مطالب مرتبط:
نمی خواهیم بانوان را به زور محجبه کنیم/ مشکلات معیشتی مردم حاصل ندانم کاری های مدیریتی است
70 درصد بانوان ایرانی محجبه کامل هستند/ بی حجاب ها هویت خود را فروخته اند
اختصاص مدیریت به بانوان از سیاست های کاری دولت است
اختصاص مدیریت به بانوان از سیاست های کاری دولت است
برگزاری ویژه برنامه روز دختر و تجلیل از بانوان محجبه/تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گیلان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 21 تیر 1397 ساعت 22:122018-07-12سياسي

نمی خواهیم به زور بانوان را محجبه کنیم/ مشکلات مردم حاصل ندانم کاری های مدیریتی است


ما نمی خواهیم بانوان را به زور محجبه کنیم و این کار باید با استدلال صورت بگیرد، اما اگر بنا باشد فردی با بی حجابی امنیت ناموسی را در جامعه به خطر بیندازد و عفت را از بین ببرد و دانسته و ندانسته به عامل دشمن تبدیل شود، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری حوزه از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی در جمع راهپیمایان روز عفاف و حجاب، در ویژه برنامه ای که به مناسبت این روز و سالروز گرامی داشت شهدای مسجد گوهر شاد، در ایوان مقصوره این مسجد برگزار شد، اظهار کرد: امروزه با وجود شما خواهران مرد آفرین که از هویت اسلامی، ملی و انقلابی حمایت می کنید، شرایط به نحوی نیست که یک عده جاسوس آمریکایی و انگلیسی در این مملکت قدم بزنند، مقاله بنویسند و بر ضد حجاب ادعای نظر کنند.

این عوامل دانسته یا ندانسته مزدوران استعماری هستند که رضاخان مأمورش بود و امروز این مأموریت را در قالب سم پاشی به وسیله ورق پاره ها و قلم شکسته ها و اظهار نظرها دنبال می کنند.

امام جمعه مشهد با تأکید بر این که توسعه حجاب تنها با حرکات فرهنگی، فکری، تحلیلی، استدلال و توجیهی و بیان و قلم صورت می گیرد، گفت: در فرهنگ سازی قصد حرکت با زور را نداریم کما اینکه با زور نمی توان کار را پیش برد با این وجود آنچه که در عرصه اقتدار نظام مطرح است، مبارزه و مقابله با بی حجابی و فساد است چرا که بی حجابی به عنوان یک هنجارشکنی و منکر شرعی مطرح است.

تفاوت در ترویج حجاب و مبارزه با بدحجابینماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ما نمی خواهیم بانوان را به زور محجبه کنیم و این کار باید با استدلال صورت بگیرد، اما اگر بنا باشد فردی با بی حجابی امنیت ناموسی را در جامعه به خطر بیندازد و عفت را از بین ببرد و دانسته و ندانسته به عامل دشمن تبدیل شود، باید با بی حجابی اش مبارزه کرد و این امر جدای از توسعه حجاب به عنوان یک حرکت فرهنگی است.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: مردم به دلیل دشمنی های استکبار و برخی ندانم کاری ها در مدیریت از نظر اقتصادی و معیشت دچار مشکل هستند و ما نیز به آن واقفیم، اما این منطق غلطی است که بگوییم چون مشکل معیشتی و اقتصادی وجود دارد باید در مسائل فرهنگی و اخلاقی جامعه به مردم آزادی در حد بی بندباری و ولنگاری داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: باید با مفسد و اخلال گر اقتصادی که در عین ناداری مردم در خط توسعه قدرت و ثروت خود آن هم با اموال مردم حرکت می کند، مبارزه کرد و جریان های قضایی و اجرایی این افراد را شناسایی و نابود کنند با این وجود این بدان معنا نیست که فردی که قصد نابودی هویت ملی و اسلامی ما را دارد باید آزاد باشد؛ بی حجابی و مقابله با جریان بی عفتی در جامعه اگر از دزدی بدتر نباشد، در عرض این منکرات قرار دارد.

هم با مفسد اقتصادی و هم با براندازان هویت اسلامی و ملی مبارزه می کنیمامام جمعه مشهد با تأکید بر این که مسائل موجود در کشور نباید با هم اشتباه گرفته شود، گفت: ما پای دین، آزادی و استقلال اقتصادی ما ایستاده ایم و هم با دزد و اخلال گر اقتصادی و هم با ناهنجار سازان جامعه و براندازان هویت اسلامی و ملی مبارزه می کنیم.

وی ادامه داد: همان گونه که در هشت سال جنگ نظامی به دشمن اجازه ندادیم تا یک وجب از خاک کشورمان را تصرف کند، در جنگ اقتصادی نیز نمی گذاریم دشمن بر منابع ما مسلط و ما را مستأصل کند و در جنگ نرم نیز اجازه نمی دهیم دشمن با تجاوزات فرهنگی و اخلاقی و براندازی هویت دینی بر جامعه مسلط شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه تعداد شهدای مسجد گوهرشاد در سال 1315 شمسی چهار هزار نفر در تاریخ ثبت شده، گفت: مکانی که امروز در آن تجمع کرده ایم، قتلگاه انسان های غیرتمندی است که در مقام صیانت از نوامیس خود و مقابله و مبارزه با حرکت شیطانی یک فرد دست نشانده بریتانیا یعنی رضاخان به شهادت رسیدند و اجساد آن ها به بازماندگانشان برنگشت و در گودال هایی روی هم انباشته و دفن شد.

آیت الله علم الهدی افزود: امروز با گذشت 80 سال از این واقعه شما خواهران مرد آفرین به نیابت بازماندگان آن عزیزان، پرچم آرمان ارزشمند آن ها که صیانت از حجاب و عفت بوده را به پا داشته اید و به عنوان حماسه آفرینان حفظ حجاب و عفت و صیانت از آرمان های عزیز و خطیر این شهدا در این مکان اجتماع کرده اید.

وی عنوان کرد: مسئله حجاب به عنوان یک ارزش قرآنی و واجب دینی مورد توجه همگان است، اما آنچه باید به آن اشاره کرد، حرکت نابه کارانه و جریان استعماری رضاخانی است که در طی شرایط آن روز دنیا و حاکمیت استعمار بریتانا بر این کشور صورت گرفته است.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: پس از جنگ جهانی دوم مسئله سلطه بر جهان و کشورهای جهان سوم برای ابر قدرت ها به عنوان یک تز توسعه قدرت مطرح شد، بهترین راهی که آن ها برای سلطه بر ملت ها و منابع انسانی و طبیعی کشورها در راستای قدرت و توسعه ثروت و دارایی کارتل های سرمایه دار جهانی انتخاب کردند، براندازی هویت ملت ها به وسیله ابزار مدرنیزاسیون در کشورهای جهان سوم بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: آن ها به نتیجه رسیدند که اگر بتوانند با یک حرکت مدرنیزاسیون، جریان مدرنیته را هم به عنوان مبانی فکری و هم به عنوان جریان فرهنگی بر ملت ها تحمیل کنند خواهند توانست به صورت کامل بر ملت ها مسلط شوند و هم از نیروهای انسانی آن ها و هم منابع طبیعی آن ها در توسعه قدرت خویش استفاده کنند.

وی تصریح کرد: از این رو در خط اجرای مدرنیزاسیون یعنی حاکمیت بخشی بر اصول مدرنیته در افکار، اندیشه ها، فرهنگ ها و غیره چاره ای جز براندازی هویت های فرهنگی این جوامع و ملل نیافتند لذا با دست نشاندن یک عنصر ناپاک درنده خو مانند رضاخان بر این کشور تصمیم گرفتند که هویت ایرانی بودن را از مردم بگیرند که این امر با توجه به اسلامی بودن ایران، کار دشواری بود.

کشف حجاب در راستای براندازی هویت ایرانی و اسلامی صورت گرفت / چادر هویت ملی ماستآیت الله علم الهدی با بیان اینکه آن ها متوجه شدند در خط براندازی هویت ایرانی و اسلامی، باید بر روی مؤثرترین آثار و ارزش هایی که این هویت را تثبیت می کرد اثر بگذارند، گفت: آنچه که مظهر و نمایش جریان فرهنگی و هویت یک ملت است، لباس آن هاست از این رو مسئله کشف حجاب اجباری و براندازی چادر در راستای براندازی هویت ایرانی و اسلامی این مردم و جایگزین کردن هویت غربی به وسیله رضاخان صورت گرفت.

امام جمعه مشهد تأکید کرد: چادر صرف نظر از اینکه یک پوشش عظیم اسلامی، واجب دینی و تأمین کننده حجاب است، یک هویت ملی ایرانی نیز است.

لباس زنان ایرانی قبل از اسلام چادری سفید رنگ و سراسری بوده که سر تا پا را می پوشانده است.

تمام اقدامات رضاخان در راستای نوکری انگلیس و غرب بودوی با تأکید بر این که کارنامه رضاخان جز ظلم و ستم و نوکری برای غرب چیز دیگری نداشته است، عنوان کرد:رضاخان تمام مملکت را در اختیار دشمن قرار داد و آن ها را بر همه عرصه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور مسلط کرد؛ رضاخان حتی در ایجاد برخی از برنامه های صنعتی و فناوری و جریان به اصطلاح آموزشی در کشور، حرکتی را جز به عنوان خدمت به استعمار غرب انجام نداده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: رضاخان راه آهن را نه برای مردمی که مسیر حرکتی و حمل و نقلشان بر حسب سابقه جاده ابریشم از غرب به شرق بود، بلکه برای متفقین و حمل و نقل تسلیحاتی انگلیسی ها به روس ها در جریان جنگ جهانی دوم و در مسیر جنوب به شمال احداث کرد وگرنه راه آهن از جنوب به شمال یک جریان غیر فرهنگی و غیر اقتصادی برای مردم ایران بود.

آیت الله علم الهدی افزود: صنایعی که ایجاد کرد صنایع مادری نبود که مردم را خودکفا و مرفه کند، بلکه کشور را به بازار مصرفی صنایع پسمانده غربی ها تبدیل کرد.

وی به تأسیس دانشگاه توسط رضاخان و به خدمت غرب در آوردن آن ها اشاره و ابراز کرد: زمانی که در کشور دانشگاه نبود، شخصیت هایی چون ابوریحان بیرونی، فارابی، ابوعلی سینا و سرکردگان بزرگ علم و دانش داشتیم که در حوزه های علمیه به عنوان یک جریان فرهنگی رشد یافته بودند.

امام جمعه مشهد گفت: رضاخان برای ایجاد یک جریان سکولاریسم و جدایی آموزش از دین آموزی و جدایی علوم تجربی از حوزه های علمیه به ایجاد دانشگاه به عنوان رقیبی برای حوزه های علمیه اسلامی پرداخت و علوم تجربی را به یک علوم سکولاریسم تبدیل کرد.


کلید واژه ها: حجاب - بی حجابی - آیت الله سید احمد علم الهدی - مبارزه - اقتصادی - مردم - فرهنگ - فرهنگی - بانوان - پایگاه اطلاع رسانی - علم الهدی - مجلس خبرگان رهبری - جامعه - توسعه - آیت الله - محجبه - خبرگزاری حوزه - برگزار - مدیریت - مشکل - صورت - خبرگان رهبری - مجلس خبرگان - اطلاع رسانی - خراسان رضوی - امنیت - امروز - مشهد - مسجد - خبرگزاری

آخرین اخبار سرویس:
گزیده روزنامه های 25 تیر 1397

داور فینال در آغوش خانم کیتاروویچ/ خوب شد فغانی داور نشد! /عکس

کنگره بین المللی صنعت ساختمان با محوریت تکنولوژی های نوین برگزار می شود

انتشار ترتیل «احمد ابوالقاسمی» در پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن

برنامه سینماهای آبادان و خرمشهر

حضور اعضای کانون های فرهنگی مساجد دزفول در همایش نماز

آزادی مددجوی ندامتگاه شهرری توسط نمایندگی ستاد دیه استان تهران

گناهی که عمر را کوتاه می کند

استخدام منشی خانم در یونولیت آلفا فوم

استخدام متخصص گرافیک و طراحی، برنامه نویس web  mobile developer

استخدام قالیباف ماهر و نیمه ماهر خانم جهت کار در قم

استخدام مدرس زبان انگلیسی خانم در هرمزگان

استخدام مهندس عمران جهت آزمایشگاه بتن در کرمانشاه

استخدام مهندس معمار در محدوده رودبار و قصرانِ تهران

استخدام تعدادی موتورسوار در پیک موتوری حقیقت

بطحایی: قسط اول پاداش پایان خدمت فرهنگیان با حقوق تیر پرداخت می شود

چاپ دوم کتاب جعفری جوزانی به زودی وارد بازار می شود

کشف قدیمی ترین رنگ جهان/رنگ صورتی

استخدام نیروی کباب سیخ کن برای یک کبابی واقع در قم

تأمین امنیت سرنشینان خودرو با دوربین هوشمند

استخدام آشپز فست فودکار در هرمزگان

برگزاری بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی

استخدام مهندس معمار مسلط به revit و 3dmax vray در تهران

استخدام ظرفشور خانم جهت یک رستوران در هرمزگان

قانونگذار باید از تحلیل های جامعه شناسانه منتفع شود

اینستاگرام اثر بسیار منفی روی عفاف و حیا داشته است

فال آنلاین دیوان حافظ دوشنبه 25 تیرماه 1397

استخدام کباب پز آقا در رستوران های زنجیره ای هانی

ضرورت نشان دادن وجاهت اجتماعی زن مسلمان / تفکیک میان پوشش اسلامی و عفت عمومی ضرورت دارد

زاکانی: اصولگرایان وقتی شکست خوردند که «قالیباف» از «مبارزه با فساد» گفت و «رییسی» ازآزادی!...«احمدی نژاد» به دنبال «تغییر مجلس خبرگان رهبری» بود

مدیر پیام رسان سروش هم روی گوشی اش «تلگرام» نصب است

وضعیت اقتصادی کشور خوب نیست/ تحریم های آتی آمریکا آثار بیشتری نسبت به گذشته دارد

استخدام کارمند خانم جهت دفتر ثبت نام جهت آموزشگاه زبان

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به شایعه دو تابعیتی بودن فرزندان ظریف

اعلام سیاست های صداوسیما در انتصاب مدیران

چگونه می توانم اینفوگرافیک ها را ارزیابی و ارزش گذاری کنم؟

مدیر پیام رسان سروش هم روی گوشی اش «تلگرام» نصب است

فرود عجیب یک هواپیمای خارجی در زاهدان

وصیت «علی حاتمی» درباره انقلاب اسلامی

عملکرد رزمندگان اسلام در سه ماهه چهارم سال 1360 بررسی و تحلیل شد

همایش "دختران امروز، زنان تمدن ساز" برگزار شد

سیستان و بلوچستان در انتظار انتقال آب از دریای عمان

استعداد نیروی انسانی با آموزش تقویت می شود

6 گام تا رونق تولید/ پاس کاری کافی است؛ گل بزنید/ آیا «هری کین» عجیب ترین آقای گل تاریخ است؟

ردپای کارت های بازرگانی یک بار مصرف در برخی پرونده های کلان قاچاق / برخورد قاطع دستگاه قضایی با محتکران، گرانفروشان و اخلال گران در نظام اقتصادی

گشت های نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس تغییر خاصی نکرده است

6 بقعه شاخص همدان مجری طرح نشاط معنوی

تهرانک را از رادیو تهران بشنوید

آموزش و پرورش برای رفع انحرافات برنامه دارد/ برخورد با مدارس لاکچری و گیشه ای بی محتوا

استرداد عوامل فراری کودتا، در اولویت دولت ترکیه قرار دارد

معاون استاندار گیلان: نمی توان اداره کشور را سلیقه ای پیش برد

وزارت نفت به مسئولیت های اجتماعی خود در قبال فراشبند عمل کند

گردشگران طبیعت ماکو از اسکان رایگان بهره مند می شوند

دانش آموز خرم آبادی گواهینامه برتر المپیاد ریاضی را دریافت کرد

عذرخواهی مشاور آخوندی از چوپان‎ها با طعم اتهام ‎زنی

295کودک بازمانده از تحصیل قمی ساکن روستاها هستند

اعتراض دانش آموزان به تاثیر قطعی30 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال 98

دخالت در عزل و نصب مسئولین را در شأن خود نمی دانم / تابع نظر ولی فقیه هستم

نیمی از بودجه سال 97 استان یزد تحقق می یابد

انتخاب نشدن شهردار کرج را از عملکرد ضعیف شورا است

سیستان و بلوچستان در انتظار انتقال آب از دریای عمان

از معرفی یاسی اشکی توسط وزارت بهداشت تا دفاع از حسین یکتا

رد صلاحیت آیت الله هاشمی از کارهای اشتباه آقای جنتی بود

استفاده شخصی از خودرو دولتی ممنوع

استاندار گلستان: نگاه صرف سیاسی مانع توسعه است

دوره تربیتی- آموزشی منادیان حکمت ویژه دانشجویان و طلاب برگزار می شود

جنگ روانی سهمگین و پرتوان دشمن در مقابل عملکرد هیچ/ مأموریت لاینفک آمریکایی ها

چرا مدیر عامل مترو از رسانه ها گریزان است؟

اولین تصاویر از تروریست های به هلاکت رسیده توسط نیروی زمینی سپاه

بحران کم آبی و کشاورزی استان

مشکل اصلی فراتر از عملکرد نادرست برخی وزراست

لزوم حضور فعال دختران خراسان شمالی در مجامع مشورتی استان

راه پیشرفت در هر فعالیت صنعتی، آموزش های صحیح و ایجاد کارآفرینی است

برگزیدگان همایش «جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه» تجلیل شدند 

اعلام دوره های تابستانه مؤسسه «طلاییه» تهران

همایش حافظان حریم خانواده در شهرکرد

در خدمت و خیانت روسیه؛ چرا افکار عمومی ایران نسبت به رابطه با روسیه بدبین است؟

 توجه به مشترکات مذاهب اسلامی برای همفکری بیشتر

چرا مدیر پیام رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

7 سوال اساسی یک نماینده مجلس درباره فساد خودرویی

تکریم ارباب رجوع همواره مورد توجه قرار گیرد

برگزاری 50 ویژه برنامه فرهنگی در گرامیداشت دهه ولایت در اردبیل

واریز قسط اول پاداش پایان خدمت فرهنگیان با حقوق تیر

درخواست های پوتین از ترامپ در نشست هلسینکی فاش شد

درگیری و تخریب یک فروشگاه در پاریس

فرهنگیان شیراز مطالبات خود را خواستار شدند

حضور محمد علی رجایی در ایرنا

تظاهرات در هلسینکی قبل از دیدار ترامپ و پوتین

حضور بیرانوند در جمع کودکان کار برای تماشای فینال جام جهانی

مذاکرۀ ترامپ و اون تنها یک مانور بود / تاوقتی سهم روسیه و چین پرداخت نشود، این مذاکره آینده ای ندارد

پرداخت مطالبات چایکاران شمال کشور

خطرناک ترین دشمنان ایرانیان

استخدام شرکت پارس سارایه

کدخدایی: نظارت شورای نگهبان از همان سال 59 استصوابی بود/بازگشت جایگاه نخست وزیری مشکلی را حل نمی کند / تغییر قانون اساسی هروقت اقتضاء کند مخالفتی نداریم

روزنامه استخدامی شهرهای شمالی | دوشنبه 25 تیر 97

مجیدانصاری:رابطه اصلاح طلبان با رهبری عملا قطع است/منافقین و تندروها ،اصلاحات را تخریب می کنند

استخدام تایپیست تمام وقت خانم در محدوده گوهردشت کرج

هیات دولت از بیانات رهبری تشکر کرد

صحبت های سخنگوی سپاه پاسداران درباره ادعاهای نادرست ترامپ +فیلم

عبدالله ناصری: هیچ نشانه ای از تغییر کابینه در عملکرد رییس جمهور وجود ندارد/ حواشی مربوط به استعفای جهانگیری ناشی از گلایه او به تیم اقتصادی دولت است/ روحانی افرادی را در قد و قواره قالیباف انتخاب نمی کند

نمی خواهیم به زور بانوان را محجبه کنیم/ مشکلات مردم حاصل ندانم کاری های مدیریتی است

نمی خواهیم به زور بانوان را محجبه کنیم/ مشکلات مردم حاصل ندانم کاری های مدیریتی است