مطالب مرتبط:
خدمت رسانی در مناطق محروم با پیوست های فرهنگی همراه باشد
خدمت رسانی در مناطق محروم با پیوست های فرهنگی همراه باشد
بیمارستان های کوچک در مناطق محروم ساخته می شود
بیمارستان های کوچک در مناطق محروم ساخته می شود
تامین آب سالم و بهداشتی مناطق محروم اولویت دولت است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 21 تیر 1397 ساعت 16:102018-07-12اجتماعي

دور باطل زندگی یک نوجوان در مناطق محروم


کودکان و نوجوانان متعلق به طبقات فرودست جامعه بیش از سایرین در خطر مشکلات و واقعه های غیرقابل پیش بینی زندگی اجتماعی و خانوادگی قرار می گیرند.

- یک روانشناس در کردستان معتقد است: کودکان و نوجوانان متعلق به طبقات فرودست جامعه بیش از سایرین در خطر مشکلات و واقعه های غیرقابل پیش بینی زندگی اجتماعی و خانوادگی قرار می گیرند.

ریحانه پورحیدری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانانی که در فقر زندگی می کنند دارای محدویت هایی هم چون محدودیت انتخاب، بی یاوری و بی قدرتی، محرومیت و ناامنی هستند، تصریح کرد: کودکان و نوجوانانی که در مناطق محروم زندگی می کنند به دلیل محدود شدن موقعیت های اجتماعی و فرهنگی، امکان تجربه زندگی در جنبه های مختلف آن ندارند و هم چنین انتخاب راه صحیح برای آنان محدود است.

وی با بیان اینکه کودکان و نوجوانانی که در وضعیت پایین اجتماعی و اقتصادی به سر می برند، از رفاه و برخورداری دیگران باخبرند و شاهد پیشرفت ها و موفقیت های سایرین هستند، افزود: متأسفانه وضعیت حاکم بر زندگی آنان به گونه ای است که دائماً موقعیت های حقارت آمیز و پر از شکست خود را احساس می کنند و در نتیجه دچار تلخ کامی، سرخوردگی، کناره گیری و تنهایی می شوند.

ممکن است این سرخوردگی به انحرافات اجتماعی و طغیان بکشد.

وی با ذکر اینکه هر قدر وضعیت اجتماعی و اقتصادی کودکان و نوجوانان اقشار کم بضاعت پایین تر باشد، بیشتر در معرض فشارهای زندگی قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: در این شرایط تمام تلاش این کودکان و نوجوانان این است که در راستای کاهش این تبعیض ها تلاش کنند و به همین خاطر نسبت به آینده خود نیز بدبین و دچار ناامنی هستند.

این روانشناس با بیان اینکه تأثیر عمیق محدودیت هایی که در زندگی نوجوانان طبقات فرودست وجود دارد منجر به تداوم فقر و محرومیت فرهنگی می شود، یادآور شد: فقر و محدودیت های فرهنگی و اجتماعی در کنار سطح پایین آموزشی دور باطلی را در زندگی یک نوجوان که در منطقه ای محروم ساکن است را ایجاد می کند.

وی ادامه این روند را خطرناک دانست و گفت: اجتماعی شدن کودکان و نوجوانانی که در شرایط سخت در حال ادامه زندگی هستند، به گونه ای شکل می گیرد که این افراد به راحتی در آینده پذیرای فقر آموزشی، سطح نازل زندگی و ناتوانی می شوند که این ویژگی ها جهت گیری عمومی زندگی این افراد را با سبکی متناسب با این شرایط رقم خواهد زد.


کلید واژه ها: نوجوانان - نوجوان - زندگی - اجتماعی - کودکان - محروم - فرهنگی - روانشناس - شرایط - پیش بینی - اقتصادی - محرومیت - هایی - انتخاب - مشکلات - آینده - مناطق - جامعه - پورحیدری - بینی - کردستان - پیشرفت - خطرناک - موفقیت - منطقه - ایسنا - احساس - شکست - رفاه - کاهش

آخرین اخبار سرویس:

دور باطل زندگی یک نوجوان در مناطق محروم

دور باطل زندگی یک نوجوان در مناطق محروم