مطالب مرتبط:
حبس داروی هموفیلی ها در شرکت های دارویی
حبس داروی هموفیلی ها در شرکت های دارویی
استخدام کارمند اداری در یک شرکت واردات دارویی معتبر در اصفهان
استخدام نیرو آشنا به حوزه گیاهان دارویی جهت شرکت معتبر بازرگانی
استخدام راننده با خودرو یخچالدار در شرکت پخش دارویی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 4 تیر 1397 ساعت 10:052018-06-25پزشكي

حبس داروی هموفیلی ها در شرکت های دارویی


مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به دو مشکل اصلی در داروی بیماران هموفیلی، گفت: باید توجه کرد که هیچ کس به جز پزشک معالج اجازه ندارد در نسخه بیمار دست ببرد، - دارو را کاهش یا افزایش دهد، اما متاسفانه بیمه ها این اقدام را انجام می دهند و در برخی مواقع تنها نصف داروی بیماران هموفیلی را تایید می کنند.

احمد قویدل درباره برخی اظهارات مبنی بر ایجاد مشکل در دسترسی به داروهای بیماران خاص، گفت: موضوع داروهای بیماران خاص بویژه داروهای بیماران هموفیلی دو مشکل مهم دارد؛ اولین مشکل تاخیر سازمان های بیمه گر در پرداخت مطالبات شان به داروخانه هاست.

این عقب ماندگی عملا گردش مالی داروخانه ها را دچار مشکل کرده و باعث شده که داروخانه نتواند مطالبات شرکت های پخش را پرداخت کند و این قضیه باعث می شود که انگیزه ای برای شرکت پخش نباشد.

طلب 12 میلیاردی بیمه ها به کانون هموفیلی وی با بیان اینکه در حوزه بیماران هموفیلی، بیمه سلامت تا پایان تیر ماه سال گذشته و سازمان تامین اجتماعی نیز تا آذر ماه 96 را به عنوان هزینه های دارویی بیماران پرداخت کرده اند، افزود: مجموع طلب مانده ما از سازمان های بیمه گر 12 میلیارد تومان است.

بنابراین کانون هموفیلی ایران که مجموعه ای کوچک است، 12 میلیارد تومان از بیمه ها طلب دارد.

همین موضوع باعث می شود که شرکت های پخش همکاری لازم را با سیستم درمانی نداشته باشند.

همراهی شرکت های پخش داروهای داخلی با بیماران خاصمدیرعامل کانون هموفیلی ایران ادامه داد: البته شرکت های پخش داروهای تولید داخل همکارترند و عملا مانعی برای ارائه داروهایشان به دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات ایجاد نکرده اند.

در عین حال ما هم با این شرکت ها توافق کردیم که هر زمان که بیمه ها پول کانون را دادند، ما هم پول این شرکت ها را پرداخت می کنیم و با اعتمادسازی مشکلات مان را حل کرده ایم.

یعنی کانون هموفیلی ایران به تمام شرکت های پخش دارو اجازه می دهد که کل سیستم نرم افزاری و حساب های ما را در رابطه با پرداختی های بیمه ای بررسی کنند.

ما این اعتمادسازی را در سیستم خودمان به وجود آوردیم و هیچ شرکت پخشی نیست که مدعی شود که کانون هموفیلی پول را از بیمه ها گرفته و آن را صرف هزینه های دیگر کرده است.

قویدل با بیان اینکه بنابراین مهم ترین موضوع در زمینه داروهای بیماران خاص تاخیر در پرداخت مطالبات از سوی بیمه هاست، گفت: آنچه که درباره احتکار دارو گفته می شود، در حوزه هموفیلی به معنای احتکار وجود ندارد.

باید توجه کرد که احتکار با هدف افزایش قیمت انجام می شود، اما موضوعی که ما با آن مواجهیم به نوعی حبس کردن دارو برای اعمال فشار نسبت به پرداخت مطالبات شرکت های دارویی است.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با بیان اینکه در اکثر دانشگاه های علوم پزشکی سهمیه های دارویی هموفیلی ها به صورت مرتب و درست تحویل داده نمی شود، اظهار کرد: بویژه دسترسی به داروهایی که قیمت های بالاتری دارند مانند فاکتور هفت و.

مشکل تر است.

با افزایش قیمت اخیری هم که ناشی از قیمت دلار بود، برخی از این داروها قیمت شان بیشتر شده است.

بنابراین گاهی می بینیم که مثلا نیاز یک دانشگاه علوم پزشکی برای تامین این داروها 300 میلیون تومان است و پرداخت این قیمت ها برای دانشگاه ها مقدور نیست.

بر همین اساس گاهی می بینیم شرکت های پخش، داروهای بیماران خاص را ارائه نمی کنند که این موضوع به دلیل بالا بردن قیمت دارو نیست، بلکه نوعی اعمال فشار برای دریافت مطالبات معوق شان است.

بنابراین معتقدم این حبس دارو برای دریافت مطالبات از سیستم دولتی است.

البته باید بدانیم که قربانی این اعمال فشارها بیماران خواهند بود.

سیمای سلامت هموفیلی ها با هزینه کردها تطابق نداردقویدل با تاکید بر اینکه کمبودها و مشکلات دارویی در حوزه بیماران خاص موجب صدمه به بیماران می شود، افزود: بارها برای دولت و وزارت بهداشت توضیح داده ایم که اختلال در تحویل سهمیه های بیماران، برایشان مشکلاتی ایجاد می کند.

باید توجه کرد که هر ساله دولت میلیاردها تومان برای بیماران هموفیلی هزینه می کند، اما توزیع غلط این داروها، دسترسی به آنها را در برخی مواقع با چالش روبرو می کند و به همین دلیل سیمای سلامت بیماران هموفیلی با هزینه هایی که برایشان می شود، مطابقت ندارد و صدمه اصلی این ماجرا را هم بیمار می بیند؛ چراکه دارو مرتبا در دسترس نیست.

وی با بیان اینکه البته چنین اتفاقاتی در همه جای کشور دیده نمی شود، گفت: در هر شوکی که در بدهی های بیمه ای ایجاد می شود، این مشکل را در چند نقطه در کشور می بینیم.

البته طی یک ماه گذشته آهنگ پرداخت بیمه ها تندتر شده است.

از طرفی دولت برای تامین هزینه های شرکت های پخش کننده دارو، به آنها اوراق می دهد، نه پول.

با توجه به اینکه نقد کردن اوراق با میزانی از ضرر همراه است، انگیزه های عمومی شرکت های پخش هم کاهش می یابد.

قویدل با بیان اینکه تامین ارز دارو و تامین بودجه مناسب برای دارو، سلامت مردم را تامین می کند و در این حوزه سیستم دولتی باید فعال تر باشد، گفت: از طرفی سازمان های بیمه گر هم پرداخت های دولت را بروز محاسبه نمی کنند.

بیمه ها یکسری بدهی های سنواتی دارند و هر پولی را که دولت به آنها می پردازد، بجای بخشی از بدهی شان محاسبه می کنند.

به نظر می رسد که راهکار موقت این سیستم در شرایط کنونی این است که پول دارو و تامین دارو که اکنون از طریق بیمه ها پرداخت می شود، مسیر جداگانه ای داشته باشد تا رفت وآمد پول در سیستم قابل کنترل باشد.

در حال حاضر ما در کانون هموفیلی ایران این کنترل را به وجود آوردیم و اجازه نمی دهیم که پرداخت های دارویی بیمه ها صرف هزینه های دیگر شود.

در دانشگاه های علوم پزشکی هم باید اینگونه باشد، نه اینکه پول داروی بیماران خاص در قسمت های دیگر هزینه شود.

بنابراین باید در این حوزه دولت، مراکز درمانی را تقویت کند.

در غیر اینصورت عارضه ایجاد شده و عارضه اش چیزیست که می توان نامش را تحریم داخلی گذاشت؛ یعنی سیستم دارویی ما و شرکت های پخش وارد بازی ناخواسته ای می شوند و از آنجایی که اهرم دیگری برای دریافت مطالبات شان ندارند، داروها را حبس می کنند.

در حال حاضر در حوزه هموفیلی کمبود دارویی نداریم، بلکه دسترسی ها مرتب نیست.

بیمه هایی بدون سابقه سیاست گذاری در حوزه بیماران خاصوی افزود: مشکل دوم در زمینه داروی بیماران هموفیلی، اقدامات سازمان های بیمه گر است.

بیمه ها با اینکه بالغ بر 30 سال در حوزه بیمه کردن بیماران هموفیلی سابقه دارند، اما به علت اینکه قبلا یارانه ها مستقیما توسط دولت پرداخت می شد، هیچگاه هزینه های دارویی بیماران هموفیلی را درک نمی کردند.

در گذشته داروهای هموفیلی با مبالغ پایین به بیمه ها داده می شد و بیمه ها به سیاستگذاری در این حوزه اهمیت نمی دادند.

بنابراین می توان گفت که بیمه ها فاقد سابقه مفید در حوزه بیمه ای بیماران هموفیلی هستند.

هموفیلی ها چقدر به دارو دسترسی دارند؟قویدل ادامه داد: از سالی که قیمت ها واقعی و پول داروهای بیماران خاص به بیمه ها داده شد، بیمه ها وارد سیاست گذاری در زمینه بیمارانی چون هموفیلی شدند، اما سیاست گذاری هایشان شبیه سیاست گذاری در حوزه آنتی بیوتیک است و فکر می کنند اگر مصرف دارویی بیماران خاص و هموفیلی را کاهش دهند، برنده اند.

در حالیکه داروهای هموفیلی باید درست و اصولی مصرف شود تا بیمار درمان مناسبی داشته باشد.

باید بدانیم که دسترسی بیماران هموفیلی ایرانی به دارو 2.

6 واحد بین الملل است.

حال این میزان در کشورهای عقب مانده یک و زیر یک و برای کشورهای پیشرفته شش الی 9 است.

بنابراین داروی زیادی که در دسترس بیماران اروپایی و آمریکایی قرار دارد، برای این است که پیش از بروز خونریزی آن را مصرف کنند، اما در کشور ما سیاست درمان به جز برای کودکان زیر 15 سال مبتلا به هموفیلی شدید، درمان بعد از خونریزی است.

وی افزود: اگر بیمه ها به گونه ای مدیریت کنند که داروها درست و اصولی مصرف شوند، وضعیت بیماران بهبود می یابد.

سنگ هایی که در حال حاضر بیمه ها جلو پای بیماران می اندازند، باعث شده که دسترسی بیماران به دارو کمتر شود و صدمه ببینند.

بنابراین سازمان های بیمه گر ما درک درستی از هموفیلی ندارند و هنوز سیاست گذاری در این حوزه سابقه مفیدی پیدا نکرده است.

اگر بیمه ها باور نکنند که این داروها باید مصرف شود و به کاهش مصرف آنها افتخار کنند، معلولانی را تولید می کنند که در سال های آتی هزینه بیشتری را روی دست دولت می گذارند.

وی تاکید کرد: بیمه ها باید سیاست گذاری درستی داشته باشند.

بیمه باید دانش خود را درباره درمان بالا برده و باور کنند که وقتی یک جراحی ارتوپدی 300 میلیون تومان هزینه دارد، اگر برای یک کودک هموفیلی دارو تهیه نکنید، مفصلش خراب می شود و باید جراحی کند و میلیاردها تومان به دولت فشار می آرود.

از طرفی بیمه ها می گویند برای داروهای این بیماران پروتکل ندارند و بارها گفته اند که وزارت بهداشت پروتکل درمانی را به ما رائه نداده است.

در این باره از وزارت بهداشت سوال کردیم که به ما گفته اند ما پروتکل ها را به بیمه ها داده ایم.

به هر حال باید تکلیف این موضوعات مشخص شود.

خط قرمزهایی که رویه شدندقویدل ضمن انتقاد از دست بردن در نسخه بیماران خاص توسط بیمه ها، گفت: کار به جایی رسیده که در سازمان های بیمه گر تلاش می کنند، نسخه بیماران را کاهش دهند.

این درحالیست که برخی مسائل در کشور خط قرمز بوده است.

اینکه شرکت دارویی، دارو داشته باشد و به علت بدهی دارویش را ندهد، در کشور خط قرمز بوده، اما اکنون دیگر رویه شده است.

همچنین هیچ کس به جز پزشک معالج اجازه ندارد در نسخه بیمار دست ببرد و دارو را کاهش یا افزایش دهد، اما بیمه ها این اقدام را انجام می دهند و در برخی مواقع نصف دارو را تایید می کنند.

باید بدانیم که بیمار هموفیلی، بیماری نیست که بتوان همه آنها را با یک سهمیه ماهیانه اداره کرد، بلکه ممکن است برخی از آنها 10 برابر سهمیه ماهیانه نیاز داشته باشند، اگر دائما راه داروهای این بیماران را سد کنیم، فرد را معلول کردیم و بعدها هزینه های گزاف تری برای دولت به بار آورده ایم.


کلید واژه ها: هموفیلی - دارو - بیماران - داروهای بیماران خاص - بیمار - بیماران خاص - بیمه - مطالبات - داروی - داروخانه - مشکل - میلیارد - ایران - سازمان تامین اجتماعی - مدیرعامل - تامین اجتماعی - افزایش - افزایش قیمت - هزینه - بیمه سلامت - اجتماعی - مشکلات - انگیزه - تامین - سلامت - اولین - توافق - رابطه - تولید - کاهش

آخرین اخبار سرویس:
پیوند عضو جان شش بیمار را نجات داد

خدمات دندانپزشکی در 22 دانشگاه کشور شبانه روزی است

آفتاب سوختگی به اندازه سوختگی حرارتی وخیم است

علل شایع کاهش میل جنسی در زنان

آفتاب سوختگی؛ پیشگیری و درمان

پیوند عضو جان شش بیمار را نجات داد

اسیدهای چرب اُمگا3 موجب توقف پیشرفت سرطان می شود

آشنایی با نشانه های گرمازدگی

هفته پنجم بارداری - شروع نوسانات خلقی و افزایش ادرار

درمانی جدید برای بیماران مبتلا به سرطان

عکس | تجمع کارگران معترض به قانون دو درصدی تامین اجتماعی

واکنش وزارت بهداشت به طاعون انسانی در کرمان: شیوع طاعون منشاء حیوانی دارد/ ظاعون انسانی در کرمان نداریم

ارائه خدمات پیشگیری و درمان اعتیاد به 210 هزار تن در سال گذشته

رابطه روان شناسانه رایج ترین نحوه راه رفتن افراد و ویژگی های شخصیتی آن ها

مثبت اندیشی به مقابله با سرطان کمک می کند

بایدها و نبایدهای سرماخوردگی در دوران شیردهی

سهم 3 درصدی معلولین در استخدام های هلال احمر/بسته حمایتی برای معلولان

واقعیاتی تلخ از نمک دریایی

عینک های آفتابی مناسب برای افراد دارای عیوب انکساری

تقاضاهای القایی هزینه نظام درمان را افزایش داد

خدمات دندانپزشکی در 22 دانشگاه کشور شبانه روزی است

غذا و آب آلوده ریشه بیماری های منتقله از آب و غذا

بررسی استرس و التهاب در قلب برای پیش بینی ریسک ابتلا به پارکینسون

ابداع یک سربند برای رفع مشکلات مربوط به خواب

وضعیت روحی بیمار در زنده ماندن بعد از سرطان تاثیر مثبت دارد

واقعیاتی تلخ از نمک دریایی

بی توجهی به سلامت روانی دختران، آسیب های غیر قابل جبرانی دارد

آمادگی بخش سلامت برای مقابله با تحریم های احتمالی

آیا گرم کردن برنج مسمومیت غذایی می آورد؟

آمار مبتلایان به اسهال در رفیع هویزه به 35 نفر افزایش یافت

عمل جراحی جمشید مشایخی موفقیت آمیز بود

تقاضاهای القایی هزینه نظام درمان را افزایش داد

آمارمبتلایان به اسهال در هویزه خوزستان به 35نفر افزایش یافت

حضور CR7 در تست پزشکی یووه

مرگ و میر ناشی از نارسایی قلبی در زنان بیشتر است

فریز کردن، بهترین راه نگهداری بلندمدت میوه ها

چاقی عامل افزایش خطر مرگ نیست!

مرگ و میر ناشی از نارسایی قلبی در زنان بیشتر است

هرگز سراغ این مواد غذایی نروید/ با تخم کتان وزن کم کنید و به سرعت چربی بسوزانید/ غذایی محبوب برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش/ به این دلایل چشمانتان را نمالید

معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد لزوم تقویت آموزش عمومی و اجتماعی در حوزه سلامت

استامینوفن از لیست حمایت‎های بیمه‎ای خارج شد تحریم‎ها شامل دارو نمی‎شود

آمار مبتلایان به اسهال در رفیع هویزه به 35 نفر افزایش یافت

ورود رونالدو به تورین جهت انجام تست پزشکی

شیر کاکائو موثرتر از نوشیدنی ورزشی برای ریکاوری ورزشکاران

ساده ترین رژیم برای حذف چربی های اضافه

سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان خوزستان برگزار شد

نقش زنان در گسترش سبک زندگی ایرانی اسلامی/ راه اندازی مجمع زنان خیرین سلامت

بیماران مبتلا به صرع دارو را خودسرانه قطع نکنند

حفاظت مالی و ارائه خدمات با کیفیت به 4 دسته از بیماران

چه کسانی با سلامتی مردم و جان بیماران بازی می کنند؟

واکنش وزارت بهداشت به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله زده / طاعون انسانی ریشه کن شده است

دکتر سلمانزاده: تامین آب شرب، مهمترین مشکل حوزه سلامت استان

آمادگی بخش سلامت برای مقابله با تحریم های احتمالی

مبارزه مجری دوست داشتنی تلویزیون با سرطان + عکس ها

نانو حباب ها مامور انتقال دارو به تومور

حفاظت مالی از بیماران محور اصلی فعالیت های مرکز مدیریت پیوند است

مرگ و میر ناشی از نارسایی قلبی در زنان بیشتر است

تعداد بیماران اسهال خونی در شهر رُفَیع به 35 نفر رسید/ مشکل از شبکه توزیع آب است

تابستان لباس رنگی و روشن بپوشید

خواص گوجه فرنگی برای سلامت

به میزان کافی آب بنوشید

خواص صبر زرد  / مضرات صبر زرد / صبر زرد برای لاغری

آفتاب سوختگی؛ پیشگیری و درمان

شیوع طاعون انسانی در غرب کشور صحت دارد؟

افتتاح واحد درمان اختلالات مصرف مواد بیمارستان حضرت زینب (س) اروندکنار

خواص صبر زرد  / مضرات صبر زرد / صبر زرد برای لاغر

روایتی از معضل کودکان زباله گرد | موش انگشتش را در زباله گردی خورده!

تعداد بیماران اسهال خونی در شهر رُفَیع به 35 نفر رسید

سرپرست مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت مطرح کرد حفاظت مالی و ارائه خدمات با کیفیت به 4 دسته از بیماران

اجلاس سراسری زنان خیرین سلامت

طرز تهیه مسقطی زعفرانی

بهبود روش های سنجش کیفیت آب های تفریحی

حفاظت مالی از بیماران محور اصلی فعالیت های مرکز مدیریت پیوند است

این مشکلات چشم را نادیده نگیرید

داروهای خطرناک در فصل تابستان را بشناسید!

حضور بازرسان در نقش بیمار در بیمارستان و داروخانه ها

با نشانه های کم آبی بدن آشنا شوید

یک راه حل برای مهار استرس کودکان

خودکشی عجیب خانواده برای رهایی ازبدهی

بیماران مبتلا به صرع مصرف دارو را خودسرانه قطع نکنند

ضیاءالدین دری برای تشخیص پیوند کبد به شیراز منتقل شد

مثبت اندیشی به مقابله با سرطان کمک می کند

5هزارکارفرمای بدهکار و6 هزارمیلیارد ریال مطالبات برجای مانده!!

طبیبان معتقد به برقراری توازن و تناسب در قدرت بدن انسان هستند

ارسال 120 مقاله به دبیرخانه همایش «زن مسلمان»

آلزایمر چه کسانی را درگیر می کند؟

سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان خوزستان در سال 1397

استفاده از رسانه ها و شبکه های اجتماعی در توسعه سلامت عمومی جامعه

بررسی قلب ممکن است خطر بیماری پارکینسون را پیش بینی کند

بخشنامه نحوه درج تاریخ تولید و انقضاء

مرگ و میر ناشی از نارسایی قلبی در زنان بیشتر است

هوش مصنوعی جانشین پزشکان می شود!

ارز دولتی فقط برای بیماران ایرانی هزینه می شود

دریاچه های شگفت انگیز جهان را بشناسیم+ عکس

5 ماده غذایی که قند خون را کنترل می کنند/ 7 نوع غذا که نباید برای ناهار مصرف کنید

حقایق پنهان یک برنامه غذایی سالم که خیلی ها نمی دانند

این عادات باعث پیری مغز شما می شوند

کنترل ابتلا به HIV از راه اعتیاد تزریقی + فیلم

چگونه کودکان را به کتاب خواندن ترغیب کنیم

امسال 21 نفر در بروجرد به تب مالت مبتلا شدند

حبس داروی هموفیلی ها در شرکت های دارویی

حبس داروی هموفیلی ها در شرکت های دارویی