مطالب مرتبط:
نگرانی آژانس بین المللی انرژی از عرضه جهانی نفت
افزایش قیمت طلای سیاه با هشدار آژانس بین المللی انرژی
افزایش قیمت طلای سیاه با هشدار آژانس بین المللی انرژی
فزایش قیمت طلای سیاه با هشدار آژانس بین المللی انرژی
توزیع ناهار در خوابگاه دانشگاه شهید بهشتی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 22 تیر 1397 ساعت 05:062018-07-13سياسي

بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به دنبال بازرسی از دانشگاه شهید بهشتی هستند/ امریکا به دنبال برجام های بعدی است


در سال 94 بنده در مصاحبه ای گفتم طبق بندهای مندرج در برجام می توانند از دانشگاه های ما بازرسی کنند که به تازگی شاهد اولین بازرسی پنهانی آژانس بین المللی انرژی اتمی از دانشگاه علم و صنعت بودیم.

- بعد از دانشگاه علم و صنعت نوبت به بازرسی از دانشگاه شهید بهشتی است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ دکتر فواد ایزدی رییس گروه پژوهش های آمریکا شناسی دانشکده مطالعات جهان دانشکاه تهران در جمع مسئولین نواحی استانی و معاونین سازمان بسیج دانشجویی کشور از لزوم اهمیت تبیین واقعیات و نقاط قوت و ضعف کشور برای مردم و بخصوص دانشجویان سخن گفت.

ایزدی با بیان اینکه نگاه های متفاوتی در میان دانشجویان غیر انقلابی وجود دارد که لازم است شناخته شود بیان کرد: سه چهار دهه ی پیش عده ای از دانشجویان حکومت کمونیستی را جایگزین بهتری برای نظام جمهوری اسلامی ایران می دانستند و تعداد معدودتری نیز به نظام سرمایه داری غربی گرایش داشتند.

وی ادامه داد: امروز هم تفکرات مارکسیستی در میان بخش کوچکی از دانشجویان وجود دارد که البته بسیار ضعیف است اما امروز تفکر لیبرال دموکراسی در میان قشری از دانشگاهیان و دانشجویان رواج یافته است.

البته با روی کار آمدن ترامپ و روشن شدن ابعاد دیگر غرب از جذابیت آمریکا کاسته شد اما هنوز سیستم کشورهای غربی مورد اقبال بخشی از دانشجویان است که نیاز به روشنگری و کالبد شکافی دارد.

کارشناس آمریکا شناسی افزود: در رابطه با غرب و بخصوص آمریکا و همینطور شرایط ایران باید نقاط مثبت و منفی مطرح شود تا خود دانشجو به درستی واقعیت پی ببرد.

طیفی از دانشجویان غیر انقلابی اینگونه تصور می کنند که فقط کشور ما مشکلات دارد و همه هم تقصیر سیستم و نظام است.

بخشی هم در تقصیر را متوجه دولت های مختلف میدانند و جناحی می بینند.

عده ای از دانشجویان هم اصلا با مسائل سیاسی کاری ندارند.

ایزدی با تاکید براینکه واقعیت وضعیت اقتصادی ایران متفاوت از سیاه نمایی های دشمن و رسانه های غربی است ادامه داد: طی یک پژوهش گسترده در سازمان ملل که کشورها را از منظرهای مختلف توسعه انسانی از جمله سطح آموزش و تحصیلات، وضعیت غذایی و بهداشتی، امید به زندگی و .

بررسی میکند و عنوان آن " شاخص توسعه انسانی " نام دارد که طبق درصد رشد و شاخص رتبه ای، ایران در بین تمام کشورهای جهان در سال های اخیر رتبه اول را به خود اختصاص داده که این افتخار به برکت جمهوری اسلامی در این چهل سال بدست آمده است.

بنابراین اگربا وجود مشکلات موجود و در مقابل سیاه نمایی های دشمن این دستاوردها و نکات مثبت را تبیین نکنیم نا امیدی کاذب مد نظر دشمنان در جامعه ایجاد می شود.

استاد دانشگاه مطالعات جهان با اشاره به اینکه علاوه بر تبیین نقاط مثبت کشورمان لازم است وضعیت طرف مقابل هم بررسی و مطرح شود ادامه داد: نقد غرب از زبان غربی ها بسیار مهم است همانطور که در بسیاری از سخنان رهبر معظم انقلاب میبینیم نقد غرب از غرب بسیار پررنگ است چرا اثرگذاری بیشتری دارد.

یکی از روش های اصولی نقد غرب از غرب ترجمه هدفمند کتاب هایی است که در این باب ایراد می شود.

رهبر معظم انقلاب مشخصا به وزیر ارشاد فرمودند: "پول بدید کتاب ترجمه کنید " که گفتن لفظ کمتر استفاده شده " پول بدید" از ایشان موید اهمیت موضوع است.

ایزدی خطاب به مسئولین نواحی بسیج دانشجویی کشور با تاکید بر اینکه دانشجویان ذیل بمباران های تبلیغاتی دشمنان قرار دارند افزود: برای مقابله با تبلیغات سوء دشمنان نیاز به تولید محتوا و روشنگری آن داریم لذا با توجه به ظرفیت عظیم بدنه بسیج دانشجویی در سراسر کشور می توانید دوره های تخصصی مطالعاتی آمریکا شناسی و غرب شناسی برگزار کنید تا افراد بیشتری بتوانند در این حوزه دانشجویان را آگاه کنند.

ایزدی اضافه کرد: امروز بستر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در انتقال محتوا بویژه در بین جوانان کمک زیادی می کند که حتما باید از آن بهره برد.

در ماه های آینده با افزایش تحریم ها و فشارهای دشمنان، اهمیت روشنگری و آگاه سازی دو چندان می شود.

همانطور که رهبری فرمودند: دشمن با سه فشار " اقتصادی، روانی و عملی" به دنبال براندازی و به دنبال آن تجزیه ایران است که می توان در مقابل آن از گنجینه بسیج دانشجویی برای ایجاد یک جبهه مستحکم در حوزه های فکری فرهنگی و تولید محتوا و روشنگری استفاده کرد.

ایزدی با اشاره به اینکه ما در لیست دشمنان آمریکا قرار داریم ادامه داد: طبق قانون کاتسا (CATSA) یا " قانون مقابله با دشمنان آمریکا " که ایران هم اتفاقا بعد از برجام وارد این لیست شد آمریکا با هر ابزاری ازجمله اعمال تحریم ها همواره سعی در دشمنی دارد و از مواضع خصمانه خود عقب نمی کشد.

با همه این تفاسیر عده ای معتقدند که نباید با غرب مقابله کرد و می شود از لیست دشمنان آنها خارج شد.

اما سوال اینجاست که آیا چنین خواسته ای قابل احصا است؟ اگر شدنی است پس تجربه برجام و پاره کردن آن، قانون کاتسا، تحریم های جدید و .

چه پیامی دارد؟! وی با اشاره به کتاب یک پژوهشگر سوئدی در حوزه سیاست خارجی آمریکا که در سال 2009 نوشته و توسط انتشارات راتلج منتشر شده است گفت: در این کتاب طبق پژوهش تاریخی مطرح می شود که آمریکا کشورهای جهان را به دو گروه دشمن و همراه (هم سو) تقسیم می کند.

مشخصا در کتاب با برداشت از سیاست خارجی آمریکا نوشته است: " سیاست های خصمانه ی معمول شده نسبت به دشمن، بدون توجه به عملکرد آن ها و مذاکرات با آن ها ادامه خواهد داشت.

" که خب ما ایرانیان این را در برجام تجربه کردیم.

در همین کتاب به نقل از آمریکایی ها می نویسد: " سیاست های ما جواب می دهد پس باید آن ها را هم ادامه داده و هم افزایش دهیم".

نویسنده صراحتا می نویسد: "هیچ صلحی بین آمریکا و دشمن او واقعی نخواهد بود مگر آنکه کشور مقابل نه تنها سیاست خارجی اش را تغییر دهد بلکه ساختار قدرت داخلی نیز عوض شود.

" لذا آمریکایی ها نسبت به دشمنان خود بر روی تمام ساختارهای قدرتش دست می گذارند و تا ازبین بردن آن به هیچ عنوان عقب نمی کشند.

همانطور که رهبری هم فرمودند: " درخواست های دشمن حد ندارد هر امتیازی بدهید باز هم درخواست می کند" ایزدی با اشاره به نشستی در وزارت امورخارجه بیان کرد: به یک استاد روابط بین الملل دانشگاه شیکاگو در نشستی در وزارت امور خارجه محورهای مطرح شده در کتاب مذکور در رابطه با سیاست خارجی آمریکا را گفتم که پاسخ جالبی داد.

او گفت: قبول دارم حتی فراتر از آن، حتی اگر حکومت در ایران تغییر کند و کوچکترین دغدغه ی ملی داشته باشد بی شک آمریکا با آنها هم به مشکل برمی خورد، اساسا آمریکا دوست دارد ایران تجزیه شود تا مانند بسیاری از کشورهای عربی به راحتی مدیریت شود.

بنابراین رابطه ایران و آمریکا درست بشو نیست، آن ها به حدی خباثت دارند که حتی مصدق را هم برنتافتند و با کودتا کارش را یکسره کردند.

لذا آمریکا و امپریالیسم غربی صرفا زبان زور و قدرت را می فهمد که متاسفانه هنوز کسانی این را متوجه نشده اند.

استاد دانشکده مطالعات جهان افزود: خروج آمریکا از برجام به این دلیل بود که متوجه شد ایران از برجام خارج نمی شود که این را هم خود دولت نشان داد.

برخی سوال می کنند که اگر برجام قرارداد خوبی برای آمریکا بود چرا از آن خارج شد که باید در پاسخ گفت: آمریکا احساس می کند می تواند توافق بهتری مثل برجام 2 و 3 را شروع کند که این را هم خود دولت، گرا داد.

وی اضافه کرد: در سال 94 بنده در مصاحبه ای گفتم طبق بندهای مندرج در برجام می توانند از دانشگاه های ما بازرسی کنند که به تازگی شاهد اولین بازرسی پنهانی آژانس بین المللی انرژی اتمی از دانشگاه علم و صنعت بودیم.

بعد از دانشگاه علم و صنعت نوبت به بازرسی از دانشگاه شهید بهشتی است که در این مورد فعلا شورای عالی امنیت ملی آنها را معطل کرده است.

بنابراین اگر افرادی بودند که این مطلب را تبیین می کردند شاید امروز به این وضعیت دچار نمی شدیم و جلوی آن گرفته می شد.


کلید واژه ها: دانشجویان - دانشجو - آژانس بین المللی انرژی اتمی - دانشگاه - دانشگاه شهید بهشتی - دانشگاه علم و صنعت - جمهوری اسلامی - کشور - آمریکا - ایران - انرژی اتمی - بین المللی - ایزدی - وضعیت اقتصادی - بسیج دانشجویی - واقعیت - اسلامی - جمهوری - متفاوت - نظام - امید به زندگی - مشکلات - کشورهای جهان - کالبد شکافی - توسعه - امروز - آژانس - انرژی - سازمان ملل - دموکراسی

آخرین اخبار سرویس:
توضیحات سعید جلیلی در مورد دولت سایه

پیام تسلیت وزیر اطلاعات به فرمانده کل سپاه پاسداران

آخرین وضعیت وزارت نفت و تحریم ها با حضور زنگنه بررسی شد

بازرسان خانه مطبوعات خراسان مشخص شدند

نبود زنجیره تولید چالش اصلی حوزه کشاورزی است

پژو پارس در برخورد با گاردیل متلاشی شد + تصاویر

پیش بینی سازمان زمین شناسی آمریکا از خسارت احتمالی زلزله کرمانشاه

واژگونی قطار حامل گندم

سیرک پوتین

محسن رضایی: از مواضع انقلابی رییس جمهور حمایت می کنیم

دوره میثاق طلبگی داوطلبان ورود به مدارس علمیه خوزستان برگزار می شود

لاریجانی :پیشرفت های موشکی ما چشمگیر و ارزشمند است

نمایندگان کمیته بررسی سانحه هواپیمای تهران-یاسوج در کمیسیون اصل 90 حضور نیافتند

مجمع تشخیص «منع رد صلاحیت منتخب مردم در مجلس» را در دستور کار قرار دهد

نقش چریک کت و شلواری را در جهان ایفا کنید

اخطارهایی که مجلس به دولت داد

بابایی خبر داد حضور لاریجانی در نشست کمیسیون اجتماعی/بررسی روند تقنینی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی

تأکید رییس پارلمان اسلوونی بر تقویت همکاری های پارلمانی با ایران

لغو جلسه امروز کمیسیون اصل 90 / نماینده مجلس: عدم همکاری تیم بررسی سانحه پرواز تهران-یاسوج ابهام برانگیز است

پیام تسلیت وزیر اطلاعات به فرمانده کل سپاه

آغاز به کار سالن اعلام بار در ارومیه

تشکیل انجمن یاوران وقف ترویج امربه معروف و نهی از منکر در سمنان

غار سهولان، دومین غار آبی ایران

قدردانی از معلول برتر کشوری

روایتی از نحوه آغاز مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا/ تردید جدی درباره مذاکره با اروپا/ دیپلمات های ایرانی باید همانند چریک های کت و شلواری باشند/ پیشرفت موشکی چشم گیر است

جزییاتی از دیدار اخیر هیات دولت با رهبر انقلاب

خرد، پیشرفت، توسعه

حضور قاسم سلیمانی در مراسم ترحیم پدر وحید حقانیان +عکس

سالروز شهادت شهید داریوش رضایی نژاد

مدارس بلااستفاده دراختیار انجمن معتادان گمنام قرار می گیرد

ویدئو / سخنرانی روحانی در جمع دیپلمات های کشور

بازدید امیر صباحی فرد از گروه پدافند هوایی شرق کشور

اولین بازی اینیستا در جی لیگ ژاپن+عکس

اینفوگرافی / با 12 روش طبیعی درمان سرفه آشنا شوید

رسانه های بین المللی درباره هشدار شدید روحانی به رییس‎جمهور آمریکا چه نوشتند؟

فرزاد منصوری مدال طلای مسابقات کوریا اوپن را به گردن آویخت

همایش فصلی مدیران و کارکنان مدارس علمیه لرستان برگزار شد

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت آریابان تردد هوشمند در تهران

اساتید طلاب مجهز به علم روز تربیت کنند

بعد از سپنتا نیکنام نوبت مینو خالقی است؟ / علی مطهری: مجمع تشخیص بحث منع رد صلاحیت منتخب مردم از سوی شورای نگهبان را در دستور کار قرار دهد

عضو سابق تیم هسته ای در اتوبوس بی آر تی / عکس

ماشین سردار سلیمانی در مراسم ختم امروز چه بود؟ +عکس

مهمترین جاذبه های توریستی کانادا را بشناسید؛ از شیرینی های معروف مونترال تا سواحل رمانتیک پرنس ادوارد

سپاه وعده انتقام داد

ضرغامی : آفتابه داران احترام شان خوب است ولی تا حدی

پیام تسلیت سردار سلیمانی و سرلشکر جعفری به وحید حقانیان

با حکم رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) معاون مشارکت های مردمی و معاون اداری و مالی کمیته امداد منصوب شدند

برداشت بیش از حد از منابع زیرزمینی مخازن ما را تهی کرده/ صحنه سازی برای ایجاد چاه های غیر مجاز/ بستر رودخانه ها را تصرف کرده اند

فردا؛ دیدار هیأت رییسه فراکسیون امید با رییس جمهور

مشکلات رشته صنایع دستی در دانشگاه ها

تأکید استاندار بر بررسی مشکلات و مسائل حوزه جوانان

مجمع تشخیص استفساریه قانون انتخابات درباره مینو خالقی را در دستور کار قرار دهد

مجمع تشخیص «منع رد صلاحیت منتخب مردم در مجلس» را در دستور کار قرار دهد

نحوه تخصیص ارز صنایع سه شنبه با حضور وزیر صنعت بررسی می شود

روایت علی لاریجانی از نحوه آغاز مذاکرات هسته ای میان ایران و آمریکا

بررسی طرح قانون جامع انتخابات در دستورکار کمیسیون شوراهای مجلس/ دولت از فرصت ارائه لایحه استفاده نکرد

داداشی در گفت وگو با فارس خبر داد ارسال پرونده سانحه هوایی تهران- یاسوج به قوه قضاییه در صورت عدم حضور مسئولان مربوطه در کمیسیون

هنر «های لاین» در اراک (عکس)

محسن رضایی: از مواضع انقلابی رییس جمهور حمایت می کنیم/واکنش به اظهارات واعظی

علی رغم همه شعارها، مشکلات کامیون داران همچنان پابرجاست

دستگیری از نیازمندان در سایه کرامات امام رئوف

دانلود آهنگ جدید آصف آریا بنام چه عجب

بازداشت شدگان تجمع روز جهانی زن تبرئه شدند

سرلشکر قاسم سلیمانی درگذشت پدر سیدوحید حقانیان را تسلیت گفت

عارف: استکبار علیه ما بسیج شده، خودزنی های داخلی را کنار بگذاریم

آغاز ساعت کاری ادارات استان تهران از فردا تا 19 مرداد؛ 6:30 صبح

مشکلات جامعه نتیجه دوری از معارف اهل بیت(ع) است

ماشین سردار سلیمانی در مراسم ختم سید حسن حقانیان +عکس

سبک زندگی رضوی بهترین راه رسیدن به خوشبختی است

این مراکز اعزام دانشجو به خارج از کشور بدون مجوز هستند!

حمایت محسن رضایی از رییس جمهور

استخدام حسابدار خانم در شرکت یادمان خوان گستر در تهران

آغاز ساعت کاری ادارات استان تهران از فردا تا 19 مرداد 6:30 صبح

عکس/ آخرین عضو یک قبیله در جنگل آمازون

صنایع دستی، 11 شهر و روستا را ثبت ملی کرد

پوسترهای 50 ساله بر دیوارهای موزه گرافیک

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی از منطقه پدافند هوایی شرق بازدید کرد

اعتراض دانشمند هسته ای به بازرسی آژانس از اتاق اساتید دانشگاه ها/ در پنج سال گذشته یک ریال هم به تنها دانشکده هسته ای کشور پول ندادند

اطلاعیه مجمع تشخیص درباره تصاویر جنجالی دیروز

دستگیری شهردار و 3 کارمند شهرداری ایوان

حمایت دبیر مجمع تشخیص مصلت نظام از مواضع انقلابی آقای روحانی

از مواضع انقلابی رییس جمهور حمایت می کنیم

مجمع تشخیص مصلحت نظام هیچ مصوبه ای را بدون کارشناسی عمیق بررسی نمی کند

خانه احزاب استان مرکزی آغاز به کار کرد

تصاویر| تشییع پیکر شهید قانع کرم ویسه در سنندج

خانه احزاب استان مرکزی آغاز به کار کرد

آملی لاریجانی: دشمن شمشیر از رو بسته است | ایران مقتدرتر از هر زمانی است

امام جمعه تبریز: اقدامات مذبوحانه استکبار هوشیاری ملت را می طلبد

لزوم تصویرسازی صحیح به گروه های مرجع توسط روابط عمومی ها

ایجاد وزارت مدیریت بحران در کمیسیون اجتماعی رای نیاورد

در جمع خبرنگاران صورت گرفت واکنش محسن رضایی به سخنان واعظی درباره لایحه پالرمو

فریده اولاد قباد رییس فراکسیون زنان شد

تبیین و تشریح خدمات 40 ساله انقلاب اسلامی گامی مؤثر برای مقابله با هجمه های دشمنان

صحبت های امروز رییس جمهور محترم عزتمندانه بود

واکنش وزارت امور خارجه به دیداری که «غیرمتعارف» عنوان شده بود

پیشرفت های موشکی ایران چشمگیر و ارزشمند است

افزایش مصدومان زلزله امروز کرمانشاه/ 146 زخمی در زلزله امروز

13هزار میلیارد ریال مشوق صادراتی پرداخت می شود

کشف 10میلیون نخ سیگار قاچاق

دستگیری نوجوانی مزاحم در فضای مجازی

بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به دنبال بازرسی از دانشگاه شهید بهشتی هستند/ امریکا به دنبال برجام های بعدی است

بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به دنبال بازرسی از دانشگاه شهید بهشتی هستند/ امریکا به دنبال برجام های بعدی است