مطالب مرتبط:
رییس انجمن علمی مددکاران اجتماعی در گفت وگوی تفصیلی با فارس: سیاست های اجتماعی علت اصلی اعتیاد است/ آسیب های اجتماعی قابل تبدیل به یکدیگر هستند
سیاست های اجتماعی علت اصلی اعتیاد است/ آسیب های اجتماعی قابل تبدیل به یکدیگر هستند
کاهش زمان دادرسی،هدف اصلی دستگاه قضایی است
دادستان های استان در انجام وظایف نظارتی خود کوتاهی نکرده اند/ کمبود قاضی و نیروی انسانی در دستگاه قضایی گیلان
مسئولان دستگاه قضایی مورد اعتماد قاطبه مردم کشور هستند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 4 تیر 1397 ساعت 14:302018-06-25سياسي

دستگاه قضایی تلاش می کند مسایل اجتماعی و کارگری به تنش های امنیتی تبدیل نشود


دادستان عمومی و انقلاب اهواز با تاکید بر بیان مطالبات به حق آحاد مردم به ویژه کارگران در فضایی به دور تشنج، تنش و در چارچوب و ساز و کارهای قانونی گفت: - --> کد خبر: 637290 1397/04/04 14:26:30 دادستان عمومی و انقلاب اهواز با تاکید بر بیان مطالبات به حق آحاد مردم به ویژه کارگران در فضایی به دور تشنج، تنش و در چارچوب و ساز و کارهای قانونی گفت: نباید به مسایل اجتماعی نگاه امنیتی داشت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، عباس حسینی پویا در نشست خبری خود به مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: مجموعه دستگاه قضایی و دادستانی خوزستان تلاش می کند مسایل اجتماعی و کارگری در جامعه به تنش های امنیتی تبدیل نشود.

وی با اشاره به تجمع ها و اجتماعات اعتراض آمیز کارگری در ماه های اخیر در کلانشهر اهواز و برخی شهرهای خوزستان گفت: باید اجازه داد خواست های مردم به گوش مسئولان برسد ولی تاکید داریم باید تجمع ها منطبق با قانون و با صدور مجوز قانونی از سوی دستگاه های مسئول باشد در این صورت امکان حفاظت و تامین امنیت ازسوی دادستانی و مجموعه نیروی انتظامی از این تجمع ها فراهم خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب اهواز با بیان اینکه برخی افراد سودجو و فرصت طلب از طرح مسایل صنفی و کارگری در قالب تجمع های اعتراض آمیز سوءاستفاده می کنند، افزود: اگر مشاهده شود طرح مطالبات به حق، خارج از قاعده شده و حقوق عمومی و خصوصی افراد خدشه دار، و امنیت عمومی مردم به خطر افتد، دادستانی براساس وظایف قانونی و بر پایه اصل دفاع از حقوق شهروندی به این مسایل ورود می کند.

حسینی پویا به برخی تجمع ها و اغتشاشات در دی پارسال در اهواز و برخی شهرهای خوزستان اشاره کرد و گفت: گرچه بیان اعتراض ها در حوادث دی پارسال درست بود ولی رفته رفته افرادی با سوءاستفاده از وضع موجود، این تجمع ها را به سمت و سوی هرج و مرج و تخریب اموال عمومی سوق دادند آن وقت بود که دستگاه قضایی به این حوادث ورود کرد.

همه افراد بازداشتی حوادث دی پارسال آزاد هستند دادستان عمومی و انقلاب اهواز بدون اشاره به تعداد افراد بازداشت شده حوادث دی سال 1396 در خوزستان گفت: هم اکنون همه افراد بازداشتی با قرار قانونی و وثیقه آزاد هستند.

حسینی پویا به تعداد پرونده های افراد متهم در حوادث دی پارسال اشاره ای نکرد ولی افزود: پس از تکمیل تحقیقات و کیفرخواست، پرونده این افراد به دادگاه ارسال خواهد شد.

وی با اشاره به بازداشت تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد ایران در جریان برپایی چند تجمع در اهواز بیان کرد: همه کارگران بازداشتی آزاد شده اند.

وی مطالبات کارگران گروه ملی را به حق خواند ولی گفت: طبق قانون برپایی هرگونه تجمع اعتراض آمیز باید از مجاری قانونی و صدور مجوز صورت گیرد هرچند معتقدیم عمده درخواست کارگران که بعضی از آنها ماه ها است حقوق و مزایا دریافت نکرده اند و زیر فشار اقتصادی و مالی قرار دارند به حق بوده است.

ضرورت ساماندهی دستفروشان در کلانشهر اهواز دادستان عمومی و انقلاب اهواز با اشاره به ضرورت ساماندهی دستفروشان در این کلانشهر، گفت: موضوع دستفروشی، مساله ای اجتماعی است که باید در این زمینه به یک راه حل منطقی برسیم.

حسینی پویا افزود: در این ارتباط تاکنون نشست هایی با استانداری، شهرداری، نیروی انتظامی و برخی دستگاه های اجرایی برگزار شده ولی معتقدم چون افراد دستفروش به دلیل مشکلات اقتصادی و بیکاری به این شغل روی آورده اند باید پیش از هرگونه اقدامی، بازارچه هایی برای انتقال دستفروشان توسط شهرداری ساخته شود سپس دستفروشان به این بازارچه ها انتقال یابند.

وی گفت: طرح جمع آوری دستفروشان سطح شهر که مشکلاتی در بحث ترافیک و سد معبر برای شهروندان ایجاد کرده اند بدون احداث مکان ها و بازارچه هایی برای استقرار آنان تاثیرگذار نخواهد بود و سبب تنش اجتماعی می شود.

با ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده رودخانه کارون قاطعانه برخورد می شود دادستان عمومی و انقلاب اهواز ادامه داد: دادستانی با ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده رودخانه کارون قاطعانه برخورد،و دستور تخریب چند بنای غیرمجاز در محدوده این رودخانه صادر شده است.

وی بر برخورد با عوامل آلایندگی رودخانه کارون به عنوان یک مطالبه عمومی و به حق تاکید کرد و افزود: تاکنون چندین پرونده در این خصوص رسیدگی، و احکام محکومیت آنان صادر شده است.

مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی خوزستان پیچیده است دادستان عمومی و انقلاب اهواز با اشاره به عضویت دادستانی در ستاد اقتصاد مقاومتی خوزستان گفت: مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی خوزستان بسیار پیچیده است ولی همه تلاش ها به جلوگیری از تعطیلی واحدها و تشدید بیکاری کارگران معطوف شده است.

حسینی پویا با بیان اینکه گروه ملی فولاد ایران به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی خوزستان همچنان درگیر مسایل مدیریتی، تامین مواد اولیه، مسدود بودن همه حساب های شرکت، فرسودگی تجهیزات و تراکم نیروها و واگذاری است، بیان کرد: این شرکت هم اکنون 30هزار میلیارد ریال بدهی دارد و با نشست های متعددی که با مالک خصوصی آن برگزار شد امکان حل مشکلات آن فراهم نشد و این واحد صنعتی دوباره به بانک ملی ایران بازگردانده شد.

وی با اشاره به اعتراض های دامنه دار کارگران این واحد صنعتی در یک سال گذشته که به طور عموم به پرداخت نشدن حقوق کارکنان آن برمی گردد، افزود: دادستانی ضمن ورود به موضوع گروه ملی فولاد ایران ، تلاش می کند این واحد تولیدی دوباره فعالیت خود را از سرگیرد تا شاهد تنش و ناآرامی کارگری در خوزستان نباشیم.

حمایت از حقوق عمومی وظیفه دادستانی است دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: این دادستانی به عنوان مدعی العموم موظف است از حقوق عمومی مردم حمایت و دفاع کند و با کسانی که به هر نحوی به حقوق مردم تعرض و تعدی می کنند برخورد قانونی کرده و مجرمان را زیر پیگیرد قرار دهد.

وی افزود: ورود به موضوع ترخیص بیش از سه هزار دستگاه خودروی اروندی که متعلق به صاحبان آنان بود و ماه ها در گمرک منطقه آزاد اروند نگهداری می شد و پیگیری کولردار شدن همه اتوبوس های عمومی درون شهری اهواز از مواردی بود که با پیگیری دادستانی به نتیجه رسید.

فعالیت پارکبان ها در اهواز غیرقانونی است وی در پاسخ به سوالی درباره پارکبان های شهری اهواز، با تاکید بر غیرقانونی و غیرمجاز بودن فعالیت پارکبان های سطح شهر اهواز گفت: باید سازوکارهای قانونی و منضبط برای شکل جدیدی از فعالیت پارکبانان تعریف شود تا امنیت خاطر مردم از ناحیه کار پارکبانان تضمین شود و نظارت لازم بر کار آنان نیز صورت گیرد.


کلید واژه ها: دادستان - اهواز - بازداشت - کارگران - دستگاه قضایی - قانون - خوزستان - مطالبات - تجمع - حوادث - امنیت - اجتماعی - قضایی - سوءاستفاده - اعتراض - مردم - حسینی - نیروی انتظامی - آزاد - حقوق شهروندی - فضایی - قوه قضاییه - نشست خبری - حقوق - اغتشاشات - مسئولان - دادگاه - وثیقه - جامعه - تخریب

آخرین اخبار سرویس:
عکس منتخب نشنال جئوگرافیک / جنگل سدری با درختانی قد برافراشته

جزییات تشییع و ترحیم آیت الله مرتضی تهرانی

شعر سعدی که سید حسن خمینی در جمع ظریف و سفرای ایران خواند

کارت رزمندگی رونمایی شد

انتقاد نماینده سنندج از وضعیت راه های کردستان

زمان نمایشگاه مطبوعات گلستان اعلام شد

مدیران شرکت های اقماری وزارتخانه ها 4 برابر مقامات حقوق می گیرند

عضو حزب تحریک انصاف پاکستان زخمی شد

عضو شورای شهر تهران سازمان مدیریت بحران گزارش های لازم درباره مقابله با حوادث را ارائه نکرده است

از راه فاضلاب وارد مجلس نشوید!

هاشمی: اشرافی گری و رانتخواری نظام را تهدید می کند نه انتقاد مردم

خط قرمز؛ خط وحدت یا خط تفرقه؟!

کاروان های رضوی مردم را با معارف الهی آشنا کنند

هفته نامه "9 دی" در آستانهٔ تعطیلی قرار گرفت

جمعیت تهران به 20 میلیون می رسد/معتادان متجاهر برند پوش شوند

دستگاه های نظارتی فضا را بر متخلفان ناامن کنند

همت بی منت گروه های جهادی در مناطق محروم سیستان وبلوچستان

جلسه شورای اجتماعی کشور

در شرایط جدید دنبال اصلاح روابط باعربستان، امارات و بحرین هستیم آمریکای منزوی نباید جان بگیرد

فرهنگ سازی لازمه گسترش مشارکت در مدرسه سازی

وزارت اطلاعات دچار هیجانات و تسویه حساب های جناحی نمی شود

وزارت اطلاعات با هزار کانال تلگرامی ضدانقلاب برخورد کرد

حمایت تیترها از حقوق شهروندی «اقلیت ها»/ واکنش روزنامه ها به شفافیت ناقص در تلویزیون

بازتاب سخنان امروز روحانی در رسانه های خارجی

استخدام مربی و خدمه برای مهدکودکی واقع در تهران

استخدام مدیر داخلی رستوران دارای سابقه کار در تهران

قیمت انواع فرنگی جات در میادین+ جدول

عکس هایی تازه از فیس لیفت بی ام و سری 7

با ارز 4200 تومانی سطل آشغال وارد کشور کردند!

انفجار در کابل منجر به کشته شدن 2 کودک شد

عملیات خارق العاده خلبان ایرانی

اختصاص 5 درصد سهمیه استخدامی دستگاه های اجرایی به رزمندگان

کشف جدیدترین مواد مخدر در گمرک/ عکس

استخدام راننده میکسر و خاور در محدوده تهرانپارسِ تهران

دفاع از حیثیت احسان علیخانی مهم بود؛ ولی هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری چطور ؟

استخدام اتوکار ماهر خانم جهت تولیدی بچگانه در تهران

اصغری: دید خود را نسبت به کالای خارجی عوض کنیم

پاسخ روابط عمومی وزارت اطلاعات به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس درباره مدیران دو تابعیتی

توقیف دو محموله کالای قاچاق در مراغه

مطالب برجسته روزنامه های امروز موسسه ایران

اعلام آمادگی آرژانتین برای میزبانی پایگاه های نظامی آمریکا

شناسایی و انهدام یک باند بین المللی قاچاق مواد مخدر

استخدام گرافیست با تجربه خانم در موسسه فرهنگی هنری

امروز،آخرین مهلت ارایه اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

نشست علنی امروز خانه ملت پایان یافت

استخدام رزرویشن یک شب در میان مسلط به نرم افزار

توییت امیرعبداللهیان درباره شهادت 11 نفر از پاسداران در مرز مریوان+ عکس

محمود علوی: همکاری بین وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه نزدیک تر شد است/ دخالت دادن مسائل جناحی کار اطلاعاتی را به انحراف می کشاند

استخدام کارگر ماهر نقاش اتومبیل در تهرانسرِ تهران

علی نوبخت: جایگاه دبیرخانه شورای عالی بیمه در وزارت کار و تامین اجتماعی است/ سازمان نظام پزشکی تصرفی دراصل تعرفه ها ندارد

احکام جدید مقصران حادثه سنندج صادر شد

جزییات سوال علی مطهری از وزیر اطلاعات

استخدام مهندس برق آقا جهت همکاری در پروژه نظارت در تهران

احزاب نوک پیکان انسجام ملی هستند

فیلم | رهبر انقلاب: مذاکره با آمریکا هیچ فایده ای ندارد

بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه از کوی آل صافی اهواز

پژمانفر در تذکر شفاهی: قوه قضاییه با متخلفان قانون تسهیل امر ازدواج برخورد کند

افشانی دوباره تذکر گرفت/ بازپرداخت کمک به صندوق ذخیره کارکنان تعیین تکلیف شود

بهرامیان در تذکر شفاهی: رییس جمهور برنامه عملیاتی برای برون رفت از شرایط اقتصادی را اعلام کند

شاعری در تذکر شفاهی: دولت مرزها را کنترل کند تا از واردات برنج جلوگیری شود/ از کشاروزان حمایت شود

وزیر اطلاعات: با طائب هر یک ماه تا یک ماه و نیم جلسه داریم؛ نظرات وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه نسبت به قبل نزدیک تر شده / آقای کریمی قدوسی! اگر مطلبی هست بفرمایید تا پاسخ دهم نه اینکه بعد از صحبت من مطلبی را بگویید که گل زدن به دروازه بی دروازه بان محسوب شود / هر بیماری را به ات

محسن هاشمی: پیش بینی می شود جمعیت تهران با شهرهای اقماری به 20 میلیون برسد/ حدود 6 هزار معتاد متجاهر داریم؛ تعداد آنها مقداری نیست که نتوانیم مسئله را حل کنیم؛ حتی می توانند لباس برند بپوشند

تجلیل از خانواده شهیدان و جانبازان

ماجرای سپنتا و چند نکته برای ثبت در تاریخ

معارفه جوانترین فرماندار خراسان شمالی

جزییات تشییع و ترحیم آیت الله مرتضی تهرانی

ورود مجلس به اختیارات مجمع ؛ بدعت یا ناآگاهی؟

برخورد جدی با متکدیان خارجی/امکان تغییرگسترده جمعیت شهرها در پی افزایش مهاجرت ها

دانلود آهنگ جدید ساعت بند بنام شوخی نگیر

دانلود آهنگ جدید معین اسد زاده بنام نگو امیدی نیست

دانلود آهنگ جدید مهران داداشی بنام انگاری

طبق آمار 6 ماهه اخیر شاهد مهاجرت از استان ها و شهر های کم آب هستیم

امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم ندارد/آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن؛ پشیمان کننده است

85 قنات شهرستان قصرقند خشک شد

آیین افتتاح خانه احزاب استان مرکزی

بزرگترین مراسم ازدواج جمعی در کشمیر + تصاویر

دقایقی قبل با اعلام پزشکیان نشست علنی امروز خانه ملت پایان یافت

ضریب امنیت در آذربایجان غربی بالاست

32 دانشجوی آذربایجان غربی به طرح ولایت کشوری اعزام شدند

ابطحی طی تذکری: آژانس ها به دنبال مسافر مجانی می گردند/ با ارز 4200 تومانی سطل آشغال وارد کشور کردند

پارک حاشیه ای؛ طرحی درآمدزا یا آموزنده؟!

خبرنگاران نامحرمند؟!

سردار کمالی در بازدید از ندامتگاه تهران بزرگ: هیچ توهینی نسبت به سرباز پذیرفته شده نیست

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی سلماس موجب رونق فضای کسب و کار در منطقه خواهد شد

برخورد وزارت اطلاعات با هزار کانال تگرامی

برگزاری نماز باران در استکهلم سوئد (+عکس)

با اولین تاکسی کتابخانه‎ای ایران، هم به مقصد برسید، هم کتاب بخوانید

سپنتا نیکنام: دوست نداشتم اولین و آخرین ایرانی غیر مسلمان در شوراهای شهر باشم

توجه به احزاب توجه به مردم است/احزاب ضربه گیر نظامند

عارف: محصورین دلسوز انقلاب را دوباره به آغوش جامعه بازگردانیم

واکنش نماینده زرتشتیان به ماجرای سپنتا نیکنام

پاسخ وزارت اطلاعات به اظهاراات یکی از نمایندگان درباره دوتابعیتی ها

تلاش شبانه امام جمعه آبادان برای آبرسانی به روستاها

وقتی موعظه و تذکر نتیجه می دهد چه نیازی است که با مشت آهنین بر فرق آنها بکوبیم

بیش از 63 درصد داوطلبان آزمون استخدامی، زنان هستند

تبعات تأخیر در جمع آوری خاطرات والدین شهدا

گذری بر حیات علمی و سیاسی آیت الله مرتضی تهرانی

جمعیت تهران به 20 میلیون نفر می رسد!

85 قنات شهرستان قصرقند خشک شد

استخدام راننده با ماشین در وانت تلفنی

دستگاه قضایی تلاش می کند مسایل اجتماعی و کارگری به تنش های امنیتی تبدیل نشود

دستگاه قضایی تلاش می کند مسایل اجتماعی و کارگری به تنش های امنیتی تبدیل نشود