مطالب مرتبط:
حجاج ایرانی از عکس العمل های غلط در برابر اهانت ها علیه شیعیان خودداری کنند
پیام علیرضا بیرانوند به رهبر معظم انقلاب+ عکس
آداب و انواع زیارت از منظر رهبر معظم انقلاب
آداب زیارت از منظر رهبر معظم انقلاب
عصبانیت خبرنگار بی بی سی از محبوبیت رهبر معظم انقلاب در استان های عراق
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 8 مرداد 1397 ساعت 09:032018-07-30سياسي

رهبر معظم انقلاب: حجاج در مقابل اهانت، از عکس العمل غلط بپرهیزند


رهبرمعظم انقلاب در توصیه های خود به حجاج ایرانی متذکر شده اند از عکس العمل های غلط در برابر فشارها و اهانت ها علیه شیعیان، خودداری کنید؛ حج باید مظهر اتحاد باشد، - "؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار کارگزاران حج توصیه هایی را به زائران سرزمین وحی مطرح کردند که مهم ترین آنها عبارت اند از: توجه به مسئله وحدت امّت اسلامی، توجه به نمازهای اول وقت و به صورت جماعت در مسجدالحرام و مسجد النّبی، پرهیز از بازارگردی و پالایش روح و دل.

مروری بر توصیه های رهبر انقلاب به حجاج ایرانی بیت الله الحرام در حج، حاجی باید به فکر این باشد که دل و روح خود را پالایش کند.

به نماز اول وقت و جماعت اهمیت بدهید؛ در نمازهای جماعت مسجدالحرام و مسجدالنبی شرکت کنید.

در روزهای حضور در حرمین شریفین قرآن تلاوت کنید.

به اعمال عرفه و روز عرفه خیلی اهمیت داده بشود؛ بازار و اجناس گوناگون همه جا هست ، وقت عزیز را صرف این چیزها نکنید.

بیانات در دیدار کارگزاران حج 08/ 05/ 1396 ممکن است دیگران تنه بزنند، شما در مقابلش لبخند بزنید.

هنگام مناسک حج به دیگران جا بدهید، محبت کنید، سختی ها را تحمل کنید آنهایی که اهل حرف زدن نیستند، با عمل: جا بدهید، مهربانی کنید، محبت کنید، بعضی از سختیها و خشونت ها را تحمل کنید؛ یکی ممکن است تنه بزند، شما در مقابلش لبخند بزنید.

در عمل سعی کنید این ارتباط به وجود بیاید؛ نه فقط برای اینکه آبرو و عزت ایران و ملت ایران را حفظ کنید.

که البته این در جای خودش خیلی مهم است؛ چقدر خوب است که یک ملت بتواند کرامت خود، ارزش خود، پایبندی خود به آداب و اخلاق انسانی و اسلامی را نشان بدهد بلکه برای اینکه این ارتباط قلبی برقرار شود.

اهل هر نژادی است، اهل هر زبانی است، اهل هر مذهبی است، مسلمان است؛ او هم مثل شما به عشق کعبه آمده، به عشق پیغمبر آمده؛ او هم دارد همین راه را می رود، او هم با خدای متعال دارد حرف می زند.

هرچه می توانید، این وجه مشترک را به رخ یکدیگر بکشید؛ بفهمند که این وجه مشترک وجود دارد.

وقتی مسلمان در اقصی نقاط عالم احساس کرد که در کشورهای دیگر، در ملت های دیگر برادرانی دارد، قوّت روحی پیدا می کند، اعتماد به نفس پیدا می کند؛ از ضعفی که دست های خبیثِ مستکبر بر مسلمان ها تحمیل کردهاند، خودش را نجات می دهد.

این حالت باید تقویت شود.

بیانات در دیدار کارگزاران حج 07/07/1391 از بازارگردی خودداری کنید؛ می توانید از کالاهای ایرانی به عنوان سوغاتی استفاده کنید من با سوغاتی خریدن مخالف نیستم، اما با این بازارگردی ها چرا؛ خیلی بد است.

یک عده ای عطش بازارگردی دارند؛ اینها ملت شما را، مردم شما را سبک می کند؛ حیف است.

می روند یک جنس هایی را می خرند، غالباً هم جنس های بی کیفیت از کشورهای دوردستِ سودجو که با همان کمپانی های داخل آن کشور میزبان بندوبست دارند.

برای حجاج جنس بدلی و بی کیفیت درست می کنند، می آورند توی این بازارها می ریزند، شما هم می روید این ارز خودتان را و عِرض خودتان را می ریزید برای اینکه این کالاهای بی کیفیت را خریداری کنید.

امروز در کشور ما خوشبختانه کالاهای داخلی با کیفیت خوب، متنوع، زیبا، ساخته شده دست کارگر ایرانی، برادر خودتان، فراوان است.

بعضی ها قبل از اینکه سفر مکه بروند، سوغاتی های سفر را در اینجا می خرند کار خوبی است نگه می دارند؛ بعد که برگشتند، همان هایی را که در بازار شهر خودشان تهیه کرده اند، به عنوان سوغاتی می دهند؛ هدیه سفر است دیگر، خوب است.

این کار، خیلی کار خوبی است.

دلتان را برای ورود به این ضیافت الهی آماده کنید؛ باید برای حج آماده شد؛ همچنان که برای ماه مبارک رمضان، روش و رفتار عالمان بزرگ و سُلاّک و اهل معنا و طریقت این بوده که از ماه ها پیش از ماه رمضان، خودشان را برای ورود در ماه ضیافت الهی آماده می کردند.

حج هم همین جور است؛ از قبل از سفر، خود را باید آماده کرد؛ از همه ی کارها هم مهمتر، پرهیز از گناه است؛ پرهیز از غیبت، پرهیز از ظلم، پرهیز از نگاه ناپاک، پرهیز از عمل ناپاک.

این پرهیزها دل را آماده می کند برای ورود در این وفاده ی الهی، این ضیافت الهی.

با رفتار خودتان تاریخ ایران و جمهوری اسلامی را سرافراز کنید؛ کشور خودتان را هم که ایران عزیز و سربلند است.

در این سفر سربلند کنید.

حاجی ایرانی با رفتار خود می تواند کشور خود را، تاریخ خود را، انقلاب خود را، نظام جمهوری اسلامی خود را در چشم مردم دنیا که آنجا همه از جاهای مختلف جمعند شیرین و عزیز کند.

عکسش هم می شود.

می شود برویم آنجا با کارهای بد، نامناسب و سبک، کشورمان را سبک کنیم، ملتمان را سبک کنیم.

تهجد و عبادات ایام حج را ادامه دهید؛ ذخیره های حج را برای خودتان حفظ کنید.

بعد از آنکه رفتید آنجا بهره گرفتید، برای خودتان ذخیره درست کردید و برگشتید، سعی کنید در حفظ آن ذخائر.

در طول سفر مبارک حج عادت شده و چقدر عادت خوبی است.

که حجاج تلاوت قرآن می کنند مکرر در مکرر؛ بعضی ها یک ختم قرآن در مدینه تلاوت می کنند، بعد می آیند مکه، یک ختم یا دو ختم قرآن در مکه تلاوت می کنند؛ این عادت را ادامه بدهید.

بعضی ها که اهل تهجد و نماز شب نیستند، در حج تهجد را آزمایش می کنند، برای خودشان وسیله قرار می دهند، می روند در مسجدالحرام، مسجدالنبی، متهجد می شوند؛ این را ادامه بدهید، نگه دارید.

بیانات در دیدار کارگزاران حج 1390/07/11 از عکس العمل های غلط در برابر فشارها و اهانت ها علیه شیعیان، خودداری کنید؛ حج باید مظهر اتحاد باشد، باید مظهر تفاهم باشد، باید مظهر گفت وگو باشد، باید مظهر همدلی و همکاری و نزدیک شدن مسلمانان با یکدیگر باشد؛ باید حج را اینجوری پیش برد، باید اینجوری حرکت داد.

حالا در حج که مرکز اتحاد و اتفاق است، یک عده ای شروع کنند به ایجاد اختلاف چه در مکه، چه در مدینه، یک عده ای شروع کنند علیه شیعه فعالیت کردن؛ برای زیارتشان، برای کارهاشان، برای انجام وظائف و تکالیف و اعتقاداتشان، اینها را زیر فشار قرار دادن، اهانت کردن که متأسفانه گزارش هایش می رسد.

یک عده هم از این طرف به صورت عکس العملی کارهای خلاف دیگری بکنند.

خوب، این درست عکس مصلحت حج است؛ عکس فلسفه ی حج است.

بیانات در دیدار کارگزاران حج 1389/07/18 با حضور در نماز جماعت و مراسم برائت، اسلامِ جمهوری اسلامی را معرفی کنید؛ یکی از آسانترین طرق که همه می توانند او را انجام بدهند، این است که ایرانیِ مسلمان که زیر لوای جمهوری اسلامی و حاکمیت اسلام دارد زندگی می کند، با رفتار خود، با حرکات خود، با منش خود، اسلامِ جمهوری اسلامی را معرفی کند؛ خود را معرفی کند؛ تأثیر تربیت اسلامی بر خود را نشان بدهد.

این یکی از آسانترین راه هاست.

حاجی ای که در مسجدالحرام یا مسجدالنبی، یا در بقیع، یا در زیارت شهدای احد و امثال اینها در منا، در عرفات رفتارش رفتار انسان مؤدب به آداب اسلامی است؛ رفتار انسانی است که مربای به تربیت قرآنی است؛ اهل خشوع است، اهل تواضع است، اهل محبت است، اهل اهانت به این و آن نیست، اهل جمع است، نه اهل تفرقه.

اینقدر ما در روایات در ثواب شرکت در نماز جماعت اهل سنت در زمان ائمه (علیهم السّلام) داریم که روایت دارد که در مسجدالحرام پشت سر اینها نماز بخوانید، مثل اینکه پشت سر پیغمبر نماز خوانده اید.

این معنایش چیست؟ معلوم است که امام صادق نماز آن امام جماعت را با نماز پیامبر مقایسه نمی کند.

مقایسه با نماز یک پیرو خودش هم نمی کند، اما می گوید پشت سر او نماز بخوانید.

این یعنی چه؟ این نمایش وحدت است.

عملاً وحدت را نشان بدهید.

روی همین فکر بود که امام بزرگوار ما (که رضوان خدا بر او باد) آن مرد بیدار، آگاه به همه ماها، همه حاجی های ایرانی، توصیه کرد که در نماز جماعت ها در مسجدالحرام، در مسجدالنبی شرکت کنید؛ در این اجتماعات حضور داشته باشید، که یکی از مصادیقش این است.

اینجور نباشد که وقت نماز جماعت که همه مشغول نمازند، چشم کسی بیفتد به یک زائر ایرانی که مشغول حمل بار حمل وزر به سمت مسافرخانه ی خود هست.

اینها چیزهایی است که مضر است.

رفتار مؤدب به آداب اسلامی، یکی از بالاترین چیزهاست.

شما زبان هم بلد نباشید، تماس هم نگیرید، همین قدر که معلوم است که شما زائر ایرانی هستید و این رفتار را دارید؛ مؤدبید، محترم هستید، نظیفید، اهل دعایید، اهل ذکرید این دعای کمیلی که بحمداللَّه سال هاست باب شده است بزرگترین تبلیغ همین هاست.

این از بسیاری از تبلیغ ها مهمتر است.

این جمعیتِ عظیم مؤمن می نشینند پیش خدای متعال تضرع می کنند، استغفار می کنند، اشک می ریزند؛ این تبلیغ می شود.

حضور در مراسم برائت تبلیغ بزرگی است.

نفس این حضور، تبلیغ است.

این نشان دهنده ی این است که حج را با همه ی ابعادش، به صورت یک بسته ی کامل، شما قبول کردید.

بیانات در دیدار کارگزاران حج 1388/08 فرصت روشنگری و اعلام برائت از استکبار و آمریکا را از دست ندهید؛ ملت ها خیلی باید هوشیار باشند؛ دولت ها هم باید هوشیار باشند.

فرصت حج را برای روشنگری در این زمینه ها و اعلام برائت از استکبار و امریکا نباید از دست داد.

دنیای اسلام باید بداند که با چه قضایایی مواجه است.

اینها برای دنیای اسلام باید وسیله ی نشاط و حرکت شود.

در تبلیغاتِ آنها این طور وانمود می شود که دیگر فایده یی ندارد؛ استکبار تسلط پیدا می کند و نمی شود کاری کرد؛ مشت است و درفش.

واقع قضیه این نیست.

واقع قضیه این است که امت اسلامی یک موجود زنده و توانمند است؛ آن جایی که بخواهد و اراده و اقدام کند، نه قدرت امریکا و نه بالاتر از امریکا، هیچ تدبیری و کاری علیه او نمی توانند بکنند.

به خیال دفاع از حقیقت، نقشه ی دشمن را عملی نکنید.

امروز یکی از اهداف اساسی استکبار و امریکا در دنیای اسلام عبارت است از ایجاد اختلاف؛ بهترین وسیله هم ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است؛ می بینید دست پروردگان استعمار در دنیا به مناسبت مسائل عراق چه حرف هایی می زنند، چه سمپاشی هایی می کنند و به خیال خودشان چه بذر نفاقی می پراکنند.

سال های متمادی است که دست استعمار و دست قدرت طلبِ قدرت های فزونخواه غربی دارند این کار را می کنند.

در حج، فرصت خوبی برای آنهاست تا شیعه را از سنی، و سنی را از شیعه عصبانی کنند؛ آن را وادار کنند به مقدساتِ این اهانت کند، این را وادار کنند به مقدسات و محبوباتِ او اهانت کند.

باید هوشیار بود؛ مخصوص حج هم نیست؛ در همه ی دوران سال و در همه ی میدان ها باید هوشیار بود.

جنگ شیعه و سنی، محبوب واقعی امریکاست.

بعد از گذشت قرن ها روبه روی هم بنشینند.

مثل کسانی که در جنگ با همدیگر روبه رو می شوند با دل های پُرکینه نسبت به یکدیگر حرف بزنند؛ این او را سب کند، او این را سب کند.

هیچ بُعدی ندارد که بخصوص در این روزگارِ بسیار حساس، در مراسم حج کسانی را اجیر کنند، برای این که این اختلاف را ایجاد کنند؛ شما باید هوشیار باشید؛ مردم هوشیار باشند؛ روحانیون محترم کاروانها باید با احساس مسوولیتِ تمام نسبت به این قضیه، متوجه باشند.

بدانند دشمن چه می خواهد.

غفلت بزرگی است که انسان به خیال این که از حقیقت دفاع می کند، از نقشه ی دشمن دفاع کند و برای دشمن کار کند.

دیگران پول می گیرند، مزدور می شوند و این کار را می کنند؛ عده یی عوامِ سطحیِ متعصب را هم ممکن است علیه شما، علیه عقایدتان و علیه مقدساتتان تحریک کنند.

اگر با عمل متقابلی مواجه شوند، بلاشک به هدف خودشان رسیده اند؛ آنها همین را می خواهند؛ می خواهند ما را با هم گلاویز کنند تا خیال خودشان را راحت کنند.

بیانات در دیدار کارگزاران حج 1383/09/30 هر چه می توانید در ایام حج از ادعیه و زیارات و قرآن استفاده کنید.

اسلام به امّت اسلامی و حکّام اسلامی عزّت و قدرت و شجاعت می بخشد تا بتوانند اقدام کنند، بفهمند و راهشان را ببینند.

حج فرصت بزرگی است که این حقایق و حقایق فراوانی از این قبیل که به برکت معرفت اسلامی و هدایت اسلامی در اختیار ما ملت مسلمان ایران است.

در اختیار افکار عمومی مردم دنیا گذاشته شود و آن ها بیدار شوند.

خیلی از دل های دنیای اسلام بیدارند؛ باید احساس کنند که در سرتاسر جهان اسلام، فکرِ آن ها طرف دار دارد تا جرأت و شهامت و شجاعت لازم را پیدا کنند.

همه ی این ها در سایه ی معنویت حجّ است؛ از معنویت حج و بهره برداری از مفاهیم عالی ادعیه و زیارات و آیات کریمه ی قرآن غفلت نکنید.

هرچه می توانید، از این ذخیره ی عظمی استفاده کنید.

إن شاء اللّه با دست پُر از این سفر برگردید.

بیانات در دیدار کارگزاران مراسم حج 1381/10/25 در ایام حج، امام خود را در آن سرزمین سراغ بگیرید و خود را با آن کانون معنویت مرتبط کنید.

عزیزان من! حج را با این دو خاصّه بشناسید.

خاصّه ی تأثیر شخصی، فردی و معنوی.

ایجاد انقلابی در هر دل؛ این هزاران دلی که از اینجا احرام می بندند و به خانه ی خدا، به میعاد و میقات الهی می روند، تا منقلب، الهی و معنوی شوند و برگردند.

دل ها از خانه ی خودشان احرام می بندند.

دل های ذاکر و خاشع.

در واقع قبل از میقات، دلها مُحرِمند.

این، یک ویژگی بود که قابل اغماض نیست.

دومی هم معنا و مفهوم جمعی، اسلامی، امّتی و فراملیتیِ مربوط به امّت اسلام، و عبارت است از اثبات عزّت توحید، نفی شرک، برائت از شرک و مشرکین و داعیان الی الشّرک و مخالفان توحید، به هر شکل و گونه ای که بتوانند.

مثل خود حج؛ که من استطاع الیه سبیلًا.

متوقّف بر استطاعت است.

البته دل های مؤمنِ پیروان آل محمّد صلی الله علیه و آله، در آن سرزمین ها به دنبال یادگارهای عزیز خودشان هم می گردند.

دنبال یاد ائمّه ی مظلوم خودشان که آنجا، پایگاه اشعاع و نورانیّت و درس آن ها بوده است.

ائمّه در طول 250 سال امامت شیعه، در آن شهرها و در همان کوچه ها، خیابان ها و خانه ها؛ در همان سرزمین، در همان بقاع متبرّکه، نشستند و اسلام را به مردم تشنه، مشتاق و با معرفتْ تعلیم و تدریس کردند و یاد، ذکر، آثار، قبور مطهّره و یادگارهای آن ها، آنجاست.

امروز هم بازمانده ی عزیز و دردانه ی قیمتی این عالمِ وجود در روی زمین، در ایام حج، در همان جاست.

سیّد و مولای آفرینش و محبوب دل های مشتاقان، در عرفات، منی، مشعرالحرام و طواف، آنجاست.

دل های آشنا سراغ بگیرند و خودشان را با کانون معنویت مرتبط کنند.

بیانات در دیدار کارگزاران حج 1374/01/16 در نمازهای جماعت و اجتماعات دیگر شرکت کنید.

کسانی که به حج می روند قدر حج را بدانند.

من این یک کلمه را هم فعلًا عرض کنم تا اگر تفصیلی داشت بعداً راجع به آن بیشتر بگوییم.

کسانی که به مکه می روند، مکه را فدای بازارگردی و دکان گردی نکنند.

مکه بالاتر از این حرفهاست.

می توانند بعداً یک سفر هم برای تجارت بروند و هرجا می خواهند بگردند.

اما در حج، این "ایام معلومات" را برای خودشان و برای زیارت و توجّه و تذکّر نگه دارند و آن را فدای کارهای بی ارزش نکنند.

در نمازهای جماعت، شرکت کنید.

در اجتماعات، شرکت کنید.

نماز اوّل وقت را به جماعت در حرم های عالی مقام حتماً درک کنید.

بگذارید حضور شما، حضور مؤمنانه و پرهیزکارانه ای باشد که از ملت ایران انتظار می رود.

اعمال حج را به صورت دسته جمعی انجام دهید.

حضور مسلمانان در حج باید یک حضور معنی دار باشد و الّا اگر فقط جنبه معنوی و ذکر خدا منظور بود، انسان می توانست در خانه ی خودش بنشیند و ذکر خدا کند.

دیگر "یأتوک رجالا و علی کلّ ضامر یأتین من کلّ فجّ عمیق " لازم نبود.

اگر اجتماع معنا نداشت، دیگر "ایام معلومات" لازم نبود.

می گفتند: "هرکس، در هر وقت از سال توانست به مکه برود.

" مگر نمی شد؟! اینکه گفتند "یک جا جمع شوید"، برای همین چیزهاست.

برای این است که ذکر خدا هم دسته جمعی گفته شود.

اعتصام به حبل پروردگار هم دسته جمعی صورت گیرد.

می فرماید: "و اعتصموا بحبل الله جمیعا" و نه "فرادا".

مسئله این است! بیانات در دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج 1373
کلید واژه ها: کارگزاران حج - رهبر معظم انقلاب - کارگزاران - ایران - بازار - رهبر معظم انقلاب اسلامی - حجاج ایرانی - مسجدالحرام - اسلامی - ایرانی - مسلمان - رهبر - مسجد - توصیه - دیدار - انقلاب اسلامی - حجاج - نماز - اعتماد به نفس - رهبر انقلاب - اهمیت - لبخند - اهانت - سرزمین وحی - هایی - روز عرفه - مهربانی - زائران - اتحاد - خشونت

آخرین اخبار سرویس:
برگزاری مراسم «سلطان نوروز» در بوسنی و هرزگوین

مسؤول ارودگاه شهید جعفرزاده اندیمشک خبر داد ورود 7800 زائر راهیان نور به اردوگاه اندیمشک

سیستم تقسیمات کشوری کنونی ناکارآمد است/ تصویب بودجه باند دوم جاده قدیم قم-کاشان

بازدید لاریجانی از مناطق سیل زده مازندران

وزیر کشور: دولت خسارت های سیل شمال را جبران می کند

خاطره هاشمی طبا از برخورد هاشمی رفسنجانی با وزیری که در جلسه هیات دولت به او جسارت کرد

لاریجانی عازم مناطق سیل زده مازندران شد

پادشاهان پارس بودند که یهودیان را از "نسل کشی و اسارت" نجات دادند

دولتی ها در سال 97 چقدر تذکر گرفتند؟

آق قلا و ترکمن صحرا زیر آب/ مسئولان دولتی در تعطیلات

حس و حال پرواز بر فراز ابرها را تجربه کنید

بخش شمالی و جنوبی جاده آق قلا به گنبد از هم جدا شده است/ تامین تغذیه مردم سیل زده با کمک های مردمی و اقدامات دولتی

جشن های آیین نوروز در مسکو

تردیدها درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

ثبت 4 مورد فلج اطفال در هلمند طی سال 97

وزیر کشور از اسکان موقت سیلزدگان آق قلا دیدن کرد

متقاضیان «فرزندخواندگی» باید چه شرایطی داشته باشند؟

آخرین وضعیت محور های مسدود سراسر کشور

خدمات رسانی هلال احمر به استان های سیل زده

کشورهای اسلامی به اشغال بلندی های جولان اعتراض کنند

چرا ترامپ جولان را بخشی از اسراییل دانست؟

افتتاح موزه تخصصی آثار تاریخی چوبی امامزادگان در گلپایگان

روحانیون شیروان در نوروز «پاکبان شهرداری» شدند+ عکس

گلایه از غیبت استاندار گلستان در سیل

ارزان ترین خانه ها در کدام منطقه از تهران قرار دارد؟

استاندار گمشده گلستان کجاست؟ +ویدیو

رحمانی فضلی را به دلیل ضعف در مدیریت بحران سیل گلستان به مجلس می کشانم

واکنش کدخدایی به اظهارات مطهری درباره رد شدن قطعنامه مجلس بر ضد آمریکا: مبارزه فقط صدور قطعنامه نیست!

وزیر کشور از اسکان موقت سیلزدگان آق قلا دیدن کرد

ستاره 97 ؛ فرمانده سلیمانی

آمریکا 14 شخص و 17 نهاد را در ارتباط با ایران تحریم کرد

سنت های فراموش شده قزوین را احیا کنیم

نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: دوران دفاع مقدس سرشار از معجزات و حماسه ها بود

ویژه برنامه عصر شعر احمدی

اجرای طرح آرامش بهاری در 15 بقعه متبرکه طالقان

نقوی حسینی: محور مقاومت اجازه تجاوز رژیم صهیونسیتی به بلندیهای جولان را نمی دهد

جدیدترین آمار پرونده های قصور پزشکی

عکس/ تصادف خونین دو اتوبوس

مخالفت آیت الله شبیری با برخی از مسابقات تلویزیونی

عکس/ اقدام جالب روزنامه نیوزیلندی

آقای رییس جمهور! گلستان را دریابید، فرصت بسیار کم است

پرونده های داغ هیئت نظارت بر نمایندگان در سال 97

مراسم افتتاحیه نوروزگاه مشهد

ضرورت اهتمام به تشکیل دولت هوشمند در سال 98

مجازات صادرکننده چک بی محل در اصلاحیه جدید قانون چک/ اگر پنجره ای مشرف به خانه شما باشد، می توانید در ملک خود در مقابل آن دیوار بکشید

زن باید بیش از زن عادی کار آمدی داشته باشد

لاریجانی از مناطق سیل زده شرق مازندران بازدید کرد +فیلم

سید حسن خمینی با آسیب دیدگان سیل گلستان ابراز همدردی کرد

آرامگاه ابو عبدالله محمد ابن خفیف

شهید پهلوان: دشمنان با نفوذ در فرهنگ به کشور ضربه می زنند

دیدار نوروزی استاندار فارس با وزیر اطلاعات

قایق های شهرهای همجوار به مناطق سیل زده منتقل شدند

مسئولان دولتی برای فراهم کردن نیازهای اولیه سیل زدگان تلاش جهادی کنند

ابراز همدردی یادگار امام با آسیب دیدگان سیل اخیر

پایان قرار عاشقی

بازدید هوایی وزاری کشور و اقتصاد از مناطق سیل زده گلستان

شاطوری: شرایط پذیرایی مطلوب از مسافران در باغ فدک فراهم است

عدم اقدام مناسب مجلس درراستای لوایح آمریکا/ دو طرح مقابله با اقدامات استکبار جهانی در ابتدای سال به صحن مجلس می رود

گفت و گوی اختصاصی آی فیلم2 با اولین کتابدار سیار افغانستان

کمک رسانی فوری به خسارت دیدگان با بهره گیری از همه امکانات+ عکس و فیلم

تبلیغ جالب یک شرکت خودروساز در سینما!

برشی از «خون دلی که لعل شد»| 11 تهدید به کشتن آیت الله خامنه ای از سوی مامور ساواک/ روایت پنجمین حضور در زندان

یادداشت تقی زاده های زمانه ما

سید حسن خمینی با آسیب دیدگان سیل گلستان ابراز همدردی کرد

رونمایی از بزرگترین نماد گلیم در جهان

بازدید لاریجانی از مناطق سیل زده مازندران

شهید پهلوان: دشمنان با نفوذ در فرهنگ به کشور ضربه می زنند

دیدار نوروزی استاندار فارس با وزیر اطلاعات

پیام رییس سازمان غذا و دارو به مناسبت سال نو

نوروز نمادی از آغاز آفرینش است

شرکت 5 هزار البرزی در مراسم اعتکاف

بازدید هوایی وزاری کشور و اقتصاد از مناطق سیل زده استان گلستان

فتوای آیت الله شبیری در باره برخی مسابقات تلویزیونی

رحمانی فضلی را به دلیل ضعف در مدیریت به مجلس می کشانم

صادرات، گوجه فرنگی ، پیاز ،کاهو و چغندر را گران کرد

پایان تحقیقات رابرت مولر علیه ترامپ

اختصاصی / آغاز جشنواره کرمانشاه پایتخت آیین های نوروزی به روایت تصویر

فارس گزارش می دهد امامزاده مختار(ع) یکی از اماکن متبرکه ی کهگیلویه و بویراحمد/راز های سر به مهری که در چهارگوشه امام زاده سکنی گزیده اند

ساداتی نژاد: سیستم تقسیمات کشوری کنونی ناکارآمد است/ تصویب بودجه باند دوم جاده قدیم قم-کاشان

بالندگی در اوج تحریم تجربه شیرین البرز 97

تامین سیمان موردنیاز مناطق روستایی سیل زده گلستان؛ رایگان

لاریجانی از مناطق سیل زده مازندران بازدید کرد

تصویری از معده پر از پلاستیک یک نهنگ

رونق تولید از جنس محتوای بومی

مسؤول کمیته خدمات اجتماعی قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج خبر داد ارائه خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی به استان خوزستان به برکت اردوهای راهیان نور

فرزند خواندگی چه شرایطی دارد؟

نوروزمهربانی وهمدلی/ رسول صدر عاملی: مراقبت کنیم از یکدیگر/ هرکه درهرکجا مسؤلیت حرفه یی و اجتماعی خودرا درست انجام دهد

آخرین وضعیت محور های مسدود سراسر کشور

نماینده گرگان: رحمانی فضلی را به دلیل ضعف مدیریت بحران، به مجلس می کشانم

گزارش واعظی از امدادرسانی به سیل زدگان

مبارزه فقط صدور قطعنامه نیست!

تشدید برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در ایام نوروز

اسکان 52 هزار نفر در مراکز اسکان فرهنگیان اصفهان

آغاز رینگ چهارم ترافیکی/ تشکیل هیئت موسس صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر

در سفر با کودکان این نکات را رعایت کنید

فیلمی که بایرن مونیخ به مناسب 50 سالگی علی دایی منتشر کرد

روحانی حرف فرماندهان نظامی و اصولگرایان را می زند/ ائتلاف اصلاح طلبان و دولت تکرار نمی شود

توضیحات کدخدایی در مورد مخالفت با بخشودگی جرایم بدهکاران بانکی: به لایحه بودجه ایراد «تبعیض آمیز» بودن گرفتیم

برگزاری نوروزگاه در چشمه سلیمانیه

باردید لاریجانی از مناطق سیل زده مازندران

رهبر معظم انقلاب: حجاج در مقابل اهانت، از عکس العمل غلط بپرهیزند

رهبر معظم انقلاب: حجاج در مقابل اهانت، از عکس العمل غلط بپرهیزند