مطالب مرتبط:
بر اساس FATF خانواده مدافعان حرم تروریست هستند/ آقایان تعهد دادند حاج قاسم را کد بسته تحویل دهند/ می خواهند به مردم فشار بیاورند تا خواسته آمریکا محقق شود
بر اساس FATF خانواده مدافعان حرم تروریست هستند/ آقایان تعهد دادند حاج قاسم را کت بسته تحویل دهند/ می خواهند به مردم فشار بیاورند تا خواسته آمریکا محقق شود
پرونده FATF بسته شد
پزشکی قانونی: پیکر همه جانباختگان سانحه هوایی یاسوج شناسایی شد / 61 پیکر به خانواده ها تحویل داده شده؛ 5 پیکر دیگر نیز آماده تحویل است
5 پیکر جانباختگان سانحه هوایی تهران- یاسوج آماده تحویل به خانواده هاست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 4 تیر 1397 ساعت 22:452018-06-25سياسي

بر اساس FATF خانواده مدافعان حرم تروریست هستند/ آقایان تعهد دادند حاج قاسم را کت بسته تحویل دهند


نماینده سابق مجلس شورای اسلامی درباره کنواسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم گفت: با امضای و تصویب این قرارداد باید افراد و نهاد هایی مانند سردار سلیمانی، - وزارت اطلاعات، دانشگاه شریف و .

را به عنوان تروریست معرفی کنیم و تحویل محافل بین المللی بدهیم.

شعارسال": با حجت الاسلام سید محمود نبویان نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و عضو جبهه پایداری درباره کنواسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم به گفت وگو نشستیم که وی در این جلسه اشاره کرد: با امضای و تصویب این قرارداد باید افراد و نهاد هایی مانند سردار سلیمانی، وزارت اطلاعات، دانشگاه شریف و .

را به عنوان تروریست معرفی کنیم و تحویل محافل بین المللی بدهیم.

در زیر مشروح این گفتگو را می خوانید: با تصویب کنواسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم جای رفیق و دشمن عوض می شود نبویان با بیان اینکه در کنواسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم باید استراتژی دشمن و رفیق را عوض کنیم گفت: متاسفانه لایحه این قانون را دولت به مجلس ارائه کرده است که با تصویب آن جای دشمن و رفیق عوض خواهد شد، ما باید توجه کنیم در گام اول دشمنان اقدار هسته ای ما را توسط برجام گرفتند و میخواهند همینطور سنگر به سنگر پیش بیایند و دیگر توان ملت ایران را بگیرند.

وی ادامه داد: بلافاصله یک سال بعد از سال 94 که برجام امضا شد یعنی سال 95 دشمن موشک های ما را نشانه گرفت و در گام بعدی بحث مذاکره در مورد توان موشکی را مطرح کرد، زیرا ملت ایران در جنگ های نیابتی در عراق، لبنان و سوریه پیروز شد لذا آمریکا نیاز دارد که منطقه را در دست بگیرد از همین رو ناچار هست محور مقاومت را از بین ببرد و FATF را پیش می کشد.

نبویان با اشاره اینکه برجام منطقه ای یعنی FATF تصریح کرد: این موضوع، چون بحث بانکی است طیب نیا وزیر اقتصاد در خرداد 95 یک توافق نامه ای تحت عنوان اکشن پلن را با FATF امضا می کند که آن 41 بند دارد در این 41 بند مباحثی مهمی نهفته است نکته اول این است که باید شفافیت مالی در تراکنش های مالی باشد، معنی شفافیت این است که اگر مبادلات مالی در بین گروه های مقاومت و منطقه هست ا.

را باید کامل در اختیار امریکا و FATF و اسراییل و کشور های دیگر قرار بدهیم، زیرا 35 کشور در FATF عضو هستند دو عضو ناظر دارد یکی عربستان و دیگری اسرایل است طبیعتا آنچه به FATF می دهیم حتما دست اسراییل خواهد رسید، در بحث تروریسم نکته اول تحت عنوان شفافیت مالی است مطرح می شود.

وی ادامه داد: نکته دوم این است که از ما مطالبه دیگری دارند این مطالبه را در بند 28 و 29 اکشن پلن آمده و قرار بود تا دی سال گذشته انجام شود که تا تیر ماه 97 به تعویق افتاده آقایان قول دادند اجرا وتصویب شود بند 28 که دولت آقای روحانی به FATF تعهد داده تا انجام بدهد و به مجلس نیز ارائه کرده.

قانون مبازره با تامین مالی تروریسم سال 94 به تصویب مجلس رسیده است نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم در سال 94 عنوان کرد: آن زمانی که خودم مجلس بودم یعنی سال 94 مجلس طرح و قانونی را به اسم قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم را مصوب کرد و به شورای نگهبان فرستاد و تایید شد، جالب این است در تاریخ 13.

11.

94 این قانون تصویب و یک ماه بعد به تایید شورای نگهبان می رسد که آقای لاریجانی رییس مجلس در تاریخ 22.

12.

94 طی نامه ای به آقای روحانی می گوید عطف به نامه فلان در اجرای اصل 123 قانون اساسی ایران قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم که با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود با تصویب در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ 13.

11.

94 و تایید شورای نگهبان به پیوست ابلاغ می گردد جالب تر این است 5 روز بعد در تاریخ 27.

12 خود رییس جمهور به وزارت دادگستری و وزارت امور اقتصاد و دارایی ابلاغ می کند که این قانون را اجرا کند.

وی ادامه داد: سوال این است که شما در 22.

12.

1394 دستور اجرا می دهید چه طور می شود خرداد 95 دوباره یک امضا و تعهد دیگر می دهید؟ یعنی این قانون چه نقصی دارد که FATF، امریکا، اروپا و اسراییل نپذیرفتند این قانون مصوب شده مجلس شورای اسلامی است، شورای نگهبان براساس قانون اساسی و هم چنین شرع تشخیص داد این قانون درست است، اما مشکل اساسی در این است، که این را مطلوب امریکا ندانسته یا مطلوب اسراییل نبوده، مساله کدام است؟ اگر مرز ها را محصور کنیم داعش به راحتی حمله می کند نبویان تصریح کرد: عمق استراتژیک ما است ما اگرمرز های خودمان را محصور کنیم داعش به راحتی به ما حمله می کند ما گفتیم این قانونی که در مجلس و شورای نگهبان براساس اندیشه اسلامی، منافع ملت ایران و قانون اساسی ایران مصوب کردیم، گفتیم کار هایی که ملت فلسطین در مقابل اشغالگران اسراییل دارد می کند تروریستی نیست، ملت حزب الله و لبنان اسراییل از لبنان سنگر به سنگر بیرون انداخته تروریستی نیست، زیرا از خودشان در مقابل اشغالگری دفاع می کنند همین طور مردم یمن و کشور های دیگر مانند عراق داعش که از خودشان دفاع می کنند.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به قانون مصوب مجلس بیان کرد: اعمالی که افراد و گروه ها و ملت ها و سازمان های آزادی بخش برای مبارزه با اموری از قبیل: سلطه، اشغال خارجی، استعمار و نژادپرستی انجام می دهند از مصادیق اقدامات تروریستی موضوع این قانون نمی باشد و گفته می شود این ها تروریست نیستند.

بخش دوم تعیین مصادیق گروه ها و سازمان های مشمول این تبصره برعهده شورای عالی امنیت ملی است.

سوال، براساس قانون اساسی که در مجلس مصوب کردیم برای چه دوباره سه ماه بعد در سال 95 کنوانسیون یک لایحه تعهد می دهید در بند 29 برنامه اقدام امضا و تصویب و اجرای کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم گفته گروه های مقاومت تروریست نیستند و از خودشان دفاع می کنند، اما FATF این موارد قبول ندارد باید بر اساس خواسته آنان تعریف را عوض کنیم.

بر اساس تعریف FATF گروه های مقاومت تروریست هستند وی افزود: بر اساس تعریف FATF گروه های مقاومت تروریست هستند و حمایت از مظلوم می شود فعالیت تروریستی در همین برنامه اقدام بند 8 صریحا این نکته آمده 41 بندی که دولت روحانی به FATF یعنی امریکا و اروپا تعهد داده که انجام بدهند می گوید اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم به معنای حذف معافیت جرم تامین مالی تروریست برای گروه های مشخص شده عنوانش را آورده تلاش برای مقابله با اشغال خارجی استعمار نژادپرستی یعنی همین عنوانی که در این قانون آمده اصرار دارند که باید حتما عوض شود.

نبویان گفت: جالب این است که در خرداد ماه این تعهد را امضا کردند بعد دو سه ماه که لو می رود در آقای طیب نیا در گفت و گوی ویژه خبری دوم شهریور 95 می گوید که آنچه FATF از ما خواسته این است معنی تروریسم عوض شود و شورای امنیت ملی مصادیق تروریستی را تعیین می کند هم می گوید که به این بخش هیچ اعتراضی ندارند.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه ایراد آن ها در این بخش بود، زیرا ما گروه هایی که در راه مبارزه با استثمار و تروریسم می جنگند تروریسم نمی دانیم عنوان کرد: آن ها معتقدند باید گروه های تروریست را تعریف کرد بنابراین این تعریف را اصلاح کنید و پاسخی که ما دادیم این بود که ما در چارچوب قانون اساسی اعمال آمادگی داریم و سوال برای آن ها پیش آمد منظور شما از قانون اساسی چیست؟ وی در ادامه اظهار کرد: همین جا نکته ای مطرح می کنم این اصل کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم که دولت زحمت کشیده چیز هایی نوشته است که شما می گویید براساس قانون اساسی برای اجرایش آمادگی داریم اگر براساس قانون اساسی برای اجرا آمادگی دارید طبق اصول قانون اساسی می گوید دفاع از گروه های مقاومت وظیفه ماست براساس قانون اساسی اگر اعلام آمادگی دارید این قانون مصوب شد چرا دنبال قانون دیگری رفتید براساس قانون اساسی مصوب شده مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در سال 94 تایید کرده اند اگر قرار است براساس قانون اساسی باشد ما قانون مصوب شده داریم برای چه قانون دیگری آوردید؟ پس اولین نکته این است آن مطلوب شان حاصل نشد.

نبویان بیان کرد: همچنین روزنامه دنیای اقتصاد طرفدار دولت همان زمان در شهریور 95 یازده سوال را پاسخ می دهد که یک سوال این است که آیا متعهد شدیم از محور مقاومت حمایت نکنیم چرا؟ چون طبق این بیان گروه های تروریستی مشخص می شوند حزب الله، حماس، مردم یمن تروریستی می شوند.

آنچه گروه اقدام مالی درخواست کرده حذف عبارت اعمالی برای مقابله با اشغال خارجی استعمار هست می گوید حذفش کنید یعنی شما در مقابل اشغال اسراییلی ها در فلسطین اگر کار می کنید این تروریستی است، در مقابل اشغال عربستان و گروه های دیگر در یمن مبارزه می کنید در مقابل اشغال اسراییل در لبنان حزب الله مبارزه کرده این ها تروریستی است نباید حزب الله مبارزه کند آنچه اسراییل و امریکا در منطقه انجام می دهند درست است پس مطلب روشن است اولین نکته که تفاوت اصلی دارد همین نکته است جالب تر این است که صریحا امضای علی طیب نیا که FATF و امضا کرده را دارم اصل متن امضایش هست.

وی گفت: جالب این است در لایحه دولت یک اعلامیه تفصیلی در ابتدایش دارد می گوید 1-دولت ایران اعلام می دارد مبارزات علیه سلطه استعماری و اشکال خارجی در راستای اعمال حق تعیین سرنوشت که به عنوان یک اصل حقوق بین المللی عمومی به رسمیت شناخته می شود در چارچوب مصادیق تروریستی مندرج در جز ب.

بند یک ماده دو کنوانسیون نخواهد بود اگر شما قبول دارید کار های آزادی بخش حزب الله تروریست نیستند از آقای روحانی سوال می کنیم پس دوباره چرا این قانون را فرستادید برای تصویب در مجلس آن ها تمام حرفشان این است که این را قبول نداریم این تعریفمان از تروریسم نیست شما می گویید براساس این که مصوب شده بود جالب است در بیانیه FATF این جواب داده شده در بند سه هم گفته مفاد قانون اساسی در موارد تعارض با قانون اساسی لازم الرعایه نمی باشد خب اگر نمی باشد این قانون بود در بیانیه هم جواب این ها داده شده گفتند قانون اساسی را نمی شناسند و شما باید هر چه ما می گوییم کامل اجرا کنید.

تعریف ما از تروریسم با FATF متفاوت است نبویان ادامه داد: ایران ذیل بیانیه عمومی FATF باقی می ماند همه آنچه که ما گفتیم باید اجرا شود این مخالف قانون اساسی است و این با چی این ها یعنی چی دوباره ذیل همین بیانیه از ایران می خواهد کامل باید اجرا کنید پس هیچ گونه حق تحفظ را آن ها قبول ندارند.

نکته بعدی این است در اینجا کاملا ما را متهم کردند، چون تعریفی که از تروریست داریم متفاوت است پس حزب الله و حماس تروریستند هستند و ما حامیان تروریست هستیم در بیانیه دستمزد آقایان این شد که ایران حامی تروریسم است واقعا جای توجه دارد.

وی با اشاره به بیانیه FATF خاطرنشان کرد: در بیانیه آمده است که FATF نگران باقی می ماند از چی؟ نسبت به چی؟ خطر تامین مالی تروریست که ناشی می شود صریحا ما متهم شدیم به این که حامیان تامین کننده مالی تروریست هستید بعضی ها که رفتند امضا کردند بعضی ها که خوش خدمتی کردند؛ باز یک جای دیگر بیانیه می گوید مصرانه از ایران می خواهد کاملا قانون را اجرا بکند نواقصی که مربوط به پولشویی و تامین مالی تروریست هاست به ویژه نواقصی که ایران دارد به ویژه نواقص و مشکلاتی که در تامین مالی تروریست ها دارد؛ گفتنی است در یک صفحه و در یک بیانیه FATF دو بار متهم شدیم که حامیان مالی تروریست ها هستیم، چون تعریفی که از تروریست ها دارند با آنچه ما داریم.

نبویان اشاره کرد: نکته دوم که قابل پذیرش هست یا نیست در ماده ششم خود کنوانسیون تامین مالی تروریست ها تصریح می کند تفسیر عقیدتی ملی سیاسی را از این ها قابل پذیرش نیست یعنی هیچ گونه حق شرطی به شما نمی دهد که در کشور اعمال کنید پس اگر این باشد اعلامیه تفصیلی دولت فقط مصرف داخلی دارد و هیچ اعتبار حقوقی بین المللی ندارد.

وی گفت: درماده 6 آمده است هر کشور عضو، در صورت لزوم اقداماتی از جمله اقتضا از طریق تدوین قانون داخلی اتخاذ خواهد نمود تا اطمینان حاصل نماید اعمال کیفری در حیطه شمول این کنوانسیون تحت هیچ شرایطی با ملاحظات سیاسی فلسفی عقیدتی نژادی قومی مذهبی همه این موارد را گفته و یا سایر ملاحظات با ماهیت مشابه قابل توجیح نخواهد بود صراحت دارد تعریفی که ما از تروریسم داریم باید بپذیرید و گرنه این حق تفسیر دولت یک امری می شود که هیچ ارزش حقوقی بین المللی ندارد.

این نماینده سابق مجلس تصریح کرد: نکته جالب بعدی نسبت به حق شرط دولت است که اگر شما به کنوانسیون بین المللی حقوق واردات 11969 مراجعه کنید صریحا می گوید ملاحظات داخلی کشور ها در مواد کنوانسیون هایی که ملحق به آن کنوانسیون می شوید هیچ اعتباری ندارد این کنوانسیون بین المللی حقوق واردات مثل قانون اساسی تمام کنوانسیون هایی که در سازمان ملل و جا های دیگر مطرح شده در ماده 19 صریح می گوید حق تحفظ ممکن است هست، اما مشروط به خود حق شرط مشروط به شرایط زیر است: 1-آن کنوانسیون حق شرط را منع نکرده باشد در حالی که الان برایتان خواندم ماده 6 این شرط را منع کرده پس این حق شرطی که دولت می گذارد 2-فقط در موارد خاصی که کنوانسیون اجازه داده باشد شرط انجام می شود این کنوانسیون اجازه نداده شرط و یا تحفظ مخالف آن کنوانیسیون نباشد این امده برای چیز دیگری جالب این است که کشور های اسلامی یک بیانیه داده اند صریحا اعلام کرده اند ما سازمان های آزادی بخش را جزو تروریست ها نمی دانیم بلافاصله امریکا و کشور های اروپایی جوابش را دادند گفتند، چون با هدف منظور کنوانسیون مغایر است این حق شرطی که در نظر گرفته اید نسبت به گروه های آزادی بخش مورد قبول خواهد بود امریکا، فرانسه، انگلستان، آلمان، سوئد، نوروژ نوشته اند پس دوباره تاکید می کنیم این اعلامیه تفسیری دولت هیچ اعتباری ندارد.

آیا ملاک تصویب قانون در کشور خزانه داری آمریکا است؟ وی ادامه گفت: من یک بار دیگر این سوال را مطرح می کنم مجلس شورای اسلامی دولت آقای روحانی قانون مصوب مبارزه با تامین مالی تروریسم مصوبه دارد برای چه چیزی تعهد دادید قانون امریکایی ها را بیایید و آن را مصوب کنید؟ آیا ملاک آن ها لیست خزانه داری امریکاست یا ملاک ما قانون اساسی و منافع ملت ماست در لیست آمده چه کسانی تروریست هستند اگر مراجعه کنید در لیست مهمترین شخصی که به عنوان حامی تروریسم مطرح شده حاج قاسم سلیمانی است.

عضو جبهه پایداری افزود: در لیست هزار و خورده ای صفحه ای نام تمام کشور هایی که امریکا قرار است امده و اسم حاج قاسم سلیمانی هم در این لیست هست.

جالب است چند نوع اسپلش را نوشتند که یک وقت اسمش را عوض نکند.

پس قاسم سلیمانی در لیست هست حامی تروریست ها می شود چه کار باید انجام شود؟ اینجا آقایان تعهد دادند باید نسبت با حامیان تروریسم همکاری قضایی با دادگاه های کشور های دیگر شود و تمام دارایی هایشان باید مسدود شود این ها آمده آن بند همکاری قضایی صریحا هست که باید همکاری قضایی داشته باشیم پس طبق این قانون الان سپاه قدس، کل سپاه، وزارت اطلاعات و بسیاری از ارگان ها و نهاد ها تروریسم به حساب می آید.

نبویان عنوان کرد: عراقچی در کمیسیون بررسی برجام اعلام کرده بود که برجام را ذیل قطع نامه 2231 بردیم و روشن است 700 نهاد از ذیل تحریم درآمدند منتهی واقعیت این است که همه این 700 تا از ذیل تحریم در نیامدند و 178 فرد و نهاد باقی ماندند نتوانستیم کاری بکنیم آقای طیب نیا در همین رابطه در شهریورماه در مصاحبه ای می گوید در مذاکرات هسته ای مسئله هسته ای و تحریم های مرتبط با بحث هسته ای مورد بحث بود وقتی قطع نامه 2231 در شورای امنیت سازمان ملل تصویب و تحریم های هسته ای ما لغو شد یک پیوستی وجود دارد که تحت عنوان sdm معروف است در آنجا فهرستی از افراد و شرکت ها هست که به 4 دلیل هسته ای، موشکی، دفاع از تروریسم و حقوق بشر ما تحریم شدیم باقی ماندند.

وی افزود: آقای طیب نیا می گوید در آنجا فهرستی از افراد و شرکت ها هست که به دلیل عوامل غیرهسته ای مثل دفاع از تروریسم مشمول تحریم شدند این فهرست ضمیمه قطع نامه 2231 است و این افراد در تحریم باقی ماندند همچنین ما الان شرکت هایی در زیرمجموعه دولت داریم که در تحریم باقی ماندند.

اولین چیزی که نسبت به این فراد، ارگان و نهاد مانند حاج قاسم و وزارت اطلاعات باید انجام شود این است اموالشان را مصادره کنیم در توصیه شماره 4AFTF آمده کشور ها باید اقداماتی در زمینه قانونگذاری داشته باشند که به موجب آن مقامات ذی صلاح کشور ها بتوانند بدون تضییع حقوق اشخاص ثالث دارای حسن نیت اموال و درآمد های زیر را مسدود توقیف و مصادره کنند.

بر اساس FATF خانواده شهدای مدافع حرم و سردار سلیمانی تروریست هستند نماینده سابق مجلس عنوان کرد: به آن ها می گوییم خب این اقدامات کافی است؟ می گوید نه باید این ها را مجرم بدانید اتفاقا این قانونی که دولت الان فرستاده قرار است این ها را مجرم بداند مردم باید بدانند الان خانواده های شهدای مدافع حرم مجرم می شوند سردار سلیمانی که زحمت می کشد مجرم می شود من فقط این سوال را مطرح می کنم واقعا این نکته است این اسلام برای خود سردار سلیمانی است اگر با داعش در سوریه مبارزه نمی کردیم فقط در نظر بگیرید داعش موفق می شد بشار اسد را سرنگون کند ارتش سوریه را به دست می گرفت در عراق اگر حشد الشعبی به وجود نمی آمد داعش نابود بشود دولت عراق را سرنگون می کرد و ارتش عراق و سوریه را می گرفت از آن طرف اسراییل که مدافعشان بود ترکیه که بود عربستان که بود اگر با این دو ارتش قوی به جنگ ایران می آمد حالا چه کار می کردید؟ وی بیان کرد: هر عقلی می گوید باید با داعش مبارزه می کردیم به جای این که به سردار سلیمانی و شهدای مدافع حرم دستمزد بدهیم دولت لایحه می برد که این ها مجرم شوند تازه می گویند قانونگذاری باید شود.

نبویان درباره توصیه شماره 5 این قانون تصریح کرد: کشور ها باید علاوه بر جرم انگاری تامین مالی تروریست بعد تروریست برمبنای چی؟ می گوید مبنای قانونیش را، برمبنای کنوانیسیون تامین مالی تروریسم خیلی دقیق می نویسند نه برمبنای قانون شما، برمبنای قانون ما تروریست ها را باید معین کنید.

لازم است تامین مالی تروریست ها حتی در صورت عدم ارتباط آن ها با یک اقدام و مجموعه اقدامات تروریستی جرم انگاری کنیم.

وی گفت: ما تعهد دادیم و ملزم هستیم که آنچه که قطع نامه شورای امنیت گفته تامین کنیم معنیش این است که سپاه و وزارت اطلاعات و دانشگاه صنعتی شریف، رییس بانک مرکزی ما آقای سیف را SDN تحریم کرده در داخل نیز تحریم کنیم یعنی رابطه بانکی آنان را قطع کنیم که اصلا عاقلانه نیست.

نبویان ادامه داد: بعد از تعهدی که دوستان دادند سپاه حتی در بانک سپه نیز امکان جا به جایی پول خود را ندارد یعنی پول بلوکه شده است یا همین کمک های نقدی که شما به مردم یمن و فلسطین می کنید نیز جزء حمایت از تروریسم محسوب می شود و شما مجرم هستین؛ یکی از چیز هایی که شنیدم بعضی از سران مجلس گفتند آقایان تامین مالی مبارزه با تروریسم ربطی به FATF ندارد، اما در اینجا دو تا نکته است همانگونه که در اکشن پلن آمده است تعهدی که خرداد 95 دولت روحانی به FATF داده در بند 29 می گوید امضا، تصویب و اجرای کنوانیسیون 2-در توصیه های FATF نمی رسند مطالعه کنند بیشترش این است و الا قصدی ندارند این توصیه های 41 گانه آوردند این هایی که می گویند این FATF است کشور ها باید برای پیوستن به کنوانیسیون وین پالرمو دقیقا آنچه در اکشن پلن آمده کنوانیسیون سازمان ملل متحد علیه فساد و کنوانیسیون مبارزه با تامین مالی دوره 1999 و اجرای کامل آن ها اقدامات فوری انجام بدهند پس کاملا برای FATF است به FATF تعهد داده و باید اجرا شود.

وی عنوان کرد: تعهد بعدی که آقایان انجام دادند لزوم گسترده ترین همکاری های بین المللی است می خواهد هر کسی که تروریسم می دانید بعدی برخورد با شرکت های پوششی است برخورد کنند که مبادا دست از پا خطا کنند که در اینجا باید بگوییم این ها رابطه های بانکی که دارند با جا های دیگر راز است برای چی باید به آن ها بگوییم؟ صریحا آمده است نسبت به FATF هیچ رازی نیست تمام تبادلات مالی را باید در اختیار آنان قرار بگیرد.

نماینده سابق مجلس با اشاره به توصیه شماره 9 ادامه داد: کشور ها باید اطمینان ایجاد کنند که قوانین داخلی شان در زمینه رازداری در موسسات مالی مانع از اجرای توصیه های ویژه نمی شود لزوم شناسایی کافی مشتریان، این جمله یعنی چی؟ معنیش این است که وزارت دفاع اگر بخواهد کاری کند خودش مستقیما انجام نمی دهد و یک نفر جایگزین می شود پس آن نفری که انجام می دهد مشتری واقعی نیست مشتری واقعی وزارت دفاع، دانشگاه صنعتی شریف و حاج قاسم سلیمانی است، که دوستان تعهد دادن مشتری اصلی و ذی نفع اصلی را اطلاعاتش را به امریکا و FATF بدهند.

وی با بیان اینکه در توصیه شماره 11 موسسات مالی باید ملزم شوند تمام سوابق مورد نیاز مربوط به معاملات اعم از داخلی و بین المللی را حداقل به مدت 5 سال نگهداری کنند تا بتوانند اطلاعات مورد درخواست مقامات ذی صلاح را به فورت ارایه دهند اظهار کرد: این ها را می خواهند تا مدارک و شواهد لازم برای تحویل قضایی فعالیت های مجرمانه است را داشته باشند.

نبویان بیان کرد: در توصیه شماره 32 آمده است کشور ها باید تدابیر ویژه برای کشف انتقالات فیزیکی برون مرزی پول و اسناد قابل معامله بی نام از جمله از طریق اظهارنامه درست کنند؛ این مساله خیلی مهم است پذیرش همکاری قضایی با کشور های دیگر یعنی اگر دادگاهی در آلمان امریکا فرانسه هر جا حاج قاسم و فلان را محکوم نکرد به نفع ماست، اما اگر محکوم کرد، دولت در این اکشن پلن تعهد داده است که همکاری قضایی بکند، یعنی الان در محکوم کردن حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم دولت هم گفته ما مثل امریکا همکاری می کنیم.

وی با اشاره به توصیه شماره 37 که گفته کشور ها باید به سرعت به صورت سازنده و موثر در ارتباط با انجام پیگرد قضایی و دادرسی در خصوص پولشویی جرام منشا مرتبط با تامین مالی تروریسم گسترده ترین سطح ممکن از همکاری قضایی را اجرا کنند خاطرنشان کرد: در این تعهدنامه آمده است که دولت باید درخواست های کشور های ابتدایی را به عنوان راز نگه دارد و اگر هم نمیتواند باید شرایط راب ه.

کشور درخواست کننده اعلام کند، گفتنی است مطابق این تعهد اگر دادگاهی افرادی مانند حاج قاسم را محکوم کرد باید با آن همکاری کنیم و ایشان را تحویل ضابطان قضایی دهیم.

عضو جبهه پایداری گفت: در توصیه شماره 39 آمده است درقانونی که جدید دولت لایحه فرستاده که باید مصوب شود اصلا شما یک بند دو بند نیست کامل مثلا اینجا ذیل ماده 9 می گوید: هر کشور عضوی که در قلمروی آن مجرم یا متهم هست به مجض این که مجاب شد شرایط ایجاب می کند اقدامات مقتضی را به موجب قوانین داخلی خود اتخاذ می کند به نحوی که از حضور آن شخص برای پیگرد یا استرداد اطمینان حاصل نماید اصلا کلا بحث استرداد است.

دراین بند می گوید ارتباط با FATF ندارد که باید گفت: نه همه این ها FATF هستند.

آقایان تعهد دادند حاج قاسم را کد بسته تحویل دهند وی با بیان اینکه من سال گذشته ادعا کردم آقایان قرارداد بسته اند کد بسته حاج قاسم را باید تحویل بدهیم تصریح کرد: گفتن این چه حرفی است می زنید وزیر امور خارجه لطف کردند گفتند فلانی باید شرم کند که این حرف ها را می زند پس این ها چیست برای ما فرستادند؟ آقایان کار زیاد دارند فرصت مطالعه اصلا ندارند.

آن هایی که این ها را می فرستند باید شرم کنند، هم چنین کشور ها باید تمامی اقدامات ممکن را به عمل آورند تا اطمینان یابند بهشت امنی برای افراد متهم به تامین مالی تروریسم اقدامات تروریستی یا سازمان های تروریستی نیستند.

نبویان عنوان کرد:در این تعهدنامه موظف شدیم افرادی که در قوانین کشور آنان افرادی پولشویی و تامین مالی تروریسم متهم هستند قابل استرداد به شمار بیایند، می گوید اگر یک وقتی دیدید که مثل حاج قاسم برایتان مهم است نمی خواهید استرداد بکنید اشکالی ندارد، اما تعهد بدهید خودتان محکومش کنید و دستگیرش کنید یا زندانیش کنید این راه حلش است هر کشوری باید تبعه خود را خود را یا مسترد کند و یا اگر صرفا به دلیل یک تابعیت آن کشور باید بنا به درخواست کشور خواهان استرداد کشور امریکا آلمان و.

پرونده مورد نظر را بدون تاخیر غیرموجه و به قصد رسیدگی قضایی به جرایم مطروحه در درخواست استرداد به مقامات ذی صلاح خود ارجاع دهد نتیجه چی شده؟ سه تا نکته مهم عرض کردم نکته اول این است که ما قانون مبارزه با تروریست را داشتیم در سال 94 مصوب شد آقای روحانی خودش دستور ابلاغ به اجرایش داد چه چیزی چه مشکلی پیش آمده که شما سال 95 دوباره تعهد می دهید که باید قانون مبارزه با تروریسم برای امریکا و FATF و اسراییل، ولی این ها را باید مصوب کنید مشکل در تعریفی است که ما براساس قانون اساسی و منافع ملت و اسلام از تروریسم داریم ما آن هایی که در مقابل اشغال اسراییل آدم کشی اسراییل کار می کنند مثل حماس تروریسم نمی دانیم حزب الله را تروریسم نمی دانیم.

وی ادامه داد: در قانون سال 94 آمده که این ها تروریسم نیستند در حالی که امریکا این را نپذیرفت از دولت خواست تعریف ما را بیاورد دولت تعهد داد این تعریف را بیاورد دو کار باید انجام شود اگر این ها تروریسم هستند حامیان تروریسم وزارت اطلاعات، وزارت دفاع، سپاه، سپاه قدس، حاج قاسم، رییس بانک مرکزی، دانشگاه صنعتی شریف شده اولا این ها را مجرم بدانید اموالشان را مسدود کنید شفافیت مالی ایجاد کنید پول هایشان کجا جا به جا می شود و این اطلاعات را به ما بدهید معنیش این ست تمام جا هایی که تحریم ها را دور می زدیم نتوانیم.

نکته بعدی باید همکاری قضایی با دادگاه های کشور های دیگر بکنید و در صورتی که خواهان استرداد شدند این ها را به عنوان مجرم تحویل بدهید.

آیا با برجام مشکلات اقتصادی حل شد؟ نبویان افزود: گفتیم چرا شما این کار را انجام دادید؟ می گویند بالاخره می خواهیم مشکل اقتصاد مملکت را حل کنیم از شما سوال می کنم شما رفتید برجام را امضا کردید با چه دلیلی رفتید؟ آیا مشکل حل شد؟ یک دفعه تجربه کافی نیست؟ به چه دلیل دوباره این قانون را مطرح می کنید تا نظر امریکا را جلب کنید و به منافع ملت ضربه بزنید، اشکال ندارد؟ مشکل اقتصادی شما دارید برجام را با همین بهانه رفتید که مشکل تحریم ها را حل کنید گفتید همه تحریم ها برداشته می شود شد یا نشد؟ این موضوع و مذاکره همین امریکاست.

وی در ادامه تاکید کرد: نکته بعدی این است که شما وقتی می خواهید مشکل اقتصادی را حل کنید راه این نیست تجربه برجام برای ما کافی است چرا اقدامات دو جانبه انجام نمی دهید؟ الان چین با 40 کشور دنیا رابطه دو جانبه دارد پول هایی که رد و بدل می شود پول های خودشان است چرا این کار را انجام نمی دهیم؟ مهمترین کشور هایی که الان ایران رابطه اقتصادی دارد 5 کشور بیشتر نیستند بیش از 80 درصد تجارت ما با کره جنوبی، چین، هند، روسیه و ترکیه است 4 کشور اعلام کردند که حاضرند رابطه پولی دو جانبه داشته باشند ما دلار می خواهیم چه کار که شما گیر دلار افتادید چرا راه درست نمی روید چرا این جور باید خسارت ها به کل کشور وارد شود؟ پس اگر به فکر اقتصاد هستید چین مقام اول اقتصاد دنیا را دارد آن ها متوجه نیستند مسائل اقتصادی را، که شما می گویید با اروپا و این کشور ها باید باشیم.

نبویان گفت: برجام یک تجربه خوبی شد که مشکل اقتصادی ما را حل نکرد سوال جدی که مطرح می شود این است امریکا و اروپا به ما قول دادند که تحریم بانکی کی برداشته می شود؟ به ما گفتند اگر تعهداتتان را در برجام انجام بدهید و آژانس راستی آزمایی کند تحریم های بانکی را برمی داریم موضوع چه زمانی انجام شد؟ ما تعهداتمان انجام دادیم راستی آزمایی شده به 27 دی 94 روز اجرا در برجام رسید اگر یادتان باشد روزنامه های طرفدار دولت نوشتند روز بدون تحریم ایران بدون تحریم الان نزدیک به دی ماه 97 می شویم نزدیک به سه سال است رابطه بانکی برقرار نشده است، اگر برجام این است و امریکا کسی است که هیچ گاه به حرفش عمل نخواهد کرد دوباره ما برویم با این افراد تعهد ببندیم؟ اکنون اروپا به ما بدهکار است یا طلبکار است؟ بعد از خروج آمریکا از برجام اروپا شروط جدید مطرح کرد وی بیان کرد: همان روزی که آقای ترامپ از برجام خارج شد اتحادیه اروپا بیانیه داد به جای اینکه بگوید عذرخواهی می کنم، سه سال است من وعده داده ام که تحریم ها را برمی دارم من تحریم ها را برمی دارم برای ما شرط گذاشت خیلی جالب است می گوید 1-ایران باید به تعهداتش در چارچوب برجام پای بند باشد چرا ما باید به برجام پای بند باشیم شما زیرش زدید 2-شما یک جا را دسترسی ندادید دسترسی به اماکن نظامی ندادید اینجا صریحا آمده است مطابق با اظهارات آژانس بین المللی انرژی اتمی کاملا همکاری کند آژانس بین المللی انرژی اتمی باید قادر باشد تا بدون هیچ گونه منع و یا محدودیتی به کار نظارت و راستی آزمایی طولانی مدت خود ادامه دهد معلوم است.

من در برجام 11 مورد گیر آوردم تا ابد است بعضی از دوستان 20 مورد، اما موارد دیگر 8 سال ده سال 15 سال 20 سال 25 سال است به ما گفتند این مواردی که محدود است باید برداریم همه اش دائمی شوند.

نبویان خاطرنشان کرد: اینجا صریحا آمده است و می گوید مقررات برجام 2025 منقضی می شود باید یک چارچوب طولانی مدت این مقدار کافی نیست نگرانی های ما را در مورد موشک بالستیک باید حل کنید.

عین لفظ ترامپ است اصلا اروپا شده بلندگوی ترامپ برای اجرای خواسته هایش؛ ان شالله ملت ایران هوشیارتر باشند و این مشکلات را دچار نشوند به نظر می رسد تصویب این قانون خیانت به ملت بزرگ ایران است.

میخواهند به مردم فشار بیاورند تا خواسته آمریکا محقق شود وی با توجه به بلبشوی اقتصادی این روز های ایران ادامه داد: آنچه که وجود دارد عینا همان سناریویی که در مورد برجام گفته شده اگر خاطرتان باشد روزنامه شرق و بعضی از مسئولین اصلاح طلب صریحا اعلام کردند اگر برجام تصویب نشود روزانه صد میلیون دلار ضرر می کنیم اصلاح طلبان بحث هایی در کمیسیون داشتند این همه ضرر کردیم به خاطر اینکه برجام مصوب نکردیم الان هم دنبال همین هستند یعنی می خواهند اینقدر فشار به مردم بیاورند که تمام خواسته های امریکا عملی شود.

وی تصریح کرد: اگر میخواهید مشکل مردم حل شود به آنان هسته ای بدهید آقای روحانی گفت: هم باید چرخ سانتریفیوژ ها بچرخد هم چرخ اقتصاد از مردم سوال می کنم چرخ سانتریفیوژ ها را قفل کردیم چرخ اقتصاد چرخید؟ یا بدتر شد؟ الان به همان بهانه می گویند اگر می خواهید چرخ اقتصادتان بچرخد باید دستور دیگر امریکا که دشمنتان است را اجرا کنید در مورد موشکی ما نمی خواهیم اگر موشک نداشته باشیم همین عربستان به ما حمله نمی کند؟ این ها خیانت محض است، اقتصاد برای حل مشکلش راه دارد شما این همه واردات برای چی دارید؟ کره جنوبی رشد کرده کره جنوبی با واردات زیاد حتما رشد کرده؟ یا با تولیدات خودش رشد کرده است؟ می گویند مالزی رشد کرده امریکا به لحاظ اقتصادی و صنعتی رشد کرده آیا، چون واردات دارد رشد کرده؟ همه اتکا به درون است اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری می گوید ژاپن اگر ژاپن شده حتما به خاطر واردات است؟ همه اش به خاطر تولید داخل و صادرات است برعکس این همه واردات هست تمام کارخانه ها را خوابانده اید مملکت داری راه دارد.

نبویان افزود: متاسفانه روحانی امیدوار است و شاید این اشتباه را مکرر انجام می دهند ما در مجلس که بودیم این کارخانه دار ها می آمدند می گفتیم شما چرا دنبال تولیدات و کارتان نمی روید می گفت: قرار است برجام توافق هسته ای امضا دلار هزار تومان شود دو ماه دیگر صبر می کنیم شش ماه دیگر یک سال دیگر یعنی کل اقتصاد را لنگ این کار کردند این کار های آقای روحانی اشتباه است.

نکته دوم همیشه مردم را یک خرده صبر کنید این بشود صبر کنید این یکی بشود ترامپ برود درست می شود حالا صبر کنید با اروپا مذاکره کنیم خودتان چه دارید؟ خودتان وسط بیایید کار کنید.

نکته سوم چه فرقی بین اوباما و ترامپ است؟ آقای روحانی شما در کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای تصریح می کنید می گویید بدترین تحریم ها را در زمان دمکرات ها داشته ایم نه جمهوری خواهان می گوید این ها هیچ فرقی با هم ندارند بالاترش این قانون کاستا که بدترین تحریم علیه ماست در کنگره امریکا دمکرات ها بدون استثنا به این طرح رای دادن.

وی خاطرنشان کرد: نکته بعدی را مطرح می کنم اوباما دمکرات بود تا آقای ترامپ بیاید نزدیک یک سال شد سوال این است چند تحریم این بین شدیم؟ گفتید امضای جان کری تضمین است ما نزدیک 50 مورد دیگر در زمان بعد از برجام در زمان خود اوباما تحریم شدیم یکیش تحریم ویزایی است وزیر خارجه در مجلس گفت: این نقض برجام است خب نقض برجام زمان چه کسی شد؟ زمان آقای اوباما شده زمان ترامپ شد اصلا چه فرقی دارد.

ظریف در کمیسیون امنیت ملی می گفت: من امریکا را می شناسم هیچ فرقی بین دمکرات ها و جمهوری خواه ها نیست فقط در شیوه مبارزه با ایران و نابودی ایران با همدیگر ممکن است اختلاف داشته باشند پس اینکه ترامپ می رود آن ها می روند مگر ذات استکباری و ذات سلطه جویی امریکا هیچ وقت از بین می رود هیچ فرقی حاصل نمی شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری دانشجو، تاریخ انتشار: 4تیر1397 ، کدخبر:693238 ،www.

snn.

ir
کلید واژه ها: تروریسم - مجلس شورای اسلامی - مالی - مبارزه - دانشگاه شریف - نماینده سابق - تروریست - تامین - بین المللی - نبویان - منطقه - قرارداد - دانشگاه - اسراییل - مجلس - مقاومت - اسلامی - جبهه پایداری - وزیر اقتصاد - وزارت - شورای - ایران - سردار - کشور - موشک - هایی - حاج قاسم - پایداری - خانواده - عربستان

آخرین اخبار سرویس:
پیام تسلیت وزیر اطلاعات به سرلشکر جعفری در پی شهادت یازده تن از دلاورمردان سپاه

امروز نظام جمهوری اسلامی مقتدرتر از همیشه حاضر شده، لذا سلطه گران جهانی مخصوصا امریکایی ها دشمنی خود را بارزتر کرده اند و صحبت از براندازی می کنند

ناعدالتی در مناطق حاشیه ای کرج

اول یاد بگیرید سپس ازدواج کنید

اولین گروه از «کاروان نور» به سرزمین وحی اعزام می شوند

مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن های علمی ایران مورخ 1397/04/25

دادگاه، متهمان پرونده تجمع روز جهانی زن را تبرئه کرد

تشییع پیکر مرحوم آیت الله تهرانی از دزاشیب

جزییات طرح اشتغال و ارائه تسهیلات به خانواده های شهدا و ایثارگران

بازتاب گسترده سخنان روحانی در رسانه های عراق

بازتاب گسترده سخنان روحانی در رسانه های عراق

عملکرد و فعالیت های بانک مهر اقتصاد قابل تحسین است

هاشمی مقدم: با علیرضا جهانبخش در فرودگاه هستیم و به مقصدی که می دانیم می رویم!

رساندن توان هسته ای به 190 هزار سو مغایرتی با برجام ندارد/ بازرسی آژانس اتمی از دانشگاه ها به بهانه پروتکل الحاقی بود

تعطیلی دائم و موقت 70 شرکت حمل ونقلی به دلیل مشکلات رانندگان

با تامین منابع مالی، حقوق مستمری بگیران را افزایش می دهیم/دستاوردهای دولت در هیاهوها گم نشود

تخفیف بهای خدمات بهشت زهرا (س) با ارائه معرفی نامه از کمیته امداد و بهزیستی

" تجدید میثاق با امام" سنت حسنه ای است که همواره وجود داشته است

فارس گزارش می دهد ورود شورای شهری ها به اردوگاه باهنر!/ صندوقچه اسرار اردوگاه باز شود

دیدار خدام رضوی با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی

دادگاه، بازداشتی های روز جهانی زن را تبرئه کرد

تجهیزات پیشرفته پزشکی چند ده میلیاردی در فضای 1000 متری جای نمی گیرند/ آموزش و پیشگیری را با هدف مقابله با سرطان با جدیت پیگیری می کنیم

روی خط شفافیت

مطالبه گری مسئولان را زیر ذره بین قرار می دهد/ مطالبه گری وظیفه امروز دانشجویان است

اقدامات تروریستی دشمن خللی در عزم راسخ ملت ایران ندارد

فرهنگیان مشهد به رای دیوان عدالت اداری اعتراض کردند

کوبا «سوسیالیسم» را جایگزین «کمونیسم» می کند

90 درصد درآمد دانشگاه آزاد از شهریه ها تأمین می شود

لغو جلسه امروز کمیسیون اصل 90 / عدم همکاری تیم بررسی سانحه پرواز تهران-یاسوج ابهام برانگیز است

قوانین مادر نباید هر روز تغییر کنند

حاشیه نشین باید احساس شهروندی کند

حافظان دیروز امنیت، ضامنان امروز آسایش

6.4 هزارفقره تسهیلات خرید مسکن در بافت فرسوده پرداخت شد

اتریش جزو کشورهایی بود که پس از توافق هسته ای، در جهت گسترش تعاملات حرکت کرد

سپنتا نیکنام: دوست نداشتم اولین و آخرین ایرانی غیر مسلمان در شوراهای شهر باشم

واکنش وزیر آموزش و پرورش به انتشار تصاویری بدون حجاب از شرکت کنندگان در المپیاد: برای چند لحظه غفلتی صورت گرفت و روسری شرکت کنندگان کنار رفت؛ عکس گرفتند و فضاسازی کردند / در یک مورد، چون پسرها کلاهشان را به نشانه احترام برداشته بودند چند دختر تصور کرده بودند باید به نشانه احترام حجا

وزیر ارتباطات: خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست؛ البته من مسئول فیلترینگ نیستم که قولی بدهم / منتظر اقدام دادستانی ‏برای رفع فیلتر توییتر هستیم / تصمیم گیری درمورد رفع فیلتر تلگرام بر عهده دستگاه قضایی است

وزیر کشور: موضوعاتی مانند ارز، سکه و مسکن، کمبود آب، مسائل کامیون داران، موسسات مالی و پولی و امثالهم به وزارت کشور ارتباطی ندارد/ من مسئول امنیت داخلی کشور هستم

نوازنده پیشکسوت ویلن درگذشت

اعلام تصمیم گیری ها 48 ساعت زودتر در وضعیت گرد و غبار در ایلام

تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مرکزی تصویب شد

اقدام ارزشمند بازاریان مشهد در اقامه نماز اول وقت +عکس

یادداشت معاون اسبق وزیر قصه دردناک اردوگاه باهنر/ «فروش اردوگاه هم تقصیر دولت قبل است!»

سوءاستفاده از اختیارات و مسئولیت ها، خیانت است

طراحی و ساخت موزه دفاع مقدس استان تهران

در نظام اسلامی بن بست وجود ندارد!

مشت آهنین سپاه آماده تحمیل هزینه های مستقیم به حامیان تروریستها

امروز دشمنان نظام بسیار آشکار تر از فروپاشی نظام سخن می گویند

عزیمت 40 نوجوان و جوان برگزیده عراقی برای حفظ تخصصی قرآن کریم به ایران

یادداشت معاون اسبق وزیر قصه دردناک اردوگاه شهید باهنر/ «فروش اردوگاه شهید باهنر هم تقصیر دولت قبل است!»

فیلم/ روحانی: آقای ترامپ! با دم شیر بازی نکن

نوبخت در توییتر مطرح کرد بررسی راهکارهای سازمان برنامه و بودجه برای حل مشکلات شهرداری تهران

برخورد جدی و عبرت آموز دستگاه قضایی با برهم زنندگان نظم و امنیت

پژوهشگر حوزه انرژی در گفت وگو با فارس تشریح کرد آیا می شد جلوی خاموشی ها را گرفت؟

نباید عالمان بزرگ اهل سنت را تخریب کرد

بی بی سی می داند 8 شهید پاسگاه مرزی مریوان اهل سنت بودند؟

تلاش دشمنان برای رخنه و نفوذ در کشور ناکام مانده است

قوانین مادر نباید هر روز تغییر کنند

رییس قوه قضاییه: شاید تحریم ها مشکلاتی ایجاد کند اما می توانیم راه را بر دشمن سد کنیم

رییس قوه قضاییه: شاید تحریم ها مشکلاتی ایجاد کند اما می توانیم راه را بر دشمن سد کنیم

رسانه های بین المللی درباره هشدار شدید روحانی به رییس‎جمهور آمریکا چه نوشتند؟

آیت الله آملی لاریجانی: حرف های امروز رییس جمهور مشابه فرمایشات رهبری بود /امروز قوای کشور باهم هماهنگ تر هستند /دشمن قوه قضاییه را هدف گرفته است

ژنرال دوستم وارد کابل شد

با «علیرضا» در فرودگاه هستیم و به مقصدی که می دانیم می رویم! / تا 2،3 روز آینده همه چیز مشخص می شود

زلزله کرمانشاه در آذربایجان غربی احساس شد

امسال 24 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان جذب شدند

20 پس لرزه در یک ساعت

ارزش صادرات بهاره پتروشیمی به 3.1 میلیارد دلار رسید

نشست بررسی راهکارهای بهبود عملکرد نمایندگان شعب بیمه ایران

گردهمایی مدیران ستادی و مدیران مناطق شرکت بیمه پاسارگاد

سهامداران عملکرد سال 96 بانک پارسیان را تصویب کردند

نیروی انسانی متخصص؛ رمز توسعه صنعت بیمه است

با «علیرضا» در فرودگاه هستیم و به مقصدی که می دانیم می رویم! / تا 2،3 روز همه چیز مشخص می شود

آنچه در مورد تاتو و هاشور ابرو باید بدانید

استخدام کارمند فروش خانم در شرکت نگاره های ماندگار

«فرهنگستان علوم اسلامی پس از 35 سال کدام دستاورد؟ کدام مقدورات؟»

رسیدگی به بازرسی های آژانس از دانشگاه ها

پیام تسلیت وزیر اطلاعات به فرمانده سپاه پاسداران

" با دم شیر بازی نکن" تیتر اخبار رسانه های عربی

واکنش وزارت اطلاعات به صحبت های یک نماینده

پژمان فر: دستگاه قضایی باید با به استناد مصوبات مجلس با متخلف برخورد کند

صلوات در کلام امام رضا (ع)

«داود هرمیداس باوند» مهمان اولین برنامه «شوکران»

رسانه های بین الملی درباره هشدار شدید روحانی به دونالد ترامپ چه نوشتند؟

معتقد بودند در عرصه فرهنگی نمی توان درآمدزایی کرد

کلانی: قرارداد کی روش باید اصلاح شود

برگزاری دوره های کوتاه مدت MBA و DBA در دانشگاه تهران

نظام ارتباط مدون میان دولت و ملت نداریم

رفتار کارکنان ادارات ری به شکل نامحسوس ارزیابی می شود

سیاست های کلان براساس واقعیت ها و آینده نگری تعیین شود

تولید برنامه های بین المللی منطبق با سیره رضوی/ برنامه سازی شبکه بین المللی امام رضا(ع) با شبکه های اسلامی

نظام ارتباط مدون میان دولت و ملت نداریم

5 کمیته برای بازگشایی مدارس در کهگیلویه فعالیت می کند

جابجایی و نه تغییرات کابینه از این هفته کلید می خورد/ رییس جمهور به مردم چه خواهد گفت؟!

مدول سوم تصفیه خانه شهرچایی احداث شود

ایران در انتخابات هیات رییسه اتحادیه جهانی کاندیدا ندارد

هشدار بابت آفتی به نام «رپورتاژ سیاسیون در رسانه»

گزیده سخنان روحانی در همایش روسای نمایندگی های خارج از کشور

بازتاب هشدار روحانی به رییس جمهور آمریکا در جهان

بین وزارت و اطلاعات سپاه همفکری وجود دارد

بر اساس FATF خانواده مدافعان حرم تروریست هستند/ آقایان تعهد دادند حاج قاسم را کت بسته تحویل دهند

بر اساس FATF خانواده مدافعان حرم تروریست هستند/ آقایان تعهد دادند حاج قاسم را کت بسته تحویل دهند