مهم بود، چرا دولت پس گرفت؟!در پی انتشار خبر ویژه ای با عنوان مهم تر از تفکیک وزارت کار و رفاه، لایحه ای نبود که دولت به مجلس بدهد (9 مرداد 97)، روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور توضیحی به این شرح ارائه کرد: لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارتخانه رفاه و تامین اجتماعی و کار و تعاون براساس مطالعات انجام شده ازسوی سازمان اداری و استخدامی کشور و به منظور بهبود ارایه خدمات دولت در حوزه های یاد شده تدوین شده است.

توجه به رفاه اجتماعی و اشتغال در شرایط کنونی کشور و در آستانه تحریم های جدید، امری ضروری است که اصلاح ساختار این وزارت خانه را اجتناب ناپذیر می کند.

شایان ذکر است؛ توسعه کارآفرینی به ویژه در شرایط بحران اقتصادی یکی از راهکارهای خروج از شرایط کنونی بوده و می تواند به کاهش بیکاری و همچنین اثرات سوء تحریم های ظالمانه منجر شود.

از آنجاکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ادغام سه وزارت خانه وزارت کار و امور اجتماعی ، وزارت رفاه اجتماعی و وزارت تعاون ایجاد شده است، به دلیل گستردگی و تنوع وظایف و فعالیت های این وزارتخانه ، ضرورت استقلال بخش حمایتی وزارتخانه از بخش اشتغال و کارآفرینی یکی از راه هایی است که منجر به توسعه ارائه خدمت در هر یک از این حوزه ها خواهد شد.

گفتنی است؛ تلاش برای ایجاد یک وزارتخانه چابک با هدف حمایت از قشر آسیب پذیر و انسجام بخشی به سیاست ها و برنامه های دولت در حوزه رفاه و تامین اجتماعی نشان از توجه و حساسیت دولت به این قشر مهم جامعه بوده است.

کیهان: ارسال این توضیح و تایید بر ضرورت تفکیک وزارت کار و رفاه در حالی است که دولت دو هفته قبل، لایحه مذکور را از مجلس پس گرفت.

احمد بیدگلی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بررسی لایحه تفکیک وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار جلسه امروز کمیسیون اجتماعی قرار داشت، گفت: به کمیسیون اعلام شد که دولت این لایحه را پس گرفته است.

لذا این موضوع در کمیسیون اجتماعی بررسی نشد.


کلید واژه ها: تصمیم - جدید - اقتصادی - دولت - اصلاح - فساد - نقدینگی - اصلاحات - حزب کارگزاران - لیلاز - بازار - رییس جمهور - مدیر دولتی - کارگزاران - اصلاح طلب - پتروشیمی - بزرگ - جهانگیری - رانت - درست - کشور - بسته - دلار - سایت الف - بازداشت - پیشنهاد - نرخ ارز - مراقبت - اسکناس - دارایی

آخرین اخبار سرویس:
2 پروژه عمرانی در کرمان افتتاح شد

2 پروژه عمرانی در کرمان افتتاح شد

اقتصاد دیجیتال، روستاهای استان تهران را متحول می کند

ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی| 14 نفر بازداشت شدند

راهکارهای مقابله با خشکسالی در چابهار

2 پروژه عمرانی در کرمان افتتاح شد

فشار تحریم ها بر مسکو، روبل در سقوط آزاد

سفر لاکچری به خارج چقدر آب می خورد؟

4 درخواست قطعه سازان از رییس جمهور+سند

قیمت برخی گوشی های همراه در بازار

هشدار: مردم شماره کارت و رمز دوم خود را به 5000499 ندهند

سید مهدی حسینی خبر داد: ایجاد ارزش افزوده از برنامه های اصلی بانک مهر اقتصاد

الزام داشتن صندلی کودک در خودروهای سواری و کلاه ایمنی برای تمامی سرنشینان موتور

دپوی شیرخشک چه بحرانی به همراه داشت؟

قطعه سازان به رییس جمهوری نامه نوشتند

حراج خودرو به قیمت کارخانه!

توزیع تجهیزات پزشکی در سامانه آنلاین وزارت بهداشت رصد می شود

دستگیری اعضای شبکه اخلالگر پتروشیمی

انجام هزار و 500 شبکه فاضلاب در دوگنبدان

راهکارهای مقابله با خشکسالی در چابهار

چشم انداز توسعه آسیا و اقیانوسیه از دیدگاه چین

صرف یک میلیارد ریال اعتبار برای­ خدمت رسانی ­­به عشایر خلیفان

تحول اقتصادی در استان با اجرای طرح های گردشگری

استفاده از روش فاینانس جاری و اسناد خزانه اسلامی برای تامین منابع

بانک های خارجی به سامانه جایگزین سوییفت ایران متصل شدند

کارت ملی، کارت بانکی و «سیم کارت به نام» برای خرید ارز الزامی شد

سایه روشن بسته 18 میلیون یورویی اروپا

قیمت منات آذربایجان | بررسی اسکناس منات آذربایجان

صنایع البرز تأمین کننده نیازهای عراق

قطعه سازان به رییس جمهوری نامه نوشتند

دیدنی ترین مقاصد نوروز 98 در سایت تورنت

پرداخت «حقوق» آبانماه بازنشستگان کشوری همراه با «بسته حمایتی دولت»

توقف صادرات فرش ایران به آمریکا

نرخ خرید دلار در بانک ها + قیمت ارز مسافرتی

صادرات نفت کرکوک به جیهان از سرگرفته شد

سفر اروپایی ها به ایران 2 درصد رشد کرد| با جشن هایی که اجازه نمی دهند عمومی برگزار شوند چه می کنید؟

پلمب چاه های غیر مجاز کشاورزی

نامنویسی 5هزار نفر در سامانه کارورزی

سامانه های پیامکی برای ثبت نام بسته حمایتی، اعتبار ندارد

نقش مؤثر ظرفیت های بازار سرمایه در توسعه صنایع ریلی

مراودات تجاری ایران و عراق با جذب سرمایه گذار افزایش می یابد

300 کودک مبتلا به سوء تغذیه از خدمات کمیته امداد شیروان بهره مندند

نامه قطعه سازان خودرو به رییس جمهور برای رسیدگی به این صنعت

وزیر سابق اقتصاد ، مدیرعامل شرکت ملی نفت شد

جمع آوری وانت بارهای میوه فروش درون شهری یاسوج

تولید گل محمدی در ملایر 2 برابر می شود

اقتصاد دیجیتال، روستاهای استان تهران را متحول می کند

قیمت گوشی LG Q6 + مشخصات

حقوق کارمندان سال آینده چقدر افزایش می یابد؟

انجام روزانه 15هزار دیالیز در کشور

مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت شد

استخدام یک نفر نگهبان آقا جهت یک مجموعه بزرگ معتبر بازرگانی

استخدام کمک انباردار آقا در یک شرکت معتبر در اصفهان

دستور وزیر اقتصاد برای پرداخت حقوق کارگران هفت تپه طی دو روز آینده

استخدام با مدرک کاردانی و کارشناسی در شرکت سنگ آهن گهر زمین سیرجان

پای مجلس به بررسی قاچاق لوازم بهداشتی و آرایشی باز شد

ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی

اقتصاد دیجیتال، روستاهای استان تهران را متحول می کند

قیمت های عجیب تور های مسافرت خارجی برای نوروز 98/ سفر لاکچری به خارج چقدر خرج بر می دارد؟

سامانه های پیامکی مشمولان بسته های حمایتی اعتبار ندارد

بانک های خارجی به سامانه جایگزین سوییفت ایران متصل شدند/ همه بانک های ایرانی به این سامانه متصل شده اند/با برخی بانک ها کانال های متفاوت دیگری راه اندازی می شود

بهره برداری از ورودی راه آهن میبد تا یک ماه آینده

کاهش 30 درصدی قیمت لوازم جانبی آی تی در بازار

پاسخ جالب مسئولان به افزایش بی رویه قیمت کالاها

بسته حمایتی 200هزارتومانی دولت به بازنشستگان پرداخت شد

الزام داشتن صندلی کودک در خودروهای سواری و کلاه ایمنی برای تمامی سرنشینان موتور

اولویت اول در شرایط اقتصادی کشور حفظ جریان تولید است آغاز تولید کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در بیجار

تولید گل محمدی در ملایر 2 برابر می شود

300 کودک مبتلا به سوء تغذیه از خدمات کمیته امداد شیروان بهره مندند

اعتبار دولتی کتابخانه های خراسان جنوبی 300 درصد افزایش یافت

زعفران بدون آب و خاک در سیستان و بلوچستان کشت شد

بیمه محصولات کشاورزی خوزستان شروع شد

5 طرح گردشگری در آذربایجان غربی آماده بهره برداری است

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار امروز رشت

فاضلی: بودجه گشایی کنید

مراودات تجاری ایران و عراق با جذب سرمایه گذار افزایش می یابد

اولویت اول در شرایط اقتصادی کشور حفظ جریان تولید است/ آغاز تولید کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در بیجار

افت 5200 واحدی بورس

5 طرح گردشگری در آذربایجان غربی آماده بهره برداری است

بررسی میزان افزایش حقوق کارمندان در 15 سال گذشته

صادرات کفش افزایش یافت

راهکارهای ایجاد اشتغال

حقوق سال آینده با نسخه سال 97 افزایش می یابد

با گرانترین موبایل بازار ایران آشنا شوید

عملکرد سبز بازاهای اول، دوم و بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس

شورولت پرفورمنس کلورادو را شخصی سازی می کند

استخدام کارشناس فروش و بازرایابی درشرکت ستاره آبی دریای خروشان

مدیریت پول؛ قدم به قدم و با روش های علمی

چگونه از صحت گارانتی گوشی خود در سایت رسمی هواوی در ایران مطلع شویم؟

تولید گل محمدی در ملایر 2 برابر می شود

بسته های حمایتی دولت، پیامک ندارد

اعتبار دولتی کتابخانه های خراسان جنوبی 300 درصد افزایش یافت

زعفران بدون آب و خاک در سیستان و بلوچستان کشت شد

5 طرح گردشگری در آذربایجان غربی آماده بهره برداری است

بیمه محصولات کشاورزی خوزستان شروع شد

شکایت قطعه سازان به رییس جمهور از اوضاع صنعتی

توقف صادرات فرش ایران به آمریکا

اعتبار رفع نقاط پرحادثه یک چهارم بودجه مورد نیاز هم نیست

جذب 20 میلیارد تومان اعتباربرای توسعه راهها استان

افتتاح دو طرح کشاورزی با اعتبار30 میلیارد تومان فردا در مهاباد

جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 20 مردادماه 1397

جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 20 مردادماه 1397