مطالب مرتبط:
برخی پیام رسان ها تسهیلات پنج میلیارد تومانی را نگرفتند
9 پیام رسان داخلی کمک 5 میلیارد تومانی دریافت کردند
تسهیلات یکصد میلیارد تومانی به کشت گلخانه ای در یزد
تسهیلات یک صد میلیارد تومانی به کشت گلخانه ای در یزد
به هر پیام رسان بومی 5 میلیارد تومان کمک مالی شد!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 13 مرداد 1397 ساعت 14:552018-08-04اقتصادي

برخی پیام رسان ها تسهیلات پنج میلیارد تومانی را نگرفتند


تهران- ایرنا- در شرایطی که مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت هفته گذشته از ارائه تسهیلات به 9 پیام رسان بومی خبر داد، رییس هیات مدیره این شرکت می گوید، - برخی پیام رسان ها برای دریافت تسهیلات اقدام نکرده اند .

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، ویسپی، بیسفون پلاس، سروش، آی گپ، لنزور، جیک و پیک، گپ، بله و ایتا 9 پیام رسان داخلی هستند که به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران امکانات رایگان و زیرساخت های لازم را دریافت کرده اند.

این در حالی است که بنابر گزارش روز شنبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمید فتاحی رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اقدام نکردن برخی از پیام رسانها برای دریافت وام یادآور شد: هریک از پیام رسان ها بنا بر مصالح و شرایط خود یک یا چند بخش از بسته های حمایتی را دریافت و از برخی دیگر صرف نظر کرده اند.

وی ادامه داد: وام مذکور ابتدا با ضمانت بانکی قابل پرداخت بود ولی بخاطر گلایه پیام رسان ها و ناتوانی تهیه ضمانت راحت تر شد تا جایی که با امضای سفته مدیران، با همکاری پست بانک وام ها پرداخت شد تا به ساده ترین شکل حمایت صورت بگیرد.

رییس هیات مدیره شرکت زیرساخت اعلام کرد: تاکنون چهار پیام رسان بومی وام پنج میلیارد تومانی را دریافت کردند، البته دو درخواست نیز در مرحله امور اداری برای دریافت وام قرار دارد و اختصاص بقیه امکانات نیز با ثبت درخواست در حال انجام است و خدمات هم مکانی اجرا شده و با درنظر گرفتن تعرفه ترجیحی، حجم مصرفی کاربران آنها به یک سوم کاهش یافته است.

فتاحی افزود: علاوه بر حمایت های مصوب، بعضی از نیازمندی های بخش سخت افزاری را فارغ از تکالیف مصوب و بر اساس نیاز مبرم پیام رسان ها با دستور وزیر در اختیار آنها قرار دادیم که یکی از این خدمات شامل 50 سرور است.

رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت خاطر نشان کرد: وزارت ارتباطات برنامه ریزی هایی را درباره فاز دوم حمایت از پیام رسان های داخلی انجام داده که با هماهنگی مدیران این پیامرسان ها در حال پیگیری و اقدام است.

وی، تکالیف موجود در سند مصوب شورای عالی فضای مجازی درباره حمایت از پیام رسان های بومی برای ایجاد زیست بوم در داخل کشور را معطوف به وزارت ارتباطات، قوه قضاییه، وزارت ارشاد و سازمان صدا و سیما دانست.

فتاحی افزود: تکالیف وزارت ارتباطات در حوزه پیام رسان های بومی در چند دسته مشخص شده است که شامل اختصاص وام وجوه اداره شده، ارایه فضای هم مکانی (ارایه فضا برای قراردادن سرور) و در نظر گرفتن پهنای باند داخلی و اینترنت رایگان می شود.

وی ادامه داد: مرکز ملی فضای مجازی بعد از بررسی، پنج پیام رسان داخلی را در مرحله نخست و 2 پیام رسان بومی دیگر را در مرحله دوم برای حمایت به وزارت ارتباطات معرفی کرد که این پیام رسان ها شامل سروش، گپ، آی گپ، بله، بیسفون، ویسپی و ایتا هستند که به وزارت ارتباطات معرفی شده اند.

این مقام مسوول اظهار کرد: وزارت ارتباطات با تمام قوت برای حمایت از زیست بوم پیام رسان های داخلی و تولید داخل پای کار آمد و وزیر ارتباطات همه دستگاه های زیرمجموعه خود را ملزم کرد که به آنها کمک شود به همین دلیل جلسه های متعددی برای رفع موانع قانونی ناشی از واگذاری رایگان امکانات به پیام رسان های داخلی در هیات مدیره زیرساخت برقرار شد.

فتاحی اظهار داشت: بعد از تصویب موضوع در هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، اختصاص پنج میلیارد تومان وام وجوه اداره شده، ارایه 50 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند داخلی برای هرکدام از پیام رسان ها به صورت پلکانی 10 گیگابیتی و در نظر گرفتن پنج گیگ اینترنت به صورت پله های یک گیگی به تصویب رسید که مستلزم آن بود که هر یک از پیام رسان ها درخواست های خود را در هر بخش ارائه کنند.

وی افزود: در نظر داریم با استفاده از امکانات موجود وزارت ارتباطات خدماتی فراتر از مصوبه شورا مثل ارایه سرور و دیتاسنتر بدهیم.

فتاحی تاکید کرد: معضل پیام رسان ها مشکل فنی نیست بلکه مشکل اعتماد و اقبال عمومی کاربران است که وظیفه مشخص و اختصاصی وزارت ارتباطات نیست و دستگاه های دیگر باید ورود کنند .

این مقام مسئول افزود: با اینکه وزارت ارتباطات در زمینه تقویت اقبال عمومی کاربران به پیام رسان های داخلی وظیفه ای نداشته اما کوتاه نیامده و محکم ایستاده است؛ یکی از این اقدام ها، رونمایی از لایحه حمایت از داده های شخصی کاربران در فضای مجازی بود.

معاون وزیر ارتباطات یادآور شد: فتوای رهبر معظم انقلاب که فرمودند ورود به حریم خصوصی مردم در فضای مجازی حرام شرعی است ، بسیار کاربردی خواهد بود و قانون باید خود را با این فتوا تطبیق دهد؛ اگر اجرای این قانون عملی شود، آنگاه مردم به پیام رسان های داخلی اقبال نشان خواهند داد و برای استفاده از خدمات با کیفیت بالاتر، با سرعت و امنیت بیشتر و در عین حال قیمت کمتر ترغیب می شوند.

وی گفت: هنوز اغنای افکار عمومی انجام نشده است، مراکز، مراجع و نهادهایی که باید درباره پیام رسانهای داخلی کارهایی را انجام می دادند، بی مسئولیت مانده اند و بخش بد ماجرا به عمل کردن متصدیان، بدسلیقگی و خلاء قانونی و عملیات روانی بر می گردد .

فتاحی افزود: اگر اعتمادسازی رخ ندهد، بهترین سیستم فنی را هم بیاورید و حتی از سر انحصار و زور کاربر جذب شود، ماندگاری ندارد؛ اگر سرویس خوب، امن با قیمت مناسب باشد کاربر از آن استفاده می کند .

** تکمیل زیرساخت شبکه ملی اطلاعات تا یک سال و نیم آیندهرییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت درباره سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا در شبکه ملی اطلاعات گفت: بر اساس سند تبیین الزام های شبکه ملی اطلاعات مصوب شورای عالی فضای مجازی، در بخش زیرساخت، بیشتر وظایفی که بر عهده وزارت ارتباطات بوده، انجام پذیرفته است.

فتاحی افزود: تاکنون سه مرحله از تکالیف وزارت ارتباطات به بهره برداری رسیده است و تا یک سال و نیم آینده همه پروژه های لایه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات تکمیل می شود.

وی خاطرنشان ساخت: لایه خدمات در شبکه ملی اطلاعات شامل پیام رسان ها، نقشه، موتور جست وجو، ایمیل و دیگر خدمات است که البته غیر از بخش پیام رسان ها، لایه خدمات سند مشخصی ندارد.

فتاحی ادامه داد: به دلیل توجه حاکمیت به پیام رسان های بومی در جلسه 36 تا 40 شورای عالی فضای مجازی درباره الزامات حمایت از پیام رسان های داخلی، سندی آماده و به تصویب رسید که اگر این بخش از لایه خدمات را بتوان بومی سازی کرد، آورده های اقتصادی و اجتماعی فراوانی چون کمک به حل موضوع اشتغال را به همراه دارد.

به گفته این مسئول و در صورت حمایت از پیام رسان های داخلی، چند پیام رسان بومی باعث اشتغالزایی و ارزش آفرینی می شوند و منفعت آن در اختیار متخصصان حوزه فناوری اطلاعات کشور قرار می گیرد تا در کنار سرویس های خارجی، زیست بوم داخلی نیز در کشور ساماندهی شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سند حمایت از پیام رسان های بومی را دارای تکالیف حمایتی برای نهاد و سازمان های مختلف عنوان کرد و ادامه داد: در واقع مطابق این سند از دستگاه ها و نهادهای مختلف خواسته شده است تا فضا را به نفع پیام رسان های بومی و به نفع دانش داخلی و نیروی انسانی داخلی تغییر دهند.

رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی را به دلیل ضرورت خدمات دهی بلادرنگ و تمام وقت به تعداد کاربران میلیونی، دارای فناوری های سطح بالایی دانست و گفت: در سال های 90 و 91 که فعالیت متخصصان داخلی در حوزه ایجاد پیام رسان های بومی تازه شروع شده بود، در مجموع دو تا سه متخصص داخلی در این حوزه بیشتر وجود نداشت اما اکنون هرکدام از پیام رسان های داخلی هفت یا هشت متخصص در اختیار دارند که بیانگر انتقال فناوری در این حوزه است.


کلید واژه ها: شرکت ارتباطات زیرساخت - ارتباطات - وزارت ارتباطات - پیام - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - حمایت - وزارت - تسهیلات - مدیره - شورای عالی فضای مجازی - فضای مجازی - مرکز ملی فضای مجازی - مدیرعامل - سازمان صدا و سیما - میلیارد - اینترنت رایگان - فناوری اطلاعات - مدیران - رایگان - برنامه ریزی - وزارت ارشاد - مجازی - مکانی - شرایط - گزارش - صدا و سیما - بانک - پست بانک - اینترنت - اطلاعات

آخرین اخبار سرویس:
بهمن پربارش ترین ماه سال 97 شد+جدول

توزیع شکر دولتی برای شیرینی پزی ها و صنایع شکلات

احتمال کمبود 40 درصدی آب شرب مشهد در سال آینده

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم مطرح کرد سرمایه گذاری 4500 میلیارد تومانی در بخش صنعت قم

جدول قیمت خودروهای کیاموتور در بازار

تداوم سیر صعودی طلا در هفته جاری

سازمان حمایت سرگرم برگزاری همایش میلیاردی

تشدید رکود در بازار لوازم خانگی؛ مشتری در بازار نیست

گرانی جولان می دهد؛ سازمان حمایت سرگرم برگزاری همایش میلیاردی

از دپوی 17 هزار تن گوشت در گمرک شوکه شدیم

میزان عیدی کارگران در 10 سال اخیر/اینفوگرافی

شرکت فلای.بی.ام.آی انگلیس در اثر برگزیت ورشکست شد

افتتاح فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس

تولید اوپک 797 هزار بشکه کاهش یافت

صادرات گوشت مرغ ممنوع می شود

آقایان در وزارت صنعت آسوده بخوابند؛ پراید 46 میلیون تومان شد

مزایای بورس کالا قابل قیاس با بازارهای غیرمتشکل نیست

افق در بورس کشف قیمت شد

کاهش 60 درصدی تورهای خروجی از کشور/ایراد فروش ویزای تک توسط آژانس

شاخص بورس 196 واحد افت کرد

درج دو نماد معاملاتی در تابلوی ب بازار پایه فرابورس

جزییات بازار لوازم خانگی ایران

اروپا به دنبال افزایش مبادلات تجاری با ایران به یورو

واردات 100 قلم کالا توسط مرز نشینان مجاز شد

مشکلات تجار خراسان شمالی بررسی شد مشکلات زیرساختی در انتقال پول و طلب های بسیار تاجران خراسان شمالی

در سال جاری 31 هزار و 893 کیلوگرم فرآورده های پروتیینی در زنجان معدوم شد

سکه 61 هزار تومان، دلار350 تومان بالا رفت

تست فنی و بررسی خودروی بی وای دی اس 6

افت 8.8 درصدی تولید خودرو در آمریکا

کسب درآمد 5600 میلیاردی از ترخیص خودرو با وجود ممنوعیت واردات

بیانیه گام دوم انقلاب، راهبرد ما در صنعت خودرو است

قیمت خودرو امروز 1397/11/27

نیم نگاهی بر مزایا و معایب کارت های بانکی

گرانی های گران بار

یادداشت میهمان به گلخانه دلخوش نباشیم/ مدیریت، حلقه مفقوده ورزش ایران

فاصله 100 میلیارد دلاری ناتویی ها با بودجه درخواستی ترامپ

مدیر جهاد کشاورزی رزن خبر داد پرداخت 14 میلیارد تومان تسهیلات توسعه روستایی در بخش کشاورزی

شهردار تویسرکان مطرح کرد بهره برداری از المان شهدای گمنام تپه نورالشهدا در تویسرکان

دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه خبر داد: استرداد اموال ربوی به ارزش 9 میلیارد و 770 میلیون به مالک اصلی در ابرکوه

میانگین افزایش حقوق؛ 20 درصد

چگونه جلسات کاری را بهینه تر کنیم؟

سمند 10 میلیون تومان گران شد

زمان ترخیص مجروحان حادثه تروریستی زاهدان

هیوندای سوناتا 2020 با طراحی متفاوت از راه می رسد

دندان پزشکان در صف یک دارو افزایش قیمت «کارپول» دندان پزشکان را بی حس کرد

گفت وگوی تصویری فارس با وزیر اسبق صنعت غضنفری: مسئولان باید جمله «تحریم ها شکست پذیر است» را هر روز تکرار کنند

در تشریح محورهای مخالفت با بودجه 98 مطرح شد ضرورت اصلاح رویکرد ارزی/ افزایش 20 درصدی حقوق کافی نیست

بازار داغ خودروهای کارکرده خارجی

سکه 60 هزار تومان گران شد/ هر گرم طلا به 386 هزار تومان رسید

فراز و فرود قیمت ها در صرافی های بانکی

سپرده های مردم در بانک ها باید صرف تولید و اشتغالزایی شود

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/11/27

قیمت خرید دلار در بانک ها امروز 97/11/27

قیمت ارز در صرافی ملی امروز 97/11/27

نقش مؤثر فولاد مبارکه در مسؤولیت های اجتماعی

میانگین افزایش حقوق در سال آینده 20 درصد است

معاون مدیرعامل ایران خودرو در بازاریابی و فروش: تحویل روزانه خودرو را آغاز کردیم

تشدید معضل کمبود سرمایه در گردش در واحدهای تولیدی سمنان

کاهش 10 درصدی سفته و برات واخواست شده در تهران

قیمت ارز مسافرتی امروز 97/11/27

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز یکشنبه 28 بهمن 97 + تغییرات

فال روزانه یکشنبه 28 بهمن 1397

قالیباف درباره حواشی پیرامون عروسی فرزندش توضیحاتی داد

طهماسب مظاهری: فاصله بین حجم اسکناس و رشد اقتصادی باعث تورم و گرانی شده است

ایران خودرو تحویل روزانه خودرو را آغاز کرد

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد نقش مؤثر فولاد مبارکه در مسؤولیت های اجتماعی

قیمت مرغ از 15 هزار تومان گذشت

افزایش کم سابقه حجم آب سد کارون3

بازدید سهراب گیلانی و معاون وزیر صمت از شرکت پرشین کلر شوشتر

آنکارا از خرید سامانه اس-400 عقب نخواهد نشست

نگاهی به عیدی کارگران در 10 سال اخیر +اینفوگرافی

سس سنتی گوجه فرنگی! + تصویر

آغاز فعالیت منطقه ویژه اقتصادی بانه از سال 98

از افزایش اعتبار توانبخشی بهزیستی تا خطرهای ریزش یک کوه

افزایش هزینه های جاری کشور به 54 هزار میلیارد تومان

هلاکت ده ها مزدور سعودی در جیزان

احداث بندر خشک در کرمانشاه به تصویب رسید

احداث بندر خشک در کرمانشاه به تصویب رسید

بندر امام یکشنبه با قطعی آب مواجه است

بانک ها در چارچوب قانون مصوبات را به درستی عملیاتی کنند

سکه 61 هزار تومان، دلار 350 تومان بالا رفت

احداث بندر خشک در کرمانشاه به تصویب رسید

باید از مزیت های اقتصادی کشور بدرستی استفاده کرد

پیام تسلیت رییس جمهور به مناسبت درگذشت مادر شهیدان سلیمانیان

ویزیت و توزیع داروی رایگان در روستای قلی

بانک ها در چارچوب قانون مصوبات را به درستی عملیاتی کنند

از افزایش اعتبار توانبخشی بهزیستی خطرهای ریزش یک کوه

روابط اقتصادی سریلانکا با یزد توسعه می یابد

رییس اتحادیه فروشندگان خودرو از گرانی خودرو انتقاد کرد

سیاست جدی دولت از زبان واعظی

فعالیت منطقه ویژه اقتصادی بانه، از ابتدای سال آینده

تداوم تولید کالای ایرانی با حمایت مردم و مسئولین

دو انتصاب جدید در ایدرو

تولید اوپک در ماه ژانویه 797 هزار بشکه کاهش یافت

افزایش قیمت گل در راه است

بانک ها در چارچوب قانون مصوبات را به درستی عملیاتی کنند

بندر امام یکشنبه با قطعی آب مواجه است

افزایش اختیارات بانک ها در استان ضرورت دارد

حراست و احیا منابع طبیعی از اولویت های کاری جهاد کشاورزی است

آغاز تحویل روزانه محصولات ایران خودرو

برخی پیام رسان ها تسهیلات پنج میلیارد تومانی را نگرفتند

برخی پیام رسان ها تسهیلات پنج میلیارد تومانی را نگرفتند