مطالب مرتبط:
جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 14 مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه نهم مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز شنبه ششم مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز شنبه هفتم مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه 16 مردادماه 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 20 مرداد 1397 ساعت 00:222018-08-10اقتصادي

جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 20 مردادماه 1397


- عضو مرکزیت حزب کارگزاران تصریح کرد سیاست ارزی اشتباه دولت، موجب میلیاردها دلار خسارت به کشور شد.

سعید لیلاز در گفت وگو با آفتاب یزد گفت: این بسته جدید ارزی همان چیزی بود که من و بسیاری از اقتصاددانان از ابتدا پیشنهاد می کردیم.

یعنی این اقدام را باید هفت ماه پیش انجام می دادند.

در چند ماه گذشته به صورت بسیار عجیبی بازار آزاد انکار شده بود.

به نظر من این بسته جدید یک بازگشت دیرهنگام به مسیر درست است.

او ادامه می دهد: من در فروردین ماه امسال به آقای دکتر جهانگیری نوشتم که تصمیمی را که می خواهید روز آخر بگیرید روز اول بگیرید و بسیار متاسفم که این تصمیم روز آخر گرفته شد و کشور میلیاردها دلار از دست داد که بخشی از آن فساد دولتی و بخشی دیگر فساد خصوصی بود.

از ابتدا هم به پیامدهای آن تصمیم نادرست قبلی آگاه بودند.

لیلاز افزود: من دست اندرکاران تصمیمات اقتصادی و ارزی را که آن تصمیم غلط قبلی را گرفتند، متهم می کنم زیرا می دانستند نتیجه و پیامد آن تصمیم شان چیست و علیرغم علم به تبعات و رانت موجود در تصمیم قبلی در آن مسیر گام برداشتند.

اصلاح طلب و اعتدالی و غیره هم ندارد.

چون ما دائماً به مقامات گفته بودیم از آن تصمیم، قطعا دزدی و فساد خارج می شود و دیدیم که شد.

در همین چند ماه چقدر اخبار فساد و رانت منتشر شد؟ چه تعداد مدیر دولتی به همین علت در حال حاضر بازداشت هستند؟!اصلاحات ضروری در سیاست ارزی جدید دولتسیاست ارزی جدید دولت هرچند حاوی اصلاحات جدی و خوب نسبت به سیاست 20 فروردین است اما همچنان کارکرد کوتاه مدت دارد و باید اصلاح شود.

وب سایت الف با انتشار این تحلیل می نویسد: سیاست اعلامی با بی تفاوتی از کنار دم جنباندن غول نقدینگی گذشته است، حال آنکه در تحلیل اقتصادی بخش مهمی از مسئله ارزی، نه به تهدید رییس جمهور آمریکا، بلکه به انبار باروت نقدینگی داخلی باز می گشت.

تغییر قاعده برای سپرده گذاران بزرگ و دریافت کنندگان سودهای موهومی و منضبط ساختن تراکنش های بزرگ و امثالهم باید بخشی از پازل سیاست بازار دارایی (مانند ارز) تلقی شود.

پیمان سپاری ارزی برای صادرکنندگان (بدون تعیین نرخ و تعیین محل مصرف ارز) یکی دیگر از ضمانت اجراهای موفقیت سیاست ارزی جدید است که طبق بیان رییس کل جدید بانک مرکزی، وزرای مربوطه تعهد داده اند که مراقبت بیشتری روی بازگشت ارز پتروشیمی ها و امثالهم بنمایند.

به نظر نمی رسد در نظامات نوین حکمرانی اقتصادی، موکول شدن چنین بخش مهمی از سیاست به قول زبانی منطقی باشد.

بخشی از تقاضای معاملاتی نرخ ارز را می توان از طریق سازوکارهای جایگزین اسکناس ارز و جایگزین حواله و حتی جایگزین پیام رسانه ای مالی، دنبال کرد.

اساسا نقشه تجاری کشور در سال های آینده را می توان به شکلی طرح ریزی نمود که فشار ارزی کمی بر کشور وارد کند.

علیرغم تجارت جدید جهانی در این خصوص، سیاست دولت کاملا بی تفاوت از این بخش عبور کرده است.

در خصوص واردات کالاهای ضروری متاسفانه هیچ ساز و کار حرفه ای و دقیقی برای اصابت ارز ترجیحی به تولیدکننده یا مصرف کننده نهایی دیده نشده و با توجه به تجارت بسیار تلخ ماه های اخیر، این یکی از عجیب ترین غفلت ها در سیاست دولت است که ظاهرا به اراده و قول زبانی اعضای کابینه محول شده است! (اگر با این روش می شد که تا حال محقق شده بود) چنانچه اجرای سیاست های نوینی مانند فاکتورهای الکترونیکی میسر نیست، استفاده از تجاربی مانند حق العمل کاری دو یا سه شرکت تحت نظارت (مثل GCT) در واردات غذای اساسی ( و تعبیه مشابهی در خصوص دارو) می تواند نظارت کل مسیر، شفافیت و حسابرسی بهتری را فراهم و رانت و فساد را حداقل نماید.

یکی از ابهامات در سیاست جدید آن است که تاثیر این سیاست بر بودجه عمومی دولت چه خواهد بود؟ بانک مرکزی چه میزان از ارزهای نفتی را به واردات کالاهای ضروری اختصاص می دهد و چه حجمی از ارزها را در بازار عرضه می کند؟ با رسمیت بخشیدن به نرخ ارز توافقی که قطعا بالاتر از نرخ دولتی است، درآمد نفتی، درآمد گمرکی و درآمدهای ناشی از فروش خوراک پتروشیمی ها و غیره چقدر افزایش خواهد یافت؟ هزینه ها به ویژه بخش سرمایه گذاری و عمرانی چه وضعی خواهد یافت؟ با توجه به سودآوری بازار دارایی ها و بورس در سال 1397، دولت برای فروش اوراق خود در سال جاری باید چه نرخی پیشنهاد کند که اوراق توسط مردم و بانکها خریداری شوند؟ اگر نرخ های سود بالا برای اوراق دولت میسر نباشد، بر سر بدهی ها و اوراقی که امسال سررسید می شوند چه خواهد آمد.

بعد از چهارماه محروم کردن اقتصاد از نقش آفرینی جدی بازیگران سنتی به نام صرافی ها (آنهم دقیقا در 90 روز فرصت شروع تحریم های جدید!)، انتظار می رفت بازگرداندن نقش صرافی ها که جزو بخش های مثبت سیاست ارزی اخیر بود، با قاعده گذاری مدرن و منضبط ساختن صرافی ها صورت گیرد.

عدم ایجاد بازار مبادلات مدرن برای صرافی ها، همچنان فقدان اطلاعات از مبادلات صرافی و خروج سرمایه را به دنبال خواهد داشت.

انتظار می رود دولت با توجه به تجارت سال های 93-91 تنها به یک متغیر (سیاست ارزی) بسنده نکند و در کلان اقتصاد مطالعات کارشناسی انجام دهد.

از منظر کلان، اقتصاد کشور دو سال کاهش عرضه و نرخ رشد صفر یا منفی را در پیش خواهد داشت (در موج نخست رکود، متاثر از کاهش تولید نفت و اثر تحریم و جهش ارزی و در موج دوم رکود، متاثر از کاهش بودجه، افول تولید بخش های غیرنفتی، تورم و کاهش تقاضای موثر).

سیاست برای ترمز گذاشتن بر رکود و تحریک تولید چیست؟ از آن مهم تر سیاست افسارزدن بر گردن نرخ تورم چیست؟ خواباندن تب بحران ارزی مهم است اما طبیب و سیاست گذار ارزی اگر بخواهد دم دمی مزاج نشود باید با نگاه به طرح میان مدت اقتصادش، نسخه بپیچد.

خاتمی، عبور از روحانی را کلید زد چون می داند او تمام شده استیک دیپلمات اصلاح طلب بازنشسته ادعا کرد با تمام شدن نان برجام، روحانی تمام شده است.

سایت دیپلماسی ایرانی (وابسته به صادق خرازی) در تحلیلی به قلم صادق ملکی (دیپلمات بازنشسته و اصلاح طلب وزارت خارجه) نوشت: در ایام و ضرورت روزهای همدلی، نالیدن از دوست دشوار و به نوعی خودزنی است.

اما نگفتن و سکوت نیز شاید فرصت اندک اصلاح را به قربانگاه مصلحت ببرد.

ترامپ گفته بود از برجام خارج می شود و شد.

آقای روحانی، عملکرد دولت شما در مواجهه با این اقدام و.

در این ماه های بحرانی چه خروجی جز افزایش نگرانی مردم و دامنه بحران داشته است.

دولت شما قرار بود تبلور تدبیر و امید و مظهر عقلانیت شود نه شریک رانت.

در بن بست انتخاب، ما خطا کردیم.

اعتراف به اشتباه تلخ است و سخت.

روحانی پس از مدت ها غیبت و سکوت، در حالی بر پرده تصویر ظاهر شد که چیزی برای گفتن نداشت.

به نظر می رسد روحانی تمام شده است.

در وضعیت بغرنج که حل معضلات متنوع و متعدد آن به اعجاز نیاز دارد از روحانی نه تنها نباید انتظار معجزه داشت، بلکه از روحانی به تصویر کشیده شده حتی نمی توان انتظار مدیریت مناسب بحران را داشت.

روحانی در واکنش به پرسش مجلس گفته است نمایندگان حق دارند از او سؤال کنند و او نیز حق دارد به مردم حقایقی را بگوید.

آقای روحانی این حقایق چرا باید در گرو سؤال مجلس باشد.

می توان به کارگیری ادبیات تهدید و سکوت، تداوم گفتار درمانی و عدم قطعیت در تصمیم بهنگام را نشانه تمام شدن روحانی دانسته و شاید نه تنها باید از او عبور کرد بلکه باید برای خداحافظی از وی آماده بود.

عذرخواهی خاتمی در این چارچوب قابل تعمق است.

تکرار اشتباهات ماه های گذشته در زمان باقی مانده از ریاست جمهوری روحانی، تداوم ریاست جمهوری وی را می تواند تهدید کند.

البته تغییرات اساسی در شیوه مدیریت روحانی و تغییر چیدمان کابینه، خصوصا تیم اقتصادی شاید بتواند نقطه امید شود.

در ماه های اخیر عملکرد دولت وی و اخبار درج شده از میزان و وسعت سوءاستفاده ها و رانت ها، مردم را دچار عوارض ناشی از افسردگی فریب کرده است.

به نظر می رسد روحانی بیش از همه به مردم یک عذرخواهی با صدای بلند بدهکار است.

نه روحانی و نه دولت او نتوانسته به وعده های انتخاباتی خود نزدیک شده و در شأن فداکاری های مردم ایران ظاهر شوند.

اگر جای روحانی بودم اول با خود آغاز کرده و اطرافیان مسئله دار در کابینه و حاشیه های آن را به دست عدالت سپرده و با این حرکت، امتحان صداقت می دادم.

من اگر جای روحانی بودم بابت تاخیر در برخورد با صندوق های غیرمجاز، تاراج ارز، سقوط ریال، عدم آمادگی در مواجه شدن با تحریم و.

از مرد عذرخواهی می کردم.

و اما چون من جای او نیستم به نوبه خود از مردمی که تحت تاثیر یادداشت ها و مصاحبه هایم به او رای دادند، عذرخواهی می کنم.

هر چند همچنان بر این باور هستم که در آن شرایط راهی جز رای به روحانی نبود.

مشاور خاتمی: اشتباه روحانی گره زدن همه چیز به برجام بودمشاور رییس دولت اصلاحات می گوید رییس جمهور ساعت ده صبح سرکار می رود.

عبداله ناصری گفت روحانی هم مثل خاتمی، آدم اقتصادی نیست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازرجانیوز، ناصری در مصاحبه با خبرگزاری مهر اینگونه عنوان کرد که حسن روحانی ساعت ده صبح در محل کارش آماده می شود.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار که پرسید: از کجا این مسئله را شنیدید؟ گفت: نیازی به شنیدن ندارد.

وقتی می بینم نه یک روز، نه دو روز بلکه روزهای متعدد، اسکورت آقای روحانی، چه ساعتی دم درب خانه ایشان حضور پیدا می کند تا ایشان را به نهاد ریاست جمهوری ببرد، دیگر شنیدن نمی خواهد! مشاور خاتمی خبر داد که در اوایل شکل گیری دولت اعتدال حتی قبل از تاریکی هوا به منزل بازمی گشته است: آقای روحانی قبل از اینکه به پاستور برود، در نیاوران و در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

بازه زمانی دو ماهه، قبل از استقرار رسمی دولت، برای فرد انتخاب شده بسیار مهم است که باید وقت بگذارد و کار کند.

اصل سازه دولت در همان دو ماه گذاشته می شود.

آقای روحانی در این دو ماه (از زمان انتخاب شدن در خرداد 92 تا استقرار رسمی دولت در مرداد 92) اکثر روزها وقتی هوا روشن بود، به خانه بازمی گشت.

وی با بیان اینکه نمی داند چرا روحانی در تغییر تیم اقتصادی دولت اهمال می کند عنوان داشت: پس از اجماع عمومی که میان اقتصاددانان و جامعه شناسان اصلاح طلب و اصولگرا مبنی بر ایجاد تغییر در تیم اقتصادی دولت حاصل شده، سکوت، انفعال و بی تحرکی آقای روحانی و اینکه چرا دست به کار نمی شود، برای من سوال ایجاد کرده است: این مشکلی است که آقای روحانی و اتاق فکرش دارد.

ناصری ادامه داد: رفتار آقای روحانی متاسفانه این تلقی را میان گروه های نخبه و مرجع ایجاد کرده که البته صحیح نیست اما واقعیت دارد؛ آن هم اینکه روحانی کار را به امان خدا رها کرده است.

روحانی پوزیشنی که در دوره اول (دولت یازدهم) داشت را الان ندارد.

وی از سرخوردگی جامعه از رای دادن به روحانی ابراز نگرانی کرده و در قسمتی از گفت وگوی خود اظهار داشت: فاصله آقای روحانی با گفتمان و وعده های انتخاباتی اش در سال 96، تقریبا بیشتر از انتخابات سال 92 بود.

این روند عملکرد، انتظار، ناامیدی و یاسی را نسبت به دولت ایجاد کرد.

انتظار من به عنوان کسی که در جبهه آقای روحانی فعالیت کردم، این بود که آقای روحانی با توجه به رای معناداری که در دولت دومش به دست آورد، بسیار جدی تر وارد عرصه می شد.

مشاور رییس دولت اصلاحات اقتصاد ندانستن خاتمی و روحانی را هم عیان کرد و گفت: آقای روحانی هم مانند آقای خاتمی اقتصاددان نیست .

آقای روحانی هم آدم اقتصادی نیست و آمار و ارقام ندارد.

وی از گره زدن برجام به دولت و مانور دادن روی این دستاورد بی ثمر هم انتقاد کرد و گفت: این اشتباه دولت و آقای روحانی بود که برجام را به دولت گره زد .

این را قبول دارم که آقای روحانی و تیمش تمام حیات و ممات دولت را منوط به برجام می دانستند اما اصلاح طلبان قائل به این مسئله نبودند؛ می گفتند حیات و ممات کشور در گروی امضای برجام است اما دولت و شرایط مدیریت اقتصادی و سیاسی، نباید تماماً به برجام گره بخورد.

واکنش سازمان اداری و سوال کیهان اگر لایحه مهم بود، چرا دولت پس گرفت؟!در پی انتشار خبر ویژه ای با عنوان مهم تر از تفکیک وزارت کار و رفاه، لایحه ای نبود که دولت به مجلس بدهد (9 مرداد 97)، روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور توضیحی به این شرح ارائه کرد: لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارتخانه رفاه و تامین اجتماعی و کار و تعاون براساس مطالعات انجام شده ازسوی سازمان اداری و استخدامی کشور و به منظور بهبود ارایه خدمات دولت در حوزه های یاد شده تدوین شده است.

توجه به رفاه اجتماعی و اشتغال در شرایط کنونی کشور و در آستانه تحریم های جدید، امری ضروری است که اصلاح ساختار این وزارت خانه را اجتناب ناپذیر می کند.

شایان ذکر است؛ توسعه کارآفرینی به ویژه در شرایط بحران اقتصادی یکی از راهکارهای خروج از شرایط کنونی بوده و می تواند به کاهش بیکاری و همچنین اثرات سوء تحریم های ظالمانه منجر شود.

از آنجاکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ادغام سه وزارت خانه وزارت کار و امور اجتماعی ، وزارت رفاه اجتماعی و وزارت تعاون ایجاد شده است، به دلیل گستردگی و تنوع وظایف و فعالیت های این وزارتخانه ، ضرورت استقلال بخش حمایتی وزارتخانه از بخش اشتغال و کارآفرینی یکی از راه هایی است که منجر به توسعه ارائه خدمت در هر یک از این حوزه ها خواهد شد.

گفتنی است؛ تلاش برای ایجاد یک وزارتخانه چابک با هدف حمایت از قشر آسیب پذیر و انسجام بخشی به سیاست ها و برنامه های دولت در حوزه رفاه و تامین اجتماعی نشان از توجه و حساسیت دولت به این قشر مهم جامعه بوده است.

کیهان: ارسال این توضیح و تایید بر ضرورت تفکیک وزارت کار و رفاه در حالی است که دولت دو هفته قبل، لایحه مذکور را از مجلس پس گرفت.

احمد بیدگلی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بررسی لایحه تفکیک وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار جلسه امروز کمیسیون اجتماعی قرار داشت، گفت: به کمیسیون اعلام شد که دولت این لایحه را پس گرفته است.

لذا این موضوع در کمیسیون اجتماعی بررسی نشد.


کلید واژه ها: تصمیم - جدید - اقتصادی - دولت - اصلاح - فساد - نقدینگی - اصلاحات - حزب کارگزاران - لیلاز - بازار - رییس جمهور - مدیر دولتی - کارگزاران - اصلاح طلب - پتروشیمی - بزرگ - جهانگیری - رانت - درست - کشور - بسته - دلار - سایت الف - بازداشت - پیشنهاد - نرخ ارز - مراقبت - اسکناس - دارایی

آخرین اخبار سرویس:
راهکار وزارت مسکن برای کمک به مستاجران/ قراردادها دو ساله می شود

کدام صرافی های تهران پلمب شدند ؟ + عکس ها و جزییات

معاملات ارزی در بازار ثانویه روان تر می شود

رییس بانک مرکزی: مردم فرصت بدهند تا مشکلات را رفع کنیم

معاملات بازار ارز ثانویه روان تر می شود/ مشکلات مردم را حل می کنیم

واکنش کرباسیان به اعلام وصول استیضاح

تعداد کامیون ها و مشکل بارهای قابل حمل

مازاد هزینه نفتی کاهش ارزش روپیه در هند

رییس کل بانک مرکزی معمار ارزی باشد یا دستیار پولی رییس جمهور؟

واردات سالیانه بیش از 4 میلیارد دلار نهاده های دامی به کشور

احتمال کاهش تعرفه واردات روغن خام

درآمد 40 هزار میلیارد تومانی دولت با تغییر نرخ خوراک پتروشیمی

صرافی متخلف در کرج به 18 میلیارد محکوم شد

عرضه ها در بورس کالا تا اطلاع ثانوی متوقف می شود

شرایط جدید فروش کالا به اتباع خارجی

گشایش نخستین گذرگاه مرزی میان الجزایر و موریتانی

حذف جعبه دنده دستی از خط تولید آمریکایی آئودی

بیش از یک میلیارد ریال توتون قاچاق کشف شد

پایداری بازار ارز تا دو هفته آینده

انتخاب مدیرعامل جدید بانک صنعت و معدن و رییس هیات مدیره

باج 32 میلیارد تومانی به صداوسیما برای باقی ماندن کنکور!

سهم کردستان در طرح مشاغل خانگی بیش از 19 میلیارد تومان است

بیش از یک میلیارد ریال توتون قاچاق کشف شد

بیش از یک میلیارد ریال توتون قاچاق کشف شد

صادرات 22 میلیون دلار محصول از بخش کشاورزی

دلار از سنا حذف شد!

صدور بیانیه اتاق ایران درباره گروه کاری اقدام مالی برای پول شویی

معافیت داروخانه های افراد حقیقی از قانون مالیات ارزش افزوده

بیانیه مشترک نتانیاهو و بولتون

ایجاد اشتغال برای 289 نفر از مجموع 156 طرح مصوب شده در تالش

رنگ دانش بنیان بر پیکر شرکت های سودجو

اطلاعات درآمدی پزشکان در دسترس سازمان امور مالیاتی

کشف یک میلیون بسته پوشک خارجی احتکار شده

نقش برخی تولیدکنندگان پایین دست در تداوم اختلاف قیمتی بورس و بازار

بیش از یک میلیارد ریال توتون قاچاق کشف شد

دلار از سامانه «سنا» حذف شد!

تاکید نمایندگان مجلس بر ظرفیت های منطقه آزاد کیش برای کمک به رونق اقتصادی کشور

روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد و دارایی قابل قبول است

بازار ثانویه ارز همچنان با شرایط مطلوب فاصله دارد

نرخ یورو 450 تومان کاهش یافت+ جدول

انتشار فهرست تجهیزات پزشکی مشمول ارز دولتی

واگن های بالای 30 سال رجا ایمن سازی می شوند

مدیرعامل بانک صنعت و معدن مشخص شد

ایران و ماجرای ناتمام قطار برقی

ایجاد اشتغال برای 289 نفر از مجموع 156 طرح مصوب شده در تالش

طرح مشاغل خانگی می تواند منجر به اشتغال پایدار شود

عمده مطالبات کامیون داران فارس حل و فصل شده است

​«افت بزرگ» در انتظار خودروسازی

تصمیمات یک طرفه در حوزه بازار به هیچ وجه قابل پذیرش نیست

ارائه 2129 فقره تسهیلات مسکن یکم به متقاضیان آذربایجان شرقی‏

روانتر شدن معاملات ارزی در بازار ثانویه

دلار از سامانه «سنا» حذف شد!

چرا مرغ گران شد

یزدانی: خوشحالم دل مردم را شاد کردم

شارژ زیرساخت های صنعتی قزوین

واگذاری امور تصدیگری به تشکل های گردشگری

تصمیمات یک طرفه در حوزه بازار به هیچ وجه قابل پذیرش نیست

معاملات در بازار ثانویه روانتر می شود

برخی از بانک وام میلیاردی گرفتند و 5 هزار سکه خریدند

آخرین وضعیت واردات و توزیع تخم مرغ در بازار

موفقیت لپ تاپ های مبتنی بر ARM در گرو رعایت چه اصولی است

10 هزار میلیارد تومان حقوق کارکنان شهرداری تهران !

تعلل برخی ارگان ها موجب کندی طرح های عمران شهری آبادان شد

تعلل برخی ارگان ها موجب کندی طرح های عمران شهری آبادان شد

تست موس فیستا و سوییفت جدید را دیده اید؟

مجسمه مسروقه بودا پس از 57 سال به هند بازگشت ! + عکس

مراجعه برای تغییر جنسیت زیاد است/دفن 8 مجهول الهویه در سال 96

عمده مطالبات کامیون داران فارس حل و فصل شده است

بررسی سیاست های تازه دریافت درگاه پرداخت

اختلاف قیمت 225 درصدی کارخانه و بازار، عامل کمبود محصولات پتروشیمی

دلار از سنا حذف شد!

برای دریافت سهام عدالت اقدام کنید

ثروت افسانه ای خاندان آل سعود

تعلل برخی ارگان ها موجب کندی طرح های عمران شهری آبادان شد

بازگشت حسینی برای پایان دادن به شایعات

تعلل برخی ارگان ها موجب کندی طرح های عمران شهری آبادان شد

ابهامات در واگذاری طرح های عمرانی

قراردادهای اجاره دیگر یک ساله نخواهند بود

ساعت کاری جدید پایتخت برای اول مهر به دولت پیشنهاد می شود

چرا تقاضا برای مصنوعات طلا و سکه صفر شد؟

اختلاف قیمت 225 درصدی کارخانه و بازار، عامل کمبود محصولات پتروشیمی در بازار

عمده مطالبات کامیون داران فارس حل و فصل شده است

عمده مطالبات کامیون داران فارس حل و فصل شده است

فیلم/ گازوییل آبکی مشکل ساز شد!

سهم نفت و گاز ایران در خزر هنوز مبهم است

ساعت کاری جدید تهران برای اول مهر به دولت پیشنهاد می شود

گاه ندامت سودی ندارد

صادرات 450 میلیون دلار محصولات دانش بنیان

رونمایی حزب الله از موشک خیبر 1

ایران و ارمنستان تفاهمنامه تولید ماشین کشاورزی امضا کردند

افزایش 7 میلیونی قیمت سراتو بازار را شوکه کرد

8 پروژه شرکت گاز سمنان در هفته دولت بهره برداری می شود

واکنش وزیر اقتصاد به اعلام وصول استیضاح/ توضیح می دهم چرا مبارزه با رانت و فساد به نتیجه نرسید

رییس بانک مرکزی: مردم باید فرصت دهند

تقویت گردشگری روشی مناسب در توسعه روستاهاست

روزیاتو: با بهترین فیلم های مستند 2018 تا کنون آشنا شوید

کدام کالاها بیشترین رشد قیمت را تجربه کردند (+جدول)

با سرمایه گذاری بیش از 26 میلیارد تومان 8 پروژه شرکت گاز سمنان در هفته دولت بهره برداری می شود

اختلاف قیمت 225 درصدی کارخانه و بازار، عامل کمبود محصولات پتروشیمی در بازار

تقویت گردشگری روشی مناسب در توسعه روستاهاست

جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 20 مردادماه 1397

جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 20 مردادماه 1397