مطالب مرتبط:
جریمه دلاری برای گران فروش ها
ثبت کالاهای وارداتی با دلار دولتی در سامانه 124/ جریمه دلاری برای گرانفروشان
سازمان حمایت: ثبت کالاهای وارداتی با دلار دولتی در سامانه 124/ جریمه دلاری برای گرانفروشان
ثبت کالاهای وارداتی با دلار دولتی در سامانه 124/ جریمه دلاری برای گرانفروشان
ثبت کالاهای وارداتی با دلار دولتی در سامانه 124/ جریمه دلاری برای گرانفروشان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 4 تیر 1397 ساعت 20:052018-06-25اقتصادي

جریمه دلاری برای گران فروش ها


رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: طبق دستور رییس جمهوری لیست کالاهایی که با دلار 4200 تومان وارد شده اند، در سامانه 124 (www.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، محمود نوابی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه از پنج شنبه اعلام شده کلیه کالاهایی که با ارز 4200 تومانی یا 3800 وارد می شوند، باید قیمت را مطابق با این ارز تعین و عرضه کنند، گفت: اگر ما شرایط حال حاضر را مدیریت نکنیم بهبودی حاصل نمی شود.

در حالی که بازار مسیر خود را طی می کرد، تکانه هایی که در بازار ایجاد شده از نظر روانی ناامنی ایجاد کرده است و برخی به آن دامن می زنند.

وی ادامه داد: ما به واردکنندگان کالا اعلام کردیم کسانی که دلار 4200 تومانی دریافت کرده اند مطابق خوداظهاری، کالاهای خود را برمبنای ضوابط عمومی قیمت گذاری اعلام کنند.

البته به خوداظهاری آنها اکتفا نکرده و اگر قیمت کالایی بر مبنای محاسبات ما قیمت بی ربط غیرمتعارفی بود، سعی می کنیم در کوتاه ترین زمان از بانک مرکزی هم این موضوع را پیگیری کنیم.

این لیست به محض اعلام بانک مرکزی در سامانه 124 سازمان حمایت قرار می گیرد که ما به سامانه ارزی آنها دسترسی داشته باشیم و بتوانیم قیمت ها را به صورت برخط در اختیار مردم قرار دهیم.

نوابی با اشاره به اقدام وزیر ارتباطات و انتشار لیست واردکنندگان با ارز دولتی اظهار کرد: سازمان تعزیرات به سراغ شرکت هایی که کالاها را با ارز دولتی وارد می کنند می رود و آنها حتما قیمت کالاها را متناسب با این ارز تعیین می کنند.

ما هم در تعاملی که با بانک مرکزی داریم بنا داریم لیست کلیه واردکنندگان اعم از گوشی، لوازم خانگی و هر کالایی که حتی با دلار 4200 تومان وارد کردند را در سایت 124 وارد کنیم تا مردم هم به این آمار دسترسی داشته باشند که کالاها با چه قیمتی وارد شده اند.

بازرسان ما هم در سطح استان ها این موضوع را رصد می کنند که کالا به قیمت مناسب عرضه شود.

جریمه دلاری برای گران فروش ها رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره اختلافی که در ارز تخصیص یافته به واردکنندگان گوشی و میزان واردات وجود دارد، توضیح داد: در حال حاضر نمی توان گفت آن مقدار ارزی که هنوز وارد نشده صرف موارد دیگری شده و ممکن است این واردات در حال حمل باشد، اما باید این موضوع پیگیری شود.

هر کس ارز دولتی گرفته باید پاسخگوی واردات کالایش باشد در غیر این صورت از دو تا پنج برابر به عنوان قاچاق ارز جریمه خواهد شد.

همانطور که در قانون تعزیرات عنوان شده که اگر واردکننده ای ارز بگیرد و کالا وارد نکند جریمه می شود.

وی با بیان این که ما در یک تحریم اقتصادی قرار گرفته ایم، اظهار کرد: ما نمی گوییم گرانی تقصیر مردم است، اما می گوییم آنها به خدمت گزاران خود کمک کنند.

بدین ترتیب که در صورتی که در حقشان اجحاف می شود و با گرانی مواجه می شوند با سامانه 124 سازمان که از سال 1373 دایر است و سامانه 135 تعزیرات که در جهت هم افزایی در رسیدگی به امور مردم است، تماس بگیرند و تقاضای رسیدگی داشته باشند تا ما بتوانیم آن را بررسی کنیم.

بازار خودرو را کنترل کردیم نوابی با بیان اینکه امروز مصرف کننده، مصرف شونده نیست و جایی که می بیند اجحافی در حق او شده باید اعلام کند، افزود: ما بازرس مقیم برای یک حوزه نداریم و باید بخش های بورس کالا، قاچاق و موارد مختلف را برسی کنیم، اما به شکایت ها و درخواست های مردم بی توجه نیستیم و در صورت بی توجهی حاضر به پاسخگویی هستیم.

اگر ما اعلام می کنیم که سه واحد لبنیاتی افزایش قیمت نداشته اند نباید از سایر واحدهایی که با دولت همکاری نکرده و به پیشواز گرانی رفته اند، خرید کنند.

همچنین برای اثر بخشی اقدامات ما لازم است در صدور احکام و اجرای آنها تسریع شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاکید بر ساماندهی بازار خودرو در هفته های اخیر بیان کرد: در مقایسه بازار داخلی خودرو با 10 روز قبل، همفکری و هم افزایی سازمان حمایت با مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران کارخانجات خودروسازی این بازار کنترل شده است.

نقدینگی موجود، بازار را به هم می ریزد وی با بیان این که طبق آمارها 15 هزار میلیارد تومان نقدینگی در بازار است که می تواند بازار را بهم بریزد، گفت: امروز شاخص بعضی از معاملات در بازار سکه است، اما ما نمی توانیم به بازار سکه و گرانی آن ورود کنیم، زیرا در وظایف ما ذکر نشده است.

وظایف ما مبارزه با قاچاق کالاست، کالاهای گروه یک که سبد غذایی مردم را تشکیل می دهد و کالاهای لوازم خانگی و ضروری مردم اولویت بندی شده است.

نوابی بیان کرد: ما سال گذشته 332 هزار مورد بازرسی و پرونده هایی معادل 59 میلیارد تومان در حوزه قاچاق کالا داشتیم.

به صورت کلی نیز سه میلیون و 600 هزار مورد بازرسی و 230 هزار پرونده و 1000 میلیارد تومان برای گرانفروشی، عدم عرضه کالا داشتیم.

همچنین در سه ماه اول سال 1397، 90 هزار مورد بازرسی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا انجام شده است، ما 3400 پرونده تشکیل دادیم و پرونده های به ارزش 15 میلیارد تومان به محاکم قضایی و تعزیرات رفته است و باید احکام آنها صادر شود تا مردم نتایج آن را ببینند که اینها در اختیار سازمان حمایت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیست.

در حوزه سایر جرائم نیز 40 هزار و 500 پرونده در دو ماه اول سال و معادل 126 میلیارد تومان جریمه داشتیم که باید حکم آنها توسط تعزیرات صادر شود.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره ماهیت سازمان های وابسته به سازمان حمایت توضیح داد: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در داخل خود سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت و توزیع کالا و خدمات را دارد که وظایف نظارت بر بازار ناشی از ادغام این سازمان است.

این سازمان تا سال 1384 ادارات مستقل داشته و سپس این وظیفه به سازمان حمایت محول شده و وظیفه نظارت بر بازار در استان ها بر عهده سازمان های صمت استان است که با سازمان حمایت در تعامل هستند.

نوابی اظهار کرد: ظرف سه سال گذشته اولویت ما به عنوان یکی از دستگاه هایی که در ماده 36 مبارزه با قاچاق کالا از آن نام برده شده، مبارزه با قاچاق در سطح عرضه بوده، در سه ماهه ابتدایی سال جاری عملکرد ما در حوزه مبارزه با قاچاق کالا 55 درصد نسبت به سه ماهه سال قبل رشد داشته است.

همکاران ما در عید نوروز در مورد بازار عملکرد قابل قبولی از لحاظ امکانات، ابزار و موارد قانونی که قانون گذار در اختیارمان گذاشته و در مقایسه با سال های گذشته داشتند؛ البته شاید در تراز جمهوری اسلامی و شان نظام و مردم نمره خوبی نگیریم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و سازمان حمایت گفت: در عید نوروز و ماه مبارک رمضان با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و شرکت بازرگانی دولت ایران و شرکت پشتیبانی امور دام، برنج، شکر، مرغ و گوشت با قیمت های مناسب در اختیار مردم قرار می گرفت.

در حال حاضر ما روزانه از 31 استان گزارش عملکرد را در برخورد با گرانی و عدم عرضه کالا دریافت و برای مقامات ارشد ارسال می کنیم، اما مولفه های دیگری هم در وضعیت اقتصادی وجود دارد.

وقتی بازارهای دیگر تحت تاثیر قرار می گیرد از جمله تاثیر تحریم های ظالمانه، ورود یکسری از کالاها محدود شده یا تخصیص ارز دچار وقفه می شود.

البته سازمان حمایت و سازمان بازرسی در تمامی حوزه ها ورود نمی کنند برای مثال مسکن یا کالاهای دست دوم تعریفی برای سازمان حمایت نشده است.


کلید واژه ها: سازمان حمایت مصرف کنندگان - سازمان حمایت - قیمت - بانک مرکزی - ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - مصرف کنندگان - وزیر صنعت، معدن و تجارت - دلار - واردات - هایی - لیست - حمایت - جریمه - مرکزی - قاچاق کالا و ارز - مبارزه با قاچاق - تعزیرات - سازمان تعزیرات - وزیر ارتباطات - بانک - قیمت کالاها - لوازم خانگی - رییس جمهوری - بازار - قاچاق - کوتاه ترین - مردم - وزیر - کلیه

آخرین اخبار سرویس:
مشکلات عشایر قم باید مرتفع شود

رعایت مقررات ملی ساختمان در روستاها اجباری است

مشکلات عشایر قم باید مرتفع شود

رسانه ها، ساخت بناهای ایمن را فرهنگ سازی کنند

دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس

«رهام» محصول جدید سایپا معرفی شد+مشخصات فنی

صنعت اسباب بازی تا 10 سال آینده از صنعت های مهم می شود

90 میلیون وام مسکن چقدر برای مشتری تمام می شود؟

هک شدن سایت ثبت سفارش خودرو در یک مدت زمان طولانی غیرطبیعی است/ سیاست های دولت در واردات خودرو عده ای را تشویق به تخلف در واردات کرد

8 تصمیم اشتباه دولت روحانی در روزهای بحرانی اقتصاد!

بازار ارز میدان فردوسی در دست دلالان

قیمت خودرو بالا رفت+جدول

مردم از مسکن مهر استقبال نکردند

واکنش صفر به 53 اخطار

عشایر می توانند الگوی اقتصادی کشور باشند

بررسی مشخصات کیا اسپورتیج 2018، قیمت و مدل ها

رونمایی از خودروی جدید سایپا

رشد 110 درصدی معاملات تالار بورس کرمانشاه

افزایش نرخ سود بانکی برای جذب بخشی از نقدینگی مردم تبعات مثبت و منفی بسیاری دارد

دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس

متقاضیان اجرای طرح در اراضی ملی 6 ماه فرصت دارند

عشایر می توانند الگوی اقتصادی کشور باشند

متقاضیان اجرای طرح در اراضی ملی 6 ماه فرصت دارند

93 درصد کشور خشک و نیمه خشک است

بیمه سلامت 7 هزار میلیارد تومان بدهی دارد

چین روی پسته آمریکا 45 درصد تعرفه اعمال کرد/ از دست رفتن بازار آمریکا به نفع ایران

ادعای نماینده سبزوار کذب است/امکان بروز تخلف در خرید تضمینی گندم وجود ندارد

دستگیری یک عضو حلقه فساد زنجیره ای خودرو در خوزستان

مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز تمدید شد

دستگیری یک عضو حلقه فساد خودرو در خوزستان

مشکل آب آشامیدنی شهر قیدار رفع شد

توییت ربیعی درباره جلسه اش با تشکل های صنفی رانندگان

افشاگری افتخاری از درخواست 4 میلیارد تومانی روزبه چشمی

وضعیت آب رسانی به خرمشهر،​ آبادان و شادگان مناسب است

سرفیس گو؛ شرط بندی بزرگ مایکروسافت روی آینده ی رایانه های کوچک

تقویت بخش کشاورزی با بهره گیری از ظرفیت تشکل های زنان روستایی

توجه به سهم مدیریتی بانوان ضروری است

کاهش 0٫6 درصدی شعب داخل کشور شبکه بانکی

دستگیری یک عضو حلقه فساد زنجیره ای خودرو در خوزستان

بازداشت شبانه یک مقام فاسد مرتبط با پرونده خودرو

دستگیری یک عضو حلقه فساد زنجیره ای خودرو در خوزستان

برای خرید تجهیزات الکترونیک چقدر باید هزینه کرد؟+جدول

سقوط رتبه تلگرام در ایران و جهان

اولتیماتوم دادستان کل: ظرف 48 ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل شود

جزییات جدید از پل استار2

گوشت گاو مصنوعی به زودی در رستوران های هلند

وزرا مصوبات هیئت مقررات زدایی را دور می زنند

زیباسازی روستاها و مسیرهای عشایر کوچنده اندیمشک لازم است

واکنش مثبت اقتصاد ترکیه به لغو وضعیت فوق العاده

دستگیری(میم.الف) عضو شبکه فساد زنجیره ای خودرو در خوزستان

همواره سعی برآن شده توزیع اعتبارات عادلانه باشد

پیش بینی تولید یک میلیون تن چغندر پاییزه تا پایان فصل جاری

معرفی مسجد جامع کرمان +تصاویر

تخریب اراضی کشاورزی برای ایجاد خانه دوم در گلستان

گران شدن مرغ به دلیل افزایش هزینه های تولید

مقایسه هواوی میت 10 با سامسونگ گلکسی +A8 [همراه با بررسی ویدیویی]

ناامن ترین هتل جهان!/تصاویر

مدیران خودرو حامی مسابقان مهارت ملی شد

گوشت گاو مصنوعی به رستوران ها راه می یابد!

افزایش تولید نفت در میدان یاران شمالی کلید خورد

آخرین اخطار به بانک ها/اطلاعات ندهید اعلام جرم می کنیم

راهکارهای مردم برای اصلاح امور و حل مشکلات اقتصادی

دستگیری یک عضو حلقه فساد زنجیره ای خودرو در خوزستان

کم لطفی های امروز نشانه فرصت های از دست رفته گذشته است

27 هزار تن انواع بذر گندم برای کشاورزان لرستان تامین شد

قیمت سبد نفتی اوپک یک گام دیگر عقب نشست

رونمایی از خودروی جدید سایپا + تصاویر و مشخصات

وزیر صنعت خبر داد: دستگیری یکی از افراد مؤثر شبکه فساد واردات غیرقانونی خودرو

تصویب افزایش نرخ خرید شیر خام از دامداران تا حدودی به معیشت آنان کمک می کند

کاهش حجم فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام

27 هزار تن انواع بذر گندم برای کشاورزان لرستان تامین شد

معاون رییس جمهوری از اماکن تاریخی گردشگری لرستان بازدید کرد

9700 میلیارد ریال اعتبار نوسازی مدارس کشور توزیع شد

لحظه هولناک سرقت مسلحانه از بانک ملی تهران و دستگیری سارق + فیلم و عکس ها

مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز از محل بارنامه تمدید شد

قیمت سبد نفتی اوپک یک گام دیگر عقب نشست

گرانی بیش از 17 درصد کالاهای وارداتی ممنوع شد

توسعه گردشگری نهاوند همدان در گرو سرمایه گذاری

اختفای کالاهایی که از ارز رسمی استفاده کرده اند، جرم است

اولین خودرو ایرانی تولیدی روی پلت فرم SP100 معرفی شد

عوارض خروجی 440 هزار تومانی کجا هزینه شد؟ / سفر بالاخره گران شده یا ارزان؟

درخواست وزیر بهداشت از وزیر صنعت

مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز از محل بارنامه تمدید شد

اولین خودرو ایرانی تولیدی روی پلت فرم SP100 معرفی شد

خرم آبادی: رتبه تلگرام در ایران و جهان سقوط کرده است

قیمت سبد نفتی اوپک یک گام دیگر عقب نشست

گران شدن مرغ به دلیل افزایش هزینه های تولید

توقف قطع گوشی های مسافری ثبت نشده پس از اجرای یک روزه

رفع محرومیت «جُلدر» و «بونگرو» با همراهی بنیاد مستضعفان کلید خورد

مصرف برق در مرز هشدار/ اوج مصرف در مدار 56 هزار مگاوات قرار گرفت

سرانه برق خانگی در ایران 3برابر دنیا

واگذاری 25 هکتار از اراضی شرکت کشاورزی و دامپروری سپیدرود به شهرداری رشت

رکورد چهار ساله رشد سرمایه گذاری ساختمانی به ثبت رسید

ارسال 700 پرونده مرتبط با واردات خودرو به تعزیرات

ارسال چند صد پرونده مرتبط با واردات خودرو به تعزیرات

پرداخت 20 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در کاشمر

جلسه ستاد سرمایه گذاری استان قزوین

مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز از محل بارنامه تمدید شد

بحث تحریم ها یک جک بیشتر نیست

میمند آماده تبدیل به قطب گیاهان دارویی کشور است

جریمه دلاری برای گران فروش ها

جریمه دلاری برای گران فروش ها