مطالب مرتبط:
قرآن، سد بزرگی مقابل تهاجم فرهنگی دشمن است
جام جهانی 2018 روسیه راکیتیچ:مقابل انگلیس، هیچوقت خسته نشدیم/با تمام وجود برای پیروزی بر فرانسه تلاش می کنیم
راکیتیچ:مقابل انگلیس، هیچوقت خسته نشدیم/با تمام وجود برای پیروزی بر فرانسه تلاش می کنیم
راکیتیچ:مقابل انگلیس، هیچوقت خسته نشدیم / با تمام وجود برای پیروزی بر فرانسه تلاش می کنیم
راکیتیچ:مقابل انگلیس، هیچوقت خسته نشدیم/با تمام وجود برای پیروزی بر فرانسه تلاش می کنیم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 21 تیر 1397 ساعت 20:022018-07-12سياسي

رمز پیروزی در مقابل دشمن


ملت ایران از سال های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مورد دشمنی و توطئه گری قدرت های استعمارگر و مستکبر و مشخصاً دولت آمریکا بوده و این دشمنی پس از پیروزی انقلاب نیز ادامه یافته است.

در مقابل این دشمنی ها همواره دو تفکر «ایستادگی» و «سازش» در داخل کشورمان مطرح بوده است.

رهبر انقلاب اسلامی با اتکاء بر تجربیات تاریخی ملت ایران، معتقدند «سازش» هزینه ای به مراتب بیشتر و دردناک تر از «ایستادگی» در مقابل زورگویی ها داشته و دارد؛ و همچنین ایستادگی در مقابل توطئه ی دشمن، دستاوردها و موفقیت های مهمی برای ملت ایران در پی خواهد داشت.

پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.

IR در یادداشت زیر به تبیین این گزاره بر اساس بیانات حضرت آیت الله خامنه ای پرداخته است.

  یک تجربه روشن ملت ایران از دوران مبارزه علیه رژیم وابسته ی پهلوی و حامیان مستکبرش تجربه ای روشن و گران بها اندوخته است؛ آمریکا در ایرانِ پیش از انقلاب اسلامی فرعونیت می کرد و قدرت های استعماری بر سرنوشت و منافع ایرانیان حاکم بودند: «در کشور ما، در طول این حدود پنجاه یا شصت سال -یعنی در دوره ی حکومت پهلوی و مقداری قبل از آن- اوّل انگلیس ها، بعد هم آمریکایی ها زمام امور را در دست داشتند و هر کاری میخواستند میکردند.

وضع آنها در ایران این جوری بود.

» (1395/1/1) در چنین شرایطی طیف قابل توجهی از نخبگان، روشنفکران و روحانیون از «بی نتیجه بودن مبارزه» و بی ثمر بودن مجاهدت در این مسیر سخن می گفتند: «در دوران اختناق، در دوران طاغوت، فشارها زیاد بود؛ کسانی میگفتند آقا، «مشت است و درفش»، بیخود ایستادگی میکنید، بیخود مقاومت میکنید.

» (1391/5/25) اما از سوی دیگر امام خمینی (رحمه الله) و یاران مبارزش در میدانِ مبارزه، ایستادگی کردند: «یک عدّه ای هم میگفتند نه، صَدَقُوا ما عاهَدوا الله عَلَیه فَمِنهُم مَن قَضَی نَحبَه وَ مِنهُم مَن یَنتَظِر.

» (1391/5/25) نتیجه ی این صبر و ایستادگی، پیروزی بود: «خدای متعال حادثه ای را پیش آورد که در دنیا هیچ کس باور نمیکرد؛ نه اینکه در ایران کسی باور نمیکرد، در دنیا هم کسی باور نمیکرد.

کسی باور نمیکرد که آنچه آمریکایی ها آن را جزیره ی ثبات میدانند، این جور دستخوش طوفانی بشود که درنهایت به انزوای آمریکا، به انزوای استکبار، به انزوای انگلیس و عمّال و مزدورانشان منتهی شود.

» (1391/5/25) این تجربه در چارچوب تفکر اسلامی توسط یک مبنا و اصل مستحکمِ اعتقادی پشتیبانی می شود؛ اصلِ «اعتماد به وعده ی الهی»: «پیروزی انقلاب اسلامی در شرایط ناباورانه ی سال 57، مصداق تحقّق وعده ی الهی بود.

» (1391/10/27) این پیروزی در پرتو «صبر و ایستادگی در خطِ مبارزه و مجاهدت» و با «اعتماد به وعده ی الهی» به دست آمد: «خدای متعال وعده داده بود که اگر مبارزه کنید، اگر صبر کنید، اگر به خدای متعال توکّل کنید، در جایی که گمان آن را نمیبرید و امید آن را ندارید، به شما قدرت خواهیم داد؛ همین اتّفاق افتاد: ملّت ایران مبارزه کرد، صبر کرد، ایستاد، فداکاری کرد، از دادن جان دریغ نکرد و اتّفاقی افتاد که هیچ کس تصوّر آن را نمیکرد!» (1393/3/21) تجربه ی ارزشمندِ ملت ایران در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز تداوم یافته است.

درحالی که قدرت های استکباری از هیچ دشمنی و خباثتی علیه ملت ایران و نظام اسلامی خودداری نکردند، جمهوری اسلامی توانسته با اتکاء به پشتوانه و حمایت مردمی در میدان بماند: «چهل سال است که یکی از سفّاک ترین و بی رحم ترین و رذل ترین قدرتهای دنیا یعنی آمریکا در مقابل ملّت ایران مشغول کارشکنی و شرارت است و نتوانسته است به این ملّت زیانی وارد کند و نتوانسته هیچ غلطی بکند.

» (1397/4/9) و این یعنی: «ادامه ی انقلاب اسلامی و توانمندی و قدرتمندی و پیشرفت افزایش یابنده ی آن نیز به رغم همه ی تندبادها و فشارهای سنگین و دشمنی عمیق دنیای استکبار، مصداق عملی شدن وعده ی الهی است.

» (1391/10/27)   دور جور انسان، دو جور تفکر از سوی دیگر دشمنیِ مستکبرین و مشخصاً دولت سلطه گر آمریکا علیه ملت ایران و نظام برآمده از انقلاب اسلامیِ این ملت همچنان ادامه دارد.

در چنین شرایطی همان دو نوع نگاهی که در دوران مبارزه و در مقابل دشمنِ آن روز مطرح بود باز هم مطرح است: «ما دو جور انسان داریم: یک عدّه هستند که وقتی هیمنه ی آمریکا را می بینند، قدرت نظامی او را می بینند، قدرت دیپلماسی او را می بینند، قدرت تبلیغاتی او را می بینند، پول فراوان او را می بینند، مرعوب میشوند؛ میگویند ما که نمیتوانیم کاری بکنیم، چرا بیخودی نیروهایمان را هدر بدهیم؟ این جور افراد الان هستند، در زمان انقلاب ما هم بودند.

ما مواجه بودیم با افرادی از این قبیل که میگفتند آقا بیخود چرا خودتان را زحمت میدهید؛ به یک حدّاقلّی قانع شوید و قضیّه را تمام کنید.

یک عدّه این جور بودند.

یک عدّه ی دیگر هستند که نه، قدرت دشمن را با قدرت خدای متعال مقایسه میکنند، عظمت دشمن را در مقابل عظمت پروردگار قرار میدهند؛ آن وقت می بینند که اینها حقیر محضند، اینها چیزی نیستند.

وعده ی الهی را هم راست میشمرند، حسنِ ظن به وعده ی الهی دارند؛ این مهم است.

خدای متعال به ما وعده کرده است: «وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه اِنَّ اللهَ لَقَوِیٌ عَزیز»؛ این وعده ی قطعی است.

» (1389/12/1)   بر همین اساس افرادی که تفکرشان برآمده از آموزه های اسلامی نیست از «هزینه های چالش با مستکبرین» صحبت می کنند: «بعضی عقلانیّت را در این میدانند و میگویند که چالش با قدرتها هزینه دارد.

» (1396/3/14) و نسخه ی «تسلیم» برای ملت و نظام اسلامی تجویز می کنند: «بعضی نسخه ی دیگری را تجویز میکنند، میگویند تسلیم بشویم تا دشمن علیه ما موذیگری نکند.

» (1397/4/9) اما «اینها نمیدانند که هزینه ی تسلیم شدن بمراتب بیشتر از هزینه ی مقاومت کردن و ایستادگی کردن است.

بله، ایستادگی کردن ممکن است هزینه ای داشته باشد، امّا دستاوردهای بسیار بزرگی دارد که صدها برابرِ آن هزینه برای ملّتها ارزش دارد؛ امّا تسلیم شدن در مقابل دشمن عنود و لجوج و خبیث، جز لگدمال شدن، جز ذلیل شدن، جز بی هویّت شدن هیچ اثری ندارد.

» (1397/4/9) و البته در این زمینه نیز تجربیاتی روشن پیش روی ماست: «ملاحظه کنید دولت سعودی برای اینکه با رییس جمهور جدید آمریکا بتواند سازش بکند، مجبور میشود بیش از نیمی از ذخایرِ موجودی مالی خودش را در خدمت هدفها و طبق میل آمریکا هزینه کند.

اینها هزینه نیست؟ سازش هم هزینه دارد.

» (1396/3/14)   بنابراین بر اساس تفکر و اعتقاد اسلامی «چالش اگر عقلایی باشد، چالش اگر منطبق با منطق باشد، اگر با اعتمادبه نفس باشد، هزینه اش بمراتب کمتر از هزینه ی سازش است.

» (1396/3/14) چرا که «ایستادگی کردن ممکن است هزینه ای داشته باشد، امّا دستاوردهای بسیار بزرگی دارد که صدها برابرِ آن هزینه برای ملّتها ارزش دارد.

این قانون لایتخلّف پروردگار است که فرمود: فَلا تَهِنوا وَ تَدعوا اِلَی السَّلمِ وَ اَنتُمُ الاَعلَونَ وَ اللهُ مَعَکُم وَ لَن یَتِرَکُم اَعمالَکُم؛ سست نشوید، دعوت به سازش با دشمن نکنید، خدای متعال شما را برتر قرار داده است و برتر هستید «وَ لَن یَتِرَکُم» -یعنی «لَن یَنقُصَکُم»- خدای متعال برای شما کم نمیگذارد در مقابل مجاهدتی که انجام داده اید، پاداش این مجاهدت را به طور کامل به شما خواهد داد.

» (1397/4/9)   به شرط صبر و تقوا.

امروز ملت ایران برای موفقیت در عرصه ی مقابله با توطئه ها و نقشه های دشمن نیاز مبرمی به «برخورد عقلانی» دارد و البته اولین کارِ عقل، استفاده از تجربه ها است: «اوّلین کاری که عقل میکند [این است که] باید از تجربه ها استفاده کند.

» (1395/4/12) برای رسیدن به تصمیمِ صحیح و اقدامِ مناسب، باید به تجربیات مراجعه کرد: «مقدّمه ی لازمِ هر تصمیمی این است که ما به تجربه های گذشته ی خودمان مراجعه کنیم: من جرّب المجرّب حلّت به النّدامة؛ اگر از تجربه ها درس نگرفتیم، قطعاً ضرر خواهیم کرد.

باید تجربه ها را در مقابل چشم خودمان بگذاریم، ملاحظه کنیم و از این تجربه ها درس بگیریم.

» (1397/3/2)   دو تفکر «ایستادگی» و «سازش» در عرصه ی عمل امتحان خود را پس داده اند؛ تجربه نشان داده ایستادگی در مسیر حق، به شرط عمل به الزاماتِ این حرکت، قطعاً پیروزی را به ارمغان می آورد: «قرآن این جور میگوید، میفرماید که «وَ اِن تَصبِروا وَ تَتَّقوا لا یَضُرُّکُم کَیدُهُم شَیئًا»؛ این یک قانون -قانون آفرینش- است.

صبر و تقوا موجب میشود که همین دشمن عنود، این کپسول زشت کینه و بغضاء، با همه ی توانایی هایی که برای خودش فراهم کرده، هیچ غلطی در مقابل شما نتواند بکند؛ لَا یَضُرُّکُم کَیدُهُم شَیْئًا؛ یعنی هیچ زیانی به شما نمیتوانند برسانند؛ به شرط چه؟ به شرط صبر و تقوا.

صبر یعنی چه؟ صبر یعنی در میدان باقی ماندن، از میدان بیرون نرفتن.

بعضی از میدان میگریزند؛ بعضی نمیگریزند امّا بتدریج از میدان کناره میگیرند؛ این خلاف صبر است.

صبر یعنی پایداری کردن، در میدان ماندن، استقامت کردن.

و تقوا؛ تقوا با معنای گسترده ی خود در این آیه ی شریفه مورد توجّه قرار گرفته است؛ هم به معنای عامّ تقوا است یعنی مراقبت از خود برای عدم انحراف از جادّه ی مستقیم شریعت اسلامی هم به معنای پرهیز و مراقبت از خود در مقابل دشمن.

پرهیز از اعتماد به دشمن -به دشمن اعتماد نکنید- تقوا به این معنا است؛ به معنای مراقبت از حیله و مکر دشمن است؛ نه فقط به او اعتماد نکنید بلکه حتّی ترفند او را هم بفهمید، بدانید چه کار دارد میکند، چه حیله ای به کار میزند؛ آماده باشید، مراقب باشید؛ حیله های دشمن هم فقط حیله ی نظامی نیست.

و هم تقوا به معنای رعایت تدبیر [است]؛ پرهیز از کار خلاف قاعده و خلاف عقلانیّت و پرهیز از سستی و سهل انگاری.

» (1397/4/9)     منابع: 1.

بیانات در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی 1395/1/1 2.

بیانات در دیدار جمعی از آزادگان 1391/5/25 3.

دیدار مسئولان و کارکنان حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح با رهبر انقلاب 1391/10/27 4.

بیانات در دیدار پژوهشگران و کارکنان مؤسسه «دارالحدیث» و پژوهشگاه «قرآن و حدیث» 1393/3/21 5.

بیانات در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین (علیه السلام) 1397/4/9 6.

بیانات در دیدار شرکت کنندگان در کنفرانس وحدت اسلامی 1389/12/1 7.

بیانات در مراسم بیست و هشتمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی (رحمه الله) 1396/3/14 8.

بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان 1395/4/12 9.

بیانات در دیدار مسئولان نظام 1397/3/2
کلید واژه ها: انقلاب اسلامی - ایران - پیروزی انقلاب اسلامی - اسلامی - آمریکا - آمریکایی ها - حضرت آیت الله خامنه ای - مبارزه - پایگاه اطلاع رسانی - رهبر انقلاب اسلامی - آمریکایی - آیت الله خامنه ای - انگلیس - اطلاع رسانی - رهبر انقلاب - دولت آمریکا - حکومت پهلوی - شرایط - امام خمینی - کشور - ایرانیان - وعده - آیت الله - موفقیت - تاریخی - مقاومت - دردناک - خامنه - خمینی - اطلاع

آخرین اخبار سرویس:
روزنامه های شنبه 30 تیرماه 97

حمیده پاکمهر، دکتر مقصود امین خندقی، دکتر سیدجواد قندیلی، دکتر محموذ سعیدی رضوانی ماهیت گفتمان سازی آموزه های انقلاب اسلامی و ویژگی های آن در برنامه های درسی نظام آموزش و پرورش

دولت «مبارزه با فساد» را در صدر قرار دهد

محمد سربخشی بازگشت علوم حصولی به حضوری و حل مسئله صدق

اگر روحانی تیم اقتصادی را تغییر ندهد، مجلس اقدام می کند

ادامه فعالیت هاتگرام و طلاگرام تعیین تکلیف شود

مأموریت صدام براندازی 4مرحله ای جمهوری اسلامی بود/ زمزمه پذیرش قطعنامه598 از چه زمانی آغاز شد؟

غرویان: در برخورد با فساد باید شیوه امیرالمومنین(ع) را در پیش گرفت/ مسایل اقتصادی باید به صورت شفاف برای مردم بیان شود

کسانی که باید به مشکلات عراق رسیدگی کنند،در معرض اتهام هستند/ اعتراض ها به بهانه ها و اشکال دیگر سر باز می کند

فساد، خوره هر نظامی است/ با آمریکا تا زمانی که آدم نشود ارتباطی نخواهیم داشت

آشنا: رابطه مالی و تبلیغاتی صدا و سیما شفاف شود

معرفی 7 نماینده روحانی به مجلس برای بررسی سوال از رییس جمهور

حج را نمی توان با مسائل سیاسی تعطیل کرد/ فتنه انگیزی با هدف خدشه دار کردن حج

پیامدهای کارآمدی در قوه قضاییه از منظر امام خمینی و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

فرشچی نفر بیستم لیست 100 نفره مدیران دو تابعیتی است/ارسال لیست به دادستانی، قوه قضاییه و وزارت خارجه

درخواست رییس جمهور از وزرا برای تشکیل اتاق فکر با نخبگان/ افرادی به کابینه دعوت می شوند که توان اجرایی دارند

رضا امانی، زهرا رضایی، زهرا خوشناموند روش شناسی و ارزیابی ترجمه های قرآن کریم در برگردان ضرب المثل های اخلاقی قرآن

محمد محمدیان، محمد ابراهیم سنجقی، محمدرضا سلطانی طراحی الگوی فرهنگ انسان محور یکی از نهادهای انقلاب اسلامی

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 30 تیر 97

حضور قاتلان مردم در انتخابات پاکستان نگران کننده است/ انتخابات باید شفاف برگزار شود

وحید جلیلی: عدالتخواهی با حرف نمی شود

اقتصاد دانش بنیان چگونه شکل میگیرد؟!

محمد شتا بدرا الگوی اثربخشی آموزه های اسلام با رویکرد تحلیلی چشم انداز پردازی در آینده پژوهی تبادل اطلاعات

40 درصد خوابگاه ها در رتبه 3 و 4 قرار دارند/نتایج رتبه بندی آشپزخانه ها به زودی اعلام می شود

احد فرامرز قراملکی، مهدی باقری کاربست انتقادی نظریه آمیختگی مفهومی در خوانش «خزائن الهی» در المیزان

این انتخابِ آخر روحانی است/تفسیر جمهوری اسلامی از سیاست «نه شرقی – نه غربی» /اتاق فکر، نیاز همه بخش های حاکمیتی

خانه تاریخی «افتخار الاسلام» بروجرد

علت مشکلات معیشتی جامعه در بیان امام علی(ع)

بعید است موضوع «سپنتا نیکنام» در جلسه امروز مجمع مطرح شود

تحقیق و تفحص از شهرداری تهران

جذب تنها 16 میلیارد تومان از 807 میلیارد تومان تسهیلات توسعه اشتغال؟!

دلالان به اسم وام 400 هزار میلیارد تومان از ایران دزدیدند

فایده و ضرورت های گفتگو

احسان رحیمی خورزوقی، اسدالله گنجعلی تحلیل مبانی انسان شناسی پارادایم های جامعه شناختی سازمان و مدیریت از منظر اندیشه های علامه طباطبایی(ره)

توضیحات نماینده ایذه در خصوص تشکر از روسیه بابت سیر کردن شکم مردم

دخترانمان را به سندروم سیندرلا مبتلا نکنیم +عکس

دکتر سمیه رام، دکتر محمود مهرمحمدی، دکتر علیرضا صادق زاده قمصری، دکتر ابراهیم طلایی آموزش خویشتن بانی به کودکان سنین 7 تا 14 سال؛ با کدام منطق و رویکرد؟

حسن محیطی اردکانی بررسی نسبت اندیشه اخلاقی هیر با واقع گرایی اخلاقی

فرار از زندگی

عکس نوشته تیکه دار برای پروفایل

تسلیت آیت الله اعرافی به معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری

روحانیون خراسان شمالی «مهد کودک» راه اندازی می کنند

سه کالای که 4هزار سال پیش از ایران به چین صادر می شد

ابراهیم رجب پور، سعید شاکری بررسی رابطه بین سبک رهبری کریمانه و یادگیری سازمانی با تأکید بر فراموشی سازمانی هدفمند

دانلود آهنگ جدید مسعود سعادتمند بنام کار دادی دستم

عناوین روزنامه های سیاسی 30 تیر 97/ پایان 39 ماه رنج شیعیان فوعه و کفریا +تصاویر

محمد سعید ذکایی، آرام نوری زندگی در مناطق مرزی

زهرا محققیان تجلی اصل مادینه هستی در بیان قرآن کریم

گزارش تصویری: گشت وگذاری در یکی از آرامستان های نروژ / تورندهایم

کشاورزان حوضه زاینده رود خواهان تخصیص حقابه خود شدند

ظاهر متفاوت «سحر قریشی» در یک فیلم +عکس

ادامه تظاهرات در برخی مناطق عراق

شباهت عجیب «پیمان معادی» و خواهرش +عکس

بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و چین درباره برجام

تصاویر سیاه و سفیدِ روزگار قدیم: از سوختگی سر مایکل جکسون تا خودکشی یک سامورایی

برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن در پرونده واردات خودرو ممنوع الخروج و مورد بازجویی قرار گرفته اند/ مدیران برخی شرکتهای واردکننده خودرو احضار شدند

وزیر نیرو: پول آب و برق مشترکان پرمصرف تصاعدی محاسبه می شود

عجیب ترین تفنگ شکاری ساخته شده در قرن هیجدهم +تصاویر

فیلم/ تشدید درگیری ها در جنوب عراق، افزایش سطح هشدارهای امنیتی

فیلم/ منزل محمودرضا خاوری، در کانادا را ببینید

تصاویر : رزمایش نیروی هوایی روسیه

رسول خطیبی مالک ماشین سازی شد، برادرش سرمربی!

کشاورزان حوضه زاینده رود خواهان تخصیص حقابه خود شدند

کمیل رودی، علی نقی امیری، رضا برنجکار، علی اصغر پورعزت تبیین ارتباط میان گزاره های اسلام و گزاره های مدیریت

خشم تونسی ها از دخالت سفیر سعودی

کشاورزان حوضه زاینده رود خواهان تخصیص حقابه خود شدند

رانندگان کامیون هیچ اعتصابی در ابتدای مرداد ماه ندارند + جزییات و سوابق

تصویری ناگوار از خودکشی یک جوان در سینما آزادی

گزارش اختصاصی فرتاک پلاس از جشنواره روغن کرمانشاهی

نکاتی برای داشتن یک روز کاری مفید

حسینعلی شیدان شید، محمدهادی توکلی نوآوری‏ های حکیم سبزواری در ادله اتحاد عاقل و معقول

پیام تسلیت رییس شورای هیات های مذهبی کشور به مناسبت درگذشت پدر سید وحید حقانیان

رقابت های سنگ نوردی دختران نونهال کشور

پایان تجمع معترضان کم آبی و باز شدن مسیر شیراز- بوشهر+ عکس و جزییات

استفاده از «کودکان جاسوس» در عملیات های محرمانه

مغازه دونبش ادبیات متعهد و غیرمتعهد

پیام تسلیت رییس شورای هیات های مذهبی کشور به مناسبت درگذشت پدر وحید حقانیان

آرمان حیدری، عباس رمضانی باصری بررسی رابطه جهت گیری ارزشی مُـدرن با هویت دینی و مقایسه جنسیتی آن

پیام تسلیت رییس شورای هیات های مذهبی کشور به مناسبت درگذشت پدر سردار وحید حقانیان

هنر درمانی شیوه ای نو برای مشکلاتی کهن

احساسات منفی و زندگی مشترک ما

مرد 34 ساله ایرانی عامل حمله مرگبار به اتوبوس آلمانی+ عکس و جزییات

جزییات دستور روحانی در باره برخورد با متخلفان واردات خودرو + تصویر

اسلام، دین و حیثیات اسلام باید حفظ شود

واکنش مدیری به حواشی اخیر در یک پیام ویدیویی

یادداشت/ مهدی فضائلی آیا در این اوضاع رهبری اقدام نمی کنند؟

13 راز موفقیت از نگاه جیم ران، فیلسوف کارآفرین

یک منبع مطلع در مجمع تشخیص مصلحت نظام: بعید است موضوع سپنتا نیکنام در جلسه امروز مجمع مطرح شود

خدا را در نظر بگیرید و از جَو سازی های اشخاص نادان پیروی نکنید

مهران مدیری در دفاع از خود در ماجرای موسسه ثامن الحجج ویدئو منتشر کرد+فیلم

مصوبه نژادپرستانه رژیم صهیونیستی و آغاز دور تازه کوچ اجباری فلسطینیان

دیدگاه رهبر انقلاب درباره دست زدن در هیأت

اتاق فکر، نیاز همه بخش های حاکمیتی

تشریح محتوای گفت وگوهای ترامپ و پوتین در سفر نماینده رییس جمهوری روسیه به ایران

مردم عراق منتظر عملکرد مسئولان هستند/ شعار توخالی نتیجه منفی دارد

دنیا بعد از ظهور امام زمان (عج) چگونه خواهد شد؟

کاروان «زیر سایه خورشید» در بجنورد

ظریف: فروش نفت در برابر کالا جزو بسته همکاری ایران و روسیه نیست

ستاد فرماندهی جنگ اقتصادی، تیم اقتصادی دولت است

هفته نامه استخدامی تبریز | هفته اول مرداد 97

رمز پیروزی در مقابل دشمن

رمز پیروزی در مقابل دشمن