مطالب مرتبط:
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در گفت وگو با فارس: حمایت از ایده های برتر دانشگاه و دانشجویان/ توسعه ارتباط «صنعت و دانشگاه» اولویت صندوق کارآفرینی امید
تشکیل تیم های کارآفرینی و تبدیل ایده به محصول در کوثر
ایران بهترین تیم دفاعی جام جهانی + عکس
رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران خبر داد وجود 2 میلیون و 550 هزار پروانه کسب در کشور/ امتناع بانک ها از ارائه تسهیلات به واحدهای صنفی
تیم داوری ایران در قضاوت فرانسه-آرژانتین سربلند بود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 تیر 1397 ساعت 13:112018-07-01دانش

58 تیم تحت پوشش مرکز رشد علوم پزشکی ایران / ایده هایی که دانشجویان را در فضای کسب وکار قرار می دهد


مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران که هم اکنون 58 تیم دانشجویی را تحت پوشش دارد، با باور دانشجویان، برای ثبت ایده ها و تولید محصولات آن ها به صورت حفاظت شده گام برمی دارد.

- گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو محیامعصومی؛ به نظر شما می توان نوزاد تازه متولد شده را تک و تنها، بدون پدر و مادر در خیابان رها کرد تا او خود به دنبال ساخت زندگی آینده اش رود؟ بدون شک پاسخ شما به این سوال منفی است چرا که نوزادان به مراقبت های زیادی نیاز دارند و هر روز که می گذرد والدین باید پاسخگوی نیاز جدید او باشند.

در این راه خیلی از نوزادان تازه متولد شده به آغوش مادر سپرده می شوند و مادر نقش مراقبت همه جانبه از نوزاد را برعهده می گیرد، اما برخی نوزادان بعد از تولد به دلیل شرایط خاص خود به حمایت های ویژه تری نیاز دارند و باید تا تکامل دوران اولیه در دستگاه های مخصوص نگهداری شوند.

مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه ها برای مجموعه های در حال ورود به فضای کارآفرینی و تجارت دقیقا چنین نقش ویژه ای را برعهده دارند، چون خیلی از دانشجویان یا اعضای هیات علمی روز های ابتدایی ورود به بخش کارآفرینی برای کار روی ایده و تفکرات خود دانش لازم را ندارند.

مرکز رشد حامی و هدایت کننده است امید پورنیک مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو بیان کرد: اکثر افراد هیات علمی یا دانشجویان هیچ تفکر و تصوری از قوانین مالیات، شرکت داری، بازار و مشکلات آن ندارند.

وی با بیان اینکه مرکز رشد دانشگاه پوشش های حمایتی را برای گروه های خاص ایجاد می کند، ادامه داد: این حمایت ها شامل ارائه مباحث آموزشی، حمایت های مالی و سرمایه گذاری، کمک برای ورود به بازار و .

بدین خاطر است که اعضا فرصت پیشبرد ایده خود را داشته باشند و با تبدیل آن به محصول به بلوغ رسانند.

پورنیک درباره نحوه کمک به ایده ها برای ورود به بازار گفت: این حمایت بدین صورت است که اگر محصول تولید شده می تواند در دانشگاه مورد استفاده قرار گیرد، دانشگاه بعنوان خریدار اولیه محصول تیم گام برمی دارد تا تیم طراحان سرپا بماند.

مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران متمرکز روی ایده های حوزه سلامت وی درباره مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد: مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران بهمن ماه سال 1396 با این نقش که بتواند از کلیه افراد دارای ایده یا متمرکز روی محصولات حوزه سلامت حمایت کند، به صورت مرکزی فیزیکی شکل گرفت و توسط ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد.

البته این حمایت ها برای دانشجویان و اعضای خانواده دانشگاه علوم پزشکی ایران شکل ویژه تری دارد.

رییس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: عدم حفاظت از ایده، یکی از بزرگترین مشکلات موجود در جوامع ما برای دانشجویان و صاحبان ایده است، چون طرح ایده باعث می شود فرد شنونده به راحتی آن را به نام خود ثبت کند لذا مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه علوم پزشکی ایران به صاحبان ایده آموزش می دهد که چگونه و در چه شرایطی از طرح خود محافظت کنند.

وی با بیان اینکه مرکز سعی می کند تمام زیرساخت های متعلق و در دسترس دانشگاه علوم پزشکی ایران را در اختیار صاحبان ایده قرار دهد تا محصول آن ها برای جامعه ایرانی موثر و مفید باشد، عنوان کرد: ما در مرکز رشد ضمن ثبت ایده های افراد، آن ها را به سمت پتنت یا ثبت اختراع سوق می دهیم تا بتوانند برای اختراع شان سرمایه گذار پیدا کنند.

ترغیب دانشجویان برای تشکیل تیم های بین رشته ای پورنیک تیم های مستقر در مرکز رشد را نزدیک به 58 مورد دانست و ادامه داد: اعضای این تیم ها منحصرا از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران نیستند و سایر دانشگاه های کشور را هم شامل می شوند همچنین محصولات آن ها برای برنامه کسب وکار نوشته شده است.

به گفته وی، این مرکز دانشجویان را ترغیب می کند تا تیم های بین رشته ای تشکیل دهند یعنی اعضای یک تیم صرفا از دانشجویان پزشکی نباشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیح داد: نیاز های ما در صورتی می تواند به بهترین شکل ممکن برطرف شود که تیم هایی از حوزه سلامت، بازاریابی، صنعت و .

کنار هم قرار گیرند و بتوانند یکدیگر را تکمیل کنند.

تاپایان سال حداکثر 20 محصول مرکز رشد روانه بازار می شوند وی با اشاره به یکی از اقدامات حمایتی انجام شده در مرکز رشد، تصریح کرد: سال گذشته در رویداد 5 روزه هکاتون سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، بیش از 200 نفر از 14 دانشگاه علوم پزشکی کشور شرکت و ضمن ایده پردازی 14 محصول را ثبت کردند.

به گفته وی، دو محصول این رویداد آماده ورود به مرحله آزمایش است و بقیه محصولات درحال توسعه و تکمیل هستند، همچنین برخی مجموعه های شرکت کننده در آن رویداد توانستند به شرکت (18 مجموعه)، برخی به شرکت های نوپا و تعدادی دیگر به واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان تبدیل شدند.

پورنیک اظهار داشت: امیدواریم تا پایان سال 1397 بتوانیم مسیری را طی کنیم که نه تنها سرمایه گذاری مان را بر روی شرکت ها داشته باشیم (این هدف غایی نیست) بلکه تقریبا 15 تا 20 محصول حوزه سلامت را به بازار عرضه کنیم.

وی درپاسخ به این سوال که مهمترین مشکل موجود در این مسیر چیست، گفت: باور نداشتن دانشجویان مهمترین مشکلی است که دانشجویان امروز ما با آن روبه رو هستند، البته ممکن است دانشجویان چنین مسئله ای را بروز ندهند، اما با قرار گرفتن در جمع آن ها می توان فهمید.

باور دانشجویان مشکلات را برطرف می کند پورنیک با اشاره به اهمیت اعتماد و باور به دانشجویان ادامه داد: به نظرم درصورتی که دانشجویان کشور را بعنوان نیرو های سازنده مملکت باور داشته باشیم آنگاه سایر مشکلا قابل حل هستند، از این رو هرگز به داشتن مشکلات مالی اعتقاد ندارم چرا که هرگاه با ایمان به دانشجویان برای کاری اقدام کرده ایم، مشکلات برطرف شده اند.

وی ضمن تاکید بر این نکته که باید به دانشجویان قدرت شکست خوردن و دوباره بلند شدن را آموزش دهیم، اظهار داشت: متاسفانه به دانشجویان اجازه نمی دهیم که خارج از کلاس درس قرار بگیرند درحالیکه دانشجو باید بیرون از فضا شکل بگیرد و در فضای کارآفرینی و کسب و کار باشد.

مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد: از آنجایی که مطابق نامگذاری سال 97 باید به سمت تولید و بهره گیری از محصولات داخلی رویم، پس سال خوبی را پیش رو داریم و باید خود و تولیدکنندگان ایرانی را باور کنیم.

معتقدم باید محصولاتی در شان ایران و ایرانی تولید شود و سپس همه از آن ها استفاده کنند.

وی بیان کرد: وقتی دانشجویان خود را باور کنند مطمئنا مقابل مشکلات می ایستند و برای رفع مشکلات به دنبال راه حل خواهد گشت؛ این موضوع درحالی است که ما به دنبال حل مسائلی برای دانشجویان هستیم که خودش خیلی بهتر از ما می تواند آن را پیگیری و رفع کند البته به شرط آنکه به او فرصت دهیم.


کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی ایران - دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه - دانشجو - کارآفرینی - دانشجویان - ایران - پزشکی - حمایت - علوم - نوزاد - نوزادان - هیات علمی - خبرگزاری - بازار - مادر - فضای کسب وکار - مراقبت - تولد - صورت - تولید - سلامت - مالی - علمی - دانشجویی - کسب وکار - ابتدایی - خبرنگار - طراحان - والدین

آخرین اخبار سرویس:
برگزاری هشتادمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی

آغاز به کار اولین آزمایشگاه نانو در سازمان مدارس دانشگاه آزاد

کشف میلیون ها پنگوئن که کسی از وجود آنها خبر نداشت

تعدادی از دانشگاه های خراسان رضوی شرایط "انحلال"و"تجمیع" دارند

تجار محصولات تراریخته وارد می کنند و به نام غیرتراریخته می فروشند!

برپایی دومین جشنواره بین المللی زیست دارو در دی ماه/رونمایی از 3 محصول جدید دارویی

روش ناسا برای ساخت ماهواره های فضایی تغییر خواهد کرد

شیراز میزبان وزیر علوم

انتصاب مدیر برنامه، بودجه و تحول سازمانی دانشگاه علامه طباطبایی

پذیرش دانشجوی ارشد مهندسی و مدیریت منابع آب

کشف میلیون ها پنگوئن که کسی از وجود آنها خبر نداشت

کشف میلیون ها پنگوئن که کسی از وجود آنها خبر نداشت

پایان مسابقات شطرنج دختران دانشجو کشور در شیراز

با آزمون بین المللی IMAT ورود به دوره های پزشکی و جراحی در دانشگاه های ایتالیا آشنا شویم

آزمون EPT در حوزه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد

برپایی دومین جشنواره بین المللی زیست دارو در دی ماه/رونمایی از 3 محصول جدید دارویی

برپایی دومین جشنواره بین المللی زیست دارو در پاییز/رونمایی از 3 محصول جدید دارویی

درگذشت رییس سابق یک موزه

دنیای علم در هفته ای که گذشت؛ از دستگاه تست ایمپلنت زانو دانشگاه امیرکبیر تا درمان سرطان با نانو

پرهیز از ریاضی و گرایش به تجربی

موضوع تبدیل وضعیت هیات علمی دانشگاه پیام نور به زودی حل می شود

دانشجویان بدهکار دانشگاه اراک خوابگاه نمی گیرند

آغاز چهاردهمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان با حضور وزیر علوم

موضوع تبدیل وضعیت هیات علمی دانشگاه پیام نور به زودی حل می شود

آخوندزاده: خروج آمریکا از برجام حرکت علمی دانشمندان ایرانی را متوقف نخواهد کرد

جذب اعضای هیات علمی فقط براساس آیین نامه/ عدم اعمال سلیقه در جذب

دانشجویان بدهکار دانشگاه اراک خوابگاه نمی گیرند

وزیر علوم: اهتمام ویژه ای برای تامین هیات علمی و تحول در دانشگاه فرهنگیان داریم

پذیرش دانشجوی ارشد مهندسی و مدیریت منابع آب در دانشگاه تهران

چهارمین نمایشگاه «خانواده فناوری شریف و اقتصاد دانش بنیان» آبان ماه برگزار می شود.

جذب اعضای هیات علمی فقط براساس آیین نامه/ عدم اعمال سلیقه در جذب

رییس دانشگاه فرهنگیان در گفت وگو با فارس اعلام کرد تقاضای 400 ردیف هیأت علمی برای دانشگاه فرهنگیان/ استاد دانشگاه فرهنگیان باید گچ کلاس خورده باشد!

دانشجویان کارشناسی جدیدالورود "ارز" نمی گیرند

سنگ "تجهیزات آموزشی فرسوده" در راه پیشرفت آموزش پزشکی

استقرار سامانه گمرک در مناطق آزاد نهایی شد

دوره کاربردی مدل سازی سه بعدی و بافت دهی برگزار می شود

دانشگاه آزاد شیروان؛ باشگاهی برای پژوهشگران جوان و نخبه/ تمامی دانشجویان دختر می توانند از خوابگاه استفاده کنند

روایت یک شب طولانی در حرم/ فقط به خاطر نقاره ها

ساخت و طراحی اجزای پهپاد توسط شرکت های دانش بنیان ایرانی

مهمترین استخدامی های تهران - هفته 17 ام

نتایج کنکور سراسری کی اعلام می شود؟

بیایید باکتری بخوریم

چرخه سوخت هسته ای

http://jazirehdanesh.com/content/1089/

http://jazirehdanesh.com/content/1088/

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

http://jazirehdanesh.com/content/1084/

http://www.khouznews.ir/fa/news/168887/انتصاب-سرپرست-دبیرخانه-هیات-امنای-دانشگاه-آزاد-خوزستان

43516713

http://iqna.ir/fa/news/3731601/نخبگان-پیشقدم ترین-افراد-برای-ایفای-خدمت-در-جامعه-هستند

http://snn.ir/fa/news/698148/عملیات-اجرایی-بازسازس-خوابگاه-های-علوم-پزشکی-مشهد-آغاز-شد-هزینه-15-میلیاردی-برای-بهسازی-خوابگاه -پسران

http://www.neshanonline.ir/view/80085/نتایج-کنکور-سراسری-کی-اعلام-می-شود؟

نتایج کنکور سراسری کی اعلام می شود؟

چند خبر از استان

http://www.andishehha.com/view/87946/نتایج-کنکور-سراسری-کی-اعلام-می-شود؟

نتایج کنکور سراسری کی اعلام می شود؟

http://snn.ir/fa/news/698139/دانشگاه-زنجان-میزبان-جشنواره-قرآن-و-عترت-دانشجویان-شد-حضور-بیش-از-500-دانشجو-از-سراسر-کشور-در-جشنواره

http://www.irna.ir/fa/News/82975874/

http://hawzahnews.com/detail/News/456296

http://snn.ir/fa/news/698028/30-گروه-جهادی-فعالیت-خود-را-در-استان-البرز-آغاز-کردند-حضور-اساتید-دانشگاه های-البرز-در-اردو

https://digiato.com/article/2018/07/19/%d9%82%d8%af%db%8c%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%81%d8%b3%db%8c%d9%84-%d9%85%d8%a7%d8%b1-%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae-%d8%af%d8%b1-%d9%85%db%8c/

http://iqna.ir/fa/news/3731525/گلشنی-در-تولید-علم-شریف-باشیم-و-مرتب-مشق-ننویسیم

http://www.farsnews.com/13970428000635

http://www.hamshahrionline.ir/details/411156

http://www.farsnews.com/news/13970428000635/کلنگ زنی-پارک-علم-و-فناوری-در-قرچک-به-زودی

معاون فناوری رییس جمهور خبر داد کلنگ زنی پارک علم و فناوری در قرچک به زودی

امامزاده ای که فقط دانشجویان یک دانشگاه می توانند به زیارت آن بروند

نظریه دینامیک علّی مغز

کمبود 200 خوابگاه دانشجویی در دانشگاه ها

http://snn.ir/fa/news/698006/گروه-جهادی-دانشکده-فنی-یاسوج-در-روستای-بنستان-مشغول-خدمت رسانی-هستند-ساخت-یک-باب-منزل-مسکونی

43512288

http://www.ecofars.com/view.php?newsid=188007

کنکور 98 با 2 نوع سؤال برگزار می شود

https://kandoocn.com/index.php?newsid=191174

استخدام کارشناس بخش اجرایی در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان

https://www.isna.ir/news/97042815554/اعطای-وام-شهریه-با-کارمزد-دو-درصدی

http://snn.ir/fa/news/698126/بهترین-مسیر-دیپلماسی-از-طریق-نخبگان-امکان-پذیر-است

بهترین مسیر دیپلماسی از طریق نخبگان امکان پذیر است

http://www.fanousnews.com/fa/news/171000/امشب-آخرین-مهلت-انتخاب-رشته-کارشناسی-ارشد-دانشگاه-آزاد-ویرایش-اطلاعات-از-30-تیر-آغاز-می شود

http://www.farsnews.com/news/13970428000446/بهترین-مسیر-دیپلماسی-از-نگاه-وزیر-علوم

http://snn.ir/fa/news/698110/زنگ-خطر-در-استان-خراسان-شمالی-مرگ-روستاها-نزدیک-است-نبود-آب-آشامیدنی-در-روستای-باران-آباد

http://www.mojnews.com/fa/tiny/news-235515

http://www.fanousnews.com/fa/news/171000/اصیل-ترین-اصوات-موسیقی-را-از-رادیو-ایران-بشنوید

http://snn.ir/fa/news/698125/نخستین-جلسه-مجازی-فرهاد-رهبر-با-روسای-استان های-دانشگاه-آزاد-برگزار-شد

http://khabaredagh.ir/fa/news/777563/کنکور-98-با-دو-نوع-سؤال-برگزار-می شود-87-درصد-ظرفیت-دانشگاه ها-بدون-کنکور-شده-است

کنکور 98 با دو نوع سؤال برگزار می شود/ 87 درصد ظرفیت دانشگاه ها بدون کنکور شده است

المپیاد دانشجویی کشور

http://pana.ir/news/838487

http://snn.ir/fa/news/698114/بازنشسته-کردن-دکتر-گلشنی-بی ارزش-بودن-علم-و-عالم-برای-مسئولان-کشور-را-تقویت-می کند

http://www.farsnews.com/news/13970428000288/نخستین-جلسه-مجازی-فرهاد-رهبر-با-روسای-استان های-دانشگاه-آزاد

http://www.farsnews.com/news/13970428000279/پروژه های-عمرانی-دانشگاه-شهید-بهشتی-بهره برداری-شد

با حضور وزیر علوم پروژه های عمرانی دانشگاه شهید بهشتی بهره برداری شد

http://www.mojnews.com/fa/tiny/news-235489

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری و ارشد اعلام شد

چگونه یک دانشگاه کارآفرین داشته باشیم؟

http://www.khouznews.ir/fa/news/168887/انتصاب-سرپرست-دبیرخانه-هیات-امنای-دانشگاه-آزاد-خوزستان

http://shoaresal.ir/fa/news/142288/تجار-محصولات-تراریخته-وارد-می کنند-و-به-نام-غیرتراریخته-می فروشند-بسیاری-در-داخل-سکوت-کرده اند

http://meliyat.com/fa/news/244405/کنکور-98-با-2-نوع-سؤال-برگزار-می شود

58 تیم تحت پوشش مرکز رشد علوم پزشکی ایران / ایده هایی که دانشجویان را در فضای کسب وکار قرار می دهد

58 تیم تحت پوشش مرکز رشد علوم پزشکی ایران / ایده هایی که دانشجویان را در فضای کسب وکار قرار می دهد