مطالب مرتبط:
قربانی در نشست نمایندگان ریاست دانشگاه آزاد در هیات نظارت بر تشکل ها: مجوز تشکل های صوری دانشگاه آزاد را لغو کردیم/ افزایش بیش از 4 برابری بودجه تشکل های دانشجویی
آغاز جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی
عقد قرارداد با خودروسازان داخلی برای ساخت ربات صنعتی از سوی متخصصان دانشگاه آزاد اسلامی
تقویم آموزشی سال تحصیلی 98-97 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
تقویم آموزشی سال تحصیلی 98-97 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 21 تیر 1397 ساعت 15:112018-07-12دانش

بودجه تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 4 برابر افزایش یافت


مدیرکل تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای ساماندهی به وضعیت تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی مجوز تشکل های صوری را لغو کردیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، نشست هم اندیشی نمایندگان ریاست دانشگاه در هیات نظارت بر تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد و دکتر قربانی مدیرکل تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام اینکه اداره کل تشکل ها دستخوش تغییرات ساختاری نشده است، از افزایش بیش از 4 برابری بودجه تشکل ها خبر داد.

قربانی با اشاره به اتحادیه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی سه اتحادیه بزرگ دانشجویی دارد که هر سه اتحادیه در گذشته دچار مشکلات زیادی بودند.

برخی وجاهت قانونی نداشتند و برای برخی به هر دلیلی یا انتخابات برگزار نشده بود یا انتخابات آن ها خیلی قانونمند برگزار نمی شد.

وی افزود: برای ساماندهی به وضعیت تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی مجوز تشکل های صوری را لغو کردیم.

در حال حاضر هر سه اتحادیه دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی وجاهت قانونی دارند و انتخابات آن ها برگزار شده است.

قربانی به حضور قابل توجه نمایندگان تشکل های دانشگاه آزاد در ضیافت افطاری مقام معظم رهبری در ماه رمضان سال جاری اشاره کرد و گفت: در حوزه استادی نیز سال های گذشته، حدود 70 نفر در دیدار با مقام معظم رهبری شرکت می کردند در حالی که امسال حدود 400 نفر از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با مقام معظم رهبری شرکت کردند.

مدیرکل تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری اردو های آموزشی حیات طیبه در 8 منطقه کشور خبر داد و افزود: علاوه بر اردوی حیات طیبه، این هفته اردوی بانوی مومن انقلابی با حضور و سخنرانی دکتر ولایتی و دکتر رهبر برگزار خواهد شد.

این دوره آموزشی چند روزه از دوشنبه هفته آتی برگزار خواهد شد تا دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به گذشته عملکرد بهتری در حوزه خواهران داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های دانش افزایی اساتید، افزود: در حوزه استادی دو طرح داریم.

یکی از آن ها طرح دانش افزایی است.

در سال 95 حدود 12 درصد دوره های برگزار شده در کشور متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی بوده است که در سال 96 به حدود 17 تا 18 درصد رسید.

امسال امیدواریم به حدود 30 درصد برسد هرچند این آمار مطلوب نیست و باید به رقم 60 درصد برسیم، زیرا 40 درصد آموزش عالی تحت پوشش دانشگاه آزاد است.

قربانی به طرح دیگر دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه استادی اشاره و اظهار کرد: طرح شهید شهریاری در دست طراحی و تدوین است که مکمل دوره های دانش افزایی است.

مدیرکل تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی با بیان ضرورت توجه به تشکل های استادی و دانشجویی و افزایش فعالیت آن ها گفت: قصد داریم اتحادیه اساتید را تشکیل دهیم تا اساتید در این اتحادیه به مباحث علمی، صنفی و فرهنگی مربوط به خود بپردازند.

قربانی همچنین به ضرورت ایجاد رابطه با جامعه نخبگانی کشور های اسلامی اشاره و اظهار کرد: برای ایجاد فضای همکاری بین المللی برای فعالیت تشکل های دانشجویی و استادی قدم های خیلی خوبی برداشته شده است که در آینده جزییات آن اعلام خواهد شد.

نشست هم اندیشی نمایندگان ریاست دانشگاه در هیات نظارت بر تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی از صبح امروز آغاز و در حال برگزاری است.

در این نشست که تا عصر امروز به طول خواهد انجامید نمایندگان روسای واحد های دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه عملکرد خود پرداخته و در خصوص مباحث مربوط به تشکل های دانشگاه به بحث و گفتگو می پردازند.


کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - اسلامی - آزاد - برگزار - مقام معظم رهبری - دانشجویی - قربانی - انتخابات - درصد - رهبر - رهبری - آموزش - افزایش - دکتر - ضیافت افطاری - دکتر ولایتی - بودجه - دیدار - ماه رمضان - کشور - مجوز - خبرگزاری - سخنرانی - خواهران - شهریاری - مشکلات - دوشنبه - ولایتی

آخرین اخبار سرویس:

بودجه تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 4 برابر افزایش یافت

بودجه تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 4 برابر افزایش یافت