مطالب مرتبط:
بررسی الگوی توسعه اقتصاد شیعیان لبنان از دیدگاه امام موسی صدر
گزارش تصویری / علی خارا رونمایی از کتاب «مردی برای همیشه»
تصاویر/ رونمایی از کتاب الجامع فی الرجال با حضور آیت الله العظمی مکارم
رونمایی از کتاب جامع الرجال
کتاب روایی و حدیثی «الجامع فی الرجال» در قم رونمایی شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 22 تیر 1397 ساعت 00:262018-07-12فرهنگي

کتاب «مردی برای همیشه» در خبرگزاری فارس رونمایی شد رضایی: هنری که می تواند امام موسی صدر را وصف کند «ادبیات» است


نویسنده کتاب «مردی برای همیشه» با تأکید بر نقش ادبیات در وصف امام موسی صدر گفت: بزرگترین حسرتم این است که چه زمان قرار است نمایشنامه امام موسی صدر را روی صحنه ببینم.

- رضایی: هنری که می تواند امام موسی صدر را وصف کند ادبیات است نویسنده کتاب مردی برای همیشه با تأکید بر نقش ادبیات در وصف امام موسی صدر گفت: بزرگترین حسرتم این است که چه زمان قرار است نمایشنامه امام موسی صدر را روی صحنه ببینم.

برگزار شد.

مردی برای همیشه حاوی نمایشنامه هایی است که بر اساس زندگی امام موسی صدر نوشته شده و از مرحله تولد تا ربوده شدن را در هفت صحنه در بردارد.

اذان برای موسی، یک شاخه گل برای پروین، روزگار صور، اولین شهید، گفت وگو با سنگ، آزادی را باور کن و مردی برای همیشه عنوان هفت صحنه این نمایشنامه هستند.

 این کتاب در 75 صفحه و توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری منتشر شده است.

    * دولت آبادی: نقطه قوت و برجسته کتاب بخش پایانی بسیار خوب آن است غلامحسین دولت آبادی در ابتدای این مراسم به بخش برجسته کتاب اشاره کرد و گفت: این کتاب از جهاتی کتاب خاص شمرده می شود، چرا که امام موسی صدر شخصیتی است که در دل تاریخ جاودانه شده است و پایان زندگی ایشان در پرده ابهام قرار دارد و ما امیدوار بودیم پس از تغییرات و دگرگونی هایی که در لیبی رخ داد، ایشان را بیابیم، اما متاسفانه تا امروز خبری نیست؛ این نمایشنامه ثبت و ضبط خوبی است و نقطه برجسته آن پایان بسیار خوب آن است.

* فرخیان: پرتیراژترین اثر درباره امام موسی صدر هفت روایت خصوصی است فرخیان نماینده مؤسسه پژوهشی امام موسی صدر در این مراسم اظهار داشت: متاسفانه ما درباره امام موسی صدر در حوزه ادبیات به معنای عام کاری نداریم، ما باید در حوزه هایی چون داستان، رمان، فیلم، نمایشنامه و.

به شخصیت ایشان بپردازیم.

این مسئله یکی از نیازهای اساسی مؤسسه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به اینکه در تعریف مؤسسه ما به این گونه مسائل اشاره ای نشده زیرا به معنای خاص موسسه تحقیقاتی هستیم، گفت: وظیفه اولیه ما آماده کردن منابع چه در حوزه اندیشه و چه در دیگر حوزه ها درباره امام موسی صدر است.

هر چند در این بخش ها کتاب های خوبی منتشر شده و آنچه ایشان گفته است تقریبا در ایران چاپ شده است.

فرخیان ضمن بیان اینکه مجموعه تاریخ شفاهی مؤسسه حاصل یک کار گروهی است، توضیح داد: این مجموعه حدود 5-6 سالی است خاطرات افراد نزدیک به امام موسی صدر را ثبت کرده است.

افرادی چون سیدهادی خسروشاهی و.

این خاطرات چاپ شدند اما هیچ یک در حوزه ادبیات تعریف نمی شوند، چرا که جنس شان خاطره و روایت است.

وی در ادامه با بیان اینکه هفت روایت خصوصی از زندگی امام موسی صدر به قلم حبیبه جعفریان در حوزه ادبیات یکی از آثار پرتیراژ بوده است، گفت: به جرات می توان گفت پرتیراژترین اثر درباره امام موسی صدر همین کتاب است، اما در قالب ادبیات این اثر دارای ارزش افزوده ای است که موجب شده مخاطب گسترده از نسل جوان و بزرگسال را در بر گیرد و جذابیت های خود را داشته باشد.

هر چند ما معتقدیم در حوزه ادبیات جای کار بسیاری وجود دارد.

فرخیان در بخش دیگری به اتفاقات تاریخی که برای امام موسی صدر رخ داده و او را به عنوان یک روحانی و چهره ای بی نظیر معرفی می کند، توضیح داد: امام موسی صدر زمانی به لبنان رفت؛ تجربه زیست برای یک عالم روحانی در جامعه متکثر فراهم نبود، اما برای او فراهم می شود.

او به لبنان می رود و حتی درباره این کشور می گوید: اگر لبنان روی کره زمین نبود برای خدمت به اصالت انسانی باید به وجود می آمد.

به نظرم این فرصتی است تا نمونه زیست یک عالم شیعی را در جامعه ببینیم و بدانیم بدون تخاصم های انسان سوز می شود زندگی کرد.

وی گفت: مطلب دیگر بخش تاریخی و شخصیتی آقای صدر است.

اینکه او سخنرانی های شنیدنی بسیاری دارد که از آن جمله می توان به سخنرانی مشهور علی موحد بود و بس در کاشان اشاره کرد.

زندگی امام موسی صدر دارای وجوه مختلفی است از جمله جنگ و صلح، گفت وگو و مقاومت، تلاش برای هویت بخشی به شیعیان و تلاش برای همزیستی با مسیحیان و اهل تسنن و پر است از اطلاعات و عناصر جذاب.

آنچه ما در مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر فراهم می کنیم ارائه این مواد است و بیش از این نمی توانیم کاری انجام دهیم اما ادبا و متخصصین این حوزه می توانند با توجه به دارا بودن این ظرفیت ورود کنند.

وی در پایان سخنانش درباره اطلاع جدید از سرنوشت امام موسی صدر هم گفت: اخبار و اطلاعات همان موارد گذشته است.

مسئله جدیدی وجود ندارد .

اخبار شهادت متناقض ضعیف و سست است بنابراین خانواده همچنان چشم به راه هستند.

  * اکبرلو: نوشتن درباره شخصیت هایی چون امام موسی صدر سخت است منوچهر اکبرلو از جمله چهره های شناخته شده ادبیات نمایشی نیز به اهمیت نوشتن از افرادی چون امام موسی صدر اشاره کرد و گفت: ما در زمانه ای آشفته زندگی می کنیم که بحث رانت و گرانی و امتیاز مطرح است و در همان زمانه سخن گفتن از شخصیت های اینگونه، سفارشی نویسی تلقی می شود.

جسارت  می خواهد چرا که افراد باید بر اساس اعتقادات بنویسند و این نگارش برایم قابل تقدیر است.

وی افزود: نوشتن درباره این شخصیت ها سخت است و جسارت می خواهد ولی مسئولین متوجه نیستند.

دولت آبادی در بخش دیگری گفت: آقای کرمی توانمندی اثر شما حضور امام موسی صدر به عنوان یک حضور غیرفیزیکی است.

یک حضور محکم ولی غیرفیزیکی است.

ساختار دراماتیک است و امام موسی صدر حضور ندارند، مثل نمایشنامه در انتظار گودو؛ نکته دیگر اینکه یکی از ویژگی های برجسته متن این است که با اتفاقات ظاهرا مستقلی روبرو هستیم که این اتفاقات می تواند نمایشنامه کوتاه باشد.

اما در کنار هم عامل اتصال 7 بخش و کاراکتر امام موسی صدر بیان میشود که اتفاقا شما در قالب هنر روایت تاریخی کرده اید و در معرفی وجوه مثبت این شخصیت عملکرد خوب داشته اید و این از ویژگی های متن است.

اما پایان اثر بیش از هر چیز به دل من نشست.

در مورد این کاراکتر شما زیبا نوشته اید و پایان نمایشنامه بدون حکم قطعی ولی امیدوار کننده است و در واقع شما به او یک وجه جاودانگی بخشیده اید.

حتی اگر اعلام شود اینگونه نیست شما او را در اثرتان زنده نگه داشته اید.

وی با بیان اینکه قلم شما خوب است افزود: گرچه فکر می کنم دو بخش ابتدایی جای ایجاز دارد ولی این کوتاه کردن چیزی از ارزش متن کم نمی کند.

اکبرلو هم در جملاتی گفت: امام موسی صدر از معدود شخصیت های انقلاب است که وجهه رحمانی دارد.

این وجهه رحمانی دین را در شخصیت ها کمتر دیده ایم و در کتاب های درسی ما متاسفانه حتی در مورد شخصیت پیامبر جنگ های ایشان و حضرت علی مطرح شده و کمتر به وجهه رحمانی این دو بزرگوار پرداخته ایم ولی این نمایشنامه نشان داد به جز رحمان و رحیم بودن وجه انسان دوستانه ای که بر اساس واقعیت مورد نیاز جامعه ماست، در این کتاب به درستی منعکس شده، حرف هایی در این نمایشنامه در اوج جنگ دیده می شود اما می بینم امام موسی صدر فردی است که دائم می کوشد آب در اختلافات بریزد.

دولت آبادی در بخش دیگری با بیان اینکه اگر این نمایشنامه به مخاطب غیر شیعی ارائه شود او قطعا به امام موسی صدر احترام خواهد گذاشت، گفت: کرمی با ارائه این اثر کاری کرد که امام موسی صدر را به تاریخ سیاسی جهان پیوند زد.

فردی که برای حقانیت خود سال ها خورشید را نمی بیند.

اکبرلو هم در بخش دیگر گفت: من این کتاب را برای مطالعه به دخترم دادم.

فضای امروز فضای حقوق و نقش زنان است.

دخترم وقتی کتاب را خواند به تبع فضای کنونی جامعه گفت چرا زن های این قصه منفعل هستند چرا نمایشنامه مردانه است آیا زندگی ایشان مردانه بوده؟ ما حتی می بینیم در اپیزود دوم در حرم حضرت معصومه امام موسی صدر برای نامزدی بر سر قرار خود نمی رود.

نقش ها و کارویژه ها مادرانه و دلسوزانه است و یا نامزدی هستند که مردان باید به سراغ آنها برود.

شهرام کرمی هم در این باره گفت: معتقدم آنقدر زن در نمایشنامه قهرمان است که در هیچ نمایشنامه من این امر دیده نمی شود.

من معتقد به نگاه خاصی به زن در نمایشنامه هایم هستم.

قهرمانان نمایشنامه های من زنان هستند و باید بگویم شخصیت های زن در این نمایشنامه پرقدرت، اثربخش و مؤثر هستند.

یکی از وجوه مثبت امام موسی صدر کاراکتر مثبت او بود.

  * رضایی: هنری که می تواند امام موسی صدر را وصف کند، آن هنر ادبیات است/ موسسه به سمت شاخه های هنری حرکت کند سیدصادق رضایی در پایان این مراسم گفت: شاید جزو اولین هاست که در برنامه رونمایی کتابی درست و عالمانه نقد می شود البته به نظرم مؤسسه تحقیقاتی امام موسی صدر باید جلسه نقدی برای این کتاب برگزار کند.

وی گفت: در حال حاضر مؤسسه تمام هم و غم خود را بر مستندسازی پژوهشی قرار داده است و چاپ کتاب پژوهشی چه به صورت آثار شخصیت محور یا بر اساس نوع نگاه امام موسی صدر تالیف شده اما این مؤسسه به جز تالیف کتاب باید به سایر محصولات کتاب نگاه داشته باشد.

رییس حوزه هنری کودک و نوجوان با بیان اینکه گاهی دیده می شود زندگینامه یک شهید در قالب یک کتاب منتشر می شود اما خانواده همان شهید معترض می شود، گفت: جسارت و شجاعت می خواهد که به شخصیتی نگاه کرد که روحی بلند داشته و امام موسی صدر یکی از آن شخصیت هاست.

چرا که از همان زمان ها نیز به لحاظ ظاهر و باطن ایشان مورد حسادت بسیاری بود و حتی برخی او را به عنوان مسیح قبول داشتند.

او هر جا بود دانش، هوش و صاحب تفکر بود.

مدیر و رهبر بود.

نام کتاب مردی برای همیشه است یعنی مردی برای فرداها.

ما برای همیشه نیاز به امام موسی صدر داریم.

او برای خودش نبود، او همیشه برای دیگران بود.

وی گفت: هنری که می تواند امام موسی صدر را وصف کند آن هنر ادبیات است.

با شاخه های مختلفش، پس به نظرم مسئولین موسسه باید به سمت تولید آثار هنری حرکت کنند.

زیرا امام موسی صدر انسان را از آن جهت که انسان بود، می دید.

جایی که ببیند ظلمی به یک فرقه در حال انجام است، ورود می کند و به درستی نقش خود را ایفا می کند.

  * کرمی: وابستگی من به امام موسی صدر از دوران کودکی آغاز شد/ اخبار مربوط به آقای صدر را کنجکاوانه پیگیر می شدم شهرام کرمی مدیر مرکز هنرهای نمایشی پیش از سخنان خود ضمن اشاره به اینکه به عیادت استاد مشایخی رفته بودیم درباره کتاب مردی برای همیشه گفت: این کتاب جزء کارهای پر افتخار من است، چرا که برای نوشتن آن میل فراوانی داشتم.

اگر قرار باشد از مجموعه آثارم یکی را انتخاب کنم و بگویم به کدام وابسته هستم، مردی برای همیشه جزء کارهایی است که واقعا با عشق آن را نوشتم و از آن همیشه به نیکی یاد خواهم کرد.

کرمی ضمن بیان اینکه همیشه فکر می کردم درباره موسی صدر باید کتابی بنویسم ، گفت: روزی در یک جلسه ای برای نوشتن نمایشنامه های مذهبی شرکت کردم.

پیشنهاد من همین اثر بود و خوشحالم امروز مراسم رونمایی از آن را برگزار می کنیم.

مردی برای همیشه بیست و سومین کتاب من است اما آخرین آنها نخواهد بود.

زیرا همیشه دغدغه نوشتن درباره امام موسی صدر را داشتم.

این مدیر فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود به سیر نوشتن اثر اشاره کرد و افزود: وابستگی من به امام موسی صدر از دوران کودکی آغاز شد.

من با نام ایشان از همان دوران آشنا شدم، عکسی در منزل ما از ایشان وجود داشت که دست زیر چانه قرار دارد و من همیشه چهره نورانی این مرد مومن در خاطرم هست و همیشه فکر می کردم امام موسی صدر امام حاضر ماست.

از همان روزها وابسته او شده بودم و یکی از ویژگی هایش جمال نورانی اش است.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی با بیان اینکه در مقاطع مختلف خبر ربوده شدن و زنده بودن ایشان مرتب شنیده می شود، تصریح کرد: من همیشه با کنجکاوی تمام اخبار مربوط به امام موسی صدر را پیگیر می شدم و احساس می کردم او باید جایی باشد ولی ظلمی صورت گرفته و او را ربوده اند.

کرمی درباره کتاب و اینکه من در کتاب بشارت سال 1400 خورشیدی را جهت آزادی امام موسی صدر با الهام از یونس پیامبر دادم، بنابراین کتاب با پایان قطعی خاتمه نمی یابد، گفت: خوشحالم امسال این کتاب منتشر شد چرا که 3-4 سالی بود در انتظار انتشار به سر می برد.

من بیش از این خوشحال ترم پیش از سال 1400 منتشر شده و از این بابت از مسئولین سوره مهر سپاسگزارم.

  * بزرگترین حسرتم این است که چه زمان قرار است نمایشنامه امام موسی صدر را روی صحنه ببینم وی افزود: بعد از اینکه قرار شد درباره امام موسی صدر کتاب بنویسم مشکلات آغاز شد چرا که نمی دانستم از کجا و کی آغاز کنم ولی مؤسسه کمک کرد و کتاب هایی در اختیارم قرار داد و پس از آن اولین دیدارم با دختر امام موسی صدر صورت گرفت.

در همان دیدار هم عرض کردم من قرار است کار هنری با نگاه هنری بنویسم.

کتاب هایی که مؤسسه در اختیارم قرار داد حسرتی بر دلم گذاشت و فکر می کردم چرا مؤسسه از کارهای پژوهشی خارج نمی شود و به سمت آثار هنری حرکت نمی کند.

این مدیر فرهنگی خاطر نشان کرد: من نمایشنامه را خلق کردم و می توان آن را تحلیل کرد چرا که زندگی را بسیار شاعرانه می بینم حتی معتقدم انسان در برابر بدی ها می تواند موفق و خوب باشد.

این نگاه شاعرانه اغلب در آثارم وجود دارد.

معتقدم ما باید به قدرت ایمان و انسان واقف باشیم.

ویژگی مثبت کاراکتر امام موسی صدر قدرت ایمان اوست.

در تمام مراتب زندگی او این مهم را می بینیم.

کرمی گفت: جدا از شخصیت علمی امام موسی صدر شخصیت فردی ایشان و حضور به موقع در اجتماع بسیار قابل اعتناست اما مؤسسه بیشتر به آثار ایشان پرداخته و گاهی به مقاطع تاریخی به دور از نگاه هنری پرداخته است.

شاید تا چند سال پیش تعدادی از همدوره ای های ایشان بودند تا خلاءهای اطلاعاتی را پر کنند اما به هر حال یکسری فیلم هم ساخته شد که در تالیف به من کمک کرد ولی وقتی اقدام به نوشتم کردم من به هیچ چیزی از آن اطلاعات فکر نمی کردم ولی فکر می کردم باید کار هنری بنویسم تا شخصیت بزرگ عالم اسلام را معرفی کنم.

شخصیتی که نقشش را در جهان اسلام کسی نمی تواند پنهان کند.

وی در پایان گفت: من در این نمایشنامه در 7 اپیزود سیر زندگی، سبک و ساختار مدت زیست ایشان را از تولد تا سال 1400 خورشیدی مورد تاکید قرار دادم امیدوارم مقبول مخاطبان باشد اما بزرگترین حسرتم این است که چه زمان قرار است این اثر را روی صحنه ببینم نه خودم بلکه فردی که بتواند متن را بهتر از خود درام اجرا کند.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/bn9o0e آلبوم مرتبطرونمایی از کتاب مردی برای همیشه کتاب مردی برای همیشه با محوریت زندگی امام موسی صدر اثر جدید شهرام کرمی مدیر مرکز هنرهای نمایشی عصر چهارشنبه 20 تیر 1397 در خبرگزاری فارس رونمایی شد.

این کتاب حاوی نمایشنامه هایی است که بر اساس زندگی امام موسی صدر نوشته شده و از مرحله تولد تا ربوده شدن را در هفت صحنه در بردارد.

اذان برای موسی، یک شاخه گل برای پروین، روزگار صور، اولین شهید، گفت وگو با سنگ، آزادی را باور کن و مردی برای همیشه عنوان هفت صحنه این نمایشنامه هستند.


کلید واژه ها: امام موسی صدر - امام موسی - موسی صدر - امام - کتاب - ادبیات - همیشه - بزرگترین - نویسنده - خبرگزاری فارس - برگزار - هنری - هایی - مراسم - تاریخ - منتشر - زندگی - دولت - خبرگزاری - رونمایی - اندیشه - ایران - موسسه - وظیفه - آزادی - امروز - اولین - پرده - صفحه - لیبی

آخرین اخبار سرویس:
حادثه برای بهاره رهنما در صحنه نمایش/عکس

به نظر می رسد اینسومنیاک گیمز تغییراتی در ظاهر شخصیت مری جین ایجاد کرده است

جشن تولد کارگردان کیف انگلیسی در بیمارستان+عکس

بازیگر نقش «احمد متوسلیان» مهمان امشب «خندوانه» می شود +تصاویر

تجلیل از برگزیدگان جشنواره سرود رضوی

میمون اسلحه کش+فیلم

مهرجویی: خسرو عاشق بازیگری بود

سمپوزیوم «دماوند 2018»

هنرمند فرانسوی: در ایران جز لبخند بر لب های مردم، هیچ ندیدم

سید مجتبی حسینی: امیدواریم با کمک هنرمندان، خراسان شمالی پایتخت موسیقی مقامی کشور شود

آیین پایانی نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی برگزار می شود

سرو ایرانی به لوریس چکناواریان و سجاد آیدنلو اهدا شد

اکران ویژه مستند «برسد به دست آقای بنان» 29 تیر در خانه هنرمندان برگزار می شود

نقد فیلم دارکوب ، مستندی درباره اعتیاد زنان یا فیلمی داستانی؟

فیلم اصغر فرهادی در ایران اکران عمومی می شود؟

نوستالژی دوربین های قدیمی/تصاویر

زیباترین و برترین عکس ها از همه جا!

بهاره رهنما در بیمارستان بستری شد (عکس)

مهرجویی: خسرو عاشق بازیگری بود

تجلیل از برگزیدگان جشنواره سرورد رضوی

آغاز حرکت بیست و ششمین کاروان پیاده از بافق به مشهد مقدس + فیلم

جشنواره جیفونی ایتالیا برگزار می شود

سیخ کبابی که شمشیر یک سریال شد!

جشن تولد کارگردان «کلاه پهلوی» در آی سی یو / عکس

دختر دانشجو، قربانی حماقت مربی شد!+فیلم

تکثیر 500قطعه پرنده منحصر به فرد در باغ پرندگان

رونمایی از کتاب اصغر شیر ؛ رزمنده شجاع سمنانی + فیلم

تکثیر 500 قطعه پرنده منحصر به فرد در باغ پرندگان

تریلر سینمایی Call of Duty: Black Ops 4 با محوریت بخش زامبی [تماشا کنید]

فیلم/ صحبت های تُند حسین فرحبخش علیه شهرداری تهران

قاب عکس، روایتگرِ زندگی بانوان در اجتماع

جدول آمار فروش فیلم های در حال اکران/ «دارکوب» از مرز یک میلیارد تومان عبور کرد

پایان جشنواره ملی شعر رضوی در بم+گزارش

آغاز حرکت بیست وششمین کاروان پیاده از بافق به مشهد مقدس + فیلم وتصاویر

تشییع بی فروغ فرزند «فروغ» +عکس

دوچرخه ی شماره ی 924 منتشر شد

انیمیشنی برای خوردن پاپ کورن!

یادواره سردارکریمی و شهدای روستا + فیلم

پرستاره ترین سریال تلویزیونی در راه است

«پرانتز باز» این هفته با تعطیلات داغ تابستانی به خانه ها می آید

علیرضا جهانبخش به تماشای مستندی درباره اسب سردار آزمون نشست+عکس

آرزوی بزرگ سردار آزمون که برآورده شد

هنرمند فرانسوی: در ایران جز لبخند بر لب های مردم، هیچ ندیدم

نراق ؛ دومین شهر تاریخی ایران+فیلم

فیلمنامه نویس کوروساوا و نویسنده راشومون درگذشت

معرفی برترین های جشنواره سراسری شعر و داستان طنز

روستای سلخ میزبان پانزدهمین جشنواره نوروز صیاد قشم

حادثه برای بهاره رهنما در صحنه نمایش/ بازیگر «پژمان» جراحی شد/ عکس

تشییع بی فروغ فرزند «فروغ»

از دختر نجیب سینمای ایران تا بازیگران طاغوتی/ خاطرات همایون پس از شکست سکوت 40 ساله

شیراز، میزبان چهارمین دوره مسابقات جایزه بزرگ جندی شاپور + فیلم

فیلمهای ایرانی درجشنواره نیلوفر آبی بمبیی به نمایش درمی آید

مرور دو سال یک گالری در یک نمایشگاه

«پرواز بر فراز آشیانه فاخته» را به جای دیدن، بخوانید!

نراق ؛دومین شهر تاریخی ایران

جدیدترین تیزر «به وقت خماری»+فیلم

گشایش نمایشگاه جاده عشق در ابرکوه

کاروان ورود نمادین حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) به شیراز

دو برنده جوایز معتبر ادبی ژاپن معرفی شدند

المپیاد فیلم سازی نوجوانان فراخوان داد

فیلمی با یک امین حیایی متفاوت

جدیدترین آمار فروش فیلم های سینمایی روی پرده

تشییع بی فروغ فرزند «فروغ»

علیرضا جهانبخش به تماشای مستندی درباره اسب سردار آزمون نشست+عکس

فیلم " شیواتیر" در تدارک اکران

آخرین آمار فیلم های سینمایی روی پرده سینما

اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) ویژه کودکان و نوجوانان فارس

سریال جدید مهران مدیری برای تلویزیون +جزییات

کارگردان سریال «سارق روح» تغییر میکند

رازمیان گرمترین شهر استان قزوین + فیلم

سرود و تئاتر باید ابزاری برای تحول و دگرگونی جامعه باشد

تغییر کارگردان فصل دوم «سارق روح»

ویرانی خانه های فلسطینی ها

کتاب «روانشناسی دلتنگی» راهی کتابفروشی ها شد

دختری که «ملکه جوشکاری» نام گرفت +تصاویر

اکران مردمی فیلم «دلم میخواد» در پردیس ملت +عکس

پشت صحنه «2018» فردوسی پور کی پخش می شود؟

ما باید نسبت به اندیشه های معصومین معرفت و شناخت عمیق داشته باشیم

اولین پرواز نهنگ سفید+فیلم

سلطانی فر: روابط عمومی ها دیگر منشاء اصلی انتقال اخبار نیستند

راهیابی دو اثربه جشنواره انتخاب کتاب سال جمهوری اسلامی

بهاره رهنما دچار حادثه شد

بوسه داریوش ارجمند بر دست جمشید مشایخی +عکس

42اثر از استان به جشنواره بین المللی امام رضا(ع) راه یافت

آرزوی بزرگ سردار آزمون که برآورده شد

مراسم خاکسپاری «کامیار شاپور»

سلبریتی های باسواد ایران و جهان +تصاویر

وضعیت جسمانی دوبلور پیشکسوت وخیم است/هنرمندان پیشکوست مظلوم واقع شده اند

غمگینیم، فیلم کمدی می بینیم

تئاتر به فرهنگسراهای پایتخت بازمی گردد

آتش گرفتن جنگل های سوئد بر اثر گرمای شدید+فیلم

آخرین خبرها از تصویربرداری «گشت ویژه» با برزو ارجمند و سارا خویینی ها

یکی از آرزوهای بزرگ سردار آزمون براورده شد

یاسوج پایتخت طبیعت ایران میزبان گردشگران تابستانی+فیلم

اجرای ترانه "دلم از راه پره" توسط امیر تاجیک + فیلم

پرستاره ترین سریال تلویزیونی در راه است

نمایش مستمرفیلم های تجربی، مستند و کوتاه در رشت

یکی از آرزویها بزرگ سردار آزمون براورده شد

شکار گرگ توسط عقاب+فیلم

نخستین روز از سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی با درخشش گروه های موسیقی

کتاب «مردی برای همیشه» در خبرگزاری فارس رونمایی شد رضایی: هنری که می تواند امام موسی صدر را وصف کند «ادبیات» است

کتاب «مردی برای همیشه» در خبرگزاری فارس رونمایی شد رضایی: هنری که می تواند امام موسی صدر را وصف کند «ادبیات» است