مطالب مرتبط:
آیا برندهای چینی بازار خودرو ایران را ترک می کنند؟
بازار خودروهای وارداتی به کدام سو می رود؟/در 13 سال گذشته چقدر خودرو وارد ایران شد؟
بازار خودروهای وارداتی به کدام سو می رود؟/در 13 سال گذشته چقدر خودرو وارد ایران شد؟/ و اما بحران ارزی
بررسی کامل هاوال H2، چینیِ جدید بازار ایران
سازمان ملل پرونده شکایت ایران از آمریکا را بررسی می کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 4 تیر 1397 ساعت 12:252018-06-25اقتصادي

بررسی سرنوشت چینی ها در بازار خودرو ایران پس از نقض برجام


با خروج ایالات متحده آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها علیه صنعت خودرو از نیمه مرداد امسال، برخی خودروسازان خارجی در آستانه ترک ایران قرار گرفته اند و این در شرایطی است که سرنوشت چینی ها برای ماندن یا نماندن در خودروسازی کشور فعلا در ابهام قرار دارد.

- شعار سال: "یک ماه و نیم پیش بود که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد این کشور از توافق هسته ای و برجام خارج می شود و تحریم ها علیه ایران را برمی گرداند.

بر این اساس، خودروسازی کشور در اولویت تحریم قرار گرفته و از نیمه مرداد امسال همزمان با پایان ضرب الاجل آمریکا، محدودیت هایی گریبان این صنعت بزرگ داخلی را خواهد گرفت.

شرایط به شکلی است که ماندن خودروسازان خارجی در ایران پس از پایان این ضرب الاجل، بسیار سخت و پرهزینه خواهد بود و از همین رو برخی از این شرکت ها در آستانه خروج و قطع همکاری با صنعت خودرو کشور قرار گرفته اند.

تا به امروز، خروج پژوسیتروئن فرانسه و هیوندایی و کیاموتورز کره از ایران تقریبا قطعی شده، اما رنویی ها اعلام کرده اند با وجود خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم های مرتبط با صنعت خودرو، فعلا خواهند ماند.

در این شرایط، ابهام و پرسش بزرگ اینجاست که خودروسازان چینی چه استراتژی و برنامه ای را در ایران پس از بازگشت تحریم های آمریکا در پیش خواهند گرفت و آیا می مانند و فعالیت هایشان را گسترش می دهند، یا رفتاری مشابه امثال پژو و هیوندایی از خود بروز خواهند داد.

پیش از پاسخ به این پرسش، نگاهی می کنیم به ماجرای حضور خودروسازان چینی در ایران و اینکه آنها در این حدودا 11 سال چگونه توانستند خود را به صنعت و بازار خودرو کشور تحمیل کرده و به بازیگرانی مهم (در بازار خودرو) تبدیل شوند.

در باب اینکه چینی ها چطور توانستند تولید و فروش در بازار ایران را توسعه دهند، دلایل مختلفی مطرح می شود، از جمله کمبود تنوع در خودروهای داخلی و قیمت مناسب خودروهای چینی (در سال های ابتدایی حضور آنها در ایران).

در واقع چینی ها با شناسایی دقیق خلأ های بازار ایران، رفته رفته نفوذ کرده و با ارائه آپشن های مختلف به مشتریان ایرانی در حوزه فروش و البته محصول، خود را به عنوان یکی از ستون های صنعت و بازار خودرو کشور مطرح کردند.

به عبارت بهتر، آنچه سبب شد چینی ها رو به بازار ایران آورده و با تمام افت و خیزها، بمانند و رقابت کنند، خلأ های موجود در این بازار بود.

روزگاری که خودروسازان چینی راهی ایران شدند، تنوع بسیار کمی در سبد محصولات خودروسازان داخلی به چشم می آمد و آنها توانستند با استفاده از این کمبود، بخشی از مشتریان را جذب خود کنند.

در ادامه نیز خروج برخی شرکت های خارجی از بخش خصوصی خودروسازی ایران نیز به چشم بادامی ها کمک کرد تا به تدریج بازاری مناسب را برای خود در ایران دست و پا کنند.

با این حال اما رفته رفته ایرادات کیفی برخی خودروهای چینی عیان و این موضوع سبب دلسردی مشتریان شد، تا جایی که تداوم حضور آنها در بازار داخل به خطر افتاد.

در مجموع، قیمت نسبتا پایین و آپشن های جذاب (در مقایسه با خودروهای داخلی) دو شاخص مهمی بود که توانست مشتریان ایرانی را جذب خودروهای چینی کند، با این حال، مشکلات کیفی به تدریج رابطه ایرانی ها با این خودروها را سرد کرد تا چشم بادامی ها احساس خطر کنند.

این احساس خطر زمانی بیشتر شد که چینی ها فهمیدند بازار خودرو ایران در پساتحریم، میزبان بزرگان خودروسازی جهان خواهد بود؛ بنابراین در آن دوران، آنها باید سخت تر از گذشته کار کرده و سطح کیفی محصولاتشان را افزایش می دادند.

بعدها اما این مشکل نیز تا حد قابل توجهی و به واسطه حضور برندهای بهتر و ارتقای کیفی محصولات، حل شد.

در ادامه هرچند گمان می رفت با حصول توافق هسته ای، خودروسازان چینی حضورشان در خودروسازی و بازار ایران کمرنگ شود، با این حال نه تنها این اتفاق نیفتاد؛ بلکه حتی گستره فعالیتشان بیشتر نیز شد.

شرایط به شکلی است که در حال حاضر حدود 10 درصد از بازار خودرو ایران در دست چینی ها قرار دارد و آنها نه فقط در بخش خصوصی صنعت خودرو، بلکه به خطوط تولید خودروسازان بزرگ داخلی نیز نفوذ کرده اند.

خودروسازان چینی البته در پسابرجام شانس بزرگی آوردند و آن، کندی عقد و اجرای قراردادهای بین المللی میان خودروسازی ایران و برندهای خارجی بود.

در واقع قراردادهای پسابرجامی با برندهای اروپایی، به کندی پیش رفت و حتی برخی از آنها اصلا به مرحله اجرا نیز نرسید، بنابراین فرصت تداوم عرض اندام چینی ها در بازار خودرو ایران فراهم آمد.

نکته دیگر اینجا بود که بیشتر خودروهای آینده بازار ایران (محصولات متعلق به شرکت های معتبر)، از قیمت بالایی برخوردار بوده و بنابراین چشم بادامی ها همچنان فرصت داشتند تا از مزیت بزرگ خود یعنی قیمت پایین استفاده کنند.

در واقع عدم حضور خودروهای دارای قیمت مناسب در ایران، دیگر مولفه مهم باقی ماندن چینی ها در بازار کشور بود که تا حد قابل توجهی خیال آنها را بابت رقابت با اروپایی ها و برندهای معتبر آسیایی در دوران پسابرجام راحت کرد.

در نهایت اوضاع به شکلی پیش رفت که حتی پس از به سرانجام رسیدن قراردادهای خارجی صنعت خودرو کشور و باز شدن پای اروپایی ها و ژاپنی ها و کره ای ها به ایران، چینی ها همچنان بازار خود را حفظ و عقب ننشستند.

در این بین، قیمت نسبتا مناسب و تنوع محصول، عوامل مهمی بودند که به داد چینی ها رسیده و آنها را در بازار پسابرجام خودرو ایران ماندگار کرد.

در حال حاضر نیز بسیاری از مشتریان ایرانی همچنان قدرت خرید اندکی در بازار خودرو دارند و این موضوع کاملا به نفع چینی هاست؛ زیرا آنها در مقایسه با خودروسازان غربی، از توانایی بیشتری در تولید محصولات ارزان برخوردارند و این ویژگی مهم، همچنان بخش قابل توجهی از ایرانی ها را برای شرکت های چینی نگه خواهد داشت.

هرچند کیفیت نه چندان مناسب خودروهای چینی هنوز هم تا حدی یکی از نقاط ضعف آنها در بازار ایران به شمار می رود، با این حال چون خودروسازان داخلی نتوانسته اند عملکرد مناسبی را در حوزه کیفیت داشته باشند، این موضوع نیز به نفع چشم بادامی ها تمام شده است.

چینی ها در دوران پسابرجام، همچنان سیاست تنوع محصول در بازار ایران را به کار بستند تا ضعف خودروسازان داخلی در ارتقای کیفی محصولات و عرضه خودروهای جدید را برای خود تبدیل به فرصتی بزرگ کرده و ماندن خود را در این بازار در حضور برندهای معتبر صنعت خودرو، تضمین کنند.

دو سناریو برای آینده چینی ها در ایران حالا اما با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم های صنعت خودرو از نیمه مرداد، سرنوشت چینی ها در ایران، مبهم شده و سناریوهای مختلفی در این مورد مطرح می شود.

در این بین، دو سناریو بیش از سایر موارد مطرح است؛ یکی ماندن چینی ها و توسعه فعالیت ها و دیگری، رفتن تمام یا بخشی از شرکت های خودروساز چینی از ایران.

در سناریوی اول که از دید کارشناسان، محتمل تر به نظر می رسد، یک نکته بسیار مهم وجود دارد و آن، چگونگی ماندن است.

آیا خودروسازان چینی که روی کاغذ به نوعی تنها شرکای قابل اتکای خودروسازی ایران به شمار می روند، ماندن شان را بی قید و شرط تمدید می کنند یا در عوض ایستادن مقابل تهدیدات و تحریم های آمریکایی ها، خواهان امتیاز از ایران خواهند شد.

پاسخ این پرسش قطعا بستگی مستقیم به سیاست های دولت های چین و آمریکا دارد و اینکه چشم بادامی ها چگونه و با چه شرایطی بر سر بازار خودرو ایران قمار خواهند کرد.

طبعا با مشخص شدن این ماجرا، چینی ها با خود حساب و کتاب کرده و در نهایت به این نتیجه خواهند رسید که ماندن در ایران با چه امتیازهایی به نفع آنها تمام خواهد شد.

مساله مهمی که احتمالا خودروسازان چینی نیز مانند پژو و سیتروئن و هیوندایی با آن مواجه خواهند شد، آسیب پذیری از ناحیه تحریم های آمریکا است.

در کنار این ماجرا، وجود ارتباط میان برخی خودروسازان چینی حاضر در ایران، با آمریکایی ها یا هم پیمانان این کشور نیز شرایط مبهمی را بابت آینده چشم بادامی ها در بازار کشور ایجاد کرده است.

با توجه به اینکه آمریکا تنبیهات و جرایمی سنگین را برای نقض کنندگان تحریم ایران در نظر گرفته، ممکن است خودروسازان چینی برای ماندن در ایران دچار تردید شوند و این مساله احتمالا زمانی حل می شود که آنها در عوض ترکش های آمریکا، امتیازاتی جدید از ایرانی ها گرفته یا حداقل افزایش هزینه هایشان به نوعی جبران شود.

به عبارت بهتر، ماندن چینی ها در خودروسازی ایران با توجه به تحریم های آمریکا، برای آنها هزینه بر است و طبعا چشم بادامی ها هزینه های مربوطه را از شرکای ایرانی خود طلب خواهند کرد.

این هزینه ها می تواند به خصوص خود را در قالب افزایش قیمت خودروهای چینی در ایران نشان دهد که طبعا به زیان مشتریان خواهد بود.

تردیدی وجود ندارد که با بازگشت تحریم ها، تامین قطعات برای خودروسازی ایران سخت خواهد شد و چینی ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند، بنابراین هزینه های مربوط به دور زدن تحریم ها (برای تامین قطعات) روی قیمت تمام شده خودروها اعمال خواهد شد.

با این حساب، در مجموع می توان گفت ماندن چینی ها در ایران پس از بازگشت تحریم های آمریکا، کم هزینه نیست؛ هرچند می توان در کنار این هزینه ها، فرصت هایی را نیز ایجاد کرد.

در این مورد، حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو کشور می گوید: در مجموع رفتن اروپایی ها از بازار خودرو ایران می تواند به نفع شرکت های چینی تمام شود؛ زیرا آنها این امکان را خواهند داشت تا بازار خود را در کشور توسعه دهند.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد با وضع فعلی (رفتن خودروسازان معتبر از ایران به دلیل نقض برجام از سوی آمریکا)، آینده بازار خودرو کشور مال چینی ها است، می افزاید: جدای از اینکه راهی جز همکاری با شرکت های چینی نداریم، از باب تامین قطعات نیز ارتباط با آنها پس از بازگشت تحریم ها، بیشتر خواهد شد و این می تواند هم فرصت باشد و هم تهدید.

کریمی ادامه می دهد: تهدید این ماجرا آنجاست که اگر با خودروسازان چینی، استراتژیک و منطقی رفتار نکنیم، متضرر خواهیم شد و نفعی از امتیازات و مزایای چشم بادامی ها نخواهیم برد.

این کارشناس با اشاره به اینکه چینی ها در حوزه های مربوط به کیفیت و طراحی و همچنین ساخت پلت فرم، پیشرفت های مناسبی داشته اند، تاکید می کند: اگر بخواهیم مانند یک دهه گذشته، ارتباط تجاری با خودروسازان چینی داشته باشیم و صرفا به مونتاژ محصولات آنها ادامه دهیم، چیزی عاید خودروسازی کشور نخواهد شد و این تهدیدی بزرگ برای ما به شمار می رود.

وی در عین حال می گوید: اما اگر بتوانیم در شرایط بازگشت تحریم ها، عمق ارتباط با خودروسازان چینی را بالا برده و دانش فنی آنها را جذب کنیم، این موضوع به نفع خودروسازی کشور تمام خواهد شد.

به گفته کریمی، خودروسازان چینی توانسته اند در این سال ها به مدد همکاری با برندهای معتبر خودروسازی جهان، سطح فنی و تکنولوژی خود را ارتقا دهند؛ بنابراین ارتباط عمیق و استراتژیک با آنها می تواند پلی باشد برای انتقال دانش فنی روز جهان به صنعت خودرو کشور.

اظهارات این کارشناس اما در شرایطی است که در صورت رخ دادن سناریوی دوم و رفتن تمام یا بخشی از خودروسازان چینی از ایران، نه تنها اکتساب دانش فنی از آنها معنایی نخواهد داشت، بلکه با کاهش تیراژ به ویژه در بخش خصوصی خودروسازی نیز کشور مواجه خواهیم شد.

در حال حاضر چینی ها حکم ستون خیمه بخش خصوصی صنعت خودرو ایران را دارند و طبعا قطع ارتباط آنها می تواند به معنای نابودی این بخش باشد.

البته چینی ها در خطوط تولید شرکت بزرگ خودروسازی کشور نیز نماینده دارند بنابراین رفتن شان در شرایط تحریم، تیراژ غول های جاده مخصوص را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 3 تیر 97، شماره: 3404261
کلید واژه ها: خودرو - ایران - خودروسازان - بازار خودرو - بازار - چینی - بازار ایران - آمریکا - صنعت خودرو - تحریم - صنعت - کشور - رییس جمهوری آمریکا - خروج - هیوندایی - شرایط - خودروهای داخلی - خودروهای چینی - توافق هسته ای - ایالات متحده - دونالد ترامپ - رییس جمهوری - توافق هسته - فروش - بزرگ - ابتدایی - هسته ای - فرانسه - ایرانی - برنامه

آخرین اخبار سرویس:
بیش از 5 هزار معلول تهرانی صاحب مسکن شدند

اختصاص ارز دولتی برای واردات کودهای کشاورزی خیانت به تولید ملی

چه مواقعی آب سرد ، چه مواقعی آب گرم بنوشیم؟

اهدای 21 خشت طلا با همت مردم ابرکوه به حرم امام حسین (ع)

بازار محصولات فولادی و پتروشیمی در بورس کالا تنظیم می شود

برنامه زمانبندی خاموشی روز شنبه 30 تیرماه تهران اعلام شد

پالایش طلای ونزوئلا در ترکیه برای دور زدن تحریم های آمریکا

لیورپول گران ترین دروازه بان جهان را خرید

رانت هزاران میلیاردی واردکنندگان از تفاوت نرخ رسمی و آزاد ارز

ماری جوانا وارد بورس شد

تولید 4 سواری متوقف شد

ضرورت رعایت تعادل جمعیت برای مدیریت صحیح منابع آب

نقش تعیین کننده اوپک در بازار تا 2040

پرهیز از وصله کردن مشکلات اقتصادی

تکرار/پایان سودجویی از سامانه گمرک گوشی مسافری از 28 تیرماه ثبت بیش از یک گوشی مسافری برای هر نفر ممنوع شد

تولید بیش از 2 تن کنجد در خنج

پالایش طلای ونزوئلا در ترکیه برای دور زدن تحریم های آمریکا

خاموشی های برق در مناطق جنوبی استان کرمان به حداقل رسید

درآمد سرانه یک شهروند خراسانی 75 درصد یک ایرانی

تاکید بر جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت مواد اولیه

همایش فرصتهای اشتغال و کار آفرینی در صنایع دستی

برنامه قطعی برق شنبه در تهران اعلام شد+جدول

مدیرعامل مایکروسافت: درحال سرمایه گذاری بی رحمانه ای در بخش بازی ها هستیم

رشد همه بخش های مایکروسافت با درآمد 30 میلیارد دلاری برای سه ماهه دوم سال 2018

یوونتوس بلیت های فصل را پیش فروش کرد

سلطه بی چون و چرای شیائومی و سامسونگ بر بازار موبایل هند طی سه ماهه اخیر

ثبت بیش از یک گوشی مسافری برای هر نفر ممنوع شد

ظرفیت 110 میلیون تن تولید فولاد در دست ایجاد و بهره برداری است

هوشمند سازی 1000 چاه کشاورزی در یزد

61هزارو228 واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث شد

پروژه چینی | هوش مصنوعی برای تاکسیرانی ژاپنی

معرفی 7 نماینده روحانی برای پاسخ به سوال از رییس جمهور

عضو اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد رانت هزاران میلیاردی واردکنندگان از تفاوت نرخ رسمی و آزاد ارز

مدیرکل بهزیستی استان تهران در گفت وگو با فارس: بیش از 5 هزار معلول تهرانی صاحب مسکن شدند

وزیر صنعت: ورود 1339 قلم کالا به کشور ممنوع شد

اجرای تئاتر خیابانی با هدف بهینه سازی مصرف آب در لنده

پرآبی قزل اوزن تا آخر تابستان

خودکفایی در تولید اسید اچ دندانپزشکی

آغاز آبیاری نوین 3500 هکتار زمین های کشاورزی در استان یزد

پالایش طلای ونزوئلا در ترکیه برای دور زدن تحریم های آمریکا

شاخص 50 شرکت فعال تر بورس در مسیر افت

نوغانداری تربت حیدریه قربانی تصمیمات جزیره ای شده است

چگونه میتوان کالری برنج را به حداقل برسانیم؟

5 استان کشور در خط بحران آب هستند

تاثیر تعرفه های آمریکا بر قیمت خودرو

استخدام نیرو جهت انجام امور اداری در شرکت پارس مشیل در شیراز

استخدام کارشناس فروش تجهیزات اکتیو شبکه و ذخیره ساز در تهران

درآمد عجیب معلم ها در کشور سوییس! +عکس

سنگ بزرگ مهاجم سنگالی برای ماندن در استقلال

جزییات برنامه های تولید و اشتغال دولت در سال 97

وعده تغییر برخی اعضای کابینه/ بازبینی بسته های مقابله با تحریم های آتی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی/ کاهش بدهی دولت به بانک مرکزی

نوغانداری تربت حیدریه قربانی تصمیمات جزیره ای شده است

سهم اراضی کشاورزی شوط از آبیاری نوین به 49 درصد رسید

اگر ارز مسافرتی حذف شود ...

نرخ اجاره مغازه در برخی مناطق تهران چقدر است؟

ایرباس و بویینگ بیش از 100 میلیارد دلار قرارداد منعقد کردند

کاهش25درصدی کشت چغندرقنددرچهارمحال و بختیاری

نوغانداری تربت حیدریه قربانی تصمیمات جزیره ای شده است

طراحی رهام توسط متخصصان ایرانی انجام شده است

نه وزارت بهداشت به شفافیت واردات 18 میلیون یورویی خودرو

تکمیلی/ در گفت وگو با یورو نیوز ظریف: بسته پیشنهادی اروپا رضایت بخش نبود/ فروش نفت در برابر کالا مطرح نیست

روستایی بیکاری که میلیونر شد

تماشای «هری پاتر» با بلیت دو میلیون تومانی! +عکس

سیاست دولت توسعه نوغانداری در سراسر کشور است

ادامه ی سیر سقوط لیر ترکیه و درماندگی بانک مرکزی ترکیه در مقابله با تورم

قطعی های مکرر برق تامین آب روستاهای استان را با مشکل مواجه کرده است

انقلابی در تولید دوچرخه ها باحذف زنجیر (+عکس)

باید از ظرفیت های بالقوه استان در جذب سرمایه گذاری نهایت بهره را برد

بازداشت 3 نفر درباره واردات غیرقانونی 6400 دستگاه خودرو

28 درصد گل های جام جهانی برنامه ریزی شده بود

با گران ترین شهرهای جهان آشنا شوید

"افغانستان" تبدیل به بازار صنایع جنگی شده است

نشست «صفر تا صد انتشار اوراق بهادار اسلامی در بازار سرمایه» برگزار می شود

سیاست دولت توسعه نوغانداری در سراسر کشور است

شهری که 5 قرن است اجاره خانه در آن ثابت است

برند لوکس میلیون ها دلار از محصولات خود را آتش زد

چقدر آب در ایران هدر می رود؟

استخدام بازاریاب خانم با حقوق و پورسانت عالی و بیمه در تهران

زارع: دولت در بازار ثانویه ارز دخالت حداقلی داشته باشد

توقف تولید 4 سواری از خردادماه

«تسه» در تیر ماه چقدر تغییر کرد؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت ظرفیت 110 میلیون تن تولید فولاد در دست ایجاد و بهره برداری است

ضرورت رعایت تعادل جمعیت برای مدیریت صحیح منابع آب

اگر ارز مسافرتی حذف شود ...

تصمیم درست، در زمان غلط

2 تناقض در بازار اجاره بها که هر مستاجری باید بداند!

بازار اجاره در کدام مناطق داغ است؟

سیاست دولت توسعه نوغانداری در سراسر کشور است

خشکسالی فعلی خوزستان در 70 سال اخیر بی سابقه است

متکی: حتی یک ریال وام از هیچ بانکی نگرفته ام

آخرین وضعیت نامه به «روحانی» درباره بازار مسکن

با گران ترین شهرهای جهان آشنا شوید

بیانیه آمادگی انجمن واردکنندگان خودرو در همراهی با دولت

بیانیه آمادگی انجمن واردکنندگان خودرو در همراهی با دولت

دوئل نیسان ترانو و نیسان کیکس

 ترک استریم و بازی بزرگ گازی روسیه با اروپا

تاثیر تعرفه های آمریکا بر قیمت خودرو

5میلیون تن گندم در سال 97 از کشاورزان خریداری شده است

بانک اطلاعات فرزندان بازنشستگان راه اندازی می شود

بهای نفت افزایش یافت

بررسی سرنوشت چینی ها در بازار خودرو ایران پس از نقض برجام

بررسی سرنوشت چینی ها در بازار خودرو ایران پس از نقض برجام